مطالب مرتبط:
سیستم کنترلی درون سازمانی، عامل اصلی تخلفات مالی سازمان نظام مهندسی کشور
وزیر علوم با کلکسیونی از کارت زرد های مجلس
ماجرای کارت زرد مجلس به وزیر علوم چیست؟
طرح نمایندگان مجلس: وضعیت نامزد های انتخابات شورای شهر باید از اطلاعات سپاه استعلام شود
هشدار «سازمان رفتار مالی» به خریداران بیت کوین: برای از دست دادن کل پول خود آماده باشید!
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 24 دی 1399 ساعت 15:552021-01-13سياسي

نامه نمایندگان مجلس به وزیر علوم / تخلفات مالی سازمان نظام روانشناسی باید رسیدگی شود


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به همراه برخی روسای کمیسیون های مجلس خطاب به منصور غلامی وزیر علوم نامه ای درباره مجمع عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و در اعتراض به برگزاری نشست سازمان نظام .

- پس از اعتراض اساتید و انجمن های علمی روانشناسی صورت گرفت نامه نمایندگان مجلس به وزیر علوم / تخلفات مالی سازمان نظام روانشناسی باید رسیدگی شود " اعضای کمیسیون آموزش به همراه برخی روسای کمیسیون های تخصصی طی نامه ای به وزیر علوم خواستار رسیدگی به تخلفات و بی انضباطی های مالی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به همراه برخی روسای کمیسیون های مجلس خطاب به منصور غلامی وزیر علوم نامه ای درباره مجمع عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و در اعتراض به برگزاری نشست سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با حضور حداقلی اعضا ارسال کردند.

متن نامه نمایندگان مجلس به وزیر علوم در اعتراض به برگزاری مجمع عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با حضور حداقلی اعضا به شرح زیر است: طی روز های گذشته مکتوبات اعتراض آمیزی از اساتید دانشگاه و اعضای انجمن های علمی روانشناسی و مشاوره دریافت داشته ایم، مبنی بر اینکه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره طی اطلاعیه ای عنوان نموده در تاریخ 30 دی ماه 99 قصد دارد مجمع عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره را با حضور حداقلی اعضا برگزار نماید که این موضوع اعتراض اعضای این سازمان را درپی داشته است.

مطالعه اساسنامه و بررسی سوابق سازمان نظام روانشناسی و مشاوره نشان می دهد علیرغم اینکه مجمع عمومی سازمان (متشکل از تمامی اعضای سازمان) که بالاترین رکن این نهاد می باشد؛ از ابتدای تاسیس تاکنون هیچگاه برگزار نشده است و پس از گذشت 17 سال با تصمیم رکن پایین دست خود (شورای مرکزی سازمان) بناست به صورت حداقلی تنها با حضور اعضای شورای مرکزی و شورا های استانی و هیئت سه نفره بازرسان برگزار گردد که این امر در میان سازمان های مشابه کم سابقه است.

طبق قانون بایستی مجمع عمومی این سازمان بصورت سالانه برگزار می شده و بازرسان گزارش عملکرد سازمان را به مجمع عمومی ارائه می کرده اند، اما هنوز هیچ گزارشی در خصوص حسابرسی سازمان در دوسال گذشته در اختیار بازرسان سازمان قرار نگرفته و ظواهر امر حاکی از آن است که احتمالا در مجمع به اصطلاح عمومی مدنظر اعضای شورای مرکزی، بناست گزارش خودنوشت از عملکرد 2 ساله مسئولین سازمان و گزارش حسابرسی 15 سال اول تشکیل آن بعد از گذشت 17 سال در اختیار اعضای محدود و گزینش شده ای قرار گیرد که متاسفانه در سایه عدم شفافیت و نظارت، گزارش حسابرسی 15 ساله نیز آکنده از جرائم، تخلفات و بی انضباطی های مالی متعدد صورت گرفته در این سازمان می باشد که باید توسط نهاد های نظارتی مورد رسیدگی قرار گرفته و افراد خاطی و اموال هدررفته بیت المال تعیین تکلیف گردند.

بررسی موارد اعتراضی نشان می دهد شورای مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در خصوص برگزاری "مجمع عمومی عادی" مکاتبات متعدد بازرسان را مغفول گذاشته و به جای پاسخگویی، با شکایات متعدد آن ها را راهی دادگاه نموده و به این ترتیب راه هرگونه انتقاد سازنده و شفافیت را در سازمان نظام روانشناسی سد کرده است.

علاوه بر موارد فوق این اقدام به دلایل ذیل غیرقانونی است و موجب تضییع حقوق اعضای سازمان می شود: -اولا: طبق ماده 6 قانون سازمان، در تعیین ارکان و ساختار سلسله مراتب، مجمع عمومی بعنوان بالاترین رکن سازمان توسط قانونگذار اعلام شده و برتری مجمع عمومی بر شورای مرکزی واضح است چرا که مجمع می تواند شورای مرکزی را منحل کند.

اگر قرار باشد جایگاه مجمع عمومی تقلیل یابد و اعضای سازمان به صورت گزینشی در مجمع عمومی شرکت کنند این امر باید در مجمع عمومی با حضور حداکثری اعضا تصویب شود لذا شورای مرکزی نه تنها اختیار تعیین تکلیف برای مجمع عمومی را ندارد بلکه می بایست با حضور در جلسات عادی و فوق العاده این مجمع پاسخگوی عملکرد خود باشد.

"تقلیل ارکان 6 گانه سازمان به 5 رکن توسط شورای مرکزی (تقلیل مجمع عمومی به ترکیبی از دو رکن شورای مرکزی و شورا های استانی)، دستکاری در قانون و خلاف مقررات است.

لازم به ذکر است جلسه شورای مرکزی و شورای استانی پیش از این چندین نوبت برگزار شده و هیچگاه عنوان مجمع عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بر این جلسات اطلاق نشده است و اگر این رویه های غیرقانونی پایه گذاری شود ناگفته پیداست ارکان سازمان رو به اضمحلال می روند.

-ثانیا طبق قانون سازمان "هرگونه محروم کردن اعضای سازمان از حقوق ذاتی خود از جمله حق مشارکت در مجمع عمومی" خلاف قانون است و ممانعت از حق تلقی می¬شود و اعضایی که حق عضویت پرداخت می کنند حق دارند در تعیین آینده این سازمان مشارکت فعال داشته و از عملکرد مسئولین آن آگاه باشند.

-ثالثا: تلاش جهت برگزاری هرگونه مجمع عمومی سالانه و یا فوق العاده بدون رعایت مقدمات و تشریفات قانونی لازم، از جمله عدم رعایت نحوه اطلاع رسانی و مدت زمان قانونی نشر آگهی های مربوطه خلاف مقررات است.

طبق مواد 6،8،01،09 و 23 قانون سازمان، خروج موضوعی واحد های تابعه از حدود اختیارات و وظایف محوله از جمله معاونت حقوقی خلاف قانون است.

طبق ماده 14 قانون سازمان، همانند سایر واحد های تابعه و اجرایی، معاونت حقوقی باید در مجمع عمومی حاضر شده و در خصوص عملکرد خود پاسخگو باشد.

مجمع عمومی و جلسات آن به عنوان بالاترین رکن سازمان، محلی نیست که کمیته ها و معاونت های اجرایی سازمان، نقش نظارتی بر آن داشته باشند.

بخش دیگری از اعتراضات حاکی از آن است که با تلاش های مسئولین سازمان و به منظور یکدست کردن اعضای شورای مرکزی، پس از به زندان رفتن رییس سابق این سازمان (دکتر عباسعلی اللهیاری) و فوت یکی از اعضا (دکتر باقر ثنایی)، به اعضای علی البدل شورای مرکزی (دکترفرحبخش و دکتر مداحی) اجازه حضور در جلسات شورا با توجیه مغلطه آمیز امکان تشکیل جلسات شورای مرکزی با حضور دوسوم اعضا داده نشد و با زیر سوال بردن فلسفه وجود اعضای علی البدل در انتخابات، این موضوع بدیهی به مجلس شورای اسلامی منتسب گردید.

چه بسا اگر اعضای علی البدل در جلسات شورای مرکزی اجازه حضور می یافتند مصوبات شورای مرکزی چهارچوب های قانونی این سازمان را زیر سوال نمی برد و شاهد تصویب برگزاری مجمعی حداقلی نمی بودیم فلذا این موضوع و موارد مشابه شائبه انحصارگرایی گسترده در این سازمان را به ذهن متبادر می سازد.

با توجه به حساسیت شرایط و نیاز مبرم کشور به بهداشت و سلامت روان آحاد جامعه و نقش بی بدیل سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در حفظ و صیانت از امنیت روانی مردم، ضروریست مسئولین سازمان مذکور از اقدامات تنش زا و حاشیه ساز که چهره آن را مخدوش می سازد، بپرهیزند لذا امضاکنندگان ذیل از وزیر محترم می خواهند از برگزاری مجمع به این شکل پیشگیری گردد تا ضمن جلوگیری از گسترش اعتراضات و تفرقه میان اعضا، تکلیف قانونی این سازمان مشخص شود.


کلید واژه ها: سازمان نظام روانشناسی - سازمان نظام روانشناسی و مشاوره - کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس - روانشناسی - کمیسیون آموزش و تحقیقات - وزیر علوم - کمیسیون - منصور غلامی وزیر علوم - کمیسیون آموزش - مجلس شورای اسلامی - سازمان - نمایندگان مجلس - مجلس - شورای اسلامی - برگزاری - منصور غلامی - تخلفات مالی - نظام - نامه - علوم - وزیر - غلامی وزیر - تخلفات - رسیدگی - نمایندگان - خبرگزاری - همراه - آموزش - دانشگاه - تحقیقات

آخرین اخبار سرویس:
مسئول دفتر مدیرعامل

کمک بهیار (تزریقات و پانسمان)

هیچ قدرتی جایگزین ایران در خلیج فارس نمی شود

مدیران برای تأمین مایحتاج شب عید مردم برنامه ریزی کنند/ اهمیت اقدامات مراقبتی در مقابله با جرایم انتخاباتی

وقتی حاج قاسم با 50 نفر اربیل را از سقوط به دست داعش نجات داد+فیلم

نقل یک مکاشفه مستند توسط استاد مطهری

استیضاح ترامپ 20 بهمن برگزار می شود

اوقات شرعی امروز یکشنبه به افق شهرکرد

هیات های لیبیایی روی مکانیزم توزیع مناصب حاکمیتی توافق کردند

جهان کوچک آقای جهان بزرگی

ببینید | خاطره عجیب حسین شریعتمداری از فیدل کاسترو درباره رقابت انتخاباتی ریچارد نیکسون با بیل کلینتون!

پیشنهاد حضور رییس سازمان بورس در هیات دولت

پیرایش بی هنگام درختان شهرکرد

جنگ زرگری یا برائت از دستاورد «تقریباً هیچ» دولت؛ تقابل اصلاح طلبان با «روحانی» واقعی است؟

وام ازدواج در سال 1400؛ مبلغ بیشتر و شرایط جدید

اعتماد به نفس سیلی زدن به مامور قانون از کجا می آید؟ /روحانی و نوبخت، تسلیم یا ترفند/آیا زمان استقرار صلح در منظقه فرا رسیده است؟

مغز متفکر عملیات کربلای 5 چه کسی بود؟

غربی ها به دنبال گره زدن حوزه دفاعی ایران به برجام

رضازاده : هر خطایی از سوی آمریکا با پاسخ کوبنده ایران مواجه می شود

نیازمند حسابدار اقا

استخدام مدیر با تجربه املاک در الهیه و زعفرانیه

فیلم| بغض وزیر بهداشت در بندرعباس به یاد شهید سلامت

لزوم ادامه مراقبت های بهداشتی در باب کرونا

مدیر برنامه خانم مجرد

بیمه ایران

منشی

استخدام مشاور در گروه مشاوران املاک سایه بون

ظرفشور آقا

فرصت شغلی

حدیث روز | سه خصلتی که ایمان را در انسان کامل می کند

احکام شرعی | نحوه گرفتن وضو با دست چسبی

شرح و تفسیر نامه سیزدهم نهج البلاغه

یک صلوات خاص

محمد عبدالسلام: تجاوز به یمن جنایت است

زیارت معصومین از منظر قرآن کریم

انتصاب مدیرکل جدید بنیاد شهید لرستان

برشکار ماهر و میاندوز کار ماهر

نماینده ولی فقیه در سپاه: نباید فریب سیاست های رییس جمهور جدید آمریکا را بخوریم

استخدام دفتری

نیروی خانم و آقا فست فود

رفتار خداپسندانه با مردم در کلام ائمه علیه السلام

طراح سایت

تفکری با اساس استقلال نهاد وکالت مشکل دارد

پشتیبانی فروش و اداری

کارگر خانم

فروشنده خانم جهت مانتو فروشی

هر خطایی از سوی آمریکایی ها با پاسخ کوبنده ایران مواجه می شود

گذری بر زندگی حضرت داوود علیه السلام

ویدئو / عارف: طوری رفتار کرده ایم که مردم هم توقع «شعار» دارند

خوشگذرونی به سبک «بابک جهانبخش» و همسرش/ عکس

تهدید سناتور جمهوری خواه؛ استیضاح دوم ترامپ منجر به استیضاح های بیشتر می شود

خوشگذرونی به سبک «بابک جهانبخش» و همسرش/ عکس

هیات های لیبیایی روی مکانیزم توزیع مناصب کلیدی توافق کردند

استخدام پشتیبانی تلفنی

کارمند اداری

استخدام

استخدام مسلط به وردپرس و پشتیبانی سایت

پرویز سروری: شورای شهر نباید رنگ بوی سیاسی بگیرد

عارف: مهمترین دلیل ناکارآمدی دولت ها، ناکارآمدی مدیریت است

ثبت نام

استخدام مشاور آقا و خانم باانگیزه جهت دفتر املاک

فروشنده اقا مجرب

بازاریابی دوربینهای مدار بسته

هزینه جنگیدن از هزینه دیپلماسی بسیار بیشتر است

علی اصغر عنابستانی: به مامور راهور سیلی نزدم

هشدار سناتور جمهوری خواه؛ استیضاح دوم ترامپ منجر به استیضاح های بیشتر می شود

حمایت اکثر آمریکایی ها از محکومیت ترامپ توسط سنا

استخدام مشاور املاک(مبتدی)

استخدام یک وکیل جهت کلینیک زیبایی

توزیع 4800 بسته معیشتی و غذای گرم بین نیازمندان یاسوجی + فیلم

بیست وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی آغاز به کار کرد

حمایت از سرباز

عجیب ترین کاروان عروسی! +عکس

#مهرداد_میناوند

انگشتر گرانقیمت دختر ترامپ خبرساز شد +عکس

دیدار چهره به چهره حجت الاسلام موحد با مردم شهرستان بهمیی

نامه قاتل روح الله داداشی و یک درس بزرگ

5 بهمن روز جمهوری است نه روز بنی صدر! / 12 قاب از اولین انتخابات ریاست جمهوری در ایران

چگونه از اندوه فاصله بگیریم؟

دختر ترامپ و انگشتری که خبرساز شد +عکس

تصادف دلخراش ماشین با تیر چراغ برق+ عکس

خاطره سربازی که حاج قاسم را تفتیش کرد +عکس

فلاحی: سوءمدیریت دلیل شرایط کنونی بازار سرمایه است

عناوین روزنامه های سیاسی 5 بهمن 99/ ماجرای سیلی تلخ +تصاویر

آن صدای رمیده در خویش

فروشنده خانم شال وروسری

فروشنده خانم باتجربه

راننده آژانس

کمک حسابدار

جلیل محبی: نماینده خاطی را مجازات قرآنی کنید

شرایط کنونی آمریکا بسیار شکننده است

استخدام چرخکار زیگزال راسته میاندوز. وسطکار

منشی خانم آموزشگاه موسیقی

طرح استخدام شرکت تاپ

ملاحظات رسانه ای از نگاه پدافند غیرعامل در شرایط جنگ روانی

مابه اتفاوت ارز باید به جیب مردم برود /علاقه ای به تماس مستقیم با آمریکا نداریم /چکش کاری یارانه در مجلس /پیشخوان

ورود دیوان عدالت اداری به اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری

آموزش سواد رسانه ای، لازمه برخورداری از سبک زندگی سالم است

سبک زندگی غیر واقعی و لاکچری مردم در فضای مجازی

امضای تفاهمنامه تأمین زمین هزار واحد مسکونی برای ایثارگران در مازندران

نامه نمایندگان مجلس به وزیر علوم / تخلفات مالی سازمان نظام روانشناسی باید رسیدگی شود

نامه نمایندگان مجلس به وزیر علوم / تخلفات مالی سازمان نظام روانشناسی باید رسیدگی شود