مطالب مرتبط:
انتخابات نشریات وزارت بهداشت هشتم بهمن برگزار می شود
ابتلای 43 هزار و 621 زنجانی به کووید 19/ تهاتر ساختمان بین دانشگاه پیام نور خرم دره و دانشگاه علوم پزشکی
اشتغال 3 هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی کردستان
تحصیل بیش از سه هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی کردستان
وزارت بهداشت موفق به دریافت وام از بانک جهانی شد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 10:352021-01-22دانش

نشریات، مهمان این روزهای وزارت بهداشت/ دانشگاه تهران قربانی انتخابات وزارت علوم


گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد کفیلی؛ اتمام دومین ترم تحصیلی بعد از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، زمان مناسبی را فراهم کرد تا به تعبیری، - " جمعه بازار این هفته به بررسی 3 نشریه دانشجویی که به تازگی منتشر شده و اخبار نشریات دانشجویی پرداخته است و انتخابات شورای ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم و بهداشت را نیز بررسی کرده است.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو"، محمد کفیلی؛ اتمام دومین ترم تحصیلی بعد از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، زمان مناسبی را فراهم کرد تا به تعبیری، مهم ترین انتخابات جنبش دانشجویی در وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش برگزار شود؛ انتخابات مدیر مسئولان عضو شورای ناظر بر نشریات دانشجویی در معاونت فرهنگی وزارت خانه.

برگزاری این انتخابات که با حضور اعضا دانشجویی کمیته های ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه ها برگزار می شود، دانشگاه ها در هر دو وزارت خانه باید انتخابات دانشگاهی خود را در موعد مقرر و بر اساس آیین نامه برگزار می کردند.

وزارت بهداشت عمدتا مشکل و حاشیه زیادی جهت برگزاری این انتخابات ندارد؛ اما وزارت علوم در سالیان گذشته همیشه برگزاری انتخابات در سطح دانشگاهی و شورای ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم، درگیر حواشی و تخلفاتی بوده است.

این امر نشان دهنده سطح اهمیت برگزاری این انتخابات است.

برگزاری انتخابات در دانشگاه ها به صورت الکترونیکی، دارای مزیت و مضراتی دارد.

مزیت آن سهولت در برگزاری و البته تنها راه برگزاری در دوره تعطیلی دانشگاه ها بود؛ اما از جمله مضرات آن می توان به عدم مشارکت حداکثری، عدم وجود شور و هیجان دانشجویی و سیاسی و البته احتمال وقوع تخلفات و تقلب، اشاره کرد.

انتخابات بی مناظرات"انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی در شورای ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم، 25 بهمن ماه به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

این انتخابات هر سال در اردیبهشت ماه برگزار می شد که امسال با توجه به عدم برگزاری انتخابات دانشگاهی و شرایط کرونایی تاکنون به تعویق افتاده بود.

پیش از این غفاری، معاون فرهنگی وزارت علوم در گفتگو با رسانه ها آبان ماه را به عنوان زمان برگزاری انتخابات نشریات اعلام کرده بود .

براساس اعلام اعضای دانشجویی شورای مرکزی ناظر بر نشریات، دانشگاه تهران که بالاترین تعداد حق رای در این انتخابات را داشته، امسال به دلیل تخلف در برگزاری انتخابات، امکان حضور و مشارکت در انتخابات شورای ناظر بر نشریات دانشجویی را نخواهد داشت.

این امر با بی توجهی مسئولین و لجاجت معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، باعث شد که دانشگاه تهران با بیشترین تعداد نشریات در دانشگاه های وزارت علوم، امسال و سال آینده از شرکت در این انخابات محروم شود.

لازم به ذکر است، انتخابات های دانشگاهی این دوره در ایام مهرماه به صورت الکترونیکی برگزار شد.

بی حاشیه اما پر کار"انتخابات نمایندگان مدیران مسئول در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز چهارشنبه هشتم بهمن برگزار خواهد شد.

نمایندگان دارای حق رای در هر دانشگاه به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه رای شمار پس از دریافت کد احراز هویت از طریق شماره ثبت شده در سامانه از میان بیش از 40 کاندیدای این انتخابات، دو نفر را انتخاب خواهند کرد.

نامزدهای انتخاباتی در سامانه رای شمار فرصت دارند با ارائه رزومه به صورت مکتوب و صوتی تبلیغات و نکات مدنظر خود را ارائه کنند.

انتخابات مدیران مسئول نشریات در دانشگاه های علوم پزشکی، طول ماه های اخیر به صورت غیرحضوری برگزار شده است.

بهمن ماه، ماه نشریاتی وزارت بهداشتدوازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی تیتر 12، با شعار عینیت در خبر، انصـاف در تحلیـل و آزادی در بیان در 5 بخش مستقل شامل: آثار برگزیده، نشریات برگزیده، فضای مجازی، بخش ویژه و بخش سرزمین مادری، در بیش از 50 محور متفاوت به میزبانی وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی برگزار می شود.

مدیر مسئولان و نویسندگان نشریات دانشجویی دانشگاه تهران، می توانستند تا 30 دی 1399 نسبت به ثبت نام و ارسال آثار به این جشنواره در سامانه titrfestival.

ir" اقدام کنند.

اما پیرو درخواست های مکرر جمعی از فعالان نشریات دانشجویی مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام و ارسال آثار در سامانه جشنواره به علت تداخل بازه دریافت آثار با امتحانات پایان ترم، شورای سیاست گذاری دوازدهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی در جلسه 24 دی ماه، مهلت دریافت آثار را تا پایان روز چهارشنبه پانزدهم بهمن ماه تمدید کرد.

مهلت ثبت نام و ارسال آثار به سامانه دوازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی، تیتر 12 ، تا 15 بهمن ماه در حالی تمدید شد که این جشنواره دانشجویی با شعار عینیت در خبر، انصاف در تحلیل و آزادی در بیان در 5 بخش مستقل شامل: آثار برگزیده، نشریات برگزیده، فضای مجازی، بخش ویژه و بخش سرزمین مادری، ویژه دانشجویان ایرانی خارج کشور، در بیش از 50 محور متفاوت به میزبانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود.

بر اساس این مصوبه فعالان نشریات دانشجویی که آثار و نشریات آن ها در بازه زمانی اول دی ماه 97 تا 30 دی ماه 99 منتشر گردیده است می توانند با مراجعه به سامانه جشنواره نسبت به ثبت نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است بازه انتشار نشریات که از یکم دیماه 97 تا 30 دیماه 99 بوده تغییری نکرده و تنها بازه ارسال آثار به مدت 15 روز تمدید شده است.

با عنایت تمدید بازه ارسال آثار و به منظور جلوگیری از تضییع حقوق فعالان نشریات دانشجویی امکان ویرایش و جایگزینی آثار و نشریات ارسالی قبلی در سامانه فراهم شده است.

جمعه بازار نشریات دانشجوییدر این قسمت از جمعه بازار به بررسی 3 نشریه دانشجویی از دانشگاه های الزهرا (س)، شهید بهشتی و شیراز، که در روزهای گذشته منتشر شده اند، می پردازیم؛ نشریاتی که از نظر محتوایی و فرم سطح قابل قبولی را دارند.

جهت مطالعه و دسترسی به فایل نشریات دانشجویی روی نام نشریات کلیک کنید.

شانزدهمین شماره نشریه دانشجویی هفت تیر "، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی منتشر شد؛ در این شماره از نشریه سیاسی هفت تیر با مدیر مسئولی، مهدی خطیب دماوندی و شورای سردبیری، سیدمحمدعلی باقری و زهرا سادات حدادی به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، به این حادثه تروری پرداخته است.

نظرات سلبریتی ها و اهل سینما به نسبت حاج قاسم و شهادت ایشان، بازتاب داده شده و اتفاقات آبان و دی ماه سال گذشته از نگاه نویسندگان این نشریه بررسی شده است؛ روزهایی پرالتهاب در پاییز و زمستان سال 98 که با حوادث بسیاری همراه بود و اثرات متفاوتی را در جامعە ایران بر جای گذاشت.

پنجمین شماره نشریه سینمایی، رسانه ای و فرهنگی آینه جادو "، به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) منتشر شد؛ این شماره از نشریه دانشجویی آینه جادو با مدیر مسئولی، مائده نیساری و سردبیری، محبوبه سادات صفوی، با محوریت بررسی حوزه رسانه، سینما و موسقی در شش سرویس خبری منتشر شد.

بررسی انتقال نسلِ رسانه های ویدئویی به نسل کاربران مجازی، نحوه تمیز قائل شدن بین اخبار کذب و درست، نقش زنان در سینما و قبل از انقلاب و بعد از آن، را می توانید در سرویس سینما و رسانه کنید.

سرویس موسیقی این نشریه نیز به بررسی فعالیت های محسن چاوشی در آستانه انتشار اولین کتاب و یازدهمین آلبوم این خواننده موسیقی پاپ پرداخته است.

نقدی بر مزایده دو تابلو آیدین آغداشلو هم یادداشتی است که در سرویس هنرهای تجسمی مطالعه خواهید کرد.

شماره بیست و هشت نشریه دانشجویی آرمانشهر "، به همت دانشجویان جنبش عدالتخواه دانشجویی دانشگاه شیراز منتشر شد؛ در این شماره از نشریه دانشجویی آرمانشهر به مدیر مسئول و سردبیری، زیبا دیندارلو، لایحه بودجه سال 1400 بررسی شده، عدم وجود دستگاه کارتخوان برای فرار از پرداخت مالیات در ادارات و مطب پزشکان با ارائه کارتخوان توسط دست فروشان و وانت بارها مقایسه شده و به بایدها و نبایدهای انتخابات ریاست جمهوری پرداخته شده است.

در این شماره تمجیدی برهمت بلند دانشمندان ایرانی در ساخت واکسن داخلی ویروس کرونا به دست نویسندگان این نشریه، نگارش شده است.

با عضویت در کانال تلگرامی ، عمده نشریات دانشجویی کشور را پوشش می دهد، با بازدید از آن می توانید به نشریات و اخبار آنها دسترسی داشته باشید.


کلید واژه ها: دانشجویی - نشریات دانشجویی - انتخابات - دانشگاه - شیوع ویروس کرونا - وزارت - وزارت علوم - تعطیلی دانشگاه - برگزار - برگزاری - ویروس کرونا - بهداشت - خبرگزاری - نشریه دانشجویی - معاونت فرهنگی - دانشگاه تهران - جنبش دانشجویی - تعطیلی - علوم - ویروس - اتمام - شورای - بررسی - کرونا - جمعه بازار - گروه - شیوع - زمان - محمد - ناظر

آخرین اخبار سرویس:
مهلت حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد تمدید شد

خطر ذرات پرانرژی خورشیدی برای زمین

مهلت حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد تمدید شد

ساخت ساعتی که سن زیستی انسان را تشخیص می دهد

برگزاری آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی در مازندران

آخرین مهلت ثبت نام آزمون ارشد علوم پزشکی اعلام شد

کارگاه «شیوه جستن و خواندن مقاله» برگزار شد

فراخوان نام نویسی برای دریافت مدرک تخصصی حافظان قرآن کریم

دعوت به همکاری مسئول تولید محتوا در استارتاپ دکتر کلیم در تهران

دعوت به همکاری مسئول تولید محتوا در استارتاپ دکتر کلیم در تهران

آخرین مهلت ثبت نام آزمون ارشد علوم پزشکی تا پایان امروز

وبینار «آشنایی با گرایش مشاوره خانواده» برگزار می شود

کارگاه «شیوه جستن و خواندن مقاله» برگزار شد

طراحی سوالات امتحانات پایان ترم به تعداد دانشجویان در برخی دانشگاه ها

امتحانات پایان ترم شخصی سازی شد

استخدام کارشناس فنی -مهندسی الکترونیک در شرکت تحقیقاتی معتبر در تهران

مهلت حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد تمدید شد

تمدید مهلت حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد

مهلت حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد تمدید شد

مهلت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری امروز به پایان می رسد

دانشمندان ساعتی ساختند که «سن زیستی» انسان را تشخیص می دهد

آمادگی برگزاری کلاس های حضوری را داریم/لزوم تامین استانداردهای آموزشی در سال آینده

دانشمندان ساعتی ساختند که سن زیستی انسان را تشخیص می دهد

استخدام نیرو خانم و اقا در هایپر مارکت

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

پیش بینی جدید دانشمندان از زمان به پایان رسیدن حیات در کره زمین!

دعوت به همکاری در تحلیل بورس

مراسم رونمایی از بورس تحصیلی سواحل مکران در چابهار برگزار شد

فرم نظرسنجی آزمون دکتری 1400 منتشر شد

رقابت 185 هزار داوطلب در آزمون دکتری

کشف آب و مواد آلی در یک سیارک

15 هزار و 200 تست کرونا در خوزستان انجام شد

شرکت 1400 داوطلب دکترای 1400 در خراسان شمالی

ویدئو | «استقامت» برای نخستین بار بازوی رباتی اش را روی مریخ حرکت می دهد

محمدرضا گلزار در آغوش پدر زنش + عکس لورفته

کتاب «در میان سرخپوست ها» رونمایی شد

برگزاری آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز دانشگاه ها

برگزاری اردوی جهادی پزشکی دانشجویان علوم پزشکی بجنورد در منطقه شیخ تیمور

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 15 اسفند

کشف سیاره ای خارج از منظومه شمسی؛ امید به یافتن اتمسفر برای حیات انسان

نحوه ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

برگزاری آزمون دکتری در لرستان

ویدئو | خبر تازه وزیر علوم از احتمال حذف کنکور تا سال 1401

شهریور1400 اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری تخصصی

دستگاه نانوپرداختکاری

آزمون دکتری 1400 در دانشگاه شهید چمران اهواز

دانشگاه آزاد قهرمان سی امین دوره لیگ برتر واترپلو شد

وزیر علوم: کنکور سال 1401 شاید حذف شود

شرکت بیش از 2 هزار و 500 کردستانی در آزمون دکتری

سقز آمادگی برگزاری تمام آزمون های کشوری را دارد

24 هزار نفر در دوره دکتری پدیرش می شوند

آزمون دکتری 1400 - اهواز

برگزاری آزمون جامع دکتری غرب گیلان در بندرانزلی

دانشگاه پیام نور مهاباد میزبان آزمون دکتری تخصصی

ظرفیت هیأت گزارش ملی سیلاب و سامانه مدیریت دانش قابل بهره برداری است

طراحی و تولید دستگاه پرداختکاری خودکار پروتز های مفصل ران

جهادگران دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مناطق محروم خدمات پزشکی رایگان ارائه کردند

آزمون دکتری 1400 با حضور 1365 داوطلب در خراسان جنوبی برگزار شد

آزمون دکتری 1400 با حضور 1365 داوطلب در خراسان جنوبی برگزار شد

آزمون دکتری 1400 با حضور 1365 نفر در خراسان جنوبی برگزار شد

آزمون دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

برگزاری آزمون دکتری تخصصی در یزد

آزمون دکتری با رقابت بیش از 10 هزار داوطلب در خوزستان برگزار شد

آزمون دکتری با رقابت بیش از 10 هزار داوطلب در خوزستان برگزار شد

آموزش فن بیان-سخنوری-مجری گری استخدام

فرم نظرسنجی آزمون دکتری 1400 منتشر شد

برگزاری آزمون دکتری در استان بوشهر

افزایش حوزه های امتحانی کنکور دکتری 1400

کنکور دکتری در دانشگاه شهید چمران اهواز

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان لرستان نیروی جهادی جذب می کند

دوره آموزش تعمیرات موبایل -معرفی اشتغال پایان دوره

تعریف نوین تعلیم و تربیت در فضای مجازی؛ از رسالت های جدید دانشگاهیان

آزمون دکتری 1400 - اهواز

برگزاری آزمون دکتری تخصصی نیمه متمرکز 1400

لزوم تربیت نیرو های انسانی، برای فعال سازی و نگهداری آزمایشگاه ها

تخلفی از حوزه های امتحانی دکتری 1400 گزارش نشده است / 90 درصد داوطلبان کارت ورود به جلسه را دریافت کردند

استخدام 2 نفر دانشجوی دکتری شیمی و پلیمر

کنکور دکتری 1400 برگزار شد

رقابت 195 هزار داوطلب آزمون دکتری تخصصی/برگزاری آزمون دکتری با رعایت پروتکل های کامل بهداشتی

تصاویر بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان سنجش اموزش کشور از حوزه برگزاری ازمون دکتری 1400

بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان سنجش آموزش کشور از حوزه برگزاری آزمون دکتری سال 1400

رقابت 195 هزار داوطلب آزمون دکتری تخصصی/برگزاری آزمون دکتری با رعایت پروتکل های کامل بهداشتی

حال و روز دانشگاه ها در دو قدمی بهار / از بررسی اتفاقات سراوان تا تصویب طرح جدید بافت اطراف حرم رضوی

رقابت دو هزار و 153 نفر در آزمون دکتری در شهرکرد

چالش های عمده اخبار علمی و ترویج علم در ایران

21 هزار داوطلب در کنکور دکتری شرکت نکردند

پروتکل های سخت گیرانه آزمون دکتری در استان خوزستان/دلیل حذف برخی کد رشته ها

عصر قتل های اجتماعی

آزمون دکتری تخصصی در مهاباد برگزار شد

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری 1400 اعلام شد

یک واحد خوابگاهی جدید با ظرفیت 200 نفر در دانشگاه علوم پزشکی زنجان راه اندازی شد

نشریات، مهمان این روزهای وزارت بهداشت/ دانشگاه تهران قربانی انتخابات وزارت علوم

نشریات، مهمان این روزهای وزارت بهداشت/ دانشگاه تهران قربانی انتخابات وزارت علوم