مطالب مرتبط:
سخنگوی دولت: آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان ابلاغ شد
آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان ابلاغ شد
آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان ابلاغ شد
آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان ابلاغ شد
آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان ابلاغ شد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 12 تیر 1401 ساعت 15:122022-07-03سياسي

ستاری: نقش دانش بنیان ها در وزارتخانه ها با آیین نامه های اجرایی قانون جهش تولید پررنگ می شود


با رونمایی از آیین نامه حمایت از شرکت های دانش بنیان در وزارت اقتصاد و دارایی توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر اقتصاد و دارایی، زمینه برای توسعه شرکت های فعال حوزه فناوری های نرم و اقتصاد دیجیتال فراهم شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی با حضور در نمایشگاه دائمی فناوری های ایران ساخت از دستاوردهای حوزه فناوری‎های نرم و اقتصاد دیجیتال بازدید و از برنامه حمایت از تولید دانش بنیان وزارت امور اقتصادی و دارایی رونمایی کردند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم با تأکید بر این که آیین نامه های جهش تولید دانش بنیان  یکی از لازمه هایی است که باید مفاد آن اجرایی شود، افزود: موارد و لازمه های متعددی در قانون جهش تولید دانش بنیان لحاظ شده است که برای تحقق آن ها، دستور العمل ها و آیین نامه های اجرایی متناسب با نقش و مأموریت هر وزارتخانه تدوین شده است و به کمک هر دستگاه، اجرایی می شود.

وی با اشاره به نقش کلیدی و راهبردی وزارت امور اقتصادی و دارایی در حل چالش های مالی فراروی شرکت های دانش بنیان و خلاق گفت: بخش های مالی، بیمه ای و مالیاتی جزو مهم ترین دغدغه های اصلی شرکت های دانش بنیان و خلاق هستند و وزارت اقتصاد، با کمک بازوهای اجرایی و عملیاتی سازی قانون جهش تولید دانش بنیان، می تواند ضمن رفع نیازهای خود و استفاده از خدمات این شرکت ها، راه را برای توسعه زیست بوم فناوری و نواوری هموار کند.

ستاری ابراز امیدواری کرد با حمایت وزارت امور اقتصادی و دارایی از شرکت هایی که حوزه فناوری های نرم و اقتصاد دیجیتال، به توانمندی رسیده اند و به کمک اجرایی شدن آیین نامه های مصوب قانون جهش تولید دانش بنیان، تحولی جدی در اقتصاد کشور رقم بخورد.

نقش وزارت اقتصاد در توسعه اقتصاد دانش بنیان و خلاق معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به همراهی و نقش آفرینی وزارت اقتصاد در توسعه شرکت های دانش بنیان و خلاق کشور گفت: خوشبختانه وزارت اقتصاد و دارایی همراهی خوبی را در توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری کشور داشته است و د درحوزه تسهیلات و حمایت از فعالان این زیست بوم، نقش آفرینی خوبی داشته است.

وی افزود: وزارت اقتصاد و دارایی در تحقق برنامه معاونت علمی برای توسعه شرکت های دانش بنیان و خلاق، نقشی کلیدی و راهبردی ایفا می کند و همکاری وزارتخانه های بزرگ در تحقق شعار سال بسیار مهم و حیاتی است.

این وزارت خانه در اجرایی سازی قانون جهش تولید دانش بنیان که آینده و مسیر پیش روی فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری را ترسیم می کند، می تواند بسیار راه گشا و اثرگذار عمل کند.

ستاری با اشاره به اجرای آیین نامه های مبتنی بر قانون جهش تولید دانش بنیان گفت: 10 آیین نامه اجرایی که در حوزه قانون جهش تولید دانش بنیان با وزارتخانه های مختلف تدوین شده است، گام مهمی در توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری به کمک این قانون خواهد بود.

آماده حمایت از شرکت های دانش بنیان و خلاق هستیم در بخش دیگری از این مراسم سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که اقتصاد ایران در مسیر دانش بنیان شدن قرار گرفته است ادامه داد: شرکت های دانش بنیان و خلاق در این مسیر عمدتاً به توانمندی ها و تلاش هایشان متکی بوده اند و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این مسیر حمایت های ارزشمندی را صورت داده است.

اما در ادامه راه توسعه این شرکت ها و به منظور تحقق تأکیدات مقام معظم رهبری،می باید وزارتخانه های تولید محور و دارای ابزارهای سیاستگذاری اقتصاد، نقشی گسترده ایفا کنند.

حوزه هایی چون تسهیل گری، مقررات زدایی، در اختیار قرار دادن بازار بزرگ وزارتخانه ها به عنوان یک مشتری بالقوه برای محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان و خلاق، از محورهایی است که به رونق کمی، کیفی و گستردگی شرکت های دانش بنیان و خلاق کمک می کند ضمن ان که ایده مترقی اعطای اعتبار مالیاتی به شرکت های دانش بنیان را محقق کنیم، می باید دسترسی شرکت های دانش بنیان را به اعتبارات در کشور افزایش دهیم و به جای این که به سوی وثایق و تضامین سنتی بروند، بتوانیم استانداردهای مربوط به ارزش گذاری دارایی آن ها را تغییر دهیم.

خاندوزی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال در حوزه فناوری های نرم و اقتصاد دیجیتال دستاوردها و محصولات ارزشمندی را تولید و عرضه کرده اند اما به دلیل وجود نظامات اجرایی و مدیریتی، مجوزها و موانع مانع قد کشیدن آن ها در اقتصاد شده است.

دستور کار ما در حوزه سیاستگذاری اقتصادی این است که ماهی های کوچک در دریای اقتصاد دانش بنیان رشد کنند و نهال های کوچک این اقتصاد به سروهای تنومندی تبدیل شوند.

به زوری که شاهد بایم سهم قابل توجه تری از اقتصاد کشور را به خود اختصاص دهند.

آمادگی قوه مقننه برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و خلاق سید محسن دهنوی عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمادگی قوه مقننه در اجرای مفاد قانونی حامی شرکت های دانش بنیان و خلاق گفت: مجلس آمادگی دارد تسهیل گری های قانونی را در قالب طرح های اولویت دار صورت دهد وی با اشاره به نقش قانونی وزارت امور اقتصادی و دارایی در حمایت از زیست بوم فناوری و نوآوری گفت: بند ص تبصره 6 قانون بودجه، بسیار متقری است و منابعی در ان دیده شده که به رشد و توسعه پایدار کشور منجر می شود.

در این بند متولی وزارت اقتصاد است و یکی از اولویت های جدی در اجرای قانون به شمار می رود.

نگاه بان مرکزی عمدتا محدود کننده است که چندان منطقی و مطلوب نیست.

امضای تفاهم نامه همکاری در این رویداد همچنین تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت امور اقتصادی و دارایی با رویکرد ایفای نقش فعال این وزارتخانه در جهش تولید دانش بنیان به امضا رسید.

با توجه به تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان، ظرفیت جدیدی برای وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور ایفای نقشی فعال در توسعه زیست بوم دانش بنیان کشور فراهم شده است.

به منظور بهره گیری حداکثری از این فرصت در جهت دستیابی به هدف توسعه تولید دانش بنیان، پیش نویس آیین نامه با عنوان آیین نامه حمایت از تولید دانش بنیان در حوزه اقتصاد بین این وزارتخانه و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری به امضا رسید.

این تفاهم نامه با هدف توسعه تقاضا برای محصولات فناورانه داخلی، وزارت امور اقتصادی و دارایی معاونت سیاست گذاری اقتصادیتدوین شده و وزارت اقتصاد و دارایی در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه، بسته تسهیل اجرای پروژه های پیشران در حوزه تامین مالی، مالیات، گمرک و سایر سازمان های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی را تهیه و اجرا می کند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر دستگاه های مرتبطه با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلفند ظرف مدت سه ماه از ابلاغ این آیین نامه، نسبت به تعیین پروژه های پیشران اقتصادی متناسب با اهداف اقتصادی کشور با اولویت بندی زمانی مانند افزایش اشتغال، رشد اقتصادی و.

سطح توسعه یافتگی و برخورداری از عوامل تولید و قابلیت های تولیدی کشور اقدام و به دستگاههای موضوع این ماده برای تصویب ارایه کنند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن شناسایی بخش های اقتصادی کشور که از نظر فناوری با ضعف و کمبود مواجه بوده و می توان از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان به منظور رفع آنها بهره گرفت، اقدام کند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: معاون علمی و فناوری رییس جمهوری - اقتصاد و دارایی - فناوری - دانش بنیان - وزیر اقتصاد و دارایی - اقتصاد - رییس جمهوری - آیین نامه - دارایی - معاونت علمی و فناوری ریاست - جمهوری - وزیر اقتصاد - حوزه فناوری - بنیان - معاون - وزارت اقتصاد و دارایی - شرکت های دانش بنیان - جهش تولید - سید احسان خاندوزی - دانش - نامه - علمی - تولید - وزارت - دیجیتال - رونمایی - قانون جهش تولید - نمایشگاه دائمی - فناوری های نرم - حمایت از تولید

آخرین اخبار سرویس:
واکنش تلویحی یک نماینده به بیانیه میرحسین موسوی؛ ابراز توهم بود

نشست خبری رییس دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد

استخدام مسئول دفتر در هلدینگ سینوهه در محدوده الهیه

وحشت دشمنان و منافقان کوردل از شهید همدانی

رتبه بندی معلمان بعد از 10 سال در حال اجراست | اصلاحات لازم در تبیین آیین نامه رتبه بندی انجام شد

عملیاتی شدن ناو خلیج فارس تا دو سال آینده

استخدام فروشنده حضوری با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه و پاداش در گیلان

جبهه مقاومت مهمترین اهرم قدرت ایران در برابر سلطه گران است

تدوین دایره المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی در رابطه با سه حوزه دفاع مقدس، امنیت و جبهه مقاومت

بررسی طرح مانع زدایی از توسعه صنعت برق در شورای نگهبان

تعلیق 15 نفر از کارمندان یکی از دستگاه های اجرایی قزوین

برگزاری آیین اختتامیه ششمین جشنواره تئاتر سرباز نیروی زمینی ارتش

لزوم مرزبندی آشکار گروه های سیاسی با جریان فتنه

دستور ویژه رییسی برای استفاده از محصولات دانش بنیان

مدیرعامل هواپیمایی آتا به دادستانی تهران احضار شد

احضار مدیرعامل هواپیمایی آتا به دادستانی تهران

ارتقاء فرهنگ مطالعه با استفاده از ظرفیت کیوسک های مطبوعاتی

کل حکم رد مال بابک زنجانی، یک میلیارد و 966 میلیون یوروست / پرونده «هواپیمای اوکراینی» با صدور قرار جلب به دادرسی به دادگاه رفت / برای طرح تسهیل از مجلس درخواست استفساریه کرده ایم

گزارش| سیستان و بلوچستان صدرنشین آمار بازماندگان از تحصیل / این زخم کهنه چگونه التیام می یابد؟

شش فقره قتل در خوزستان به صلح و سازش ختم شد

رسانه از پایه های تحقق اهداف گام دوم انقلاب است

بازدید سردار عبداللهی از غرفه نیرو های مسلح ایران در روسیه

تشریح اتهامات مصطفی تاج زاده از سوی سخنگوی قوه قضاییه/ شهروز سخنور (الکس) به اعدام محکوم شده است

تخریب 12 هکتار از ساخت و سازهای غیرمجاز بستر رودخانه فرحزاد

رییس پلیس: اهمال کاری برخی سازمان ها موجب تسهیل سرقت می شود/ کشف بیش از 71 درصد سرقت ها توسط پلیس

ماجرای اعطای شهروندی لبنان به «زینب سلیمانی» توسط ریاست جمهوری لبنان + عکس

شغل باورنکردنی رضا عطاران در زمان ممنوع الکاری فاش شد

استخدام شرکت پخش الماس طلایی شرق

تمسک به مکتب حسینی ملت ایران را سرافراز کرده است

استخدام شرکت افشانه گیاه خزر

رونمایی از 12 محصول دانش بنیان در یزد با حضور سورنا ستاری

فعالیت دارالقرآن مرکزی شهرداری منطقه 9 در یک نگاه + عکس

استخدام صنایع کاشی نایین

آغاز رزمایش های تخصصی و مسئله محور جهادگران در فارس

استخدام بیمه البرز

گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور از سوی مدیرعامل بانک ملت

استخدام آموزش و پرورش ایلام (اطلاعیه جدید)

صحن علنی 25 مردادماه 1401 مجلس

کوثری: نمونه برداری از خاک ایران، قطعا جاسوسی است

علما و امامان جمعه چهره زشت دشمن و پنجه آهنی آنها را معرفی کنند

معرفی سازمان ها و افراد دخیل در فاجعه متروپل از سوی مجلس | تخلفات اداری و انتظامی محرز است

عضو ناظر مجلس در شورای سنجش و پذیرش دانشجو انتخاب شد

ایرادات شورای نگهبان به طرح مانع زدایی از توسعه صنعت برق

استخدام منشی در یک دفتر حقوقی در تهران

دادستان قزوین: 15 کارمند متخلف دستگاه های اجرایی قزوین تعلیق شدند

استخدام منشی و آبدارچی در یک دفتر حقوقی در تهران

استخدام منشی با بیمه در یک شرکت معتبر در البرز

ببینید | اقدام تحسین برانگیز مرد تبریزی در خیابان

درخواست ابطال مجوز کارخانهٔ تولید آسفالت و قیر در منطقهٔ حفاظت شدهٔ البرز مرکزی

طعنه مدیرعامل خبرگزاری دولت به مجری تلویزیون

نواصولگرایان با تخریب سیاستها و سیاستمداران قبلی،دنبال«شبه انقلاب» هستند

همه قوانین طرح جدید تغییر مهریه؛ تغییرات مهریه به نفع زنان است یا مردان؟

آزادگان سمبل مقاومت ، ایستادگی و الگو های حقیقی جامعه

فراجا باید در برابر ناامنی ها و بزهکاری ها اقدامات مقتدرانه از خود نشان دهد

پرونده هواپیمای اوکراینی به دادگاه اعاده می شود/ قتل 10 نفر در رفسنجان به دست یک افغان

تصاویر / دیدار جمعی از دختران نوجوان فعال در عرصه های مختلف با امام همدان

احضار مدیرعامل هواپیمایی آتا به دادستانی تهران

پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی مجددا به دادگاه اعاده شد

وزارت کار: میزان و نحوه «افزایش حقوق» بازنشستگان تامین اجتماعی فردا اعلام می شود

استخدام دستیار امور مالی و اداری در شرکت به پردازان نماد آتیه در تهران

استخدام کانتر کار و تخته کار ماهر در رستوران گیلار در تهران

استخدام مسئول دفتر در شرکت کارخانجات تصفیه شکر تهران

پاساژها و مراکز اقتصادی به تجهیزات پایش تصویری مجهز شوند

انتصاب شهردار سابق شیراز به عنوان سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس

نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

بسیج سازندگی قم برای مددجویان کمیته امداد مسکن می سازد

دیدار استاندار کربلا با شهردار تهران/ امضای تفاهم نامه همکاری بین تهران و کربلا

پایگاه خبری مبارز امروز مجرم شناخته شد!

نظر دادگاه مطبوعات درباره پرونده خبرگزاری دانشجو

همه ما مدیون خون پاک شهدای مدافع حرم هستیم

وزیر کشور: مرز خود را با جریان فتنه مشخص کنید

توافق بر سر اجرای مصوبه شورایعالی کار برای بازنشستگان به کجا رسید؟ / انتظار برای اعلام سرپرست وزارت کار

«صبح پارسی» میزبان آزاده جانباز

عباسی مهر: جریانی در تلاش است، دوباره دانشگاه را در دست بگیرد

طرز برخورد با همسر زودرنج و حساس

افزایش حقوق کارمندان دولت طی ماه آتی در فرآیندهای قانونی قرار می گیرد

موکب های دختران انقلاب در چهار نقطه تهران

بازگشت پرویز پرستویی به تالار وحدت با نمایش عاشورایی علمدار

مرادیان: مشکلات فرهنگیان اعزامی به خارج از کشور حل شود

اعزام 4 هزار خانواده کربلا اولی به عتبات عالیات/ برپایی 5 هزار ایستگاه صلواتی

هشدار وزیر کشور به شهرداری ها

نماینده مجلس ایران: هیچ توافقی صورت نمی گیرد/ مذاکرات وین وقت تلف کردن است

خاطرات امضای برجام زنده می شود / در شرف توافق هستیم

انتصاب سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خوزستان

یکپارچه سازی طرح های شهری/ لزوم توجه به درآمدهای پایدار شهری

زاکانی: نسبت به موضوع مسکن مردم حساس و متعهد هستیم

استخدام حسابدار مالی برای یک شرکت تولیدی معتبر در تهران

استخدام کارمند اداری خانم برای موسسه حقوقی ثبت فردا در تهران

آب شهرکرد وصل می شود؟

پیام تسلیت معاون رییس جمهور در پی درگذشت پدر شهیدان میر ابراهیمی

استخدام کارشناس بازاریابی تلفنی با حقوق ثابت، بیمه، پورسانت، پاداش در تهران

مهرواره بانور در شهرستان دالاهو برگزار می شود

برگزاری مسابقه «نماز، اذان و مسجد» در چهارمحال وبختیاری

استخدام رسپشن در برج های دوقلو میکا در تهران

استخدام مربی مهد کودک مسلط به زبان انگلیسی در تهران

به 7 استاندار بیکاری کرمانشاه را تذکر داده ام/ تاکنون اقدام موثری صورت نگرفته است

استخدام کارشناس تامین در شرکت پارت کوشان بسپار

پاسخ سخنگوی قوه قضاییه به تسنیم: ملاک قبولی در آزمون وکالت فعلاً نمره است نه تراز/ قاتل جنایت رفسنجان به دلیل خودکشی در بیمارستان است

تشییع پیکر شهید امنیت در فهرج

احضار مدیرعامل هواپیمایی آتا به دادستانی تهران

ستاری: نقش دانش بنیان ها در وزارتخانه ها با آیین نامه های اجرایی قانون جهش تولید پررنگ می شود

ستاری: نقش دانش بنیان ها در وزارتخانه ها با آیین نامه های اجرایی قانون جهش تولید پررنگ می شود