موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - بازنشستگان تامين اجتماعي - تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي - ميزان افزايش حقوق - سخنگوي دولت - تعاون كار و رفاه اجتماعي - پي پر - شهر قدمگاه - رهنما - سدخداآفرين - اداره كل بهزيستي استان ايلام - ازدواج آسان - شيطان - سند - تيم فوتبال اينتراخت فرانكفورت - فيلم ضد ايراني - كنوانسيون هاي چهارگانه ژنو - بهروز دولتي - معده درد

مطالب مرتبط:
سقط غیرقانونی سالانه 370 هزار جنین در ایران | فرصت 5 ساله برای افزایش جمعیت
تعداد سقط جنین ناشی از روابط خارج از عرف در ایران | فرصت 5 ساله برای افزایش جمعیت؛ الگوی چهار فرزندی رایج شود
ویدیو |بریکس؛ شتابدهنده مسیر توسعه اقتصادی ایران
ویدیو |بریکس؛ شتاب دهنده مسیر توسعه اقتصادی ایران
ببینید | تصاویری جذاب و تماشایی از مراحل ساخت پیکان 60 سال پیش در ایران
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 7 تیر 1401 ساعت 09:072022-06-28اجتماعي

فارس من | وقتی شهرداری هلند ایران مطالعات طرحی «15 ساله» را از سر می گیرد


اتصال خیابان شهید قندی به خیابان دکتر آشتیانی محلات یکی از طرح های عمرانی پایتخت گل و گیاه ایران است که با گذشت 15 سال از تصویب آن در طرح جامع مدیریت شهری، -  خبرگزاری فارس ـ محلات؛ هلند ایران لقب یکی از خوش آب و هواترین شهرهای ایران است که آوازه گل های رنگارنگش در آسیا و حتی جهان پیچیده است.

محلات به دلیل قرار گرفتن در دامان کوهستان های استوار، باغ های سرسبز، گلخانه های پرورش گیاهان زینتی و گل های رنگارنگ  به بهشت افسانه ای و هلند ایران ملقب شده است.

در حال حاضر در شهر محلات به عنوان پایتخت گل و گیاه ایران سالانه حدود 2 میلیون گلدان و 20 میلیون شاخه گل در سطحی نزدیک به 900 هکتار کشت و روانه بازار مصرف می شود که بخش عمده ای از این تولیدات به کشورهای خارجی صادر و بخشی نیز در داخل به مصرف می رسد.

وجود مزارع گل های رنگارنگ در کنار باغات سرسبز و زیبا از یک سو و سرچشمه آبگرم از سوی دیگر محلات را به یکی از قطب های مهم گردشگری کشور تبدیل کرده، به طوری که این شهر سالانه پذیرای صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی است که از جاذبه ها و دیدنی های این شهر بازدید می کنند.

 دهکده گل و گیاهان زینتی این شهر با وسعتی بیش از 110 هکتاری بزرگ ترین دهکده پرورش گل در کل کشور محسوب شده و در کنار جاذبه های دیگری چون  سرچمشه، چشمه های درمانی آب گرم، آتشکده آتشکوه محلات، روستای خورهه، پل تاریخی باقر آباد، سد باستانی نیمور، غار آزادخان، غاریکه چاه و .

و از اصلی ترین جاذبه های گردشگری محلات به حساب می آید.

  بر اساس آمارهای موجود سالانه بیش از یک میلیون گردشگر داخلی و خارجی از شهر محلات بازدید می کنند، اما در کنار تمام امکانات اقامتی و رفاهی که برای گردشگران پیش بینی و فراهم شده است، نامناسب بودن وضعیت ورودی این شهر و رفع این مشکل توجه ویژه مسوولان مدیریت شهری را می طلبد، این در حالی است که حدود 15 سال از بلاتکلیفی طرح اتصال خیابان شهید قندی به خیابان دکتر آشتیانی می گذرد و هنوز خبری از اجرای این طرح مهم شهری نیست.

دلیل قانع کننده ای برای عدم اجرای طرحی 15 ساله نیست یکی از شهروندان محلاتی در این رابطه به خبرنگار فارس می گوید: حدود 15 سال از تصویب طرح جامع شهر محلات و طرح اتصال خیابان قندی به کاظمی آشتیانی می گذرد، اما هنوز هیچ شهرداری این طرح را به سرانجام نرسانده است.

این شهروند می گوید: پس از پیشنهاد طرح اتصال خیابان قندی به کاظمی آشتیانی در طرح جامع شهر محلات، طرح تفصیلی آن نیز به تصویب رسیده و تمام مراحل قانونی و اداری را پشت سر گذاشته است، اما گویا عزمی برای اجرای آن وجود ندارد.

 این طرح در شورای ترافیک شهرستان و استان و شورای فنی نیز به تایید رسیده، اما مسوولان دلیل قانع کننده ای برای عدم اجرای آن پس از گذشت این همه سال ندارند این شهروند محلاتی بیان می کند: این طرح در شورای ترافیک شهرستان و استان و شورای فنی نیز به تایید رسیده، اما مسوولان دلیل قانع کننده ای برای عدم اجرای آن پس از گذشت این همه سال ندارند.

شهردار طرح به تصویب رسیده را دارای ایراد می داند یکی دیگر از شهروندان محلاتی نیز می گوید: در دوره قبلی شورا، بخشی از امور مربوط به اجرای طرح انجام و قرار بود برای مالکین دعوت نامه ارسال شود که با روی کار آمدن شورا و شهرداری جدید متوقف شد، شنیده ها حاکی از آن است که شهردار فعلی طرح مصوب   کمیسیون ماده پنج، کمیته فنی شورای هماهنگی ترافیک، شهرستان و استان را قبول نداشته و قصد دارد مجدد مشاور گرفته و مطالعات آن را از سر بگیرد، این در حالی است که پیش از این مشاور قبلی طرح 60 میلیون تومان بابت مطالعه آن از هزینه بیت المال صرف کرده است و چگونه می شود طرحی که تمام تاییده های لازم را اخذ کرده و به تصویب ارگان های ذی ربط رسیده، از نظر شهردار دارای ایراد باشد.

 بازگرداندن مراحل کار به نقطه صفر  نماینده مالکین ساکن در محدوده طرح نیز می گوید: نیاز و ضرورت احداث این خیابان سال هاست به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی کشور رسیده و طرح اجرایی آن نیز از نظر فنی در شهریور سال 99 به تصویب کمیته فنی استان و از نظر ترافیکی و حمل و نقل در آبان 99 به تصویب شورای هماهنگی ترافیک استان رسیده است.

  این نماینده می افزاید: در اواخر اسفند سال گذشته جمعی از مالکین ساکن در محدوده طرح نشستی را با اعضای شورای شهر برای پیگیری اجرای طرح برگزار و طی آن مقرر شد دعوتنامه مالکین تا اواسط اردیبهشت ماه امسال از طرف شهردار برای مالکین محدوده مسیر طرح ارسال شود، اما نه تنها دعوتنامه ای ارسال نشد، بلکه در کمال تعجب متوجه شدیم شهردار طرح را قبول نشده و قصد انتخاب مشاور برای مطالعه طرح دیگری است که این اقدام شهردار چندین سال دیگر مردم را معطل و سرگردان خواهد کرد.

وی تصریح می کند: اواخر سال گذشته افرادی که فعالیت آنان در حوزه ساخت و ساز بیش از تخصص و تحصیلاتشان در حوزه امور شهرسازی و ترافیک است، طی نامه ای به اعضای شورای شهر اعلام کردند که طرح مطالعاتی اتصال خیابان قندی به دکتر آشتیانی را بررسی مجدد کرده و به این نتیجه رسیده اند که میزان ترافیک و بازه زمانی بهره برداری بدون پشتوانه مطالعاتی انجام شده و طرح دارای توجیه ترافیکی، محیط زیستی و اجتماعی نیست، این افراد همچنین اعلام کرده اند که به دلیل به تملک در آمدن تمام زمین ها و ساختمان های در مسیر طرح اجرای آن بسیار پرهزینه بوده و هزینه نامتعارفی را به شهرداری تحمیل می کند که بر اساس آن باید طرح از دستور کار شهرداری خارج شود، این در حالی است که این نظرات از سوی عده ای که تخصص لازم در امور شهرسازی و ترافیک را ندارند، طرح و بیان شده و باعث عقب افتادن اجرای طرح شده است.

وی تصریح می کند: سوال این است که با توجه به تعیین بودجه در سال گذشته برای تملک اراضی واقع در طرح شهرداری تاکنون چه اقداماتی را در این خصوص انجام داده و چرا پس از گذشت یک سال و نیم از تصویب طرح به چه دلیل دریافت مجوز کاربری زمین های محدوده طرح در کمیسیون امور زیربنایی استان طرح نشده است.

این نماینده بیان می کند: سوال ما از شهردار محلات این است که آیا صحت دارد که شهردار درخواست حذف این طرح از اولویت های سال 1401 را به شورای شهر ارائه کرده است، چگونه یک طرح که نیاز و ضرورت آن حدود 15 سال در نقشه جامع شهر به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی کشور رسیده، مراجع استانی قانونی و اجرایی بودن آن را تایید کرده و ازطرف شورای شهر برای آن بودجه مصوب شده و صدها نفر از مردم متقاضی اجرای آن هستند از نظر شهردار اولویت ندارد؟   وی بیان می کند: قرار بود اردیبهشت ماه دعوتنامه برای  تنظیم تملک اراضی محدوه طرح بین مالکین و شهرداری ارسال شود، دلیل تاخیر در ارسال دعوتنامه چیست؟ در حالی که مشاور فعلی طرح 60 میلیون از صندوق بیت المال دریافت و طرحی را تهیه و به تصویب مسوولان مربوطه در شهرستان و استان رسانده که مصوبات آن به صراحت بر قانونی و قابل اجرا بودن آن تاکید دارند، به چه دلیل شهردار اقدام به عقد قرارداد با مشاور جدید و بازگرداندن مراحل کار به نقطه صفر کرده، آیا این کار مصداق بارز تضییع حقوق بیت المال نیست؟  واگذاری مطالعه مجدد طرح به یک کارخانه دار سنگ و سه بساز و بفروش   یکی دیگر از مالکین ساکن در محدوده طرح نیز می گوید: شهردار محلات با استناد کدام ماده قانونی یا مجوز از شورای اسلامی شهر طرح احداث یک خیابان  را که کلیات آن سال های گذشته در طرح جامع شهر به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری کشور رسیده و طرح اجرایی آن  مصوبه شورای حمل و نقل و ترافیک شهرستان، کمیته فنی استان و شورای هماهنگی ترافیک استان را اخذ و قانونی و اجرایی بودن آن در تمامی مصوبات به تایید رسیده را به یکی از کارمند شهرداری با مدرک دیپلم، یک کارخانه دار سنگ و سه بسازو بفروش عضو نظام مهندسی ساختمان محلات سپرده تا آنرا بررسی مجدد کنند؟  آیا اینکار در خوشبینانه ترین حالت به تمسخر گرفتن نظام اداری کشور نیست؟  این شهروند محلاتی بیان می کند: با توجه تحمیل بار مالی چند ده میلیونی قرارداد مشاور قبلی از صندوق بیت المال و هزینه های زمانی ناشی از ساعت های متمادی اتلاف وقت چندین مدیر، مسئول، کارشناس و.

که طرح  را مطالعه، بررسی و تصویب کرده اند  درصورتی که شهردار محلات دلایل و مستنداتی  مبنی بر اثبات اشتباهات یا تخلفات مشاور قبلی، شهردار و اعضای شورای شهر سابق، اعضای شورای ترافیک شهرستان محلات، کمیته فنی استان و شورای هماهنگی ترافیک استان دارند را به دستگاه قضایی، مردم و اصحاب رسانه ارائه دهد، در غیر اینصورت آیا اقدام وی مصداق بارز تضییع حقوق بیت المال، کتمان حقیقت یا فریفتن اعضای  شورای شهر نیست؟   چون طرح در زمان من به تصویب رسیده عزمی برای اجرای آن نیست شهردار سابق محلات نیز در این رابطه به خبرنگار فارس می گوید: طرح اتصال  خیابان شهید قندی به دکتر کاظمی آشتیانی از دوره های دوم و سوم شورا مطرح بود که به صورت نیمه کاره باقی ماند.

استرابی می افزاید: پس از تصویب طرح، در طرح جامع محلات به منظور کاهش بار ترافیکی  ورودی شهر تا هسته مرکزی، تهیه طرح تفصیلی آن به شهرداری واگذار شد که شهرداری با اخذ مصوبه از شورا برای تهیه طرح تفصیلی اقدام به انتخاب مشاور ذی صلاح  کرد و مطالعات آن را کلید زد.

وی بیان می کند: طرح در کمیته فنی شهرداری محلات بررسی و چکش کاری و برای اخذ تاییده شورای ترافیک شهرستان به کارگروه شورای ترافیک ارجاع و به تصویب رسید، و پس از آن در کمیته فنی و شورای ترافیک استان نیز بررسی و به تصویب رسید.

شهردار سابق محلات می گوید: در اواخر سال 99 ردیف اعتباری برای طرح پیش بینی و مقرر شد با شناسایی مالکین کار تملک اراضی در سال 1400 انجام شود که می توان گفت روال کار به صورت قانونی انجام و مشکل خاصی نداشت و اجرای این طرح در برنامه پنج ساله پنجم شهرداری جز اولویت ها قرار گرفت.

استرابی می گوید: اجرای این طرح از مطالبات 20 ساله محلاتی ها است، و استارت آن از سال 86 زده شد، اما به دلیل اینکه آن زمان در طرح جامع  پیش بینی نشده بود، امکان اجرای آن وجود نداشت که این مسئله موجب شد مالکین این محدوده چندین سال معطل و بلاتکلیف بمانند.

در شهرداری نباید فردی حرف بزنیم،  طرح اتصال خیابان قندی به کاظمی آشتیانی شهر محلاتی سیکل قانونی خودش را طی و تمام تاییدیه های قانونی را اخذ کرده است  وی اظهار می کند: در شهرداری نباید فردی حرف بزنیم،  طرح اتصال خیابان قندی به کاظمی آشتیانی شهر محلاتی سیکل قانونی خودش را طی کرده و تمام تاییدیه های قانونی را اخذ کرده، مشاوری که مطالعات طرح را بر عهده داشت سه طرح پیشنهاد داد که در نهایت کوتاه ترین، کم مسیرترین و کم هزینه ترین طرح  انتخاب شد تا هم کم ترین آسیب به باغات شهرستان وارد شود و هم کوتاه ترین مسیر اجرایی شود، اما به نظر می رسد بهانه عدم اجرای طرح این است که چون طرح در زمان من به تصویب رسیده عزمی برای اجرای آن نیست، آقایان نام مرا خط بزنند و طرح را برای مردم اجرا کنند.

مشاور جدیدی برای مطالعه طرح انتخاب شده است داود صالحی عضو شورای شهر محلات نیز می گوید: شهرداری به  دنبال این است که طرح جدیدی تهیه کند تا حداقل زمین را در بر بگیرد.

  وی می افزاید: طرح درخارج از محدوده شهری است و باید طرح جدیدی برای آن تهیه شود چرا که مسیر طرح قبلی مسیر طولانی است و تملک زمین آن هزینه قابل توجهی نیاز دارد.

عضو شورا بیان می کند: مشاور جدیدی برای مطالعه طرح انتخاب شده تا طرح دیگری را بررسی و برآورد دقیقی از میزان هزینه به عمل آورد  و طرحی را پیشنهاد کند که برای شهرداری کمترین هزینه را داشته باشد که قطعا زمان بر بوده و به زمان بیشتری نیاز دارد.

موافق اجرای طرح هستم رضایی عضو دیگر شورای اسلامی شهر محلات نیز می گوید: اتصال خیابان قندی به کاظمی آشتیانی شهر محلات طرحی بوده که تصویب شده و در دوره پنجم  شورا بودجه ای برای اجرا آن در نظر گرفته شد که بنده موافق اجرای آن هستم چرا که اجرای آن را موجب توسعه شهر می دانم.

شهردار فعلی محلات می گوید طرح دارای ایراداتی است که باید برطرف شود وی می افزاید: اجرای این طرح از نظر ترافیکی نقش موثری در کاهش بار ترافیکی و کوتاهی مسیر دسترسی به سرچشمه دارد اما، شهردار فعلی محلات می گوید طرح دارای ایراداتی است که باید برطرف شود.

این عضو شورا می گوید: تا این لحظه طرح رارویت نکرده و نمی دانم به چه مرحله ای رسیده است، اما شهردار می گوید طرح در کمیسیون امور زیربنایی نرفته و مصوبه را به ما ارائه نکرده است.

شهردار محلات نمی تواند با نظر شخصی خود مانع از اجرای طرح شود   مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی نیز در این رابطه به خبرنگار فارس می گوید: طرح اتصال خیابان قندی به کاظمی آشتیانی شهر محلاتـ در کمیسیون ماده پنج استان، کمیته فنی استانداری و شورای ترافیک استان و شهرستان به تصویب رسیده و شهردار محلات نمی تواند با نظر شخصی خود مانع از اجرای آن شود.

  حمیدرضا نوازنی بیان می کند: شهردار به عنوان یکی از اعضای کمیسیون ماده پنج دارای یک حق رای است و با توجه به اینکه این طرح در دو سال گذشته به تصویب رسیده شهردار قادر به مخالفت با آن نیست و حق لغو طرح را ندارد و باید آن را اجرا کند.

وی تصریح می کند: چنانچه شهردار ایرادی و مانعی در مسیر اجرای طرح می بیند می تواند ایرادات را در کمیسیون مطرح و پیشنهادات خود را برای رفع ایرادات بیان کند تا مورد بررسی قرار گیرد.

 نوازنی با بیان اینکه شهردار قدرت لغو طرح تصویب شده را ندارد و نباید نظر شخصی خود را در اجرای طرح اعمال کند، می گوید: چندین سال است اهالی محلات معطل اجرای این طرح هستند و شهرداری موظف به اجرای این طرح است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس اتصال خیابان شهید قندی به خیابان دکتر آشتیانی با مزیت هایی چون ایجاد راه دسترسی مناسب برای تردد گردشگران پارک سرچشمه به مرکز شهر و برعکس، رفع مشکل رفت و آمد از کوچه شیبدار و پرخطر جنب هلال احمر، ایجاد راه دسترسی سریع و کوتاه اهالی کوی شهید مطهری به قندی، کمک به رونق کسب و کار کسبه و اهالی دو خیابان، کمک به کاهش ترافیک خیابان 15 خرداد که در حال تبدیل شدن به یکی از معضلات شهر است، حل مشکل فقدان راه دسترسی مناسب کوی شهید شکرالهی به عنوان مانع اصلی توسعه این منطقه محروم به عنوان یکی از مطالبات مردمی با عنوان  تسریع در اجرای طرح اتصال خیابان قندی به کاظمی آشتیانی شهر محلاتـ در سامانه فارس من به ثبت رسیده که با توجه به توریستی بودن این شهر و ورود حجم بالای گردشگر داخلی و خارجی به این شهر می طلبد هرچه سریع تر به این مطالبه مردمی پاسخ داده شود.

انتهای پیام/   
کلید واژه ها: ایران - رنگارنگ - محلات - گل و گیاه - طرح های عمرانی - خیابان - پایتخت - میلیون - هلند - گیاه - پرورش گیاهان - شهرهای ایران - گیاهان زینتی - یکی از - سرسبز - 15 سال - شهر محلات - شهید قندی - فارس - مصرف - آشتیانی - مطالعات - کوهستان - تولیدات - شهرداری - افسانه - عمرانی - سالانه - گیاهان - گلخانه

آخرین اخبار سرویس:
ضرورت نظارت جدی بر عملکرد مشاورین خودرو در قزوین

رییس سازمان ثبت احوال کشور: مدارک هویتی زائران در کمترین زمان ممکن صادر می شود

خبر مهم درباره رتبه بندی معلمان / شرایط احراز رتبه برای معلمان

اجرا طرح مدارس 2 زبانه در بوشهر آغاز شد

تداوم ماندگاری هوای گرم در استان

حمایت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از هفدهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان

بحران آب در 700 روستای آذربایجان شرقی

ضعیف شدن فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در عرصه تعلیم و تربیت

ورود دادستانی به موضوع نمایشگاه بین المللی تهران | ترافیک نمایشگاه داد مردم را درآورده است | محدودیت دسترسی به بیمارستان و آمبولانس

بارندگی کم در انتظار پاییز امسال!

راه های مشارکت در برپایی موکب آستان حضرت معصومه(س)

بازتاب خبر ممنوعیت رشته موسیقی برای دختران شیراز/اهالی موسیقی دست به کار شدند

جذب بیش از 800 نفر در دستگاه های اجرایی هرمزگان

گذرنامه هایی که یک ماه اعتبار دارد، قابل تردد به عراق خواهند بود

استخدام کارشناس اکتشاف، استخراج و زمین شناسی در نهبندان

ترویج فرهنگ کتابخوانی؛ زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی

فعالیت 31 گروه مانا در محلات مختلف شهرستان های استان بوشهر

بارش شهابی بر فراز سازه های باستانی

فیلم/ 6 نکته در خصوص اربعین 1401

هر آنچه برای چیدمان دکوراسیون اداری اتاق مدیریت لازم است

شناسایی بیش از 100 مورد ساخت وساز غیرمجاز در حریم راه های خراسان شمالی

استخدام آبدارچی با بیمه در انتشارات مشاوران آموزش در تهران

توضیحات مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه درباره اجرای رتبه بندی معلمان

هشدار مدیریت بحران برای تهران

چهار شرط لازم برای رتبه بندی معلمان چیست؟

اعزام عوامل و ارسال اقلام موکب های گلستانی اربعین از شنبه

اعلام هشدار زرد ؛ احتمال خسارت های وزش باد در سمنان

روند کاهش دما در سطح خوزستان آغاز شد

پویش مهر، مهربانی می خواهد با هدف تأمین لوازم التحریر دانش آموزان بی بضاعت آغاز شد

ببینید | استانبول پس از باران شدید غرق شد

هشدار مدیریت بحران درباره وقوع باد شدید در استان تهران

دیدار استاندار کربلا با معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

تصاویر مراسم خاکسپاری محیط بان برومند نجفی که مقابل دادگاه به قتل رسید

تعیین 150 وکیل تسخیری به افراد نیازمند در خراسان رضوی

بهسازی و آسفالت محور ایذه - دهدز

شهرک اندیشه به قزوین الحاق شد

صحت و سقم حذف رشته موسیقی برای دختران

بازتاب خبر حذف رشته موسیقی برای دختران دانش آموز در شیراز به هنرمندان رسید/ «با دل و جان پذیرای آموزش دختران هستیم»

چرا فرزندم علاقه ای به درس خواندن ندارد؟

میراحمدی: پیش بینی حضور 5 میلیون زائر ایرانی در اربعین/ امکان تردد از مرزهای خسروی، باشماق و تمرچین

واکسیناسیون 99 درصد دام های خواف برعلیه طاعون

آمادگی عراق جهت استقبال از زائرین اربعین/ برقراری امنیت توسط نیروهای مردمی

امضای تفاهم نامه «واگذاری زمین دپوی خط 10 مترو» درمنطقه 22

ببینید | استانبول پس از باران شدید غرق شد!

طرح ترافیکی در معابر شیراز جمعه 28 مرداد برگزار می شود

واکسیناسیون 95درصدی دانش آموزان کرمانشاهی/ محمدی:آماده یک مهرماه با نشاط هستیم

شناسایی قدیمی ترین سکونتگاه انسان در غار قلعه کرد آوج قزوین

صف های طولانی در مراکزتمدید گذرنامه اربعین

نشانه گذاری مسیر غار دربند رشی در رودبار

گذرنامه هایی که یک ماه اعتبار دارد، قابل تردد به عراق خواهند بود

انجام هماهنگی های لازم با کشور عراق برای تسهیل تردد زائران اربعین

واکسیناسیون 99درصد دام های خواف علیه طاعون نشخوارکنندگان

آغاز روند کاهشی دما در خراسان رضوی

زیرساخت برگزاری دوره های تربیت ارزیاب نظام رتبه بندی معلمان ایجاد شد

استخدام بازاریاب حضوری با حقوق 10 میلیون، بیمه و پورسانت در البرز

تصاویر| تخریب سازه های غیر مجاز در تیسیه خمام

استخدام کارمند فروش با حقوق ثابت، پاداش و بیمه در یک شرکت معتبر در البرز

کانون پرورش فکری، باید مرکز تولید آثار فاخر باشد

استاندار کربلا: تسهیل خدمت رسانی به زائران با همکاری شهرداری تهران

تزریق واکسن کرونا برای دانش آموزان زیر 12 سال اجباری نیست/هیچ مدرسه ای در استان کرمانشاه حق استفاده از بخاری نفتی را ندارد

بازدید 2 هزار و 500 اردبیلی از مناطق عملیاتی جنوب کشور طی سال جاری

نکات کلیدی در پخت جوجه کباب خانگی بسیار لذیذ

تخریب 6 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در مراغه

تمهیدات اورژانس کشور برای راهپیمایی اربعین/ تجهیزات بیمارستان شلمچه در حال تکمیل است

واکنش یک مقام مسئول در آموزش و پرورش به حذف رشته موسیقی برای دختران در شیراز

ماجرای جانمایی یک کتیبه در دستشویی!

مدارک مورد نیاز برای رتبه بندی معلمان

آلودگی هوای سه شهر خوزستان

کسب رتبه سوم کشوری اداره تامین اجتماعی غرب تهران در میان موسسات بیمه ای

استقرار واحد های دانش بنیان در شهرک های صنعتی برخوردار استان

فراهم شدن امکان استعلام غیرحضوری گواهی اشتغال به تحصیل در سامانه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی

استاندار کربلا: برنامه امنیتی خود را برای خدمت به زائران آغاز کرده ایم

خواستار استفاده از دانش ایرانی ها در ساخت مترو هستیم

آمادگی ناوگان حمل و نقل جاده ای فارس برای جابه جایی زائران اربعین

اجرای طرح ساماندهی داوران قرآنی در کشور / نیازمند وقف های قرآنی هستیم

اخذ سند قسمتی از پلاک مهم طاهرآباد در شهرستان پردیس

سخنگوی آموزش و پرورش: رتبه بندی معلمان از 26 مرداد اجرا می شود

خواندنی های تاریخ| روایت یک سنت قدیمی؛ نذر و نیاز برای شاگردان مدارس

شرکت 50 هزار نوآموز آذربایجان شرقی در طرح سنجش سلامت

استفاده از حداکثر امکانات برای اعزام زائرین اربعین

خذ سند قسمتی از پلاک مهم طاهرآباد در شهرستان پردیس

تسریع در صدور مدارک هویتی مسافران زیارت اربعین

ماجرای جانمایی یک کتیبه در دستشویی!/ میراث فرهنگی پاسخی نداد؛ شهرداری: موضوع برای چند سال قبل است

استخدام مهندس معماری در شرکت معمار سازه اعلم در تهران

دهکده طبیعت، یکی از جاذبه های مهم گردشگری

واکنش یک مقام مسئول در آموزش و پرورش به حذف رشته موسیقی برای دختران در شیراز

جانمایی یک کتیبه در دستشویی!/ میراث فرهنگی پاسخی نداد؛ شهرداری: موضوع برای چند سال قبل است

آخرین وضعیت مشمولان طرح ساماندهی و تبدیل وضعیت استخدامی معلمان

استخدام کارشناس اداری و منابع انسانی و کارشناس کنترل کیفیت در خراسان رضوی

استخدام حسابدار در شرکت زرنگار پخش پایتخت از البرز

جانمایی یک کتیبه تاریخی در دستشویی!/ میراث فرهنگی پاسخ نداد؛ شهرداری: موضوع برای چند سال قبل است

استخدام حسابدار در شرکت زرنگار پخش پایتخت از تهران و البرز

اعلام نحوه ثبت نام دانش آموزان در مدارس فارس

حمایت مرکز امور قرآنی اوقاف از مسابقات قرآن دانش آموزان استثنایی

اعزام بیش از 4 هزار خانواده کربلا اولی به عتبات عالیات در 5 ماهه اول سال توسط فراجا

استخدام کارشناس فنی و مهندسی و بازرس کنترل کیفیت در تهران

استخدام کارشناس فنی ومهندسی، بازرس کنترل کیفیت و نیروی نظافتچی و خدماتی

تسریع در صدور مدارک هویتی مسافران زیارت اربعین

اینفوگرافیک| خانه پهلوانان ایران را بشناسید

تردد زوار اربعین از 74 دروازه در شلمچه و چذابه

فارس من | وقتی شهرداری هلند ایران مطالعات طرحی «15 ساله» را از سر می گیرد

فارس من | وقتی شهرداری هلند ایران مطالعات طرحی «15 ساله» را از سر می گیرد