دوشنبه، 23 فروردین 1400 - Mon, 12th Apr 2021
 
 


پست الکترونیکی:

 


اونس طلا 1,743.94
طلای 18 10,329,000
سکه امامی 104,160,000
بهار ازادی 101,979,000
دلار امریکا 242,850
یورو 283,800
لیر ترکیه 30,300
درهم امارات 68,290
پوند انگلیس 342,360
بیت کویین
بیشتر + کد نمایش

 


وکیل کلاهبرداری چه کاری انجام می‌دهد؟
بروزرسانی: 04:39


وکیل کلاهبرداری چه کاری انجام می‌دهد؟


https://www.ghatreh.com/image/larg/vakil%20kolah00.jpg

اگر تا به حال با این نام روبرو نشده بودید، بهتر است بدانید که یکی از انواع وکیل پایه یک دادگستری که می‌تواند شما را به خوبی در برخی از عرصه‌ها و پرونده‌های حقوقی یاری نماید، وکیل کلاهبرداری است.

برای هر کسی ممکن است این اتفاق رخ دهد که شخصی با نیت قبلی از وی سو‌استفاده کرده باشد و کلاهبرداری کرده باشد. اصولا کلاهبرداری زمانی رخ می‌دهد یا زمانی از وقوع آن باخبر می‌شوید که کار از کار گذشته است و دیگر جایی برای پیشگیری وجود ندارد. در این مواقع فردی که دچار ضرر و زیان شده است، چون دچار آشفتگی ذهنی و مالباختگی است، شاید به خاطر غلبه‌ی احساسات به خوبی نتواند که از پس امور و شکایات خود برآید.

https://www.ghatreh.com/image/larg/vakil%20kolah001.jpg

از طرف دیگر فرد مالباخته در اغلب موارد راه‌ را از چاه در این زمینه تشخیص نمی‌دهد و به خوبی نمی‌تواند حق خود را مطالبه کرده و پرونده را به سرانجام برساند. در این زمینه بهتر است تا حتما از وجود شخصی در پرونده بهره‌مند شود که بتواند به وی کمک نموده و او را از این منجلاب بیرون بکشد. چه کسی بهتر از وکیل کلاهبرداری، که وقت و استعداد خود را صرف این کار کرده است و با تکیه بر تجربه‌ و تحصیلات خود به خوبی می‌تواند به دیگران در این امر یاری رساند.

کلاهبرداری چیست؟

کلاهبرداری به شیوه‌هایی اشاره دارد که در آن فرد کلاهبردار با توسل به نیرنگ و فریب، اعتماد فرد قربانی را جلب می‌نماید و سپس با استفاده از سوءاستفاده از حسن نیت قربانی، اقدام به اخاذی یا انواع دیگر کلاهبرداری‌ها در زمینه مالی، جانی یا با آبروی فرد قربانی می‌نماید.

در هر پرونده‌ی کلاهبرداری عناصر متعددی وجود دارد. این عناصر شامل عناصر قانونی، معنوی و مادی هستند. کلاهبردار نیز یا با نیت عام و یا با نیت خاص اقدام به کلاهبرداری نموده است.

منظور از سوء نیت عام، اقداماتی است که فرد با نیت مادی و فیزیکی آن را انجام نداده باشد. بر عکس، نیات خاص، قصد مرتکب شونده، بردن مال غیر محسوب می‌شود.

کلاهبرداری ها به دو نوع ساده و مشدد انجام می‌پذیرد. برای اینکه بتوانید شکایت خود را در زمینه‌ی کلاهبرداری به سرانجام برسانید باید به مرجع صالحی مراجعه نمایید. دادسرای محل تصاحب مال شما، می‌تواند بهترین مکان برای سیدگی به این پرونده باشد.

https://www.ghatreh.com/image/larg/vakil%20kolah002.jpg

وکیل کلاهبرداری کیست؟

وکیل کلاهبرداری کسی است که به همه‌ی انواع کلاهبرداری‌ها و راه‌های پیگیری آن‌ها وارد است و می‌داند از کجا باید اقدام نموده و چه شیوه‌هایی را باید برای اقدام انجام دهد. او می‌داند هر پرونده و هر نوع کلاهبرداری چه پیچ و خم‌ها و ظرافت‌هایی دارد و رسیدگی به این پرونده در حیطه‌ی کاری او است.

وکیل پرونده با کمک به تجربه‌ی خود به فرد قربانی در احقاق مال یا آبروی فرد قربانی کمک می‌نماید. در نتیجه به فرد قربانی کمک می‌کند تا با متقاعد کردن قاضی پرونده حکم به رد مال را در پرونده‌ی خود درج نماید.

مدت زمان رسیدگی به هر پرونده‌ی کلاهبرداری از شیوه‌ی خاصی پیروی نمی‌کند و بسته به محل وقوع جرم و نوع جرم می‌تواند متفاوت باشد.

هزینه ای که باید به وکلای کلاهبردار بپردازید، علاوه بر تعرفه‌ی حق الوکاله که مشخص گردیده، در صورتی که نیاز به رفت و آمد به شهرهای دیگر وجود دارد، هزینه‌ی این رفت و برگشت بر عهده موکل است.

توجه نمایید که چنانچه فرد از کسی طلبکار است و پولی را با خواست خود به فرد دیگری داده است، از مصادیق کلاهبرداری محسوب نمی‌شود و در نتیجه قابل پیگیری از طریق وکیل کلاهبرداری نیست. کلاهبرداری به اعمالی گفته می شود که با نیرنگ و فریب انجام شده باشد و فرد قربانی از دادن مال به فرد راضی نبوده و مالباخته محسوب می‌شود.

ویژگی‌های وکیل کلاهبرداری:

·       وکیل کلاهبرداری باید به تمامی زیر و بم‌ قوانین جزا و جرم‌شناسی تسلط کافی داشته باشد.

·       فن بیان قوی یکی از لازمه‌های این وکیل است تا بتواند در مقابل افراد کلاهبردار حق شما را ثابت نماید. فراموش نکنید، کلاهبرداران از ضریب هوشی بالایی برخوردارند و به سادگی نمی‌توان آن‌ها را در برابر قانون مقصر جلوه داد.

·       اشراف کافی به این نوع از پرونده‌ها و داشتن تجربه در این مسیر می‌تواند شما را در روند پرونده بسیار کمک نماید.

·       پرونده‌ی شما را باید به خوبی درک کند تا بتواند با استناد به مدارک مختلف و شواهد موجود قاضی پرونده را برای دادن رای به نفع شما مجاب نماید.

وکیل خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

در یک شرایط دشوار، گیج کننده یا پیچیده، افراد و شرکت‌ها ممکن است ناامیدانه به جستجوی راهنمایی یک متخصص حقوقی قابل اعتماد برآیند. یک وکیل می‌تواند تأثیر چشمگیر و مثبتی در زندگی موکلان خود داشته باشد. خواه از طریق کمک به آنها در یک مسئله دشوار خانوادگی، محافظت از آنها در برابر اتهامات دروغین یا تأمین خسارت مالی عادلانه پس از یک حادثه؛ وکلا در برخی از چالش ‌برانگیز ترین دوران زندگی مردم، از آنها پشتیبانی می‌کنند. و بسیار اهمیت دارند.

ولی چه چیزی یک وکیل خوب را ایجاد می‌کند؟یافتن چنین فردی، کار ساده‌ای نیست. برای هر کسی که می‌خواهد بداند چگونه یک وکیل در اصفهان پیدا کند یا اینکه چگونه یک وکیل خوب باشد، در نظر گرفتن عوامل اصلی موفقیت وکلای امروز بسیار مهم است

کلام آخر:

اگر به کسی اعتماد داشته‌اید که اکنون توانسته با نیرنگ و فریب اموال شما را مصادره نماید و از آن خود کند. اگر این فرد حاضر به همکاری با شما نیست و شما نمی‌توانید خودتان مال را از وی بازپس گیرید، شما اکنون قربانی یک پرونده‌ی کلاهبرداری هستید که باید با حضور در دادگاه صالحه‌ای برای رد مال خود از قاضی حکمی را دریافت نمایید.

برای این منظور قطعا لازم است تا مدارکی را برای قاضی ارائه دهید که از نظر قاضی محکمه پسند باشد و قاضی بتواند با استناد به آن‌ها حکم به رد مال بدهد.

قطعا شما به تنهایی نمی‌توانید در این زمینه کاری از پیش ببرید یا مدارک خود را به نحوی محکمه پسند به قاضی تسلیم نمایید. به همین منظور بهتر است از مشورت و کمک کسی استفاده کنید که به راه و چاه این گونه پرونده‌ها آشنا است و به خوبی می‌تواند شما را در این زمینه یاری نماید.

وکیل کلاهبرداری همان کسی است که شما به دنبالش می‌گردید. این وکیل با تکیه بر سال‌ها تحصیلات آکادمیک در این زمینه و البته با توجه به تجربه‌ی خود که در طی سال‌ها سروکار داشتن با این پرونده‌ها داشته است، می‌تواند به خوبی شما را در این پرونده یاری رساند و به شما کمک کند تا مال خود را از فرد کلاهبردار دریافت نمایید.

علی شیرزاده فارغ التحصیل رشته حقوق قضایی در مقطع کارشناسی و دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی از کانون وکلای اصفهان ارائه انواع وکالت در حوزه حقوقی  وکیل کیفری ، کلاهبرداری ، مهریه ، وکیل خانواده در اصفهان و..

جهت مشاوره می توانید به آدرسvakilshirzadeh.ir یا شماره 09131800200 تماس حاصل نمایید .

 

 


 
اخبار داغ:
تصاویر| عربستانی ها اینگونه از استقلالی ها استقبال کردند
سنگ تمام سعودی ها برای کاروان استقلال ایران + سند
جواب تست کرونای پرسپولیسی ها نیامده است
سخنگوی سازمان انرژی اتمی هنگام بازدید مجروح شد
بازی مرگبار کودک 5 ساله ایذه ای با اسلحه
رقم قرارداد محمد انصاری با مس رفسنجان لو رفت
جزییات تازه از قتل 2مرد بی گناه در چرام / چرا خانه قاتلان به آتش کشیده شد
ورمزیار: استقلال مقابل ذوب آهن کار سختی ندارد/ مثل بازی پیکان بازی کنیم در آسیا جایی نداریم
بیایید باکتری بخوریم
حمله سایبری به تاسیسات هسته ای نطنز کار موساد بود
افسرده ای؟ مثبت اندیش باش
گزارشی از آکادمی باشگاه استقلال با ناصر فریاد شیران + ویدئو
موقعیت شغلی به صورت دور کاری با درامد
تغییر چهره عجیب و باورنکردنی مرجانه گلچین! +تصاویر دیده نشده
خبر محسن رضایی از حادثه در مجتمع غنی سازی نطنز
چگونه دچار استرس می شویم؟ / شناخت انواع استرس و راهکارهای درمان و کاهش آن
مظنه رهن و اجاره آپارتمان در یافت آباد
آخرین اخبار افزایش حقوق بازنشستگان/موکول شدن افزایش حقوق به اردیبهشت
مشکلات امروز کشور کمتر از زمان جنگ نیست/ در جلسه با روحانی گفتم گفت وگوی ملی را شکل دهید/ اگر دولت مشکلات مردم را حل کند، قوای دیگر ورود نمی کنند/ امیدوارم بهزاد نبوی بتواند حزب واحد اصلاحات تشکیل دهد
قیمت محصولات ایران خودرو 23 فروردین 1400 | لیست قیمت ایران خودرو امروز 1400/1/23
10 راهکار برای داشتن ناخن سالم
تکذیب وجود مواد سمی و سرطانزا در ماسک های آبی
برجام1400 یک بستر و دو رؤیا

موضوعات داغ:
تاسیسات هسته ای
کاندیداتوری
سازمان انرژی اتمی
ایران خودرو
افزایش حقوق
تاسیسات هسته ای نطنز
محصولات ایران خودرو
دخالت آمریکا
سخنگوی وزارت خارجه
وزارت خارجه روسیه
اداره محیط زیست شهرستان ری
زنگ ملک
رییس کل دادگستری استان مرکزی
آب و آبفا وزارت نیرو
بستانو
حیا و عفت
تخریب منازل فلسطینیان
لیبرمن
براونشوایگ
میشل باچله
محمدرضا کلاهی
قیمت محصولات کشاورزی
چزاره پراندلی
مهران رنج بر
هواپیمای ایرانی
رودخانه خشک شیراز
لیست تیم ملی ایتالیا
سازه باستانی
ایستگاه کمیل
معاون هماهنگ کننده ناجا
قیمت ایران خودرو
ماه مبارک رمضان
فوتبال استقلال
ضربه ایستگاهی
موسوی و کروبی
مرجانه گلچین
پرسپولیسی ها
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی
گفت وگوی ملی
رفع تحریم ها
افزایش قیمت
چندرسانه ای
اصلاح طلبان
مشکلات مردم
رییس سازمان
حزب کارگزاران سازندگی
دبیرکل حزب کارگزاران
کهگیلویه و بویر احمد
تیم فوتبال پرسپولیس
کارگزاران سازندگی
آیین نامه انضباطی
فدراسیون فوتبال
باشگاه پرسپولیس
شهید احمدی روشن
رییس قوه قضاییه
استان کهگیلویه
ضربات ایستگاهی
بهداشت و درمان
حزب کارگزاران
شور انتخاباتی
یحیی گل محمدی
بیماری کرونا
افراد ناشناس
شهرستان چرام
علی بهره مند
حمله سایبری
فائزه هاشمی
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال
کاروان تیم فوتبال استقلال
سخنگوی سازمان انرژی اتمی
رعایت پروتکل های بهداشتی
انتخابات ریاست جمهوری
شاگردان یحیی گل محمدی
رییس فدراسیون فوتبال
کنکور کارشناسی ارشد
روزنامه کار و کارگر
هفته بیستم لیگ برتر
مرکز پژوهشهای مجلس
پروتکل های بهداشتی
پرسپولیس و استقلال


 

همه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.
تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.