شنبه، 28 فروردین 1400 - Fri, 16th Apr 2021
 
 


پست الکترونیکی:

 


اونس طلا 1,775.63
طلای 18 10,454,000
سکه امامی 105,280,000
بهار ازادی 103,019,000
دلار امریکا 239,870
یورو 285,840
لیر ترکیه 30,900
درهم امارات 69,000
پوند انگلیس 348,000
بیت کویین
بیشتر + کد نمایش

 


معاملات اهرمی در بایننس و بررسی تحلیل احساسات
بروزرسانی: 02:04


معاملات اهرمی در بایننس و بررسی تحلیل احساساتانجام معاملات در قراردادهای آتی و به‌ویژه در فیوچرز بایننس، یکی از شیوه‌های جذاب سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است. دلیل این امر امکانات انجام معاملات با انعطاف بیشتر و با شیوه‌های مختلف است. هم‌چنین انجام معاملات اهرمی در بایننس می‌تواند سوددهی بیشتری را به همراه داشته باشد. از این رو بسیاری از افراد تمایل دارند تا در بایننس فیوچرز ثبت نام کرده و شروع به انجام معامله کنند.

اما این بسیار مهم است که فرد بتواند تحلیل درستی از شرایط و وضعیت پیش روی یک ارز داشته باشد. چرا که این نوع معاملات به همان اندازه که می‌توانند سودبخش‌تر باشند، ممکن است باعث تجربه‌ی ضرر بیشتری نیز شوند.

اما چگونه می‌توان تحلیل کرد و قیمت یک ارز را پیش‌بینی کرد؟


https://www.ghatreh.com/image/larg/binfuture00.jpg

تحلیل احساسات، یکی از مفاهیم مهم در سرمایه گذاری

در بازارهای مالی ۳ نوع تحلیل وجود دارد. این تحلیل‌ها عبارتند از:

·       تحلیل فاندامنتال

·       تحلیل تکنیکال

·       تحلیل احساسات

اغلب سرمایه‌گذاران و تریدرها تنها دو مورد اول را شینده و با آن‌ها آشنایی دارند. اما بد نیست بدانید که تحلیل احساسات نیز یکی از مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین انواع تحلیل‌ها در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری است.

اما ببینیم تحلیل احساسات چیست و دقیقاً به شکلی می‌تواند به ما کمک کند؟

تحلیل احساسات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تحلیل احساسات (Sentiment Analysis) کاربردهای بسیاری دارد. این تحلیل در حقیقت به معنی تشخیص احساسات گوناگون (مثبت،منفی و خنثی) در یک زمینه است. تشخیص این احساس در حوزه‌ی مورد نظر می‌تواند به ما در پیش‌بینی وضعیت آتی آن کمک کند. به همین دلیل استفاده از این تحلیل در معاملات اهرمی بایننس نیز بسیار مهم و حیاتی‌ست.

در بازارهای مالی احساسات هستند که مسیر بازار را مشخص می‌کنند. احساس مثبت می‌تواند نشان دهنده‌ی رشد قیمت یک ارز خاص باشد. هم‌چنین احساس منفی می‌تواند خبر از سقوط قیمت‌ها بدهد.

یکی از مسائلی که همه‌ی ما از تاثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال آگاهیم، اخبار و اطلاعاتی‌ست که توسط رسانه و در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند. چنین فضاسازی‌هایی به ایجاد احساسات مختلفی در سرمایه‌گذاران منجر می‌شوند. همین ایجاد موج منفی یا مثبت در خصوص یک ارز در ذهن سرمایه‌گذاران می‌تواند روند عرضه و تقاضا و در نهایت تغییر قیمت یک ارز را تعیین کند. این تغییر می‌تواند در راستای رشد کردن و پامپ شدن یک ارز باشد یا در جهت سقوط آن.

از این جهت می‌توان تحلیل احساسات را بخشی از تحلیل فاندامنتال دانست. چرا که به شکلی بنیادی در حال بررسی بازار، اخبار و واکنش خریداران و فروشندگان به این اخبار هستیم.

تحلیل احساسات چگونه انجام می‌شود؟

تحلیل احساسات به دو صورت انجام میگیرد. یکی از این روش‌ها به صورت دستی بوده و شامل جمع آوری اطلاعات نوشته شده، اخبار منتشر شده و با بررسی وضعیت کلی بازار و پارامترهای مختلف آن انجام می‌شود. روش دوم روش خودکار بوده و به کمک برنامه‌نویسی و بر پایه‌ی الگوریتم‌های خاصی انجام می‌شود. این الگوریتم‌ها بر اساس یادگیری ماشین طراحی شده و هر چه دانش توسعه‌دهندگان در این زمینه بیشتر باشد نتایج دقیق‌تری به‌دست خواهد آمد.

منابع اطلاعاتی در اختیار سیستم قرار گرفته و سیستم برخی واژه‌ها و عبارات را به عنوان سیگنال مثبت یا منفی قلمداد می‌کند. به کمک تکنیک‌های پردازش زبان‌های طبیعی، سیستم قادر است جمع‌بندی و خروجی کلی‌ای از وضعیت احساسات مردم نسبت به یک ارز در اختیار کاربر قرار دهد.

فرآیند کار به این صورت است که با استفاده از منابع مختلف، جملات و متونی جمع‌آوری می‌شوند که حول موضوع مربوطه مطرح شده‌اند. این جملات به کمک تکنیک یاد شده تفکیک و آنالیز می‌شوند. نتیجه‌ی آنالیز دسته‌بندی اطلاعات به سه دسته‌ی اصلی مثبت، منفی و خنثی است. به این ترتیب سیستم قادر به حدس زدن احساسات سرمایه‌گذاران و مردم نسبت به ارز یا دارایی‌ای خاص خواهد بود.

چنین برنامه‌هایی به کمک هوش مصنوعی فرآیند سرمایه‌گذاری را به سمت هوشمندتر شدن پیش می‌برند. در این برنامه‌ها عموماً از زبان‌های برنامه‌نویسی‌ای هم‌چون پایتون استفاده می‌شود. بدیهی‌ست که هر چه اطلاعات بیشتری در اختیار سیستم قرار بگیرد و تحلیل در بازه‌ی زمانی گسترده‌تری انجام شود، نتایج دقیق‌تری به دست خواهند آمد.

برای انجام دقیق‌تر عملیات، کلمات مختلف به عنوان عناصر مثبت، منفی و خنثی تعریف می‌شوند. برای مثال کلمات هم‌چون صعود، خرید، پامپ و ... می‌توانند به عنوان عناصر مثبت شناخته شوند. در مقابل جملاتی که در آن‌ها عبارت‌های سقوط، فروش، دامپ، خروج و ... دیده می‌شوند، در دسته‌بندی منفی قرار می‌گیرند. البته درصد خطایی نیز در این شرایط وجود دارد که امری کاملاً طبیعی‌ست.

 https://www.ghatreh.com/image/larg/binfuture001.jpg

آیا تحلیل احساسات در معاملات اهرمی در بایننس کمک کننده است؟

البته. این نوع تحلیل در انواع بازارهای مالی از جمله بازار ارزهای دیجیتال، سهام و بورس و ... بسیار مفید و پرکاربرد است. تحلیل‌گران در بازارهای مالی برای جمع‌آوری داده‌هایشان که به صورت متن هستند از کلیدواژه های مرتبط با بازارشان استفاده می‌کنند. به همین دلیل تحلیل احساسات در هر بازاری، ساختار برنامه‌نویسی و فکری خاص خود را می‌طلبد.

ما در بازار ارزهای دیجیتال اصطلاحات و مفاهیم خاصی داریم که ممکن است در دیگر بازارها وجود نداشته باشند. از این رو برای راه‌اندازی بخش جمع‌آوری اطلاعات باید به این نکات توجه شود.

متون و داده‌ها از شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های خبری، سایت‌ها و ... گردآوری می‌شوند. یکی از منابع اصلی اطلاعاتی در تحلیل احساسات ارز دیجیتال، توییتر است. به عنوان مثال با استفاده از زبان پایتون و با در دسترس بودن کتاب‌خانه‌های مربوط به توییتر می‌توان به راحتی توییت‌های دارای کلید واژه مشخص شده را گردآوری کرد. سرمایه‌گذاران کریپتوکارنسی معمولاً نظرات خود را در خصوص ارزهای مختلف با هم به اشتراک می‌گذارند.

سپس برای تشخیص نوع داده‌ها ( مثبت، منفی یا خنثی بودن) از الگوریتم‌های یادگیری ماشین یا الگوریتمی معمولی حاوی فرهنگ لغت استفاده میکنند. در پایان با بررسی اطلاعات به‌دست آمده درباره روال آینده بازار تصمیم‌گیری می‌کنند.

در راه‌های پیشرفته‌تر امتیاز دهی به داده ها انجام می‌گیرد. این مسئله سبب می‌شود تحلیل‌گران بتوانند به یک الگوی جامع برسند.

انجام معاملات خودکار به کمک تحلیل احساسات

نکته‌ی بسیار جالب این‌جاست که تحلیل‌گران گاهی ربات‌های معامله‌گر و الگوریتم‌های تحلیل احساسات را به هم مرتبط میکنند. در حقیقت در کنار سیستم خودکار تحلیل احساسات و دریافت اطلاعات، ربات‌ها اطلاعات را دریافت کرده و در صورت مشاهده‌ی احساسات مثبت یا منفی به سرعت سفارش خرید یا فروش را در بازار ثبت کنند.

به دلیل وجود روش‌هایی هم‌چون موارد بالا در معاملات، اتفاقات جالبی نیز در این مارکت مشاهده شده‌اند. یکی از این اتفاقات به ۱ آوریل ۲۰۱۹ که روز دروغ آوریل نام داشت مربوط می‌شود. در این روز رسانه‌ها خبرهای کذب پخش می‌کنند.  قیمت بیت کوین در روز مورد نظر بیش از ۳۰ درصد افزایش داشت. بسیاری از تحلیل گران اعتقاد داشتند که خبر تایید ETF بیت‌کوین که توسط نشریه فایننس مگنتز (Finance Magnates) نشر شد یکی از علت‌های اصلی برای این صعود شدید بود. چرا که ربات‌های معامله‌گر برحسب این ادعا و با توجه به تحلیل احساسات اقدام به خرید گسترده کرده و قیمت را افزایش دادند.


https://www.ghatreh.com/image/larg/binfuture002.jpg

جمع بندی

برای تعیین روند آینده قیمت‌ها در بازار مالی ۳ نوع تحلیل فاندامنتال، تکنیکال و احساسات وجود دارد که تحلیل احساسات در حوزه های متعددی کابرد دارد.

این تحلیل اکثرا با استفاده از برنامه‌نویسی و یادگیری ماشین انجام می‌شود تحلیل‌گر داده‌های زیادی را از شبکه‌های اجتماعی گردآوری کرده و آنها را به مثبت، منفی یا خنثی بودن طبقه‌بندی میکند. به این ترتیب می‌تواند برای اقدامات آینده خود تصمیم بگیرد.

اگر قصد انجام معاملات اهرمی در بایننس را دارید حتماً باید بتوانید از تحلیل‌های مختلف و کاربردی استفاده کنید. استفاده از انواع تحلیل‌ها برای داشتن معاملاتی امن و پربازده در فیوچرز بایننس بسیاری پر اهمیت است.


 
اخبار داغ:
احتمال حذف پرسپولیس یا کسر سه امتیاز؟
آیا پرسپولیس به خاطر توهین به هندی ها محروم می شود؟ ناظر AFC فاش کرد
پرسپولیس کاری کرد که در فوتبال ما عجیب و بسیار نادر بود
دلیل خودارضایی مردان متاهل چیست؟
وعده جذاب جعفر سمیعی به هواداران پرسپولیس پس از حواشی اخیر سرخپوشان در هندوستان
وعده جذاب ستاره سابق استقلال به هواداران درباره تیم آسیایی شاه فرهاد
کارشناسی داوری دیدار استقلال الاهلی + ویدئو
بیانات رهبر انقلاب درباره غنی سازی 60درصد
هشدارآمریکا به اسراییل: درباره خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران «وراجی» نکنید
موفقیت واکسن چینی در برابر کووید-19/ کروناواک روزنه امید برای رهایی از پاندمی
ضرورت سیالیت مقررات اقتصادی
فرود اضطراری هواپیمای بویینگ 737 هندوستان در زاهدان
9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید
دستور وزیر بهداشت به رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان/ لزوم برخورد قانونی با سوء استفاده کنندگان از تزریق واکسن به پاکبانان در آبادان
وزیر بهداشت: نمی خواهم غصه ای بر غصه های رهبری اضافه کنم
دیپلمات روس: مذاکرات درباره احیای برجام ادامه می یابد
بورس در انتظار تعیین تکلیف سه موضوع مهم/ بورس امکان رشد دارد؟
پیش بینی قیمت دلار امروز 28 فروردین ماه 1400+ جزییات
استخدام شهرک صنعتی
باید وارد نبرد با اشغالگران شویم
توصیه پزشکان: از ماسک های استفاده شده، مجددا استفاده نکنید
رییس بورس در کلاب هوس/از رشد 400 درصدی انتشار اوراق شرکتها تا انتظار حمایت از دولت
تلویزیون ریسک استفاده از چهره های جدید را بپذیرد/ در «نوروز رنگی» به لهجه قدیم کُردی نزدیک شدم

موضوعات داغ:
لیگ قهرمانان
لیگ قهرمانان آسیا
الاهلی عربستان
قهرمانان آسیا
باشگاه پرسپولیس
وزیر بهداشت
بهترین بازیکنان
استقلال الاهلی
دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی
فائزه هاشمی
به دنیا آمدن
مشاغل نوین
آدام همتی
ریاست سازمان بازرسی کل کشور
تصویربرداری مغز
بندک
زندان مرکزی خرم آباد
لوح
حسن همتی
ویکتوریا آزارنکا
عبدالقدیر خان
الوفاق
کارهای نیکوکارانه
کریستیچوویچ
مداحان معروف
امیر ساعد وکیل
شهرستان قاین
عباس برزگر
پلمب واحد صنفی
مطبوعات اسپانیا
بهترین بازیکن
کاپیتان سابق
تولید واکسن
تعیین تکلیف
روزنامه شرق
سازمان های بین المللی
رسانه های صهیونیستی
رییس جمهوری آمریکا
فدراسیون فوتبال
مدیران تلویزیون
مقام معظم رهبری
دادگاه خانواده
باشگاه استقلال
جمهوری آمریکا
نادرشاه افشار
واحدهای صنعتی
کمیته انضباطی
جمهوری اسلامی
بیماری کرونا
واردات واکسن
الهام علی اف
فوتبال کشور
رییس جمهوری
فوتبال آسیا
الشرطه عراق
پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا
ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا
دانشکده علوم پزشکی آبادان
قهرمانی استقلال در آسیا
بورس اوراق بهادار تهران
سقوط هواپیمای اوکراینی
کنفدراسیون فوتبال آسیا
انتخابات ریاست جمهوری
مدیرعامل شرکت توانیر
کمیسیون مشترک برجام
جمهوری اسلامی ایران
جام باشگاه های آسیا
تیم فوتبال استقلال
فرودگاه بین المللی
مدیرعامل پرسپولیس
هواپیمای اوکراینی
وزیر راه و شهرسازی
طرح اقدام ملی مسکن
واکسیناسیون کرونا
کنفدراسیون فوتبال
نیروی دریایی سپاه
ستاد استانی کرونا
حمایت از زندانیان
بورس اوراق بهادار
میخاییل اولیانوف


 

همه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.
تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.