مطالب مرتبط:
اصفهان میزبان مسابقات نین جوستو آقایان و بانوان کشور
روانشناسی حرفه ای از آقایان / مردها با این 10 ترفند حتما اسیر شما می شوند
انتشار اصلاحات نهایی آیین نامه رتبه بندی معلمان /نومعلمان حذف شدند + متن کامل
متن کامل اصلاحات نهایی آیین نامه رتبه بندی معلمان منتشر شد
کتاب «طاهر خان طومان» به عربی ترجمه شد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 19 مرداد 1401 ساعت 04:022022-08-10سياسي

آقایان مدعی اصلاحات باج را توافق ترجمه نکنید!


تلاش مشترک طرف خارجی و جریان بد سابقه داخلی، نشانه قابل تقدیری از ایستادگی مقتدرانه تیم هسته ای دولت سیزدهم در مقابل باج خواهی حریف بیرونی است و حاکی از آن که تیم جدید برخلاف تیم قبلی از هوشیاری و توان بالایی برای حفظ منافع ملی و پیشگیری از تحمیل خواسته .

- خبرگزاری فارس ـ حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در یادداشتی نوشت: 1- نگاهی - هرچند گذرا- به اخبار و رویدادهای داخلی و خارجی درباره مذاکرات وین، به وضوح حکایت از آن دارد که آمریکا و متحدانش با هماهنگی جریان غربگرای مدعی اصلاحات در داخل کشور تلاش گسترده و مشترکی را برای وادار کردن ایران به پذیرش پیشنهاد فاجعه بار غرب و تن دادن به توافقی خسارت بار، سازماندهی کرده و دنبال می کنند.

قبل از پرداختن به موضوع اصلی وجیزه پیش روی، اشاره به سه نکته درباره ساماندهی این حرکت هماهنگ بیرونی و داخلی ضروری به نظر می رسد؛ اول؛ تلاش مشترک طرف خارجی و جریان بد سابقه داخلی، نشانه قابل تقدیری از ایستادگی مقتدرانه تیم هسته ای دولت سیزدهم در مقابل باج خواهی حریف بیرونی است و حاکی از آن که تیم جدید برخلاف تیم قبلی از هوشیاری و توان بالایی برای حفظ منافع ملی و پیشگیری از تحمیل خواسته های غیر قانونی حریف برخوردار است.

دوم این که؛ مدعیان اصلاحات و تحمیل کنندگان فاجعه برجام به مردم و نظام، بی محابا درباره واقعیات تلخی که برجام نتیجه آن بوده است، وارونه نمایی می کنند! به عنوان نمونه -و فقط یک نمونه- آقای روحانی می فرمایند: اگر ترامپ از برجام خارج نشده بود و روند ادامه داشت، ما علی رغم بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و همه گیری کرونا، می توانستیم به رشد اقتصادی برسیم و تورم تک رقمی را ادامه می دادیم ! و این درحالی است که جناب ایشان، خود با خروج ترامپ از برجام موافقت کرده بود! تعجب آور است؟! بله.

ولی به اظهارات روز 22 اردیبهشت ماه 1397 [22 مِی ] خانم فدریکا موگرینی (مسئول وقت سیاست خارجی اتحادیه اروپا ) در مصاحبه با نشریه پولیتیکو که هرگز از سوی آقای روحانی و تیم هسته ای دولت ایشان تکذیب نشد، نگاهی بیندازید، موگرینی می گوید من از روحانی تضمین گرفتم که حتی در صورت خروج آمریکا از توافق و برگرداندن تحریم ها، ایران به برجام پایبند بماند و از آن خارج نشود ! .

و ده ها نمونه دیگر از همین نوع وارونه نمایی ها که این روزها در تلاش مشترک غرب و غربگراهای داخلی برای تحمیل توافق مورد قبول دشمن به کشورمان از آن استفاده می شود! سوم؛ باتوجه به فراوانی نمونه های خلاف گویی آشکار جریان مورد اشاره و نیز خسارت جبران ناپذیری که به نظام و مردم تحمیل کرده اند، پیشنهاد می شود که افراد شاخص این جریان در یک مرکز مسئول، نظیر بازرسی کل کشور و یا دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مدیران دولتی، مورد مؤاخذه علنی قرار گیرند تا خلاف گویی و وارونه نمایی آنها با ارائه اسناد غیر قابل انکار موجود بر همگان آشکار شده و زمینه سوءاستفاده بیشتر آنان که در بسیاری از موارد همسو با دشمنان تابلو دار نظام بوده است از میان برداشته شود.

به عنوان مثال، از آنها بخواهند فقط به یکی از دستاوردهای برجام برای کشورمان اشاره بفرمایند!! 2- و اما، برخلاف آنچه مقامات و رسانه های غربی اعلام می کنند و در داخل کشور توسط شماری از مدعیان اصلاحات و اعضای دولت قبلی تکرار می شود، تا کنون مذاکرات وین به هیچ نتیجه ای که تضمین کننده منافع ملی کشورمان و مخصوصاً تامین کننده انتفاع اقتصادی ایران باشد، نرسیده است و مذاکرات درباره چهار محور اصلی، کماکان بی نتیجه مانده است.

پادمان، لغو تحریم ها، تضمین آمریکا که تعهدات خود را نقض نمی کند و اجرای مرحله ای توافق که پیشنهاد - بخوانید حیله- آمریکاست و تیم هسته ای ایران با شناخت هوشمندانه ای که از حریف دارد، به شدت با آن مخالفت می ورزد.

مقامات و رسانه های غربی با این هدف که ایران را مانع انجام توافق معرفی کنند، درباره خودداری آمریکا از تن دادن به خواسته های قانونی و منطقی ایران سخنی نمی گویند و پی در پی مصاحبه کرده و مقاله می نویسند که پیش نویس توافق مورد قبولِ طرفین آماده است و اکنون نوبت ایران است که گام نهایی را برداشته و توافق هسته ای رسمیت پیدا کند ‬‫! انگیزه حریف از این بازی روانی، آن است که در افکار عمومی، ایران را مانع رفع تحریم ها معرفی کند! و حال آن که حریف اصرار دارد تحریم های اصلی باقی بماند و حتی حاضر نیست تضمین بدهد که بعد از انجام توافق به تعهدات برجامی خود وفادار باشد! ‬‬ این بازی رذیلانه از سوی دشمن دور از انتظار نیست ولی آنچه تعجب آور است اصرار برخی از مدعیان اصلاحات و مسئولان دولت قبلی است که عهد شکنی حریف را دیده اند، خودداری آمریکا از ارائه تضمین را می دانند و از باقی ماندن تحریم های اصلی نیز باخبرند ولی در همان حال دولت و تیم هسته ای را به باد انتقاد گرفته اند که چرا به توافق تن نمی دهد؟! این حرکت جریان یاد شده، غیر از همسویی با دشمن - اگر نگوییم وطن فروشی- چه مفهوم دیگری می تواند داشته باشد؟!‬ 3- آمریکا می گوید از آنجاییکه توافق هسته ای به تصویب کنگره نرسیده است، نمی توان تضمین داد که رییس جمهور بعدی آمریکا (و یا همین رییس جمهور فعلی در مقاطع بعدی ) آن را نقض نکند! خُب، چگونه می توان به توافقی با این ویژگی تن داد؟ و مدعیان اصلاحات با حمله به دولت از منافع کدام طرف چالش حمایت می کنند؟! گفتنی است خانم نیکی هیلی نماینده دولت ترامپ در سازمان ملل در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز (وابسته به پنتاگون ) می گوید:‬ جو بایدن هرگونه توافقی را امضا کند به شما قول می دهم که رییس جمهور بعدی آن را در روز اول حضورش پاره خواهد کرد ! آقای دکتر باقری مسئول تیم هسته ای کشورمان به حریف گفته است، توافقی که هیچ تضمینی نداشته باشد قابل پذیرش نیست و روال تعریف شده میان دولت آمریکا و کنگره این دولت، مشکل شماست و هیچ الزامی نداریم که از قوانین شما پیروی کنیم! آیا این دیدگاه، میهن دوستانه و هوشمندانه است یا اصرار مدعیان اصلاحات به امضای توافق به هر شکل؟! 4- همین جا سخن دیگری نیز با غربگرایان و برخی از دست اندرکاران دولت سابق در میان است و آن اینکه، چرا نسبت به ادعای آمریکا درباره تبعیت دولت آن کشور از کنگره لام تا کام سخن نمی گویید و تلویحاً آن را منطقی می دانید ولی طرح راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم ها که نجات دهنده برنامه هسته ای کشورمان از باج خواهی آمریکا بود را بر نمی تابید و علیه آن زبان و قلم می چرخانید؟!.

بماند! 5- یکی از اصلی ترین موارد اختلاف به بخش پادمان (بازرسی ها ) و موضوع (ابعاد احتمالی نظامی) موسوم به PMD (POSSIBLY MILLITARY DIMENSION) باز می گردد.

این اتهام به برنامه هسته ای ایران که برای اولین بار (طبق ادعای آمریکایی ها) از کامپیوتر شخصی یکی از کارمندان فراری سابق ایران به دست آمده بود، سال ها مورد مناقشه و بررسی های گسترده آژانس قرار گرفته و نهایتاً آژانس با صدور بیانیه ای، ایران را از تلاش برای تولید سلاح هسته ای مبرا دانست و تاکید کرد که اگر در گذشته نیز اقداماتی در این خصوص صورت گرفته باشد اکنون هیچ دلیل و نشانه ای حاکی از آن وجود ندارد.

این روزها اما، آژانس بین المللی انرژی اتمی با استناد به اوراقی که از سوی رژیم صهیونیستی دریافت کرده است بار دیگر ماجرای تمام شده پی ام دی را به میان کشیده و ادعا می کند که برای اطمینان باید از چند مرکز نظامی حساس کشورمان بازرسی به عمل آورد! در این باره گفتنی است: الف- رژیم صهیونیستی علاوه بر آن که یک رژیم جعلی است، عضو معاهده عدم اشاعه سلاح های هسته ای NPT هم نیست و در عین حال صدها بمب و موشک هسته ای نیز در اختیار دارد! پرسش از آژانس این است که طرف مقابل ما در چالش هسته ای آژانس است یا اسراییل؟! ب- آژانس به وضوح و آشکارا نشان داده است که در بازرسی از مراکز هسته ای ایران با اسراییل هماهنگ است.

گروسی، مدیرکل آژانس قبل و بعد از سفر به ایران، به تل آویو سفر می کند و با مسئولان رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته ای کشورمان به رایزنی می نشیند.

ج- اسراییل پنهان نمی کند که اطلاعات لازم برای چند خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران را از بازرسان آژانس دریافت کرده است! د- مدیرکل آژانس در پاسخ به اعتراض ایران که چرا اطلاعات حاصل از بازرسی تاسیسات هسته ای ایران را در اختیار دشمنان کشورمان قرار می دهید، به صراحت اعلام می کند که اولاً ما نمی توانیم تضمین بدهیم در میان بازرسان آژانس جاسوس وجود ندارد! و دیگر آن که اطلاعات به دست آمده را در اختیار تمام اعضای NPT قرار می دهیم! و .

حالا کلاه خود را قاضی کنید و به این چهار پرسش پاسخ بدهید؛ اول؛ آیا به تیم هسته ای کشورمان حق نمی دهید که با صراحت اعلام می کند هرگز به بازرسان آژانس (بخوانید جاسوسان آمریکا و اسراییل ) اجازه بازرسی از مراکز نظامی حساس کشورمان را نمی دهیم؟ دوم؛ آیا اصرار برخی از مدعیان اصلاحات و مدیران دولت آقای روحانی در باره تن دادن به این خواسته آژانس را سؤال برانگیز نمی دانید؟! سوم؛ با توجه به دشمنان تابلو دار کشورمان که طی 43 سال گذشته از هیچ جنایتی علیه ایران اسلامی و مردم آن صرفنظر نکرده اند، اجازه می دهید اسرار نظامی کشورتان را در اختیار داشته باشند و .

چهارم؛ آیا ایستادگی تیم هسته ای کشورمان در مقابل باج خواهی آمریکا و متحدانش به بهانه پادمانی را درخور تقدیر می دانید یا نظر برخی از مدعیان اصلاحات را که باج خواهی حریف را توافق ترجمه می کنند؟!
کلید واژه ها: داخل - داخلی - حسین شریعتمداری - اصلاحات - روزنامه کیهان - خبرگزاری فارس - تلاش - هماهنگ - دولت سیزدهم - شریعتمداری - خارجی - مشترک - توافق - سازماندهی - مدیرمسئول - منافع ملی - ساماندهی - ایستادگی - مدعی - خبرگزاری - قابل - هوشیاری - مذاکرات - پیشگیری - روزنامه - هماهنگی - پیشنهاد - هسته ای - گسترده - آمریکا

آخرین اخبار سرویس:
تلاش برای پیشرفت کشور؛ مهم ترین راه مقابله با توطئه های دشمن

طلاب پای کار امنیت و آرامش مردم

ایثار خانواده 3 شهید اصفهانی پایان ندارد/ خانه ای که مدرسه شد

رییسی در جلسه عصر هیات دولت چه گفت؟

رییس جمهور به اعتراضات سراسری واکنش نشان داد | رییسی: دشمن عصبانی است و می خواهد به کشور ضربه وارد کند

پیگیری «برنا» درباره بازداشت شروین حاجی پور

استخدام کارشناس حسابداری و مسئول دفتر در شرکت معدنی صنعتی باقرآباد پارسیان

استخدام حسابدار با بیمه در بازرگانی شیلان گستر ماهان در فارس

ایثار خانواده 3 شهید پایان ندارد/خانه ای که مدرسه شد

رسانه ها جوانان و نوجوانان را بازیچه دست خود قرار داده اند

گزارش تصویری افتتاحیه طرح امین حوزه علمیه استان البرز

تصاویر/ جلسه هماهنگی برنامه های هفته وحدت در قروه

ضرغامی: کومله و دمکرات و منافق کیلو چند؟ اجمالا مشغول بچه های ‎دهه ی هشتادی خودمان شدیم

ضرغامی : کومله و دمکرات و منافق ، کیلو چند؟ اجمالا ، مشغول بچه های دهه هشتادی خودمان شدیم

تصاویر/ مجمع عمومی سالیانه بسیج کردستان

مدیر سلب صلاحیت شده بورس در مناطق آزاد

وکیل خانواده امینی: پرونده مهسا توسط قوه قضاییه با عنوان قتل به دادسرا ارجاع شد

پروژه میدان آذربایجان و سئوال های بی پاسخ

پدر مهسا امینی: در مورد ماهیت تماس تلفنی رییس جمهور با هیچ رسانه ای صحبت نکرده ام

آشکار شدن بخش هایی دیگر از پشت پرده اغتشاشات چند روز گذشته درگیلان

تصاویر/ نشست خبری اعلام برنامه های نهم ربیع الاول مسجد مقدس جمکران

فارغ التحصیلی بیش از 4 هزار بانوی طلبه خوزستانی

دل نوشته فاطمه گودرزی برای نسرین مقانلو+عکس

رای مثبت کمیسیون اجتماعی مجلس به زاهدی وفا

استخدام شرکت رهاورد مروارید هامون

استخدام شرکت آوام پیمنت

دشمن از پیشرفت کشور عصبانی و درصدد وارد کردن ضربه است

تکذیب اخبار کذب رسانه ها توسط پدر مهسا امینی

اجرای طرح های جامع گردشگری دریایی با مشارکت بخش خصوصی

طلاب حوزه علمیه خواهران خوزستان سال تحصیلی را آغاز کردند

پیش بینی پاداش 10 میلیارد تومانی برای گزارش گران فساد

امضای تفاهم نامه همکاری میان کمیته امداد و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

تشکر رییسی از مردم برای ناکام گذاشتن توطئه گران در اغتشاشات اخیر | دشمن از پیشرفت کشور عصبانی است

مقام حزب الله: لبنان با همکاری مقاومت به دستیابی به حقوق نفتی خود نزدیک است

رفع مشکل آب اصفهان با پول بیشتر؟

تصاویر / افتتاحیه آغاز سال تحصیلی 1402-1401 حوزه علمیه خواهران خوزستان

حضور فرمانده سپاه قم در منزل خانواده شهید مدافع امنیت

آتش بس در یمن به پایان رسیده است

پدر مهسا امینی: در مورد ماهیت تماس تلفنی رییس جمهور و یا دلجویی وی با هیچ رسانه ای صحبت نکرده ام

طرح پیشگیری و مقابله با انتشار اخبار جعلی در فضای مجازی منتشر شد

ژست دلسوزی برای ملت با اهداف خاص!

مشروعیت سیاسی بر بلاد مسلمانان بدون توجه به مرجعیت دینی میسّر نیست

آزادی در محیط اجتماعی دارای حرمت است

شهادت پلیس لرستانی در اغتشاشات مریوان/ پیکر شهید عبدالهی سه شنبه در خرم آباد تشییع می شود

استخدام شرکت آریانا پارس

استخدام شرکت آوا مهر

مراسم حرم مطهر بانوی کرامت از 9 تا 15 مهر اعلام شد

تصاویر/ نشست هم اندیشی از الهیات اجتماعی تا ارشاد اجتماعی

استخدام 12 عنوان شغلی در شرکت سابراه پی طبرستان در مازندران

عصبانیت یک روزنامه از میلیونی شدن هشتگ مهسا امینی

موفقیت ایران در احراز پست کلیدی در مجمع کشورهای صادرکننده گاز

موافقت دولت با تأمین اعتبار رفع مشکل آب در استان اصفهان

بهره گیری از مطالعات دانش بنیان برای مقابله با تهدیدات تالاب انزلی

کشوری که در معرض ناپدید شدن از جهان است برای گرامیداشت خود به متاورس متوسل شد

نشست شورای گفت وگوی بخش خصوصی قزوین و دولت

آزادی برخی دانشجویان دانشگاه تهران

تناقض در اجرای رتبه بندی و پرداخت علی الحساب معلمان خبرساز شد

انجمن سینمای جوان تربت حیدریه فاقد ساختمان است

تکذیب دوتابعیتی بودن زاهدی وفا و فرزندانش توسط وزارت خارجه

استخدام شرکت آوین درب

اظهارات جدید رییسی در باره پرونده مهسا امینی | دشمنان به قصد انزوای کشور وارد میدان شدند

معرفی سه فعالیت اقتصادی پرخطر/ ناامن ترین حوزه های سرمایه گذاری اعلام شد

قهرمان کوراش جهان: هدف اغتشاشگران براندازی و آشوب در کشور است/ مطالبات باید مسالمت آمیز مطرح شود

استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق ثابت، بیمه، بیمه تکمیلی و پورسانت/ارومیه

قهرمان کوراش جهان: هدف اغتشاشگران براندازی و آشوب در کشور است/ مطالبات باید مسالمت آمیز مطرح شود

وزارت خارجه دوتابعیتی بودن زاهدی وفا و فرزندانش را تکذیب کرد

برای آزادی دانشجویان بازداشتی وساطت کردیم / 15 دانشجوی در بازداشت مانده اند

گزارش فارس از وضعیت ملتهب امروز دانشگاه ها

سازمان اطلاعات سپاه: انتقام شهدای زاهدان را می گیریم

ببینید | اظهارات زنده کارشناس تلویزیون درباره هشتگ جنجالی مهسا امینی

رییسی: موظفیم دشمن را ناامید کنیم/ دشمن از پیشرفت ما عصبانی است

حرف هایی که درباره اعتراضات می زنید، نشان دهنده جهل تان است!

معترضان اغتشاش گرند یا شریعتمداری، حسن عباسی و روزنامه جوان؟

پیام استاندار قم به مناسبت شهادت مدافع امنیت قم

رییسی: موظفیم امید را در دل مردم افزایش دهیم

استخدام آژانس هواپیمایی آیسو سفر پارسه

طرح اصلاح قانون صید ترال در کمیته ای ویژه بررسی می شود

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان اتفاقات زاهدان را محکوم کرد

تأمین اعتبار برای رفع مشکل آب در استان اصفهان در دستور کار دولت قرار گرفت

قالیباف فکر می کند که نظام یک ریاست جمهوری به او بدهکار است

ایرنا: وساطت نهاد رهبری در دانشگاه ها برای آزادی دانشجویان بازداشتی

ژست دلسوزی برای ملت با اهداف خاص!

ریشه یابی عجیب یک نماینده از اعتراضات اخیر

177 نفر از کارکنان و خانواده نیروی انتظامی آذربایجان غربی حافظ قرآن هستند

نماینده مجلس:بسیاری از سرشاخه های اغتشاشات معلوم شده اند

تجلیل از فرماندهان دفاع مقدس

استولتنبرگ از پاسخ در مورد پذیرش سریع اوکراین در ناتو خودداری کرد

چرا الگوی کشت در ایران مهم است؟ | یکی از جالب ترین روش ها برای مقابله با خشکسالی+قیلم

وقف؛ عامل مهم فقرزدایی و تربیت انسان

6 نکته مهم از شهردار مشهد الرضا (ع) در دیدار با ناشنوایان

رییسی: دشمن از پیشرفت کشور عصبانی است

دهه هشتادی ها تاریخ ساز هستند نه دنباله رو تقدیر

ویدئویی غم انگیز از لحظه خاکسپاری فرزند نسرین مقانلو !

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: دشمن برای 13 آبان برنامه دارد

اصلاح ساختار بودجه

استخدام برنامه نویس PHP در سایت فالووران در قزوین

دشمنان با ایجاد اغتشاشات به دنبال ایجاد دو قطبی سازی در کشور هستند

نماینده مخالف ورود آلات موسیقی به کشور به حضور کرباسچی در صداوسیما هم معترض شد

استخدام حسابدار صنعتی و انبار و کارشناس امور اداری و مجامع در قزوین

یک بررسی جدید دلیل با هم شنا کردن اسپـرم ها به سوی تخـمک را نشان می دهد | اسپـرم های کار تیمی می کنند

آقایان مدعی اصلاحات باج را توافق ترجمه نکنید!

آقایان مدعی اصلاحات باج را توافق ترجمه نکنید!