مطالب مرتبط:
حضور 10 هزار تروریست در مرزهای عراق و سوریه / هشدار درباره خطر بازگشت خانواده های داعشی از اردوگاه الهول
استقلال نیاز به شروع طوفانی دارد/ مهمترین دغدغه ساپینتو برای لیگ
استقلال نیاز به شروع طوفانی دارد/ مهمترین دغدغه ساپینتو برای لیگ
استقلال نیاز به شروع طوفانی دارد/ مهمترین دغدغه ساپینتو برای لیگ
استقلال نیاز به شروع طوفانی دارد/ مهمترین دغدغه ساپینتو برای لیگ
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 21 مرداد 1401 ساعت 06:222022-08-12سياسي

مهمترین دغدغه ما بازگشت معتادان متجاهر به خانواده است/نظام نامه محلات جایگزین شورایاری ها نیستند


علیرضا نادعلی سخنگوی ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اظهار کرد: بحث چهارشنبه های فرهنگی از این حیث که بنده به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر هستم، - " سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تمام دغدغه ما این است که همه افراد در خانواده ای بانشاط، مومن و امیدوار در جامعه حضور داشته و اگر به ناچار مثل معتادان متجاهر از دل خانواده جدا شدند به دامن خانواده برگردند.

علیرضا نادعلی سخنگوی ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اظهار کرد: بحث چهارشنبه های فرهنگی از این حیث که بنده به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر هستم، مسئولیت 3 کمیته کمیسیون فوق به من سپرده شده بود و این 3 کمیته شامل کمیته فرهنگی، هنری و دینی بود.

وی تصریح کرد: به بهانه بازدیدهای چهارشنبه مناطق 22 گانه تهران را با نظرگاه فرهنگی و از نقطه نظر فرهنگی برویم و ببینیم و با مردم و نخبگان فرهنگی به صحبت بنشینیم و بر پروژه های همکارانم در بخش فرهنگی نظارت کنیم و به نکاتی که آن ها می گویند گوش بدهیم و دنبال کنیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: تا کنون به 5 منطقه شهر تهران سرزدیم و یک هفته در میان این اتفاق می افتد و بخش های مختلفی چون نشست فرهنگی 3 ساعته با نخبگان فرهنگی هر منطقه، بازدید نزدیک از پروژه ها و همچنین موقعیت های فرهنگی دیگری که ممکن است در اختیار شهرداری هم نباشد و در پایان به محضر یکی از خانواده های شهدا می رسیم.

نادعلی همچنین خاطرنشان کرد: ما چه در شورای شهر و چه دوستان دیگر که به تبع انتخاب شهردار به مجموعه مدیریت شهری شدند، با یک دغدغه تمدنی و تفکری وارد این دوره مدیریت شهری شدیم و همه ما به بحث مردم سالاری دینی اعتقاد داریم.

وی در ادامه یادآور شد: در بحث مردم سالاری دینی هم کار در دست خود مردم است و حتی ما به عنوان بخشی از حاکمیت اگر داریم خدمتی ارائه می دهیم از حضور و نقش آفرینی مردم بهترین استفاده را ببریم و لذا باید مشارکت های اجتماعی را تایید و تشویق کنیم.

آغاز به کار شورایاری ها از دوره قالیباف بود؛ سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: شهرداری تهران در ادوار گذشته با فراز و فرودی دیدگاه فوق را به ویژه در دوران 12 ساله حضور قالیباف در مدیریت شهری همین دیدگاه را داشته است و بحث شورایاری ها هم از همان موقع شروع شد و روی ظرفیت مردمی در محلات حساب کردند و اسم شورایاری گرفت.

نادعلی خاطرنشان کرد: سال گذشته دیوان عدالت اداری یک تذکر به شورایاری ها در خصوص انتخابات این مجموعه داد و قوه قضاییه از این سیر انتخابات در شورایاری جلوگیری کرد و گفته شد که حق ادامه فعالیت با این تابلو را ندارند.

وی تاکید کرد: دغدغه اعضای شورایاری این است که فعالیت خود را در حل مسائل شهر و اداره شهر در مقیاس محلات بتوانیم ادامه بدهیم و تعصبی روی اسم و عنوان مجموعه ندارند و می خواهند بتوانند در اداره شهر در مقیاس کوچک محله نقش آفرینی کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: برای شورایاری فکر دیگری اتفاق می افتد اما فعلا برای گذر از سرگردانی که وجود دارد باید چاره اندیشی شود و شورا به عنوان سیاستگذار باید مداخله و فکر کند و با خود دوستان شهرداری جلسات متعددی با معتمدین محله داشتیم و در نهایت به "نظام نامه" محلاتی رسیدیم که در کمیسیون اصلاح شد و نظرات همکاران در شهرداری هم گرفته شد و در نتیجه در صحن شورا به تصویب رسید.

نادعلی اضافه کرد: قرار شد ظرف 3 ماه معاونت فرهنگی و اجتماعی بر مبنای این نظام نامه دستورالعمل های اجرایی نظام نامه محلات را بنویسد و در ارکان تصمیم گیر آورده و به تصویب رسانده و در نهایت اجرایی شود و در اینجا هم ناظرین قرار است از اعضای شورایاری استفاده شوند و ظرفیت آن را در اینجا هم به کار بگیریم اما تاکید کردیم این طرح به جای شورایاری نیست و نظام نامه محلات قرار است در راهبری فرهنگی و اجتماعی محلات به کار گرفته شود و به فضای سرای محلات چسبیده و شورایاری چیزی بیش از این بود.

وی همچنین یادآور شد: شورایاری علاوه بر مباحث فرهنگی و اجتماعی در تمام بحث ها ورود پیدا می کردند و خودشان بازوهای نظارتی شورای شهر بودند و ما نمی توانیم چنین چیزی را از دست بدهیم و به آن در کف محلات و منطقه نیاز داریم و کمک خوبی هم اگر در برخی از حل و فصل ها اتفاق بیوفتد، کمک خوبی به شهرداران مناطق در اداره منطقه هستند.

وی اضافه کرد: خود واژه قرارگاه و فرهنگ آن از دل فرهنگ جهادی و دفاع مقدس بیرون آمده است و مدیریت جهادی یک دوره خاص نیست و کسانی که اعتقاد به این مبانی دارند می دانند که این یک جریان مستمر است و اگر مبانی در کار مورد توجه باشد میشود مدیریت جهادی وگرنه چیزی نیست که با شعار به آن بتوان رسید.

نادعلی یادآور شد: نگاه ما در مدیریت جدیدی این است که همه با هم یک کاری را مثل همان زمان جنگ انجام بدهند و در تهران در ادوار مختلف مدیریت یک پارچه مورد توجه بوده است و تمام مجموعه هت ذیل یک مجموعه حل و راهبری سایر مجموعه ها را بر عهده داشتند تا معضلات را بتوان حل کرد اما با وجود اینکه همه صحبت آن را کرده اند، تا کنون این اتفاق نیوفتاده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اولین قرارگاهی که در این دوره در شهرداری تهران تشکیل شد قرارگاه اجتماعی بود و دستگاه های مختلف مثل بهزیستی، دادستانی، سپاه، شهرداری تهران، نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با موادمخدر و .

به فراخور مأموریتی خود به این جمع اضافه شدند.

اهمیت تقسیم کار در قرارگاه اجتماعی! نادعلی تصریح کرد: دستگاه های فوق در کنار هم موضوعی مثل جمع آوری معتادان متجاهر را در دستور کار قرار دادند؛ زیرا هر کدام یک نسبتی با این مسئله داشت و دستگاهی مثل بهزیستی شاید بیشترین نسبت را با این موضوع دارد اما از آنجا که هیچ دستگاهی نمی توانند به تنهایی این کار مهم را انجام بدهند، در کنار هم قرار گرفته و شهرداری تهران نیز وظیفه خود می داند که به عنوان جایی که باید در بین یک نهاد اجتماعی باشد، در این ماجرا میان داری کند.

وی همچنین اضافه کرد: کنار هم نشستن دستگاه های مختلف اجرایی قضایی، اجرایی، خدماتی و .

باعث شد تقسیم وظایف انجام شده و جمعیت 20 و چند هزار نفری معتادان در تهران که عدد بسیاری است، ساماندهی شوند و در دوره جدید مدیریت امکان تعامل همه مجموعه ها با هم فراهم شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: جمع آوری معتادان متجاهر تنها کار دستگاه های اجرایی فوق نبود و ایجاد حلقه های بعد از جمع آوری این افراد و پس از آن ترک، سم زدایی و .

باید شرایط کارآموزی برای آن ها فراهم شود و بعد از آن به خانواده برگردند و ممکن است به هر صورت هر کسی دوباره به اعتیاد برگردد و ما امیدواریم سیکل این قضیه به حالت طبیعی بازگردد و این معتادان دیگر به سمت اعتیاد برنگردند.

نادعلی یادآور شد: تمام دغدغه ما این است که همه افراد در خانواده ای بانشاط، مومن، فعال و امیدوار در جامعه حضور داشته باشند و یا اگر به ناچار مثل معتادان متجاهر از دل خانواده جدا شدند به دامن خانواده برگردند.


کلید واژه ها: شورای اسلامی شهر تهران - شورای اسلامی شهر - شورای اسلامی - فرهنگی - شورای - اجتماعی - خانواده - معتادان متجاهر - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران - کمیسیون فرهنگی - شهر تهران - علیرضا نادعلی - کمیسیون - سخنگوی - اسلامی - سخنگوی شورای اسلامی - شورای شهر - چهارشنبه - خبرگزاری - تهران - کمیته - خبرنگار - معتادان - نادعلی - علیرضا - شورایاری ها - دغدغه - گفتگو - گروه - بنده

آخرین اخبار سرویس:
بیانیه ی پزشکی قانونی: فوت مهسا امینی ناشی از اصابت ضربه به سر و اعضا و عناصر حیاتی بدن نبوده است

مردم توطئه دشمنان را خنثی می کنند

خواص مراقب باشند که آب به آسیاب دشمن نریزند

چهار طرح راهداری و جاده ای در میناب افتتاح و کلنگ زنی شد

باقری با وزیر خارجه جمهوری صربستان دیدار کرد

نامه فرماندهان نیروهای مسلح به فرمانده معظم کل قوا

پاسخ پزشکی قانونی به درخواست وکیل خانواده مهسا امینی | چرا پزشکی قانونی مرجع تعیین علت فوت است؟ | نحوه تعیین علت فوت افراد در پزشکی قانونی

تزویر و تفرقه افکنی دشمن در اغتشاشات اخیر

ضرورت نقش مردم و خواص در خنثی کردن توطئه های دشمن

مسؤولان برای دانش آموزان و دانشجویان فضای گفت وگو ایجاد کنند

حذف سرویس ویژه اپلیکیشن سرشناس اسکایپ برای ایران ظرف کمتر از دو روز!

امام جمعه سنندج: کُردها هیچ گاه دنبال ایجاد ناامنی نیستند/دشمن دچار محاسبه غلط شد

تشییع پیکر مطهر شهید مدافع امنیت پوریا احمدی در تهران

در موضوع مهسا امینی ضرب و جرحی نبود/کسانی به قصد کشته سازی دراین حوادث حضور دارند

دلیل قطعی اینترنت پس از 2هفته اعلام شد

چرا رییسی شبانه به قم رفت؟ + عکس

سفر زیارتی رییس جمهور به قم

جزییات دیدار باقری با وزیر خارجه صربستان

پیام رییسی بمناسبت تولد رییس جمهوری که 70 ساله شد

وحیدی: اگر حوادث زاهدان بدون برنامه بود، چرا دوربین ها را زده اند؟/ دیدار وزیر کشور با مولوی عبدالحمید/ نخستین آمار از خسارت های درگیری ها در زاهدان

بخش عمده ای از فضای مجازی خبرهای تلخ و بد است/ به جهاد تبیین نیاز داریم

این تلویزیون فقط ضرر است، ضرر است، ضرر، دیگر خود دانید ...

مشکل دشمن با ایران قوی و مستقل است

مراسم تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در تهران

تماشاخانه های سیار کانون در هفته ملی کودک مهمان بچه ها می شود

اجرای 50 برنامه فرهنگی برای هفته وحدت در تالش

ببینید: ماجرای دو گردشگر فرانسوی که جاسوس از آب در آمدند چه بود؟

خبر خوش درباره افزایش جدید حقوق/ افزایش شامل همه و بازنشستگان می شود؟ / هفته آتی موعد بررسی

عضو مجلس خبرگان: مطالبه این نوجوانان ، برهنگی زن و شهوترانی است / این مطالبه ، مطالبه انسانی نیست

خبر عجیب صدا و سیما درباره واتساپ در بخش ویژه خبری

سردار اشتری: در قضیه «مهسا امینی» قصوری متوجه پلیس نشد| 17 نفر با سلاح جنگی در اغتشاشات دستگیر شدند+ فیلم

افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در مجلس

باقری: منفعت یکجانبه گرایان در استمرار ناامنی در جهان است

استخدام حسابدار در شرکت مکث بین الملل در تهران

فارس من| سلبریتی ها و لزوم جبران آسیبی که به مردم زدند

درخشش قطب تولید پوشاک استان سمنان در کشور/ این روستا بیکار ندارد!

رییس جمهور از نمایشگاه محصولات «روستاهای مولد دانش پایه» بازدید کرد

یاوه گویی شبکه های معاند، روحیه خدمت گذاری فراجا را کاهش نداده است

این تلویزیون فقط ضرر است و ضرر است و ضرر ...

وعده علی اف درباره قراباغ و کریدور جعلی زنگزور

فرمانده سپاه همدان: افراد نفهم برخی توهین ها را روانه شهید همدانی کردند | 700 نفر در اعتراضات دستگیر شدند

اغتشاگران بنای انفجار 2 فروند هواپیما را داشتند/ دشمن می خواست از دانشگاه شریف انتقام بگیرد

سخنگوی کمیسیون امورداخلی مجلس : گزارش کمیسیون درباره فوت مهسا امینی هنوز نهایی نشده / اطلاع ندارم استناد رییس جمهور به گزارش کمیسیون بر چه اساسی بوده

شاهد صفحات جدیدی از همکاری بین ایران و تاجیکستان خواهیم بود

بازدید وزیر کشور از 2 روستای زلزله زده خوی| وحیدی: مسئولان قبل از شروع فصل سرما، تکلیف ساخت و ساز ها را نهایی کنند

سلامی از خیابان دختران انقلاب/ همه یک حنجره ایم برای فریاد «یا مهدی»

سردار اشتری: قصد دشمن، کشته سازی بود/ در حادثه فوت مهسا امینی، پلیس هیچ تقصیری نداشت

درخشش نمایندگان استان مرکزی در مسابقات قرآن «مدهامتان»

فال حافظ | فال حافظ امروز 15 مهر 1401 + تفسیر دقیق

اعلام آمادگی ایران برای کمک به کاهش اثرات ریزگردها

افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان با اقدام فوری مجلس!

فیلم| افتتاح حوزه علمیه سندرک

بسیاری از دستگیرشدگان اغتشاشات گیلانی نبودند

سلامی از خیابان دختران انقلاب/ همه یک حنجره ایم برای فریاد «یا مهدی»

لطفا بس؛ ماجرا کف خیابان نیست

درخشش نمایندگان استان مرکزی در مسابقات سراسری قرآن «مدهامتان»

بازدید رییس جمهور از نمایشگاه محصولات «روستاهای مولد دانش پایه»

آیت الله صدیقی: دنیای سلطه و استکبار، جنگ آشتی ناپذیر با حق و عدالت دارند

با سرعت تمام، خاکریزهای دفاعی یک نظام مدیریتی را تخریب کرده است

باقری: منفعت یک جانبه گرایان در ناامنی است

ویدئو| پشت پرده رسانه های ضدایرانی چه کسانی هستند؟

استخدام مدیر برنامه ریزی تامین در شرکت دنیای ماموت در البرز

آغاز مسابقات ملی قرآن ویژه طلاب حوزه های علمیه در عراق

مراسم سالگرد شهادت شهیدحاج حسین همدانی در رشت برگزار شد

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت پوریا احمدی

استعفای دسته جمعی اعضای دولت جدید کویت

کنگره ملی 6 هزار و 544 شهید لرستان خرداد 1402 برگزار می شود

رییسی شبانه به قم رفت + عکس

اعلام اسامی شرکت های واردکننده خودرو؛ بزودی

آیت الله مکارم شیرازی: درباره مرگ مهسا امینی باید گزارش فوری از تحقیقات خود ارائه می دادند/ دولت درباره گرانی ها اقدام جدی انجام دهد

تکلیف لایحه افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در مجلس روشن شد

راه صراط مستقیم راهی است که راه خدا و اولیای خدا بوده و رهپیمویان به مقصد آن رسیدند

تقدیر محسن اراکی از دولت رییسی و هشدار به معترضان: امت حزب الله از خیابان جاروی تان می کند

استخدام مربی مسلط به مکالمه زبان انگلیسی در مهد کودک ابرچارگوش

تحلیل جانشین فرمانده فراجا از فرصت طلبی مستکبران، مزدوران و خواص بی بصیرت پس از فوت مهسا امینی | توهین به پرچم، قرآن کریم و بانوان محجبه خط قرمز پلیس!

روایتی از شهید که رفت و روی حرفش ماند و برنگشت

علت مرگ سارینا اسماعیل زاده از زبان مادرش +فیلم

بیماری خطرناک آقای خواننده همه را نگران کرد!

فال روزانه | فال روزانه امروز 15 مهر 1401

تفرقه افکنی راهبرد همیشگی جریان استکبار است

خبر خوب در مورد اینترنت که منتفی شد؛ بدقولی اپلیکیشن فیلترشده!

هنوز گزارش رسمی پزشکی قانونی درباره فوت مهسا امینی به دست مجلس نرسیده است

یادبود شهدای آموزشگاه کاج در مشهد مقدس برگزار شد

ویدئو| جزییات جلسه غیرعلنی مجلس با وزیر کشور و فرمانده فراجا درباره اغتشاشات اخیر

استخدام بازاریاب و ویزیتور در یک شرکت معتبر در مازندران

استخدام تعمیرکار مکانیک با بیمه در یک شرکت معتبر از گلستان

تربیت دینی جامعه و خدمت خالصانه به مردم رسالت منتظران مهدی(عج) است

افتتاح طرح آبرسانی به 913 روستای خوزستان

مسئولان باید به مدیریت غلط خود در 40سال گذشته اعتراف کنند

سخنگوی کمیسیون امورداخلی مجلس : گزارش کمیسیون درباره فوت مهسا امینی هنوز نهایی نشده / اطلاع ندارم استناد رییس جمهور به گزارش کمیسیون بر چه اساسی بوده

فرمانده مرزبانی فراجا: امنیت و آرامش امروز، ثمره خون پاک شهداست

چرا صدا و سیما از جاسوس نامیده شدن واتساپ توسط مالک تلگرام استقبال کرد؟ و یک امای بزرگ!

احتمال تشکیل دولت مستقل جدید در سودان در هفته آینده

ورود پنج کشتی جدید حامل نهاده های دامی به کشور

باقری: ایران و صربستان باید به اشتراک عمل در صحنه بین المللی روی آورند

در قضیه مهسا امینی قصوری متوجه پلیس نشد/کشته سازی در آشوب های اخیر راهبرد دشمن بود

صف معترضین از اغتشاشگران جدا شود

قصد دشمن کشته سازی و ادامه آشوب ها بود

استعفای دسته جمعی اعضای دولت جدید کویت

اجتماع باشکوه بانوان فاطمی محجبه در اهواز

مهمترین دغدغه ما بازگشت معتادان متجاهر به خانواده است/نظام نامه محلات جایگزین شورایاری ها نیستند

مهمترین دغدغه ما بازگشت معتادان متجاهر به خانواده است/نظام نامه محلات جایگزین شورایاری ها نیستند