یکشنبه، 6 فروردین 1402 - Sun, 26th Mar 2023
صفحه اصلی  -  
سیاسی  -  
اقتصادی  -  
اجتماعی  -  
ورزشی  -  
فرهنگی  -  
پزشکی  -  
علمی  -  
فناوری  -  
حوادث  -  
بین الملل  -  
استانها  -  
کرونا

 
 


پست الکترونیکی:

 


اونس طلا 1,978.61
طلای 18 26,406,000
سکه امامی 298,010,000
بهار ازادی 282,010,000
دلار امریکا
یورو
لیر ترکیه
درهم امارات
پوند انگلیس
بیت کویین
بیشتر + کد نمایش

 
تحلیل و بررسی کتاب زیست یازدهم خیلی سبز 1403
بروزرسانی: 09:43


تحلیل و بررسی کتاب زیست یازدهم خیلی سبز 1403
در این مطلب قصد داریم به تحلیل و بررسی کتاب زیست یازدهم خیلی سبز کنکور ۱۴۰۳ بپردازیم که جدیدترین چاپ این کتاب منطبق بر آخرین تغییرات کتاب درسی زیست است. این کتاب علاوه بر درسنامه‌های کاملی که دارد، تست‌ها و پاسخنامه‌های تشریحی کامل و جامعی نیز برای آمادگی داوطلبان در آزمون سراسری رشته‌ی تجربی در نظر گرفته است.

میتوان این کتاب را یک کتاب آموزش محور به حساب آورد چرا که بیشتر حجم آن را درسنامه‌ها تشکیل می‌دهند. این درسنامه‌ها مطالب کتاب درسی زیست یازدهم را به خوبی پوشش داده و نکات مهم کنکوری را برای داوطلبان آورده‌اند، تا داوطلبان با استفاده از این منبع کامل و جامع، نیازی به مطالعه و یادگیری از طریق منابع آموزشی دیگر نداشته باشند.

لحن این کتاب مانند سایر کتابهای انتشارات خیلی سبز، ساده و صمیمی و شوخ طبعانه است که باعث می‌شود داوطلب استرس کمتری را هنگام مطالعه‌ی درس تجربه کند، جذب کتاب شود و ارتباط بهتری با نویسنده و مطالب برقرار کند.

ساختار کتاب به این صورت است که ابتدا درسنامه‌ها برای یادگیری و فهم بهتر مطالب قرار داده شده‌اند و سپس تست‌ها و پاسخ‌های تشریحی آنها در کتاب قرار گرفته است تا داوطلبان پس از فهم مطالب، بتوانند با حل تست‌ها و تحلیل پاسخ‌های خود، به تسلط کامل در زیست یازدهم دست پیدا کنند.

کتاب دارای ظاهری زیبا و جذاب با استفاده از رنگ‌ها و تصاویر باکیفیت و فونت و سایز مناسب برای مطالعه است. طرح جلد روی کتاب، ارتباطی با موضوع آن ندارد و فقط جهت جذب داوطلبان و جنبه‌ی طنز آن، طراحی شده است.

این کتاب مناسب برای چه داوطلبانی است؟

با توجه به آموزش محور بودن این کتاب، به نظر می، رسد که مناسب برای داوطلبان ضعیف و متوسط باشد که در مباحث زیست یازدهم دچار مشکل هستند و برای فهم بیشتر مطالب قصد دارند از این کتاب استفاده کنند. اما؛ با توجه به کامل و جامع بودن آن، پوشش تست‌های خوب و استفاده از تست‌های کنکوری و تالیفی ترکیبی و مشکل می‌تواند مناسب برای داوطلبان قوی نیز باشد. در مجموع؛ دانش آموزان و داوطلبان کنکور با هر سطح علمی می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. اما؛ به دلیل آموزش محور بودن، بیشتر مناسب داوطلبان ضعیف و متوسطی است که قصد ارتقای درصد زیست خود در پایه‌ی یازدهم را دارند.

کتاب زیست یازدهم خیلی سبز منطبق بر آخرین تغییرات کتاب‌های درسی برای کنکور ۱۴۰۳ طراحی و چاپ شده است و داوطلبان رشته‌ی تجربی و همچنین؛ دانش آموزان پایه‌ی یازدهم رشته‌ی تجربی می‌توانند از این کتاب به عنوان یک منبع خوب برای تسلط بر مطالب کتاب درسی استفاده کنند. این کتاب، یک منبع دست اول برای مطالعه‌ی دانش آموزان رشته‌ی تجربی به حساب می‌آید.

بررسی محصولات مشابه این کتاب

  • زیست پایه یازدهم نشر الگو: یکی از کتاب‌هایی که شباهت زیادی به این محصول از انتشارات خیلی سبز دارد، زیست پایه‌ی یازدهم از نشر الگو است. تفاوتی که این کتاب با خیلی سبز دارد، این است که درسنامه‌ی آن خلاصه‌تر است. البته؛ تمام نکات کلیدی تست‌ها در این درسنامه‌ها گنجانده شده است. تست‌های موجود در این کتاب نیز مناسب برای داوطلبانی است که به دنبال تسلط بیشتر بر مطالب هستند.
  • زیست جامع مهر و ماه: زیست جامع پایه یازدهم انتشارات مهر و ماه کتابی بسیار کامل و مفید است که بیشترین شباهت را به همین کتاب از انتشارات خیلی سبز دارد و بر اساس آخرین تغییرات موجود در کتاب درسی، چاپ شده است. تست‌های استاندارد، ترکیبی، مفهومی و چالشی به سبک و سیاق تست‌های کنکور در این کتاب وجود دارند که دارای پاسخ کاملا تشریحی هستند و داوطلبان می‌توانند برای تحلیل تست‌های پاسخ داده شده‌ی خود از این پاسخنامه‌ها استفاده کنند.
  • تمام نکات کنکوری، جداول، شکل‌ها و تصاویر موجود در کتاب درسی زیست یازدهم در این کتاب پوشش داده شده‌اند. بنابراین؛ مانند کتاب زیست یازدهم خیلی سبز، می‌تواند به عنوان یک منبع دست اول برای کلیه‌ی داوطلبان با هر سطح علمی مورد استفاده قرار بگیرد.

ساختار کتاب زیست یازدهم خیلی سبز به چه صورت است؟

همانطور که گفتیم، این کتاب دارای بخش، های مختلفی است و بیشتر تمرکز آن روی درسنامه‌های کامل و جامع است. ساختار و محتوای آموزشی این کتاب به این صورت است که ابتدا در درسنامه‌ها، مفاهیم اساسی به دانش آموزان توضیح داده می‌شود، سپس برای تمرین بیشتر، تست‌های تالیفی و کنکوری قرار گرفته‌اند و در مرحله‌ی آخر برای تحلیل تست‌ها، جمع بندی و یافتن نقاط ضعف و قوت، پاسخنامه‌ی تشریحی تست‌ها به طور کامل و مفصل آورده شده است. در ادامه هر بخش را به طور جداگانه بررسی می‌کنیم. 

 

  • بخش اصلی؛ درسنامه‌ی جامع برای هر مبحث زیست یازدهم: درسنامه‌های کامل این کتاب، شامل: نکات کنکوری، تمام نکات موجود در کتاب درسی به صورت موشکافانه و یک سری مباحث تکمیلی می‌شوند. این درسنامه‌ها لحنی ساده، شیوا روان و صمیمی دارند و مطالب را با زبانی ساده و زیبا به داوطلبان توضیح داده‌اند.

در درسنامه‌ها، توضیح مختصری از مباحث ترکیبی زیست دهم که به مباحثی در زیست یازدهم مرتبط هستند نیز قرار گرفته است. به عنوان مثال توضیح مختصری راجع به گلبول‌های سفید در درسنامه‌ی فصل ایمنی این کتاب قرار داده شده است که همانطور که می‌دانید به سلول‌های خونی از زیست پایه دهم مربوط است. اما؛ چون پیش نیاز فصل ایمنی زیست یازدهم است و گلبول‌های سفید در ایمنی بدن نقش مهمی دارند، در این کتاب آورده شده است.

جدولهایی نیز در این کتاب قرار دارند که مطالب به صورت خلاصه، جمع و جور و دسته بندی شده در این جدول‌ها جای گرفته‌اند. شکل‌های کتاب درسی نیز در این درسنامه‌ها مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته‌اند. بنابراین؛ درسنامه‌های کتاب زیست یازدهم خیلی سبز نه تنها به مطالب کتاب درسی توجه کرده؛ بلکه؛ از تصاویر و شکل‌ها نیز غافل نشده است. مثلاً؛ مکانیسم‌های شنوایی و تعادل را به طور کامل تفسیر کرده است و داوطلبان می‌توانند نکات مربوط به آن را بسیار ساده یاد بگیرند. دانش آموزان با مطالعه‌ی این کتاب از سایر منابع، بی‌نیاز خواهند شد.

  • تسلط به مطالب؛ تست‌های استاندارد و ترکیبی: در این کتاب، دو دسته تست استفاده شده است. دسته‌ی اول، تست‌های کنکور سراسری هستند که استاندارد و مناسب تمام داوطلبان طراحی شده‌اند و دسته‌ی دوم، تست‌های تالیفی هستند که در این کتاب جای گرفته‌اند. این تست‌های تالیفی نیز بسیار مناسب و مفید بوده و مطابق با سوالات کنکور سراسری طراحی‌ شده‌اند. سوالات ترکیبی و تحلیلی نیز در بین این تست‌ها به چشم می‌خورند و برای داوطلبان قوی طراحی شده‌اند. هدف از قرار دادن تست‌های متعدد در این کتاب، تکرار و تمرین بیشتر داوطلبان جهت تسلط کامل به مطالب خوانده شده در کتاب درسی و درسنامه‌های این کتاب است.
  • پاسخ تشریحی؛ تحلیل و جمع بندی مطالب: پاسخنامه‌ی تشریحی این کتاب، کامل، جامع و مفید است و حاوی تمام نکات مهم کنکوری برای داوطلبان است. پس از حل تست‌ها، داوطلبان می‌توانند پاسخ تشریحی آنها را مطالعه کرده و دلیل درست یا غلط بودن هر یک از گزینه‌ها را درک کنند. این بخش از کتاب، برای جمع بندی مطالب خوانده شده و تحلیل تست‌ها کاربرد دارد.

بهترین منابع خرید این کتاب

تهیه و خرید کتاب زیست یازدهم خیلی سبز از وب سایت انتشارات خیلی سبز و همچنین؛ از طریق وب سایت پایتخت کتاب امکان پذیر است. پایتخت کتاب از معتبرترین فروشگاه های اینترنتی فروش کتاب‌های خیلی سبز با بهترین قیمت است. با خرید آنلاین کتاب از این سایت‌های معتبر، شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون تلف کردن وقت، با هزینه‌ای بسیار مقرون به صرفه، کتاب زیست یازدهم خیلی سبز را مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۱۴۰۳ خریداری کنید. کتاب انتخاب شده در سریع‌ترین زمان ممکن درب منزل به دست شما خواهد رسید.

 


 
اخبار داغ:
شوهر بی غیرتم پیشنهاد رابطه جنسی گروهی میده/اول فکر کردم شوخی میکنه اما خیلی جدی ادامه داد!
پشه ها چگونه انتخاب می کنند که چه کسی را نیش بزنند؟
اتفاق مهمی که پس از سفر رییسی به ریاض می افتد
فهرست محصولات مدیران خودرو در طرح بزرگ فروش 500 هزار خودرو مشخص شد + لیست و شرایط
حق اولاد و سنوات کارگران 1402 با تغییرات مشخص شد
شوک بدموقع به ستاره پرسپولیس
خبر جدید برای بازنشستگان در نوروز 1402
علت اصلی خودکشی دختر 24 ساله کشف شد
رابطه زناشویی در ماه رمضان چه حکمی دارد؟
بروکلین بکهام چهره زنش را خالکوبی کرد!
بازیکن جوان استقلال ساز جدایی را کوک کرد
بهاره رهنما با آرایشی که تناسبی با حجابش ندارد | حجاب سفت و سخت بهاره رهنما با میکاپ جیغ!+عکس
پرداخت کننده جریمه استراماچونی مشخص شد/ استقلال را چه کسی نجات می دهد؟
زمان واریز معوقات بازنشستگان مشخص شد
خبر خوش کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران در راه است
گل خاطره انگیز دیوید بکام در جام جهانی + ویدئو
این شاسی بلند برای جوان های پولدار است!+ تصاویر
درگیری 70 خانوار مسافر با شهرداری این شهر
احتمال 2 برابر شدن قیمت مسکن در 1402
استخدام بازاریاب (تجهیزات پزشکی) با سرویس، بیمه و پورسانت در گیلان
امید زندگانی: مجبورم حرفی که تاثیر سوء بر زندگی ام دارد را نگویم
هشدار؛ این افراد لطفا هوس روزه گرفتن، نکنند!
خلاصه بازی مراکش 2 برزیل 1 + ویدئو

موضوعات داغ:
بهاره رهنما
کنعانی زادگان
بازیکنان استقلال
استراماچونی
باشگاه استقلال
ایران استخدام
کنفدراسیون فوتبال آسیا
محصولات مدیران خودرو
بازی دوستانه
مدیران خودرو
کلاته مزینان
اکانت های فیک
نعیم آباد
خانه سیمین
مرکز تحقیقات سرطان
برنامه وامع اقدام مشترک
داوطلبان انتخابات مجلس
پاپ فرانسیس
آندرس پریرا
تابستان نشین
گریشوک
سازمان منطقه آزاد چابهار
همرفیق
شوماخر
شیرمادر
علوم پزشکی اراک
هجری قمری
دنور ناگتس
شورای عالی قرآن
محمد رضا باهنر
لیگ قهرمانان
صاحبان صنایع
فوتبال ایران
واردکنندگان
خودکشی دختر
بازی های لیگ قهرمانان آسیا
بازیگر سینما و تلویزیون
محمد حسین کنعانی زادگان
محمدحسین کنعانی زادگان
پنجره نقل و انتقالات
تیم ملی فوتبال ایران
دانشگاه آزاد اسلامی
حسین کنعانی زادگان
وزارت خارجه ایران
سینما و تلویزیون
ریکاردو ساپینتو
نمایندگان کنگره
تست شخصیت شناسی
ماه مبارک رمضان
باشگاه تراکتور
شجاع خلیل زاده
بازدیدکنندگان
تیم ملی جوانان
نقل و انتقالات
تیم ملی فوتبال
رابطه زناشویی
دانشکده پزشکی
بازیگر سینما
استان خراسان
ژوزه مورینیو
دانشگاه آزاد
بازی های لیگ
شخصیت شناسی
رئال مادرید
حسین کنعانی
شبه نظامیان
جوان ایرانی
وزارت خارجه
سازه فولادی
رشد اقتصادی
اخبار ورزشی
تیم تراکتور
مسابقات لیگ قهرمانان آسیا
سیاست خارجی جمهوری اسلامی
نقل و انتقالات تابستانی
سرمربی تیم ملی جوانان
عکس جدید بهاره رهنما
محصولات ایران خودرو
هیات پارلمانی ایران
پرونده استراماچونی


 

همه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.
تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.