مطالب مرتبط:
خواست خدایی: هنجارشکنی بلوار چمران حاصل تعلل ما و همه مسئولین فرهنگی است
خواست خدایی: هنجارشکنی بلوار چمران حاصل تعلل ما و همه مسئولین فرهنگی است
دستگیری مسببان برگزاری تجمع هنجارشکنانه در بلوار چمران شیراز
نگاهی متفاوت به ماجرای بلوار چمران شیراز/ گسست در انتقال نسلی هنجارها
نگاهی متفاوت به ماجرای بلوار چمران شیراز/ گسست در انتقال نسلی هنجارها
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 تیر 1401 ساعت 17:472022-06-26سياسي

طاهری: همه دستگاه ها و نهادهای فرهنگی تربیتی در معرکه بلوار چمران سهیم هستند


رییس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به ویدئوی پخش شده بلوار چمران گفت: همه مسئولین جامعه اسلامی و همه آنها که دستی در نهادهای تربیتی، آموزش و پرورش، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از شیراز، مهدی طاهری در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای شهر شیراز گفت: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد رفتارهای هنجارشکنانه در حوزه حجاب و عفاف در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام بودیم، آن هم در سالروز شهادت مالک اشتر زمان دکتر مصطفی چمران در بلوار شهید چمران شیراز! وی افزود: بی توجهی و کوچک انگاری این دست هجمه های فرهنگی در مورد عفاف و حجاب به عنوان بزرگ ترین و مقدس ترین زبان بین المللی زنان مسلمان، در سومین حرم اهل بیت(علیهم السلام) ایران اسلامی، قطعاً خیانتی بزرگ به زن مسلمان، حرمت، اقتدار و شخصیت اوست و می تواند آثار نامطلوبی را در جامعه اسلامی بر جا بگذارد.

رییس شورای شهر شیراز افزود: من به سهم خود از خانواده شهدا به ویژه همسران و مادران شهدا عذرخواهی می کنم، همچنین از جانبازان عزیزی که به حق شهدای زنده هستند و بنیانگذاران امنیت و آرامش این نظام سرافراز بوده و هستند، عذرخواهی می کنم.

طاهری ادامه داد: همه مسئولین جامعه اسلامی و همه آنها که دستی در نهاد های تربیتی، آموزش و پرورش، حوزه های علمیه، مجموعه سازمان تبلیغات، ارشاد، فرهنگی شهرداری، فرهنگی دانشگاه ها و هر ارگانی که مسئولیت انجام کارهای تربیتی و فرهنگی بر عهده ایشان است ، خود را در این معرکه مسئول دانسته و توان و برنامه های پیش رو را هوشمندانه تر و با اقتدار به پیش ببرند.

وی با بیان اینکه روی دیگر سخنم با امت شهید پرور و مسلمان است، افزود: همه ما باید خود را در صحنه حاضر ببینیم نه در خارج از معرکه.

اصلا تمامی تلاش دشمن معطوف به آلوده کردن جامعه به گناه و هنجار شکنی نیست که این مهم تلاش همیشگی شیطان بوده و هست، بلکه عمده قوای خود را بر این گذاشته تا امر به معروف و نهی از منکر را قاعده ای حکومتی جلوه داده و مسئولیت را از دوش آحاد جامعه مسلمان ساقط بداند که این یک خطای راهبردی است.

وی در ادامه اظهار داشت: حضرت امام (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی در فرازی از فرمایشاتشان فرموده اند که محرم و صفر اسلام را زنده نگاه داشته، اکنون سوال اینجاست که آیا به لحاظ ساختاری آنچه در اجرای این فرمایش حضرت اما تلاش  شده توسط ساختارهای کاملا مردمی و هیات مذهبی در طول تاریخ بوده و یا اقدامات و ساختارهای دولتی؟! که مسلما فقط وابسته به حرکتهای مردمی بوده و هست.

او ادامه داد: به اعتقاد من اگر بنا باشد حیات فعالانهو پویایی در اسلام بماند با حضور هیئاتی و خودجوش امت اسلامی است و نه با اتکای به دولت ها که البته دولت در فراهم سازی زیرساختها وظیفه ای دارد و مردم هم وظیفه ای.

    طاهری تاکید کرد: مشاهده این تصاویر بی اختیار فرمایشات نصیحت گونه فرمانده یکتای شهید، سپهسالار جبهه های مقاومت، حاج قاسم سلیمانی را به یادم آورد که : من و آدم های خودم.

من و رفقای خودم.

من و مریدهای خودم.

این اینجوری هست و آن آنجوری، این بی حجاب است، این باحجاب است.

این چپ است، این راست است؛  این اصلاح طلب است، او اصولگراست، خوب پس چه کسی را می خواهید حفظ کنید؟ همان دختر کم حجاب دختر من است.

دختر ما و شماست؛ نه دختر خاص من و شماست، اما جامعه ماست.

فقط رابطه حزب اللهی با حزب اللهی معنا ندارد.

رابطه حزب اللهی با کسی که دینش ضعیف تر است موضوعیت دارد.

باید اینکار را بکنیم .

جامعه ما خانواده ماست.

این ها همه مردم ما هستند.

این ها بچه های ما هستند.

  وی افزود: این دختران و پسران و آنها که چنین خطایی را کردند به طور عام ، فرزندان ما بوده و هستند و آیا اگر تربیت اسلامی و بروز و نشر رفتار و اخلاق حسنه دینی همه به جای خود صورت می گرفت امروز ما شاهد جامعه ای با چنین منظره هایی بودیم؟ وقتی مفهوم هنجارشکنی اجتماعی فقط در عدم حجاب ظاهری گروه اندکی از زنان جامعه معنی شود و ناهنجاری های دیگر که بعضا در ذهن جامعه به هیچ وجه قابل توجیه نیستند ، مورد عتاب و خطاب جدی واقع نشوند نباید انتظار نتایج مطلوبی را داشت.

    رییس شورای شهر شیراز گفت: نوجوانی که فرق هنجار و ناهنجاری اجتماعی را متوجه نیست، ضد انقلاب نیست، بلکه انقلاب اسلامی را به جامعیت درک نکرده است و ما همه مسئولیم.

وی افزود: لازم است در این جا از فرمایش حکیم فرزانه و رهبری انقلاب اسلامی بهره ببرم که می فرمایند: ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد.

با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید.

البته انسان نهی از منکر هم می کند؛ نهی از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت! وی با بیان خاطره ای ادامه داد: طاعون داعش نطفه بست و به یکباره گسترده شد و به سرعت از بیش از 80  کشور جهان به او پیوستند.

طاعونی که از سر لذت، سر می برید، جگرها را از تن بیرون می آورد و به دندان می کشید، طاعونی که کودکان و زنان را به بردگی جنسی واداشته و شهر به شهر را به ارعاب تصرف می کرد تا از یک سو خود را به مدیترانه برساند و از یک سو به ایران اسلامی؛ تا به قول خودش به خلافت امت یکپارچه اسلامی برسد.

برایش سنی و شیعه هم فرق نمی کرد و همه را غیر از خود تکفیر کرده و به شنیع ترین اشکالی که از زمان بربریت شنیده و دیده نشده، خون میریخت و سرزمین خود را پهناور می ساخت.

وی افزود: تصمیم بر این شد این طاعون خبیث و این افعی سیاه را در خارج از مرزهای ایران عزیز سرکوب و نابود کرد که اگر خود را به سرزمین ما می رساند، جز زمین سوخته و اجساد بی جان چیزی باقی نمی ماند.

اولین دغدغه، حضور نیروهای جوان جهادی از جان گذشته بود و نه سلاح و منابع مالی، یکی یکی پیدایشان شد و به صفوف جهاد پیوستند.

جوان هایی از همین نسل های دهه 70 و 80  که با عده کثیری از آنها مانوس بودم.

به چهره هایشان نگاه می کردی، یکی از یکی روشنتر.

تبسمها و خشم هایشان را به یاد دارم.

همه آنها تربیت شدگان همین نظام بودند، اما پیست اسکیت نداشتند و دوربین ها و ابزارهای رسانه ای ما هم نتوانست عمق زیبایی های روح و اقدام آنها را به نمایش بگذارد، آنقدر از این نسل جوان مجاهد کم گفته شد که کلمات دشمنان پررنگتر دیده شدند و عجب مظلومیم ما! آری نسل نوجوان و جوان ما همه آنچه در آن تصاویر موهن دیده شد نبودند.

به دشمنان نظام می گویم اگر بر این امید واهی نشسته اید تا نسل نوجوان ما را در همین یک صحنه ویدیویی ارزیابی کنید و از آن رو دستگاه های اندازه گیری شما جامعه ما را قادر به واکنش فرهنگی نمی داند سخت در اشتباهید.

طاهری تاکید کرد: حالا بهتر می فهمم که سلام فرمانده کجا را هدف قرار داده و چه آتشی در اردوی شما به پا کرده و برد این کنشگر فرهنگی زیبا تا کجاست؟ امروز و فرداست که نسخه  هِلو کاماندر آنرا از عمق اروپا و امریکا بشنویم ، آنگاه ارزیابی بهتری از این معرکه فرهنگی خواهیم داشت.

  این عضو شورا گفت: توبه عوام از گناه است و توبه خواص از غفلت و امید داریم که خداوند متعال به حق قداست خون مقدس شهدا همه ما بر این راه موفق بدارد.

وی تاکید کرد: شورای اسلامی شهر شیراز ضمن قبیح و حرام دانستن و برگزاری چنین محافل و مجالسی و تقاضای پرهیز از برخوردهای سلبی بدون ریشه یابی، بر حمایت های قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر و در عین حال تاکید بر ضرورت ارائه آموزش های دقیق و علمی به افراد مشتاق و گروه های فعال در این عرصه تاکید دارد و امیدواریم تا دستگاه های آموزشی و تربیتی نظام در حوزه فرهنگی تمام تلاش خود را برای بهبودی فضای تربیتی و فرهنگی جامعه به کار گیرند.

طاهری تاکید کرد: ضمن اینکه یادآور می شود در صورت عدم توجه به این مهم و سوء استفاده دشمنان انقلاب از چنین صحنه هایی و سیاسی و خدای ناکرده امنیتی کردن چنین معضلات فرهنگی اجتماعی، نتایج برای هیچ یک از آحاد جامعه مطلوب نخواهد بود.

انتهای پیام/ن
کلید واژه ها: سومین حرم اهل بیت - اسلامی - جامعه اسلامی - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - شورای اسلامی شهر شیراز - چمران - حرم اهل بیت - شیراز - رییس شورای اسلامی شهر - جلسه علنی شورای شهر - سومین حرم - شهر شیراز - شورای اسلامی شهر - بلوار - نطق پیش از دستور - شورای شهر شیراز - اهل بیت - خبرگزاری فارس - السلام - تربیتی - فرهنگی - شورای اسلامی - سالروز شهادت - مصطفی چمران - روزهای اخیر - جامعه - طاهری - عفاف و حجاب - حجاب و عفاف - شورای

آخرین اخبار سرویس:
گریه کردم تا اجازه مداحی بدهند !

ویژگی یک رسانه خوب از نگاه سخنگوی سپاه

سکوت معنادار شکیرا درباره رابطه جدید پیکه/عکس

شهردار شیراز استعفا کرد

سرنوشت احمدی نژاد در انتظار رییسی است؟

خبر خوش برای بازنشستگان می رسد ؟ | هشدار جدی به دولت

امروز با شهریار : نجستم زندگانی را و گم کردم جوانی را

عاشقانه همسر مهدی یغمایی برای تولد شوهرش

چراغ روشن فعالیت های خیریه به برکت نام حضرت زینب(س)

ادعای مخبر درباره شهادت ایرانی ها

آمریکا و اروپایی ها باید پرونده پادمان ایران را ببندند

واکنش علی مطهری به بیانیه میرحسین موسوی | از آزادی بیان تا لحن نامناسب!

باصفا و بی ریا مثل خانه دوست

موضع علی مطهری نسبت به بیانیه میرحسین موسوی مشخص شد

وقتی از زمین به آسمان می بارد/ نمایندگان وزیر دلخواه را معرفی کردند

روایت قوه قضاییه از دادگاه تاج زاده به ریاست قاضی صلواتی

شوخی عجیب جواد رضویان با مجری جوکر!

ماموستا شیرزادی: حمله به سلمان رشدی مرتد نشان داد فتوای تاریخی امام پا برجاست

این چهره نماینده ایران در ارمنستان شد

وکیل فائزه هاشمی به کما رفت | وکیلی که از اختلاسگر بزرگ دفاع کرد و از وکالت حجاریان استعفا داد

روایتی از شب سوم

تشبیه عجیب رائفی پور از حمله به سلمان رشدی

اصلاح طلبان برای تاج زاده دست به قلم شدند/ جزییاتی از نامه به اژه ای

حمله مجری حامی پایداری به تیم مذاکره : با این نگاه به احیای برجام ، بیجا کردید به روحانی انتقاد کردید

وقتی از زمین به آسمان می بارد / نمایندگان مجلس «گزینه پیشنهادی» خود برای وزارت کار را به رییسی معرفی کردند!

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور به چه کاری مشغول است ؟

محمدتقی کروبی خبر از واکنش مهدی کروبی به بیانیه موسوی داد

روزنامه های یک شنبه 23 مرداد 1401

خائنان از داعش حمایت می کنند/ رشادت سلیمانی ها و همدانی ها مایه قدرت ایران اسلامی است

قانون جامعی در دفاع از حقوق خبرنگاران نداریم

خائنان از داعش حمایت می کنند/ رشادت سلیمانی ها و همدانی ها مایه قدرت ایران اسلامی است

تخلفات متعدد اتاق بازرگانی محرز است

عزاداری هیئات پیشوا در شب هفتم شهادت حضرت سیدالشهدا (ع)

انتقاد جدی از یک پنهان کاری/ اگر روسیه نمی گفت...

قانون جامعی در دفاع از حقوق خبرنگاران نداریم

حمله تند مجری صداوسیما به تیم مذاکره ایران / ذلیلانه در تمنای احیای توافق استعماری برجام هستید

استقبال بی نظیر افغانستانی ها از مداحی پویانفر در کابل+عکس

خبرنگاران جدای از انعکاس اقدامات، مشاور شورا و شهرداری باشند

اشتباهات رایج میان زوج های امروزی

پشت پرده اظهارنظرهای اولیانوف

خطوط اساسی جبهه مقاومت ملی افغانستان: برای صلح به مبارزه باورمندیم

راه اندازی دپارتمان علمی تخصصی در پارک شهدای 28 دی/ کلنگ زنی پروژه تقاطع پارک محمدی

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | یکشنبه 23 مرداد 1401

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 23 مرداد 1401

واکنش کروبی به ماجرای یادداشت میرحسین

چرا میرحسین؟ چرا حمله به ارزش ها؟

حمایت مجلس از جوانان برای تسهیل در دسترسی به تسهیلات تولید و کارآفرینی

شخصیت شناسی بسیار جالب در کمتر از 10 دقیقه | + سوالات

نقش مؤثر پتروپالایشگاه ها در ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ارزآوری

آسمانی شدن مادر شهیدان رضایی در الیگودرز

فکر میکنی دقتت خوبه؟ 9 چهره در تصویر رو در 20 ثانیه پیدا کن

چمدان متعلق به کدام دختر است؟ تست شخصیت

رسوایی جدید به بار آمد

خواندنی های تاریخ| روایت یک خارجی از بازار تهران در دوره ناصرالدین شاه

درخواست وزیر امور خارجه برای سفر رییسی به قطر؟

رییس نظام مهندسی یزد عضو شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور شد

این ویژگی ها را هر زنی داشته باشد همسر ایده آل هر مردی است!

اتهامات هسته ای سعودی ها تکرار سیاست های ضدایرانی صهیونیست ها است

شرط سفر به عتبات عالیات در اربعین اعلام شد

مهرواره با نور در بجنورد

شرط سفر به عتبات عالیات در اربعین حسینی اعلام شد

فریاد مردم علیه هنجار شکنی های دانشگاه آزاد/ توصیه رهبر انقلاب که زمین مانده

جلسه فوق العاده مجمع تشخیص/تصمیم برای افزایش تولید انرژی های تجدیدپذیر در برنامه هفتم توسعه

اجرای رتبه بندی معلمان زمان بر است

مانور اطفا حریق و تخلیه امن در منطقه 13 برگزار شد

آغاز ماموریت سفیر جدید کویت در ایران

مداحی نوجوانانه «سربازای ظهور اسم لشکر ماست» با نوای سلحشور +فیلم

سکوت در مقابل یادداشت میرحسین موسوی همراهی با او تلقی می شود

با پنهان کاری نوجوانان چه کنیم/کلیدهای طلایی ارتباط موثر با نوجوان

ترتیل صفحه 513 قرآن/ ماجرای غزوه خیبر+فیلم، متن و مفاهیم

مروری بر زندگی ملافتحعلی سلطان آبادی

«مخ زنیِ سیاسی» به روایت سعید حجاریان

جبهه مقاومت و تقریب اسلامی دو عامل مهم قدرت ساز جامعه اسلامی است

جنجال بر سر انتشار تصویر بانوی محجبه در سوئد

خبرهای بد برای تایوان

پیکر مادر شهید یوسفی در بهشهر تشییع و خاکسپاری شد

آخرین اخبار افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی/انتظار برای صدور احکام جدید بازنشستگی

جهاد تبیین بهترین سلاح برای مقابله با هتاکی فتنه گران است

تصاویر/ افتتاحیه میثاق طلبگی طلاب جدیدالورود حوزه علمیه گیلان

حمله تند مجری صداوسیما به مرندی/ ذلیلانه در تمنای احیای برجام هستید!

اعتراف دیرهنگام وزیر ارتباطات / ماهواره خیام، ملی بود یا روسی؟

پاسخگویی مدیران تأمین اجتماعی به مردم از طریق شماره 1420

خبرنگاران جهادی در راستای حقیقت طلبی و بیان واقعیت ها گام بردارند

ادعای عجیب یک اصلاح طلب درباره قیام امام حسین (ع)

جلسه کمیسیون مشترک مجمع تشخیص

هواپیمای مشهد-استانبول با 10 ساعت تاخیر پرواز کرد

تشکیل بیش از 8500 پرونده برای افراد فاقد شناسنامه

آمادگی جهاد دانشگاهی برای احیاء سرای حاج رضا در قزوین

حمله تند مجری صداوسیما و عضو جبهه پایداری به تیم مذاکره ایران / ذلیلانه در تمنای احیای توافق استعماری برجام هستید

تشبیه عجیب رائفی پور از حمله به سلمان رشدی

حجاب اجباری و اختیاری نتیجه دو قطبی سازی جامعه بعد از انتخابات 1400 است

تاکید بر تبدیل ایران به مرکز مبادلات و خدمات تجاری و حمل و نقل

آغاز فعالیت سفیر جدید کویت در تهران

محتشمی پور: تاجزاده در شعبه 15 دادگاه انقلاب حاضر شده است

آمارها نمایشگاه «همه با هم» از کشور تصویر خوبی ارائه می دهد

آمارها نمایشگاه «همه با هم» از کشور تصویر خوبی ارائه می دهد

مدیریت و نگاه از بالا در شهرداری!/ تبریز بزرگتر از هر کسی است

تأکید سران سه قوه بر اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی دولت

پاسخگویی مدیران تأمین اجتماعی به مردم از طریق شماره 1420

جزییات رسیدگی به پرونده تاج زاده به ریاست قاضی صلواتی

طاهری: همه دستگاه ها و نهادهای فرهنگی تربیتی در معرکه بلوار چمران سهیم هستند

طاهری: همه دستگاه ها و نهادهای فرهنگی تربیتی در معرکه بلوار چمران سهیم هستند