موضوعات داغ: - مهدي رسول پناه - باشگاه پرسپوليس - باشگاه استقلال - جمهوري آذربايجان - يحيي گل محمدي - سرپرست باشگاه پرسپوليس - شجاع خليل زاده - رييس جمهور آذربايجان - تيم فوتبال پرسپوليس - دانشگاه علوم پزشكي - استقلال اسكاتلند - آموزش مجازي دانشگاه ها - محمود شيعي - ابراهيم صادقي فر - ادولف هيتلر - شهرداري مشكين دشت - تاتر - سلمان دانشور - ورزشگاه استمفورد بريج - نظر آقا - دانشگاه كارآفرين - برهاني - هادي زاده

مطالب مرتبط:
آتش نشانان؛ جان برکفانی که ایثار را زنده نگه می دارند
با تئاتر دفاع مقدس را زنده نگه داریم
امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست
جلسه مهم استقلال؛ سعادتمند استعفا می دهد
جدول پخش زنده بازی های مهم امروز
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 7 مهر 1399 ساعت 16:252020-09-28سياسي

شوک استعفا، برای زنده نگه داشتن اصلاحات!


می خواهند ضمن اینکه نشان دهند منتقد حاکمیت و دولت هستند و به خاطر «مذاکره با آمریکا» حاضر به عبور از روحانی هستند، درصددند در افکار عمومی به ویژه هواداران رادیکال خود نشان دهند که اصلاحات زنده است! - گروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس: اصلاح طلبان که با بحران نقش و هویت دست وپنجه نرم می کنند، در آخرین راهکارهای فریبکارانه خود برای فرار از پاسخگویی به روحانی پیشنهاد داده اند تا از ریاست جمهوری استعفا دهد!؛ پیشنهادی که روز گذشته به تیتر اول یکی از روزنامه های زنجیره ای تبدیل شد.

لازم به یادآوری است این پیشنهاد اصلاح طلبان که قبل از انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی هم مطرح بود از سوی کسانی عنوان می شود که پیش از این، دولت روحانی را رحم اجاره ای می دانستند؛ همان هایی که در اواخر دهه هشتاد، تز خروج از حاکمیت را ارائه می کردند.

رفتار دوگانه اصلاح طلبان با روحانی اصلاح طلبان که در انتخابات ریاست جمهوری 92 و 96 تمام قد از روحانی حمایت کردند و بر صدر تا ذیل پست های مدیریتی دولت تدبیر و امید چنبره زدند و به عبارتی شیره دولت را کشیده و با عملکرد ضعیف خود آن را زمین گیر کردند، امروز به رییس جمهور مورد حمایت شان پیشنهاد می دهند که استعفا دهد! جالب آنکه روزنامه اعتماد که مدیرمسئولش- نماینده دیروز مجلس و مدیر امروز وزارت نفت"- در صف اول مصاحبه های رییس جمهور می نشست، پیشنهاد کناره گیری رییس جمهور را تیتر یک خود کرده است! روزنامه ای که پیش از این به نقل از فعالین اصلاحات تیترهایی چون ما تضمین روحانی هستیم ، سینه چاک روحانی نیستیم ولی باید از آن دفاع کرد ، روحانی وقت دارد را بر صفحه اول خود می نشاند و حتی با تیترهایی چون آلترناتیو روحانی ، پروژه عبور از روحانی ، چه خوابی برای روحانی دیده اند؟ و.

عبور از روحانی را تقبیح می کرد! عناصر رادیکال اصلاحات که روزی پروژه عبور از خاتمی را با هدف انسداد و بی ثباتی در کشور کلید زدند و در نهایت ناکام ماندند امروز معلوم نیست پیشنهاد استعفای روحانی را بر اساس کدام پیش فرض غلط مطرح می کنند اما روشن است آنان که زیست سیاسی امروزشان را وامدار همان رحم اجاره ای بوده و اساساًً نمک پرورده روحانی هستند، برای او اعتبار و جایگاهی قائل نیستید و برای این سؤال که بالاخره پروژه عبور از روحانی، توطئه است یا نه؟ پاسخی در برابر افکار عمومی نخواهند داشت.

آدرس غلط دادن و فرار از پاسخگویی بررسی رفتار مدعیان اصلاحات که بانیان اصلی وضع موجود هستند حاکی از آن است که آنان در تلاشند تا با انتقاد از روحانی و فاصله گذاری با دولت، خود را منتقد دولت نشان داده و از پاسخگویی به افکار عمومی شانه خالی کنند.

آخرین تقلای لیبرال ها برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت، این است که آدرس غلط بدهند و به افکار عمومی القا کنند که علت اصلی مشکلات کشور، آمریکا و تحریم هاست.

ازاین رو پیشنهاد کناره گیری رییس جمهوری در این بستر مطرح شده که روحانی اراده و یا اجازه مذاکره با آمریکا را ندارد! و این در حالی است که اصلاح طلبان رادیکال غافل از آن اند که اعتراضات دی ماه 96، قبل از بازگشت تحریم ها رخ داد و ارتباطی با خروج آمریکا از برجام (در اردیبهشت 97) نداشت! علاوه بر این، اعتراض های 98 هم حاصل بی تدبیری دولت مورد حمایت اصلاح طلبان در تعیین و نحوه اعلام نرخ بنزین بود.

مدعیان اصلاحات با روش های مختلف درصددند خود را طیب و طاهر نشان داده و اعلام کنند که در به وجود آمدن وضعیت موجود سهمی ندارند.

آنها که امروز تمام مشکلات را به تحریم ها ربط می دهند و می گویند روحانی (که نمی تواند مذاکره کند) استعفا دهد، حتی در مقاطعی سعی می کردند مشکلات کشور را به بدشانسی روحانی و بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و هجوم ملخ ها و.

ربط دهند! فشار برای مذاکره با آمریکا نکته قابل تأمل آنکه پیشنهاد مدعیان اصلاحات برای کناره گیری رییس جمهوری پس از آن مطرح شده که روحانی انتقادهای مخالفان را آدرس غلط دادن به مردم عنوان کرد و گفت که اگر کسی می خواهد لعن و نفرین کند آدرسش کاخ سفید است ! رییس جمهور روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا" گفت: یک عده ای به خاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهند.

آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران واشنگتن دی سی کاخ سفید است و آنهایی که داخل این ساختمان هستند این همه جنایات علیه ملت ایران روا داشته اند.

دیروز یکشنبه بود که مدعیان اصلاحات به روحانی پیشنهاد کردند تا نه به معنای اعتراض، بلکه به معنای گشودن راه حل از سمت ریاست جمهوری کناره گیری کند آنها نوشتند که اگر برای حل مشکلات و گرانی آدرس کاخ سفید داده می شود، کسی که قادر به گفت وگو با آن نیست باید کنار برود.

از این رو به نظر می رسد پیشنهاد کناره گیری رییس جمهوری، علاوه بر آدرس غلط دادن و فرار از پاسخگویی مدعیان اصلاحات، طرحی برای رادیکال کردن فضا و فشار به حاکمیت برای هموار کردن راه مذاکره با آمریکاست.

بی دولتی ؛ زمینه ای برای اغتشاش از طرفی باید گفت طرح پیشنهادی مدعیان اصلاحات که مصداق آن مثال است که یک دیوانه سنگی به چاه می اندازد که صد عاقل نمی توانند بیرونش بیاورند دانسته یا ندانسته، پروژه آمریکا را دنبال می کند! همان پروژه بی دولتی و اهدافی که سرویس های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم اسراییل در عراق و یزه کردن کشور دانست.

بازی انتخاباتی و بازسازی چهره اصلاحات یکی از دغدغه های اصلاح طلبان، بحران هویت، نقش و اختلافات و درگیری های داخلی است مسائلی که از دو سال گذشته و به ویژه در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی (اسفندماه 98) بیشتر رخ نمود.

آنها طی دو سال گذشته بارها از بحران هویت در اصلاحات سخن گفته اند هم آن زمان که کرباسچی گفت: اصلاحات یک سازمان دهی جدی می خواهد که آن را تعریف کند.

به این معنی که از اساس اصلاحات چیست؟ چه مفهومی را دنبال می کند؟ به دنبال اصلاح چه مواردی است؟ از 76 تا به امروز جریان اصلاحات مکرر گفته است که می خواهد اصلاحات کند اما هرگز روشن نکرده است به دنبال اصلاح چه چیزی است.

و هم در این ماه های مانده به انتخابات.

همین دیروز هم محمدعلی وکیلی، نماینده لیست امید در مجلس دهم، در یادداشتی در روزنامه ابتکار نوشت جریان اصلاحات دچار بحران مقبولیت شده است و بحران موقعیت، بحران توجیه، بحران ایده حکمرانی و بحران مزیت، گریبان اصلاح طلبی را گرفته است .

از این رو به نظر می رسد حالا که 7 سال و چند ماه از دو دولت روحانی گذشته و تنها 8 ماه به انتخابات ریاست جمهوری 1400 مانده است آنها سعی می کنند با بازی های انتخاباتی، برای چند ماه و به طور موقت هم که شده، چهره به ظاهر اصلاح طلبانه خود را بازسازی کنند.

حمله به مجلس انقلابی، فاصله گذاری با دولت و اظهارات اخیر اصلاح طلبان مبنی بر ضعف ساختارها ، انتقاد به نظام و رهبری ، وجود دوقطبی آزادی و استبداد در جامعه امروز و.

حاکی از آن است که آنان می خواهند ضمن اینکه نشان دهند منتقد حاکمیت و دولت هستند و به خاطر مذاکره با آمریکا حاضر به عبور از روحانی هستند، درصددند در افکار عمومی به ویژه هواداران رادیکال خود نشان دهند که اصلاحات زنده است! بیش از 7 سال گذشته و چند ماه بیشتر به انتخابات ریاست جمهوری 1400 نمانده است؛ ماحصل عملکرد دولت تدبیر و امید که با حمایت اصلاح طلبان روی کارآمد جز فاجعه مدیریتی و بروز و ظهور تورم های چندصد درصدی در بخش های مسکن، خودرو، ارز و کالاهای اساسی چه بوده است؟! از این روست که کناره گیری رییس جمهوری، وضعیت ایده ­آل مدعیان اصلاحات برای بازسازی چهره خود در افکار عمومی است چه آنکه استعفا یا استیضاح روحانی یکی از بهترین چاره جویی های آنان برای مظلوم نمایی و القای وجود دست های پنهان ، دولت پنهان و این گزاره که نگذاشتند کار کنیم است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: اصلاح طلبان - اصلاح - روحانی - پیشنهاد - مجلس شورای اسلامی - اصلاحات - استعفا - حاکمیت - رفتار دوگانه - شورای اسلامی - ریاست جمهوری - رحم اجاره ای - دولت روحانی - افکار عمومی - نشان - انتخابات - زنده - هواداران - پاسخگویی - دولت - خبرگزاری - روزنامه - زنجیره - اسلامی - جمهوری - یکی از - منتقد - رفتار - عمومی - بحران

آخرین اخبار سرویس:
اعلام زمان برگزاری انتخابات هیئت کشتی هرمزگان/ 2 استان در انتظار استعلام صلاحیت ها

وقتی سلبریتی و لاکچری جای مثل ها را می گیرند

طوبی کرمانی؛ از عقل محوری تا جهانی اندیشی

کمک مؤمنانه| از میزهای خدمت تا پویش های مردمی

وحشت آمریکایی ها از واکنش ایران به ترور شهید حاج قاسم سلیمانی + فیلم

ذکر تعجیل فرج رمز نجات بشر است

حقایق کمتر شنیده شده درباره تک چشمی که در آخرالزمان ظهور می کند؛ دجال چه فتنه ای می کند و چگونه کشته می شود؟

اعلام زمان برگزاری انتخابات هیئت کشتی هرمزگان/ 2 استان در انتظار استعلام صلاحیت ها

وقتی سلبریتی و لاکچری جای مثل ها را می گیرند

بیانیه اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی درمحکومیت تحریم های غیرقانونی آمریکا

مدافعان حرم از محمد (ص) تا ظهور مهدی (عج)

قانون و اخلاق؛ خط قرمز انجام وظایف نمایندگی

تصویری از حضور رهبر انقلاب در یک جمع صمیمی و متفاوت

قانون و اخلاق؛ خط قرمز انجام وظایف نمایندگی

آبگوشت قمنبید، خورش دیرین اهل قم

چرایی رویگردانی برخی جمهوری خواهان سرشناس از ترامپ

دانلود مداحی شهادت امام حسن عسکری علیه السلام/ مهدی اکبری

پایگاه بسیج و بسیجیان ظرفیت بسیار خوبی برای کنترل ویروس کرونا است

حاج قاسم دو ساعت قبل از شهادت پیگیر چه موضوعی بود؟ + فیلم

ترتیل صفحه 522 قرآن کریم +فیلم و متن آیات

نوام چامسکی: ترور سردار سلیمانی همانند آن است که ایران پمپئو را ترور کند

اوقات شرعی به افق یاسوج

سفیر ایران در کرواسی: تحریم های ظالمانه آمریکا غیر انسانی است

«دولت تکنوسیاسی» به تسریع بهبود اوضاع لبنان کمک می کند

نگرانی مدیریت شهری تهران از فرصت های طلایی رقیب/ شورای شهری ها به انتظار ثمره کدام عملکردشان هستند؟

دلیل نگاه کردن بایدن به پایین در مناظره

روش درست کردن الکل 70 درصد برای ضـد عفونی کردن دست ها +تصویر

اوقات شرعی سوم آبان در سمنان

مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه شهادت حجت الاسلام صفراُف را تسلیت گفت

نماینده UNDP در تهران با انتشار این عکس تاثیر ماسک زدن را یادآوری کرد

آبگوشت قمنبیت، خورش دیرین اهل قم

آیا تسلیت حجاریان به شجریان «سیاسی» بود؟

علی دهقان سفر رییس کمیته امداد به گلستان

فرمانده نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی غرب: هیچ خطری کشور را تهدید نمی کند

خبر خوب| هزینه اولین سالگرد رحلت پدر شهید زنگویی به امور خیریه اختصاص یافت

تجلیل از خانواده شهدای عرصه نظم و امنیت گلستان+ فیلم

واکسن کرونا عرصه ای جدید برای رقابت بین المللی

برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد

پیگیری مسائل دانشجویان ایرانی در بلاروس

نماینده برنامه عمران سازمان متحد در تهران با این عکس دعوت به ماسک زدن کرد

حضور مقام بلند پایه سپاه در محل اصابت راکت ها و موشک های جنگ قره باغ در ایران+عکس

سفر عادی سازان روابط به مسجد الاقصی با هجوم شهرک نشینیان فرقی ندارد

فیلم | بدون تعارف با حامی 67 هزار کودک یتیم

واکنش های بسیار تند به تعیین تکلیف حجاریان برای شجریان

پیکر مفتی دمشق در مسجد جامع اموی تشییع شد

پیگیری مسائل دانشجویان ایرانی در بلاروس

فرمانده نیروی زمینی سپاه از شهرستان خداآفرین بازدید کرد

«بایدن» برنده آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

انتخاب اعضای اصلی جبهه پایداری با حضور نماینده وزارت کشور

کردستان| ماجرای تعطیلی عروسی مخفیانه و بازداشت داماد در سقز

اسراری درباره سیاهچاله ها

ترامپ از برگزاری جشن هالووین استقبال کرد

مرکز مدیریت حوزه های علمیه تعطیل شد

مانور جهادی تعمیرات شبکه برق سیستان و بلوچستان برگزار شد

مشکلات اقتصادی در صدر دغدغه های ذهنی مردم است

بازنشر/ صوت بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از اساتید، فضلا و طلاب نخبه حوزه علمیه قم 2 آبان 89

تعطیلی مراسم عروسی در سقز،به دلیل نقض محدودیت های کرونایی/ داماد بازداشت شد

هتک حرمت به قرآن کریم در برابر ساختمان پارلمان سوئد

اقامه نماز جمعه در برخی از شهرهای استان

نتیجه انتخابات امریکا تاثیری در منافع ما ندارد

اقامه نماز در برخی از شهرهای استان

برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد

پائولو مالدینی تولد 80 سالگی پله را تبریک گفت + عکس

برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد

هتک حرمت به قرآن کریم در برابر ساختمان پارلمان سوئد

برای مدیرعاملی سه گزینه در نظر گرفته شده است / برگزاری جلسه هیات مدیره قطعی نیست

نگرانی از اسلام هراسی در ملبورن در پی مثبت شدن تست کرونای دانش آموز مسلمان

بیگانگی از والدین چیست؟

پلوسی: کرونا در رویا و خیال واهی ترامپ مهار شده است

امام جمعه خرمشهر: تحریم تسلیحاتی لغو شد

پلوسی: به خیال واهی ترامپ ، کرونا در آمریکا مهار شد

دانلود مداحی شهادت امام حسن عسکری علیه السلام/ حسین سیب سرخی

پلوسی: ترامپ خیال کرده که کرونا را مهار کرده است

دو پیشگوی بزرگ انتخابات آمریکا درباره نتیجه انتخابات امسال چه می گویند؟

مجلس عزاداری شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) در دفتر آیت الله شبیری زنجانی برگزار می شود

فیلم | مطالبه گری امام جمعه جوان و جهادی

اصلاح ساختار بودجه، از پیشنهادات 62 گانه بذرپاش تا وعده نوبخت

اعضای جدید شورای مرکزی حزب پایداری انتخاب شدند

هفته هفتم کورس سوارکاری آق قلا برگزار شد

حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی خداآفرین

چند نکته مهم برای مقابله با اگزمای پوستی ناشی از مصرف مواد ضد عفونی کننده

آیا همچنان ترامپ آرای رهبران دینی را به نفع خود دارد؟

پاکبان با وجدان و امانتدار

مستند ویژه جماران از محل زندگی و کار مرحوم آیت الله العظمی صانعی

کردستان| ماجرای تعطیلی عروسی مخفیانه و بازداشت داماد در سقز

روایت متفاوت رسانه های معاند از ماجرای دختر آبادانی

دستور دادستان کل کشور برای پیگیری فوری ضرب وشتم زن جوان در آبادان

عکس/ خوابیدن عروس در مراسم ازدواج!

بسته های لوازم التحریر به دست دانش آموزان شهر های لالی و هفتکل رسیدند

کفر «حجود» چه نوع کفری است؟ + صوت

رییس شورای روابط خارجی آمریکا: دیپلماسی ترامپ در گرفتن عکس خلاصه می شود

انتخابات شورای مرکزی حزب پایداری برگزار شد

80 تخت ICU به بخش درمانی تربت حیدریه تعلق می گیرد

روش دانشجویی نخست وزیر استرالیا برای تنظیم لپ تاپ +تصویر

برعهدی که بسته ام پایبندم/ از هیچ رسانه ای شکایت نخواهم کرد

چه کسانی به عضویت شورای مرکزی جبهه پایداری در آمدند؟

پیام تقدیر آیت الله اعرافی از نماینده ولی فقیه و مدیر حوزه علمیه استان فارس

80 تخت ICU به بخش درمانی تربت حیدریه تعلق می گیرد

پیروزی «آرسه» در انتخابات بولیوی رسما تایید شد

| اختصاصی| روش درست کردن الکل 70 درصد

شوک استعفا، برای زنده نگه داشتن اصلاحات!

شوک استعفا، برای زنده نگه داشتن اصلاحات!