شنبه، 1 اردیبهشت 1403 - Sat, 20th Apr 2024
صفحه اصلی  -  
سیاسی  -  
اقتصادی  -  
اجتماعی  -  
ورزشی  -  
فرهنگی  -  
پزشکی  -  
علمی  -  
فناوری  -  
حوادث  -  
بین الملل  -  
استانها  -  
کرونا

 
 


پست الکترونیکی:

 


اونس طلا 2,392.39
طلای 18 38,298,000
سکه امامی 449,020,000
بهار ازادی 411,900,000
دلار امریکا
یورو
لیر ترکیه
درهم امارات
پوند انگلیس
بیت کویین
بیشتر + کد نمایش

 
انواع فرش ۷۰۰ شانه کاشان ماشینی
بروزرسانی: 10:59

انواع فرش ۷۰۰ شانه کاشان ماشینی


فرش طرح ۷۰۰ شانه نیز همچون سایر گروه‌های فرش ماشینی، دارای کیفیت‌های مختلفی از لحاظ کیفیت الیاف است. از جمله عوامل تاثیرگذار روی کیفیت الیاف عبارتند از ابریشم مصنوعی، پلی استر، BCF و اکریلیک.

همانطور که پیش از خرید ماشین ظرفشویی قسطی یا هر لوازم دیگری لازم است تا درباره آن تحقیق کنید، باید درباره فرش ۷۰۰ شانه نیز اطلاعات کاملی بدست آورید. در همین ابتدا مقاله قصد داریم تعریفی کوتاه از تعداد شانه و تعداد تراکم در فرش‌های ماشینی ارائه دهیم تا شما با آن‌ها آشنا شوید. شناخت کافی به شما برای خرید فرش با وام بدون ضامن کمک می‌کند. در ادامه هم انواع فرش‌های ۷۰۰ شانه را معرفی می‌کنیم.

شانه تعداد گره‌هایی است که در یک متر از فرش‌های ماشینی می‌زنند. از آنجایی که شمردن تعداد گره‌های یک متر از فرش کار پیچیده‌ای است برای حساب کردن تعداد شانه در فرش، باید ده سانتی متر از آن را در نظر داشته باشیم، و در ادامه تعداد گره‌هایی که در آن ده سانت قرار دارد را بشماریم. یک فرش ۷۰۰ شانه باید در ۱۰ سانت تعداد گره‌هایی به انداره ۷۰ عدد داشته باشد.

تراکم تعداد گره‌هایی است که در یک متر از طول فرش‌های ماشینی زده می‌شود. برای آن که تعداد تراکم در یک فرش را بشمارید، باید همچون تعداد شانه‌ها عمل کنید. بنابراین ده سانتی متر از طول فرش را در نظر گرفته و تمام گره‌هایی که در آن قسمت قرار دارد را بشمارید.

هر چه در یک فرش تعداد تراکم و شانه بیشتر باشد، آن فرش ازاستحکام و مقاومت بیشتری برخوردار است. فرش ظریف‌تر و ریز بافت، ضخامت کمتری نیز دارد.

تفاوت ظاهری بین فرشهای طرح ۷۰۰ شانه با ۷۰۰ شانه واقعی

در فرش‌های طرح ۷۰۰ شانه، شانه همان ۵۰۰بوده اما نوع بافت آن متفاوت از بافت ۵۰۰شانه است. فرش‌هایی که طرح ۷۰۰ شانه دارند، به خاطر بکار بردن ماشین آلات پیشرفته‌تر و سیستم بافت کامپیوتری در مقایسه با مدهای ۵۰۰شانه قدیمی نقشه‌های متنوعی دارند و در عین حال، تعداد رنگ‌های بکار رفته در این فرش‌ها از ۵ رنگ به ۸ رنگ ارتقا می‌یابد.

فرش‌های طرح ۷۰۰ شانه با توجه به برخورداری از تعداد گره‌های بیشتر، اندکی ریز بافت‌تر هستند. در این نوع از فرش‌ها، گره‌های متراکم‌تری از پشت فرش قابل مشاهده است.

در فرش‌های طرح ۷۰۰ شانه ارتفاع نخ خاب بلندتر از فرش‌های ۷۰۰ شانه است. برای ارتفاع نمونه فرش ۷۰۰ شانه اصل 10.5 میلیمتر خاب یا زیر دست فرش است. در فرش‌هایی که طرح ۷۰۰ شانه دارند، این مقدار 12.5 میلیمتر است.

ماشین بافت در فرشهای ۷۰۰ شانه اصیل این امکان را به تولید کننده می‌دهد تا جزئیات فرش و نام برند را در قسمت پایین پشت فرش حکاکی کنند. این قابلیت را در ماشین‌الات طرح ۷۰۰ شانه نداریم.

انواع فرش‌های ۷۰۰ شانه

پیش از خرید فرش با وام بدون ضامن بهتر است با انواع آن آشنا شوید. فرش‌های ۷۰۰ شانه را به سه دسته کلی تقسیم می‌کنند که عبارتند از؛ فرش‌های ۷۰۰ شانه واقعی، فرش‌های ۷۰۰ شانه تبدیلی و فرش‌های طرح ۷۰۰ شانه.

فرش‌های ۷۰۰ شانه واقعی

فرش‌های ۷۰۰ شانه از فرش‌های پرطرفدار و البته شناخته شده در میان مردم است. این فرش‌ها طرفداران مخصوص به خود را دارند. فرش‌های ۷۰۰ شانه واقعی از تراکم طولی بین ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ برخوردار هستند. تراکم ۲۵۵۰ از معروف‌ترین تراکم‌هایی است که فرش‌های ۷۰۰ شانه واقعی دارند. معمولا در فرش‌های ۷۰۰ شانه واقعی تعداد ۸ رنگ و یا ۱۰ رنگ استفاده می‌شود. بافت این فرش‌ها با دستگاه‌های مختلفی صورت می‌گیرد که از جمله معروف ترین آن‌ها اچ سی پی ۲ (HCP2) است. این دستگاه در دسته دستگاه‌های به روز و مدرن قرار می‌گیرد.

فرش‌های ۷۰۰ شانه تبدیلی

فرش‌های ۷۰۰ شانه تبدیلی، فرش‌هایی هستند که از دستگاه‌های ۵۰۰شانه برای بافت آن‌ها استفاده می‌شود. برای آنکه فرش‌های ۷۰۰ شانه را در دستگاه‌های ۵۰۰شانه ببافید، لازم است تا در دستگاه، تغییراتی اعمال کنید. فرش‌های ۷۰۰ شانه تبدیلی تراکم عرضی ۷۰۰ دارند و تراکم طول آن‌ها 1۵۰۰است. در این نوع از فرش‌ها از ۷ رنگ استفاده می‌شود. قیمت فرش‌های ۷۰۰ شانه تبدیلی در مقایسه با نوع ۷۰۰ شانه واقعی کمتر است. در تعدادی از فروشگاه‌های نامعتبر، فروشنده‌های سودجو، آن‌ها را به عنوان فرش‌های ۷۰۰ شانه واقعی می‌فروشند.

فرش طرح ۷۰۰ شانه

فرش‌های طرح ۷۰۰ شانه همانطور که از نامشان پیداست، تنها طرح‌های ۷۰۰ شانه دارند. به عبارتی این نوع از فرش‌های ۷۰۰ شانه تشکیل شده از تراکم عرضی ۵۰۰ و تراکم طولی ۱۰۰۰ هستند و ۷ یا ۸ رنگ در آن‌ها استفاده شده است. دستگاه‌هایی که برای بافت فرش‌های ۷۰۰ شانه بکار گرفته می‌شود، پیشرفته‌تر از دستگاه‌هایی که برای فرش‌های ۵۰۰ شانه استفاده می‌شود هستند. همچنین فرش‌های ۵۰۰شانه در رده بالاتری قرار دارند. فرش‌های طرح ۷۰۰ شانه در مقایسه با فرش‌های ۷۰۰ شانه تبدیلی و ۷۰۰ شانه واقعی از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند .

معمولا روی هر سه آن‌ها برچسب ۷۰۰ شانه قرار می‌دهند. البته بعضی از افراد سواستفاده‌گر، این برچسب‌ها را جدا کرده و آن‌ها را تغییر می‌دهند. از آنجایی که افراد عادی نمی‌توانند از لحاظ ظاهری، این فرش‌ها را از یکدیگر متمایز کنند، به همین خاطر گول می‌خورند.

جمع‌بندی

گروهی از فرش‌های ماشینی دارای تراکم کمتری در مقایسه با فرش‌های ۷۰۰ شانه هستند. ما نمی‌توانیم به‌طور قطع بگوییم که کدام فرش با کدام شانه و تراکم دارای کیفیت مطلوب‌تری است. انتخاب شانه و تراکم فرش به کاربرد و استفاده‌ای که برای شما دارد وابسته است. بدون شک، در مکان‌های پرتراکم نظیر محل کار و یا مساجد، فرش‌هایی که تعداد شانه آن‌ها بالاست مناسب نخواهند بود. به همین خاطر، پیش از خرید فرش ماشینی، استفاده‌ای که فرش برای شما دارد را تعیین کنید. بدون شک قیمت فرش ماشینی با افزایش شانه و تراکم، زیاد می‌شود. به عبارتی قیمتی که فرش ۷۰۰ شانه دارد، در مقایسه با فرش ۱۰۰۰ و یا فرش ۱۲۰۰ شانه بسیار کمتر و به صرفه‌تر است.

بهترین نوع نخ در بازار فرش ماشینی همان نخ اکریلیک است. این نوع از نخ‌ها با داشتن قطر کم، مناسب فرش‌های ماشینی با شانه‌های بالا هستند. از این رو، کیفیت فرش ۷۰۰ شانه باتوجه به استفاده از الیاف اکریلیک در آن، کیفیت بالاتری خواهد داشت. همین کیفیت بالا، عاملی برای افزایش قیمت فرش ۷۰۰ شانه است.

فرش هم از جمله لوازم اصلی خانه‌های ایرانی محسوب می‌شود که می‌توانید مثل خرید ماشین ظرفشویی قسطی آن را با وام و به صورت اقساطی بخرید. بسیاری از فروشگاه‌ها برای راحت‌تر کردن خرید مردم، اقدام به ارائه وام بدون ضامن کردند. این تسهیلات می‌تواند خرید ماشین ظرفشویی قسطی یا فرش و لوازم خانه را برای عموم جامعه آسان‌تر و هموارتر کند.


 
اخبار داغ:
حرکت عجیب بازیکن استقلالی شمس آذر پس از شکست مقایل استقلال
همسر ستاره ملی پوش فوتبال ایران تمام اموالش را بالا کشید!
تذکر ویژه رهبری به آمران گشت ارشاد جدید
عکس | استایل بن سلمان در محل کار؛ رونمایی ولیعهد عربستان از دفتر کارش!
همسر ستاره ملی پوش بعد از طلاق اموالش را بالا کشید
تلخ ترین قاب فوتبال؛ یاغی بر سر مزار یاغی/ باور این اتفاق سخت است اما... + عکس
دوبله ای زیبا و جذاب از محمد رضا علیمردانی (ببینید)
فاطمه معتمد آریا از استایل عاشقانه اش رونمایی کرد / خانم بازیگر زیر تیغ مثل قالی کرمان است! / فاطمه با این تیپ دنبال خاطرخواست؟
پایان گشت ارشاد و روسیاهی تندروها
خبر بد از امید عالیشاه به گوش اوسمار رسید
درگیری لفظی سرمربی استقلال با کادرفنی شمس آذر
قیمت دلار، طلا و سکه امروز 1 اردیبهشت 1403
قیمت طلا امروز شنبه 1 اردیبهشت 1403/ صعود قیمت اونس+ جدول
6 علامت هشدار دهنده حمله قلبی
تعطیلی های جدید به بحران تبدیل شد؛ پنج شنبه یا شنبه شاید هیچکدام تعطیل نشود
قیمت خانه در منطقه 5 تهران متری چند؟ / اردیبهشت 1403
پلیس: طرح نور تداوم خواهد داشت
5 شغل مالی و حسابداری با حقوق بالای 20 میلیون تومان در تهران
اگر صادقانه از مردم کف خیابان بپرسید می گویند ما فردی مانند ظریف می خواهیم/ کسانی که به دنبال دعوا در داخل و متلک پرانی هستند، بدانند که این خط نفاق است
حمله قلبی چه علائمی دارد؟

موضوعات داغ:
تامین اجتماعی
تمدید قرارداد
افزایش حقوق
افزایش حقوق بازنشستگان
حقوق بازنشستگان
رعنا آزادی ور
سازمان تأمین اجتماعی
تأمین اجتماعی
امید عالیشاه
رهبر انقلاب
کاهش تورم
مهدی هفت چشمه
باغ وحش
دکتر منتظری
فروش اینتر
شوق پرواز
اولین راننده زن
شکایت سپاهان
لوکا چپیتلی
رضا محمدرحیمی
مجوز حرفه ای آسیا
حسین زادگان
ویسا
قبله
زراره
بسیج ملی تغذیه سالم
مواد ضدعفونی کننده
افترا
اکبر تقوی
گلوتامین
تعطیلی پنجشنبه
پیروزی استقلال
در بازار امروز
کارشناس داوری
نماینده رهبری
اتحادیه اروپا
سپاه پاسداران
جمهوری اسلامی
پنالتی مشکوک
ایالات متحده
فوتبال ایران
بهاره رهنما
رئال مادرید
پایگاه خبری
اتحادیه طلا و جواهر تهران
ارتش جمهوری اسلامی ایران
تمدید قرارداد بازیکنان
حضرت آیت الله خامنه ای
بعد از پیروزی استقلال
جمهوری اسلامی ایران
اتحادیه طلا و جواهر
ارتش جمهوری اسلامی
لیگ قهرمانان اروپا
پایگاه خبری تحلیلی
تماشاگران استقلال
هواداران استقلال
قرارداد بازیکنان
محمدحسین مرادمند
آیت الله خامنه ای
فرماندهی انتظامی
روزنامه اطلاعات
باشگاه پرسپولیس
صنعت نفت آبادان
هزینه های زندگی
قهرمانان اروپا
کارلو آنچلوتی
لیگ بیست و سوم
خبرنگار ورزشی
جدول لیگ برتر
صحن علنی مجلس
فرونشست زمین
بازی استقلال
لیگ قهرمانان
شبکه اجتماعی
اتحادیه طلا
تحریم داخلی
منچستر سیتی
سیاست خارجی
مراسم تشییع
هافبک تیم فوتبال پرسپولیس


 

رومارن
تهران روز
دانلود آهنگ های فوق العاده زیبا و جدید
دانلود آهنگ جدید
مجله خبری آکس مگ
فروشگاه ساز پادروشاپ
دوره ارز دیجیتال
موسسه مهاجرتی
اموزش کراتینه
ترندیول
پارتیشن
پارتیشن اداری
پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای
بیت موزیک
اجاره وثیقه
عایق پلیمری
دادخواه وکالت
قرعه کشی انلاین
رز موزیک
خدمات مرکزی بوش
تور مشهد با قطار
سیم بکسل و جرثقیل
قطعات ماشین آلات صنعتی
PDF سوالات پرتکرار مصاحبه دکتری با جواب
تعبیر خواب
هزینه چاپ کتاب
مجتمع فنی ونک
لوازم یدکی کیا
mexc
باحال مگ
دانلود رمان
خرید فنس چمنی
سفربازی؛ رزرو هتل با تخفیف
اخبار بازیگران
موزیک تگ
دانلود آهنگ ایرانی
ویکی درمان
مبلشویی تخصصی سعید در قائمشهر
ترخیص کالا از گمرک بندرعباس
خرید بلیط قطار مشهد
تحلیل بیت کوین
خرید سابسکرایب یوتیوب
خرید فالوور واقعی
پلازا
خرید پرفکت مانی
پایان نامه ارشد معماری
رزرو ارزان هتل
ایرانی موزیک
خرید گجت های خاص
موزیک ترین
دانلود فیلم
دانلود سریال

همه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.
تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.