موضوعات داغ: - افزايش حقوق بازنشستگان - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - يورگن لوكاديا - شوراي عالي كار - سازمان تامين اجتماعي - وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي - ميدان گازي فرزاد - نسرين مرادي - اطلاع پرواز - تلفات پرندگان در ميانكاله - مديرعامل سازمان بهشت زهرا - حسين موسويان - اسب اصيل تركمن - كتكي - ثبت ملي آثار منقول - برگزاري سوپرليگ اروپا - مرد عنكبوتي - نظافت حمام - رفيعي پور

مطالب مرتبط:
همایش افشای حقوق بشر آمریکایی
برگزاری برنامه های فرهنگی در هفته بازخوانی و افشای ماهیت حقوق بشر آمریکایی
گرامیداشت هفته افشای حقوق بشر آمریکایی و هفته قوه قضاییه در همدان
پای درس آقا| در دنیا دیگر کسی حقوق بشر آمریکایی را باور ندارد
همایش بررسی و افشای حقوق بشر آمریکایی در تبریز
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 9 تیر 1401 ساعت 14:022022-06-30سياسي

شرحی از شکنجه های زندان ابوغریب/ حقوق بشر آمریکایی


محمد بلندیان یکی از ایرانیان زندانی شده در زندان ابوغریب بود.

این فرد که تحت شکنجه های بسیار شدید توسط ماموران آمریکایی در زندان قرار گرفته بود در این مراسم به شرح گوشه ای است این شکنجه ها پرداخت.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، کاظم غریب آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین الملل قوه قضاییه در همایش افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: اعتقاد جمهوری اسلامی حمایت از حقوق بشر است و این یک سیاست ضروری برای ما است ما در داخل در جهت حمایت از حقوق بشر فعالیت می کنیم اما توجه و نگاه دیگرمان به کشورهای آمریکایی و غربی است که خود را سردمدار حقوق بشر می دانند اما به خود اجازه می دهند علیه بشریت هر کاری انجام دهند و سپس سایر کشورها را به رعایت حقوق بشر توصیه کنند و برای دیگر کشورها پرونده بسازند.

وی افزود: ما با این کشورها کار داریم وضعیت حقوق بشر در این کشورها بسیار اسفناک است آمریکا ادعا می کند جلودار حقوق بشر در دنیا است اما وضعیت حقوق کودکان و دیگر موضوعات حقوق بشری در داخل کشور آمریکا نشان می دهد که حقوق بشر یکی از ابزارهای آمریکا برای سلطه بر جهان است.

غریب آبادی اظهار کرد: آمریکایی ها ابزارهای مختلفی دارند تا هر کشوری که با آنها مشکل داشته باشد با پرونده سازی برای آنها کشور و استفاده از یکی از این ابزارها آنها را وادار به رعایت های استانداردهای مد نظر خود کنند.

اما در داخل این کشور حقوق بشررعایت نمی شود چه برسد به تعهدات بین المللی.

کشته شدگان خشونت اسلحه بیش از تلفات خارجی غریب آبادی گفت: من در سه حوزه مباحث حقوق بشر در آمریکا را بررسی می کنم.

این هفته زمان بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی است و باید جنایت آمریکا چه در داخل این کشور چه علیه کشورهای دیگر و خارج از آن مورد بررسی قرار گیرد و با پرداختن به مصادیق نقض شده، آمریکا را رسوا کرد.

وی ادامه داد: در سطح ملی آمریکایی ها با خشونت اسلحه مواجه هستند.

خشونت اسلحه حق حیات در حوزه حقوق بشر را تضعیف می کند .

حق حیات در 40 سال گذشته با نقض جدی در داخل آمریکا مواجه شده است و در آمریکا بیش از 35 هزار نفر در سال جانشان را بر اثر استفاده از اسلحه از دست می دهند و آمار کشته شدگان اسلحه در داخل کشور بیش از تلفات این کشور در جنگ های خارجی است.

غزیب آبادی خاطر نشان کرد: نکته دوم رفتار بسیار بد آمریکا در حوزه میزبانی و پناهندگی است.

پناهندگان بسیاری در ایران وجود دارند و هزینه سنگینی بر ما تحمیل شده و آمریکا مرتب ایران را در زمینه های میزبانی از پناهندگان مورد هجمه قرار می دهند اما باید توجه داشت که آمریکا ناقض اصلی حقوق پناهندگی در دنیا است و سیاست های آنها باعث شد که بیش از 5 هزار و 400 کودک مکزیکی در مرز مکزیک و آمریکا از والدین خود جدا شوند و این به دنبال تصمیم ترامپ درباره عدم ورود اتباع خارجی به خاک این کشور بود که با بازداشت و مشکلات و محدود کردن بسیاری با پناهندگان مواجه شدند.

آمریکا بزرگترین زندان دنیاست وی افزود: در خصوص زندان ها باید بگوییم در آمریکا بیش از 2 میلیون نفر زندانی وجود دارد که نسبت زندانی ها بیش از هر کشور دیگری در دنیا است آمریکا بزرگترین زندان دنیاست و بیشترین بدرفتاری با زندانیان در آمریکا گزارش شده است.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: تبعیض نسبت به رفتار رنگین پوستان در آمریکا و رفتار خشن با بومی ها سه برابر بیش از دیگر اتباع آمریکایی در این کشور دیده می شود و وضع بهداشتی و رفتار با زندانیان در آمریکا بسیار اسفناک است و سالانه 4 هزار نفر زندانی در آمریکا در اثر وضعیت بد بهداشتی می میرند.

غریب آبادی گفت: چنین آماری بسیار تکان دهنده و اسفناک است.

در کشورهای دیگر اگر چنین آمار مرگ و میر در زندان ها وجود داشته باشد آمریکایی ها ندای حقوق بشر سر می دهند اما چرا در آمریکا نسبت به این تضیع حقوق بشر سکوت شده است؟ تبعیض نژادی در آمریکا بسیار بالا است.

هم افراد بسیاری به خاطر این تبعیض کشته شده اند و هم در حوزه کار درآمد و حقوق اجتماعی رنگین پوستان و سیاه پوستان و سفیدپوستان تفاوت زیادی دارند.

وی افزود: همچنین آمریکایی ها خود را دموکرات و اهل تسامح در مذهب معرفی می کنند اما آنها علیه اقلیت های قومی و مذهبی رفتار می کنند.

در جدیدترین آمار 82 درصد از مسلمانان آمریکایی اظهار کردند که در معرض تبعیض از نظر دینی قرار گرفته اند.

در حوزه خشونت علیه زنان باید بگوییم که سالانه 1800 نفر از زنان آمریکایی به قتل می رسند.

غریب آبادی گفت: آمریکایی ها سالانه گزارش وضعیت حقوق بشری به دنیا ارائه می کنند اما باید آنها گزارشی درباره خود بدهند که چرا بیش از 70 درصد زنان آمریکا خشونت فیزیکی و یا جنسی را تجربه کرده اند و این یک فاجعه برای یک کشور است.

همچنین شکاف بین طبقاتی در آمریکا بسیار بالا است.

آن ها در حوزه ملی با چالش های بسیار زیادی در حوزه حقوق بشر مواجه هستند.

وی بیان کرد: در حوزه حقوق بشر بین المللی نیز تاریخ آمریکا پر از کودتاهای این کشور در داخل خاک کشورهای دیگر است.

تاریخ این کشور سرشار از تجاوز و تهاجم و کشتار مردم دیگر کشورها است.

آن ها در ویتنام 4 میلیون نفر را قتل عام کردند که نیمی از آنها غیرنظامی بودند.

در عراق دو میلیون نفر در اثر حمله آمریکا کشته شدند که بخشی از آنها به خاطر تحریم های این کشور علیه آمریکا علیه عراق بود.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه گفت: در دوره ای 27 میلیون نفر از آمریکایی ها را سرخپوستان تشکیل می دادند که بیشتر آنها را کشتند.

همچنین آنها 14 میلیون برده از آفریقا به کشور خود منتقل کردند که تنها دو میلیون نفر از آنها در حین انتقال از آفریقا به آمریکا در کشتی کشته شدند.

همچنین آمریکا دست پری در کشتار مردم ژاپن و استفاده از سلاح اتمی دارد.

غریب آبادی بیان کرد: آن ها اولین بمب اتمی را ساختند و استفاده کردند و بیش از 300 هزار نفر ژاپنی در اثر این حمله کشته شدند.

آن ها در حمله به افغانستان باعث مرگ 70 هزار نفر شدند.

همچنین درباره همسایگان خود باعث مرگ 200 هزار نفر از مردم همسایه خود شده اند.

با این وضع آیا آمریکا صلاحیت دارد که حرف از حقوق بشر بزند؟ آمریکا شریک جرم اسراییل است وی افزود: زندان های گوانتانامو و ابوغریب نیز مملو از افراد بی گناه متعددی است که با بدترین نوع شکنجه ها مواجه بودند شکنجه هایی که در این زندان علیه زندانیان به کار بستند بی سابقه ترین و وحشیانه ترین شکنجه ها در طول تاریخ است.

غریب آبادی اظهار کرد: شکنجه ها بیرحمانه و فاجعه آمیز بود.

از سوی دیگر تحریم های یکجانبه ای که بر علیه کشورهای دیگر اعمال می شود و سردمدار آنها آمریکا است مغایر حقوق بین الملل و متون بین المللی است و ایران در رأس فهرست تحریم ها قرار گرفته است و باعث به وجود آمدن فجایع حقوق بشری شده است.

این مقام مسئول گفت: همچنین در حوزه تروریسم آمریکا پرچمدار ایجاد و حمایت از گروه های تروریستی است در هر گوشه ای از جهان که تروریستی وجود دارد آمریکا از آن حمایت می کند و آن را به وجود آورده است داعش النصره و القاعده بخش کوچکی است.

همچنین عملیات پهپادی آمریکا علیه کشورهای دیگر باعث کشته شدن مردم بیگناه شده است.

بعضی از اعضای مجلس سنا در آمریکا در نامه ای عنوان کرده بودند که در اثر 14هزار عملیات پهپادی این کشور 48 هزار نفر از مردم بی گناه کشته شده اند.

وی با اشاره به حمایت های همه جانبه سیاسی اقتصادی امنیتی و اطلاعاتی آمریکا از رژیم صهیونستی گفت: این امر باعث شده است که هر جنایتی که این رژیم غاصب علیه همسایگان و فلسطینان اعمال می کند آمریکا نیز در آن شریک باشد و مسئولیت آن بر عهده ایالات متحده قرار دارد.

همچنین 70 قطعنامه ای که علیه اسراییل در شورای امنیت توسط آمریکا وتو شد، نشان دهنده وجود حمایت های همه جانبه آمریکا از این رژیم قاصب است.

غریب آبادی اظهار کرد: قطعنامه شورای حقوق بشر صرفاً برای استفاده ابزاری علیه کشورهایی مثل یمن بحرین و سوریه استفاده می شود و آثار سیاست های مداخله گرانه آمریکا و حمایت ازکودتا ها در طول سالیان مختلف در کشورهای دیگر است.

وی ادامه داد: وجه سوم جنایت های آمریکا درباره ایران است .

جنایت های آمریکا علیه کشور ما بسیار گسترده است اول از همه تحریم که با آثار باعث به وجود آمدن آثار بسیار گسترده ای در داخل کشور ما شده است و انواع حقوق مردم ایران و به خصوص حق حیات مردم ما در شرایط کرونا ضایع شد.

آنها با جان مردم ما بازی می کنند و با تحریم دارو و تجهیزات پزشکی و دارویی و همچنین ممانعت از واردات غذا دارو و کالاهای ضروری به کشور حقوق بشر ایرانی ها را تضیع می کنند.

تحریم های آمریکا علیه ایران ،علیه حقوق بشر است دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: اگر ایران سیاست های مناسبی برای مدیریت تحریم نداشت وضع بسیار فاجعه باری به وجود می آمد اگر کمی از همین تحریم ها که در این سال ها علیه کشور ما توسط آمریکا اعمال شده است علیه یکی از همین کشورهای اروپایی اعمال می شد آن کشورها با فروپاشی و مشکلات بسیار بزرگی مواجه می شدند.

چگونه یک کشور می تواند ادعا کند که مردم یک کشور را از مهمترین منابع درآمدی محروم می کند و صرفاً هدف خود را مقابله با نظام جمهوری اسلامی معرفی کند؟ وی ادامه داد: این رفتار ضد حقوق بشری است و تحریم های آمریکا علیه ایران علیه حقوق بشر است.

همچنین در حوزه تروریسم ما بزرگترین قربانی تروریسم در جهان هستیم 25 هزار نفر در ایران جان خود را در اثر حمله های گروهک های تروریستی که با حمایت آمریکا فعالیت می کند از دست داده اند اما دنیا را برای تروریست ها نا امن خواهیم کرد و این تروریست ها را ردیابی می کنیم و از هر ابزاری استفاده می کنیم تا آنها نتوانند به ملت ما ضربه بزنند.

غریب آبادی گفت: آن ها بیش از 30 ایرانی را به بهانه های بهانه دور زدن تحریم بازداشت وبعد با ادعاهای واهی با احکام سنگین زندانی کردند.

آنها چگونه می توانند ادعای حقوق بشر داشته باشند درحالی که در جنگ تحمیلی بزرگترین حامی صدام، آمریکا بود و این همه خسارت و شهید و جانباز و از بین رفتن زیرساخت های کشور ما در دوران جنگ تحمیلی همه بر عهده این کشور جنایتکار است.

همچنین ساقط کردن هواپیمای مسافربری کشورمان با 290 سرنشین و کشتن مردم بی گناهان و تقدیر از کسی که این کار را انجام داد وجه دیگر حقوق بشر آمریکایی را نمایان می کند.

وی افزود: در هرحال سیاه هگسترده ای از اقدامات ضد بشری آمریکا وجود دارد که من از سازمانها پژوهشگران شبکه های رادیو تلویزیونی می خواهم که در قالب های متنوع و با استفاده از ابزارهای مختلف به افشای آن بپردازند.

آمریکا باید در حوزه حقوق بشر و ادعایی که دارد مفتضح شود.

اسارت در قفس های کاخ صدام سخنران دیگر این مراسم محمد بلندیان یکی از ایرانیان زندانی شده در زندان ابوغریب بود.

این فرد که تحت شکنجه های بسیار شدید توسط ماموران آمریکایی در زندان قرار گرفته بود در این مراسم به شرح تنها گوشه ای است این شکنجه ها پرداخت.

بلندیان گفت: در سال 1382 به قصد زیارت عتبات وارد عراق شدم و بعد از زیارت کربلا به سمت زیارت کاظمین رفتم اما با ورود به کاظمین شرطه های عراقی من را اسیر کردند.

در آن زمان هنوز حزب بعث مستقر بود و دربدو ورود با ضربه و کتک پهلوی من را شکستند و بعد از آن من را به یکی از قصرهای صدام بردند که مرکز اطلاعات آمریکا بود در آنجا حیاطی وجود داشت که در آن قفسه های آهنی قرار گرفته بود و هر کدام از این قفس ها به اندازه یک برانکارد جا داشت و داخل آنها دوربین گذاشته بودند.

وی ادامه داد: سربازها دائماً ما را زیر نظر داشتند ما زیر نظر این ها بودیم حتی برای دستشویی اجازه خروج از قفس را نمی دادند.

ساعت ها دست و پای ما را می بستند و ما را به سینه روی زمین می خواباندند.

بعد از 30 روز من را به ابوغریب بردند و داخل کمپ هایی که در آن چادر زده بودند قرار دادند.

اگر سگمان را بزنی، تو را می کشیم بلندیان گفت: در این دو سال که من در آنجا زندانی بودم حتی ده نفر را هم ندیدم که به آمریکایی ها حمله کرده باشند و به جرم حمله به آمریکایی ها زندانی شده باشند همه مردم بی گناهی بودند که از خیابان و حتی در خانه خود ربوده و به زندان آورده شده بودند .

چند نفر ایرانی هم در ابوغریب بودند.

ما را بعد از چند روز به زندان انفرادی بردند.

هوا بسیار سرد بود.

یک شب صدای سگ شنیده می شد و سگ ها را به سمت سلول آوردند.

صدای سگ هر لحظه نزدیک تر می شد.

وی افزود: بعد از چند دقیقه من را بیرون آوردند و لباس من را خارج کردند سگ را جلو آورد و من هر چه التماس می کردم هیچ فایده ای نداشت سگ به قدری به من نزدیک شده بود که آب دهانش به صورت من می پاشید.

سگ من را گاز گرفت و ناخودآگاه گردن سگ را گرفتم اما آنها گفتند اگر سگمان را بزنی تو را می کشیم.

بلندیان بیان کرد: آن سگ قسمتی از پای من را کند.

آنها بعد از چند دقیقه پای من را بدون بیهوشی بخیه کردند.

در طول بخیه روی سینه من با پوتین و چکمه ایستاده بودند و بعد از بخیه هم مجبورم کردند سینه خیز تا انفرادی بروم درحالی که کسی روی کمرم نشسته بود.

این روز سخت ترین روز عمرم بود.

  وی گفت: شب عید سال 1383 ما داخل کمپ ها بودیم و آن روز من اضطراب بسیار شدیدی داشتندم آنها با مشکل جدیدی مواجه شده بودند و آن زیادی زندانی ها بود.

من برای لحظاتی از چادر بیرون آمدم تا در مکانی که با آن حیاط می گفتند قرار گیرم ناگهان صدای انفجاری آمد آنها برای کم کردن از تعداد زندانیان در داخل چادرها خمپاره می انداختند و وقتی برگشتم تمام افراد داخل سلول ها قطعه قطعه شده بودند.

این سخنران با بیان اینکه صحنه وحشتناکی بود، تصریح کرد: بی گناهانی که زندانی بودند و نمی توانستند فرار کنند را اینگونه قتل عام کردند.

این خمپاره ها فقط داخل کمپ های زندانی ها انداخته می شد.

یادم است وقتی این صحنه را می دیدم یک سرباز ژاپنی هم آنجا بود که با دیدن این صحنه بسیار متأثر شده بود و اشک می ریخت اما در کنار این سرباز ژاپنی سه سرباز زن آمریکایی بودند که با لذت به بدن های قطعه زندانیان نگاه می کردند و هیچ رحم و عاطفه ای نداشتند.

وی در پایان افزود: در یک سال و اندی که من را در ابوغریب نگه داشتند دوبار هم افرادی به عنوان حقوق بشر آمدند تا از وضعیت ما با اطلاع شوند اما من متوجه شدم که اینها همه ساختگی و دروغین است چون یکی از این افراد که به عنوان حقوق بشر آمده بود با یکی از سربازان شکنجه گر من گرم گرفته بود و از آنها بود.

من امروز بعد از 19 سال از آزادی به این جمع آمده ام تا به همه بگویم که آمریکا آن چهره اتو کشیده و شیک نیست که شما در تلویزیون و رسانه ها می بینید از نظر آمریکایی ها جز خودشان هیچ بشر دیگری وجود ندارند و در حق همه جنایت می کنند.

  دولت آمریکا هم جعلی است حسن رحیم پور ازغدی، سخنران دیگر این مراسم با اشاره به اینکه 200 سال از تشکیل رژیم اشغالگر آمریکا می گذرد، گفت: به همان دلیل که اسراییل غیرقانونی است و دولتی جعلی به حساب می آید آمریکا نیز جعلی و اشغالگر است.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: 200 سال پیش آمریکایی ها با این شیوه حکومت خود را تشکیل دادند و امروز خود را به عنوان نماد مدرنیته غرب معرفی می کنن.

د این شیوه عبارت بود از جنگ های طبقاتی گسترده که وحشی ترین اروپایی ها در آمریکا انجام دادند و بزرگترین هولوکاست های تاریخ را در آفریقا و آمریکا شکل دادند.

وی افزود: طبق آمار منشر شده در آمری در دو قرن اخیر 80 میلیون آفریقایی را کشتند و به بردگی گرفتند از دو قرن پیش که آمریکا تشکیل شد تا به امروز به اعتراف منابع رسمی بیشتر تمدنی که قبل از ورود اشغالگران اروپایی در این کشور وجود داشت همه نابود شدند و از هفتاد هشتاد میلیون جمعیت سرخپوست ساکن این کشور در آن زمان الان به 2تا3 میلیون نفر رسیده اند که همه یا فقیر هستند یا به حاشیه تمدن رانده شده اند.

جای شهید و جلاد و ظالم و مظلوم عوض شده است رحیم پور ازغدی بیان کرد: قاره اروپا وحشی ترین قاره جهان است و هیچ قاره ای به اندازه اروپایی ها جنگ افروزی نکرده است و در این 200سال به خاطر ثروت و قدرت جنگ های متعدد به راه انداخته اند و انسانهای بیگناه زیادی را قربانی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه اروپاییان با این قتل عام گسترده در کشور خودشان و دیگر کشورها، متهم اصلی هستند، گفت: امریکایی ها هفتاد هشتاد میلیون نفر را در 40 سال اخیر از مردم جهان قتل عام کردند و باز هم می خواهند حقوق بشر را به دیگران آموزش دهند.

به حق که جای شهید و جلاد و ظالم و مظلوم عوض شده است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: پس از جنگ جهانی دوم که اروپا به سلطه آمریکا درآمد و سلطه آنگلوساکسون در اروپا و آفریقا و آسیا سایه افکند و غارت کشورها شروع شد تا الان ادامه دارد تبعیض در آمریکا به شکل گسترده ای وجود دارد.

آبخوری سیاه و سفید تا همین چند سال گذشته از هم جدا بود.

رحیم پور ازغدی اظهار کرد: سیاه پوست ها باید عقب اتوبوس می ایستادند اگر یک پیرزن سیاه پوست در اتوبوس نشسته بود باید به خاطر یک جوان سفید پوست از جایش بلند می شد.

وحشیگری های زیادی را در همین قرن بیستم از سوی آمریکا در سراسر جهان مشاهده کرده ایم.

علاوه بر این به اختلاف طبقاتی و جنبش 99 درصدی آمریکا توجه کنید که شهرهای اصلی آمریکا را گرفت آنها که مدعی حقوق بشر و فضای باز و گردش اطلاعات هستند  اما در این جنش تمام فضای مجازی را بستند و باز الان ادعای معلمی حقوق بشر را می کنند.

مافیای ترجمه در ایران این استاد دانشگاه گفت: متاسفانه مافیایی وجود دارد که انتخاب می کند چه کتاب هایی خارج از کشور چاپ شوند و به داخل ایران بیاید.

بسیاری از کتاب های عالی که در مورد حقوق بشر در آمریکا و اروپا نوشته شده است هیچ وقت ترجمه نمی شوند و به ایران نمی آیند.

وی تصریح کرد: یک اتاق فرمان پشت ترجمه کتاب ها وجود دارد که چنین کتاب هایی نه تنها در ایران بلکه در دنیا نیز در دسترس نباشند این کتابها و مقالات راجع به مصادیق آمار و مستندات نقص های تئوریک و فلسفی حقوق بشر در دنیای غرب است.

ما باید در نشست های تخصصی داخلی و بین المللی به لحاظ مصادیق حقوق بشری بررسی کنیم ویقه غربی ها را بگیریم که این ها بزرگ ترین جنایت ها را در حق زن زنان و کودکان و مهمتر از همه خانواده به کار برده اند .

رحیم پور ازغدی افزود: مهمترین حق کودک حق مشروع بودن است الان در دنیا شهرهایی وجود دارند که 60 درصد بچه ها نمی دانند پدرشان کیست آن ها بزرگ ترین جنایت را در حق ادیان و قومیت ها روا داشته اند و حالا مدعی هستند که دیگران درباره حقوق بشر به آنها گزارش دهند.

آمریکایی ها بهترین گریمورهای تاریخ این استاد دانشگاه گفت: فرق آمریکا با هیتلر این است که همان کار را انجام می دانند اما کارشان را هوشمندانه می کنند.

فاشیست ها کارشان را گریم نمی کردند اما آمریکایی ها بهترین گریمورهای تاریخ جدید هستند بزرگترین توهین ها را به طرف مقابل می کنند ودر مقابل مدعی می شوند که طرف مقابل توهین کرده است! متاسفانه یک عده در داخل کشور ما هنوز می خواهند به آمریکا گزارش بدهند که دموکرات و پایبند به حقوق بشر هستند این افراد یا خائن هستند یا احمق و یا اینکه مغز و قلبشان سیاه شده است.

شما به تنها کشوری که بمب اتم را به کار برده می خواهید ثابت کنید که بمب اتم ندارید! وی افزود: آنها مشکلشان بمب اتم نیست.

آن ها کل ماهیت شما را می خواهند در زمان پهلوی معلوم نبود ایران چقدر نفت صادر می کند همه نفت ایران در دست آمریکا بود آنها به نوکرهای خودشان هم رحم نمی کنند کل ارتش و ساواک  و رسانه ها و حتی روسای دانشگاه های ما هم باید از سفارت آمریکا اجازه می گرفتند.

بعد این ها ادعا می کنند که معلم دموکراسی هستند.

رحیم پور ازغدی بیان کرد:  متاسفانه اسناد لانه جاسوسی آمریکا در ایران نه تنها در دنیا بلکه در داخل ایران هم در دسترس نیست و بچه های ما و پژوهشگران ما نیز به آن دسترسی ندارند.

 در آمریکا شما نمی توانید اسناد سفارت این کشور در ایران را چاپ کنید در ایران هم  در دسترس نیست.

 وی با اشاره به جریان مالکوم ایکس و ترور او گفت: آنها تا جایی که اعتراض خطری نداشته باشد کاری ندارند اما وقتی اعتراض با اقبال عمومی مواجه شود به شدت جلوی آن را می گیرند.

در آمریکا شما آزاد هستید به هرکسی که می خواهید توهین کنی اما نباید درباره صهیونیست ها سؤال کنید.

این استاد دانشگاه گفت: در امارات، عمان، قطر و بحرین فرمانده های پلیس رسماً انگلیسی هستند .

اینها کشور نیستند پالایشگاه و پایگاه نظامی آمریکا هستند این کشورها حتی نظام های قبیله ای هم نیستند.

از نظر آمریکا رژیم عربستان و شاه ایران دموکراتیک بود اما جمهوری اسلامی و سوریه و فلسطین و چند کشور دیگر مانند ونزوئلا و کوبا و کره شمالی ضد دموکراسی! رحیم پور ازغدی بیان کرد: در سال 1388 که ایران بزرگترین دموکراسی منطقه را به نمایش گذاشت با بیشترین میزان مشارکت، اما در همان سال در انگلستان فقط 30 درصد از مردم در انتخابات شرکت کردند اینجا مدعی بودند که دموکراسی نیست و درباره انگلستان مدعی بودند که دموکراسی است! مجبور به مذاکره شدند وی با اشاره به آموزش های آمریکایی ها به شکنجه گران گفت: ساواک و دیگر نهادهای امنیتی کشورهای منطقه هرسال رسماً توسط آمریکایی ها و غربی ها آموزش داده می شدند که چطور افراد را شکنجه بدهند و چطور آن ها را زجر بدهند که زودتر اعتراف کنند.

در سیا و پپنتاگون تاکنون دانشکده دارند که چطور کودتا راه بیندازیم چطور خشورشی علیه انقلابی ها یک کشور به راه بیندازیم چطور انقلاب داخل کشور خودمان را خاموش کنیم و همه اینها تدریس می شود.

این ها بدترین تروریست های جهان را به وجود آورده اند و حمایت می کنند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: ایران اولین کشوری در دنیا بود که بعد از 200 سال آمریکایی ها را از بیرون کرد.

هسته ای که هیچ اگر ما کل کشور را نیز تعطیل کنیم باز سر مسائل واهی می خواهند به ما حمله کنند.

اما چرا تاکنون جرات حمله به ایران را نداشتند و همان کاری را که در عراق و افغانستان لیبی انجام دادند در ایران انجام نمی دهند؟ چون قدرت ایران بسیار زیاد است و زورشان به ایران نمی رسد ما 18 سال است که در حال مذاکره با آمریکا هستیم ابتدا غیرمستقیم و حالا چند سال است که مستقیم مذاکره می کنیم.

رحیم پور ازغدی بیان کرد: آمریکایی ها مجبور به مذاکره شدند و گرنه روش آنها مذاکره نیست آنها دستور می دهند و همزمان ترور می کنند در مذاکره باج و امتیاز می گیرند.

آن ها از بشر از بالا به پایین نگاه می کنند وی با اشاره به اینکه باید در سطح بین المللی دو حرکت انجام شود گفت: حرکت اول افشای مبانی حقوق بشر پر از تناقض فلسفی آمریکاست که ما باید میز مذاکره علمی بگذاریم تا مبانی حقوق بشری پر از تناقض آنها را به همه نشان دهیم.

باربی در پنتاگون ساخته شد این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه هنر و سینمای اروپا و غرب صد در صد ایدئولوژیک است اظهار داشت: به ما می گویند هنر از ایدئولوژی جداست اما باربی در پنتاگون ساخته شد تا زنان ما را هدف بگیرد.

مادر و همسر رکن خانواده است آنها دقیقاً زن را که رکن خانواده است هدف قرار داده اند تا خانواده متلاشی شود.

وی افزود: جنایتی که غرب و مدرنیته علیه زن و خانواده کرده بی سابقه است.

تا صد سال پیش زنان آمریکایی حجاب مسیحی داشتند و تعداد کمی از زنان برهنه بودند اما اینها کاری کردند که کل زنان جهان فاحشه شوند.

کودک بی پدر و مادر شود و در نهایت انسان بی پناه شود.

رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه اروپایی ها در کشتن انسان ها با هم مسابقه گذاشتند و پوست سر بومی ها را کندند و می گفتند قانون وجود ندارد ما هم پلیس هم قاضی و هم زندان هستیم، اظهار کرد: تاریخ برده های سیاه آمریکا را ببینید اینها را به خیش می بستند و به دهان آنها دهان بند می زدند و در مقابل کوچکترین تمردی سنگین ترین مجازات را برای برده ها به کار می بردند.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: آمریکا با نقض و توهین به حقوق بشر درست شده است همان موقع که سیاه ها را تکه تکه می کردند و می کشتند و می گفتند ما شما را متمدن کنیم! سازمان ملل و شورای امنیت همه دروغ است.

اینجا شورای ناامنی جهان است هر که بمب اتم دارد حق وتو نیز دارد.

وی یا اشاره به اینکه گوانتانامو و ابوغریب تنها دو نمونه کوچک از زندان های آمریکا است گفت: صد زندان مخوف مانند این زندان ها در دیگر کشورهای جهان وجود دارد.

با زندانیان داخل کشور خودشان هم بسیار بد رفتارمی کنند.

عکس هایی که از گوانتانامو و ابوغریب منتشر شد، لونرفته بود آنها خودشان این عکس ها را با دو هدف منتشر کردند تهدید و تحقیر جوانان مسلمان که اگر به اما در بیفتید با این شدت و سختی با شما برخورد می کنیم و دوم تحقیر که این هم این کارها را در زمان شاه و در زندان های اسراییل هم انجام دادند.

رحیم پور ازغدی گفت: پس ما باید دو کار را در سطح بین المللی انجام دهیم یکی بحث های پیگیرانه فلسفی و حقوقی برای افشای سست بنیادی حقوق بشر به سبک غربی و غیر دینی است و دیگری افشای جنایت های اروپایی ها و آمریکایی ها.

ملت های اروپا و آمریکاست هم مظلوم هستند و بیشترین کارتن خواب را در آمریکا دارند بیشترین خودکشی و تجاوز در آمریکا روی می دهد.

زهره الهیان نماینده مجلس از دیگر شرکت کنندگان در این همایش گفت: جنایت آمریکا روشن هست ولی این وظیفه شما و ما را بیشتر می کند.

با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب که با حضور نخبگان به تبیین ابعاد جنایت آمریکا پرداخته شود، وظیفه ما در این عرصه بیشتر خواهد شد و این نباید محدود به هفته حقوق بشر آمریکایی شود.

وی ادامه داد: امروز ما متوجه میزان انزجار ملتها از آمریکا هستیم و این نتیجه استقامت و پایداری ملت بزرگی مثل ملت ایران است که به فرموده شهید سردار سلیمانی ملت ایران به تجربه ثابت کرده که ملتی است که شایستگی این را دارد که با آمریکا مبارزه کند و آمریکا را شکست بدهد.

امروز اگر شما می بینید نهضت بیداری ملت های آزاده جهان نه تنها مسلمانان و ملت های آزاده جهان حتی تا اقصا نقاط جهان پیشرفته و تا آمریکای لاتین و کشورهای آفریقایی و حتی در بین کشورهای اروپایی گسترده شده نتیجه استقامت ملت ایران است.

شعار زنده باد ایران وی افزود: همین هفته گذشته انتخاباتی در کلمبیا بود رییس جمهور کلمبیا که فردی انتخاب شد که در دفاع و در واقع در بزرگداشت سردار سلیمانی توییت میزند یعنی کلمبیایی که حیاط خلوت آمریکا است و همواره جریانات غرب گرا در آنجا حاکمیت داشتند امروز مردم کلمبیا به فردی رأی می دهند که در حمایت از سردار سلیمانی توییت زده است.

الهیان گفت: دو هفته پیش سفری به ونزوئلا داشتم و در جمع دانشگاهیان رهبران نهضت های اجتماعی آنجا حضور داشتم که شعار اصلی شان زنده باد ایران و در واقع مرگ بر صهیونیسم و مرگ بر آمریکا بود.

آمریکا در عراق و در هر جای دیگر که دخالت می کند، نتیجه ش ناامنی، جنگ داخلی و کشتارمی شود.

مردم ونزوئلا با وجود سختی ها و مشکلات جدی اقتصادی که آمریکا به آنها تحمیل کرده به شدت از رژیم صهیونیستی و آمریکا متنفرهستند.

منشأ این حرکت امام خمینی (ره) است که باعث بیداری ملت های جهان شدند.

وی افزود: ملت هایی که استعمار غربی و استعمار آمریکایی را تجربه کرده اند امروز به جمهوری اسلامی ایران روی آورده اند و این نتیجه پایداری ملت ایران است.

هر جنایت حقوق بشری که آمریکا علیه ملت ایران انجام داده باعث شد که ملت ما مستحکم تر شود.

درمیان پرونده های نقض حقوق بشر آمریکا همین یک پرونده ترور سردار برای افشای ماهیت ضد حقوق بشری آمریکا کافی است.

آمریکا همواره شعار مبارزه با تروریسم و شعار مبارزه با داعش می دهد ولی در مقابل فرمانده ای که داعش را به زانو درآورد و شکست داد اینگونه جنایتکارانه عمل می کند و سردار ما را به شهادت می رساند.

البته با پیگیری این پرونده در سطح قوه قضاییه و هم در کمیته حقوق بشر مجلس، دنبال آن هستیم تا عاملان ترور سردار در واقع به مجازات عمل جنایتکارانه خود برسند و و قطعاً ما انتقام سختی از عاملان این جنایت می گیریم.

وی افزود: آنچه که مسلم است وضعیت حقوق بشر آمریکایی انقدر واضح و مبرهن است که الان در مجامع بین المللی و در سازمانهای حقوق بشری و در واقع ارکان سازمان ملل قطعنامه و بیانیه صادر شده است.

در دوره اوباما اوباما پرونده حقوق بشر آمریکا در شورای حقوق بشر مطرح شد و به طور بی سابقه ای این کشور بیش از همه کشورها توصیه های حقوق بشری دریافت کرد.

البته مقامات آمریکایی تلاش می کنند که ملت ها به خصوص ملت خودشان را بی اطلاع نگه دارد گزارشگر ویژه سازمان ملل چندی پیش به ایران آمد او در گزارش خود آثار مخفی اقدامات یکجانبه گرا یانه آمریکا علیه ایران را نشان داد و اعلام کرد که تحریم های آمریکا علیه ملت ایران نقض قوانین بین الملل است و آمریکا 100 تا 120 میلیارد دلار از دارایی های ایران را مسدود کرده و با تحریم دارو و غذا و تجهیزات پزشکی که باعث مرگ تعداد زیادی از ایرانیان شده است.

الهیان گفت: ما در کمیته حقوق بشر مجلس مکاتبات زیادی با مجامع حقوق بشری داشتیم ظرفیت های قانونی خوبی هم برای محکوم کردن اقدامات و جنایت های حقوق بشری آمریکا داریم.

از جمله اینکه وزارت امور خارجه باید طبق قانون هر سال در 13 آبان باید از جنایت های حقوق بشری آمریکا تهیه و آن را به مجامع بین المللی ارسال کند.

روز حقوق بشر آمریکایی، روزی است که به هواپیمای مسافربری ایران حمله کرد مهدیه شادمانی دبیر علمی همایش افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: اقدام جنایتکارانه نظامیان آمریکایی در حمله به هواپیمای مسافربری ایران در 12 تیرماه 1367 منجر به نامیدن این روز به نام افشای حقوق بشر آمریکایی شده است.

وی ادامه داد: شهادت 17 هزار شهید ترور و شهیدان جنگ تحمیلی و مجموعاً 700 هزار شهید ایرانی که با حمایت های آمریکا صورت گرفت، نقض آشکار حقوق بشر محسوب می شود.

نقض گسترده حقوق ملت ایران بر اثر تحریمهای ظالمانه تنها بخشی از مصادیق اقدامات ضد انسانی آمریکا است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: حقوق بشر - حقوق بشر آمریکایی - آمریکایی - حقوق - کشورها - آمریکا - معاون امور بین الملل قوه قضاییه - زندان ابوغریب - زندان - شکنجه - ابوغریب - جمهوری اسلامی - غریب - ستاد حقوق بشر - سایر کشورها - حمایت - معاون امور - قوه قضاییه - بین الملل - دیگر - خبرگزاری - ایرانیان - ماموران - زندانی - پرونده - فعالیت - اسلامی - جمهوری - اعتقاد - یکی از

آخرین اخبار سرویس:
دستور سازمان بازرسی کل به شهرداری ها برای صرفه جویی در آب | کنتور هوشمند بر روی چاه های آب نصب کنید

خدمات رسانی اوقاف به زائران اربعین در تمامی مسیرها / موکب داران برای گرمای هوا برنامه ریزی کنند

خضریان: اثر منفی حذف مالیات بر سود سپرده اشخاص حقوقی بر تولید

تاکید بر تشکیل کارگروه رسیدگی به امور عشایر فارس

تاکید رییس ستاد کل نیرو های مسلح بر همکاری ارتش و سپاه در گشت های دریایی دوردست

اعلام نشدن نتایج بررسی صلاحیت های نامزدهای انتخابات کمیته ملی المپیک برخلاف قانون

ایران طالبان را رسمیت می شناسد؟

ابوشریف: عملکرد مقاومت و ملت فلسطین درحال توسعه است

حمایت ازاشتغال و سرمایه گذاری در دستور کار شهرستان

فیلم/مرتضوی، معاون اجرایی رییس جمهور: در مجموع سفرهای استانی و شهرستانی رییس جمهور بالغ بر 900 توافق نامه با دستگاه های اجرایی داریم

فیلم/ الکس کیست و چرا قرار است اعدام شود؟

خبر خوش/ افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان تا این تایم + فیلم

خون شیعه و سنی در حماسه شکست حصر پاوه در هم آمیخته شد

ورود 3میلیون گردشگر خارجی به کشور در کمتر از یک سال/ امضای تفاهمنامه گردشگری با 11 کشور

پیام امیرعبداللهیان و کنعانی در سالروز بازگشت آزادگان به میهن

نفرات برتر نخستین سوگواره «اشک کاظمی» معرفی شدند

طرح حمایت از مالکیت صنعتی اصلاح شد

علی مطهری: برجام را وسیله رقابت سیاسی نکنید؛ این بار به داد مردم برسید

جزییات کمک ایران برای اطفای حریق مخازن نفت کوبا

لزوم صدور دستور رییس جمهور برای پیگیری مطالبات فرهنگیان

صدور پروانه رایگان برای بازسازی ساختمان های آسیب دیده از سیل

تجلیل رییس مجلس از نمایندگان آزاده در صحن علنی

مرتضوی: دور دوم سفر های استانی رییس جمهور به زودی آغاز می شود

آغاز نشست غیر علنی مجلس شورای اسلامی با موضوع مذاکرات هسته ای

حذف مالیات بر سود سپرده اشخاص حقوقی بر تولید اثر منفی دارد

خبر خوش/ افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان تا این تایم + فیلم

خبر خوش/ افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان تا این تایم + فیلم

خط و نشان پلیس برای 304  اوباشگر در تهران

تمجید بی سابقه مشاور احمدی نژاد از حسن روحانی!

رییس ستاد کل نیروهای مسلح: نیروی دریایی سپاه به حد تراز انقلاب اسلامی رسیده است

عین الهی: بیماری آبله میمون مانند کرونا نیست/ شرایط را با دقت رصد می کنیم

نشست غیرعلنی مجلس با حضور شمخانی، امیرعبدالهیان و علی باقری آغاز شد

سرلشکر باقری: نیروی دریایی سپاه به توانمندی های چشمگیری دست پیدا کرده است

ببینید | خط و نشان قالیباف در مجلس برای آمریکا در آستانه احیای برجام

«دستاورد بزرگ» یا «دروغ بزرگ»؛ برنامه خاموشی برق، چراغ خاموش ادامه دارد

آغاز جلسه غیرعلنی مجلس درباره مذاکرات هسته ای

دور دوم سفر های استانی رییس جمهور به زودی آغاز می شود

آ‎غاز جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی آخرین تحولات مذاکرات رفع تحریم ها

توضیحات وزیر ارتباطات درباره اختلال اینستاگرام

کتاب تقدیر شده از سوی رهبر انقلاب به چاپ بیست ونهم رسید

پیام تبریک فرمانده انتظامی شهرستان کاشان به مناسبت سالروز بازگشت غرورآفرین آزادگان

پیشنهادهای جدیدی از طرف اروپا به جمهوری اسلامی رسیده است

رییس جمهور فرارسیدن سالروز استقلال اندونزی را تبریک گفت

رییس و جانشین شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری کرمانشاه منصوب شدند

استخدام بیمارستان ام لیلا بندرعباس

لزوم تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت قبل از پایان مرداد

استخدام صرافی رادین

استخدام کارمند در صرافی آذرسرا در تهران

استخدام نیروی موتور سوار آقا برای یک موسسه خیریه در تهران

مشکل 20 ساله شهرک اندیشه قزوین با مهر تایید وزارت راه حل شد

استخدام بیمارستان بهارلو تهران

جنگ شناختی، مهمترین راهکار دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی

استخدام منشی آشنا به حسابداری با بیمه در گروه صنعتی دپو کانتین در تهران

استخدام معمار 3D کار در یک شرکت ساختمانی (ویلاسازی) در البرز

استخدام شرکت پارسی پست

انتخاب اعضای ناظر مجلس در شورای هیأت امنای موضوع تبصره (18) قانون بودجه

توضیحات وزیر ارتباطات درباره اختلال اینستاگرام و وضعیت ماهواره خیام

رییس سازمان تبلیغات اسلامی به اراک سفر می کند

انتقاد شدید نمایندگان از ایران خودرو و سایپا

همایش هوشمند سازی نظام مالیاتی د رارومیه

روحانی : الحمدالله ، مذاکره را قبول دارید/ برای ما مهم بود بفهمید ، راه ، مذاکره و تعامل با جهان است

بررسی آخرین تحولات مذاکرات رفع تحریم ها در جلسه غیر علنی مجلس

در رعایت حق مردم اهل سازش نیستیم

حضور مردم شیراز در تشییع شهید اسکندری حرکت های ناهنجار بلوار چمران را خنثی کرد

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک کمیته امداد و ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان

ترس از پرواز را چگونه از بین ببریم؟

پیام رییسی به دولت اندونزی

قاچاق سوخت با کامیون در کرمانشاه/ قاچاق آرد از معضلات بزرگ استان است

استخدام حراست با بیمه، بیمه تکمیلی در نامی نیک نهاد در البرز

رییس جمهور: روابط ایران و اندونزی تقویت شود

استخدام کارمند امور اداری در شرکت حامی پویش جاوید در محدوده ونک

تاکید رییس ستاد کل نیروهای مسلح بر همکاری ارتش و سپاه در گشت های دریایی دوردست

735 نجات یافته طی 87 روز گذشته در دریای خزر

استخدام مسئول دفتر با بیمه، بیمه تکمیلی در یک شرکت معتبر در تهران

برگزاری سومین طرح محرم و صفر در محضر قرآن و عترت

افشای جزییات تازه از ترور وکیل شاهرودی | قاتلان قبل ترور، شخص دیگری را سربه نیست کرده بودند

ماجرای «سلام ریحان» چیست؟

آغاز جلسه غیرعلنی مجلس درباره مذاکرات وین

دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور به زودی آغاز می شود

سفر معاون اول قوه قضاییه به تاجیکستان

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

برگزاری همایش گوهر سنگ با حضور اساتید بین المللی

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

سالروز بازگشت آزادگان در ویژه برنامه «بازگشت»

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی؛ از مسایل بازنشستگان تا بسته های بلندمدت اینترنت

تاکید معاون پارلمانی رییس جمهور بر اهتمام ویژه آیت الله رییسی برای رفع مشکلات استان های محروم

تاکید بر تقویت اثربخشی رسانه ملی و روزآمدسازی نظام آموزشی

دولت برای تامین منابع جاری تلاش های بسیاری انجام داد تا بدهی های گذشته جبران شود

اوجی: تیمی از ایران برای اطفای حریق مخازن نفت عازم کوبا شدند

قماربازان به جزای نقدی و حبس محکوم می شوند

فال ابجد روزانه چهارشنبه 26 مرداد ماه 1401

آخرین خبر از پرونده قتل جعفر آقایی از زبان یک وکیل دادگستری

استخدام بهیار و کمک بهیار در یک مرکز پرستاری معتبر در تهران

استخدام ناخن کار مسلط به امور ناخن در محدوده زعفرانیه تهران

رییسی فرارسیدن سالروز استقلال اندونزی را تبریک گفت

توضیحات وزیر ارتباطات درباره اختلال اینستاگرام

پیام تبریک رییس جمهور به مناسبت سالروز استقلال اندونزی

درس عملی مقاومت در مکتب آزادگان

پرداخت بیش از 5 هزار فقره وام قرض الحسنه سفر دولت در سمنان

نیروی دریایی سپاه در حد تراز انقلاب اسلامی

شرحی از شکنجه های زندان ابوغریب/ حقوق بشر آمریکایی

شرحی از شکنجه های زندان ابوغریب/ حقوق بشر آمریکایی