مطالب مرتبط:
73 درصد کرونامثبت ها قرنطینه را رعایت نمی کنند | هر بیمار 7 نفر را در تهران آلوده می کند
از آغاز آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا تا بی توجهی 73 درصد ناقلان به قرنطینه
80 درصد اهالی خلخال غربالگری کرونا شدند
بی اطلاعی 1/5 درصد مبتلایان ایدز از بیماری خود | تاثیر 9 برابری داروهای جدید پیشگیری از ایدز | 2 برابر شدن مرگ بر اثر ایدز به دلیل کرونا
ضربه سنگین کرونا به رستوران ها/ تغییر شغل 25 درصد رستوران دارها
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 12 آذر 1399 ساعت 00:302020-12-01اقتصادي

70 درصد تهرانی های مبتلا به کرونا قرنطینه را رعایت نکرده اند


رییس اداره کل سلامت شهرداری تهران گفت: 70 درصد تهرانی ها با تست مثبت کرونا قرنطینه را رعایت نکرده اند.

- خبرگزاری فارس، فائزه نجارزادگان: از اوایل اسفند سال گذشته که نخستین موارد ابتلا به کرونا" در پایتخت گزارش شد حدود 10 ماه می گذرد.

طی این مدت تهران مانند بسیاری از شهرهای دیگر چندین موج کرونا را تجربه کرده و به گفته مسوولان، ویروس منحوس کووید 19، تاکنون جان بیش از 20 هزار نفر را در تهران گرفته است.

انتقال کرونا در موج سوم نسبت به موج های قبلی شدت گرفت و سرعت آن فزونی یافت به طوری که در حال حاضر کمتر خانواده ای است که در میان اقوام و خویشاوندان خود گرفتاری با این ویروس را نداشته باشد.

محدودیت های مربوط به کرونا از هفته های اخیر همزمان با شهرهای شرایط قرمز به لحاظ کرونا در پایتخت آغاز شد و همچنان ادامه دارد و حالا در کنار این محدودیت ها طرح ردیابی بیماران مبتلا به کرونا هم کلید خورده که شهرداری از جمله سازمان های دخیل در اجرای این طرح در کنار سایر دستگاه ها است.

درباره طرح شهید سلیمانی یا طرح ردیابی بیماران مبتلا به کرونا و وضعیت تهران به لحاظ شیوع ویروس کووید 19 و اقدامات شهرداری در پایتخت با زینب نصیری، رییس اداره کل سلامت شهرداری تهران  به بحث و گفت وگو نشستیم که جزییات آن به شرح ذیل است.

جزییات طرح ردیابی بیماران مبتلا به کرونا به چه صورت است و این برنامه با همکاری چه دستگاه هایی اجرا می شود؟ طرح شهید سلیمانی یا طرح ردیابی بیماران مبتلا به کرونا بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا اجرا می شود که با همکاری وزارت بهداشت، 3 دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی، همچنین سپاه پاسداران، پایگاه های بسیج و شهرداری تهران آغاز شده و در حال حاضر اجرای آن کلید خورده است که در شهرداری نقش اساسی در این زمینه بر عهده اداره کل سلامت است.

 هدف از اجرای طرح ردیابی بیماران کرونایی چیست؟ اجرای این طرح اتفاق بزرگی در جهت مقابله با شیوع کرونا و قطع زنجیره آن به همراه دارد، پیش از اجرای این طرح سیستم های بهداشتی و درمانی زمانی به بیمار دست می یافتند که شرایط آن حاد شده و علائم بیماری به صورت کامل بروز یافته بود و افرادی که علائم بالینی نداشتند شناسایی نمی شدند.

اکنون با اجرای طرح ردیابی بیماران کرونا، بیماریابی به صورت سریع انجام می گیرند و افرادی که مبتلا بوده و با اشخاصی حتی تا 6 مرحله قبل از ابتلا در ارتباط و مراوده بودند مورد بررسی و رصد قرار می گیرند.

ساز و کار اجرای طرح ردیابی بیماران کرونایی چگونه است؟ بر اساس اطلاعاتی که وزارت بهداشت توسط بیمارستان ها و مراکز درمانی درباره بیماران مبتلا به کرونا دارد با فرد مبتلا یا بهبودیافته تماس گرفته می شود و از آن درخواست خواهد شد که با چه کسانی در ارتباط بوده و شماره های تماس آن افراد نیز گرفته می شود.

پس از اخذ شماره های تماس با تک تک افراد تماس حاصل می شود و اگر دارای علائم باشند از آنها خواسته خواهد شد حتما نسبت به انجام قرنطینه اقدام کنند و اگر علائمی ندارند جهت بررسی بیماری کرونا حتما به نزدیک ترین پایگاه درمانی مراجعه کنند.

*اختصاص کیت تست سریع کرونا در پایگاه های سلامت از روز گذشته کیت های سریع کرونا در اختیار پایگاه های سلامت و شبکه های بهداشت در سراسر تهران قرار گرفته و در صورتی که محلات دسترسی به شبکه های بهداشت برای آنها مقدور نباشد از طریق خانه های سلامت این کیت ها برای بیماران اختصاص داده می شود و بسته به نیاز وزارت بهداشت از ظرفیت شهرداری تهران و خانه های سلامت و سرای محلات استفاده خواهد شد.

*انجام تست رایگان کرونا در همه محلات پایتخت هزینه تست سریع کرونا در پایگاه ها و خانه های سلامت چقدر است؟ این تست برای شهروندان به صورت رایگان خواهد بود فرآیند این موضوع در همه محلات تهران آغاز شده است در حال حاضر اجرای این برنامه در منطقه 18کلید خورده و تا دو هفته آینده کل محلات پایتخت تحت پوشش طرح ردیابی بیماران قرار خواهد گرفت.

* 30 درصد کسانی که با بیماران کرونایی در ارتباط بوده اند تست شان مثبت شده است بر اساس نتایج اقداماتی که در منطقه 18 جهت اجرای طرح ردیابی بیماران کرونایی انجام گرفته بیش از 30 درصد کسانی که با بیماران مبتلا با کرونا ارتباط داشته اند تست کرونای آنها مثبت بوده است و این نشان می دهد که اگر این طرح به صورت کامل و جامع اجرا شود و مردم هم پروتکل ها را رعایت کنند می توان جلوی شیوع کرونا را در پایتخت گرفت و شاهد شکستن زنجیره کرونا چه در مکان های عمومی و چه در منازل افراد باشیم.

* نتایج مثبت اعمال محدودیت های کرونایی اجرای محدودیت های مرتبط با کرونا چقدر در مقابله با این بیماری در پایتخت مؤثر بوده است؟ اعمال محدودیت های مرتبط با کرونا طی هفته گذشته با همکاری بخش های مختلفی در پایتخت از جمله وزارت بهداشت، فرمانداری، نیروی انتظامی، شهرداری، شبکه های بهداشت و اصناف انجام گرفته و در جلسه ای که اخیراً مرتبط با این موضوع من شرکت کردم اعلام شد که بازاریان همکاری های بسیار مثبتی در راستای اجرای این محدودیت ها داشته اند و به طور کلی اعمال این محدودیت ها نتایج مؤثری به همراه داشته است.

اجرای طرح ردیابی بیماران به همراه اجرای محدودیت های مرتبط با کرونا در روزهای اخیر سبب کاهش مبتلایان و فوتی های مرتبط با کرونا در پایتخت شده و به دلیل کاهش اجتماعاتی که توسط مردم انجام گرفته و سیاست های اجرا شده توسط مسؤولین این نتیجه حاصل شده که امیدواریم شاهد بازگشت دوباره آمار مبتلایان و متوفیان در آینده نباشیم.

نباید از این نکته غافل شویم که اگر پروتکل ها توسط مردم رعایت نشود و حساسیت آنها کاهش یابد کرونا دوباره اوج خواهد گرفت.

هر فرد آلوده به ویروس کووید ـ 19 چند نفر را می تواند مبتلا کند؟ بر اساس مطالعاتی که در پایتخت انجام گرفته نشان می دهد که هر فرد مبتلا به ویروس کووید ـ 19 تا 6.

7 نفر را می تواند آلوده کند و اگر بتوان از طریق طرح ردیابی بیماران مبتلا به کرونا به موقع افراد آلوده به این ویروس را شناسایی کرد قطعا احتمال ابتلا در پایتخت میان شهروندان به شدت کاهش می یابد.

تا کنون چند نفر در پایتخت مبتلا به کرونا شده و یا در اثر این بیماری فوت کرده اند؟ شهرداری تهران مرجع اعلام آمار نیست وزارت بهداشت به صورت کامل آمار مربوطه را دارد و بهتر است آمارها توسط این وزارتخانه اعلام شود.

به غیر از منطقه 18 اجرای طرح ردیابی بیماران مبتلا به کرونا در کدام مناطق آغاز شده است؟ به غیر از منطقه 18 منطقه 5 و کل شهرستان های استان تهران طرح ردیابی بیماران مبتلا به کرونا در آنها آغاز شده و در سایر مناطق تهران فضاهای مورد نظر از جمله سرای محلات در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته و پیش بینی ها و برنامه ریزی ها در این راستا به صورت کامل انجام شده است جهت اجرای جامع طرح باید تجهیزات و تمهیدات کامل پیش بینی شود و اگر ظرفیت مراکز جامع سلامت به اندازه کافی نبود جهت اجرای جامع طرح ردیابی بیماران از سرای محلات و مساجد استفاده خواهد شد.

شهرداری تهران چه اقداماتی را جهت حمایت از سلامت و معیشت افراد کم برخوردار در پایتخت انجام داده است؟ شهرداری پایتخت خانواده های کم برخوردار را در سطح تهران شناسایی کرده و با اجرای طرح هایی همچون سلامت یار تلاش کرده ایم که کمک های معیشتی و سلامت را به این افراد ارائه کنیم همچنین از طریق خانه های سلامت با سالمندان و معلولان  افراد مبتلا به دیابت در ارتباط هستیم در 352 محله تهران با افراد مورد نظر و شناسایی شده تماس گرفته می شود و علاوه بر توزیع بسته های معیشتی و سلامت به آنها آموزش و مشاوره های تلفنی نیز به آنها ارائه می شود.

کمک به خانواده های کم برخوردار توسط شهرداری تهران با همکاری خیرین، شورایاران و سازمان های مردم نهاد انجام می گیرد و تلاش کرد ه ایم بسته های معیشتی و بهداشتی در منازل خانواده های نیازمند ارائه شود تا حتی المقدور این افراد به دلیل اینکه برخی مبتلا به دیابت و یا معلول هستند بیشتر در مقابل کرونا در امان باشند.

در فاز نخست حمایت از خانواده های کم برخوردار در اسفند و فروردین به 22 هزار نفر در هفته سالمند به 14 هزار نفر و طی دو هفته گذشته به مناسبت روز جهانی دیابت به مبتلایان این بیماری کمک هایی داشتیم همچنین برنامه ریزی هایی به مناسبت هفته معلولیت برای معلولان داریم که اکثر اسامی  و آمار معلولان و سالمندان افراد کم برخوردار از قبل توسط شهرداری تهران شناسایی شده که اکنون نیز وزارت بهداشت و بهزیستی نیز درخواست کرده ایم که همه آمارهای مرتبط را به ما ارائه کنند تا شبکه خانه های سلامت که مویرگی فعال است با آنها تماس و خدمات ارائه دهند.

آیا اجرای طرح ردیابی بیماران مبتلا به کرونا برای 9 میلیون نفر در تهران قابلیت اجرایی دارد؟ بله؛ این طرح محله محور است و براساس آن ردیابی درست و زودرس از بیماری کرونا انجام می گیرد از طرفی بر اساس آن افراد توجیه و تشویق می شوند که در صورت ابتلا در خانه بمانند و یا اگر علائمی دارند تست های مربوطه و قرنطینه را انجام دهند.

نکته ای که نباید شهروندان از آن غافل شوند این است که کسانی که تست کرونای آنها مثبت می شود قطعا مبتلا به کرونا هستند ولی اگر تست شان منفی باشد اگر علائم دارند باید در خانه بمانند چرا که تست ها درصدی خطا دارند.

* 70 درصد تهرانی ها با تست مثبت کرونا قرنطینه را رعایت نکرده اند چند درصد از تهرانی ها بر اساس پژوهش های انجام گرفته قرنطینه را در پایتخت رعایت کرده اند؟ بر اساس پژوهش هایی که توسط ستاد مقابله با کرونا و دانشگاه های علوم پزشکی انجام گرفته 70 درصد تهرانی هایی که تست کرونای آنها مثبت بوده قرنطینه خانگی را رعایت نکرده اند این در حالی است که شهروندان باید در صورت ابتلا مسؤولانه عمل کنند و حتما در خانه بمانند تا وضعیت شان بهبود یابد.

وضعیت کرونا در حمل و نقل عمومی پایتخت چگونه است؟ با سیاست های اعمال شده خوشبختانه تعداد مسافران مترو و اتوبوس نسبت به قبل به شدت کاهش پیدا کرده و ستاد مقابله با کرونا به دنبال برنامه هایی است که تردد افراد در حمل و نقل عمومی با کارت ملی انجام شود ساز و کارها درا ین راستا صورت گرفته و افرادی که مبتلا به کرونا بوده اند نام و کدملی آنها در سامانه سیب وزارت بهداشت درج شده و می توان با هماهنگی بین بخشی از ورود افرادی که مبتلا به کرونا هستند به حمل و نقل عمومی جلوگیری کرد ما آمادگی لازم جهت همکاری را داریم ولی باید توجه داشت مردم خودشان باید دلشان به حال خودشان بسوزد و تا زمانی که پروتکل ها را رعایت نکنیم زنجیره قطع نمی شود.

گزارشی مبنی بر اینکه مترو جزء مکان های پرخطر جهت انتقال کرونا باشد، ندیده ام البته باید این نکته را مدنظر داشت که فرقی ندارد هر کجا باشیم چرا که هر مکانی که اجتماع مردم باشد، در صورت عدم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی احتمال ابتلا به کرونا بیشتر می شود.

البته منظور از استفاده ماسک استفاده صحیح از آن و همزمان رعایت فاصله دو متری با سایر افراد است و فرقی ندارد که فرد در مترو، اتوبوس یا نانوایی باشد هر جا این دو اصل مهم رعایت نشود احتمال ابتلا به کرونا تشدید می یابد.

*منطقه 4 دارای بالاترین میزان ابتلا به کرونا کدام منطقه از تهران بیشترین مبتلایان و متوفیان کرونا را داشته است؟ مناطق مختلف تهران به لحاظ کرونا توسط ستاد مقابله با کرونا جهت انجام برنامه ریزی ها ارزیابی می شود مناطقی که دارای تراکم جمعیت بالاتر است وضعیت کرونا در آن قرمزتر بوده و هر چه رعایت پروتکل ها کمتر انجام گرفته احتمال ابتلا و فوت به دلیل کرونا بیشتر بوده است.

بالاترین میزان ابتلا و فوت به دلیل کرونا در مناطق 22 گانه تهران منطقه 4 بوده است که برخی از جمحلات آن وضعیت بسیار نامناسبی به لحاظ این بیماری داشت.

*فراهم کردن زیرساخت های طرح ردیابی بیماران کرونایی در 352 محله شهرداری تهران چقدر بودجه جهت اجرای طرح ردیابی بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده است؟ شهرداری پایتخت زیرساخت های مورد نیاز را برای اجرای طرح ارزیابی بیماران مبتلا به کرونا در 352 محله در نظر گرفته و بودجه اجرای طرح را وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه پیش بینی می کند ما سرمایه اجتماعی مورد نیاز جهت شبکه سازی این طرح و زیرساخت های لازم را در مناطق مختلف تهران در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار می دهیم سیاست های یکپارچه است و طرح خوشبختانه با موفقیت آغاز شده این در حالی است که ایران با تحریم های سختی مواجه بوده و شرایط اقتصادی نیز نامناسب بوده است ولی با این وجود اقدامات و برنامه های مفصلی جهت مقابله با کرونا در پیش است.

تست سریع کرونا که قرار است در برخی از سرای محلات در مراکز جامع سلامت ارائه شود چگونه توزیع خواهد شد؟ این تست ها به صورت کامل در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفته و به هیچ عنوان قرار نیست در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و در میان آنها توزیع شود شهرداری تهران هم آمادگی دارد هر چه بیشتر همکاری های مورد نیاز را جهت اجرای بهتر طرح ردیابی بیماران مبتلا به کرونا انجام دهد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: کرونا - تهران - تهرانی ها - محدودیت - قرنطینه - تست مثبت کرونا - شهرداری تهران - پایتخت - حدود - تهرانی - 70 درصد - ویروس - رعایت - رییس اداره - ادامه دارد - درصد - خبرگزاری - اداره کل - خانواده - بیماران - شهرداری - نخستین - انتقال - ابتلا - گزارش - فائزه - اداره - شرایط - سلامت - گذشته

آخرین اخبار سرویس:
قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز 1399/11/02

ضرورت تسهیل فعالیت های صنعت فرش

آیا خودرو بازهم ارزان میشود؟

صفر تا صد بزرگ ترین تاسیسات جمع آوری گازهای همراه نفت / مگاپروژه پالایشگاه بیدبلند افتتاح شد

چرا دولت اصرار به ماندن در صنعت خودرو دارد؟/ دولت ایران برخلاف دنیا به دنبال افزایش تعداد شرکت های خودروساز است!

آیا استعفای رییس سازمان بورس پذیرفته شد؟

قیمت امروز دلار در صرافی بانک ها

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز 1399/11/02

استخدام چرخ کار ماهر با حقوق عالی در شرکت تجهیزات پرواز سامان در اصفهان

علاقمندی به تولید؛ امکانات، اما کم

آیا افزایش رقم تسهیلات، جوانان را به سوی ازدواج می کشد؟

توسعه کشت گل های زینتی در یزد

تخریب 8 ویلای غیرمجاز در مبارکه

آمادگی جهاددانشگاهی برای کمک به جوان سازی جمعیت کشور

ابر پروژه گاز خاورمیانه افتتاح شد + فیلم

حوه رعایت پروتکل بهداشتی در محل کار

هزینه برای توسعه فرهنگ قرآن سرمایه گذاری با سود معنوی است

روحانی: «جهش تولید» فقط مخصوص سال 99 نیست

افزایش 13درصدی کشف موادمخدر در خراسان شمالی

استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی و مسئول دفتر در فرش بوم در تهران

استخدام تعدادی نیروی کار

تعیین نرخ جدید مرغ

کارگر فنی با سابقه کار با سنگ فرز و دریل

همکاری با وانت های سبک مسقف

ضرورت اجرای طرح های آبخیزداری در گلستان

جهت همکاری برای فروش کیف و ماسک پارچه ای نیازمندیم

استخدام مدیر شعبه آقا در شرکت لبنیات صباح در اصفهان

استخدام و خدمات در کارگزاری بیمه

استخدام کارشناس آزمایشگاه (رشته شیمی) در گروه دارویی پوراطب در مرکزی

2 میلیارد تومان برای کتابخانه استاندارد اسدآباد اختصاص یافت

استخدام تکنسین اورهال (تعمیرات اساسی) در نیرو مکانیک آسیا در تهران

استخدام بازاریاب فروش خانم و آقا در انرژی سبز صدر در تهران

استخدام سرپرست SEO آقا در شرکت تینو تجارت فرداد در تهران

کارگران زیر آوار فقر

استخدام کارشناس قطعه و انبار و کارشناس کلیم و گارانتی در کرمان

استخدام کارآموز IT آشنا با برنامه نویسی در شرکت نکو بهینه ماشین در تهران

نصب کفپوش سالن ورزشی شهر اسیر

15 هکتار از اراضی کشاورزی ماهدشت آزادسازی شد

افتتاح 2 پروژه گردشگری استان مرکزی همزمان با دهه فجر

استخدام تکنسین فنی نصب و تعمیر لوازم خانگی در خراسان شمالی

استخدام مدیر داخلی در بازار فرش ایرانیان در شیراز

استخدام تکنسین برق، تکنسین تاسیسات، تکنسین مکانیک و جوشکار و مونتاژ کار

پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس به بهره برداری رسید

قیمت انواع ماهی در 2 بهمن 1399

قیمت انواع نهاده های دامی و محصولات کشاورزی در 2 بهمن 1399

افزایش 700 تومانی دلار در صرافی بانک ها/ بازگشت به کانال 22 هزار تومان

قیمت املاک در شهرک غرب / آپارتمان 15 ساله متری 166.666میلیون

استخدام کارشناس فروش در شیمی رویان یارا فرایند در تهران

40 درصد قطعات تولید لوازم خانگی داخلی است

بازدید رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی و مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس از ابرپروژه بیدبلند خلیج فارس

ثبت نام 5 هزار و 900 نفر در مرحله چهارم طرح اقدام ملی مسکن

استخدام مهندس مکانیک در تولیدی صنعتی اتحاد پلاست البرز در البرز

قیمت بیت کوین کاهش یافت

بهره برداری از بزرگ ترین پالایشگاه گازی خاورمیانه

جلوگیری از تراکنش های بانکی، بدون کد ملی

عملیات عمرانی بوستان شهید ربانی نژاد منطقه 4 به پایان رسید

رشد 48 درصدی تولید لوازم خانگی در 9 ماهه سال 99 علیرغم همه محدودیت ها و تحریم ها

مددجویان استان فارس بیش از 20 هزار فقره تسهیلات دریافت کردند

پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس بهبهان افتتاح شد

آمار جهانی مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشته

بهره برداری از پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس با حضور روحانی

کرونا و ترس بازگشت به روزهای قرمز

نوبخت: 52 پروژه مهم نیمه تمام خراسان رضوی تا پایان دولت تکمیل می شود

در قیل و قالِ افزایش مزد 1400، حقوق کارگران فاز 19 پارس جنوبی کم شد/ کارفرما: به زودی اصلاح می شود!

استخدام مدیر بازرگانی خارجی در شرکت صنایع غذایی 202 در تهران

جابه جایی 180 هزار مرسوله پستی اینترنتی در همدان/ افزایش 91 درصدی فروشگاه های اینترنتی

آمار جهانی مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشته

خودرو تا 20 میلیون دیگر باید ارزان شود

استخدام کارشناس فروش حرفه ای آقا با حقوق، بیمه و پورسانت در قم

آخرین وضعیت شهرستان رشت در پی بارش بارف

بهره برداری از بزرگ ترین پالایشگاه ه گازی خاورمیانه

پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس به بهره برداری رسید

سفر وزیر صمت به قم و دیدار با مراجع عظام تقلید و علما

فارس من| درددل خدمت گزاران مدارس در «فارس من»/ گفت وگو با سردبیر سوژه

قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز پنجشنبه 2 بهمن 99

روحانی «بزرگترین پالایشگاه گازی خاورمیانه» را افتتاح کرد

مردم قزوین از ازدحام در دفاتر پیشخوان و بانک ها بپرهیزند

موافقت وزیر کشور با ایجاد دهیاری در تمام روستاهای دارای شورا/لزوم استفاده از ظرفیت جوانان خلاق

احتمال افزایش کرونا در سرمای هوا

2100 سایت جدید طی یک سال وارد شبکه ایرانسل شد

ریاست سازمان بورس چه می شود؟

کاهش 1.9 درصدی تردد در محورهای برون شهری 

جذب نیروی کار خانم

استخدام کارشناس فنی الکترونیک در بتا صنعت ایلیا در تهران

545 پروژه در مناطق روستایی و عشایری سیستان و بلوچستان آماده افتتاح است

کار پاره وقت با فرصت

به کارگر آرماتوربند دست به انبر نیازمندم

تعداد تخت های کرونایی دهدشت به 110 تخت افزایش یافت

طرحهای جایگزین برای کوره های آجرپزی جورقان حمایت می شود

کرونا و دغدغه های تولیدکنندگان ماسک در استان مرکزی

تکمیل کادر فروش - منشی فروش

اختصاص 1105 میلیارد تومان برای تکمیل 52 پروژه در خراسان رضوی

افتتاحیه نمایشگاه خوشنویسی «رقص قلم»

پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس افتتاح شد

قیمت طلا، سکه، دلار، سایر ارزها و رمز ارزها در 2 بهمن 1399

افزایش 100 درصدی حضور در کارگاه های تخصصی برخط کانون خراسان جنوبی

پالایشگاه گاز بیدبلند بهبهان با حضور رییس جمهور به بهره برداری رسید

استخدام کارمند فروش با مزایا در نمایندگی 374 مدیران خودرو در تهران

کاهش میزان فوتی های ناشی از کرونا با اجرای طرح شهید سلیمانی

استخدام مهندس معدن، مهندس مکانیک، مهندس برق و الکترونیک و مهندس شیمی

70 درصد تهرانی های مبتلا به کرونا قرنطینه را رعایت نکرده اند

70 درصد تهرانی های مبتلا به کرونا قرنطینه را رعایت نکرده اند