موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - رتبه بندي معلمان - افزايش حقوق - يورگن لوكاديا - همسان سازي حقوق بازنشستگان - اتحاديه اروپا - تامين اجتماعي - پرسپوليسي ها - همسان سازي حقوق - سياوش يزداني - مناطق برف گير - مربي خارجي در استقلال - ابرو طبيعي - اصلاح طلبان در انتخابات - پلاسي - رسانه ي ملي - رييس فرهنگستان علوم پزشكي - خدمات مسافرتي - ايستاده ايم - شهرك صنعتي كوهين - محمد كمالي - آبچالكي - جيم برايدنستاين

مطالب مرتبط:
اختلاف صاحب خانه و مستاجر منجر به کشته شدن 2 نفر از همسایگان شد
فیلم| نابود شدن خانه مقابل چشمان صاحبخانه
قاضی زاده: 28 خانه ایثار در کشور راه اندازی می شود
100 درصد حقوق صرف اجاره خانه در تهران
مدول دوم تصفیه خانه بزرگ فاضلاب تبریز در آستانه افتتاح/ انتقال 75 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 14 تیر 1401 ساعت 20:272022-07-05سياسي

روایتی از تازه داماد خوش شانس و صاحبخانه ای که 5 مستاجر را صاحب خانه کرد


فردای روزی که عقد کردیم، کارمان شد دنبال خانه گشتن و رفتن از این بنگاه به آن بنگاه، از این سر شهر به آن سر شهر و هرچه بیشتر می گشتیم، - خبرگزاری فارس ـ اراک؛ صدای بله عروس خانم در دفترخانه 56 اراک که بلند شد، نقل های رنگارنگ همراه با سکه های مبارک باد در اتاق پخش و صدای دست و لی لی لی مهمانان تا فاصله چند متری دفترخانه پیچید.

علی و سمیه بعد از سال ها عاشق هم بودن در نهایت با رضایت خانواده پای سفره عقد نشستند و تصمیم گرفتند زندگی مشترک خود را بلافاصله پس از برگزاری جشن مختصر و به ساده ترین شکل ممکن و بدون ریخت و پاش های مراسم عروسی آغاز کنند.

علی صالحی جوان 30 ساله اراکی و شاگرد مکانیکی که پنج ماه از تشکیل زندگی مشترکش می گذرد، با اشاره به سختی های پیدا کردن خانه برای تشکیل زندگی به خبرنگار فارس می گوید: فردای روزی که عقد کردیم، کارمان شد دنبال خانه گشتن و رفتن از این بنگاه به آن بنگاه، از این سر شهر به آن سر شهر و هرچه بیشتر می گشتیم، کمتر خانه مدنظر خود را پیدا می کردیم.

  وی بیان می کند: وام ازدواج همسرم را برای پول پیش خانه و وام ازدواج خودم را برای خرید بخشی از وسایل زندگی در نظر گرفتیم، اما با وام ازدواج هم نمی توانستیم خانه ای مناسب پیدا کنیم، چرا که قیمت رهن و اجاره خانه بسیار بالا بود و با درآمد ناچیز من همخوانی نداشت و با آن تنها می توانستیم پول رهن را بپردازیم و برای اجاره های یک میلیون تا سه میلیون تومان با مشکل مواجه می شدیم.

خدا صاحبخانه ای را پیش پایمان گذاشت که خانه اش را با 50 میلیون تومان تخفیف بدون دریافت هیچ کرایه ای در اختیار ما قرار داد صالحی می افزاید: 100 روز تمام به دنبال پیدا کردن خانه ای مناسب تمام شهر را زیرپا گذاشتیم و به تمام بنگاه ها سر زدیم، تا اینکه خدا صاحبخانه ای را پیش پایمان گذاشت که خانه اش را با 50 میلیون تومان تخفیف بدون دریافت هیچ کرایه ای در اختیار ما قرار داد و من و همسرم بعد از گذشت چهار ماه از زمان عقد، زندگی مشترک خود را آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون در شهرک قائم در خانه ای 85 متری و بسیار با برکت زندگی می کنند، می گوید: از همسایه های شنیده ام صاحبخانه جوان مجردی است که همواره خانه اش را با قیمت مناسب و تخفیف در اختیار مستاجرها قرار می دهد که برایش از خدا طلب خیر و برکت می کنم و از اینکه در ابتدای زندگی کمک بزرگی به ما کرد از او سپاسگزارم.

  این تازه داماد اراکی می گوید: با اینکه بعضی از صاحبخانه ها بویی از انصاف نبرده و می خواهند تمام هزینه های زندگیشان را از کرایه خانه و مستاجر تأمین کنند، اما صاحبخانه هایی نیز هستند حاضرند خانه 100 میلیونی خود را با قیمت 50 میلیون تومان اجاره دهند و صاحبخانه ما نمونه ای از صاحبخانه خوش انصافی است که این لطف بزرگ را در حق ما کرد.

رضا حیدری جوان 28 ساله و کارآفرینی که خانه خود را در اختیار این زوج جوان قرار داده، به خبرنگار فارس در اراک می گوید: در سال 96 زمینی به مساحت 100 خریداری و با کمک بردارم ساختمانی دو طبقه در آن احداث کردم که هم اکنون یکی از طبقات آن در اختیار یک زوج جوان قرار دارد.

  وی می افزاید: در طول 7 سال گذشته هرگاه تصمیم گرفتم خانه را اجاره دهم، با خودم عهد کردم خانه را با خدا معامله کرده و  آن را پایین تر از قیمت عرف منطقه در اختیار مستاجران قرار دهم که اخیرا نیز قراردادی با 50 میلیون تخفیف منعقد و خانه را در اختیار یک زوج جوان قرار داده ام.

این جوان کارآفرین که با اشتغالزایی، چهار جوان را در کارگاه کابینت سازی جذب کار کرده است، ادامه می دهد: اعتقادم این است که اگر قرار است پولی به دستم برسد، با رضایت کامل باشد تا با برکت داشته باشد، چرا که پولی که از سر اجبار و بدون رضایت باشند، قطعا برکتی نیز نخواهد داشت.

 اعتقادم این است که اگر قرار است پولی به دستم برسد، با رضایت کامل باشد تا با برکت داشته باشد، چرا که پولی که از سر اجبار و بدون رضایت باشند، قطعا برکتی نیز نخواهد داشت حیدری بیان می کند: این روزها که وضعیت اجاره مسکن در شهرها بیداد می کند و مستاجران چاره ای جز تن دادن به خواسته صاحبخانه ها را ندارند، اگر هوای همدیگر را نداشته باشیم، در حق خود و دیگران جفا کرده ایم.

وی با تاکید بر اینکه بین پولی که با رضایت پرداخت می شود و پولی که از سر اجبار و ناچاری پرداخت شود، زمین تا آسمان تفاوت وجود دارد، می گوید: قطعا پولی که با رضایت باشد، با خود برکت به همراه خواهد داشت و هزینه کرد آن شادی و آرامش برای انسان به دنبال دارد و این واقعیتی است که من همواره در طول هفت سال گذشته این واقعیت را با گوشت و پوست خود لمس کرده و نتایج آن را در زندگی دیده ام.

این صاحبخانه می افزاید: در طول 7 سال گذشته نه تنها در انعقاد قراردادهای اجاره هوای مستاجرها را داشته ام، بلکه پنج مستاجر را از طریق کمک برای اخذ تسهیلات بانکی خانه دار کرده ام.

  حیدری می گوید: به واسطه شغلم که کابینت سازی است، گردش مالی بالایی در بانک دارم که به دلیل این گردش مالی، امکان اخذ تسهیلات بانکی قرض الحسنه برایم در بانک های مختلف برایم فراهم است که در سال های گذشته برای پنج نفر از مستاجران با استفاده از این منبع، تسهیلات بانکی گرفته و آنها را صاحبخانه کرده ام.

در سال های گذشته برای پنج نفر از مستاجران با استفاده از این منبع  تسهیلات بانکی گرفته و آنها را صاحبخانه کرده ام وی اظهار می کند: در یکی از خیابان های اراک مغاز ه ای را به قیمت 60 میلیون تومان رهن دادم، مستاجر چکی به من داد و از من خواست کمی دیرتر از موعد مقرر نقد کنم، تا بتواند چک را پاس کند، من از او خواستم کار و کاسبی خود را شروع کند، یک روز با من تماس گرفت و گفت طلبی از فردی داشته که نتوانسته آن را پس بگیرد، از من خواست به او مهلت دهم تا طلاهای همسرش را فروخته و چک را نقد کند، با اینکه شدید به پول نیاز داشتم اما اجازه این کار را ندادم و به او گفتم با فروش طلاها دچار زیان می شود، می تواند کم کم پول رهن را بپردازد، بعد از این اتفاق خدا چندین برابر پولی که نیاز داشتم از طریق یک سفارش کار برای من جبران کرد و بارها برایم پیش آمده وقتی گره از کار کسی باز می کنم، خدا درهای رحمتش را به رویم می گشاید و من از اینکه پول بابرکت به دستم می رسد بسیار خوشحالم و خدا را شکر می کنم.

این جوان اراکی می گوید: از طریق راه اندازی کارگاه کابینت سازی چهار جوان را مشغول به کار کرده ام و می دانم امروز هرچه دارم از دعای خیر مردمی است که برایم دعا می کنند.

********** گزارش از حمیدرضا جلالی ********** انتهای پیام/  
کلید واژه ها: خانه - زندگی مشترک - تشکیل زندگی - دفترخانه - زندگی - برگزاری - خبرگزاری فارس - اراک - خبرنگار فارس - مراسم عروسی - فاصله - تشکیل - بنگاه - مشترک - علی صالحی - روزی - فارس - صاحب - خبرگزاری - صاحبخانه - عروس - خوش شانس - خبرنگار - رنگارنگ - خانواده - مکانیکی - مستاجر - رضایت - صالحی - شاگرد

آخرین اخبار سرویس:
اطلاعات جدید وزیر آموزش وپرورش در خصوص سامانه رتبه بندی معلمان | ویدئو

بازدید رییس جمهور از رصدخانه کشاورزی ایران

محفل انس با قرآن در یادواره شهدای توساسان و یادبود شهید مدافع حرم برگزار می شود

پیام تسلیت اداره کل قرآن و حدیث المصطفی در پی ارتحال استاد شهیدی پور

اصلاح الگوی کشت مورد توجه مسئولان قرار بگیرد

بررسی مسائل نخبگان، در مرکز بررسی های استراتژیک

انتخاب سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش

تیم اقتصادی کابینه به اصلاح جدی نیاز دارد

مجازات زنان بی حجاب چیست؟

«چاوشی» سفیر ایران در بنگلادش شد

مشارکت ماموران یگان ویژه چهارمحال و بختیاری در ساخت مسکن محرومان

مشارکت ماموران یگان ویژه چهارمحال و بختیاری در ساخت مسکن محرومان

«منصور چاوشی» سفیر ایران در بنگلادش شد

حبیب: روابط جهاد اسلامی و حماس قوی و مستحکم است

پیوند بین اندیشکده های استانی با نمایندگان به تمرکززدایی و حل مسائل کشور منتهی می شود

دیدار وزیر کار و بازرگانی موریس با امیرعبداللهیان

جزییات نشست کمیسیون امنیت ملی با حضور وزیر اطلاعات

نشست رییس قوه قضاییه با اصحاب رسانه | نقش قوه قضاییه در اعلام اختلاس ها و تامین امنیت سرمایه گذاری در کشور

رفع مشکلات اهالی رسانه با تصویب لایحه جامع روزنامه نگاری

خبرنگاران مدافعان مردم، نظام، اسلام و حقیقت هستند

انتصاب سفیر جدید ایران در بنگلادش

کمبود واکسن دریکی از آلوده ترین کشور جهان به ویروس آبله میمونی

نشست مسئولان عالی قوه قضاییه و وزارت اطلاعات برای مقابله با اقدامات تروریستی

فضای امروز رسانه، فضای جهاد است/ 60 فرمانده تجلیل می شوند

میخوای خودت رو بهتر بشناسی و بدونی بهترین ویژگی هات چیه؟ این تست رو جواب بده تا متوجه بشی

استخدام کارآموز برنامه نویس Front End به صورت دورکاری در تهران

انتقاد دبیر کل شورای مسلمانان انگلستان از تشدید اسلام هراسی

رسانه ها مطالبه گری به حق داشته باشند

نشست «شورای هماهنگی دفاع مقدس» در کرمان برگزار شد

تهیه پیش نویس اولیه بسته سیاستی نخبگان از سوی مرکز بررسی های استراتژیک

سند توسعه قرآنی در مازندران تنظیم می شود/ کمتر بودن هیات های قرآنی نسبت به هیات های مذهبی در استان

اهانت به شهدا دل هر مسلمان انقلابی را به درد می آورد

قشم ایر: مهمانداران با مسافران درگیر نشدند

هرکسی این چهار نشانه را داشت از او دوری کن / جدی بگیرید

دستگیری 4 نفر از سرشبکه های فرقه «عرفان حلقه» در پردیس

دستگیری 4 نفر از سرشبکه های فرقه «عرفان حلقه» در پردیس

مشارکت مأموران یگان ویژه چهارمحال و بختیاری در ساخت مسکن محرومان

تصاویر/ نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با رییس قوه قضاییه

تصاویر/ تجلیل از بانوی محجبه ماجرای قطار تهران- یزد در گلزار شهدای رفسنجان

یک نماینده مجلس: افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان در کشور ضروری است

استخدام شرکت ساینا شیمی بهشت

استخدام شرکت سانیا بالن

سفر رییس دیوان محاسبات عراق به ایران

روایت «پرستاری رهبر انقلاب از یک کمونیست در زندان»

کند شدن سرعت اینترنت بخاطر تحریم های آمریکاست

سفر رییس دیوان محاسبات عراق به تهران

استخدام 8 عنوان شغلی در یک شرکت بازرگانی و خدماتی معتبر در تهران

عیسی کلانتری: بدون احیای دریاچه ارومیه، هیچ حکومتی در ایران دوام نمی آورد/ محمد درویش: یک جایی باید تیر خلاص را بزنیم و حقایق را بگوییم

شاگردپروری در علوم قرآنی ویژگی مهم مرحوم شهیدی پور بود

امکان تعمیر نیروگاه های برق ترکمنستان توسط شرکت های توانمند ایرانی

امام جمعه آبادان با جمعی از آزادگان این شهرستان دیدار کرد

گزارش علی باقری در جلسه شورای عالی امنیت ملی

وزیر دادگستری در مجلس چه گفت/ واکنش نمایندگان

ماجرای درگیری مهمانداران با مسافران در پرواز نجف-تهران | مسافران پیاده نشدند | هواپیما آسیب دید؟

همسر شهید در گفتگو با تسنیم: تیسیر الجعبری در سالروز ازدواجمان، خبر شهادتش را به من داد

دولت طی سه روز آینده موضع نهایی خود را درباره حقوق بازنشستگان اعلام کند

تا دیروز به مذاکرات وین فحش می دادند، الان به استقبال برجام می روند

افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شود

پرونده تاج زاده زیر دست 2 الف است

“علیرضا خمسه” و دخترش با لباس شخصت های کارتونی/ عکس

تصمیمات مجمع تشخیص برای ساماندهی و تعیین تکلیف شرکت های دولتی

سازمان ملل: مذاکراتی برای حصول آتش بس گسترده در یمن در جریان است

استخدام سرپرست دفتر فنی در یک شرکت معتبر در کرمان

رییس قوه قضاییه:فساد مسری است و توسعه پیدا می کند

پشت پرده تعویق اصلاح حقوق بازنشستگان / افزایش حقوق به کجا رسید؟

عجیب ترین رسوم شناخته شده در دنیا

هفت روز بدون فوتی کرونا در خراسان جنوبی/ شناسایی 127 بیمار جدید

ادعای اعطای تابعیت لبنانی به زینب سلیمانی

همه کشور ها باید از فناوری صلح آمیز هسته ای برخوردار باشند

اصلاح قوانین برای استفاده از ظرفیت سمن ها و گروه های جهادی در اداره شهر/ عبور از فضای پیمانکاری در مدیریت شهری

این مسجد با نوجوانانش پویاست

افشاگری عجیب نماینده مجلس |دولت می خواست یارانه نقدی را پرداخت نکند

استخدام آمارنویس تولید در شرکت پاک لایه سان در قم

استخدام حسابدار در یک شرکت معدنی در تهران

اصلاح الگوی کشاورزی و دامپروری منطبق با اقلیم کشور

تشییع پیکر استاد شهیدی پور در قم

طرح نهضت ملی مسکن در 29 شهر استان خراسان جنوبی به صورت ویلایی احداث می شود

اخبار 20:30 شبکه دو سیما، 24 مرداد 1401

گزارش تصویری: تشییع پیکر حجت الاسلام شهیدی پور در شهر مقدس قم

قانون باید جایگاه تشکل های مردم نهاد و نوع ارتباط دستگاه های دولتی با آن را مشخص کند/ شورا به فکر برداشتن موانع از سر راه تشکل های مردم نهاد باشد

بازداشت مدیر شهرداری تهران در بی خبری عجیب شورای شهر

روتو رییس جمهور کنیا شد

تاکید رییس قوه قضاییه بر نقش رسانه ها در پیشگیری از وقوع جرم و آگاهی بخشی حقوقی و قضایی به مردم

جولان کرونا در قزوین

این گروه از بازنشستگان مشمول افزایش حقوق شدند

تأکید رییس قوه قضاییه بر نقش رسانه ها در پیشگیری از وقوع جرم | باید از فرصت هم اندیشی ها و نشست و برخاست ها بهره مند شویم

دعوت به همکاری جهت اعطای نماینده بیمه در بیمه زندگی خاورمیانه

تاکید اژه ای بر نقش رسانه ها در پیشگیری از وقوع جرم

حسن فضل الله: دشمن توان جنگ با لبنان را ندارد

آمادگی 20 موکب خارجی برای خدمت به زوار اربعین در شلمچه

معاون استاندار خوزستان: آزادگان سمبل مقاومت و ایستادگی هستند

وکیل فائزه هاشمی درگذشت

«ویلیام روتو» رییس جمهور کنیا شد

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل برق حرارتی منصوب شد

تلاش کرونا برای ضربه زدن به امنیت بهداشتی در سیستان و بلوچستان

تأسیس خانه تعزیه حوزه هنری استان کرمانشاه

ناگفته هایی از سیلاب های اخیر ایران

فاتحه تخصص و تجربه در شهرداری تهران؟

ازدواج دوباره «ادل» حاشیه ی این روزهای موسیقی

ضرورت اطلاع رسانی اقدامات انجام شده دولت به مردم

روایتی از تازه داماد خوش شانس و صاحبخانه ای که 5 مستاجر را صاحب خانه کرد

روایتی از تازه داماد خوش شانس و صاحبخانه ای که 5 مستاجر را صاحب خانه کرد