مطالب مرتبط:
بهسازی زیرساخت های فیزیکی و نرم افزاری نیازمند بازنگری جدی است
فیلم/ حرکت رزمی جمشید هاشم پور مقابل دوربین عکاسان
فرمان «پوتین» برای حرکت نیروهای روس به سمت «دونتسک»
ببینید| حرکت رزمی جمشید هاشم پور در اکران خصوصی فیلم «روز ششم»
در مأموریت سازندگی سپاه یک جوشش، نهضت و حرکت جهادی در جریان است
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 14 تیر 1401 ساعت 18:572022-07-05سياسي

حرکت جهاددانشگاهی برای ایجاد زیرساخت نوآوری های نرم و فرهنگی


رییس جهاددانشگاهی یکی از ماموریت این نهاد در حوزه فناوری های نرم و فرهنگی را توسعه این صنعت در بحث تولید، فروش، بازاریابی و صادرات محصولات موجود خواند و تاکید کرد: - به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی آیین رونمایی و هم افزایی شرکت های دانش بنیان و خلاق در حوزه صنایع فرهنگی و گردشگری با حضور عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی؛ روح الله دهقانی فیروزآبادی رییس جهاددانشگاهی؛ پرویز کرمی رییس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق، امید رضایی فر مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، محمدحسین ایمانی خوشخو رییس پارک ملی علوم وفناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی و سید سعید هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ و فعالان این حوزه، سه شنبه 14 تیرماه در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

دهقانی فیروزآبادی در این مراسم نوآوری را یک محتوا و موضوع جذاب در همه زمینه ها دانست و گفت: گردشگری یک فناوری به شمار می رود و  امروز در کشور به حوزه های مختلف فناوری توجه خوبی شده است.

وی بابیان اینکه به واسطه زندگی در این دنیای مادی به فناوری هایی که وابسته به زندگی سخت افزاری ما هستند توجه خوبی شده است افزود: به همین دلیل فناوری هایی همچون حمل ونقل، غذا، مسکن و ازاین دست بسیار خوب توسعه پیداکرده اند و شرکت های زیادی اقتصاد را در این دیدند تا به سراغ رفع نیازهای جسم انسان ها حرکت کنند.

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه امروز در دورانی هستیم که یک اتفاقات تازه در حال اتفاق افتادن است ادامه داد: امروز باوجودآنکه نوع بشر همه امکانات رفاهی را در اختیار دارد، ولی حالش همچنان خوب نیست روح آرامی ندارد، به همین جهت شاهد اتفاقات جدیدی در بحث هنرهای نو همچون ورود چوب، چرم و سنگ به زندگی آدم ها در قالب های هنری، تابلوها، کمدها، میزها و .

هستیم .

وی بابیان اینکه زمانی فناوری های نرم و فرهنگی هنر یا علاقه مندی های شخصی بودند افزود: اما هم اکنون این فناوری ها اقتصاد دارند و سال های آینده شاهد رونق و شکوفایی نوآوری ها و فناوری های نرم و فرهنگی خواهیم بود.

دهقانی فیروزآبادی با تاکید بر اینکه آن چیزی که امروز به آن نیاز داریم نوآوری است گفت: نوآوری ترکیب خلاقانه چند فناوری تعریف می شود و در کشور فناوری ها را خوب توسعه داده ایم، اما آنچه امروز به آن نیاز داریم، نوآوری است.

به واقع باید اندیشید که چه کالا، محصول  و خدماتی را می توانیم ارائه کنیم که نو باشد.

رییس جهاددانشگاهی بابیان اینکه گردشگری ، نقاشی ، فیلم برداری، عکاسی یک فناوری است ادامه داد: اما ترکیب خلاقانه فناوری های گردشگری، فیلم برداری، مهارت های کامپیوتری همراه با نوآوری گردشگری مجازی را پدید می آورند.

 وی با اشاره به اینکه امروز نیازمند این هستیم نوآوری را به صورت خاص در حوزه فناوری های نرم و فرهنگی در کشور گسترش دهیم گفت: جهاددانشگاهی دو ماموریت در این حوزه برای خود قائل است.

اول توسعه آنچه در صنعت فناوری های نرم و فرهنگی در کشور تاکنون اتفاق افتاده است.

این توسعه در بحث توسعه تولید، فروش، بازاریابی و صادرات صنایع موجود خواهد بود.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: ماموریت دیگر جهاددانشگاهی حرکت برای ایجاد زیرساخت های نوآوری نرم و فرهنگی برای تولید محصولات جدید با توجه به بوم، فرهنگ و نیاز کشور است.

وی در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد تا شاهد توفیقات روزافزون جهاددانشگاهی به عنوان زیست بوم نوآوری نخبگان کشور باشیم.

حمایت از شرکت های خلاق و دانش بنیان در بخش دیگر این آیین عزت الله ضرغامی با بیان اینکه میراث فرهنگی و صنایع دستی ارتباط وثیقی با یکدیگر دارند، اظهار کرد: این دو یک مجموعه بوده و با یکدیگر مرتبط هستند.

آنچه امروز با آن مواجه هستیم یکپارچه سازی به ویژه در حوزه گردشگری است؛ به واقع خدمات مختلف در مکان ها و محل های مختلف ارائه می شود اما توانمندسازی کاربران از یک سو، یکپارچه سازی مجموعه این خدمات و دسترسی آسان به آن و ضمنا تقویت و حمایت از آن ها به طوری که بتوانند نقاط ضعف خود را برطرف کنند از سوی دیگر ، مسائل اصلی ماست.

ضرغامی بابیان اینکه شرکت های خلاق و دانش بنیان را حمایت می کنیم  گفت: در راستای تقویت آن ها میتوانیم وام و تسهیلات بدهیم و موانع پیش روی آن ها را برداریم.

وی ضمن بیان اینکه در سال 2021 در حوزه گردشگری در رتبه 60 قرار گرفتیم، تصریح کرد: در حوزه تنظیم گری در رتبه 130 قرار داریم و یک واقعیت مهمی است که ما در حوزه گردشگری نقاط قوتی داریم و باید آن را ارتقا دهیم اما در حوزه دیگر که بخش زیادی از آن به دولت و حاکمیت مرتبط است، دچار عقب ماندگی هستیم و باید آن را برطرف کنیم.

وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی با اشاره به برخی از مشکلات این حوزه عنوان کرد: من برای یکپارچه سازی ارزش زیادی قائل هستم و این امر می تواند بسیاری از مشکلات ما را مرتفع کند.

ما در حوزه بین رشته ای و یکپارچه سازی و نظام مسائلی که فرآیند آن را یکدست ببینیم و رفع کنیم مشکل و کمبود داریم؛ در این حوزه باید عقب ماندگی ها جبران شود.

در زمینه حل مسائل گردشگری، مسائل میراث فرهنگی و صنایع دستی نیز تنیده شده است.

ضرغامی با اشاره به اینکه کسب وکارها و خدمات سنتی حوزه گردشگری و کسب وکارها و خدمات نوین این حوزه تکمیل کننده یکدیگر هستند گفت: هم کسب و کارهای سنتی نیازمند فناوری جدید ما هستند و هم کاربران و مردم نیاز به این فضا دارند که از هر دو مطلع شوند و ما باید توسعه ارزشمندی را در این حوزه ارائه دهیم.

ما باید گردشگری را تسهیل کنیم ازاین رو که حق همه مردم است.

گردشگری بسیاری از مسائل اقتصادی ما را حل خواهد کرد.

جهاددانشگاهی یک مرکز نوآوری است پرویز کرمی از دیگر سخنرانان این مراسم بود که جهاددانشگاهی را یک شتاب دهنده خواند و گفت: جهاددانشگاهی یک مرکز نوآوری بوده و بهتر است در اینجا به دنبال نوآوری باشید؛ نعمت الهی که خداوند در انسان به ودیعه گذاشته و تمام شدنی نیست.

اگر انسان تاکنون دوام آورده است بهره گیری خوب از نوآوری و فناوری نرم است.

فناوری نرم یکی از مسائلی است که اگر با نوآوری منزوج شود، می تواند موتور محرکه باشد.

وی تاکید کرد: به عقیده من  پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی،می تواند تمام فعالیت های جهاددانشگاهی ازجمله علوم اجتماعی، علوم انسانی، فرهنگ و هنر را دربربگیرد.

 رییس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق در ادامه عنوان کرد: امروز باید کمک کنیم شرکت دانش بنیان خلاق در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیشتر شده تا به معرفی هرچه بیشتر و بهتر میراث فرهنگی و گردشگری ما بپردازند.

تاریخ، پیشینه، فرهنگ و تمدن ما هرکدام یک دنیا کار است و نیازمند یک زیست بوم و اکوسیستم که وزارتخانه به عنوان حامی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  و جهاددانشگاهی هرکدام یک بخش از آن هستند و عمده کار به دست شرکت های خلاق و دانش بنیان است.

نوآوری و فرهنگ؛ پیکرساز هویت سرزمینی در بخش دیگر این آیین امید رضایی فر با اشاره به این که کنارهم قرار دادن خلاقیت، نوآوری و فرهنگ بدون شک پیکرساز هویت سرزمینی است، عنوان کرد: وقتی به میراث و فرهنگ نگاه میکنیم قطعاً به مواردی می رسیم که از حیث سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه صنعتی و اجتماعی در دوره خود یک نوآوری و فناوری محسوب می شوند.

مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: اگر بتوانیم امروز به نوآوری و فناوری ویژه برسیم همانند میراثی که از گذشته داشتیم در آینده می توانیم به آن به عنوان یک میراث ساز فرهنگ آینده نگاه کنیم؛بنابراین امروز باید اهمیت ویژه ای برای آن قائل شویم.

وی افزود: در وزارت علوم سعی کردیم با احیای ساختارهای حمایتی برای مجموعه های فناور و نوآور با داشتن یک شبکه گسترده در حوزه پارک های علم و فناوری و مراکز نوآوری و فناوری در کنار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک مجموعه کارآمد و پویا را راهبری کنیم.

رضایی فر در ادامه سخنان خود عنوان کرد: یکی از اتفاقاتی که انتظار داریم این است که مجموعه هایی شبیه به پارک صنایع فرهنگی بتواند به یک پیوست برای کلیه فناوری هایی که در حال ظهور و بروز است، تبدیل شود.

مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت عتف افزود: امیدواریم نظام ایده ها و نیازها به همرسانی ایده ها در همه حوزه ها کمک کند.

برخی از نگاه های ما به حوزه فرهنگ و هنر باید به موضوع بازآفرینی بازگردد؛ موضوعی که شاید امروز تبدیل به نقاط پنهان در بسیاری از فناوری ها در سطح دنیا می شود.

اگر بتوانیم بازنگری فرهنگی و فناوری را در دستور کار قرار دهیم ، مستندسازی در حوزه فرهنگی و تاریخی نیز شکل می گیرد.

اهمیت کشف ظرفیت های ناشناخته گردشگری محمدحسین ایمانی خوشخو ـ رییس پارک ملی علوم وفناوری های نرم و صنایع فرهنگی ـ که نمایشگاه محصولات دانش بنیان گردشگری و صنایع دستی به همت این پارک در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، گفت: با حضور آقای ضرغامی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اتفاقات خوبی می افتد، یکی از کارهای خوب ایشان کشف ظرفیت های ناشناخته گردشگری است، اصفهان و شیراز بسیار شناخته شده اند، اما ایشان در سفرهایشان در حال کشف جاذبه های گردشگری هستند.

وی همچنین از این فرصت استفاده کرد و با یادآوری تعطیلی پارک ها، سینما، تئاتر و گردشگری در ایام محرم، به جذابیت آیین های محرم برای گردشگران خارجی اشاره کرد و از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخواست کرد پیگیر رفع تعطیلی گردشگری در محرم باشد.

در حاشیه این مراسم نمایشگاه توسعه گردشگری ایران کهن با خلاقیت و نگاه دانش بنیان برگزار شد و با حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از پلتفرم بزنیم بیرون باهدف توزیع متوازن سفر در سراسر کشور رونمایی شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: جهاددانشگاهی - دانشگاه - فناوری های نرم - دانش - فرهنگ - دانشگاه علم و فرهنگ - فرهنگی - فناوری - روح الله دهقانی فیروزآبادی - صنایع فرهنگی - صنایع - رییس - محمدحسین ایمانی خوشخو - شرکت های دانش بنیان - دهقانی فیروزآبادی - محمدحسین ایمانی - عزت الله ضرغامی - گردشگری - خبرگزاری فارس - نوآوری - حوزه - شرکت های دانش - رییس دانشگاه - روابط عمومی - حوزه فناوری - توسعه - فیروزآبادی - پرویز کرمی - دانش بنیان - بازاریابی

آخرین اخبار سرویس:
کودتا در آخرین روزهای مرداد

ببینید | اولین تصاویر از متلاشی شدن شبکه تبلیغ و ترویج سلفیت در شیراز

گزیده ای از سخنرانی های هیتلر / روح برلین در 1945 / قدیمی ترین تصاویر از سرخ پوستان / تئوری بازی چیست؟ / زاگاتو، زیبایی را مجسم می کند

پارتی شبانه الناز شاکر دوست و مهناز افشار در اسپانیا + فیلم و عکس

پارتی خارخ از عرف شبانه الناز شاکر دوست و مهناز افشار در اسپانیا + فیلم و عکس

مدیران آذربایجان غربی به دنبال جذب اعتبارات ملی باشند

روایت تلاش جهادی یک روحانی در روستای جرقویه | ساخت خانه و تأمین ده ها جهیزیه با احیای زکات

گزارش و آمار سرسام آور از تخلفات فولاد مبارکه اصفهان+رقم عجیب تخلفات

قافله تعزیه داران خاتون داغدیده

فساد در فولاد؛ یک 9، کلی صفر و چند نکته! /بررسی توافق احتمالی در شورای عالی امنیت ملی/نگذارید کشور کلنگی شود!

محمد زارع افتتاحیه مسابقات بین المللی تک تیراندازی 2022 در یزد

مولوی عبدالحمید: مسئولان و غیرمسئولان باید احترام مقدسات را نگه دارند

استخدام کارشناس و مشاور بیمه در شرکت بیمه پاسارگاد در گیلان

لزوم تسریع در ارائه زمین های بلااستفاده به وزارت راه برای ساخت 4 میلیون مسکن

گزارش کامل تحقیق و تفحص مجلس از فولاد مبارکه/ کشف 90 عنوان تخلف از پولشویی تا رانت 91 هزار میلیاردی

نماینده ولی فقیه در سپاه : از اول سپاه گفته بود ما را به مذاکرات برجامی گره نزنید ، دوستان این مسئله را به عنوان عرق ملی و انقلابی مطالبه کردند

سناریوی حرفه ای فرح و نینا برای اثبات رابطه نامشروع

کسب 38 رتبه دانش آموزان خراسان جنوبی در جشنواره فرهنگی و هنری کشور

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | شنبه 29 مرداد 1401

قالیباف: یکی از راه های مبارزه با فساد، کاهش اقتصاد دولتی است/سخنگوی دولت: همه زوجین نابارور بیمه می شوند/آمریکا: به بررسی پاسخ ایران ادامه می دهیم

جزییات توافق برجامی از نظر آمریکایی ها

کتاب «علمدار هورالعظیم» چاپ می شود/ روایت زندگینامه سردار عینعلی

منت عجیبی که دولت بر سر مردم گذاشت؛ سفرهای استانی را زودتر از بقیه شروع کردیم

باید به حرف های شریعتمداری درباره میرحسین موسوی ایمان بیاورید/ تا حالا نشده کسی از شریعتمداری شکایت کند و پیروز شود

خشم سناتور ارشد آمریکایی : این 3 درخواست ایران باج خواهی است / شورای امنیت ملی آمریکا پاسخ داد

درگیری فیزیکی رییس جمهور برزیل با یک فعال مجازی + ویدئو

وضعیت اجاره بهای مسکن مناسب نیست| انتقاد از روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

اعتراض به حذف معلمان طرح مهرآفرین

استخدام فروشنده قنادی با بیمه در کافه قنادی مارژولن در تهران

استخدام فروشنده قنادی و نیروی خدمات در کافه قنادی مارژولن در تهران

استخدام نیروی خدمات در کافه قنادی مارژولن در تهران

کودتای 28 مرداد، ایران را به کمای سیاسی برد

نورمفیدی ، خطیب جمعه گرگان : هیچ کدام از دولت های ایران خائن نبودند / سفره های مردم در حال کوچک شدن است

یوسف زاده: بعضی ها که انشاء خوبی دارند، فکر می کنند نویسنده دفاع مقدس شده اند!

تسلیت رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پی درگذشت محمدتقی انصاریان

جاخالی دادن دردناک داماد وسط رقص با عروس خانم!

انتقاد تند کاشی از لیلاز : برای شرارت معبد می سازیم

ساخت 30 هزار واحد ارزان برای تهرانی ها

تبیین و روشنگری اخبار یکی از وظایف و اصول حرفه ای اصحاب رسانه است

از ورود فاضلاب تا ریختن نخاله و گرفتن ماهی با برق؛ بلایی نیست که در اهواز سر کارون نیاورده باشند و باز هم دست بردار نیستند/ کارون انتقام خودش را می گیرد (فیلم)

تبیین و روشنگری اخبار یکی از وظایف و اصول حرفه ای اصحاب رسانه است

شخصیت های علمی جرجان زمین به عنوان سرمایه علمی در حال فراموشی است

شخصیت های علمی جرجان زمین به عنوان سرمایه علمی در حال فراموشی است

پرچم ضریح اباعبدالله الحسین(ع) در سی سخت/روایتی از اقدامات جهادی تیپ 48 فتح در 2 بحران سی سخت

اسماعیلی: عضویت در سامانه جامع رسانه ها اختیاری و به منظور تسهیل امور حمایتی است

معاملات صوری پشت نقاب کارتخوان ها / گلایه های اصناف از نادیده گرفتن عدالت مالیاتی

فال روزانه | فال امروز شنبه 29 مرداد 1401 | چه چیزی در انتظار شماست ؟

توصیف «استاد شهیدی پور» در بیان فعالان قرآنی / از خادم نمونه قرآن تا دایرهالمعارف قرآنی

نماینده ولی فقیه در سپاه: رمز موفقیت دولت سیزدهم مَحرم دانستن مردم است

ترتیل صفحه 519 قرآن/ نزدیک تر از رگ گردن+فیلم، متن و مفاهیم

نذری که بین المللی شد!/اینجا دلتان را به ضریح اباعبدالله کوک بزنید

هیچ نقطه امنی برای رژیم صهیونسیتی وجود ندارد

رابطه سیاه زن شوهردار با فروشنده بوتیک لباس | آرش وقتی فهمید دنیا را خبر کرد!

فال حافظ روزانه | فال حافظ امروز شنبه 29 مرداد 1401 به همراه تفسیر دقیق

هشدار مجلس به همه وزرا : این کار را چند روزه انجام ندهید ، حتما استیضاح می شوید

تصمیم تازه وزارت کشور درخصوص لایحه جامع انتخابات

خبرنگاران مهم ترین ستون تشکیل جامعه نوین اسلامی هستند

طرح قانونگذاران آمریکایی برای دائمی کردن یک قانون تحریمی علیه ایران

واکنش ایران به انتخابات کنیا

نقش آفرینی با احساس تعزیه خوان عراقی و هجوم مردم برای کمک به امام حسین

مطالبه گران به انتصاب مدیران ناکارآمد ورود کنند

اختلاف بر سر جیران بالا گرفت / آرشیو سریال هم حذف شد

تکیـه ای که یک شاهزاده قاجاری آن را ساخت

واکنش شورای عالی امنیت آمریکا به برجام

پاسخ کوبنده مجلس به نامه روسای سابق بانک مرکزی

میراث گرانبهای آیت الله تسخیری چه بود؟

استخدام شرکت دانا نویان

خبر قالیباف برای جانبازان اعصاب و روان

در گفت وگوی احمد راستینه با وزیر نیرو در مورد رفع مشکل آب شرب شهر کرد چه گذشت؟

سوگواره شعر عاشورایی یک پلک کربلا

مستند تفنگچی های پاوه؛ برگی از تاریخ انقلاب اسلامی ایران

رزمایش خادمین زائران اربعین حسینی / گزارش تصویری

انتقاد صداوسیما از رییسی! + فیلم

روایت یک دانشجوی بی بضاعت از مراجعه به صندوق رفاه دانشجویان

چه کسی کودتا کرد؟ | تحلیل سعید حجاریان از 28 مرداد 32

دور جدید نشست آیت الله رییسی با نمایندگان به شیوه جدید آغاز شد

ساخت تجهیزات نیروگاهی در شرایط سخت تحریم

مدیران آذربایجان غربی به دنبال جذب اعتبارات ملی باشند/ خدمات دولت به اطلاع مردم برسد

فیلم| تبلیغ نوین؛ شما هم دعوتید

ارائه خدمات پزشکی رایگان به هزار نفر توسط قرارگاه امام رضا(ع) در گلوگاه

اجرای رتبه بندی معلمان از اولویت های مهم کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری است

عجیب اما واقعی/ یک شرکت به ازای هر ایرانی یک میلیون تومان تخلف کرده

مدیران استان آذربایجان غربی به دنبال جذب اعتبارات ملی، باشند/ خدمات دولت به اطلاع مردم برسد

استخدام گروه صنعتی شفق دانا

شب شعر عاشورایی در سنگر

هیچ نقطه امنی برای رژیم صهیونسیتی وجود ندارد

فیلم | اهدای خون توسط نماینده ولی فقیه در سمنان

قیمت آپارتمان در خیابان مصدق تهران چقدر است؟

فیلم| اولین دوره معرفتی_تشکیلاتی اسلام ناب طلبگی خواهران

واکنش عباس عبدی به سخنان لیلاز در حمایت از ساخت بمب هسته ای

برگزاری یادواره شهدا نوعی جهاد تبیین و تلاش برای پاسداشت ارزش هاست

با اقدامات دولت رییسی، به توافق برجام نیازی نداریم

مادر سردار شهید فتح الهی به فرزند شهیدش پیوست

قدرت موشکی کشورمان خاری بر چشم دشمنان

طحان نظیف: مجلس بدون شورای نگهبان بی اعتبار است

مادر سردار شهید فتح الهی به فرزند شهیدش پیوست

ماجرای قبولی در رشته پزشکی با رتبه 120هزار

ثبت نام بیش از 200 ناظر افتخاری برای همکاری با بازرسی کل استان ایلام

واکنش عباس عبدی به سخنان اتمی لیلاز/تحلیل که قرص مسکن نیست

تخلف مالی یک شرکت | به ازای هر ایرانی یک میلیون تومان | توزیع رانت بالغ بر 91هزار میلیارد تومان

حرکت جهاددانشگاهی برای ایجاد زیرساخت نوآوری های نرم و فرهنگی

حرکت جهاددانشگاهی برای ایجاد زیرساخت نوآوری های نرم و فرهنگی