مطالب مرتبط:
فارس من| واکنش پتروشیمی جم به تبعیض در استخدام ها/ کارکنان تا مهرماه تبدیل وضعیت می شوند
فارس من| واکنش پتروشیمی جم به تبعیض در استخدام ها/ کارکنان تا مهرماه تبدیل وضعیت می شوند
ببینید | واکنش استاندار تهران به مدفون شدن 200 نفر در سیل امام زاده داوود
مشکل تبدیل وضعیت نیرو های ایثارگر در حوزه نهاد های غیر دولتی
اخرین اخبار کرونا در ایران|رشد 292.95 درصدی نرخ ابتلا از 13 فروردین در پیک هفتم / کودکان ناقلان شیرین زبان+ نقشه و نمودار
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 15 مرداد 1401 ساعت 00:272022-08-05سياسي

فارس من| قاضی زاده: 200 هزار ایثارگر شامل تبدیل وضعیت می شوند/ رشد 60 درصدی پرداختی ها به گیرندگان کمک معیشت


رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در خبرگزاری فارس گفت: پیش بینی ما این است که اگر بخواهیم با نگاه جامع، قانون تبدیل وضعیت استخدامی را اجرا کنیم، - قاضی زاده از سرنوشت املاک بنیاد شهید می گوید 200​ هزار نفر از ایثارگران شامل تبدیل وضعیت می شوند با این وجود هنوز تعداد زیادی باقی ماندند.

بالاخره بعضی سازمان ها خودشان را مشمول این قانون نمی دانند.

در این زمینه مسائل حقوقی وجود دارد، مانند دعواهایی که با شرکت مخابرات وجود دارد، چون خودشان را مشمول این قانون نمی داند، با اینکه تفسیر قانون شفاف است و ابلاغ هم شده است.

پیش بینی ما این است که اگر بخواهیم با آن نگاه جامع، قانون را اجرا کنیم حدود 200 هزار نفر شامل تبدیل وضعیت می شوند.

برای اینکه بدانید این عدد چقدر بزرگ است، باید بدانید کل استخدام دولت در سال 67 هزار نفر است، این 200 هزار نفر که 90 هزار نفر آن ها تبدیل وضعیت شدند، بخواهد عملیاتی شود سه برابر استخدام یک سال است.

البته در اینجا می خواهم از سازمان ها و نهادهایی که این قانون را اجرا کردند تشکر کنم که با این کارشان به آن نیروهای انسانی عزت دادند و دلگرمی ایجاد کردند.

   چرا قاضی زاده به درصد جانبازی معترض است؟ درباره درصد جانبازی جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی گلایه هایی از سوی مخاطبان فارس من ثبت شده است که چرا با توجه به مشکلات این جانبازان، درصد های جانبازی پایینی به این افراد تعلق گرفته است.

بنیاد شهید برای مطالبه این عزیزان چه اقداماتی انجام می دهد؟ این مورد هم از اشکالات فرآیندی است.

چرا اصلاً باید برای جانبازان درصد مطرح باشد؟ شاخصی گذاشته شده و این مشکلات را درست کرده است.

درصد از کار افتادگی یک صورت کامل استاندارد شده جهانی است که در نظام دیات ما هم آمده است.

به طور مثال می گوید یک چشم نابینا چقدر دیه دارد یا از کار افتاده کلی کسی است که هر 2 چشمش نابینا شده است.

این شاخص کاملاً استاندارد شده است و در عرصه جهانی هم همین طور است.

یک گروه پزشکی که هیچ کدام کارمند بنیاد نیستند، آن فرد را معاینه و سوابق پزشکی اش را بررسی می کنند و طبق آن جداول به او درصد می دهند.

در این زمینه ما نمی توانیم مداخله مدیریتی کنیم.

ولی متأسفانه چون ارائه خدمات وصل شده به این موضوع، این داستان ها را پیش آورده است؛ یعنی طرف با درصد پایین طبق تشخیص کمسیون پزشکی خدماتی را می خواهد از ما بگیرد که به درصد بالا تعلق می گیرد.

از روز اول به دوستان گفتم شما نفیاً یا اثباتاً حق مداخله ندارید.

چون یک طرف حق الناس (حقوق جانباز) و یک طرف بیت المال است.

شما آن چیزی که قانون می گوید باید عمل کنید.

خدمات بنیاد شهید به سویی می رود که درصد جانبازی ملاک نباشد  البته کم کم داریم این مسائل را حل می کنیم.

به طور مثال خدمات درمانی ما به درصدهای مختلف متفاوت بود که الان یکسان شده است.

در بحث مسکن، کنکور و اشتغال هم به این گونه است.

اما در قضیه اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد یک امر ویژه برای آن ها داریم.

در خدمات حقوق داریم این تفاوت ها را کم می کنیم.

در بحث حقوق کمک معیشت ها نیز داریم تلاش می کنیم حقوق آن ها را به حالت اشتغال نزدیک کنیم.

پرداختی ها به کمک معیشت بگیرها 60 درصد رشد داشته است درباره ایثارگران کمک معیشت بگیر گفته شده که حداقل حقوق کارمندان به آن ها تعلق می گیرد.

سال گذشته پرداختی به آن ها 2 میلیون و 200 هزار تا بوده است و امسال این رقم به سه میلیون و 600 هزار تومان رسیده است؛ در حالی که حداقل حقوق کارمندان پنج میلیون و 600 هزار تومان است.

در این زمینه اقدام کوتاه مدت بنیاد شهید چیست؟ حداقل حقوق کارکنان دولت 2 میلیون و 400 هزار تومان و حداقل دریافتی آن ها پنج میلیون و 600 هزار تومان است.

این 2 مفهوم کاملاً جداست.

قانون می گوید کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان است نه رقم دریافتیشان.

این در قانون بودجه هم به صورت عددی تصریح شده است که البته ما آن را اصلاح کردیم.

حال اگر قرار بود ما در جداول بودجه اصلاح نکنیم، باید 2 میلیون و 200 هزار را 2 میلیون و 400 هزار تومان می رساندیم.

منتها با کمک دوستان در مجلس در ذیل جداول حکمی آورده شد که امسال 60 درصد بیش از سال گذشته (1400) این پرداختی افزایش پیدا کند، چون این حکم آمد، قانون ارتقا پیدا کرد.

بنابراین جامعه هدف ما چون این پنج میلیون و 600 هزار تومان را شنیدند، فکر کردند باید این رقم پرداخت شود.

بنابراین اصل قانون اجرا شده، اما اینکه کفایت نمی کند بله! درست است.

ولی قبول کنید برای دولتی که محدودیت منابع مالی داشته، 60 درصد رشد در پرداختی کمک معیشت ها رشد قابل توجهی است.

تمام آیین نامه های بنیاد شهید را در دولت به تصویب می رسانم جانبازان تبصره یک درباره قانون جامع ایثارگری معتقدند که درباره قوانین مرتبط با آن ها از سوی بنیاد شهید تفسیر به رأی شده است.

نظر شما چیست؟ دوستان ما در معاونت تعاون و معاونت حقوقی بنیاد شهید کارشان این است که بنشینند بحث کنند، اما تفسیر قانون کار ما نیست.

دولت آیین نامه می نویسد و ما مجری آیین نامه ها هستیم.

اگر این عزیزان با قسمتی از قانون مشکل دارند، باید دیوان عدالت اداری بروند و شکایت کنند که این آیین نامه خلاف است و باطلش کنید.

حال اینکه بعضی از افراد ما را جای دولت، مجلس و سازمان برنامه می بینند، اما ما جای خودمان هستیم.

آن ها ممکن است اشکالاتی به قانون داشته باشند، من که رییس بنیاد شهید هستم که نمی توانم آیین مصوب دولت را تغییر بدهم.

بنابراین حرفی ندارم جلسه ای با معاونت تخصصی برگزار بشود و حرف هایشان را بزنند.

یکی از کارهایی که ما در این دوره شروع کردیم این است که تمامی آیین نامه ها را در دولت یک به یک به تصویب می رسانیم تا سلیقه اشخاص لحاظ نشود.

خانواده شهدای فاطمیون به یک شرط از خدمات بنیاد شهید بهره می برند درباره توجه و رسیدگی به خانواده شهدای فاطمیون با توجه به نقش آن ها در جبهه مقاومت، بنیاد شهید چه برنامه ای دارد؟ خانواده شهدای فاطمیون 2 جور مسأله دارند که یک سری این مسائل به ما مربوط می شود.

در وهله نخست که احراز شهادت و جانبازی آن ها صورت گرفت، ما همان برخوردی را با خانواده آن ها خواهیم داشت که با سایر شهدا انجام می دهیم؛ به طور مثال حقوق والدین و همسر شهدا، حضورشان در مدرسه شاهد، اشتغال و مسایلی از این قبیل.

این موارد هم از طرفی انجام می شود که احراز تابعیت آن ها انجام شود.

این بخش در اختیار ما نیست و قانون و وزارت امور خارجه درباره آن باید تصمیم بگیرند که متأسفانه فرآیند خیلی طولانی و پرزحمتی است که بنیاد شهید هم به آن معترض است.

درباره مسکن خانواده شهدای فاطمیون یک طرح مسکن ویژه با بچه های سپاه شروع کرده ایم که ان شاءالله در 2 سال آینده به نتایج خوبی خواهد رسید .

باب گفت وگو با ایثارگران باز است به عنوان آخرین سؤال این موضوع را می خواستم از شما بپرسم که آیا بنیاد از کسانی که در تجمعات اعتراضی شرکت یا تحصن می کنند، شکایتی می کند؟ هر کسی نزد ما پرونده دارد، جامعه هدف ماست و پیش ما محترم است.

نسبت به او در چارچوب قانون و در چارچوب اعتبارات مصوب مان پاسخگو هستیم.

بالاخره ما 2 تا قید داریم، یک قیدمان قانون و دیگری منابعمان است.

مثلاً فرض بفرمایید به طور قانونی باید هدیه ازدواج می دادیم، اما پنج سال است این هدیه داده نشده، تازه امسال شروع به دادن هدیه ازدواج کردیم.

خب! بسیاری از ایثارگرهای محترم از دیرباز نسبت به تحقق بعضی از خواسته هایشان که قانونی یا نیازشان بوده، اعتراضاتی داشتند.

با این وجود همین طور که همه اعتراضات مدنی و صنفی درست در کشور مورد سوء استفاده قرار می گیرد، ممکن است بعضی از اعتراضات در جامعه ایثارگری مورد سوءاستفاده قرار بگیرد، طبیعتاً دستگاه های نظارتی و امنیتی که مسؤول برقراری نظم و امنیت کشور هستند را روی این مسأله حساس کند.

اینکه یک جریانی از یک کشور بیگانه ولو رسانه ای می خواهد با برخی از لجنه های جامعه ایثارگری ارتباط بگیرد و عملیات روانی راه بیاندازد، خوب مسأله قابل اعتنایی است چون بالاخره یکی از تلاش های دشمنان ما این است که در بستر شخصیت های مقبول و مقدس حرف های خودشان را بزند.

در مورد بنیاد شهید تا جایی که اعتراض منجر به هتک اشخاص و تخریب اموال نشود، بنیاد شکایتی از کسی نمی کند، ولی وقتی که هتک اشخاص یا تخریب اموال می شود اولاً افراد نسبت به آبروی خودشان مسؤول هستند، دوماً نسبت به اموالی که در اختیارمان است ما مسؤولیت داریم.

طبیعتاً بنیاد در راستای استیفای آن حقوق مجبور است که اقدامات حقوقی و در چارچوب قانون انجام دهد و واقعاً مراجع بالادستی و نظارتی از ما این انتظار را دارند و گرنه ما بارها در بنیاد نشست داشتیم و ایثارگران آمدند و حرف زدند.

معاونین من مرتب جلسه دارند، ما دائماً در حال گفت وگو هستیم.

هر هفته با یکی از تشکل ها جلسه داریم، حرف می زنیم، در سفرهای مختلف استانی با نماینده های مختلف جامعه هدف گفت وگو می کنم.

بنابراین باب گفت وگو باز است.

 بعضی از این مطالبات در سطح بنیاد نیست و دوستان باید با فراکسیون ایثارگران در مجلس شورای اسلامی صحبت کنند و یا با نهادهای ذیربط دیگر، بالاخره در کشور ما خود مطالبه گری هم روش های قانونی خودش را دارد.

هر کسی می خواهد اقدام کند باید در چارچوب قانون عمل کند.

مسؤول مجوز قانونی هم وزارت کشور و فرمانداری است، باید با هماهنگی فرمانداری باشد تا مسؤولیت قبول کنند.

ما به عنوان خانواده سازمان ایثارگر تا جایی که بتوانیم با آن ها حرف می زنیم، منطقمان را می رسانیم.

وقتی یک معترض بیرون می ایستد و اصرار دارد نظم اجتماعی و مصالح حاکمیتی را نادیده بگیرد خب! از این شخص شکایت می شود.

بعد این فرد در دادگاه می رود و می گوید: من جانباز هستیم مرا ببخشید! وقتی به او می گویند چرا آن سخنان نادرست را گفتی که از شما شکایت شود؟! خوب جوابی ندارند به هر حال ما نمی توانیم نسبت به این قضایا بی تفاوت باشیم چرا که آبروی فرد یا یک سیستم و یک فرهنگ و تفکر ملی در میان است.

در حالی که ما جزو خانواده ایثارگر و شهدا هستیم، باید رعایت حدود شرعی و قانونی مان بیش تر از بقیه باشد.

چون جامعه ایثارگری برای ایجاد و حفظ این نظام مقدس خون داده است.

البته باز هم ما در بنیاد شهید خادمان جامعه معظم و معزز ایثار هستیم و از این دست موارد در این جامعه مقدس بسیار محدود است و ان شاالله به جایی برسیم که شاهد همین موارد محدود هم نباشیم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: تبدیل وضعیت - رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران - بنیاد شهید و امور ایثارگران - قانون - ایثارگر - وضعیت - بنیاد شهید - ایثارگران - قاضی زاده - هزار - پیش بینی - رییس بنیاد شهید - استخدام - خبرگزاری فارس - شوند - شرکت مخابرات - استخدام دولت - تفسیر قانون - مسائل حقوقی - بنیاد - مشمول - کمک معیشت - سازمان ها - از سرنوشت - قاضی - بینی - اجرا - زاده - کنیم - فارس

آخرین اخبار سرویس:
اظهارات جنجالی مقام ارتش درباره خلیج فارس

اعتراض «انقلابی ها» به توییت مرندی و رائفی پور درباره سلمان رشدی

تست شخصیت شناسی | چقدر رویایی و عاشق هستید؟!

اولین عملیات برای قتل سلمان رشدی کی بود و چه سرانجامی داشت؟ (+عکس)

آخرین وضعیت کرونا در هرمزگان/ یک فوتی و 12 بستری جدید

آخرین وضعیت کرونا در هرمزگان/ یک فوتی و 12 بستری جدید

هند: به سیاست «چین واحد» پایبندیم

موضع رهبر انقلاب درباره حکم اعدام سلمان رشدی

ادعای عجیب سخنگوی دولت درباره سفرهای استانی

مقایسه عجیب ایران و عربستان توسط یک روحانی

مدیریت کلان و منافع ملی 

آب شرب ازنا کاملا سالم به دست مردم می رسد/ مردم به شایعات بی اساس توجه نکنند

متن فتوای قتل سلمان رشدی

«ماجرای انتشار کتاب موهن «آیات شیطانی» و فتوای ارتداد رشدی توسط امام(ره)»

هویت ضارب سلمان رشدی اعلام شد

مذاکرات پایان خوشی ندارد

ارزیابی مشاور تیم مذاکره ایران از همزمانی «توافق هسته ای احتمالی» با ترور «رشدی»

جزییات مهم از پیشنهاد برجامی به ایران/ پولتیکو گزارش داد

گزارش سفر رییس جمهور به دیار کریمان/ از 216 مصوبه برای رفع مشکلات تا تشکیل منطقه ویژه اقتصادی جازموریان

هم زمانی ترور «رشدی» با نهایی شدن توافق برجامی ، تصادفی است ؟ / عبدی پاسخ داد

دونالد ترامپ به خاطر تخطی های بالقوه از «قانون ضد خرابکاری» تحت تعقیب است

تصاویر/ مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله اعتمادی کاشانی

تصاویر / مراسم سوگواری سومین شب هیئت هنر و رسانه قم در دهه دوم محرم 1444

خط حزب الله 353 | احیاگر اسلام

تصاویر | وقتی محافظین رییسی از او جا می مانند! | سرعت رییس جمهور را ببینید

لزوم همراهی دولت و مجلس در مسیر ساماندهی استخدام کارکنان

«سردار همدانی با تدبیری ستودنی از بروز فجایع بزرگی در سال 88 جلوگیری کرد»

ماجرای انتشار کتاب موهن «آیات شیطانی» و فتوای ارتداد سلمان رشدی توسط امام(ره)

حوالی خط پایان ماراتن نفس گیر / تایید تلویحی توافق نهایی برجامی از سوی رییسی؟

امروز با حافظ : گل در بر و می در کف و معشوق به کام است

پایان ماراتن نفس گیر؟ / تایید تلویحی توافق نهایی برجامی از سوی رییسی

تصاویر | دیدار صمیمانه رییس جمهور با اقشار مختلف مردم جیرفت

چهره ای که می بینید نشان می دهد از چه چیزی در شریک زندگیتان متنفر هستید

تصاویر/ رییس جمهور در نشست خبری استان کرمان

تصاویر/ جلسه شورای اداری استان کرمان با حضور رییس جمهور

گزارش سفر رییس جمهور به دیار کریمان/ رییسی: برخی ملامت کردند و زخم زبان زدند، اما ما میدان خدمت را ترک نکردیم

دیدگاه متفاوت محسن کدیور و عباس عبدی درباره ی حمله به سلمان رشدی

الخزعلی خواستار برگزاری هرچه سریعتر جلسات پارلمان عراق شد

نشست شورای اداری در کرمان با حضور رییس جمهور

فاطمه اسکندری نشست شورای اداری در کرمان با حضور رییس جمهور

التزام به بهره گیری از نظرات نخبگان در اداره کشور در دستور کار است

تیر خلاص کریمی قدوسی به مخبر

یادداشت شریعتمداری درباره موسوی/ او یک «فراماسون» است!

ادعای عجیب شریعتمداری: میرحسین عضو تشکیلات فراماسونری است!

یادداشت شریعتمداری درباره میرحسین موسوی/ او یک فراماسون است!

احمد سلمان رشدی ؛ داستان زندگی یک محکوم به اعدام (+تصاویر)

وزیر آموزش و پرورش: سهمیه پذیرش دانشگاه فرهنگیان را کم نکرده ایم

چرا طوفان ها با رییس جمهورها هماهنگ نیستند؟!

سفارت ایران در یونان: نفتکش لانا بزودی عازم ایران می شود

او یک « فراماسون» است!

ببینید | حکم امام خمینی(ره) برای سلمان رشدی

دلیل تخریب وسیع سیل های اخیر چه بود؟

دیدار استاندار تهران با خانواده شهید سرلشکر مصطفی اردستانی

توضیح سردبیر خبرگزاری قوه قضاییه در باره سکانسی از سریال یاغی

ناگفته های سیدحسن نصرالله درباره نقش حاج قاسم در جنگ 33 روزه

مهمترین شایعات فضای مجازی در هفته گذشته

فاطمه اسکندری نشست شورای اداری با حضور رییس جمهور در کرمان

ترتیل صفحه 512 قرآن/ بیعت رضوان+فیلم، متن و مفاهیم

فارس من |چرا نباید حجاب استایل ها را دنبال کنیم؟!

امام جمعه قائمشهر: شورای امنیت ملی پاسخ این رسانه ها را بدهد

انتقاد یک روحانی: ظهر عاشورا مردم فریاد میزدند که 12 ساله پول داده ایم و مساکن ما را نداده اند

انتقاد امام جمعه اردبیل از بی عدالتی در کنکور امسال

قدردانی معاون رییس جمهور از اشتغال زایی در سه شهرستان رابر، بافت و ارزوییه توسط مجتمع فولاد بافت

رییس جمهور: «تیم مذاکره کننده با استدلال قوی به دنبال رفع تحریم هاست»

پاسخ محسن رضایی به بیانیه میرحسین موسوی

دور دوم سفرهای استانی با رویکرد متفاوتی انجام می شود/ تصویب 216 مصوبه برای کرمان

فرصت سیاسی برای اقتصاد ایران

اشاره تلویحی رییسی در موافقت به احیای برجام؟+فیلم

رییسی در طوفان شن گیر افتاد+عکس

رییسی: استان جنوبی کرمان حتما تشکیل خواهد شد

رییسی: دور دوم سفرهای استانی متفاوت خواهد بود/ 216 مصوبه رهاورد سفر دولت به کرمان

مرحوم حجت الاسلام نصیری مبلغ و شاعری نجیب و با حیا بود

رییسی: دور دوم سفرهای استانی متفاوت خواهد بود/ 216 مصوبه رهاورد سفر دولت به کرمان

استخدام ویزاکار شنگن و کانادا و انگلستان در یک شرکت معتبر در تهران

رییس جمهور: برای فعال کردن معادن به استان کرمان تفویض اختیار داده ایم

واکنش محسن رضایی به بیانیه میرحسین موسوی

ادعای جنجالی یک امام جمعه درباره خروج سپاه از لیست تروریستی

اشاره رییسی به موافقت با برجام؟! + فیلم

تایوان پاسخ چین را داد

دیدار استاندار تهران با خانواده شهید سرلشکر مصطفی اردستانی

دیدار استاندار تهران با خانواده شهید سرلشکر مصطفی اردستانی

تصویب216 مصوبه برای توسعه و پیشرفت استان کرمان

ناگفته های سیدحسن نصرالله درباره نقش حاج قاسم در جنگ 33 روزه

سیاست های کشاورزی دانش بنیان در مازندران تدوین شود

رییسی چه گفت که امام جمعه بم انتقاد کرد

سفر استانی دولت به کرمان 216 مصوبه داشت/دور دوم سفرها متفاوت خواهد بود

راهبرد و برنامه دراز مدت کشاورزی استان تهیه شود/ تشکیل کارگروه ویژه برنج یک ضرورت است

وقتی نفس های هویت و فرهنگ شهر تشیع در جدال با نماهای رومی به شماره می افتد

طرحی جدید برای افزایش حقوق اساتید

دور دوم سفرهای استانی هیئت دولت با رویکرد متفاوتی انجام می شود

ناگفته های سیدحسن نصرالله درباره نقش حاج قاسم در جنگ 33 روزه

صدیقی ، خطیب جمعه تهران : برای توافق نهایی ، این سه شرط را داریم

سگ های ولگرد هنوز هم در قم جولان می دهند/ فرهنگی که بلای جان مردم شهر شد

امیدوارم بیمارستان نفت ستاره به زودی به اتمام برسد

تأکید دادستان هرمزگان بر لزوم آزاد سازی حریم قلعه پرتغالی های جزیره هرمز

پاسخ به سوالات طرح جدید آموزش حوزه/سامانه به طور هوشمند دروس طلاب را پیشنهاد می دهد

وزیر آموزش و پرورش: سهمیه پذیرش دانشگاه فرهنگیان را کم نکرده ایم

وزیر آموزش و پرورش: سهمیه پذیرش دانشگاه فرهنگیان را کم نکرده ایم

بوروکراسی اداری جوانان داوطلب صنایع کوچک را نقره داغ کرده است

اولین سالگرد تصویربردار فقید صداوسیمای پیشوا در امامزاده ابراهیم(ع)

فارس من| قاضی زاده: 200 هزار ایثارگر شامل تبدیل وضعیت می شوند/ رشد 60 درصدی پرداختی ها به گیرندگان کمک معیشت

فارس من| قاضی زاده: 200 هزار ایثارگر شامل تبدیل وضعیت می شوند/ رشد 60 درصدی پرداختی ها به گیرندگان کمک معیشت