شنبه، 8 بهمن 1401 - Fri, 27th Jan 2023
صفحه اصلی  -  
سیاسی  -  
اقتصادی  -  
اجتماعی  -  
ورزشی  -  
فرهنگی  -  
پزشکی  -  
علمی  -  
فناوری  -  
حوادث  -  
بین الملل  -  
استانها  -  
کرونا

 
 


پست الکترونیکی:

 


اونس طلا 1,928.15
طلای 18 21,175,000
سکه امامی 237,800,000
بهار ازادی 229,970,000
دلار امریکا
یورو
لیر ترکیه
درهم امارات
پوند انگلیس
بیت کویین
بیشتر + کد نمایش

 
عوامل موثر در انتخاب درب های اتوماتیک کدام اند؟
بروزرسانی: 03:06


عوامل موثر در انتخاب درب های اتوماتیک کدام اند؟
 عوامل بسیاری در انتخاب درب اتوماتیک تاثیرگذارند. انتخاب درب های اتوماتیک با توجه به کاربری مورد نیاز و شرایط و ویژگی های ساختمان متفاوت است. درب های اتوماتیک از نظر کاربرد با یکدیگر متفاوتند. میزان تردد روزانه به یک ساختمان، انواع مراجعان به ساختمان، دسترسی های ساختمان، شرایط آب و هوایی منطقه، ساعاتی که از یک درب استفاده می شود، مقدار ایمنی و میزان انرژی مصرفی می تواند در انتخاب یک درب اتوماتیک موثر باشد.

عوامل موثر در انتخاب درب اتوماتیک

اگر بخواهید یک درب اتوماتیک برای ساختمان خود انتخاب کنید قطعاً انتخاب های زیادی دارید. درب های اتوماتیک باید به گونه ای انتخاب شوند که سالهای زیادی دوام داشته باشند. این  درب ها به شکلی ساخته می شود که حتی اگر درب یک ساختمان در طول یک روز صدها بار باز و بسته شود مشکلی برای آن پیش نیاید. اگر در ساختمان شما افراد دارای معلولیت، مسن و کم توان وجود دارند باید متناسب با این شرایط درب اتوماتیک خود را انتخاب نمایید. نکته دیگر در انتخاب این درب ها میزان انرژی مصرفی توسط درب می باشد. اگر تعداد درب های اتوماتیک در یک ساختمان زیاد باشد مصرف انرژی اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

تاثیر نوع عابران در انتخاب درب

برای انتخاب یک درب اتوماتیک باید انواع استاندارد ها در ساختمان مد نظر قرار گیرد. نوع عابران و افرادی که به ساختمان شما مراجعه می کنند می تواند در انتخاب درب تاثیر گذار باشد. بعضی از درب های اتوماتیک دسترسی یکسانی را برای افرادی که توانایی جسمی متفاوتی دارند فراهم می کنند. به طور کلی برای باز و بسته کردن درب های اتوماتیک نیاز به دخالت دست وجود ندارد و این دربها برای ورودی هایی که حجم بالایی از افراد از آن تردد می کنند بسیار مناسب است.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب درب‌های اتوماتیک مانند درب لولایی اتوماتیک باید مد نظر داشته باشید، کاربری آن است. برای مثال اگر می خواهید از درب به عنوان ضد دود و ضد حریق نیز استفاده شود باید نوع خاصی از درب را انتخاب نمایید. یا اگر از درب های اتوماتیک به عنوان خروج اضطراری استفاده می‌کنید نوع دیگری از درب مورد نیاز است. به طور کلی افزودن این آپشن ها در قیمت دربهای اتوماتیک موثر است.

انتخاب درب اتوماتیک و صرفه جویی در مصرف انرژی

توجه داشته باشید که همه درب های اتوماتیک دارای مصرف انرژی یکسان نیستند. قبل از خرید درب اتوماتیک خود بهتر است به میزان انرژی مصرفی آن توجه نمایید. برای ورود های کم تردد استفاده از درب های کم مصرف مناسب تر است. بهتر است در مکان هایی که ترافیک و تردد بالاتری وجود دارد درب به صورت اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک تنظیم گردد. در این حالت درب سریع تر باز شده و مانع از ورود و خروج افراد دیگر نمی شود.

مکان مناسب برای درب های اتوماتیک تلسکوپی

 درب های تمام اتوماتیک نسبت به دربهای نیمه اتوماتیک سرعت بالاتری دارند. در نتیجه مصرف انرژی آن نیز بالاتر است. اگر این درب ها با انسان برخورد کند ضربه شدیدی به فرد وارد میشود. در نتیجه نیاز است که از سنسور های قوی و اتوماتیک در این درب ها استفاده شود. عملکرد این سنسورها بدین صورت است که به طور مداوم افراد را در حوزه عملکرد خود جستجو می نماید تا از حضور مانع یا فرد مطمئن شود. 

از درب اتوماتیک کشویی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

از درب های اتوماتیک کشویی برای تردد دو طرفه استفاده می شود. این درب ها برای مکان هایی که دهانه هایی با عرض متوسط دارند مناسب است. اگر فضای کمی برای نصب درب اتوماتیک دارید بهتر است از این درب ها استفاده کنید. این درب ها را می توان به گونه ای تنظیم کرد که فقط برای ورود یا خروج مورد استفاده قرار گیرند.

نوع دیگری از درب های اتوماتیک درب تلسکوپی می باشد. این درب ها نوعی درب کشویی محسوب شده که برای مکانهای کم عرض مناسبند. استفاده از این درب ها باعث می شود نیازی به فضای گردش در قسمت داخلی و خارجی ساختمان وجود نداشته باشد. همچنین بیشتر ویژگی های مثبت درب اتوماتیک کشویی در این درب نیز وجود دارد. از درب های تلسکوپی برای ورودی های ساختمان استفاده می کنند. تعداد لت ها در این درب می تواند متفاوت باشد. درب های تلسکوپی را میتوان در ترافیک های دوطرفه نیز به کار برد.

درب های اتوماتیک تاشو

درب تاشو اتوماتیک در مکان هایی که عرض کمی برای نصب درب وجود دارد پیشنهاد بسیار مناسبی است. این درب ها از ۹۰ درصد عرض موجود برای تردد استفاده می کنند. تفاوت این درب با دیگر درب های اتوماتیک نیاز به فضایی برای تا شدن است. بهتر است از درب های اتوماتیک تاشو در محل های پرتردد استفاده نشود.

مدل دیگر درب اتوماتیک نوع مثلثی است. این درب ها نیز نوعی درب کشویی محسوب می شوند که به شکل مثلث طراحی شده اند. ظاهر زیبای درب های مثلثی می‌تواند عرض دهانه را بزرگتر نشان دهد. طراحی این درب ها به گونه ای است که می تواند به سمت داخل یا بیرون ساختمان قرار گیرد.

درب اتوماتیک گردان چیست؟

یکی دیگر از درب های اتوماتیک درب اتوماتیک گردان است. از این درب ها بیشتر برای تردد به یک طرف استفاده میشود. درب های اتوماتیک چرخشی می تواند به شکل اتوماتیک و یا دستی مورد استفاده قرار گیرد. بهتر است از این درب ها در مناطق پر تردد استفاده شود. در مکان هایی که بخواهید امکان ورود و خروج افراد را بدون برخورد با یکدیگر فراهم کنید استفاده از درب گردان یا چرخشی بسیار مناسب است. استفاده از این درب ها باعث می شود در مصرف انرژی صرفه جویی نموده و در نتیجه باعث صرفه جویی در هزینه ها شود.

انتخاب درب های اتوماتیک

 از دیگر درب های اتوماتیک می توان به نوع منحنی اشاره کرد که باعث زیبایی ساختمان میشود. استفاده از این دربها برای فضاهایی که ورودی آن عرض کمی داشته باشد مناسب است. این درب ها را می توان به شکل دایره یا نیم دایره مورد استفاده قرار داد. اگر می خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید استفاده از درب های اتوماتیک منحنی به شکل دایره به شدت توصیه میشود.  

 درب های مورد استفاده در مراکز درمانی

در مکان هایی مانند بیمارستان باید از دربهای اتوماتیکی استفاده نمود که باعث بالا بردن امنیت و مانع از ورود افراد متفرقه گردد. یکی از نکات مهم در انتخاب درب برای مراکز درمانی استفاده نکردن از دست برای باز و بسته کردن درب میباشد که باعث می شود امکان انتقال آلودگی ها کمتر شود. استفاده از درب های اتوماتیک همچنین مانع از مصرف انرژی شده و بسیار مقرون به صرفه است.

نتیجه گیری

به طور کلی از عوامل موثر در انتخاب درب های اتوماتیک می توان به امنیت مکان مورد نظر و میزان تردد آن مکان اشاره نمود. از دیگر عوامل مهم در انتخاب درب اتوماتیک نوع کاربردی است که از یک درب انتظار داریم. برای مثال در بیمارستان ها و مکان های درمانی می توان از نوع متفاوتی از درب اتوماتیک استفاده نمود. اگر هدف از نصب درب زیبایی و سهولت در تردد باشد نیز باید به نوع درب انتخاب شده توجه شود. بهتر است برای انتخاب درب از کارشناسان متبحر در این زمینه کمک گرفته و با آنها مشورت نمود.


 
اخبار داغ:
پیغام مهم علی قلی زاده به هوادارانش درباره ورود به لیگ برتر ایران + عکس
استوری توهین آمیز نکونام علیه پرسپولیسی ها+عکس
خبر مهم رییس برنامه و بودجه درباره واریزی جدید به حساب معلمان
تیم منتخب هفته هفدهم لیگ برتر؛ استقلال2 پرسپولیس صفر!
اظهارات و انگیزه فرد حمله کننده به سفارت آذربایجان را بشنوید
واریز یارانه جدید به مناسبت 22 بهمن
مهاجم استقلالی: یک کاشته رونالدویی برای پرسپولیس کنار گذاشته ام
شش خودرو پرطرفدار در بورس کالا
استقلال با این وضعیت امتیازگیری قید قهرمانی را بزند!
سناریو احتمالی در تعیین دستمزد 1402/ کارگران و بازنشستگان منتظر حقوق 15 میلیونی باشند؟!
عکسی عجیب از سگ گله در میان گوسفندان!
رایزنی السودانی برای خرید رادارها و هواپیماهای نظامی و مسافربری از فرانسه
قتل همسر به دلیل عدم کمک مالی پدر زن
روزنامه جوان: راهبرد اصلی اصلاح طلبان حضور نرم در قدرت و تغییر بدون خشونت است
خبر مهم یک مسئول درباره افزایش حقوق بازنشستگان
مردم این شهرها قبض گاز را پرداخت نکنند
آتش سوزی در منزل خانم بازیگر!
دانلود اهنگ Kursuna Gerek Yok ابراهیم تاتلیس
اینفوگرافی| خواص فلفل سیاه
جمهوری اسلامی نوشت: پرهیز از اقدامات انفعالی
دانلود اهنگ arabesk ابراهیم تاتلیس

موضوعات داغ:
هفته هفدهم لیگ
جمهوری آذربایجان
لیگ برتر ایران
امیرعبداللهیان
هفته هفدهم لیگ برتر
حمله مسلحانه
الناز شاکردوست
وزیر امور خارجه
برنامه و بودجه
اتحادیه اروپا
قانون اساسی هند
جامعه شناسی
آلودگی محیط زیست
اهدای خون
کیا قدمی
شورای اسلامی شهر کاشمر
ولایی برحق
منطقه 6
حودکشی
یکه توت
آلودگی هوای تبریز
آمار و ارقام
علوم پزشکی البرز
کودک مدرسه ای
مافیای زباله
عیسی ترائوره
صالح شهر
پیگیری
پورمحمودی
فرهنگ وقف
جشنواره بین المللی فیلم فجر
آژانس بین المللی انرژی اتمی
حجت الاسلام
دانلود آهنگ
تهیه کنندگی
آژانس بین المللی انرژی
نقل و انتقالات زمستانی
سازمان برنامه و بودجه
وزیر امور خارجه ایران
حسین امیرعبداللهیان
جمهوری اسلامی ایران
تیم فوتبال استقلال
سیدمحمدعلی آل هاشم
انتقالات زمستانی
آژانس بین المللی
موعود بنیادی فر
آلومینیوم اراک
فوتبال استقلال
نقل و انتقالات
نخست وزیر عراق
مستمری بگیران
میلیون تومانی
فلزات گرانبها
محمدرضا آزادی
کمیسیون تلفیق
سازمان برنامه
خبرنگار ورزشی
جمهوری اسلامی
فیلم سینمایی
بازار سرمایه
پرسپولیسی ها
فوتبال ایران
لایحه بودجه
بازیگران زن
کمیسیون برنامه و بودجه مجلس
همسان سازی حقوق بازنشستگان
فصل نقل و انتقالات زمستانی
نماینده ولی فقیه در استان
بازنشستگان تامین اجتماعی
قانون مدیریت خدمات کشوری
کمیسیون برنامه و بودجه
بیانیه باشگاه استقلال
بیمارستان شهدای تجریش
بازی پرسپولیس و فولاد
حکم کمیته تعیین وضعیت
لیگ برتر فوتبال ایران
آیین نامه داخلی مجلس
کمیسیون تلفیق بودجه
قانون تامین اجتماعی
سازمان بهزیستی کشور


 


همه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.
تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.