مطالب مرتبط:
رشیدی: چون تیم والیبال آقایان ترکیه خسته بودند مسابقه ما را یک روز جلو انداختند!
عکسی از چهره شکسته «خانم بازیگر» در غربت/ تصویر
عکسی از چهره شکسته “خانم بازیگر” در غربت/ تصویر
واکنش رخشان بنی اعتماد به ممنوع الکاری برخی سینماگران
برپایی میز خدمت مدیریت شهری در نماز جمعه شهرکرد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 29 مرداد 1401 ساعت 01:222022-08-19اجتماعي

اینجا ورود آقایان ممنوع است/میز وصندلی شکسته موجودی انبارهای مترو


مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از ورود آقایان به واگن خانم ها توضیحاتی داد و گفت: - گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، یکی از درخواست های شهروندان در سامانه فارس من جلوگیری از ورود آقایان به واگن مخصوص بانوان در مترو بود و مردم اعلام کردند علی رغم مطالبت صورت گرفته کماکان شاهد حضور پرتعداد آقایان در واگن های مخصوص بانوان هستیم.

برخی شلوغی را بهانه می کنند اما در ساعات خلوت مترو هم حضور آقایان در واگن مخصوص بانوان دیده می شود.

این در حالی است که واگن ها دوربین دارند اما حضور پر تعداد آقایان در این واگن ها نشان می دهد برخوردی از طرف متصدیان امر در ایستگاه انجام نمی گیرد.

همچنین کمبود واگن در مترو و عدم رسیدگی به مترو در دوره قبلی مدیریت شهری باعث شد که عقب ماندگی های جدی در این بخش داشته باشیم.

انبارهای خالی مترو یکی دیگر از مشکلات بود که مسوولان اعلام کردند که انبارهای خالی از دوره قبل تحویل گرفته اند.

یک ماه دیگر مدارس و دانشگاه ها بازگشایی می شود و میزان مسافران حمل و نقل عمومی افزایش چشمگیری می یابد.

در خصوص جلوگیری از ورود آقایان به واگن بانوان، اورهال قطارها، آخرین وضعیت انبارهای مترو، افزایش مسافران، برنامه ریزی برای شروع سال تحصیلی جدید و .

با مهدی شایسته مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه به گفت وگو نشستیم.

قرار است که امروز پایانه اکباتان در خط 4 مترو بعد از سال ها افتتاح و آماده بهره برداری شود، افتتاح پایانه ها چه کمکی به خطوط مترو می کند و چقدر در کاهش سرفاصله قطارها تأثیرگذار است؟ افتتاح پایانه اکباتان در خط 4 مترو اتفاق بسیاری بزرگی است، هزینه و زمان زیادی در سال های گذشته برای ساخت این پایانه انجام شده است.

بعد از 12 سال قرار است که امروز بهره برداری از این پایانه آغاز شود و قطعا افتتاح این پایانه در ارتقاء ایمنی ناوگان در خط 4 مترو تأثیرگذار و کمک کننده است.

  قطارها شب در پایانه ها دپو می شوند/ برای کاهش سرفاصله نیاز به افزایش تعداد رام قطار و واگن داریم از جمله بازدید قبل از اعزام قطارها، از این به بعد می تواند در این پایانه صورت گرفته و قطارها پس از انجام عملیات روزانه خط 4 در پارگینگ اکباتان دپو شود.

البته امیدواریم با تعامل و عملکرد خوبی که در دوره جدید مدیریت شهری از هلدینگ ساخت و توسعه مترو شاهد هستیم؛ پایانه های دیگر از جمله پایانه آزادگان هم تکمیل و به شرکت بهره برداری مترو تهران تحویل شود.

به یقین یکی از مسائل مهم در کیفیت بهره برداری، وجود پایانه ها است، قطارها شب در پایانه ها دپو می شوند و همچنین کارهای تعمیرگاهی قبل از اعزام هم در آنجام صورت می گیرد افتتاح پایانه باعث گشایش در حوزه عملیات و امکان کاهش سرفاصله قطارها می شود.

البته که برای کاهش سرفاصله نیاز به افزایش تعداد رام قطار و واگن داریم.

 خطوط و ناوگان مترویی که طی سالیان گذشته در شرکت بهره برداری تحویل گرفته ایم، نواقصی دارد که  برای بهبود کیفیت خدمت رسانی و افزایش ایمنی در سیر و حرکت باید برطرف شود که قطعا یکی از مهم ترین این نواقص، نبود و کمبود پایانه در خطوط مترو تهران است.

اگر پایانه ها احداث و راه اندازی شود اعزام ها با کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

تا قبل از افتتاح پایانه اکباتان تعدادی از قطارها روی ریل پارک می شد که با راه اندازی پایانه اکباتان کیفیت کار به طور محسوسی بالا می رود.

از اهتمام و تلاش شهردار محترم تهران و تمام مهندسان، تکنیسین ها، کارگران و مدیران زحمتکش و خدوم شرکت راه آهن شهری تهران و حومه سپاسگزاریم و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد احداث و تکمیل پایانه ها و رفع مشکلات و نواقص ناوگان موجود باشیم.

کاربران سامانه فارس من خواستار رسیدگی بیشتر به موضوع ورود برخی آقایان به واگن ویژه بانوان هستند و برای این امر کمپینی تشکیل داده اند.

چه برنامه ای برای ممانعت از ورود آقایان به داخل واگن خانم ها دارید؟  به جد با هنجارشکنی برخی آقایان و ورود به داخل واگن بانوان مخالف  هستیم بله، حقیر و همکارانم در امور ایستگاهی به جد با هنجارشکنی برخی آقایان و ورود به داخل واگن بانوان مخالف بوده و روزانه با این مسئله درگیر هستیم چرا که بخش قابل توجهی از شکایات بانوان در مترو به مسئله ورود آقایان و دستفروشان به واگن مخصوص بانوان مربوط می شود.

شرکت بهره برداری مترو هم در این زمینه برنامه هایی دارد؛ البته لازم است از ایجاد فضای ملتهب و متشنج اجتماعی دور باشیم و از طریق فرهنگ سازی کنیم و برنامه های ایجابی، فراوانی ورود آقایان به داخل واگن های بانوان را کاهش دهیم.

 البته وظیفه شرکت بهره برداری مترو اینستکه با ایجاد فضای مناسب برای همکاران پر تلاش و خدوم، پلیس مترو بستر لازم را فراهم آورد چرا که پلیس به عنوان ضابط عام می تواند و موظف است در این خصوص ورود داشته باشد.

به منظور کمک به انجام بهتر ماموریت پلیس مترو، تعاملات و اطلاع رسانی برای رفع خواسته و نیازمندی های مسافران را انجام داده ایم و امیدواریم شاهد اقدامات فعال تر پلیس عزیز مترو در انجام ماموریت محوله باشیم.

البته این را هم بگویم که بر اساس آسیب شناسی صورت پذیرفته، یک آسیب جدی عبارت است از کمبود قطار در ساعات پیک مسافری که باید اعزام ها را افزایش دهیم تا مسافران آقا هم بتوانند بیشتر رعایت کنند.

  باید با کمک پلیس از حضور دستفروشان آقا در داخل واگن های ویژه بانوان جلوگیری کنیم یکی دیگر از اقدامات ما این است که با کمک پلیس از حضور دستفروشان آقا در داخل واگن های ویژه بانوان جلوگیری نماییم.

در مواقعی که ازدحام جمعیت وجود دارد به عنوان یک هنجار انتظار می رود، آقایان وارد حریم اختصاصی خانم ها نشوند.

آقایان و دستفروشان باید در نظر داشته باشند این موضوع باعث آزردگی بانوان و نوامیس می شود.

از شهروندان و مسافران می خواهیم با خادمان خود همکاری بیشتری داشته و خودشان هم در این خصوص کنشگری فعال داشته باشند.

آیا تعداد واگن های مخصوص بانوان را افزایش می دهید و همچنین قرار بود واگن های ویژه ای هم برای بانوان طراحی شود کار به کجا رسید؟ در صورتی که واگن وارد خطوط کنیم؛ تعداد واگن خانم ها را هم افزایش می دهیم/ به دنبال اقدامات سلبی و دیوارکشی نبوده و نیستیم بله، برای طراحی واگن های ویژه بانوان به صورت نمونه اقداماتی انجام داده ایم اما در خصوص افزایش تعداد واگن ها باید بگویم که در صورتی که واگن وارد خطوط کنیم این امر هم انجام خواهد شد.

در مواقع و ساعات غیرپیک و ازدحام، مسافران بیشتر رعایت می کنند و کمتر وارد واگن خانم ها می شوند.

زمانی که چندین قطار اعزام شده و مسافران نتوانسته اند سوار شوند بعضا این مسئله رخ می دهد.

همچنین در بررسی های کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که مشکل طراحی ورودی سکوها هم در این مسئله تاثیر دارد چرا که ورودی به سکو طوری طراحی شده است که مقابل واگن ابتدایی و انتهایی قطار منتهی می شود و افراد موقعی که وارد ایستگاه می شوند برای اینکه از قطار جا نمانند بعضا وارد واگن بانوان می شوند.

البته باز هم تأکید می شود که از مسافران آقا انتظار می رود در این خصوص رعایت کرده و به هیچ وجه وارد واگن ویژه بانوان نشوند.

قطعا برای موفقیت در فرهنگ سازی باید از ظرفیت رسانه ها استفاده شود به دنبال اقدامات سلبی و دیوارکشی نبوده و نیستیم اما باید با افراد ناهنجار و مخل آسایش جامعه که برای قانون احترام عملی قائل نیستند برخورد شود و این جزو درخواست های مکرر مسافران خانم از کارکنان مترو است.

عده ای به دنبال حاشیه سازی هستند و به این موضوع سیاسی می پردازند و یک خواسته به حق اجتماعی را به حاشیه و سمت و سوهای غلط می برند.

ضرورت دارد ما فرهنگ سازی کنیم و جامعه بداند که این نیاز و خواست بانوان عزیز پایتخت است.

در خصوص آخرین وضعیت اورهال قطارهای مترو توضیح دهید در حال حاضر کار به کجا رسیده است؟  از ابتدای سال تا کنون 5 رام قطار در خطوط شهری توسط شرکت واگن سازی تهران اورهال شد در خصوص اورهال اقدامات موفقیت آمیزی در حال انجام است و از ابتدای سال تا کنون 5 رام قطار در خطوط شهری توسط شرکت واگن سازی تهران اورهال شده که در هفته آتی دو رام قطار به چرخه بازگشته و دو رام دیگر هم برای اورهال از خط خارج می شود.

همچنین سه رام قطار شامل 3 لوکوموتیو 9 واگنه(27 واگن دو طبقه) اورهال و مرداد ماه به خط 5 برگشته است این اقدام در خط 5 مترو با جدیت ادامه دارد و امیدواریم که اورهال و بازگشت 80 واگن با سرعت بیشتری در این خط انجام شوند.

آیا هزینه های لازم برای اورهال قطارها تامین شده است؟ دولت چه میزان کمک کرده است؟  منابعی که تا کنون تعلق گرفته رافع مشکلات ما نیست و نیازمند کمک خاص و ویژه دولت هستیم در خصوص تأمین بودجه برای اورهال واگن های مترو باید بگویم این امر در حال انجام شدن است اما به دلیل انباشت مشکلاتی که از گذشته وجود داشته است منابعی که تا کنون تعلق گرفته رافع مشکلات ما نیست و نیازمند کمک خاص و ویژه دولت در حوزه حمل و نقل عمومی علی الخصوص متروی پایتخت هستیم.

تعاملات خوبی با دولت و وزارت کشور صورت گرفته و قرار است منابع قابل توجهی برای خرید قطعه یدکی تزریق شود.

با بازگشایی مدارس میزان سفرها افزایش می یابد.

چه برنامه ای برای مهر ماه دارید؟ در این باره توضیح دهید.

افزایش 30 درصدی مسافر با بازگشایی مدارس  با آغاز ماه مهر پبش بینی می شود حدود 30 درصد جمعیت آموزشی به تعداد مسافران موجود افزوده شود و برای ارتقاء کیفیت و خدمت رسانی برنامه ریزی لازم به گونه ای صورت پذیرفته که نوسازی و اورهال را با سرعت بیشتری دنبال نماییم.

در حال تلاش هستیم منابع لازم برای اورهال ناوگان و تجهیزات ثابت اعم از پله برقی، ریل، سیگنالینگ و.

را از محل بودجه های پیش بینی شده شهرداری تهران و بودجه های مصوب دولتی و همچنین تامین مالی خارجی  دنبال نماییم.

قرارداد خرید 630 دستگاه واگن مترو به کجا رسید آیا امسال این کار اجرایی می شود؟در این زمینه توضیح دهید.

قرارداد  630 خرید 630 دستگاه واگن امسال به نتیجه می رسد قرارداد خرید 630 دستگاه واگن با قوت در حال پیگیری است.

حدود 8 سال است صحبت هایی در خصوص این قرارداد صورت گرفته اما امیدوار هستیم در سال جاری مشکلات رفع و قرارداد جاری شود.

در خصوص تأمین منابع مالی هم دولت گشایش هایی را ایجاد کرده  است.

در صورتی که قرارداد  جاری شود ظرف 48 ماه این واگن ها وارد خطوط مترو می شوند.

ارسال قطار از تهران به قم و کرج به کجا رسید؟ چه مشکلاتی برای انجام این کار داشتید؟در این زمینه توضیح دهید.

در اساسنامه شرکت بهره برداری مترو پیش بینی شده است که هرگونه ارائه خدمات مشاوره ای و فنی مهندسی به کلان شهرهایی که دارای مترو هستند امکانپذیر و مجاز باشد.

اما بر اساس قانون، برای اینکه دارایی ها و اموال شهر تهران به سایر شهرها داده شود، نیازمند کسب مجوز از اعضای شورای اسلامی شهر تهران است که باید به اطلاع و تصویب آنها رسانده شود.

قرار بود که از تهران چند رام قطار به مشهد و کرج ارسال شود در خصوص ارسال قطار به قم باید بگویم که طراحی و اجرای متروی قم به گونه ای بود که سکوها 100 متری و برای قطارهای 5 واگنه است و ما در تهران قطارهای 3 واگنه داشتیم که امکان تست سرد و گرم قابل اتکا وجود نداشت.

لذا طی جمع بندی های فنی انجام شده، قرار شد که از ظرفیت  متروی مشهد استفاده شود و هماهنگی های لازم در این زمینه توسط دولت و وزارت کشور صورت خواهد پذیرفت.

در خصوص اعزام قطار به کرج هم باید بگویم عزیزان کرج دو رام قطار 7واگنه داشتند و چون این قطارها سال ها خوابیده بود نیاز به اورهال داشت و برای این امر باید حدود 40 تا 50 میلیارد هزینه شود ؛ طی هماهنگی های صورت گرفته قرار شد که این اورهال در شرکت واگن سازی تهران صورت گرفته و بعد از نهایی شدن عملیات اورهال، قطارها برای بهره براری وارد ناوگان قطار شهری کرج شود.

در حال حاضر وضعیت انبارهای قطعات اصلی مترو چطور است چرا که قبلا اعلام شده بود در دوره قبلی انبارها خالی و قطعات اصلی خریداری نشده است.

در اینباره توضیح دهید.

 تمام وسایل موجود در انبارهای مترو ضایعات بود و چند میز و صندلی شکسته در بدو تحویل مسئولیت اعلام کردیم اقلام راهبردی در انبارها نداریم و انبارها خالی تحویل شده و بعضا ثبت سفارش نیز در دوره قبل صورت نگرفته است.

برخی از مدیران دوره قبل گفتند که ما در انبار وسایلی داشتیم، اما باید تاکید کنم تمام وسایل موجود، ضایعات بود و چند میز و صندلی شکسته.

بحث ما اقلام پر مصرف و راهبردی مثل چرخ بود که تقریبا انبارها خالی به دوره جدید مدیریت شهری تحویل شد و مستندات کافی در اثبات این عرایض موجود است.

در این دوره توانستیم چرخ های مورد نیاز را تهیه کنیم البته برای خرید سایر اقلام در پیچ و خم های اداری هستیم و امیدواریم هرچه سریع تر موانع برطرف شود.

 این اقلام شامل سیستم ترمز، سیگنالینگ، بالشتک و صدها نوع قطعه مورد نیاز است که ضرورت دارد هرچه سریع تر مقدمات لازم برای خرید فراهم شود تا خدای ناکرده دچار مشکل نشویم.

 در جلسه شورای اسلامی شهر تهران لایحه یک فوریت برای افزایش سقف خرید شرکت بهره برداری مترو تهران تا 4 هزار میلیارد تومان مصوب شد تا قانونا بتوانیم قراردادهای مربوطه را منعقد و در موارد مورد نیاز خرید کنیم.

چه تعداد مسافران مترو از ابتدای سال افزایش یافته اند؟ بر اساس بررسی های صورت گرفته از ابتدای سال جاری تا کنون روند افزایشی مسافر را شاهد بوده ایم.

در حال حاضر روزانه حدود  1.

5 میلیون مسافر جابه جا می شود.

اما پیش بینی می شود در نیمه دوم سال و از بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی در مهر ماه تعداد مسافران حداقل به 2 میلیون نفر در روز افزایش یابد.

با توجه به قیمت ناچیز بلیت مترو و ارزان بودن سیستم حمل و نقل عمومی شهروندان ترجیح می دهند از مترو استفاده کنند ما در فصل گرم سال هم تلاش کردیم داخل واگن ها خنک باشد و همین امر باعث استقبال بیشتر مسافرین برای استفاده از مترو شد.

هر چقدر جذب مسافر در مترو بالاتر برود شاهد کاهش آلودگی هوا و کنترل ترافیک خواهیم بود.

آیا استفاده از ماسک همچنان در مترو الزام آور است؟ برخی ها هم به دلیل واکسن زدن و کاهش موج کرونا، کمتر از ماسک استفاده می کنند   قبلا اجازه ورود مسافران بدون ماسک را نمی دادیم در حال حاضر هم تعداد زیادی از مردم خودشان رعایت می کنند و حتی برخی دو عدد ماسک می زنند.

اما برخی ها هم به دلیل واکسن زدن و کاهش موج کرونا، کمتر از ماسک استفاده می کنند.

طبیعتا اگر دوباره از بالادست یک ابلاغیه الزام آور صادر شود ما بر اساس دستورالعمل ابلاغی عمل خواهیم کرد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: آقایان - واگن - مترو - شرکت بهره برداری مترو - بانوان - ورود آقایان ممنوع - شرکت بهره برداری - حضور - ورود - بهره برداری - مدیریت شهری - تعداد - عدم رسیدگی - مترو تهران - عقب ماندگی - مدیر عامل - مدیر - صورت - فارس - شهروندان - خبرگزاری - ایستگاه - اجتماعی - اقدامات - درخواست - موجودی - رسیدگی - سامانه - دوربین - مدیریت

آخرین اخبار سرویس:
لباس فرم عجیب دانش آموزان سوژه شد!+عکس

باید و نبایدهایی برای معلمان و والدین | 2 راهکار برای کاهش اضطراب دانش آموزان

پیشنهادهایی برای اینکه سال تحصیلی جدید را پرانرژی شروع کنیم

مدارس زابل روز شنبه تعطیل شد

استفاده از ماسک برای دانش آموزان ضروری است

مصطفی باقری اسباب کشی دانشجویی

افق شرعی گرگان؛ 9 مهر 1401

تقویم روز و اوقات شرعی گیلان، 9 مهر 1401

مدارس زاهدان فردا تعطیل شد

فوری| مدارس این مناطق از زاهدان تعطیل شد

استخدام Help Desk در شرکت داده پردازان تلمیس در تهران

امیرمراد گودرزی، شیرمردی از خطه لرستان

دانشگاه های سیستان و بلوچستان غیرحضوری شد (8 مهر 1401)

حوادث زاهدان / تعطیلی فردا شنبه مدارس زاهدان / دانشگاه سیستان وبلوچستان غیرحضوری شد

کلاس های درس دانشگاه سیستان و بلوچستان تا 15 مهر غیر حضوری شد

ترافیک نیمه سنگین در جاده های گیلان

دانشگاه این شهرستان غیرحضوری شد / فردا مدارس هم تعطیل است

فوری | تعطیلی مدارس شنبه 9 مهر

تعطیلی مدارس زاهدان / دانشگاه هم تا 15 مهر غیرحضوری شد

فردا شنبه تمامی مدارس زاهدان تعطیل شد

فردا شنبه تمامی مدارس زاهدان تعطیل شد

مدارس زاهدان فردا تعطیل شد

کارنامه نهایی کنکور 1401 منتشر شد

سوژمیران پیشرو در صیانت از محیط زیست

مدارس این شهرستان فردا تعطیل شد

حال و هوای امروز مزار حاج قاسم +فیلم

مدارس زاهدان تعطیل شد

فردا شنبه (9 مهر 1401) مدارس زاهدان تعطیل است

مدارس زاهدان فردا تعطیل شد

مدارس زاهدان فردا تعطیل شد

مدارس در این شهرها فردا تعطیل شد

دانش آموزان و آشنایی با موزه ها

مدارس زاهدان فردا تعطیل است

مدارس زاهدان فردا تعطیل است

هشدار زرد، پیش بینی کاهش دمای هوای خراسان شمالی

بازگشت آموزش « تزریقات» به فهرست آموزش های همگانی هلال احمر پس از سه دهه

غبارروبی و عطرافشانی بقاع متبرکه لرستان

دریافت 495 سند تک برگی موقوفات در قزوین

باران مهمان ایران می شود

ببینید | آموزشگاه دخترانه کاج کابل؛ قبل و بعد از فاجعه ظهر جمعه

دلگان گرمترین شهر کشور در شبانه روز گذشته

2 طبیعت گرد در جاده چالوس گم شدند

جوی پایدار تا اواسط هفته آینده بر روی استان اصفهان

تقویم و اوقات شرعی شنبه نهم مهر 1401

پنجره واحد شهرداری تهران

تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در ارومیه

از اجرای سرود سلام فرمانده تا پذیرایی از زائران غیرایرانی اربعین

کلاس درس دانش آموزان ناشنوا باید چه رنگی و چندنفره باشد؟ | تعداد اندک روانشناسانی در ایران زبان اشاره می دانند

پیش بین جو آرام و پایدار برای آسمان لرستان

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک: ترافیک نیمه سنگین در 7 محور

ثبت سه قلاده پلنگ در حیات وحش بهاباد

پیدا شدن دو طبیعت گرد گمشده در پل خواب

دلگان گرمترین شهر ایران شد

آیین تعویض پرچم گنبد منور رضوی برگزار شد

موکب روستای مغان پذیرای زائران ثامن الحجج (ع)

هوایی صاف تا کمی ابری برای آسمان چهارمحال و بختیاری+فیلم

هوایی صاف تا کمی ابری برای آسمان چهارمحال و بختیاری

کاهش دمای 11 درجه ای هوای این استان

انگیزه و خوشحالی برای سال تحصیلی جدید چگونه داشته باشیم؟

گردهمایی مراکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورا های اسلامی در خرم آباد

کندوان و هراز یکطرفه شد

جاده چالوس «یک طرفه» شد

واضح ترین تصویر ممکن از عطارد+عکس

تصویر فضاپیمای جونو از سطح یکی از قمر های سیاره مشتری

خبری از فعالیت سامانه بارشی در اردبیل نیست

احیای فرهنگ ایثار و شهادت با تکریم خانواده شهدا

هوای قزوین خنک می شود

پرپر شدن 30 دانش آموز به دنبال یک انفجار تروریستی

برگزاری گردهمایی مراکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورا های اسلامی مراکز استان ها در خرم آباد

ترافیک در جاده های شمالی/ جاده چالوس و آزادراه تهران شمال «یک طرفه» شد

نقش آفرینی زنان با حجاب اسلامی در جامعه مایه افتخار ایران است

اعمال محدودیت ترافیکی در جاده چالوس

بازنشستگان بخوانند/ همسان سازی حقوق بازنشستگان بالاخره کلید خورد

آمار ازدواج و طلاق در بهار 1401 اعلام شد

نقش آفرینی زنان در جامعه با حجاب اسلامی مایه افتخار مردم ایران است

تردد روان در اکثر جاده های کشور

آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان از زبان وزیر

مهلت جدید ثبت نام در سامانه رتبه بندی معلمان

آمار جالب ازدواج و طلاق در کشور/ کدام استان رتبه اول طلاق را دارد؟

جاده چالوس و آزادراه تهران شمال «یک طرفه» شد

ثبت سالانه صد وقف جدید در استان اصفهان

استخدام پشتیبان آموزشی با بیمه در موسسه مشاوره و آموزش ابن سینا راه دانش

کاهش 8 درجه ای دمای هوا در استان گلستان

عکس | تلاش عجیب و غریب دانشمندان درباره یک ماموت 5 هزار ساله!

آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی کشور

ترافیک در محورهای شمالی

ساخت 200 مدرسه در استان البرز روند مطلوبی طی می کند

ورود بیش از 6 هزار زائر افغانستانی به ایران

پیش بینی وزش باد و گردوخاک محلی در خوزستان

افزایش 5.8 درصدی تردد در محورهای برون شهری

پیش بینی کاهش شدید دما در خراسان رضوی

هوای تهران بالاخره قابل قبول شد

ورود سامانه بارشی به خراسان رضوی| کاهش دمای هوا از شنبه (9 مهر 1401)

کندوان از ساعت 15 یک طرفه می شود

هوا سمنان خنک می شود

بازگشت مردم از شمال / ترافیک سنگین در چالوس

پیش بینی بارش باران در این 5 استان/ ساکنان شرق تهران منتظر باران باشند

تردد وسیله نقلیه از کرج به سمت مازندران ممنوع شد

کاهش محسوس دما در ابتدای هفته پیش رو

توزیع نوشت افزار، در مناطق محروم کارون

اینجا ورود آقایان ممنوع است/میز وصندلی شکسته موجودی انبارهای مترو

اینجا ورود آقایان ممنوع است/میز وصندلی شکسته موجودی انبارهای مترو