موضوعات داغ: - پاختاكور ازبكستان - مجتبي محرمي - تركيب استقلال - ليگ قهرمانان - پرسپوليسي ها - انتخاب رشته - ليگ قهرمانان آسيا - تعيين تكليف - قهرمانان آسيا - حوزه هاي انتخاباتي - خليل الله كاظمي - رييس كل دادگستري استان مركزي - تيم ملي قايقراني رويينگ بانوان - طبله - كسب و كار مجازي - حواله خودرو - قيمت جهاني طلا - تاندون - دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگ - وزمان - سرطان ها - نوريل نيكل - برترين هاي فوتبال ايران

مطالب مرتبط:
واکسن روسی کرونا کی توزیع می شود؟
هیچ چیزی در مورد واکسن کرونا قطعی نیست
معرفی 4 واکسن احتمالی کرونا
چهار واکسن احتمالی کرونا را بشناسید
سخنگوی وزارت بهداشت: هیچ چیزی در مورد واکسن کرونا قطعی نیست
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 13 مرداد 1399 ساعت 15:152020-08-03بين الملل

واکسن کرونا به صورت عادلانه بین کشورها توزیع می شود


نماینده سازمان بهداشت جهانی گفت:سازمان بهداشت جهانی ازتحقیقات ساخت واکسن کرونا حمایت می کند و تلاش براین است واکسن ساخته شده و بین کشورهای عضو سازمان ملل متحدبه صورت عادلانه توزیع شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر"، کریستف هاملمن ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انسان های بسیاری به علت بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند، اظهار کرد: تمهیداتی در سازمان بهداشت جهانی برای نجات جان انسان ها اندیشیده شده اما هنوز دنیا درگیر این اپیدمی است.

وی بابیان اینکه بعد از چین یکی از کشورهایی که ابتلاء در آن بالا بود ایران است و همزمان ایتالیا و کره جنوبی نیز درگیر بودند و فازهای مختلفی را در این کشورها تجربه کردیم، گفت: برای رعایت اصول بهداشتی در این کشورها تلاش های زیادی انجام شد.

نماینده سازمان بهداشت جهانی با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی ایران از اولین کشورهایی بود که کرونا را تجربه کرد و به همین دلیل اقدامات زیادی در این کشور برای مقابله با کرونا انجام شده است، افزود: کشورهای مختلف در راستای مقابله با کرونا از یکدیگر یاد می گیرند و تجربیات بسیاری را می توان از ایران آموخت.

ابعاد کنترلی این بیماری توسط سازمان جهانی بهداشت ارائه، تدوین و عملیاتی شده است هاملمن با بیان اینکه ابعاد کنترلی این بیماری توسط سازمان جهانی بهداشت ارائه، تدوین و عملیاتی شده است به طوری که خیلی از این تمهیدات با تکیه بر تجربیات ایران بود، گفت: یکی از کارهای مهم افزایش ظرفیت تشخیص و گسترش فعالیت آزمایشگاه ها در این کشور بوده است.

وی یکی از تجربیات خوب ایران را اقدامات اولیه بهداشتی برشمرد و با بیان اینکه در سطوح مختلف بیماریابی صورت گرفت و بیماران برای دریافت خدمات به بیمارستان ها ارجاع شدند، گفت: معرفی اصول فاصله گذاری اجتماعی در مکان ها و مشاغل مختلف از جمله تجربیاتی بود که در سازمان بهداشت جهانی به کار گرفته شد.

وی با بیان اینکه آموختیم که چگونه یک سیستم بهداشتی مقاوم می تواند در برابر این اپیدمی مقاوم باشد، عنوان کرد: ایران در سال های قبل تجربیات خوبی در ساخت دارو داشت و تولید دارو یکی از توانایی های مهم این کشور است.

هاملمن در ادامه با بیان اینکه دانشگاه های علوم پزشکی از جمله دانشگاه علوم پزشکی همدان تحقیقات متعددی در زمینه تولید اقلام پزشکی انجام داده اند، یادآور شد: تأمین تجهیزات حفاظت شخصی و فردی از تمهیدات خوب ایران به شمار می رفت که خیلی زود تولید داخلی آن آغاز شد و از تولیدات بومی خود در مقابله با کرونا استفاده کرد.

وی کمبود تجهیزات حفاظت فردی را یکی از مشکلات پرستاران و پزشکان در ابتدای کار عنوان کرد و با بیان اینکه خوشبختانه بخش عمده ای از این مشکل رفع شده است، گفت: پس از شش ماه از آغاز کرونا، کادر درمان خسته شده که باید برای رفع این مشکل تمهیداتی اندیشیده شود.

وی در خصوص ارائه خدمات روانی به کادر بهداشت و درمان نیز اظهار کرد: جایگزین کردن بیمارستان های دیگر برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا و به کارگیری نیروهای دیگر می تواند به روند مقابله به کرونا کمک کند.

هاملمن با بیان اینکه این راهکار علاوه بر کمک به پرستاران و پزشکان، توانایی و ظرفیت دیگر بیمارستان ها در برابر این بیماری را افزایش می دهد، عنوان کرد: راهکار دیگری که برای جلوگیری از خستگی کارکنان باید به کار گرفته شود، جایگزین کردن کارکنان بخش های مختلف بیمارستان است.

وی ادامه داد: مشکل دیگر در این اپیدمی آن است که بین بیماران کرونا و دیگر بیماران تفاوت و تبعیض ایجاد و انگ اجتماعی به آنها وارد می شود که این روند نیز قابل اصلاح است.

خانواده های افراد مبتلا به کرونا به ویژه کادر درمان از آنها ترس دارند نماینده سازمان بهداشت جهانی با بیان اینکه خانواده های افراد مبتلا به کرونا به ویژه کادر درمان از آنها ترس دارند، گفت: وظیفه ما این است که با حمایت خود و عشق ورزی و ارتباط دوستانه با این افراد، بار روانی را از روی دوش آنها برداریم چون ارتباط با کسی که مبتلاست و اصول بهداشتی را رعایت می کند، هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

وی در ادامه یادآور شد: وقتی می گوییم کارکنان بخش بهداشت و درمان قهرمان این مبارزه هستند باید در عمل نیز آن را به اثبات برسانیم و وقتی در محیط خارج از بیمارستان هستند، آنها را بپذیریم و از این افراد نترسیم.

هاملمن با بیان اینکه باید آگاه باشیم که کرونا پایان نیافته و وضعیت عادی نشده است، اظهار کرد: باید اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همچنان رعایت شود.

وی افزود: در شرایط تحریم و وضعیت اقتصادی فعلی که مشاغل در حال بازگشایی هستند بسیار مهم است که همه پروتکل های بهداشتی را در فعالیت های خود رعایت کنند.

نماینده سازمان بهداشت جهانی گفت: همانطور که رییس جمهور اعلام کرد نباید ترس و وحشت داشته باشیم و از طرفی در گروه افرادی نیز نباشیم که وضعیت را عادی می پندارند و اصول را رعایت نمی کنند.

هاملمن با بیان اینکه یکی از وظایف رسانه ها این است که ترس نابجا ایجاد نکنند، گفت: مطبوعات با اطلاع رسانی درست از جامعه و به ویژه افراد مبتلا حمایت روانی داشته باشند.

وی در خصوص اخبار ساخت واکسن کرونا نیز گفت: سازمان بهداشت جهانی از تحقیقات در خصوص ساخت واکسن کرونا حمایت می کند و تلاش بر این است که واکسن ساخته و در بین کشورهای عضو سازمان ملل متحد به صورت عادلانه توزیع شود.

وی با اشاره به انجام تحقیقات ساخت واکسن در ژنو سوییس، اظهار کرد: از کشورها خواسته شده که در این پلتفرم تسهیلات ساخت واکسن عضو شوند و از ساخت واکسن حمایت کنند.

واکسن بر اساس اولویت توزیع خواهد شد به طوری که در ابتدا کارکنان بهداشت و درمان و سپس افراد دارای بیماری زمینه ای در اولویت قرار دارند نماینده سازمان بهداشت جهانی تأکید کرد: واکسن بر اساس اولویت توزیع خواهد شد به طوری که در ابتدا کارکنان بهداشت و درمان و سپس افراد دارای بیماری زمینه ای در اولویت قرار دارند.

هاملمن همچنین بابیان اینکه ایران نیز در این پلتفرم عضو شده و می تواند از آن استفاده کند؛ گفت: وزارت بهداشت از این موضوع حمایت می کند و ارتباطات بسیار درون سازمانی و برون سازمانی شکل گرفته که باید فراتر از تحریم های اقتصادی باشد.

وی با بیان اینکه مشکلی که در ارائه آمار و ارقام وجود دارد این است که آمار تعداد افرادی است که تأیید آزمایشگاهی دارند، یادآور شد: آمار بستگی به این دارد که آزمایشگاه ها تا چه اندازه مجهز هستند و خوشبختانه مشکلات تشخیص که در ابتدای کار به دلیل کمبود کیت وجود داشت، برطرف شده است.

هاملمن همچنین عنوان کرد: آمار مربوط به تست هایی است که انجام می شود اما در ایام اخیر تست های آنتی بادی وجود دارد که می تواند تشخیص دهد که فرد پیش از این به کرونا مبتلا شده است.

وی در خصوص مطالعات صورت گرفته در زمینه آنتی بادی در سراسر دنیا روی افراد به ویژه کادر درمان، یادآور شد: نتیجه تحقیقات در بسیاری از کشورها این است که تعداد افرادی که آنتی بادی آنها تأیید شده بسیار بیشتر از تعداد افرادی است که تست آنها مثبت اعلام می شود.

هاملمن افزود: این مطالعات و تست ها اختلاف آمار را توجیه می کند و به هیچ عنوان به این معنا نیست که آمار رسمی درست نیست بلکه تحقیقات در دو روش متفاوت انجام می شود.

وی با بیان اینکه تمام تحقیقات در راستای اطلاع بیشتر در مورد این بیماری صورت می گیرد، اظهار کرد: در نهایت مطالعات به ما در مقابله با کووید 19 کمک می کند.

همدان دو پیک کرونا را پشت سر گذاشته است نماینده سازمان بهداشت جهانی با بیان اینکه همدان دو پیک کرونا را پشت سر گذاشته است، یادآور شد: ظرفیت بیمارستانی همدان در این دو اپیدمی بسیار خوب بوده و در سطح الف با 700 تخت بیمارستانی پاسخگوی نیاز بیماران بوده که می تواند تجربه ای برای دیگر استان ها و حتی دیگر کشورها باشد.

وی با اشاره به اینکه همدان در آمار کرونا به یک وضعیت ثابت رسیده است، اظهار کرد: همدان از پیک عبور کرده و به یک آرامش آماری رسیده است.

هاملمن با بیان اینکه همدان تولید کننده اقلام حفاظتی همچون ماسک و لباس و دستکش است، گفت: در بازدید از مراکز مشاهده شد که خدمات اولیه کووید 19 به افراد ارائه می شود.

نماینده سازمان بهداشت جهانی با تأکید بر اینکه قوانین وزارت بهداشت در کشور باید مورد توجه و عمل قرار بگیرد، ابراز امیدواری کرد شرایط در ایران بهتر شود و افزود: هنوز مناطق قرمز زیادی در کشور وجود دارد و باید مراقبت های لازم صورت بگیرد تا بتوان ویروس را کنترل کردب.

وی ا بیان اینکه هنوز شهرهایی پیک بالای کرونا را تجربه می کنند، یادآور شد: امیدواریم شهرهای دیگر نیز همچون همدان از پیک عبور کنند.


کلید واژه ها: سازمان بهداشت جهانی - بهداشت جهانی - کشورها - سازمان - بهداشت - واکسن کرونا - جهانی - جمهوری اسلامی ایران - انسان ها - واکسن - کرونا - خبرنگار - نماینده - جمهوری اسلامی - بیماری کرونا - توزیع - درگیر - ایران - انسان - سازمان ملل - خبرنگاران - کره جنوبی - تلاش - صورت - بیان - ساخت - ایتالیا - بهداشتی - بابیان - دوشنبه

آخرین اخبار سرویس:
درگیری میان پلیس انگلیس و معترضان به وضع محدودیت های اجتماعی در لندن

آمریکا، نقشه فرانسه را در لبنان به شکست کشاند

تبادل نظر وزرای خارجه ایران و عراق پیرامون ترور سپهبد شهید سلیمانی

نخست وزیر مالزی 4 گامی که اسراییل باید در قبال مساله فلسطین بردارد را برشمرد

نخست وزیر مالزی 4 گامی که اسراییل باید در قبال مساله فلسطین بردارد را برشمرد

توییت ظریف درباره موضوعات مطرح شده در دیدار با وزیر خارجه عراق

تجمع معترضان اسراییلی مقابل اقامتگاه نتانیاهو

هند خواستار انجام اصلاحات در سازمان ملل شد

تصویری از ترامپ که سوژه شبکه های اجتماعی شد

درگیری میان پلیس انگلیس و معترضان در لندن

بایدن: من منتظر اتخاذ اقدامی درباره کووید-19 نمی مانم

روانچی: مهم نیست چه کسی در کاخ سفید است

ترامپ و نگرانی جامعه سیاسی آمریکا در مورد انتقال مسالمت آمیز قدرت

نخست وزیر مالزی 4 گامی که اسراییل باید در قبال مساله فلسطین بردارد را برشمرد

تلاش نتانیاهو برای سرکوب کردن تظاهرات به بهانه وضعیت اضطراری

نگاهی به سرنوشت عجیب بنیانگذاران گروهک پ. ک. ک

صدها تونسی در حمایت از سوریه به خیابان آمدند

دبل سردار آزمون مقابل اوفا

معترضان انگلیسی علیه محدودیت کرونایی

تصویری از ترامپ که به سوژه شبکه های اجتماعی شد

انفجار تروریستی الحسکه هفت کشته برجای گذاشت

اردوغان در سودای خرید سامانه موشکی فوق پیشرفته از فرانسه است

نیروهای ارتش مصر 2 صیاد فلسطینی را به شهادت رساندند

طرح پلاتین ترامپ برای جذب آرای سیاهپوستان آمریکایی / اختصاص 500 میلیارد دلار سرمایه برای این جامعه

تلاش مقام آمریکایی برای ایجاد تقابل بین کشورهای عربی با ایران

روایتی غم انگیز از زندگی یک جانباز

فیلم/گل تساوی بخش پاختاکور توسط چران

کناره گیری ادیب منجر به بازگشت امور به عقب می شود

اردوغان: از حقوق دریایی خود در منطقه عقب نشینی نخواهیم کرد

آغاز به کار تلویزیون اینترنتی اربعین

بایدن: رییس جمهوری می خواهیم که به علم اعتقاد داشته باشد

کناره گیری ادیب منجر به بازگشت امور به عقب می شود

امیدواری کشور های عضو محور مقاومت به مبارزات ضداشغالگری

معاون پیشین وزیر خارجه: بحرین و امارات کمتر از آن هستند که بتوانند پای صهیونیست ها را به منطقه باز کنند

ژنو|توافق اولیه میان انصارالله و دولت مستعفی منصور هادی برای آزادی 1 هزار اسیر

سوریه| شهادت 7 غیرنظامی درپی انفجار خودروی بمب گذاری شده

روحانی: ملت و دولت ایران، عراق را دوست خود می دانند

آمریکا بزرگترین تولیدکننده تراشه های الکترونیکی در چین را تحریم کرد

آمریکا راه آموزش دانشجویان بین المللی را سد کرد/ بلاتکلیفی هزاران دانشجوی بین المللی

اتحادیه اروپا: تعهدات اروپا به برجام پابرجاست

ظریف در دیدار وزیر خارجه عراق: دولت عراق به مسئولیت خود در ارتباط با ترور شهید سلیمانی عمل کند  

موانعی که ادیب را در تشکیل دولت لبنان ناکام گذاشت

روحانی: تلاش برای خروج آمریکا از منطقه وظیفه هر کشوری است

ببینید | برخورد خشن پلیس آمریکا با معترضین باز هم جنجال ساز شد

کناره گیری ادیب منجر به بازگشت امور به عقب می شود

شهادت 7 غیر نظامی درپی انفجار خودروی بمب گذاری شده در سوریه

تحلیل «رأی الیوم»| آمریکا، ابتکار عمل فرانسه را در لبنان به شکست کشاند

نماینده ایران در سازمان ملل: تمایلی به دخالت در سیاست های آمریکا نداریم/ به ایران ارتباطی ندارد که چه کسی در کاخ سفید می نشیند

دبیرکل النجباء اتهامات علیه مقاومت عراق را رد کرد

شهادت 2 ماهیگیر فلسطینی توسط نیروهای ارتش مصر

جنگنده های ترکیه کردستان عراق را بمباران کردند

الجزیره| طرف های یمنی در سوییس بر سر مبادله 1000 اسیر توافق کردند

آمریکا چین را تحریم کرد

دستیابی طرف های یمنی به توافق اولیه تبادل زندانیان

تیپ متفاوت سوسن حسنی دخت وقتی در تلویزیون نیست+عکس

گل اول زنیت به اوفا توسط سردار آزمون

مکرون درباره لبنان نشست خبری برگزار می کند

رفتار ترامپ بی اعتنایی به همه سنت های بین المللی است

آمریکا چین را تحریم کرد

المیادین از توافق گروه های یمنی برای مبادله اسرا خبر داد

خبرهای امروز از استودیو خبر روزنامه ایران/ 5 مهر 99

اطلاعات محرمانه منتشر کنم، اوضاع سیاسی آذربایجان بی ثبات می شود

مهاجم پاکستانی تبار به حمله به «شارلی ابدو» اعتراف کرد

مخالفان در محل اقامت نتانیاهو تظاهرات کردند

آمریکا در خلیج فارس رزمایش برگزار کرد

درگیری میان پلیس انگلیس و معترضان به وضع محدودیت های اجتماعی در لندن

نماینده ایران در سازمان ملل: تمایلی به دخالت در سیاست های آمریکا نداریم

تداوم تظاهرات مردم بحرین در اعتراض به عادی سازی

آمریکا چین را تحریم کرد

عکس| تصویری از ترامپ که به سوژه داغ شبکه های اجتماعی تبدیل شد

عکس| تصویری از ترامپ که به سوژه داغ شبکه های اجتماعی تبدیل شد

مالزی بر موضوعات فلسطین و روهینگیا در سازمان ملل تاکید کرد

پنتاگون قصد افزایش قدرت نیروی دریایی آمریکا را دارد

هلاکت اغلب اعضای یک گروه تروریستی در مرز های لبنان با سوریه

درگیری خونین در مرز ایران و عراق / 2 نظامی ایرانی به شهادت رسیدند

درگیری ارتش لبنان با داعش در شمال این کشور

اتحادیه اروپا: تحریم های سازمان ملل علیه ایران بازگردانده نشده است

درگیری میان پلیس انگلیس و معترضان به وضع محدودیت های اجتماعی در لندن

نخست وزیر سودان: حذف نام خارطوم از لیست سیاه را نباید به عادی سازی ربط داد

انفجار خودروی بمب گذاری شده در راس العین سوریه

7 کشته در پی انفجار خودروی بمب گذاری شده در شمال سوریه

توافق هیأت صنعاء و ریاض در ژنو در خصوص تبادل اسری

روانچی: به ایران ارتباطی ندارد که چه کسی در کاخ سفید می نشیند

درگیری میان پلیس انگلیس و معترضان به وضع محدودیت های اجتماعی در لندن

تمسخر نتانیاهو با ماشین لباسشویی

گزارش توییتری ظریف از محور گفت وگوهایش با وزیر خارجه عراق

وقوع درگیری میان ارتش لبنان و افراد مسلح وابسته به داعش

روزنامه نگار مشهور آمریکایی: واقعا وحشت زده ام؛ مردم باید آماده باش باشند | آمریکا جنگ می شود

تحریم ها؛ سکوی پرتاب ایران

حماس و فتح تیراندازی ارتش مصر به ماهی گیران غزه را محکوم کردند

عبدالله عبدالله به پاکستان می رود

آمریکا بزرگترین شرکت سازنده تراشه چین را تحریم کرد

دولت عراق در زمینه ترور سردار سلیمانی ایفای مسئولیت کند

عکس | تصویری از ترامپ که به سوژه داغ شبکه های اجتماعی تبدیل شد

درگیری میان پلیس انگلیس و معترضان لندنی شدت گرفت

گزارش توییتری ظریف از ملاقاتش با وزیر خارجه عراق

روایت توییتری ظریف از دیدار با همتای عراقی

انفجار خودروی بمب گذاری شده در راس العین سوریه

تداوم تظاهرات اعتراضی علیه نتانیاهو در قدس اشغالی

رییس جمهور آلمان: باید با تمام نیرو در افشا و حذف شبکه های راست افراطی تلاش کنیم

واکسن کرونا به صورت عادلانه بین کشورها توزیع می شود

واکسن کرونا به صورت عادلانه بین کشورها توزیع می شود