مطالب مرتبط:
عزاداران حسینی قربانی گرفت | قتل 6 نفر با تیراندازی در عزای حسینی + جزییات
حضور جمعیت هلال احمر تویسرکان در ایام عزای حسینی + عکس
ظهر عاشورا در تابلوی رشتی دوزی بانوی گیلانی
خادم الشریعه شایسته کسب بهترین بانوی شطرنج جهان است/ یاد گرفتم باید ریسک کرد؛ قربانی هم شد!
بانوی قمی در اردوی تیم ملی کشتی
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 19 مرداد 1401 ساعت 00:572022-08-09سياسي

بانوی مجاهد آذربایجانی: این چه عزای حسینی است که پرچم حسینی در آن نیست؟


بانوی مجاهد و الگوی مقاومت زینبی در جمهوری آذربایجان طی سخنانی با انتقاد از ممنوعیت برافزایشته شدن پرچم های حسینی در عزاداری های خارج از مساجد در جمهوری آذربایجان گفت این چه عزای حسینی است که پرچم حسینی در آن نیست.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل خبرگزاری فارس، در واکنش های مردمی به ممنوعیت پرچم های حسینی در عزاداری های خارج از مساجد در جمهوری آذربایجان، سیده شهلا فرج آوا، بانوی مجاهد و الگوی مقاومت زینبی در جمهوری آذربایجان تأکید کرد: این چه عزاداری هایی است که هیچ پرچم حسینی در آن دیده نمی شود؟ سیده شهلا فرج آوا در سخنانی که از طریق کانال یوتیوبی الرعد منتشر شد گفت: چرا باید پرچم امام حسین(ع) ما پایین کشیده شده، به جایش پرچم یهود و ترک به اهتزاز درآورده شود؟ ما دو پرچم داریم؛ ابتدا پرچم امام حسین(ع) ما و سپس هم پرچم سه رنگ مان.

  چرا باید در کنار پرچم ما، پرچم های دیگری به اهتزاز درآیند؟ پرچم اسراییل چه می کند در آذربایجان؟ این بانوی مجاهد افزود: اکنون شرایط ترس و واهمه ای در آذربایجان ایجاد شده است که مجبور شوی پرچم حسین(ع) را پنهان کنی به اهتزاز درنیاوری و بر بلندا نصب نکنی.

در غیر این صورت کتک و حبس و مرگ در انتظارت خواهد بود.

پس در این صورت، ما از کدام شهادت می توانیم سخن بگوییم؟ پس، ما چطور به خودمان یاور حسین می گوییم؟ پس، حسین(ع) چرا به شهادت رسید؟ مگر بخاطر ما و بخاطر این دین نبود که حسین(ع) به شهادت رسانده شد؟ پس، ما چطور باید امانت امام حسین(ع) را حفظ کنیم؟ آیا با ترس می توانیم این امانت را حفظ کنیم؟ سیده شهلا فرج آوا که بخاطر نوشتن "یا حسین" بر روی دیوار منزلش در روستای "بینا" در حومه باکو از ابتدای ماه محرم در محاصره پلیس جمهوی آذربایجان قرار گرفته است، خطاب به اقشار ترسو در جامعه افزوده است: من می دانم که شما ترسو هستید!  کسانی هستند که مانع شما می شوند! همان طور که وقتی همسایگانم برای یاری من آمدند، همسران و مادران همسرانشان جلوی آنها را گرفتند و به داخل خانه انداختندشان! اما، این را بدانید کسی که پرچم حسین (ع) را بلند می.

کند، هیچ گاه بازنده نمی شود! به من توصیه می کنند که از پلیس ها خواهش کنم از اینجا بروند.

اما، من هیچ گاه از پلیس هایی که اینجا را محاصره کرده اند، درخواست نخواهم کرد که از اینجا بروند.

من هیچ گاه حرکتی نخواهم کرد که نام امام حسین(ع) را لکه دار کند! این بانوی الگوی مقاومت حسینی در جمهوری آذربایجان افزود: دیروز دیدم که در مراسم های عزاداری در جمهوری آذربایجان پرچم های سه رنگ مان به اهتزاز درآمده بود.

چه خوب! اما پرچم سه رنگ.

مان باید در کنار پرچم امام حسین(ع) به اهتزاز درآید! زیرا سربازان شجاع ما برای  برافراشتن پرچم جمهوری آذربایجان، پرچم امام حسین(ع) را برافراشتند و حرکت کردند.

می بینم که در مراسم های عزاداری درباره شهدایمان مرثیه خوانده می شود! اما، بنای شهادت را امام حسین(ع) پایه گذاری کرده است و تمامی شهدا به او می پیوندند.

مگر سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع) نیست؟ برادران و خواهران عزیزم!  اینها نه فقط امام حسین(ع) را، بلکه بطور کل دین اسلام را می خواهند از بین ببرند.

  آنهایی که می گویند ما  پیروان گرگ خاکستری هستیم، می خواهند دین اسلام را بطور کامل از بین ببرند.

اینها نه فقط امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) را بلکه کل اسلام را می خواهند به قتل برسانند.

اما موفق به این هدف نخواهند شد! همان طور که امام حسین(ع) به همراه خانواده اش خون داد و از جان خود گذشت و در واقعه کربلا نگذاشت دین مان از دست برود، ما نیز باید پیرو این مکتب باشیم.

هیچ گاه نباید بخاطر برافراشتن پرچم امام حسین(ع) بترسیم.

زیرا، خداوند به ما قدرت خواهد بخشید! سیده شهلا فرج آوا خطاب به روشنفکران و روحانیون درباری مجری اوامر کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان که مجالس عزای حسینی را از محتوای ظلم ستیزی و آزادگی آموزی تهی می کنند نیز گفت: سخنان یک مدیر مدرسه را گوش کردم.

همان مدیری که ما آینده فرزندانمان را به او سپرده ایم! اما، او می خواهد آینده فرزندانمان را با بی دینی تباه کند.

ای روحانیون درباری! از خدا بترسید! چرا  وارد چنین بازی کثیفی شده اید؟ چند روز است که ما منتظر صدای اذان هستیم، ولی صدای اذان بلند نمی شود!  آیا از خداوند ترس ندارید؟ شما کیستید که می خواهید آینده فرزندان ما را تباه کنید؟ اگر ما پیروان امام حسین(ع) هستیم و اگر در رگ های ما خون امام حسین(ع) جریان دارد، بدانید که نخواهید توانست فرزندانمان را دشمن ما تربیت کنید! شما آذربایجانی ها واقعی را نشناخته اید! قسم به نام حسین(ع) ، آذربایجانی ها فرزندان خود را خوراک شما نخواهند کرد! این بانوی مجاهد افزوده است: من معجزه های زیادی را در این راه مشاهده کردم.

  تا یک هفته پیش از این، حتی با عصا نیز به سختی حرکت می کردم.

من فقط از ناحیه پا معلول نیستم، من بارها عمل جراحی کرده ام و برای اینکه نیرویی برای حرکت کسب کنم، باید ساعت ها و روزها استراحت می کردم.

اما، اکنون خداوند به من نیرویی بخشیده است که  به پا خاسته ام و چندین روز است که خواب و استراحت ندارم.

روزی فقط یک بار غذا می خوریم یا حتی آن را هم نمی خوریم.

قسم به نام با شکوه امام حسین(ع) و قسم به نام خانم زینب(س)، اگر ما بترسیم، به معنای آن است که فرزندان خود را  برتر از فرزندان امام حسین(ع) می دانیم.

من نام آقایم را نوشته ام و برافرشته ام و در آینده نیز برافراشته خواهم کرد این نام را.

  تا نفس دارم این کار را خواهم کرد.

بیایید مرا به دار بیاویزید!  من نام آقایم را زنده نگه خواهم داشت.

  بر روی نام حسین(ع) من پرده سیاه آویختید! خودتان نیز نفهمیدید که چه کردید؟!  شما پایان خود را مهیا کردید!  ای کسانی که به خداوند اهانت می کنید! ای کسانی که نام خدا را می پوشانید! آیا دیدید که هربار که نام حسین(ع) را پاک کردید، باز هم این نام ظاهر شد! سخن من با آن ظالمی است که این نیروهای پلیس را اینجا فرستاده است و سخن من با روحانیون درباری است!  ننگ بر شما باد! با چه رویی بر روی آن منبر می نشینید و نام حسین(ع) را بر زبان خود جاری می کنید؟! ای روحانیون درباری و ای مداحان خودفروخته! ای کسانی که از این کشور به آن کشور می روید و در مقابل پول مرثیه می خوانید! ای کسانی که خود را سید معرفی می کنید، ننگ بر شما باد که برای سیدها خجالت آور شده اید! سیده شهلا فرج آوا افزود: ای شیعیان! بدانید که خداوند متعال شما را از نور اهل بیت(ع) منوّر ساخته است! فریب این روحانیون درباری را نخورید که شما را اغوا نکنند.

شما چگونه می توانید به پایین کشیدن پرچم حسین(ع) رضایت بدهید؟! وقتی در مجلس عزای حسین(ع) پرچم حسین(ع) نیست، چطور قلب شما می تواند راضی باشد؟! در جایی که نام حسین(ع) نیست، شما چطور می.

توانید احساس رضایت کنید؟!  قربان غیرتتان بروم!  اجازه ندهید روحانیون درباری شما را ساکت کنند و غیرتتان را بخشکانند! کسانی که امروز غیرت شما را می.

خشکانند، فردا حرکت های دیگری با شما خواهند کرد! از کجا می.

دانید کسانی که امروز به حیاط منزل من وارد شده، به فرزندم مشت و لگد می زنند، فردا  وارد منزل شما نخواهند شد و ناموس شما را کتک نخواهند زد؟! و به صورت همسرتان سیلی نخواهند زد؟! مگر شما از این ظلم مصون شده اید؟! همچنین از جمهوری آذربایجان خبر رسیده است که جوان لنکرانی به نام "سامید" که در اعتراض به برچیده شدن پرچم امام حسین(ع) از مسجد روستای رامانا، پرچم عزای حسین(ع) را  بر فراز دکل مخابراتی در این روستا به اهتزاز درآورد و فیلم این واقعه در شبکه های اجتماعی منتشر شد، توسط نیروی پلیس جمهوری آذربایجان بازداشت شده است.

گفتنی است کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان که از امسال با تصویب قوانینی در مجلس جمهوری ، بجای اداره مسلمانان قفقاز ، متولی امور مساجد و امامان مساجد در این کشور شده است، برافراشتن پرچم های عزای حسینی در حیاط مساجد و تجمعات عزاداری عمومی را  ممنوع کرده و صرفا بر برافراشتن پرچم ملی جمهوری آذربایجان تاکید کرده است.

اما، در برخی مناطق و تجمعات حسینی در جمهوری آذربایجان، مردم توانستند در کنار پرچم ملی جمهوری آذربایجان، پرچم های عزای حسینی را نیز برافرازند.

از سوی دیگر، در پی حمله افراد گروهک یاسر الحبیب، سرکرده جریان "شیعه انگلیسی" به سفارت جمهوری آذربایجان در لندن به بهانه ممنوعیت پرچم های عزای حسینی در جمهوری آذربایجان و اهانت به پرچم این جمهوری در سفارتش در لندن و نصب پرچم های سیاه در این سفارتخانه توسط افراد یاسر حبیب، رسانه های صهیونیستی در باکو فرصت سیاه نمایی شدیدی را ضد اسلام و تشیع به دست آورده اند و روحانیون درباری جمهوری آذربایجان نیز بدون تفکیک و رد "شیعه انگلیسی"، به اصطلاح افراطی گری دینی و شیعی را نفی می کنند و مردم را به تساهل و رعایت قوانین حکومت لاییک فرا می خوانند.

انتهای پیام/.


کلید واژه ها: جمهوری آذربایجان - آذربایجان - پرچم - حسینی - جمهوری - الگوی مقاومت - عزاداری - بانوی - ممنوعیت - واکنش های مردمی - مقاومت - مساجد - زینبی - بین الملل - خبرگزاری - امام - انتقاد - کانال - منتشر - گزارش - مردمی - واکنش - یهود - گروه - کنار - هایی

آخرین اخبار سرویس:
مهران مدیری از کشور خارج شد! | فرار یا ترک کشور؟ + جزییات

واکنش متفاوت محمد اصفهانی به اعتراضات: روی آتش این روزها نفت نمی ریزم!

طلاهای مادر به عروس می رسد یا دختر؟

ماجرای توضیحات سردار سلیمانی به خاتمی

اعتراضات 1401 به روایت عباس عبدی

جواب این سوال رو بده تا حقایق باورنکردنی زندگیت رو بگم!

انتشار کاریکاتور رییسی در شارلی ابدو [+عکس]

تماشای رایگان شب عملیات از نزدیک

گفت و گوی امیرعبداللهیان با رسانه آمریکایی درباره فوت مهسا امینی و اتفاقات اخیر در کشور

روزنامه همشهری خواستار برخورد جدی با چهره های معروف شد! | برخورد قاطع با سلبریتی های اغتشاش

گفت وگوی امیرعبداللهیان درباره فوت مهسا امینی با نیویورک تایمز

سد دالکی 42 درصد پیشرفت فیزیکی دارد/ 1080 میلیارد تومان تزریق می شود

تیپ خفن و جذاب آرون افشار + عکس

اعلام نتایج نهایی همه پرسی های روسیه در اوکراین

قدردانی گوترش از نقش مهم ایران در کمک به صلح و امنیت منطقه

اظهارات مهم تولیت حرم حضرت معصومه (س) درباره اعتراضات اخیر

ویدئوکست | ربیع زندگی

قدردانی گوترش از نقش ایران در کمک به صلح و امنیت منطقه

معصومی: حریفان با کشتی ایرانی، ما را بردند/ عموزاد، حسن یزدانی دوم می شود

زمان تشییع و تدفین استاد پیشکسوت حوزه اصفهان اعلام شد+ زندگی نامه

هشدار جدی معاون عملیات سپاه

دیدار با رییسی برای این چهره دردسرساز و او مجبور به استعفا شد!+عکس

مهران مدیری از کشور خارج شد؟

جدال باورنکردنی شیر و پلنگ + ویدئو

ببینید | اعترافات و اشک های دختران اغتشاشگر در قزوین | از این چهره های مطرح خط گرفتیم ...

افرادی که به سربازی نمیخواهد بروند چه شرایطی دارند

پایان سفر امیرعبداللهیان در نیویورک

اشک ماتم عزاداران در شام غریبانه امام رئوف(ع)

بیانیه مهم یک مرجع تقلید درباره اعتراضات

خواننده مشهور پاپ تغییر استایل داد +عکس

امیرعبداللهیان نیویورک را ترک کرد

لیدر های اعتراضات در تبریز رویت شدند! + ویدئو

بومی سازی بسته بندی فعال به همت دانش بنیان ها

کار تربیتی صرفاً با قانون صورت نمی گیرد

مهران مدیری علیرغم ممنوع الخروجی از کشور خارج شد

آرمان درویش داماد شد؟ | آرمان درویش دل دختر خانم بازیگر را دزدید

حرکت زننده طارمی انتقاد عمومی را برانگیخت

فائزه هاشمی بازداشت شد

فائزه هاشمی توسط یک نهاد امنیتی بازداشت شد | جزییات و دلیل بازداشت فائزه هاشمی

مردم می گفتند «موشک گیجه»!

فائزه هاشمی در شرق تهران بازداشت شد

آقامجتبی تهرانی: زیبایی، عامل امتحان الهی برای زنان و مردان است

هنوز به اشتباه فکر می کنیم باید برویم سراغ «کلاه قرمزی»

دیدار وزیر خارجه کشورمان با رییس مجمع عمومی سازمان ملل

صندوق بیماران خاص در یک قدمی اجرا

قدرتمندتر از همیشه آماده دفاع از کشور هستیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش: قدرتمندتر از همیشه آماده دفاع از کشور هستیم

چندکلام حرف حساب در حمایت از ماموران قانون/تیشه به ریشه خود نمی زنیم ما از یک خانواده ایم

انگلیس به کمک پلیس ایران می آید؟

آیا در جمهوری اسلامی اعتراض امکان دارد؟

فائزه هاشمی بازداشت شد

پایان طلسم 157 روزه سردار آزمون/عکس

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | چهارشنبه 6 مهر 1401

توییت گروسی درباره دو روز دیدار با محمد اسلامی

بنیامین بهادری کارتن خواب شد!

تجهیزات جنگی بدون توجه به خدا و قرآن بی ارزش است + فیلم

پیشنهاد آتش بس صدام در روز هفتم جنگ علیه ایران و پاسخ امام(ره)

استخدام مشاور تحصیلی در مجموعه پرسا در البرز

امروز با فریدون مشیری : بی تو مهتاب شبی، باز از آن کوچه گذشتم

استخدام شرکت شهر خودرو ایرانیان فردا

استخدام شرکت فردا رایانه

عکس | شام غریبان شهادت امام رضا(ع)

استخدام شرکت نمایه سازان ارتباط فردا

استخدام شرکت مبتکران دنیای فردا

میرتاج الدینی: تاکید بر بانکداری بدون ربا در طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران/ایران، موفق ترین کشور 10 سال اخیر در اسکار بین المللی

هیأت 41 ساله گردان تخریب؛ دل و جگردارهای دوران دفاع مقدس+عکس و فیلم

فرمانده نهاجا: قدرتمندتر از همیشه آماده دفاع از کشور هستیم

ترتیل صفحه 555 قرآن/ قدر فرصت عمر را بدانید+فیلم، متن و مفاهیم

80 فرزند شهید فاقد اشتغال در استان بوشهر وجود دارد

واکنش جامعه اسلامی مهندسین به اعتراضات

اوقات شرعی ششم مهر ماه در سمنان

استقبال از شهید مهاجر، عصر فردا در بجنورد

در زمان شاه هم همین حرف ها را می زدند؛ و شد آنکه شد!

آیا ما در جهان تنها هستیم؟

چرا هنوز نتوانستیم فرازمینی ها را ببینیم؟

تصویری خبرساز از امیرعبدالهیان در سازمان ملل | توضیح وزارت خارجه

یادواره 118 شهید گروه توپخانه و موشکی 15 خرداد برگزار می شود

استخدام شرکت گویا سیستم فردا

اسلامی: با مدیرکل آژانس درباره مسائل باقیمانده گفتگو کردیم

مقام سپاه: غرب و آمریکا در حال فروپاشی است

مراسم لاله گردانی در حرم شاهچراغ (ع)

می گویند مردم اگر سیر باشند مطالبه گر خواهند شد.!

6 راهکار اصلاحگرانه اعتراضات

تسنیم: فائزه هاشمی دستگیر شد

نشریه شارلی ابدو، اقدام رییس جمهور در نیویورک را تاب نیاورد + عکس

استخدام شرکت بازرگانی شایان مهر شمس

استخدام شرکت سلامت گستر شایان

استخدام شرکت شکوفا طب

استخدام شرکت شیرین مهد پارسیان

سیاسی بازی بلای جان دریاچه ارومیه

حاج محسن لبانی مطلق، پیرغلام اهل بیت و یار دیرین امام و رهبری دعوت حق را لبیک گفت

واکنش پناهیان به اغتشاشات اخیر

معاون عملیات سپاه: مقرهای مورد هدف سپاه، بیشترین نقش را در اغتشاشات اخیر داشتند

استخدام شرکت سین تاش ماشین

شناسایی پیکر شهید میرزایی/ پایان چشم انتظاری 38 ساله مادر شهید

شناسایی پیکر شهید میرزایی/ پایان چشم انتظاری 38 ساله مادر شهید

آیت الله مکارم شیرازی: نقد و اعتراض حق جوانان است!

حضور در نشست مجمع عمومی و هیات اجرایی شورای المپیک آسیا؛ خسروی وفا امشب عازم کامبوج می شود

فائزه هاشمی بازداشت شد

مقرهای تروریستی مورد اصابت بیشترین نقش را در اغتشاشات داشتند

بانوی مجاهد آذربایجانی: این چه عزای حسینی است که پرچم حسینی در آن نیست؟

بانوی مجاهد آذربایجانی: این چه عزای حسینی است که پرچم حسینی در آن نیست؟