سه شنبه، 7 تیر 1401 - Tue, 28th Jun 2022
 
 


پست الکترونیکی:

 


اونس طلا 1,825.01
طلای 18 13,672,000
سکه امامی 143,940,000
بهار ازادی 135,510,000
دلار امریکا
یورو
لیر ترکیه 18,600
درهم امارات
پوند انگلیس 376,500
بیت کویین
بیشتر + کد نمایش

 
موتور برق مناسب، راهنمای جامع برای خرید موتور برق
بروزرسانی: 15:47


موتور برق مناسب، راهنمای جامع برای خرید موتور برق


موتور برق مناسب یک تجهیزات مهمی است که به منظور تولید برق در زمان های قطعی برق استفاده می شود. تیم سولار مکانیکال قصد دارد در این مقاله شما را با انواع موتور برق آشنا کند. موتور برق یک تجهیزات الکترونیکی پرکاربردی است که به منظور تامین برق در مناطق مختلف استفاده می‌ شود و انواع مختلفی دارد. موتور برق یا موتور ژنراتور ‌می‌ تواند از انرژی مکانیکی انرژی الکتریسیته تولید کند. البته موتور برقی یا موتور ژنراتور انرژی مکانیکی را از منابع مختلف همچون گازوئیل و بنزین می گیرد و این انرژی را تبدیل به انرژی برق می کند‌. موتور برق در مناطق مختلف به منظور متفاوتی استفاده می‌ شود. موتور برق توان های مختلفی دارد که توان های موتور برق را با واحد کیلو وات مشخص می کند. موتور برق ها توان خروجی مختلفی دارند و قیمت آن ها بر اساس پارامتر های مختلفی مشخص می شود.

کاربرد های موتور برق چیست و موتور برق دوگانه سوز 

موتور برق مناسب

موتور برق مناسب کاربردهای مختلفی دارد که می توان به تامین برق مصرفی مورد نیاز در بخش های صنعتی و خانگی اشاره کرد. توسعه نیازهای بشر امروزه نیاز به برق نشان داده شده است به همین دلیل دستگاه موتور برق تولید شده است تا بتواند این نیاز را تامین کند. موتور برق ژنراتور برق در ساختمان های مسکونی یا پزشکی و اداری استفاده می شود تا در هنگام قطعی برق بتواند نیروی مورد نیاز برای روشن شدنِ دستگاه‌ ها را فراهم بیاورد. البته موتور برقی یا ژنراتور برق در بیمارستان ها و کارخانه ها کاربرد داشته و می تواند نیاز عظیمی از این بخش ها را تامین کند‌‌. موتور برق دوگانه سوز کارایی بیشتری دارد و به دلیل دوگانه سوز بودن اقتصادی هستند. موتور های دوگانه سوز این امکان را به شما می دهند که از دو سوخت استفاده کنید. موتور برق های دوگانه سوز کاربرد چندانی دارند، زیرا منبع گاز همیشه در دسترس است. قیمت انواع موتور برق در سایت سولار مکانیکال مقرون به صرفه و اقتصادی است.

انواع موتور برق بر حسب سوخت

موتور برق مناسب از لحاظ سوخت موتور برق بنزینی، موتور برق دیزلی و موتور برق گازوئیلی، موتور برق دوگانه سوز تقسیم می شوند. موتور برق بنزینی کاربرد زیادی در تامین انرژی مورد نیاز بخش‌ های مختلفی دارد و می‌ توان آن را پر کاربرد ترین موتور برق ها به شمار آورد. موتور برق بنزینی بنزین تغذیه می کند به همین دلیل باید آن ها را در فضای باز استفاده کرد تا سبب خفگی نشود، زیرا سوخت بنزین در این نوع موتور برق موجب تولید دی اکسید کربن می شود. توان خروجی و قدرت موتور برق دیزلی  زیاد بوده و راندمان و بازدهی بالایی دارد. موتور برق دیزلی تولیدی بالایی دارد و در زمان هایی که انرژی زیادی لازم است و بهره برداری می شود. موتور برق دوگانه سوز از دو منبع سوخت استفاده می کند تا بتواند انرژی مکانیکی را به الکتریسیته تبدیل کند. 

انواع موتور برق بر حسب کاربرد 

موتور برق مناسب

موتور برق مناسب از لحاظ کاربرد و انواع موتور برق های خانگی، موتور برق کمپین، موتور برق های صنعتی و موتور برق های ثابت تقسیم بندی می شود. موتور برق با کیفیت خانگی به منظور تامین نیاز الکتریکی در ساختمان های مسکونی کاربرد دارد. البته موتور برق های خانگی برای برق رسانی به سیستم های روشنایی در منازل یا روشن کردن پمپ های شناور آبیاری و کف کش و پمپ آب استفاده می شود. موتور برق های کمپین در مسافرت ها و مکان های کوچک استفاده می شود. موتور برق های صنعتی اهمیت ویژه‌ ای در تامین برق در صنایع دارند به همین دلیل در بانک ها، کارخانه ها و بیمارستان ها و مراکز مهم امنیتی کاربرد دارند. موتور برق های ثابت به منظور تامین انرژی و سازمان ها استفاده می شوند و نقطه قوت این موتور برق ها توان بالای آن هاست.

انواع موتور برق از لحاظ روشن شدن و خاموش شدن 

موتور برق مناسب از لحاظ سیستم روشن و خاموش به انواع مختلفی تقسیم می شود. موتور برق استارتی یکی از این نمونه ها است که طریق دکمه استارت روشن می شود. این موتور با برق هندل روشن نمی‌ شود بلکه با استارت الکتریکی و باتری روشن می شود. موتور برق هندلی یا دستی با هندل روشن می شود. موتور برق اتوماتیک یک مشخصه ی مهمی دارد که می توان به سوئیچ خودکار با سیستم جابجایی بدون نیاز به اپراتور توسط دستگاه اشاره کرد‌. با قطع شدن برق ژنراتور به صورت اتوماتیک و خودکار روشن می شود و برعکس در زمان برگشت انرژی الکتریسیته به صورت اتوماتیک خاموش می شود. اگر مایل هستید قیمت خرید موتور برق را مشاهده کنید بر روی این لینک کلیک کنید‌ 

اطلاعات مهم در مورد پمپ کشاورزی 

پمپ آب کشاورزی تجهیزات مهم در تامین آب برای بخش کشاورزی است. امروزه برای تامین آب در بخش کشاورزی و باغداری از پمپ آب استفاده می شود تا با تخلیه آب چاه ها، دریاچه ها، رود ها و مخازن آب، آب مورد نیاز به سمت زمین های کشاورزی یا باغ روان شود و محصولات کشاورزی یا درختان آبیاری شوند.

البته در برخی مواقع برای توزیع کود مایع در مزارع کشاورزی یا باغات از پمپ آب کشاورزی استفاده می شود. امروزه برخلاف گذشته دیگر از روش های دستی برای آبیاری زمین های کشاورزی یا آبیاری درختان استفاده نمی شود، زیرا ضمن ایجاد هزینه های زیاد حقوق کارگران، زمان زیادی برای آبیاری زمین های کشاورزی یا درختان صرف می شود که مقرون به صرفه و اقتصادی نیست. اگر قصد دارید قیمت  خرید پمپ کشاورزی را ببینید بر روی این لینک کلیک کنید. 

انواع پمپ کشاورزی

پمپ کشاورزی

پمپ آب کشاورزی انواع مختلفی دارد و بر اساس نحوه نصب به دو نوع پمپ آب کشاورزی سطحی و زیر آب تقسیم می شود. پمپ آب کشاورزی بر اساس نوع عملکرد به انواع پمپ آب کشاورزی گریز از مرکز سطحی و توربینی، پروانه ای دسته بندی می شود. پمپ آب کشاورزی دیزلی انواع مختلفی دارد و از لحاظ اندازه سوخت و مدل متفاوت هستند. پمپ آب کشاورزی دیزلی از نظر مصرف سوخت انواع مختلفی دارد که می‌ توان به گازوئیلی و گاز سوز، بنزینی اشاره کرد. پمپ آب کشاورزی دیزلی از نظر اندازه هم به دو نوع موتور بزرگ و موتور کوچک تقسیم می شوند. این موتور ها قدرت بالایی دارند و می توان برای آبیاری مزارع کشاورزی از آن ها استفاده کرد.  ‌اگر قصد خرید  پمپ های کشاورزی و سیرکولاتور را دارید اما نمی دانید از کدام فروشگاه معتبر محصولات مورد نیاز را خریداری کنید می توانید به فروشگاه سولار مکانیکال سر بزنید.

اطلاعاتی راجع به پمپ سیرکولاتور

پمپ سیرکولاتور یک نوع پمپی است که به منظور گردش درآوردن آب سرد یا گرم استفاده می شود. پمپ سیرکولاتور برای گردش آب سیستم های گرمایش و سرمایش استفاده می شود و آب بر روی پروانه سوار است و نیازی به مکش آب همانند پمپ های آبرسانی و آبیاری ندارد. در انتخاب پمپ سیرکولاتور باید پارامتر های مختلفی همچون میزان دبی و هد آب در گردش، قدرت و دور موتور، پمپ زمینی یا خطی فلنجی و اتصال دهنده و… را مد نظر قرار دهید. پمپ سیرکولاتور وظیفه دارد آب سرد و گرم را در سیستم های تهویه مطبوع ساختمان حرکت دهند. پمپ های سیرکولاتور در ساختمان های متوسط و کوچک با دور ۱۴۵۰ در دقیقه یا دور کمتر استفاده می شود. از ویژگی‌ های پمپ سیرکولاتور می توان به صدای کم آن ها در هنگام کار اشاره کرد. پمپ های سیرکولاتور از نیم اینچ تا شش اینچ موجود هستند و جنس بدنه آن ها از استیل یا چدن است و جنس پروانه این نوع پمپ ها از برنج، چدن و استیل ساخته شده است. اگر تمایل به دیدن قیمت خرید پمپ سیرکولاتور دارید بر روی این لینک کلیک کنید. 

اطلاعاتی در مورد موتور برق اینورتر یا بی صدا 

همانطور که از نام موتور برق اینورتر یا بی صدا مشخص است این نوع موتور برق ها صدای بسیار کمی دارند و به دلیل سبک بودن و وزن پایین در سفرهای راه دور استفاده می شوند. موتور برق های اینورتر کیفیت بسیار بالایی داشته و مصرف سوخت آن ها بسیار کم است. امروزه آلودگی صوتی از معضلات جامعه است که توسط دستگاه‌ های مختلف از جمله موتور برق ایجاد می‌ شود. به همین دلیل موتور برق های اینورتر را به منظور حل مشکلات آلودگی صوتی موتور های برق تولید شده است. موتور های برق اینورتر طول عمر بالایی دارند، زیرا در تولید آن ها از فناوری‌ های مدرن و تکنولوژی های پیشرفته استفاده شده است. موتور های برق اینورتر نگهداری آسانی دارند و حفاظت آن ها نسبت به سایر متغیرها با سهولت انجام می گیرد. در فروشگاه سولار مکانیکال تخفیف‌ های ویژه‌ ای بر روی محصولات گذاشته می شود. همچنین در فروشگاه سولار مکانیکال می توانید از مزایای خرید از جمله پرداخت درب منزل استفاده کنید.

جمع بندی 

پمپ های آب انواع مختلفی دارند و در مدل های پمپ آب کشاورزی و خانگی تولید شده اند. پمپ آب سیرکولاتور یک نمونه از پمپ آب است که در انواع تک فاز و سه فاز و مدل های دو دور و تک دور، سه دور پ چهار دور تولید شده اند. موتور برق از تجهیزات اساسی در تامین برق مورد نیاز مجتمع ها و ساختمان و… است‌.  موتور برق در انواع مختلفی تولید شده است که شما می توانید موتور برق را متناسب با نیاز خود در توان مختلف خریداری کنید. 


 
اخبار داغ:
بازنشستگان سورپرایز می شوند | واریز افزایش حقوق بازنشستگان امشب؟
عکس برهنه زنان اوکراینی سوژه شد | اقدام عجیب گروهی از زنان اوکراینی برای کمک به مردان + عکس
خبر بسیار بد برای هواداران سرخ پوش/پاتک سنگین ساپینتو به یحیی برخورد کرد/ پسر یحیی از دست رفت/استقلال انتقام خرید های سپاهان را سر پرسپولیس خالی می کند
حوادث | مترو تهران آتش گرفت | هفت تیر در آتش سوخت
بازنشستگان سورپرایز می شوند | واریز افزایش حقوق بازنشستگان امشب؟ 7 تیر 1401
تنش در مجلس بر سر عدم اجرای رتبه بندی معلمان/ وزیر آموزش و پرورش باید استیضاح شود
نقل و انتقال جنجالی در لیگ برتر با درخواست آبی ها/ معاوضه بزرگ 2 بازیکن استقلالی و پرسپولیسی
واریز 25 درصد باقی مانده حقوق بازنشستگان | خبر مهم درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان
اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان قبل از پایان تیر | قالیباف رای قانونی مجلس درباره حقوق بازنشستگان را ابلاغ کند
نباید های رابطه جنسی | ممنوعیت های رابطه زناشویی
اخبار تازه از نقل و انتقالات استقلال+ اسامی بازیکنان جدید
آشنایی با مهاجم گل نزن پرتغالی مدنظر استقلال
خبر جدید از افزایش حقوق بازنشستگان
طرح رتبه بندی معلمان باید تا 31 شهریورماه اجرایی شود
وقت قانونی دولت برای اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان
قیمت مرغ امروز 7 تیر 1401
جلف بازی سحر قریشی با امیر تتلو / سحر خانم لطفاً رعایت کن !! + ویدئو
واکنش باشگاه سپاهان به قرارداد70 میلیاردی با دانشگر
نتیجه نهایی افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چه شد؟
تولد جنجالی عمو قناد در ویلای شیک + عکس
ماجرای مرگ هولناک دختر 17 ساله در دزفول
پذیرش دانشجوی ارشد آموزش پزشکی ویژه اعضای هیئت علمی
چقدر در ماه مجاز به کاهش وزن هستیم؟
استخدام شرکت پارس پک

موضوعات داغ:
حقوق بازنشستگان
افزایش حقوق
افزایش حقوق بازنشستگان
تامین اجتماعی
بازنشستگان تامین اجتماعی
رتبه بندی معلمان
نقل و انتقالات
باشگاه سپاهان
باشگاه استقلال
فوتبال ایران
دهه شصتی ها
شهردار لالی
هافبک تراکتورسازی
خرچنگ
صباح قریشی
لیگ برتر فوتبال
برترین تیم های باشگاهی
کارگاه مستندسازی
عربس
منطقه آزاد کیش
قراضه آهن
امیرحسین رستمی
رنجرور
پیراهن میلان
ثقه الاسلام
لذت بخش
گشنه رود
شهرداری منطقه22
مکس آلگری
شهر خودرو
ایران استخدام
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
دانشگاه علوم
روابط عمومی
محمد دانشگر
تعیین تکلیف
معاوضه بزرگ
دانشگاه علوم پزشکی ایران
نقل و انتقالات استقلال
یکی از مدیران استقلال
تیم ملی فوتبال ایران
وزارت آموزش و پرورش
پایگاه خبری تحلیلی
وانتقالات استقلال
آگهی های استخدامی
مرتضی پورعلی گنجی
انتقالات استقلال
مدیر روابط عمومی
مدیران استقلال
الرائد عربستان
رییس آتش نشانی
تیم ملی فوتبال
اتحادیه اروپا
سازمان برنامه
یحیی گل محمدی
هزار تومانی
پورعلی گنجی
سیاست خارجی
توافق نهایی
پایگاه خبری
وزارت آموزش
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
متناسب سازی حقوق بازنشستگان
دانشگاه علوم پزشکی مجازی
استان سیستان و بلوچستان
نقل و انتقالات تابستانی
دانشگاه های علوم پزشکی
مدیران باشگاه استقلال
سازمان برنامه و بودجه
سازمان تأمین اجتماعی
کمیسیون اجتماعی مجلس
دانشکده هنر و معماری
طرح رتبه بندی معلمان
قانون تامین اجتماعی
وزارت فرهنگ و ارشاد
تیم فوتبال استقلال
شرکت های خودروساز
مجلس شورای اسلامی
سیستان و بلوچستان
برنامه هفتم توسعه


 

همه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.
تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.