یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403 - Sun, 19th May 2024
صفحه اصلی  -  
سیاسی  -  
اقتصادی  -  
اجتماعی  -  
ورزشی  -  
فرهنگی  -  
پزشکی  -  
علمی  -  
فناوری  -  
حوادث  -  
بین الملل  -  
استانها  -  
کرونا

 
 


پست الکترونیکی:

 


اونس طلا 2,414.70
طلای 18 33,450,000
سکه امامی 401,980,000
بهار ازادی 372,100,000
دلار امریکا
یورو
لیر ترکیه
درهم امارات
پوند انگلیس
بیت کویین
بیشتر + کد نمایش

 
بهترین شرکت ترخیص کالا (بررسی نهایی)
بروزرسانی: 13:00

بهترین شرکت ترخیص کالا (بررسی نهایی)


گمرکات هر کشور قوانین و دستور العمل‌های خاص خود را دارد و به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و سواستفاده قانونی، امور اداری و تشریفات گمرکی ویژه‌ای تحت عنوان ترخیص کالا صورت می‌گیرند. ترخیص کالا از گمرک یکی از مهم‌ترین مراحل در فرایند واردات و صادرات است که توسط صاحب کالا یا نماینده قانونی او مانند ترخیص کار یا حق العملکار گمرک برای دریافت اجازه خروج کالا از گمرک انجام می‌شود و از آنجا که هر مرحله از ترخیص کالا شرایط و الزامات پیچیده خود را دارد، عدم آشنایی و اطلاعات کافی از آنها می‌تواند منجر به خسارت شود. با ما در گروه تجاری ققنوس ترخیص همراه باشید تا به بررسی و معرفی بهترین شرکت ترخیص کالا بپردازیم و بتوانید با انتخاب مناسب در وقت و هزینه خود به طور چشمگیری صرفه جویی کنید.

 ویژگی‌های بهترین شرکت ترخیص کالا

قبل از معرفی ویژگی‌های بهترین شرکت ترخیص کالا خوب است با مراحل و فرایند ترخیص کالا آشنا شوید تا بتوانید به راحتی با پیچیدگی‌های احتمالی موجود در امور و تشریفات گمرکی مواجه شوید. پس از انجام توافقات اولیه با فروشنده کالا و خرید آن، کالا از طریق یکی از روش‌های زمینی، هوایی یا آبی به گمرک کشور ارسال خواهد شد و در این مرحله شما به عنوان تاجر یا صاحب کالا موظف به انجام امور ترخیص کالا برای خروج و تحویل کالا از انبار گمرک هستید.

دریافت پروفرما، اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگانی، تشکیل پرونده برای تخصیص ارز، بیمه کردن کالا، هماهنگی با شرکت حمل و نقل، دریافت اسناد حمل از شرکت‌های حمل و نقل بین المللی، تکمیل اسناد در سامانه مربوطه، تنظیم اظهارنامه و بررسی و تائید توسط کاشناس گمرکی از جمله مراحل ترخیص کالا از گمرک هستند که باید به طور کامل انجام شوند و از آنجا که نیاز به دقت بالایی برای انجام آنها دارید، بهتر است از یک حق العملکار یا ترخیص کار گمرک کمک بگیرید.

شرکت‌های ترخیص کالا نیروهای متخصص و مسلطی در زمینه واردات و صادرات کالا دارند که در تمام مراحل و امور مربوط به آزادسازی کالا از گمرک کنار شما خواهند بود و تمام اقدامات لازم مانند جمع آوری مدارک و مجوزهای مورد نیاز را انجام خواهند و شما فقط به عنوان صاحب کالا باید هزینه‌ها را پرداخت کنید. حق العملکار و ترخیص کار گمرک؛ نیروهای متخصص شرکت های ترخیص کالا هستند که انجام امور مربوطه را در اختیار دارند و برای شروع خوب است به طور کلی با وظایف و مسئولیت آنها آشنا شوید.

حق العملکار و ترخیص کار گمرک کیست؟

حق العملکار رسمی گمرک می‌تواند شخص یا شرکتی باشد که با دارا بودن شرایط لازم و موفقیت در آزمون گمرکی، پروانه کارگزار گمرکی را دریافت کرده است و تمام مسئولیت‌های مربوط به ترخیص کالا را بر عهده می‌گیرد. حق العملکار گمرک موظف است تمام دستورات طرف قرارداد را انجام دهد، تمامی مراحل و فرایند ترخیص کالا را کنترل و امین و معتمد باشد تا بتواند به همکاری با واردکننده کالا ادامه دهد.

در ظاهر تفاوتی میان ترخیص کار و حق العملکار گمرک وجود ندارد؛ اما باید بدانید که در واقع حق العملکار از طرف صاحب کالا وکالت دارد و به نیابت از او تمام مراحل قانونی و اداری را انجام می‌دهد و در مقابل این خدمات دستمزد دریافت می‌کند. ترخیص کار گمرک نماینده صاحب کالا نیست و وکالتی ندارد به همین دلیل لازم است در طی تمام فرایند ترخیص کالا نام صاحب محصول را ذکر کند و نام او را در تمام اسناد و فرم‌ها بنویسد. بنابراین لازم است شما به عنوان تاجر یا بازرگان با شرکت ترخیص کالا هماهنگ و نیروی متخصص استخدام کنید تا در روند آزادسازی کالا با مشکلی مواجه نشوید ( ترخیص بار دریایی )

وظایف و مسئولیت‌های شرکت ترخیص کالا

برای اینکه بتوانید بهترین و مناسب‌ترین شرکت ترخیص کالا را انتخاب کنید، لازم است با ویژگی‌ها و وظایف آنها آشنا شوید. شرکت های ترخیص کالا طیف وسیعی از خدمات را بر عهده دارند و معمولا از ابتدایی‌ترین مرحله مانند مشاوره درباره خرید و فرش تا اخرین مرحله و تحویل کالا از گمرک را پوشش می‌دهند. شرکت های ترخیص کالا از گمرک متخصصان و افراد باتجربه‌ای را در حوزه صادرات و واردات مانند حق العملکاران را استخدام می‌کنند تا تمام امور و تشریفات گمرکی را با دریافت دستمزد به درستی انجام دهند؛ به همین منظور هماهنگی با این شرکت‌ها و انتخاب بهترین شرکت ترخیص کالا در جلوگیری از خسارت‌های مالی و مشکلات احتمالی نقش بسزایی دارد.

شرکت ترخیص کالا به نمایندگی از واردکننده یا صاحب کالا و با استفاده از نیروهای باتجربه خود اقدام به ثبت سفارش کالا در گمرک می‌کند و با اخذ مجوزهای لازم و باتوجه به نوع کالا روند ترخیص را به اتمام می‌رساند. اگر تمام مدارک و هزینه‌ها به موقع جمع آوری و پرداخت شوند، فرایند ترخیص کالا هم به سرعت به پایان می‌رسد و در صورت بروز مشکل هم شرکت مربوطه تمام رسیدگی‌های لازم را انجام خواهد داد. ترخیص کاران بر همه امور اداری و بازرگانی گمرک مسلط هستند و از آنجا که تمام محدودیت‌ها و روش‌ها را می‌شناسند، با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان کالا را به شما تحویل خواهند داد. انجام تشریفات گمرکی، ثبت سفارش کالا و تخصیص ارز، تنظیم اظهارنامه، محاسبه و پرداخت هزینه‌های گمرکی و انبارداری، دریافت مجوزهای لازم، هماهنگی با شرکت حمل و نقل، بارگیری کالا و مسائل حقوقی بخشی از خدمات شرکت های ترخیص کالا هستند.

مهمترین وظایف ترخیص کاران حرفه‌ای ( ترخیص بار هوایی )

  • اتمام فرایند در کم‌ترین زمان و جلوگیری از توقف طولانی مدت اجناس در انبار گمرک
  • آشنایی با تعرفه‌های گمرکی و مدارک مورد نیاز
  • به همراه داشتن مجوزها و کارت بازرگانی

ویژگی‌های بهترین شرکت ترخیص کالا

برای اینکه شرکتی در زمینه ترخیص کالا به یکی از بهترین‌ها تبدیل شود، لازم است به طور کامل از قوانین و مقررات پیروی کند. آگاهی و تسلط به تمام امور و قوانین گمرکی بخش مهمی از وظایف یک شرکت ترخیص کالای معتبر هستند و این گونه شرکت‌ها باید در کمترین زمان و با کاهش هزینه‌های غیرضروری کالا را به دست صاحب کالا و در نهایت مشتری برسانند؛ بنابراین اصلی‌ترین ویژگی آنها تسریع روند کارها و انجام به موقع امور ترخیص کالا تحت نظر صاحب کالا است.

سخن پایانی

دریافت مشاوره و راهنمایی افراد متخصص و مجرب در زمینه واردات و صادرات کالا به خصوص فرایند ترخیص کالا بسیار ضروری و لازم است. حق العملکاران و ترخیص کاران شرکت های ترخیص کالا به امور و قوانین گمرکی به طور کامل آشنا هستند و به نیابت از صاحب کالا تمام اقدامات مربوطه را انجام می‌دهند. هماهنگی با نمایندگی‌های قانونی و انتخاب بهترین شرکت ترخیص کالا می‌تواند در تسریع فرایند و کاهش هزینه‌ها نقش چشمگیری داشته باشد؛ به همین دلیل آشنایی با ویژگی‌ها و مسئولیت‌های آنها کمک بسیاری به شما می‌کند.

از آنجا که فرایند ترخیص کالا می‌تواند بسیار پیچیده و دشوار باشد و نیاز به اطلاعات کافی در زمینه‌های مختلف تجارت داخلی و بین المللی دارد، انتخاب بهترین شرکت ترخیص کالا هم بسیار حائز اهمیت است. همانطور که گفته شد وظایف و مسئولیت‌های این گونه شرکت‌ها بسیار متنوع و گسترده است؛ اما ارائه خدمات مناسب از مهم‌ترین موارد تعیین کننده یک شرکت خوب در حوزه واردات و صادرات است. به همین منظور اگر قصد آشنایی با خدمات ما و نیاز به راهنمایی‌های بیشتر دارید، می‌توانید وارد سایت FNXCUSTOMS.COM شوید و برگه خدمات ما در ققنوس ترخیص را مشاهده کنید.

 


 
اخبار داغ:
خبر فوری | زمان آغاز تعطیلی شنبه ها اعلام شد
علت واریز نشدن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد/تاریخ جدید واریز مستمری ها
ویدیویی فوق العاده خنده دار از شکمو بودن بازیگر دوست داشتنی و پرطرفدار سینما و تلویزیون رضا عطاران/نتونست در برابر غذا مقاومت کنه !!!
کشاندن دختر 22 ساله به خانه مرد 50 ساله؛ متهم تبرئه شد
یارانه دهک های 4 تا 9 کی واریز می شود؟
خبر خوش مرتضوی برای حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک امروز 30 اردیبهشت
چرا سامانه evauto.ir برای ثبت نام خودروهای برقی اختلال بروزرسانی دارد؟
شباهت عجیب لیلا حاتمی با دخترش سوژه شد +عکس
خداحافظی شبانه علی بیرو با اوسمار و پرسپولیس / استقلالی ها از خوشحالی سور دادند!
فوری/رقم نهایی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه با انجام همسان سازی قطعی شد/حقوق بازنشستگان 20 میلیون تومان می شود؟
طارمی دوباره ناجی پورتو شد؛ وداع با پاس گل تماشایی
چند خبر تازه از طرح ساماندهی کارکنان دولت امروز یکشنبه 30 اردیبهشت
فوری؛ نیروهای شرکتی بخوانند: وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت امروز
ستاره آینده دار پرسپولیس بالاخره برگشت + عکس
عکسی از رییسی و رییس جمهور آذربایجان در نقطه صفر مرزی
سومین سرطان شایع جهان این نشانه ها را دارد
شکست تایسون فیوری در مبارزه قرن؛ اوسیک قهرمان بلامنازع سنگین وزن شد
10 نکته مهم درباره اولین فروشگاه حضوری دیجی کالا
پسر بچه کلاه بردار سایبری دستگیر شد
فوری؛ خبرجدید برای نیروهای شرکتی/ وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت امروز یکشنبه 30 اردیبهشت 1403
تکلیف بغداد بونجاح و پرسپولیس مشخص شد
تب بالا، ملک سلمان را تحت معاینات پزشکی قرار داد
لیگ برتر انگلیس در انتظار ورود آلگری ؟

موضوعات داغ:
حقوق بازنشستگان
بازنشستگان تامین اجتماعی
تامین اجتماعی
تعطیلی شنبه
کارکنان دولت
سینما و تلویزیون
شورای نگهبان
همسان سازی حقوق بازنشستگان
باشگاه پرسپولیس
پرداخت مطالبات فرهنگیان
داوطلبان کرونایی کنکور
منطقه جلگه
سد نعمت آباد
دامپزشکی لرستان
اطاعات
کریمه
دهیاری
ترکیب گل گهر سیرجان
پاندمی کرونا
فرماندار زابل
قهرمان اروپا
جایزه پولیتزر
عادیسازی
پیچوک
خیرونا
شهرستان سیمرغ
جانباز قطع نخاع
گونر
خودرو سنگین
آهنگسازان جوان
دوست داشتنی
نمایندگان مجلس
اول فروردین
متناسب سازی
رییس جمهور آذربایجان
فرهنگیان بازنشسته
سیستان و بلوچستان
جذب بازیکن خارجی
رتبه بندی معلمان
فعالان اقتصادی
سرمربی استقلال
نیروهای شرکتی
پرداخت یارانه
آتشفشان تفتان
رفاه اجتماعی
بازیکن خارجی
نیروی انسانی
رییس کمیسیون
فوتبال ایران
فیلم جنجالی
قهرمان آسیا
سازمان برنامه و بودجه
کمیسیون اجتماعی مجلس
سرمربی سابق استقلال
قهرمانی در لیگ برتر
فینال کوپا ایتالیا
کریستیانو رونالدو
محمدباقر قالیباف
مصدومیت بیرانوند
پارگی رباط صلیبی
قرارداد کار معین
شورای اسلامی شهر
ریکاردو ساپینتو
کمیسیون اجتماعی
لیگ برتر فوتبال
طبقه بندی مشاغل
سرپرست استقلال
نقل و انتقالات
برنامه و بودجه
عربستان سعودی
رامین رضاییان
اسطوره فوتبال
امیررضا رفیعی
کمیسیون تلفیق
سازمان برنامه
تمدید قرارداد
لژیونر ایرانی
مشکلات داوری
کوپا ایتالیا
توانمندسازی


 

همه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.
تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.