مطالب مرتبط:
موفقیت دولت، موفقیت قوای قضاییه و مقننه است
انتقاد از مصاحبه رییسی : موفقیت واکسیناسیون را با اینکه همه مقدمات وارداتش در دولت قبل انجام شد، بنام خودتان می زنید ولی مشکلات را گردن او می اندازید؟
استخدام مدیر عامل (CEO) با بیمه، پاداش و سرویس در شرکت ماهر محور موفقیت
استخدام مدیر مالی در شرکت ماهر محور موفقیت در اصفهان
خوراکی هایی که نباید در روز های خیلی گرم مصرف کرد!
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 7 تیر 1401 ساعت 00:022022-06-27سياسي

کلیدواژه هایی برای موفقیت


متاسفانه این روزها که شاید بتوان گفت جریان انقلابی حساس ترین و پر دغدغه ترین روزها و لحظات خود را سپری می نماید، شاهد بروز رفتارهایی در فضای مجازی هستیم که دقیقا نقطه مقابل فضایی است که ولی امر مسلمین از جریان انقلابی انتظار دارند.

- خبرگزاری فرس لرستان_ بهنام گودرزی؛ در این جهادی که وجود دارد (جهاد تبیین)، در این جنگ بی امانی که وجود دارد بین اسلام و کفر، بین حق و باطل، بین روایت دروغ و حقیقت، ما در کجای این جبهه قرار داریم و حضور داریم ؟ ( مقام معظم رهبری)  نخستین بار نیست که رهبر انقلاب دو کلید واژه " جهاد تبیین " و "امید" و نکوهش یاس و ناامیدی در میان مردم را مطرح می نماید.

ایشان در طی چند سال بارها این تعابیر را بکار برده اند که نقط اوج آن را شاید بتوان در بیانیه گام دوم انقلاب که در واقع پیش رانه و نقشه راه انقلاب است به وضوح درک کردی.

  همچنین به تازه گی در بیان کلید واژه "امید" ایشان صراحتا بیان میدارند که: القاء بی آیندگی، بن بست و اینکه مسئولان اداره کشور را بلد نیستند از جمله کارهای بدخواهان نظام است و هر کس مردم را نا امید کند برای دشمن کار میکند ، چه بخواهد و چه نخواهد   آنچه در این تکرار مکررات از جانب ولی امر مسلمین بیش از هر چیز به چشم می آید این نکته است که معظم له با بینش عمیق و موقعیت شناسی که دارند در این برهه حساس نقطه آسیب پذیر جریان انقلابی را درک کرده اند و این همان مطلبی است که تفاوت ایجاد می نماید میان ایشان با مسئولین کم کاری که در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و کلید واژ های موجود در آن و همچنین بسیاری از موارد از این دست تنها به نامگذاری ها، برگزاری جلسات و همایش های پر طمطراق بی نتیجه بسنده کرده اند.

به هر تقدیر، رهبر معظم انقلاب همواره بر مفاهیمی مانند امید آفرینی، تحول، کارفرهنگی و گفتمان سازی ، نقد منصفانه و مطالبه گری تاکید دارند.

اگر تبیین را در کنار این مفاهیم قرار دهیم مشخص می شود که معنای عمیق آن چیست.

در این صورت، تبیین مقدمه ای خواهد بود برای اصلاح، تحول و مطالبه درست و نکته مهمتر آن است که ما به تبیین اثر بخش نیازمندیم، همانگونه که در جهاد نظامی کسی که می خواهد جهاد کند ،باید محاسبه گر و دقیق باشد و با برنامه وارد شود، جهاد تبیین هم همینگونه است.

  با ذکر این مقدمه، جای دارد که از خود سوال کنیم که در این نبرد، در این هیاهوی رسانه ای و به قول مقام معظم رهبری در این نزاع بین حق و باطل، ما در کدام قسمت ایستاده ایم و رفتار، گفتار و قلممان بار کدام قسمت نزاع را سبکتر و باعث خوشحالی چه طیفی می گردد.

آیا باعث تزریق نشاط و امید به جامعه هستیم یا نه ، قلممان ،گفتارمان و رفتارمان باعث ایجاد نا امیدی در جامعه می گردد.

متاسفانه این روزها که شاید بتوان گفت جریان انقلابی حساس ترین و پر دغدغه ترین روزها و لحظات خود را سپری می نماید، شاهد بروز رفتارهایی در فضای مجازی هستیم که دقیقا نقطه مقابل فضایی است که ولی امر مسلمین از جریان انقلابی انتظار دارند.

عده ای از دوستان انقلابی و دغدغه مند و گله مند از شرایط موجود بدون در نظر گرفتن ملزومات، شرایط و پیوست های دینی و فرهنگی برای جهاد تببین، آتش به اختیار و مطالبه گری موثر، این مفاهیم را تفسیر به رای نموده اند و به گونه ای در فضای مجازی رفتار می کنند که بیش از هر چیز "دشمن شاد کن" شده اند و ثمره عملشان ایجاد نا امیدی و سر خوردگی در جبهه خودی و شادی و شئف و امیدواری در جبهه دشمنان قسم خورده انقلاب و مردم  می باشد و با ایجاد دو قطبی های نا صواب و کاذب در جریان انقلاب بگونه ای مطالب را بیان میدارند  که به قول مقام معظم رهبری این افراد چه بخواهند و چه نخواهند در زمین دشمن بازی می کنند.

اینکه این دولت و کارگزارانش که با یدک کشیدن عنوان  انقلابی بر سر کار آمده اند ممکن است دارای نقدهایی باشند که در جای خود قابل نقد و پرسشگری است، واضح و بدیهی است و قطعا راه نقد منصفانه در این این حوزه باز است.

اما.

نقد ،هم روش و الگو می خواهد و هم، موقعیت شناسی، برنامه ریزی، تعقل، انصاف و تقوی و با این شرایط راه مطالبه گری و نقد همواره باز خواهد بود.

به نقل از مقام معظم رهبری: انتقاد یک عمل دوستانه است ، عمل خصمانه نیست؛ در نقد آنچه را در طرف مقابل وجود دارد را شما در می آورید و به او می گویید.

این کار بسیار خوبی است؛ انتقاد باید انجام گیرد.

گاهی اوقات انتقاد بایستی عمومی هم باشد و همیشه لازم نیست در گوشی باشد.

اما اینکه به نحوی انتقاد بکنیم که آن شنونده انتقاد به تعبیر رایج بند دلش پاره بشود ، اینگونه نباید انتقاد بکنیم.

ما گاهی اشتباه میکنیم در کیفیت انتقاد کردن.

با این بیان شاید راحت تر بتوانیم خود، رفتار و گفتارمان در فضای مجازی و حقیقی در این چند وقت اخیر را به بوته نقد منصفانه بگذاریم.

متاسفانه این روزها برخی رفتارها و نوشته های ما چه از جانب اطرافیان مسئولین  و چه از جانب نیروهای انقلابی منتقد، ندانسته آب به آسیاب دشمن ریخته و مسئولین قبلی  را که مسببین وضع موجود هستند و باید در مقام پاسخگو باشند را به پرسشگر تبدیل نموده و همینطور بدخواهان مردم و نظام را در مقامی قرار داده که بازی ما را در زمین خود دیده اند و به تشویق رفتار ما نشسته اند.

بین نیروهای اصیل انقلابی فتنه می کنند و سعی در بهره گیری از آب گل آلود دارند و گاها از این غفلت ما استفاده کرده و با سیاه نمایی و در جهت تشویش اذهان عمومی و کاستن از سرمایه های اجتماعی نظام شرایطی از وضعیت جامعه به تصویر می کشند که واقعیت نداشته و با این عمل کل ارکان جامعه را به باد توهین گرفته اند.

در این شرایط خود ساخته گاها مشاهده می گردد که بعضی افراد معلوم الحال و دلال مسلک هم در تلاش در جهت کسب منافع و مطامع دنیوی خود مشغول بهره گیری از آب گل آلود بوده و  با تظاهر به دلسوزی و قرار گرفتن در یکی از دو طیف درگیر و بیان مطالبی عوام فریبانه آتش بیار معرکه شده اند.

هیچ کس نمی تواند منکر شرایط سخت کنونی در کشور باشد و هیچ عقل سلیمی مشکلات ، معضلات و شرایط موجود را رد نمی کند، اما نقد، مطالبه و پرسشگری باید همراه با راه حل باشد و نه اینکه به گونه ای باشد که باعث سوئ استفاده عده ای فرصت طلب قرار گیرد و چاره کار قطعا در وحدت، همدلی و استفاده از نظرات و راهکارهای افراد متخصص و دلسوز می باشد.

هیچ نیروی انقلابی اصیلی نقد را با بی تقوایی، تهمت و نشر اکاذیب تداخل نمی دهد و لازمه هر کار خوب پیشه کردن تقوا و خدا ترسی است.

آنچه فرهنگ غنی ما که سیره پیامبر (ص) و ائمه (ع) هست را جدای از فرهنگ اومانیستی غرب قرار می دهد، این مطلب است که هدف وسیله را توجیه نمی نماید.

هر چند که ما نیت اصلاح امور را داشته باشیم، اما به هیچ وجه اجازه نداریم که از هر وسیله ای در این راه استفاده نماییم.

اینکه هدف اگر مقدس باشد رسیدن به وسیله مقدمه نامقدس اشکال ندارد، این یک اندیشه ماکیاولیستی و مارکسیستی است.

مارکسیست ها از این اندیشه در راه عملکردهای استعماری خود استفاده می کردند.

در صدر اسلام نیز عده ای از قدرت طلب ها، برای توجیه قدرت طلبی شان عده ای را اینگونه فریب می دادند.

امّا دین اسلام یک دین مقدس است و بر شالوده معنویت استوار است، در او فقط فضیلت و عدالت خواهی با معیار صحیح اسلامی و دینی وجود دارد.

اندیشه های منفی در دین اسلام توجیهی ندارد.

بنابراین، در اسلام، هدف وسیله را توجیه نمی کند.

اگر هدف مقدس باشد، وسیله نیز باید مقدس باشد.

با این اوصاف و با در نظر گرفتن جمیع شرایط، و لحاظ کردن دغدغه های رهبری و درک عمیق از مطالب عنوان شده و تاکید شده توسط ایشان، بیش از هر زمان دیگر نیاز به تعقل ، تفکر، وحدت و سعه صدر را در خود احساس می کنیم.

نکته قابل توجه، برخورد مسئولین در قبال نقد دلسوزانه است که در این خصوص شاید بهترین مصداق را بتوان در کلام امیر مؤمنان علیه السلام یافت که در عهدنامه خود به مالک اشتر که در حقیقت، اساسنامه حکومتی علوی به شمار می رود پس از اینکه به او سفارش می کند تا همکاران خود را از صالحان و خوش پیشینه ها برگزیند، میفرماید: ثم لْیَکُنْ آثرُهم عندَک أقْوَلَهُمْ بمّرَ الحقِ لک، و أقلَّهُم مساعدهً فیما یکون منک فما کره اللهُ لأولیائهِ، واقعاً ذلک من هواک حیثُ وَقَعَ، وَ الْصَقْ بأهل الورع و الصّدق، ثُمَّ رُضْهُمْ علی أنْ لا یُطْرُوک و لا یَبْجَهُوک بباطلٍ لمْ تفعله، فإنّ کثرهَ الإطراء تُحْدِثُ الذهوَ و تُدْنی من العِزَّهِ .

؛ باید برگزیده ترین آنان نزد تو، آن کس از وزیران باشد که سخن تلخ حق را بیشتر به تو بازگو کند و کمتر تو را در آنچه خدا از اولیائش نمی پسندد و مطابق هوای توست، یاری و مساعدت کند.

و خود را با صاحبان تقوا و صداقت، محشور کن، و عادتشان بده که ثناگویی و ستایشت نکنند و از اینکه باطلی را ترک کرده ای که وظیفه توست، با مدح خود تو را شادمان نسازند؛ زیرا ستایش زیاد، خودپسندی می آورد و شخص را به تکبّر نزدیک می کند.

پس لازم است هرچه زودتر برای برون رفت از شرایط کنونی قبل از هر چیز منافع جمع را بر منافع شخصی و فردی ترجیح دهیم و باکنار گذاشتن اختلافات که بیشتر ریشه در دنیا طلبی دارد در کارهایمان با تفکر و تعقل و گوش به فرمان رهبر معظم ورک فرامین معظم له، رضای الهی را سرلوحه قرار دهیم تا پیچ دیگری از مسیر رو به جلو انقلاب را به سلامت و موفقیت پشت سر نهاده و گامی محکمتر از همیشه در تحقق تمدن نوین اسلامی برداریم و در این راه شاید مهمترین فاکتورها، تقوی، وحدت، سعه صدر، دشمن شناسی و درک درست و دقیق از موقعیت موجود می باشد و با امید آفرینی و تلاش در جهت رفع مشکلات و تبیین شعائر اصلی انقلاب ،همانگونه که در شعار، خود را ملزم به کوچکترین اشاره از مقام معظم رهبری می دانیم، در عمل هم همینگونه باشیم و با انتخاب هایمان و رفتار و گفتارمان هزینه ای بر نظام بار نکنیم.

بهنام گودرزی دبیر استانی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی_ استان لرستان انتهای پیام/
کلید واژه ها: انقلاب - بیانیه گام دوم انقلاب - کلید واژه - انقلابی - ولی امر مسلمین - بیانیه گام دوم - گام دوم انقلاب - جهاد - کلید - واژه - رهبر انقلاب - تبیین - فضای مجازی - راه انقلاب - مقام معظم - رهبر - بیان - خبرگزاری - هایی - نقشه راه - ناامیدی - گام دوم - نخستین - موفقیت - انتظار - بیانیه - امانی - اسلام - دغدغه - فضایی

آخرین اخبار سرویس:
آقای رییسی، دستور دادن بس است؛ نوبت تدبیر است

استخدام دفتر دار (منشی) برای یک شرکت معتبر در رفسنجان

پاسخ به نیاز بیمه گذار هدف اصلی بیمه رازی/ سرعت در پاسخگویی خواست اولیه بیمه گذاران

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: بدون ماشین آلات مدرن نمی توانیم به چشم انداز خود در حوزه معدن برسیم

استخدام کمک حسابدار در یک شرکت مهندسین مشاور در تهران

استخدام مدرس زبان انگلیسی (آیلتس) در موسسه زبان گاما در تهران

استخدام حسابدار خانم آشنا به نرم افزار سپیدار در تهران

با دستور قضایی 19 هزار متر از بستر رودخانه سیاه آب شهرستان شهریار لایروبی شد

رییس کل دادگستری گیلان: واگذاری لایروبی آب بندان ها، به افراد واجد صلاحیت

شتاب توسعه زیست بوم فناوری های مکان محور با 7 گام ملی

فیلم | همخوانی سرود پایانی هیئت فاطمیون قم

تسلیت دبیرشورای سیاستگذاری شعر و ادب حوزه در پی درگذشت مرحوم ابتهاج

عملیات اجرایی باغ راه حضرت فاطمه(س) در مناطق 17 و 18 تهران سرعت می گیرد

سایه ساری در غربت

لطفا توافق کنید | جلیل سازگارنژاد

احداث راه آهن و سد معشوره تبدیل به تکلیف شده است

استخدام منشی با بیمه تکمیلی در شرکت بیرنوش در تهران

استخدام مدرس زبان انگلیسی در موسسه زبان های خارجی راد در تهران

استخدام حسابرس داخلی در شرکت داروگستر نخبگان در تهران

انتخاب اعضای هیئت رییسه برای سال دوم در هشتاد و پنجمین جلسه شورا

محمدصادق نیک گستر جلسه نقشه راه مهندسی فرهنگی کشور با حضور معاون اول

دولت سیزدهم و نهضت تکمیل طرح های نیمه تمام

استخدام مسئول کنترل کیفیت در شرکت مهندسی بدر سیستم از تهران

وزیر امور اقتصاد و دارایی از طرح آزاد راه قائم شهر به ساری بازدید کرد

رستم قاسمی به سوالات نمایندگان پاسخ می دهد

آغاز احداث هشتاد و هفتمین کلانتری در تهران

تأخیر در برگزاری آزمون به دلیل حساسیت قانون مجوزهای کسب و کار است

اقدامات خوبی برای تسهیل در عبور و مرور زائران انجام شده است

واکنش تند رییس ستاد کل نیروهای مسلح به بیانیه میرحسین موسوی

مدیرعامل آبفای خوزستان: فاضلاب آبادان و خرمشهر از طریق تهاتر نفت انجام می شود

تفاوت اعدام فقهی سلمان رشدی با اقدامات تروریستی

حاج قاسم و سردار همدانی ساختار سازمانی داعش را نابود کردند

انتخاب اعضای هیئت رییسه شورای شهر تهران

حق مسکن 650 هزار تومانی کارگران ابلاغ شد؟

جزییاتی از تغییرات طرح رتبه بندی معلمان و مشمولان جدید

نحوه بازداشت تاجزاده اصولی نبود

استخدام مترجم حرفه ای ترکی استانبولی آقا و خانم در رسانه ترکی استانبولی

استخدام موسسه پیشگامان عصر گفتگو

استخدام نیروی خدماتی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در البرز

مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس: کرونا ضربه سختی به موزه داری در کشور زد

اعلام نتایج مسابقات قرآن اوقاف در شهرستان های فارس

استخدام حسابدار با بیمه در یک مرکز سالمندان در تهران

عمری تلاش شعیشع برای احیای سبک های اصیل قرائت قرآن + فیلم

استخدام کارمند اداری برای موسسه پیشگامان عصر گفتگو در تهران

امام جمعه سابق لواسان : سلمان رشدی مرتد است و باید اعدام شود، حالا مرندی نگران برجام شده؟ 

طرح تابستانه هزار امید ویژه دختران شهر، در منطقه 4 کلید خورد

هوشمندی ویروس کرونا قابل پیش بینی نیست!

وزیر کشور: قرار گرفتن ایران جزو 10 اقتصاد برتر دنیا گزافه گویی نیست، شدنی است

عملکرد اثرگذار گل گهر در حوزه مسوولیت های اجتماعی

تعهد وزارت نفت بر اجرای کامل مصوبه های استانی دولت

رییس جمهور اوکراین هیچ گزینه ای ندارد/ زلنسکی محاکمه و یا کمدین می شود

یاده روی در سرزنش، آتش لجاجت، کینه و دشمنی را شعله ور می کند | شهاب الدین طباطبایی

استخدام انباردار با بیمه در شرکت نیکران موتور پاسارگاد در تهران

استخدام تکنسین فنی در شرکت مهندسی بدر سیستم از تهران

استخدام حسابدار با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مهندس عمران در گروه صنعتی معقول در مازندران

استخدام مهندس عمران در گروه صنعتی معقول در گلستان

ترکمنستان میزبان همایش علمی «خزر؛ دریای دوستی و توافق»

این علایم نشانه عشق واقعی است

استخدام بازاریاب و ویزیتور در یک مجموعه معتبر در تهران

پیگیری مشکلات خبرنگاران با همراهی خانه مطبوعات اردبیل/ سامان دهی آگهی ها به طور ویژه در دستور کار خواهد بود

عمری تلاش شعیشع برای احیای سبک های اصیل قرائت قرآن

غفلت در «جهاد تبیین» جایگاه شهید و جلاد را تغییر می دهد

نامه یک نماینده مجلس به 5 نفر از سران اصلاحات در مورد یادداشت میرحسین موسوی | متن کامل نامه

نحوه تاثیر معدل بر اولین مرحله کنکور 1402/ اعتبار نمره کنکور سال آینده تا 2 سال برای داوطلبان

چرا امام خمینی حکم اعدام رشدی را صادر کرد؟

واریزی جدید دولت از امروز به حساب بازنشستگان | بازنشستگان حسابشان را چک کنند

ببینید: بدل جانی دپ از مرزها فراتر رفت؛ سی ان ان گزارش داد!

انتخاب اعضای هیات رییسه شورای پایتخت برای سال دوم

پیکر شهید مظفر مرشدی مرام در هرسین تشییع شد

نماینده کارگران در شورای عالی کار: دولت مصوبه حق مسکن کارگران را هنوز ابلاغ نکرده است

روایت 60 سال نانوایی بانوی سرخه ای/ وقتی مشتری ها برای نان باکیفیت «ننه هاجر» صف می کشند!

استخدام منشی خانم جهت امور اداری در ماشین سازی دیانی ماشین

تبیین سیره شهدا از وظایف ما است

استخدام دستیار دندانپزشک خانم در بنیاد دستان مهربان

استخدام نیرو با مدرک گرافیک و آشنا به شبکه های اجتماعی در تهران

تشکل های مردمی، مفهوم آتش به اختیار را معنا کرده اند

جزییات جدید از متن پیشنهادی اروپا به ایران برای احیای برجام

استخدام پشتیبان دستگاه کارتخوان با حقوق ثابت، پورسانت عالی و بیمه در تهران

دولت مردمی، سیاست تعامل حداکثری با همه کشورها به ویژه همسایگان را در پیش گرفته است

استخدام نیروی اداری برای شرکت کوشان گاز پاسارگاد در اصفهان

30 پایگاه و پست ثابت و موقت امداد و نجات هلال احمر خوزستان آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی

دلیل شاه کشی میرزا رضاکرمانی/ بررسی انگیزه های شخصی و سیاسی قاتل ناصرالدین شاه

حضور رکورددار دارنده مدارک تحصیلی در «شب نشینی»

بازدید مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان از دفتر خبرگزاری موج

تقدیر سرلشکر باقری از نقش رسانه ها در انتشار اخبار جهاد، مقاومت و دفاع مقدس

نقش مردم در ساختن آینده مطلوب انقلاب اسلامی

گران فروشی ایرلاین ها ممنوع

سخنگوی ستاد کرونا: به قله موج هفتم نزدیک شدیم

پاسخ رییس مرکز پژوهش ها به سوالاتی درباره پیش نویس قانون تشکل های اجتماعی

ششمین شماره ماهنامه «رویش اندیشه» منتشر شد

ستاد اجرایی فرمان امام 29 کلاس درس در هرمزگان می سازد

ویژه برنامه «سِرّ سَر» در گلزار شهدای شیراز‎‎

سومین عهدواره «قیام» در اردبیل برگزار شد

روایت 60 سال نانوایی بانوی سرخه ای/ وقتی مشتری ها برای نان باکیفیت «ننه هاجر» صف می کشند!

هنر معناگرا در ایران؛ از شکل گیری تا گرایش به فرمالیسم

استخدام مسئول دفتر با بیمه در شرکت تولیدی راش بر در تهران

پادکست | افکار منفی را از خود دور کنید

اعلام نامزدهای ایرانی جایزه هانس کریستین اندرسن 2024

کلیدواژه هایی برای موفقیت

کلیدواژه هایی برای موفقیت