مطالب مرتبط:
تصویر اصل نامه ای که همتی به سید ابراهیم رییسی داد
اسامی 11 ابربدهکار بانکی را اعلام کردند /تصویر نامه ای که همتی در مناظره به رییسی داد
ویدئو | همتی: با ارسال نامه به رهبری درباره دعوت مردم به بورس هشدار دادم
نامه خصوصی همتی به رهبر انقلاب درباره بورس
نامه همتی به روحانی برای «5 هزار تومان شدن بنزین»
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 23 خرداد 1400 ساعت 10:002021-06-13دانش

نامه ای به جناب همتی


گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، زهرا خاکباز؛ من به عنوان یک زن، این روزها با تمام وجود از زن بودن خود خجالت می کشم، همانطور که 4 سال پیش.

دلسوزانه می گویم چه رای بیاورید و چه نه، - امیدوارم پس از اندکی تفکر، متوجه شوید که تا کنون، چقدر نابخردانه درباره ی زنان اظهار نظر کرده اید و صحبت هایتان تا چه حد توهین به جایگاه زنان بوده است.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو"، زهرا خاکباز؛ من به عنوان یک زن، این روزها با تمام وجود از زن بودن خود خجالت می کشم، همانطور که 4 سال پیش.

دلسوزانه می گویم چه رای بیاورید و چه نه، جدّا لازم است که در نگرشتان نسبت به زنان تجدید نظر کنید.

واقعاً یک بار دیگر از خودتان بپرسید که تعریف شما از منزلت زن چیست؟ دغدغه ها و آمال یک زن را چگونه می بینید؟ اعتلای جامعه ی زنان از نظر شما به چه معناست؟ آیا پست و مقام آنقدر ارزش دارد که انسان بخش عظیمی از جامعه را وسیله ای برای رسیدن به مقصود کند؟ ما این روزها با تمام وجود نردبان شدن! را حس می کنیم.

امیدوارم پس از اندکی تفکر، متوجه شوید که تا کنون، چقدر نابخردانه درباره ی زنان اظهار نظر کرده اید و صحبت هایتان تا چه حد توهین به جایگاه زنان بوده است.

چطور می توانید انقدر مزوّرانه از ما سخن بگویید؟ به راستی ما را چه فرض کرده اید؟ گمان کرده اید عدم صداقت را نمی فهمیم؟ جناب آقا! چگونه به خودتان اجازه می دهید دغدغه های واپسگرایانه و حقیرتان را به زنان وارسته ی جامعه علمی، هنری، سیاسی و.

تعمیم دهید؟ شما آنقدر میان ما مردم نبوده اید که هنوز خبر ندارید سال هاست معتادان را دستگیر نمی کنند! آن وقت می خواهید در مورد ساحت مقدس زن ایرانی صحبت کنید؟ براستی چگونه شرم نمی کنید و سرتان را بالا می گیرید و می گویید 60 درصد از جوانان نمی خواهند رای بدهند؟! شما باید از خجالت جان بدهید، مسبب این اوضاع چه کسی است جز شما و هم پیمانانتان؟ آیا فکر می کنید که ما زنان هیچ سرمایه ای در بورس نداشتیم؟ آیا نمی دانید که بسیاری از زنان زیر فشار سودهای بی رویه ی بانک ها کمر خم کرده اند؟ بهتر نیست درباره ی این حوزه ها صحبت کنید؟ و یا بهتر نیست درباره ی کارنامه ی خودتان و استفاده از ظرفیت عظیم نخبگان زن سخن بگویید؟ در سال ها تصدی شما بر پست های رده بالای دولتی، یک مدیر ارشد زن دیده نمی شود! نکند بعد از ریاست جمهوری حضرتتان قرار است معجزه ای صورت بگیرد؟! می گویید برخی فکر می کنند خانم ها فقط باید در خانه بمانند و غذا درست کنند.

جناب آقا! نخست آنکه، شما بعنوان نامزد ریاست جمهوری کشوری که خیل عظیمی از زنان آن به شغل شریف خانه داری مشغولند باید از زن خانه دار با تکریم و احترام یاد کنید و نباید به خودتان اجازه ی اینگونه تمسخرها و تحقیرها را بدهید.

نکته ی دوم آنکه، چشم باز کنید و ببینید که تاریخ انقضای این سخن ها مربوط به ده ها سال پیش است، سوای زنان محترم خانه دار که اتفاقاً به دغدغه های آنها هیچ توجهی ندارید، اکنون نیروی عظیمی از زنان متخصص و متبحر در حوزه های مختلف علوم تجربی، ریاضی، انسانی و.

هستند که تحت امور شوم جنسیت زدگی، حجم بالای بیکاری و آقازادگی از تخصص آنها استفاده نمی شود، مثلاً وقتی دختر فلان مسئول با رشته ی غیر مرتبط طراحی دوخت، "دبیر شورای راهبردی گردشگری سلامت منطقه آزاد کیش" می شود، آیا این توهین به هزاران زن متخصص و توانا در حوزه ی گردشگری سلامت نیست؟ تصور شما از زن آنقدر متحجّرانه و قدیمی است که حتی در معادلات بین المللی سیاسی، اقتصادی و.

اصلاً نامی از زنها نمی برید و تنها نقطه نظرتان موی آنهاست! شما اصلا خبر دارید که در این سالها خیلی از زنان پا به پای مردان در حوزه های مختلف ملی و بین المللی اظهار نظر کرده اند؟ اصلا خبر دارید وادادگی هم پیمانان شما تا چه حد مورد انتقاد برخی زنان شجاع و وارسته ی این مرز و بوم بوده است؟ شما می گویید نمی شود، چون تحریم هستیم و این یعنی عملا قدم در امتداد دولت بی تدبیر روحانی گذاشته اید، اما ما زنان از بی بی مریم بختیاری آموخته ایم که: می شود، از اویی که مردتر از خیلی از مردان دولت بی کفایت حسن روحانی بود.

بی بی مریم به تمام ملت با غیرت ایران انشا کرده است که ما می توانیم، حتی اگر علیمردان هایمان پامال سم ستوران دشمن شوند، و حال شما بدون توجه به وسعت دید زنان ایرانی، افق های پیش روی یک زن را تا حد دغدغه های مبتذل خودتان تنزل می دهید! به عنوان یک زن ایرانی که در عقبه ی خود گردآفرید ها را دارد، در این 8 سال هزاران بار شرم کرده ام از وادادگی، خودباختگی و ناتوانی شما و همقطارانتان، و حال شما با افتخار گردن راست کرده اید و از کارنامه تماما سیاه دولت اصلاحات دفاع می کنید و دوباره باهمان وادادگی، با همان نمی شود، نمی توانیم ها، با همان روحیه ی باخت پیشاپیش در برابر تحریم ها، با همان روحیه خود تحریمی، این بار در صدد مصادره ما زنان هستید! شما می گویید زنان، و شعارهای تَکراری همان شیخ بنفش را سر می دهید، او نیز بر شانه های ما زنان سوار شد و بالا رفت، آنقدر بالا، که وقتی در جریان سیل پلدختر در منطقه بودم، می دیدم که دختران پلدختری یک ماه تمام چشمشان را به آسمان دوختند به امید نشستن هلی کوپتر رییس جمهوری که در قشم تفریح می کرد! آیا آن زن پلدختری که سقف بالای سرش را سیل برد، زن نبود؟ آیا آن مادری که از پس هزینه ی شیر خشک تک فرزندش هم بر نمی آید، زن نیست؟ آیا مادران شهدا زن نیستند که 8 سال است قرص قلب می خورند از ناراحتی اوضاع مردم! اجرای قوانین حمایتی از زنان دانشجو، کارمند و.

در این 8 سال چگونه بوده است؟ اصلا شما از کدام زنان سخن می گویید؟ چرا در این سالها به زنان فرصت داده نشد تا در مراتب تصمیم سازی کشور قرار بگیرند و خودشان درباره ی مشکلات خودشان اظهارنظر کنند؟ البته که این دغدغه ی من بسیار متعالی و متوقعانه است، حال آنکه شماها هشت سال است که حتی از پس مسئله ی اتاق زایمان! بر نیامده اید و گویی اصلا نمی بینید که خانم های این مرز و بوم در مکان هایی مادر می شوند که بی شباهت به زندان نیست! چشمانتان را باز کنید و ببینید در کارنامه ی درخشان دولت اصلاحات، حداقل هایی مثل تسهیلات درمانی برای زنان، آیا اصلاً جایگاهی داشته است؟ این حجم از شعارزدگی و عوام فریبی در مساله ی زنان، واقعاً قابل دفاع و تکرار نیست.

حسن روحانی نیز مانند شما با تمسک به مسائل حاشیه ای و فریب زنان و به مدد بسیاری از زنان جامعه ی هنری رای آورد، اما آیا کاری برای بیمه و بازنشستگی زنان هنرمند انجام داد؟ هنرمندان زن برای او با تمام قوا به میدان آمدند، اما حال بسیاری از هنرپیشه های عزیزمان را می بینیم که در تنگناهای سخت معیشتی قرار گرفته اند.

روحانی آنقدر بد عهد و پیمان بود که هنرمندان حتی دعوت او برای ضیافت افطاری را نپذیرفتند.

او حتی به حداقل ترین وعده هایی که در باب زنان داد عمل نکرد و حال شما همان رویه ی منسوخ را پیش گرفته اید! بنده قاطعانه می گویم که شما در حد و اندازه ی نام بردن از زنان و دغدغه های آنها نیستید، بویژه از زنان ایران زمین! حتی از آن خانم عزیزی که امروز در سایه ی سیاستی که دولت اصلاحات ایجاد کرده ممکن است از این نظام دل زده شده باشد.

جناب آقا! شما باید بابت لبخند پر امیدی که در ماتیک بنفش دخترکان این مرز و بوم ماسید، از زنانی که به امثال شما اعتماد کردند و امروز در چشم هایشان رنگی نیست جز رنگ یأس، عذرخواهی کنید.

اول برادری تان را ثابت کنید و بعد ادعای سهم خواهی از جامعه زنان داشته باشید.

و السلام علی من التبع الهدی پیوست: از مسئولین ذی ربط درخواست نظارت جدی بر عدم استفاده ی ابزاری از زنان در تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری را دارم و قاطعانه خواهان عذرخواهی کسانی که بی توجه به منزلت زن، ابزار انگارانه از آن سخن می گویند هستم.

حرکات تبلیغاتی برخی از نامزدها، توهینی آشکار به جایگاه رفیع زن ایرانی است.

همچنین از خرد ورزان جبهه ی اصلاحات می خواهم که نخست نوع نگرش نمایندگان خود به زنان را اصلاح کنند و سپس به اصلاح ایران عزیزمان بیاندیشند.

زهرا خاکباز - دانشجوی دکتری ادبیات فارسی انتشار یادداشت های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط خبرگزاری دانشجو" نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه ها و فعالین دانشجویی است.


کلید واژه ها: زنان - خبرگزاری - دانشگاه - جایگاه زنان - جامعه - اظهار نظر - تجدید نظر - زهرا - گروه - گویم - منزلت - دغدغه - توهین - انسان - عظیمی - همتی - دیگر - لازم - ارزش - مقام

آخرین اخبار سرویس:
ستاره شناسان برای نخستین بار پشت یک سیاهچاله را می بینند| اینشتین باز هم درست می گفت

استخدام حسابدار ارشد در سورنا انتخاب برتر در تهران

استخدام کارشناس آزمایشگاه میکروبی در شرکت داروسازی تهران شیمی در تهران

استخدام 7 عنوان شغلی در شرکت دانش بنیان بهپویان در خراسان رضوی

ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» ابلاغ شد

شالوده امامت بر سلسله مراتب استوار است | نقش مهم امامان محله در حل مشکلات مردم

پرستار خانم جهت تنهایی مادرم وکمک در خرید وکارها

دانشگاه هاروارد به دنبال شواهد فیزیکی از بیگانگان و فناوری های آنها!

روحانی چه قوانینی را در هفته پایانی دولتش ابلاغ کرد؟

روحانی چه قوانینی را در هفته پایانی دولتش ابلاغ کرد؟

تجسم عینی 36 سال رشد و بالندگی علمی | از ثبت اختراعات تا رسیدن به دانشگاه حل مسئله

نتایج اولیه آزمون ارشد دهه اول شهریور اعلام می شود

امکان تخلف در روند تحصیل و ارائه مدرک دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد

تأسیس نخستین صندوق پژوهش و فناوری سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی کشور توسط همراه اول

تأسیس نخستین صندوق پژوهش و فناوری سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی کشور توسط همراه اول

مصوبه «راهکارهای جذب، نگهداشت، تعامل مؤثر و بازگشت نخبگان» ابلاغ شد

گزارش هایی از تبرئه و آزادی شیخ زکزاکی از زندان

زمان واکسیناسیون دانشجو معلمان

میترا گلچین بر اثر کرونا درگذشت

رودخانه چالوس خشک شد

تأسیس نخستین صندوق پژوهش و فناوری سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی کشور توسط همراه اول

زمان واکسیناسیون دانشجو معلمان

استخدام حسابدار در شرکت سورنا انتخاب برتر در تهران

علت درگذشت میترا گلچین استاد دانشگاه تهران چه بود؟+ بیوگرافی

تأسیس نخستین صندوق پژوهش و فناوری سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی کشور توسط همراه اول

استخدام کارشناس علمی و فروش (علوم آزمایشگاهی) در شرکت فرآزما تحقیق در تهران

مصوبه «راهکارهای جذب، نگهداشت، تعامل مؤثر و بازگشت نخبگان»

درگذشت میترا گلچین بر اثر کرونا

تأسیس نخستین صندوق پژوهش و فناوری سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی کشور

ببینید | سلفی جالب و تاریخی دو دوست مریخ نورد!

استخدام ادیتور در آموزش عالی آزاد ماهان در تهران

بهره برداری از مرکز تحقیقات فناوری های نوین سلامت در شیراز

تأسیس نخستین صندوق پژوهش و فناوری سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی کشور توسط همراه اول

مصوبه راهکارهای جذب، نگهداشت، تعامل مؤثر و بازگشت نخبگان

ماده واحده تشکیل دفتر همکاری حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش

ماده واحده تشکیل دفتر همکاری حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش

ابلاغ مصوبه راهکار های جذب و بازگشت نخبگان

ماده واحده تشکیل دفتر همکاری حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش

تولید 3 محصول راهبردی در حوزه چاپ زیستی

استخدام گرافیست در شرکت منشور فناوری فردا در خراسان رضوی

تجلیل از کارمند دانشگاه آزاد اسلامی اهر به عنوان همیار منتخب شاهد

سه محصول راهبردی در حوزه چاپ زیستی تولید شد

رقابت بیش از 10 هزار داوطلب در استان اردبیل

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

بررسی کارنامه یک ساله انجمن علمی دانشجویی تاریخ دانشگاه فردوسی

آزاد سازی 16 زندانی جرائم غیرعمددر کردستان

ابلاغ مصوبه راهکارهای جذب و بازگشت نخبگان

ابلاغ مصوبه «راهکار های جذب، نگهداشت، تعامل مؤثر و بازگشت نخبگان»

ابلاغ ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش»

سحرخیزی و استماع آیات 2 رمز موفقیت در حفظ قرآن

هوش مصنوعی مجتهد تحویل حوزه نمی دهد

نمایشگاه تصویرسازی لباس عاشورایی در اهواز برگزار شد

مصوبه راهکارهای جذب و بازگشت نخبگان ابلاغ شد

مصوبه راهکارهای جذب و بازگشت نخبگان ابلاغ شد

آغاز واکسیناسیون فرهنگیان مازندرانی از فردا

دبیر شورای دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه رازی انتخاب شد

آغاز فاز نخست واکسیناسیون خبرنگاران در قزوین/ 140 خبرنگار واکسینه می شوند

تصویر باشکوه یک کهکشان مارپیچی از نگاه دوربین هابل

واکسیناسیون خودرویی در دزفول

تصویر باشکوه یک کهکشان مارپیچی از نگاه دوربین هابل

تصویر باشکوه یک کهکشان مارپیچی از نگاه دوربین هابل

گزارش تصویری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال1400

350 دانشجوی دانشگاه پیام نور بورسیه شدند

برگزاری ماراتن علمی کارشناسی ارشد در یزد

مسابقه کتابخوانی عید غدیر ویژه دانشجویان سراسر کشور برگزار می شود

حمایت شرکت گاز خراسان رضوی از پایان نامه های مرتبط با صنعت گاز

دانشگاه های علوم پزشکی برتر سال 1399 در حوزه انضباطی معرفی شدند

وبینار معرفی گرایش مهندسی کنترل برگزار می شود

آداب و اعمال شب و روز عید غدیر

ناسا نوعی کپک به فضا می فرستد!

زمان آزمون عملی رشته علوم ورزشی کنکور 1400 اعلام شد

بالایی: بسیج دانشجویی می تواند در تحقق تمدن نوین اسلام نقش بسزایی ایفاء کند

تعداد فوتی های کرونایی استان بوشهر از 1400 نفر فراتر رفت

مرحله اول دوازدهمین المپیاد دانش آموزی نانو برگزار شد

استخدام دیجیتال مارکتر در آموزش عالی آزاد ماهان در تهران

فیلم/ سلفی تاریخی مریخ نورد ناسا با دوربین رباتیکی

دانشکده علوم قرآنی تهران دانشجو می پذیرد

مراسم بزرگداشت سهروردی برگزار می شود

میزبانی واحد یادگار امام(ره) از 541 داوطلب در روز نخست آزمون کارشناسی ارشد 1400

12 طرح عمرانی ورزشی دانشگاهی افتتاح شد

گشایش مرکز رشد سلامت دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با حضور معاون رییس جمهور

رقابت داوطلبان کنکور کارشنارسی ارشد استان فارس در 274 رشته

خط تولید ماده شیرین کننده آب در پارک علم و فناوری البرز راه اندازی می شود

نمره منفی برای سوال های سخت کنکور امسال اعمال نمی شود

خلق بیش از 100 ایده در حوزه فنا وری های شناختی

2 پیشنهاد برای اجرای بهتر و موفق تر «طرح الف و ب»

بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از طرح های فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

طرح تحقیقاتی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سنندج در کشور چین‎‎ عنوان برتر را کسب کرد

در جدال CNS / شماره سوم نشریه چند رسانه ای «کارینا» انجمن علمی هوشبری دانشگاه علوم پزشکی اراک منتشر شد

تدوین بسته سیاستی برای آب خوزستان

رشد 1303 پله ای دانشگاه الزهرا (س) در رتبه بندی جهانی

نامه ای به جناب همتی

نامه ای به جناب همتی