موضوعات داغ: - افزايش حقوق - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - سازمان تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - تشييع پيكر شهيد - حقوق مستمري بگيران - طرح رتبه بندي معلمان - شهر ديزيچه - خنثي شدن - كشف مواد مخدر - وزير علوم دولت دهم - بي تووهي - حسينيه همداني ها - سلامت اجتماعي - وقفه - امام جمعه ابهر - هيئت سازمان ملل در عراق - شهر نوكنده - شهداي ارامنه - نيك كارتر

مطالب مرتبط:
هدف گذاری ساخت سالانه 6 تا 10 هزار خوابگاه متأهلی در دانشگاه های علوم پزشکی
آیین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان
آماده توسعه همکاری های متقابل با دانشگاه علوم پزشکی ایران هستیم
افزایش 30 درصدی مراجعه به مراکز منتخب کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد
تجمع اعتراضی دستیاران دانشگاه علوم پزشکی ایران به عدم پرداخت کمک هزینه
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 بهمن 1400 ساعت 17:322022-01-26دانش

هدف گذاری ساخت سالانه 6 تا 10 هزار خوابگاه متأهلی در دانشگاه های علوم پزشکی


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست مجمع دبیران شورا های صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه های علوم پزشکی کشور امروز چهارشنبه 6 بهمن ماه در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم .

- " مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از هدف گذاری ساخت سالانه بین 6 تا 10 هزار خوابگاه متأهلی در دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: در حال حاضر 34 هزار دانشجوی علوم پزشکی متأهل هستند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست مجمع دبیران شورا های صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه های علوم پزشکی کشور امروز چهارشنبه 6 بهمن ماه در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز به کار کرد.

حمیدرضا اشراقی مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، اظهار داشت: شما به عنوان قشر نخبه در کشور شناخته می شوید، قشری که در تمام مراحل دوران ارزشمند انقلاب اسلامی به خوبی درخشیدید و اگر در مقطعی از زمان کلمه ای تحت عنوان شهدای حرم باعث افتخار و سربلندی ما شد و در راس همه این عزیزان شهید سلیمانی عزیز این مفهوم را تبیین کرد، امروز مفهومی در ادبیات محاوره ما با عنوان شهدای مدافع سلامت به دنبال مجاهدت های شما ایجاد شده است.

وی افزود: به لطف خدا علی رغم که در همه سنوات، گروه پزشکی در حوزه های مختلف نظام بهداشت و درمان و سلامت فعالیت کرده اند و مرجع و محل رجوع عام جامعه بودند، در ایام کرونا و در این دو سال افرادی بودند که مرجعیت و بحث اعتلای نظام بهداشت و درمان را دنبال کردند و به عنوان شهدای مدافع سلامت درخشیدند که یادشان را همواره گرامی می داریم.

این مقام مسئول اظهار داشت: وقتی می شنویم در یک دانشگاه بیش از 18 هزار ساعت، دانشجویان ما در عرصه مبارزه با کرونا حضور به هم رساندند و دغدغه جهادی و خدمت به مردم را دنبال کردند؛ با قدرت و افتخار از بحث های دانشجویی حوزه فرهنگی دفاع می کنیم.

دانشجویان ما به عنوان قشر اثرگذار و پیشران در جامعه، همواره محل رجوع و اهتمام همه مسؤولان بوده اند.

اشراقی خطاب به اعضای شورا های صنفی یادآور شد: در حوزه فعالیت خود هیچ گاه نقش خود را علاوه بر موضوعاتی که از دانشجو خواسته می شود مانند آرمان گرایی، بصیرت هوشمندانه، تحلیل درست اوضاع جامعه، و.

فراموش نکنید و دغدغه های دانشجویان را در حوزه های مختلف دنبال کنید.

جنس دغدغه شما از نوعی است که با مسؤولان دانشگاهی و ستادی در تماس هستید و جنس فعالیت های شما از جنس آیین نامه ای و دستورالعمل های کاری است.

وی با بیان این که مسئولانی که به عنوان مدیر و کارشناس فعالیت می کنند نیز بسیاری از مواقع در پیچ و تاب بروکراسی اداری با مشکل مواجه می شوند، اظهار داشت: شما با انگیزه جوانی از همین مسیر برای رفع مشکلات دانشجویان تلاش می کنید.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به دنبال کردن موضوعات دانشجویی، گفت: دانشجویان صنفی و فعالان شورا های صنفی در تضمین تحرک و پویای هوشمندانه جامعه و دانشگاه نقش بسیار مهمی را بازی می کنند.

همیشه خواسته من از دانشجویان این بوده است که در کنار پی گیری های موضوعات صنفی، هیچ گاه نقش اثرگذار و ماندگار خود را به عنوان یک جریان دانشجویی و نمایندگان جریان دانشجویی فراموش نکنید و به موضوعات مبتلا به دانشجویان رزیدنتی و تحصیلات تکمیلی نگاه داشته باشید.

وی با اشاره به موضوع سلامت روان به عنوان یکی از دغدغه های مهم در حوزه دانشجویی، اظهار داشت: سلامت روان بر اثر برخی مؤلفه های بسیار اثرگذار در حوزه بهداشت، مخاطراتی را برای دانشجویان از جمله مؤلفه هایی مانند کشیک های طولانی، کمک هزینه به دنبال دارد.

اشراقی گفت: بر این اساس تاکید داریم تا در کنار برنامه ریزی های خود در روند فعالیت هایی که دارید، به برگزاری کارگاه های مشاوره اهتمام داشته باشند که هم اکنون کارگاه هایی از این دست در دانشگاه های علوم پزشکی ایران به همت شما در شورای صنفی دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی در حال برگزاری است.

وی با اشاره به تلاش معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برای تامین شرایط رفاهی بهتر برای دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی، اظهار داشت: در کنار بحث های فرهنگی، تلاش داریم تا حضور دانشجویان را در مجموعه تفریحی و رفاهی خزر آباد ساری پی گیری کنیم تا برای چند روز در آرامش در کنار خانواده باشید.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این که اگر پایه هایی را در جهت پی گیری جنس دغدغه های شما که جامعه چندین هزار نفری دانشجویان علوم پزشکی را در بر می گیرد ایجاد کنیم در مسیر رفع مشکلات دانشجویان موفق خواهیم بود، گفت: در این مسیر ما به شورا های صنفی به عنوان مشاور امین نگاه می کنیم.

وی افزود: این نکته را به صراحت به همه معاونت های فرهنگی و دانشجویی یادآور شده ایم که اگر مدیریت مشارکتی باشد و فعالان شورا های صنفی در این مدیریت مشارکت و جایگاه قابل احترامی داشته باشند، یقینا مدیریت ماندگار خواهد بود، زیرا دانشجوی مشکلات جامعه دانشگاهی را به خوبی حس می کنند.

اشراقی با بیان این که ما اعتقاد داریم که شورا های صنفی می توانند در مدیریت دانشگاه ها کمک کند، خاطرنشان کرد: در قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده چند تکلیف برای ما مشخص شده است از جمله کمک به تامین ودیعه مسکن 50 درصد از دانشجویان متاهل در سال 1401 ، استفاده از ظرفیت تامین خوابگاه های دانشجویی متأهلی با قانون 10 درصد تملک سرمایه بودجه دانشگاه و 10 درصد درآمد اختصاصی دانشگاه تا با استفاده از قانون جهش مسکن ملی که باید سالانه یک میلیون مسکن بسازد، 10 هزار مسکن به خوابگاه های متأهلی دانشجویی اختصاص یابد.

وی با بیان این که هدف گذاری ما ساخت سالانه بین شش تا 10 هزار خوابگاه متأهلی است تا عمده مشکلاتمان در حوزه خوابگاه های متأهلی رفع کنیم، یادآور شد: ما در حال حاضر بیش از 34 هزار دانشجوی متأهل داریم که حدود 5 هزار دانشجو از مقاطع Ph.

D و رزیدنتی هستند.

این مقام مسئول با بیان این که یکی از مهمترین برنامه های ما حمایت از تشکیل خانواده برای دانشجویان به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی است، گفت: شما یکی از بهترین زمان های زندگی خود را که غیرقابل تکرار است در دوران دانشجویی می گذرانید.

اگر در این دوران تشکیل خانواده دهید بسیار بهتر می توانید در زندگی حرکت و رفتار کنید.

این قانون به صورت بسیار ارزشمند به این موضوعات نگاه کرده است و بودجه مناسبی در سال 1401 به این قانون اختصاص داده شده است.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: در کنار همه موضوعاتی که می تواند دانشجوی ما به عنوان بصیرت و آگاهی، تعهد و دغدغه، مشاوره های امین و دلسوزانه به مدیرت دانشگاه، عملکرد فعالانه در خدمت رسانی به مردم و.

داشته باشد، به صورت ویژه شورا های صنفی ما می توانند در بحث امید بخشی به دانشجویان، ارتقای جایگاه نظام سلامت در جامعه، تحکیم بنیان خانواده ایرانی و اسلامی، رفع موانع نقش آفرینی ارزشمند دانشجو در فرآیند پروسه های اجتماعی، ترویج آموزه های اخلاقی و.

موفق عمل کنند.

وی در پایان خطاب به فعالان دانشجویی به خصوص فعالان صنفی، اظهار داشت: به عنوان یک جوان فعال و اجتماعی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را به عنوان یک راهبرد اساسی پیش روی مسؤولان و جوانان مطالعه کنیم، این مهم را از باب عظمت انقلاب، عظمت راهی که با این حجم از مشکلات طی کرده ایم به عنوان یک الگوی موفق مطالعه و کمک کنیم ایران اسلامی به چشم انداز خود که برای آینده این کشور ترسیم شده است با نقش آفرینی هر کدام از ما دست پیدا کند.


کلید واژه ها: دانشگاه های علوم پزشکی - علوم پزشکی - دانشگاه - معاونت فرهنگی و دانشجویی - سالن همایش های رازی - وزارت بهداشت - دانشجویی - پزشکی - دانشجویان دکتری - علوم - معاونت فرهنگی - دانشگاه علوم - دانشگاه علوم پزشکی ایران - دانشجویان - بهداشت - هدف گذاری - دانشگاه علوم پزشکی - چهارشنبه - دستیاران - خبرگزاری - وزارت - بهمن ماه - خوابگاه - مدیر کل - هزار - معاونت - فرهنگی - سالانه - دبیران - آغاز به کار

آخرین اخبار سرویس:
تقویت نقش سازنده استادان در موضوع نهادینه سازی فرهنگ عفاف

دانشگاه های تهران تعطیل شدند | پایان ساعت کاری ادارات امروز چه زمانی است؟

خرید کتاب های کمک درسی با تخفیف

نکته مهم قبل از انتخاب رشته کارشناسی ارشد

گام بلند گیلان در مرجعیت علمی پزشکی بازساختی منطقه

فراخوان جذب هیات علمی اردیبهشت 1401 در دانشگاه علم و فرهنگ

در پاسخ به یک ادعای بی اساس

جزییات مرحله دوم آزمون دکتری 1401 در دانشگاه های بزرگ

افتخاری بزرگ برای باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد

جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان به میزبانی قم

راه اندازی دو فصلنامهٔ سه زبانهٔ «مطالعات حکمت عملی» و «فلسفه و علوم انسانی»

دهقانی فیروزآبادی نامزد ریاست جهاد دانشگاهی شد

ورود وزارت علوم به ماجرای مسمومیت دانشجویان 2 دانشگاه

اولین شرکت مالی، حسابداری و ارزش گذاری فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس شد/ حمایت دانشگاه از اعضای هیئت علمی فناور

ساعت کاری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران امروز به دلیل آلودگی هوا کاهش یافت

ستاری: هر پروژه ای را که در حوزه امنیت دام باشد مورد حمایت قرار می دهیم

آیین نکوداشت پیشکسوتان بهداری رزمی دفاع مقدس

نرم افزار تخمین خسارات زلزله/ مدیریت بحران با نرم افزار ایرانی

دهقانی فیروزآبادی رییس جهاد دانشگاهی شد

حضور 268 واحد دانشگاهی و 135 مدرسه سما در رویداد ملی عصر امید

عکس قبل و بعد از عمل بینی هانیه توسلی

نشست راه یافتگان به مرحله نهایی رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد

برگزاری جشنواره سلامت با محوریت دانشجویان / ارتقای سواد سلامت دانشجویی در دانشگاه ها

واکنش وزارت علوم به مسمومیت دو روز اخیر دانشجویان دو دانشگاه

زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی آغاز شد

نفوذ دانش و فناوری های نوین به کشاورزی

فیلم| دردودل دانشجوی گیلانی با معاون رییس جمهور

طراحی و تولید پرینتر 3 بعدی در پردیس نوآوری و فناوری دانشگاه شیراز

پیام تسلیت رییس سازمان انرژی اتمی در پی درگذشت پروفسور حبیب اله مینو

بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

سرپرستان مرکز تحقیقات و دفتر آزمون سازی سازمان سنجش منصوب شدند

دستگاه ریخته گری گریز از مرکز برای دوام پنجره های فلزی تولید شد

تشخیص زودهنگام سرطان با استفاده از MRI نانویی

مرکز نوآوری دانشگاه گیلان افتتاح شد

زمینه برای توسعه زیست بوم دانش بنیان استان گیلان فراهم شد

گفتمان سلامت در دانشجویان باید پررنگ شود / لزوم بازنگری عملکرد مراکز مشاوره دانشگاهی

دونگی؛ دومین پلتفرم تامین مالی جمعی حاضر در رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی

ماموریت های تخصصی واحدها براساس آمایش سرزمینی، آموزش را کاربردی می کند

نوری: دیگر اجازه برگزاری کنکور در مدارس را نمی دهیم/ صدا و سیما دست از سر رتبه بندی معلمان بر دارد

حوزه مشاوره سلامت نباید فقط به دانشگاه های بزرگ محدود شود

مراسم تشییع پیکر شهید صیاد خدایی

گفتمان سلامت در دانشجویان باید پررنگ شود

داداش پور: سلامت حق تمام دانشجویان است

داداش پور: علت مسمومیت دانشجویان در دو روز اخیر مشخص نیست / بررسی ویژه در دستور کار سازمان امور دانشجویی

کلاس های آموزشی دانشگاه تبریز به علت آلودگی شدید هوا تعطیل است

تفکیک آموزش و پژوهش خطاست

اطلاعیه دانشگاه امام صادق درباره علت مسمومیت 38 دانشجو

رتبه سومی محققان واحد علوم و تحقیقات در زمینه ایده پردازی رویداد «عصر امید»

آیین رونمایی از «رادیو اینترنتی دانشگاه مفید» برگزار شد

طرح دستیار فناوری در دانشگاه علمی کاربردی اجرا می شود

ساخت میکروسکوپ با قابلیت تصویربرداری آنلاین توسط دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی

ستاری: شرکت های دانش بنیان برای حل مشکلات مردم وارد میدان شوند

اجلاس روسای دانشگاه های کشور در دانشگاه تبریز برگزار می شود

اخطار دانشگاه معارف به دانشجویان سنواتی برای تخلیه خوابگاه

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

راهیابی پروژه عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد به مسابقه جایزه بزرگ طراحی آلمان

مسمومیت های سریالی دانشجویان در خوابگاه ها/ 38 دانشجوی دانشگاه امام صادق مسموم شدند

برگزاری برنامه رفیق آسمانی در جوار قبور شهدای گمنام

تولید زخم پوش نانولیف برای بیماران دیابتی توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد

تلسکوپ هابل تصویر خیره کننده ای از ریزکهکشان «چشم سوزن» را ثبت کرد

تلسکوپ هابل تصویر خیره کننده ای از ریزکهکشان «چشم سوزن» را ثبت کرد

طراحی پلتفرم اجاره خودرو توسط شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی

افتتاح چند طرح نوآور دانش بنیان در رشت با حضور سورنا ستاری

کاهش عفونت در جراحی های لاپاراسکوپی با تولید محصول تروکار

کاهش مصرف سوخت با فیلترهوای سلولزی/ صرفه جویی 30 درصدی در مصرف آب با محصولات دانش بنیان

برگزاری جلسه هیأت امنای جهاد دانشگاهی با موضوعیت تغییر رییس

اطلاعیه دانشگاه امام صادق (ع) در رابطه خبر مسمویت دانشجویان / بیماریِ مسریِ گوارشی بوده است

راه اندازی 21 رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه گیلان با حضور سورنا ستاری

فراخوان دولت برای جذب فارغ التحصیلان 10 رشته دانشگاهی در قالب سرباز

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

روابط عمومی های برتر جهاد دانشگاهی سراسر کشور معرفی شدند

تسهیل در روند صدور دانش نامه ها/ لزوم سامانه سپاری فرایندها

کاهش مصرف سوخت با فیلترهوا سلولزی/ صرفه جویی 30 درصدی در مصرف آب با محصولات دانش بنیان

اخطار دانشگاه معارف به دانشجویان سنواتی برای تخلیه خوابگاه

تمامی فعالیت های دانشگاه ارومیه به دلیل گرد و غبار تعطیل شد

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

تغییرات فراخوان جذب مدرس علمی کاربردی تشریح شد/اعلام فراخوان جذب از خرداد

ارتباط صنعت و دانشگاه با راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی

بررسی نقادانه آراء قرآن پژوهان معاصر شبه قاره

نیشابور رتبه سوم کشور در اهدای عضو را داراست

کلیپ عصر امید در سمنان کلید خورد

برگزاری رویداد ملی عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

در تهران چه خبر است؟/ مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه برای شب دوم

راهیابی 92 گروه از دانشگاه آزاد اردبیل به مرحله کشوری رویداد ملی عصر امید

تشخیص زودهنگام سرطان با استفاده از MRI نانویی

باز هم مسمومیت غذایی دانشجویان / مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه شماره یک دانشگاه امام صادق(ع)

استخدام مشاور تحصیلی با بیمه و بیمه تکمیلی در آموزشگاه پارسایی در اصفهان

سلفی لب ساحلی فرزاد فرزین |فرزاد فرزین با موهای فرفری

جزییات مسمومیت دانشجویان دانشگاه امام صادق+ علت

مسمومیت غذایی 38 دانشجوی دانشگاه امام صادق

تشخیص زودهنگان سرطان با استفاده از MRI نانویی

تاریخ برگزاری هفتمین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات در دانشگاه شریف

تشریح رویداد عصر امید برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

باز هم مسمومیت غذایی دانشجویان در تهران / مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه شماره یک دانشگاه امام صادق(ع)

حمایت صندوق های فناوری از شرکت های دانش بنیان

مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه دانشگاه امام صادق

ساخت میکروسکوپ های دو منظوره با قابلیت تصویربرداری آنلاین برای نخستین بار در دنیا

امروز تهران تعطیل نیست!

گسترش تعامل دانشگاه شهرکرد و صدا و سیما ی استان چهارمحال و بختیاری

هدف گذاری ساخت سالانه 6 تا 10 هزار خوابگاه متأهلی در دانشگاه های علوم پزشکی

هدف گذاری ساخت سالانه 6 تا 10 هزار خوابگاه متأهلی در دانشگاه های علوم پزشکی