یکشنبه، 3 تیر 1403 - Sun, 23rd Jun 2024
صفحه اصلی  -  
سیاسی  -  
اقتصادی  -  
اجتماعی  -  
ورزشی  -  
فرهنگی  -  
پزشکی  -  
علمی  -  
فناوری  -  
حوادث  -  
بین الملل  -  
استانها  -  
کرونا

 
 


پست الکترونیکی:

 


اونس طلا 2,321.51
طلای 18 33,637,000
سکه امامی 401,070,000
بهار ازادی 369,250,000
دلار امریکا
یورو
لیر ترکیه
درهم امارات
پوند انگلیس
بیت کویین
بیشتر + کد نمایش

 
تحلیل و بررسی کتاب زیست یازدهم خیلی سبز 1403
بروزرسانی: 05:34

تحلیل و بررسی کتاب زیست یازدهم خیلی سبز 1403


در این مطلب قصد داریم به تحلیل و بررسی کتاب زیست یازدهم خیلی سبز کنکور ۱۴۰۳ بپردازیم که جدیدترین چاپ این کتاب منطبق بر آخرین تغییرات کتاب درسی زیست است. این کتاب علاوه بر درسنامه‌های کاملی که دارد، تست‌ها و پاسخنامه‌های تشریحی کامل و جامعی نیز برای آمادگی داوطلبان در آزمون سراسری رشته‌ی تجربی در نظر گرفته است.

میتوان این کتاب را یک کتاب آموزش محور به حساب آورد چرا که بیشتر حجم آن را درسنامه‌ها تشکیل می‌دهند. این درسنامه‌ها مطالب کتاب درسی زیست یازدهم را به خوبی پوشش داده و نکات مهم کنکوری را برای داوطلبان آورده‌اند، تا داوطلبان با استفاده از این منبع کامل و جامع، نیازی به مطالعه و یادگیری از طریق منابع آموزشی دیگر نداشته باشند.

لحن این کتاب مانند سایر کتابهای انتشارات خیلی سبز، ساده و صمیمی و شوخ طبعانه است که باعث می‌شود داوطلب استرس کمتری را هنگام مطالعه‌ی درس تجربه کند، جذب کتاب شود و ارتباط بهتری با نویسنده و مطالب برقرار کند.

ساختار کتاب به این صورت است که ابتدا درسنامه‌ها برای یادگیری و فهم بهتر مطالب قرار داده شده‌اند و سپس تست‌ها و پاسخ‌های تشریحی آنها در کتاب قرار گرفته است تا داوطلبان پس از فهم مطالب، بتوانند با حل تست‌ها و تحلیل پاسخ‌های خود، به تسلط کامل در زیست یازدهم دست پیدا کنند.

کتاب دارای ظاهری زیبا و جذاب با استفاده از رنگ‌ها و تصاویر باکیفیت و فونت و سایز مناسب برای مطالعه است. طرح جلد روی کتاب، ارتباطی با موضوع آن ندارد و فقط جهت جذب داوطلبان و جنبه‌ی طنز آن، طراحی شده است.

این کتاب مناسب برای چه داوطلبانی است؟

با توجه به آموزش محور بودن این کتاب، به نظر می، رسد که مناسب برای داوطلبان ضعیف و متوسط باشد که در مباحث زیست یازدهم دچار مشکل هستند و برای فهم بیشتر مطالب قصد دارند از این کتاب استفاده کنند. اما؛ با توجه به کامل و جامع بودن آن، پوشش تست‌های خوب و استفاده از تست‌های کنکوری و تالیفی ترکیبی و مشکل می‌تواند مناسب برای داوطلبان قوی نیز باشد. در مجموع؛ دانش آموزان و داوطلبان کنکور با هر سطح علمی می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. اما؛ به دلیل آموزش محور بودن، بیشتر مناسب داوطلبان ضعیف و متوسطی است که قصد ارتقای درصد زیست خود در پایه‌ی یازدهم را دارند.

کتاب زیست یازدهم خیلی سبز منطبق بر آخرین تغییرات کتاب‌های درسی برای کنکور ۱۴۰۳ طراحی و چاپ شده است و داوطلبان رشته‌ی تجربی و همچنین؛ دانش آموزان پایه‌ی یازدهم رشته‌ی تجربی می‌توانند از این کتاب به عنوان یک منبع خوب برای تسلط بر مطالب کتاب درسی استفاده کنند. این کتاب، یک منبع دست اول برای مطالعه‌ی دانش آموزان رشته‌ی تجربی به حساب می‌آید.

بررسی محصولات مشابه این کتاب

  • زیست پایه یازدهم نشر الگو: یکی از کتاب‌هایی که شباهت زیادی به این محصول از انتشارات خیلی سبز دارد، زیست پایه‌ی یازدهم از نشر الگو است. تفاوتی که این کتاب با خیلی سبز دارد، این است که درسنامه‌ی آن خلاصه‌تر است. البته؛ تمام نکات کلیدی تست‌ها در این درسنامه‌ها گنجانده شده است. تست‌های موجود در این کتاب نیز مناسب برای داوطلبانی است که به دنبال تسلط بیشتر بر مطالب هستند.
  • زیست جامع مهر و ماه: زیست جامع پایه یازدهم انتشارات مهر و ماه کتابی بسیار کامل و مفید است که بیشترین شباهت را به همین کتاب از انتشارات خیلی سبز دارد و بر اساس آخرین تغییرات موجود در کتاب درسی، چاپ شده است. تست‌های استاندارد، ترکیبی، مفهومی و چالشی به سبک و سیاق تست‌های کنکور در این کتاب وجود دارند که دارای پاسخ کاملا تشریحی هستند و داوطلبان می‌توانند برای تحلیل تست‌های پاسخ داده شده‌ی خود از این پاسخنامه‌ها استفاده کنند.
  • تمام نکات کنکوری، جداول، شکل‌ها و تصاویر موجود در کتاب درسی زیست یازدهم در این کتاب پوشش داده شده‌اند. بنابراین؛ مانند کتاب زیست یازدهم خیلی سبز، می‌تواند به عنوان یک منبع دست اول برای کلیه‌ی داوطلبان با هر سطح علمی مورد استفاده قرار بگیرد.

ساختار کتاب زیست یازدهم خیلی سبز به چه صورت است؟

همانطور که گفتیم، این کتاب دارای بخش، های مختلفی است و بیشتر تمرکز آن روی درسنامه‌های کامل و جامع است. ساختار و محتوای آموزشی این کتاب به این صورت است که ابتدا در درسنامه‌ها، مفاهیم اساسی به دانش آموزان توضیح داده می‌شود، سپس برای تمرین بیشتر، تست‌های تالیفی و کنکوری قرار گرفته‌اند و در مرحله‌ی آخر برای تحلیل تست‌ها، جمع بندی و یافتن نقاط ضعف و قوت، پاسخنامه‌ی تشریحی تست‌ها به طور کامل و مفصل آورده شده است. در ادامه هر بخش را به طور جداگانه بررسی می‌کنیم. 

 

  • بخش اصلی؛ درسنامه‌ی جامع برای هر مبحث زیست یازدهم: درسنامه‌های کامل این کتاب، شامل: نکات کنکوری، تمام نکات موجود در کتاب درسی به صورت موشکافانه و یک سری مباحث تکمیلی می‌شوند. این درسنامه‌ها لحنی ساده، شیوا روان و صمیمی دارند و مطالب را با زبانی ساده و زیبا به داوطلبان توضیح داده‌اند.

در درسنامه‌ها، توضیح مختصری از مباحث ترکیبی زیست دهم که به مباحثی در زیست یازدهم مرتبط هستند نیز قرار گرفته است. به عنوان مثال توضیح مختصری راجع به گلبول‌های سفید در درسنامه‌ی فصل ایمنی این کتاب قرار داده شده است که همانطور که می‌دانید به سلول‌های خونی از زیست پایه دهم مربوط است. اما؛ چون پیش نیاز فصل ایمنی زیست یازدهم است و گلبول‌های سفید در ایمنی بدن نقش مهمی دارند، در این کتاب آورده شده است.

جدولهایی نیز در این کتاب قرار دارند که مطالب به صورت خلاصه، جمع و جور و دسته بندی شده در این جدول‌ها جای گرفته‌اند. شکل‌های کتاب درسی نیز در این درسنامه‌ها مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته‌اند. بنابراین؛ درسنامه‌های کتاب زیست یازدهم خیلی سبز نه تنها به مطالب کتاب درسی توجه کرده؛ بلکه؛ از تصاویر و شکل‌ها نیز غافل نشده است. مثلاً؛ مکانیسم‌های شنوایی و تعادل را به طور کامل تفسیر کرده است و داوطلبان می‌توانند نکات مربوط به آن را بسیار ساده یاد بگیرند. دانش آموزان با مطالعه‌ی این کتاب از سایر منابع، بی‌نیاز خواهند شد.

  • تسلط به مطالب؛ تست‌های استاندارد و ترکیبی: در این کتاب، دو دسته تست استفاده شده است. دسته‌ی اول، تست‌های کنکور سراسری هستند که استاندارد و مناسب تمام داوطلبان طراحی شده‌اند و دسته‌ی دوم، تست‌های تالیفی هستند که در این کتاب جای گرفته‌اند. این تست‌های تالیفی نیز بسیار مناسب و مفید بوده و مطابق با سوالات کنکور سراسری طراحی‌ شده‌اند. سوالات ترکیبی و تحلیلی نیز در بین این تست‌ها به چشم می‌خورند و برای داوطلبان قوی طراحی شده‌اند. هدف از قرار دادن تست‌های متعدد در این کتاب، تکرار و تمرین بیشتر داوطلبان جهت تسلط کامل به مطالب خوانده شده در کتاب درسی و درسنامه‌های این کتاب است.
  • پاسخ تشریحی؛ تحلیل و جمع بندی مطالب: پاسخنامه‌ی تشریحی این کتاب، کامل، جامع و مفید است و حاوی تمام نکات مهم کنکوری برای داوطلبان است. پس از حل تست‌ها، داوطلبان می‌توانند پاسخ تشریحی آنها را مطالعه کرده و دلیل درست یا غلط بودن هر یک از گزینه‌ها را درک کنند. این بخش از کتاب، برای جمع بندی مطالب خوانده شده و تحلیل تست‌ها کاربرد دارد.

بهترین منابع خرید این کتاب

تهیه و خرید کتاب زیست یازدهم خیلی سبز از وب سایت انتشارات خیلی سبز و همچنین؛ از طریق وب سایت پایتخت کتاب امکان پذیر است. پایتخت کتاب از معتبرترین فروشگاه های اینترنتی فروش کتاب‌های خیلی سبز با بهترین قیمت است. با خرید آنلاین کتاب از این سایت‌های معتبر، شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون تلف کردن وقت، با هزینه‌ای بسیار مقرون به صرفه، کتاب زیست یازدهم خیلی سبز را مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۱۴۰۳ خریداری کنید. کتاب انتخاب شده در سریع‌ترین زمان ممکن درب منزل به دست شما خواهد رسید.

 


 
اخبار داغ:
بازیکن سپاهان به باشگاه استقلال پیوست
پرسپولیس ستاره استقلال را دزید
 خودروی علیرضا بیرانوند تیم بعدی او را لو داد!
صید شاه ماهی نقل و انتقالات در رودخانه کارون/ پرسپولیسی مشهور در خوزستان+عکس
این مرد، سرمربی ایتالیایی پرسپولیس را پراند
ویدیو | بحث جنجالی و پربازدید مسعود پزشکیان با یک روحانی
عکس | تصویر دیده نشده از شهید رییسی و شهدای خدمت داخل بالگرد
ضربه پنهان تحریم به مخازن نفتی کشور
ورود «کمیته اخلاق» به طرح قلیان اکسیژن
«ماهی در قلاب» رونمایی شد/ نخستین محصول مشترک ایران، تاجیکستان و روسیه
آخرین راهکار پرسپولیس برای جلب نظر ماتزاری: به تهران بیا
چون من هر روز زیباتر میشدم شوهرم بعد 15 سال طلاقم داد/ عکس
حساب این گروه از بازنشستگان پرپول شد / واریزی شگفت انگیز به حقوق بازنشستگان بر اساس حروف الفبا + جدول واریزی
نظر عباس عبدی درباره «هر رای در انتخابات رای به جمهوی اسلامی است»
سیگنال های متناقض برای دوج کوین: خرید یا فروش؟
جنگ بزرگ منطقه ای در راه است؟
سیزدهمین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران 4 تیرماه برگزار می شود
طعنه زاکانی به مشاور پزشکیان در برنامه تلویزیونی
ماینرهای ضعیف بیت کوین را ترک می کنند؛ قیمت چه سرنوشتی دارد؟
وقوع سیلاب جان 3 نفر را در رودبار گرفت
خوردن این غذا های گیاهی سبب مرگ زودرس می شود
صدای وهم انگیز سحابی خرچنگ را بشنوید! + فیلم
جلیلی: اداره کشور با تعارف انجام نمی شود/ مناسبات غلط در روابط سیاسی باید عوض شود
قابلیت جدید اینستاگرام با عنوان پیام محو شونده چیست؟ | اگه میخوای پیام هات بعد خوانده شدن ناپدید شود ببین +تصویر
منتظر حملات سایبری باشید

موضوعات داغ:
علیرضا بیرانوند
آموزش و پرورش استان
نقل و انتقالات
آموزش و پرورش
ریاست جمهوری
باشگاه استقلال
سود سهام عدالت
اطلس آموزشی
حقوق بازنشستگان
باشگاه پرسپولیس
آیت حق
قانون بودجه 98
نوکی در
کامپیوتر
قلعه عبداله
ایران صربستان
حمید شاه آبادی
پیشوای ورامین
تنقلات مضر
خرید عید
مسی جدید
حسین کریمی اول
وو زمین
یعقوب نجفی جویباری
بلیط دربی
احمد معصومی فر
خطیر
نانوماهواره
گشت مشترک
خبرهای هفته
اتاق بازرگانی ایران
ورزشگاه آزادی تهران
پایگاه خبری تحلیلی
تیم فوتبال سپاهان
هواداران استقلال
دوشنبه تاجیکستان
آگاهی تهران بزرگ
پلیس آگاهی تهران
مدافع تیم فوتبال
فرماندار رودبار
لیگ بیست و چهارم
فرشاد احمدزاده
بیماران دیابتی
سامانه معاملات
انتخابات ریاست
مربی ایتالیایی
سکه بهار آزادی
اتاق بازرگانی
رودخانه کارون
فوتبال سپاهان
تامین اجتماعی
ورزشگاه آزادی
جمهوری اسلامی
ارزش بیت کوین
یحیی گل محمدی
جدایی اوسمار
شورای نگهبان
اقتصاد ایران
وزارت بهداشت
منابع درآمدی
شبکه اجتماعی
شبکه آی فیلم
روزهای اخیر
عکس یادگاری
امور بانوان
تولید مشترک
پایگاه خبری
سازمان بورس و اوراق بهادار
فرماندار شهرستان رودبار
مسئولان باشگاه پرسپولیس
رییس پلیس آگاهی پایتخت
رییس سازمان غذا و دارو
معاون ورزشی پرسپولیس
مالک باشگاه تراکتور
سازمان مدیریت بحران
محمدجواد آذری جهرمی
شورای آموزش و پرورش
بهداشت دهان و دندان
سیدمحمدعلی آل هاشم
دانیال اسماعیلی فر


 

همه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.
تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.