مطالب مرتبط:
پرستاران این روزها شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود
یک نمونه از برگزاری صحیح مراسم ختم در اسدآباد و احترام به حقوق شهروندان
ابتکار: زنان کارآفرین در شرایط کرونا نیاز به حمایت و تقویت بیشتر دارند
اصلاح ساختار حقوق و دستمزد کارکنان دانشگاه آزاد در آینده نزدیک/ارائه تسهیلات به اساتید دانشگاه آزاد
شرایط سختی در عرصه مقابله با ویروس کرونا وجود دارد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 4 آبان 1399 ساعت 09:452020-10-25دانش

پرستاران شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود


محمد علی محتشم مرام، دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه تهران و عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو پیرامون مسئله کرونا و مقابله با آن گفت: - " دانشجوی پرستاری دانشگاه تهران گفت: پرستاران از همان ابتدا مطالباتی داشتند و قرار بود که آزمون استخدامی برای پنج هزار نفر از آن ها برقرار شود، اما متأسفانه .

محمد علی محتشم مرام، دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه تهران و عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو پیرامون مسئله کرونا و مقابله با آن گفت: تقریبا هشت ماهی است که درگیر کرونا هستیم و فراز و فرودهایی را در این مدت تجربه کردیم.

اوایل که بحث کرونا در کشور جدی شد ما بحث کمبود تجهیزات را داشتیم ولی چیزی که آن زمان خوب داشتیم رسیدگی و همیاری همگانی بود که داشتند کمک می کردند به این امید که زودتر قضیه جمع شود.

وی ادامه داد: بعد از اینکه محدودیت ها برداشته شد خیلی از گروه های داوطلب و کارهای گروه خیرین کم شد و کادر درمان تنها تر شدند و همانطور که می بینید اینکه این تنهایی بیشتر حس شده و دیده اید که فراخوان های مختلف داده اند که از نیروهای جهادی و.

برای کمک درخواست داده اند دارد مطرح می شود.

محتشم افزود: پرستاران در خط مقدم و اول خط هستند و درحال حاضر هم بچه های کمک پرستاری به کمک آمده اند، پرستاران از همان ابتدا مطالباتی داشتند قرار بود که آزمون استخدامی برای پنج هزار نفر از آن ها برقرار شود اما متأسفانه این اقدامات انجام نشد و دائما با امیدهایی که با آن ها داده شد این که مطالباتتان پرداخت می شود، البته برخی از این مطالبات هم پرداخت شد اما اینکه بخواهند دائم بگوییم که همه آن ها به مطالباتشان رسیدند نه اینطوری نبود.

ما در این چندوقت یکسری پیام هایی را دیدیم در کانال های صنفی که همکاران از کارانه هایی که برایشان واریز می شود گله دارند.

کارانه ای که چهل هزار تومان، هشت هزار تومان، دویست هزار تومان کارانه.

کارانه هایی که واقعا ارزش کار را ندارد و در حال حاضر کارانه فوق العاده کرونا را برای آنها بین سی تا پنجاه هزار تومان می ریزند.

وی افزود: پرستارانی که این روزها در بیمارستانها مشغول کارند در شرایط سختی قرار دارند.

اگر روزی یک فرد نوعی در این موقعیت قرار بگیرد آن زمان متوجه سختی این شرایط با وجود لباس های به شدت گرمی که تن شان است و ماسکی که حرف زدن و نفس کشیدن را سخت می کند، می شود.

در کنار همه این ها به هرحال پرستار زندگی دارد که مرد چه زن مادر یا پدر خانواده هستند و دغدغه خانواده را دارد و دغدغه ابتلای خودش و خانواده ش را از همه این ها بیشتر دارد و در ذهنش این است که الان من در این بخش کار می کنم خانواده ام درگیر شوند چه می شود؟! یا اینکه من خودم مریض شوم دو هفته باید به استعلاجی بروم و کارهایی را که می خواهم انجام دهم چه می شود با این وضعیت گرانی!این دانشجوی پرستاری ادامه داد: مهم ترین دغدغه پرستاران اینروزها درآمد و حقوق شان است.

همه پرستاران با جان و دل کار می کنند اما متاسفانه آنطور که باید هنوز رسیدگی انجام نشده است خیلی از بچه ها از این که نیروی شرکتی هستند ناراضی هستند، از اینکه نیروی قراردادی هستند ناراضی هستند، رسمی نشدن هایشان، خیلی ها از شهرستان هنوز قرادادهای روزه را با آن ها می بندند.

بسیاری از پرستاران مشکلاتی دارند و نیاز به رسیدگی دارد، البته یکسری کارهای مقطعی انجام شده است که من جلوتر می گویم ولی این ها قاعدتا کافی نیست و کارها باید ریشه ای انجام شود و در کنار این ها بچه ها نیاز به روحیه هم دارند، در بیمارستان های مختلف، کارهایی که دارند انجام می دهند، قاعدتا همه آن ها نیاز به روحیه دارند برای فعالیت و این روحیه وقتی برایشان ایجاد می شود که ببینند به فکرشان هستند.

وی افزود:اخیرا آقای قالیباف بیمارستان امام خمینی (ره) رفته و از نزدیک با کادر درمان صحبت کرد، این کار قطعا کمک بسیاری به روحیه کادر درمان می کند و به اینکه پرستاران آن بخش دیدند که یک نفری آمده است و به هرحال گوش شنوا است.

چه اثر کند یا نکند گوش شنوا است و این کار خیلی در روحیه شان اثر می گذارد که بدانند یکی به فکر ما است و یک جایی صحبتهایشان مطرح می شود.

محتشم با اشاره به وضعیت بیمارستان ها گفت: تا الان در بیمارستان های استان تهران کمبود اساسی نداشته ایم.

در بیمارستانی که من خودم هستم تجهیزات وجود دارد اعم از دستکش، لاتکس و ماسک و در اختیار همه قرار می گیرد، البته فراوان نیست ولی تا حدی که بخواهد نیاز را برطرف کند وجود دارد.

من از شهرستان ها شنیدم یکسری خبرها است که آنجا خیلی کم تجهیزات داده می شود، حتی شنیدم یک دانه ماسک سه لایه را می دهند برای یک شیفت و این خیلی برای کادر درمان آنجا می تواند خطرناک باشد چه پزشک، چه پرستار و چه بچه های خدمات.

کمبود به آن معنا در بیمارستان های شهر تهران نیست و اینکه بخواهیم بگوییم تجهیزات نباشد و موردی در آن باشد من لااقل در بیمارستان محل فعالیت خودم چیزی ندیدم.

وی افزود: درباره مزیت هایی که در این دوران برای پرستاران در نظر گرفته شده است باید بگویم که بستگی به محل خدمت فرد دارد، به صورت مقطعی در همان بیمارستانی که بنده هستم تغییرهایی انجام شد وکارت هدیه به آن ها داده شد، اما این ها صرفا یک مقدار حکم مسکن را داشت و درمان قطعی نیست.

برای روحیه بچه ها نیاز است در آینده برای پرسنل حقوق و مزایای بالاتر در نظر گرفته شود، این کاری است که باید برایشان انجام شود اینکه فردی بخواهد برود در بخشی که تعداد زیادی بیمار کرونایی وجود دارد کار کند ساده نیست و واقعا سخت است اینکه بخواهد دائم نگران این باشد که خودش مبتلا نشود و اگر مبتلا شود چه می شود از کار می افتد و عواقبی که بعدا برای آن فرد خواهد داشت بیشتر از مزایایی است که برایشان درنظر گرفته شده خواهد بود.

در هرصورت تا تشکر می کنیم از بزرگواران و مردمی که زحمت کشیده اند به هرنحوی تقدیرشان را نشان دادند.

من اخیرا در یک بیمارستانی سمت ورامین رفته بودم دیدم تجهیزاتی که ارسال شده بود برخی از آن ها از کمک های مردمی بود و روی کمک های مردمی نوشته بودند که این اهدایی مردم است.

مردم دارند کمک می کنند که کار پیش رود وگرنه مزیت خاصی برای بچه ها در نظر گرفته نشده است یا شاید هم من چیزی ندیدم یا نشنیدم، به هرحال پرسنل هنوز هم ناراضی هستند و خیلی تمایل ندارند به این نوع فعالیت و توصیه ای هم که من دانشجو دارند این است که چرا آمدی و رشته پرستاری را انتخاب کردی و ادامه می دهی؟ محتشم ادامه داد: نکته ی دیگری که در دوران کرونا وجود دارد، حضور نیروهای جهادی بوده است.

نیروهای روحانی، بسیجی ، مذهبی و غیر مذهبی هر طیف آدمی که بود واقعا در این مدت خیلی کمک کردند و یکسری از این کمبودها را خیلی از این افراد پوشش دادند، به هرحال ما در بیمارستان از همان ابتدا قرار شد که بیماران کرونایی همراه نداشته باشند و هنوز هم اینطوری است و خیلی از کارهای این ها را بچه های جهادی انجام دادند و واقعا حضور آن ها در بیمارستان یک کمک بزرگی بود برای رفع سنگینی از دوش بچه های کادر درمان، چون اگر آن ها نبودند حتی دیگر غذا دادن به مریض را باید پرستار یا کمک پرستار انجام می داد، حضور بچه های داوطلب باعث شد که این ها تحت عنوان همیار سلامت بتوانند فعالیت بزرگی را کنند و واقعا کمک کنند الان در بیمارستان امام خمینی (ره) و بهارلوی دانشگاه علوم پزشکی تهران که دانشگاه بنده هم است، من با آنها در تماس هستم واقعا الان در بیمارستان این موج سومی است که آمده اند تا قبل از این خیلی پرسنل می پرسیدند و چون می دانستند من با این بچه ها در ارتباط هستم می پرسیدند که چه زمانی به کمک ما می آیند و الان که آمده اند واقعا همه مجدد روحیه خوبی گرفته اند، اینکه بار کاری شان سبک تر شده است و واقعا نباید حضور این افراد ندید گرفته شود، خیلی کمک کردند، خیلی تلاش ها شد که این ها سازماندهی شوند، افراد مختلف زحمت کشیدند آموزش های تخصصی به این ها در حوزه کمک بهیاری داده شد و تا این حدود سعی شد که این بچه ها انقدری که می توانند کمک کنند به کادر درمان و اینکه این موضوع هرچه زودتر بخواهد ریشه کن شود.


کلید واژه ها: دانشگاه تهران - دانشگاه - دانشجو - تهران - بسیج دانشجویی - رشته پرستاری - پرستاری - کرونا - پرستاران - دانشجویی - خبرگزاری - محمد علی - خبرنگار - آزمون استخدامی - مقابله - گفتگو - محتشم - قرار - رشته - بسیج - محمد - استخدامی - قرار بود - برقرار - همیاری - رسیدگی - همگانی - آزمون - درگیر - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
رضوان طلب: احکام دیوان عدالت برای جذب بورسیه ها فصل الخطاب است

برنامه دانشگاه ها در روز دانشجو/ روحانی به دانشگاه نمی رود

کاهش عیوب میکروپردازنده های کاربردی در ساخت سلول خورشیدی

کاهش عیوب میکروپردازنده های کاربردی در ساخت سلول خورشیدی

سیب زمینی نباشید!

الون ماسک: تا 2026 به مریخ فضانورد می فرستم

تغییر شرایط قبولی دانشگاه برای کاهش استرس دانشجویان

تغییر شرایط قبولی دانشگاه برای کاهش استرس دانشجویان

پذیرش 60 دانشجوی خارجی در دانشگاه بین المللی چابهار

نمایشگاه مجازی دستاورد های پژوهشی خراسان شمالی آغاز شد

کاهش عیوب میکروپردازنده ها و ادوات جدید ذخیره سازی اطلاعات با بکارگیری ذرات هسته

شهادت، جنبش دانشجویی و انقلاب اسلامی

اختصاص 310 مجوز جذب نخبگان به وزارتخانه های علوم و بهداشت

پنجمین کنفرانس «فیزیک ریاضی ایران» دی ماه 99 به صورت مجازی برگزار می شود

اعلام برنامه های روز دانشجو در فارس

تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با مرکز پژوهشی مبنا امضا شد

مراسم 16آذر با حضور مجازی رییس جمهور برگزار خواهد شد

پهپاد غول پیکری که ماهواره به فضا پرتاب می کند

دست یافتن چین به برتری کوانتوم رایانشی

تجلیل مجازی روز دانشجو با حضور رییس جمهور

تعداد مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان به 24233 نفر رسید

طرح «یه تیکه از بهشت» در بیمارستان های بابل به همت دانشجویان اجرا شد + فیلم

باتری های یون لیتیم در حوزه انرژی های تجدیدپذیر بهبود می یابند

برقراری ارتباط موثر، مهمترین عامل سلامت روابط بین فردی

طرح های پژوهشی دستگاه های اجرایی یزد مصوب شد

یزد و اصفهان؛ میزبان این هفته دوشنبه های قرآنی

پذیرش 60 دانشجوی خارجی در دانشگاه بین المللی چابهار

مصاحبه کاردانی به کارشناسی فوریت های پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران از فردا، 16 آذر آغاز می شود

برقراری ارتباط موثر، مهمترین عامل سلامت روابط بین فردی

برگزاری دوره اکسل مقدماتی _کاربردی

برگزاری دوره اکسل مقدماتی _کاربردی

ثبت نام کنکور ارشد و المپیاد علمی دانشجویی 1400 از فردا، 16 آذر آغاز می شود

بودجه پیشنهادی دولت برای دانشگاه فردوسی مشهد 5982 میلیارد و 227 میلیون ریال است

کشت موفق تربچه در ایستگاه فضایی بین المللی!

چین به برتری کوانتومی دست یافت

اختصاص 310 مجوز جذب نخبگان به وزارتخانه های علوم و بهداشت

احکام صادره دیوان عدالت اداری برای جذب بورسیه ها فصل الخطاب است

راهنمای طراحی و کاربست در روانشناسی

کرسی آزاداندیشی «آرمان خواهی جنبش دانشجویی» برگزار می شود

اختصاص 310 مجوز جذب نخبگان به وزارتین علوم و بهداشت/بررسی تعیین وضعیت 152 بورسیه بلاتکلیف

152 بورسیه بلاتکلیف در دانشگاه ها جایابی شدند

اختصاص 310 مجوز جذب نخبگان به وزارتین علوم و بهداشت/بررسی تعیین وضعیت 152 بورسیه بلاتکلیف

اختصاص 310 مجوز جذب نخبگان به وزارت علوم و بهداشت

تجلیل مجازی از روز دانشجو با حضور رییس جمهور

مراسم 16 آذر با حضور مجازی رییس جمهور برگزار می شود

ویژه برنامه «نه گرداب آسوب نه مرداب سکوت» از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان برگزار می شود

تحقیقات مسئله محور آینده پژوهانه برای حل مسائل نظام اسلامی تقویت شود

کلاف سر در گم در دانشگاه فرهنگیان

برگزاری دوره های آموزشی فرمولاسیون و ساخت محصولات شوینده، آرایشی، بهداشتی

گام بزرگ 1620 واحد صنفی بازار ساحلی آستارا در ریشه کنی کرونا

کرسی آزاداندیشی «آرمان خواهی جنبش دانشجویی» در همدان برگزار می شود

اختصاص 310 مجوز جذب نخبگان به وزارتخانه های علوم و بهداشت/ بررسی تعیین وضعیت 152 بورسیه بلاتکلیف

اختصاص 310 مجوز جذب نخبگان به وزارتین علوم و بهداشت / بررسی تعیین وضعیت 152 بورسیه بلاتکلیف

پذیرش 60 دانشجوی خارجی در دانشگاه بین المللی چابهار

«طهورا 6» قرآنیان دانشگاه شیراز را فرامی خواند

ایرج نیک پی سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان شد

وضعیت بندرترکمن از نظر کرونا بحرانی است

دانشجویان در عرصه های مختلف مشارکت جهادگونه دارند

انتصاب سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان

نشست برخط «آشنایی با کاربرد آمار در صنعت»

انتصاب سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان

نشست برخط «آشنایی با کاربرد آمار در صنعت»

انتقال 20 تربچه فضایی به زمین در سال 2021 / وعده غذایی فضانوردان تکمیل تر شد

چین به برتری کوانتوم رایانشی دست یافت

جزییات نحوه فعالیت دانشگاه ها از امروز شنبه 15 آذر

جزییات نحوه فعالیت دانشگاه ها از امروز شنبه 15 آذر+ وضعیت تعطیلی خوابگاه ها

به ثبات رسیدن وضعیت کرونا در گلستان/وضعیت بندرترکمن بحرانی است

مهلت ثبت نام انواع وام های دانشجویی امروز، 15 آذر به پایان می رسد

دستاوردهای پژوهشی هنر در بایگانی ها خاک می خورند

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 از فردا آغاز می شود

تربچه فضایی برداشت شد

وبینار توانمندسازی فکری و فرهنگی دانشجویان برگزار می شود

مهلت ثبت نام آزمون ملی دندانپزشکی خارج از کشور تمدید شد

رضوانشهر هم نارنجی شد

جشنواره مجازی دانشجویی «نور محمد (ص)» برگزار می شود / مهلت ارسال آثار تا 15 بهمن

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

طراحی و ساخت سیستم اختصاصی آموزش مجازی

فضانورد ناسا برای اولین بار در ایستگاه فضایی بین المللی تربچه برداشت کرد+ عکس

همه بیمارستان های کشور به ونتیلاتور ایرانی مجهز شدند

«خواجو» فقط یک پُل نیست...

ساعت اندوه و انتقام / شماره 7 نشریه دانشجویی «حنیفا» منتشر شد

این کمد، لباس های داخل خود را ضدعفونی می کند!

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی لرستان معرفی شد

«خواجو» فقط یک پُل نیست...

نام نویسی آزمون ارشد 1400 از فردا

استانداری همدان عملکرد خود در راستای توسعه دانشگاه فرهنگیان همدان را تشریح کند

زمان ثبت نام آزمون ارشد 1400

ثبت نام کنکور ارشد 1400 از فردا آغاز می شود

«مبانی مدیریت ورزش: رفتار سازمانی در ورزش» منتشر شد

چین مدعی دستیابی به برتری کوانتومی شد

تمدید مهلت ارسال مقاله به «پنجمین کنفرانس فیزیک ریاضی ایران»

دانشجویان فارس؛ پیشتاز راه مهندسی کشور

کاهش عیوب میکروپردازنده ها مناسب برای داروسازی در دانشگاه امیرکبیر

تمدید مهلت ارسال مقاله به پنجمین کنفرانس فیزیک ریاضی ایران

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

روستای شیب دراز کجاست؟

چگونگی فعالیت دانشگاه تربیت مدرس از 15 آذر اعلام شد

پیشتازی دانشجویان فارس در طرح جامع راه مهندسی کشور

چین مدعی دستیابی به برتری کوانتومی شد

آغاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 از فردا

پرستاران شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود

پرستاران شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود