مطالب مرتبط:
گفتند ماهواره «لولو خورخوره» است!/ انتشار سند تحول تا خردادماه
توجه به سند تحول در آموزش و پرورش شعاری بوده است
اجرا نشدن سند تحول بنیادین به دلیل بی توجهی به آموزش و پرورش بود
سند تحول آموزش و پرورش باید برای جوانان تبیین شود
افزایش سریال های بی کیفیت از ترس «ماهواره»/ سند تحول خرداد می رسد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 خرداد 1401 ساعت 17:422022-05-24دانش

جبلی: ما بدهکار سهم نخبگان، دانشمندان و مردم هستیم / سند تحول سازمان صدا و سیما در خردادماه منتشر می شود


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پیمان جبلی، رییس سازمان صدا و سیما در مراسم گرامیداشت آزادسازی خرمشهر و پرسش و پاسخ با دانشجویان که در محل دانشگاه صنعتی شریف و از سوی بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد، - " رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه سند تحول سازمان صدا و سیما در خرداد ماه منتشر می شود، گفت: علت تعلل در انتشار این سند این بود که ما می خواستیم از نظرات افراد اهل فن، صاحب نظر و پیشکسوت استفاده کنیم و اگر تغییری نیاز بود در سند اعمال کنیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پیمان جبلی، رییس سازمان صدا و سیما در مراسم گرامیداشت آزادسازی خرمشهر و پرسش و پاسخ با دانشجویان که در محل دانشگاه صنعتی شریف و از سوی بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد، گفت: قرار بر این بود که طرح تحولی دانشجویان در رابطه با صدا و سیما به دست بنده برسد، اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است به هر روی بنده بر خلاف روال گذشته که نشست های دانشجویی پشت در های بسته در سازمان برگزار می شد ترجیح دادم تا امروز در محیط دانشگاه خدمت شما برسم.

وی با بیان اینکه صحبت کردن در دانشگاه صنعتی شریف با این همه افتخارات کار سختی است، تصریح کرد: در این دانشگاه باید ببینیم که نسبت رسانه با پیشرفت علمی چیست.

تردیدی نیست که ما در سال های بعد از انقلاب با یک جنگ نرم هوشمندانه روبرو بوده ایم که نادیده گرفتن و انکار افتخارات کشور هدف این جنگ است.

مثلا اگر امروز تصور ما از پیشرفت های علمی واقعی کشور کم است این را می توان از نتایج جنگ نرم به حساب آورد.

جبلی با تاکید بر اینکه ما بدهکار سهم نخبگان و دانشمندان و بدهکار مردم هستیم، چون نخبگان هم از بدنه و توده مردم برخاسته اند، اظهار کرد: امسال که تصاویر مربوط به راهپیمایی های مردم در روستا ها در رسانه ملی پخش شد عده ای می گفتند که مگر در روستا ها هم راهپیمایی برگزار می شود که ما گفتیم 42 سال است که این راهپیمایی ها برگزار می شوند، ولی ما آن ها را ندیده ایم.

رییس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه ضریب دادن به نخبگان، جریان های علمی و شرکت های دانش بنیان وظیفه سنگینی است که بر دوش ما قرار گرفته تصریح کرد: شعار ما در صدا و سیما عدالت گستری و هویت محوری است و مصداق این شعار هم این است که سهم هر بخش را بدهیم به هر روی ما امانت دار مردم هستیم و این امانت هم همان هویت جامعه است.

از این رو ما باید سهم همه اقشار و همچنین سهم نظام و دولت را پرداخت کنیم، چون ما یک رسانه عدالت گستر هستیم و پرداختن سهم دولت هم یعنی جمهوریت.

وی با اشاره به اینکه سند تحول سازمان صدا و سیما در خرداد ماه منتشر می شود، افزود: علت تعلل در انتشار این سند این است که ما می خواستیم از نظرات افراد اهل فن، صاحب نظر و پیشکسوت استفاده کنیم و اگر تغییری نیاز بود در سند اعمال کنیم.

البته در دریافت پیشنهادات دانشگاه ها و دانشجویان شاهد کندی و تاخیر بوده ایم که من خواهش می کنم شما نیز به ما در ایجاد تحول در سازمان صدا و سیما کمک کنید، چون صرفا با دور هم نشستن مشکلی حل نمی شود.

جبلی افزود: درخواست بنده این است که به مانند دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه دفتر رسانه و دانشگاه نیز ایجاد شود تا دانشگاهیان بتوانند مسائل را با ما درمیان بگذارند.

رییس سازمان صدا و سیما افزود: برای ایجاد تحول در صدا و سیما و عبور از وضعیتی که طی 25 سال گذشته در این سازمان به وجود آمده سه برنامه تحولی پیش بینی شده است که یکی از این برنامه ها تبدیل خطوط قرمز به خطوط سبز و کم کردن محدودیت ها است.

همچنین باید بردار محتوا، جذابیت و کمیت جایگزین بردار کمیت و سپس جذابیت و آن گاه محتوا شود.

وی با بیان اینکه تلاش ما بر این است که زنجیره محتوا را به دست بگیریم، افزود: گفته می شود که ما در پایین ترین حد مخاطبان در چند دهه اخیر به سر می بریم.

درست است.

البته ما شبکه های انگلیس را هم بررسی کردیم آنجا هم نزولی بود، چون رسانه های برودکست در حال تنزل در مخاطب هستند، اما این نباید ما را گول بزند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون آنتن صدا و سیما بردار کمیت را تقویت کرده و بعد دنبال جذابیت بوده حتی اگر برنامه محتوایی هم نداشته مهم نبوده افزود: ما می خواهیم به محتوا اصالت بدهیم و این نیازمند اندکی صبر و تحول است تا ما بتوانیم در چرخه تولید تحول ایجاد کنیم.

جبلی با اشاره به اینکه آنتن باید به دنبال ما بدود و نه اینکه ما به دنبال آنتن بدویم از این رو ضرورت دارد تا محتوا را جایگزین کمیت کنیم، اظهار کرد: ما در این سال ها به مصرف کننده ایده های واصله در صدا و سیما تبدیل شده ایم و از این رو خودمان هیچ سهمی در محتوا نداریم چرا که آنتن دست کسانی است که ایده ها را ارائه می دهند.

رییس سازمان صدا و سیما ایجاد فرماندهی واحد و یکپارچه را از دیگر محور های تحول در سازمان صدا و سیما دانست و افزود: هم اکنون هر کدام از عوامل سازمان صدا و سیما اعم از تهیه کننده و خبرنگار برای خودشان یک رییس هستند و براساس تشخیص شان هر چه می خواهند می گویند و این در حالی است که رسانه تحویل ماست و ما باید تشخیص دهیم که چه چیزی باید گفته شود و قطعا این مسئله ناشی از تشدد فرماندهی است.

از این رو باید یک فرماندهی یکپارچه ایجاد شود تا هر کسی هر چه که دلش می خواهد نگوید و بعد ما مجبور باشیم که پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سختی بار فرهنگی کشور را بر دوش صدا و سیما گذاشته و این رسالت به قدری سنگین است که نه تنها یک رییس صدا و سیما بلکه 10 رییس صدا و سیما هم نمی تواند این رسالت را انجام دهد از این رو باید همه به کمک ما بیایند و این نیازمند ایجاد یک نگاه قرارگاهی در سازمان است.

جبلی افزود: وقتی که ما می گوییم درب صدا و سیما روی همه باز است یک شعار نیست و این به منزله یک اعلام نیاز است و ما قطعا غیر از این رویه نیز نمی توانیم رسانه ملی را اداره کنیم.

رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه تاکنون در محتوا به موضوعاتی از قبیل عدالت، پیشرفت، ایثار و مقاومت، سبک زندگی و خانواده، نقد غرب، جوان مومن انقلابی، تاریخ پهلوی و برخی دیگر از موضوعات به خوبی پرداخته نشده است و در دوره جدید این محور ها در قالب های مختلف رسانه ای باید تقویت شوند، اظهار کرد: تحول در سازوکار از دیگر اولویت های ما در برای تحول در صدا و سیما است به هر روی ما امروز شاهدیم که چند سریال پخش می کنیم تا مردم پای ماهواره ننشینند و این در حالی است که این رویه منجر تولید، تولیدات بی کیفیت شده است؛ بنابراین کاهش فشار آنتن یکی از تحولات سازوکاری ماست و در این راستا تحول در محتوا را در دست اقدام داریم.

وی با اشاره به اینکه محور دیگر تحول سازوکاری اثرسنجی است و در این زمینه می توان گفت که نظرسنجی ها گاهی اوقات به یک آفت برای ما تبدیل می شوند، اظهار کرد: در جریان بررسی نمودار نفوذ مخاطب شبکه های انگلیسی ما متوجه شدیم که از سال 2012 تا 2022 این شبکه ها روند نزولی داشته اند و دلیل این تنزل هم شکل گیری تکنولوژی ها و ذائقه های جدید است البته این بدان معنا نیست که با آمدن تکنولوژی های جدید رسانه های دیگر از بین می روند اگرچه ممکن است تنزل پیدا کنند، ولی هر رسانه ای اثر خود را دارد.

با این اوصاف باید گفت که مخاطب ما هم کم شده، ولی ضرورت دارد تا ما نیز در دوره تحولی جدید از امکانات و گونه های مختلف تکنولوژی بهره ببریم.

جبلی بر لزوم ایجاد یک هیئت مشترک دانشجویی برای بررسی عملکرد صدا و سیما و بررسی پیشرفت سند تحول این سازمان تاکید کرد و افزود: ما به مخاطب، رهبری و جامعه بدهکاریم و البته شعار ما هم بازگشت به مردم بوده و تمام توان خود را برای تحقق این شعار به کار گرفته ایم.

البته در این مدت نیز در هر کجا که توانستیم مانند اعتراضات اصفهان و یا رفع تصرف از سواحل صدای مردم را به گوش مسئولان رسانده ایم و در جهت احقاق حقوق مردم تلاش کرده ایم.

رییس سازمان صدا و سیما بیان کرد: حق مردم این است که اسناد بالادستی روی زمین نماند و به همین دلیل ما به پیگیری موضوعات مختلف مانند نسخه های الکترونیک، افزایش ظرفیت رشته های پزشکی و ساحل خواری پرداخته ایم و سعی کردیم که قانون و حق مردم را محور قرار دهیم.

وی با بیان اینکه مطالبه شفافیت از صدا و سیما مطالبه درستی است و البته ما نیز ذیل قانون شفافیت هستیم از این رو هر کار که لازم است که ما شفاف باشیم آن را از ما مطالبه کنید، گفت: البته خیلی از فرآیند ها نیز برای ما معلوم نیست که چه طور اتفاق افتاده اند و این نیازمند شفافیت است.

جبلی با بیان اینکه اختصاص فرصت برای همه اندیشه ها در رسانه ملی مطالبه درستی است و در این راستا باید اتفاقاتی در آنتن رسانه ملی بیفتد که لازمه آن تغییر در نوع نگاه است، اظهار کرد: ما تلاش کرده ایم تا در انتصابات آنتن در اختیار افراد تازه نفس، کارشناس و تحولی قرار بگیرد و البته بنده در همین جا قول می دهم که اولین برنامه ما نقد صدا و سیما باشد و همچنین برنامه هایی با محتوای تضارب اندیشه ای تولید شوند.

رییس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای حضور آقای حسن رحیم پور ازغدی در رسانه ملی وجود ندارد، تصریح کرد: کامل ترین برنامه تحولی صدا و سیما را بسیج دانشجویی ارائه داده به گونه ای که 70 تا 80 درصد برنامه مشابه برنامه تحولی ما است.

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما پیچیده ترین دستگاه فرهنگی کشور است که دارای 50 هزار نیرو، 18 هزار بازنشسته و حدود 200 شبکه رادیویی و تلویزیونی است، تصریح کرد: صدا و سیما دارای لایه های مدیریتی متعدد است که هر کدام باید به صورت چرخ دنده کار خود را انجام دهند؛ بنابراین ما با هر چاقویی هم نمی توانیم به سرعت تحول در این سازمان را محقق کنیم.

جبلی افزود: ما تصمیم گرفتیم که اگر تحولات محتوایی و رویکردی را بدون دستکاری در ساختار انجام دهیم همین ساختار موجود را حفظ کنیم، چون اگر وارد سیاه چاله تغییر ساختار شویم هیچ کاری نمی توانیم از پیش ببریم اگرچه تحول در ساختار نیز لازم است.

رییس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه ما برای تحول آمده ایم نه تغییر گفت: طبق قانون اساسی صدا و سیما قابل خصوصی سازی نیست بنابراین نظارت بر سایر پلت فرم های رسانه ای براساس قانون بر عهده صدا و سیما است و این در حالی است که هم اکنون در شبکه نمایش خانگی سریالی پخش می شود که شما با خانواده تان حاضر نیستید پای یک قسمت از آن بنشینید.

وی با تاکید بر اینکه صدا و سیما موظف به حراست از حریم فرهنگی جامعه است و ما از این مسئولیت خود نیز کوتاه نمی آییم، افزود: 95 درصد از افراد فعال در حوزه نمایش خانگی همکاران ما در رسانه ملی هستند، اما باید این مسئله را بپذیریم که هر گونه فعالیتی که مرتبط با حوزه صوت و تصویر در فضای فراگیر است جزو کارویژه های صدا و سیما به حساب می آید و تا زمانی که این قانون وجود دارد صدا و سیما وظیفه تنظیم گری خود را انجام خواهد داد.

البته ما خود را رقیب پلت فرم ها نمی دانیم و امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت آن ها برای ارتقای صدا و سیما استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه لزومی برای تغییر تمام مدیران سازمان وجود ندارد، اما ما با هیچ یک از آن ها عهد اخوت نبسته ایم اظهار کرد: در قضیه سقوط هواپیمای اوکراینی من مسئولیتی نداشتم، اما می توانم بگویم که صدا و سیما نمی توانست روایتی در موضوع تخصصی سقوط هواپیما را برخلاف آنچه که توسط دستگاه های مسئول تعیین می شد به عنوان دلیل اصلی حادثه مطرح کند.

جبلی با اشاره به اینکه مهمترین مشکل در ماجرای هواپیمای اوکراینی اظهارنظر زودهنگام و شتاب زده مسئولان مربوطه بود، تصریح کرد: من این را می پذیرم که در قضیه ارز ترجیحی نیز سهم بخش انتقادات از این طرح باید در آنتن بیشتر می بود به هر روی بنای ما بر این بود که شبهات و ابهامات این طرح را در رسانه ملی از مسئولان مطالبه کنیم.

رییس سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه ما نمی توانیم نسبت به نظارت بر رسانه های صوت و تصویر فراگیر سهل انگاری کنیم، اظهار کرد: اگر ما مدعی نظارت هستیم این ادعا سلیقه ما نیست و این وظیفه ای است که قانون بر دوش ما گذاشته است و ما نیز خود را موظف به حراست از حریم فرهنگی جامعه می دانیم.

وی در خصوص بازگشت عادل فردوسی پور نیز گفت: در مسئله آقای فردوسی پور اگر در دوره من اتفاق می افتاد تمام تلاشم را می کردم که این اتفاق رقم نخورد تا از توانایی و ظرفیت او به نحو احسن استفاده شود، اما بنده هم اکنون میراث دار این اتفاق که در دوره قبل روی داده هستم.

جبلی بیان کرد: آقای فردوسی پور هم نظرات خودشان را دارند و البته ظرافت های مدیریتی نیز این اقتضا را دارد که تدابیر درستی برای این ماجرا صورت گیرد.

باید دقت کنیم که در آینده هرگز اتفاق مشابه رخ ندهد.

رییس سازمان صدا و سیما بیان کرد: مسئله ای که وجود دارد این است که مدیریت چهره های رسانه ای سخت است مثلا اگر شما بشنوید که یک سلبریتی اکنون در همین تلویزیون چند صد میلیون می گیرد معلوم نیست که چه قضاوتی نسبت به ما خواهید داشت.

وی در خصوص وضعیت ایرج طهماسب نیز گفت: آقای طهماسب بزرگ شده صدا و سیما و سرمایه این سازمان است و کلاه قرمزی او به عنوان یک برند ثبت شده با این اوصاف مگر می شود که ما از او چشم برداریم.

واقعیت این است که یک مشکلی بین آقای طهماسب و دوستان شان بوده و به همین دلیل ما نتوانستیم که در عید خدمت آن ها باشیم.

جبلی با تاکید بر اینکه نه آقای طهماسب و نه عطاران و حیاتی هیچ کدام جزو قلم خورده های رسانه ملی نیستند، اظهار کرد: آقای حیاتی در زمانی که بنده معاون سیاسی سازمان بودم بازنشسته شد، ولی بنده فعالیت او در سازمان را تمدید کردم.

با این وجود به هیچ وجه صدا و سیما با آقای حیاتی مشکلی ندارد و او خیلی راحت می تواند برگردد، ولی شاید افراد تازه نفس می توانند بهتر اجرا کنند به هر روی من از آقای حیاتی دعوت می کنم تا اجرای یک برنامه تلویزیونی را برعهده بگیرند.


کلید واژه ها: سازمان صدا و سیما - رییس سازمان صدا و سیما - صدا و سیما - دانشگاه - دانشگاه صنعتی شریف - رییس سازمان - سازمان - مراسم گرامیداشت - آزادسازی خرمشهر - دانشجویان - دانشگاه صنعتی - بسیج دانشجویی - برگزار - پرسش و پاسخ - سیما - صنعتی شریف - گرامیداشت - آزادسازی - دانشجویی - خبرگزاری - سند تحول - خبرنگار - رییس - تحول - خرمشهر - منتشر - گزارش - مراسم - پیمان - صنعتی

آخرین اخبار سرویس:
پورعباس:85 درصد پذیرش کنکور بر مبنای معدل است

بازدید استاندار از کیفیت برگزاری آزمون کنکور در کهگیلویه و بویراحمد

اولین جلسه هیات امنای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران به ریاست شهردار تهران

بیستمین شورای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

پورعباس: در برگزاری آزمون سراسری 124 هزار نفر فعال هستند

آیا نشانه ای از حیات در سیاره سرخ وجود دارد؟

سازمان سنجش: برخی داوطلبان کنکور به خاطر داشتن موبایل از آزمون محروم شدند/ از قبل گفتیم دستگاه آشکار ساز داریم

رقابت داوطلبان گروه های آزمایشی علوم انسانی و علوم ریاضی و فنی

آغاز ثبت نام مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی لرستان

سازمان سنجش: برخی داوطلبان کنکور به خاطر موبایل از آزمون محروم شدند/ از قبل گفتیم دستگاه آشکار ساز داریم

سازمان سنجش: برخی داوطلبان کنکور به خاطر داشتن موبایل محروم شدند/ از قبل گفتیم دستگاه آشکار ساز داریم

برگزاری کنکور سراسری رشته ریاضی در کرمانشاه

 حاضری داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و علوم انسانی در آزمون سراسری

آغاز تست های مدل تونل باد هواپیمای جت 72 نفره در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

جهاد تبیین اولویت دانشگاه آزاد است/نگاه جدید دانشگاه آزاد اسلامی به آموزش های مهارتی

منابع و سوالات مطالعاتی آزمون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

برنامه درسی رشته «معارف اسلامی و روابط بین الملل» به تصویب رسید

طهرانچی: لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد

رییس سازمان سنجش: در حوزه های کنکور، دستگاه آشکارساز نصب شده؛ هر نوع وسایل الکترونیکی مانند موبایل و ساعت هوشمند شناسایی می شود

سیستم آموزشی استرالیا و شرایط تحصیل در آن به چه صورت است؟

ساخت آلیاژ آلومینیومی مستحکم

خارپشت دریایی تهدید جدی اکوسیستم های اقیانوسی

حرکت در مسیر توسعه با توجه به دانش بنیان ها و صنایع کوچک و متوسط

امکان بیمه فراگیر تامین اجتماعی برای دانشجویان علوم پزشکی فراهم شد

اضافه شدن دو رشته جدید به رشته های دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد

استخدام مدرس فیزیک و شیمی کنکور در آموزشگاه آنلاین کنکور بلدستون در تهران

فراخوان ثبت ایده در جشنواره ایده های فناورانه فنی و مهندسی

خارپشت دریایی تهدید جدی اکوسیستم های اقیانوسی است

نفرات برتر المپیاد مقدماتی اورژانس تهران معرفی شدند

استخدام مهندس مکانیک (طراحی و یا تبدیل انرژی) و مهندس شیمی - فرآیند

طراحی الگوریتم های کارآمد برای هدایت و ناوبری شناورها

اعلام آمادگی واحد الکترونیکی برای هوشمندسازی دانشگاه های بنگلادش

رقابت بیش از هشت هزار داوطلب قمی در روز دوم کنکور

آغاز تست های مدل تونل باد هواپیمای جت 72 نفره در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

جهاد تبیین اولویت دانشگاه آزاد است/لزوم حرکت دانشگاه به سمت صنایع نوآورانه و آموزش مهارت های جدید

روز دوم برگزاری کنکور سراسری دردانشگاه صنعتی اصفهان

اولویت دهی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به ایجاد شرکت های دانش بنیان علوم انسانی، بین رشته ای و کشاورزی

رییس سازمان سنجش: جمعه، شلوغ ترین روز کنکور است/ اقدام پلیس فتا قابل تقدیر است

استفاده از سامانه خنک کن کمکی برای اولین بار در کشور

ایجاد آمادگی لازم، اولین و مهمترین اقدام در کاهش تلفات اپیدمی است

استخدام کارشناس حقوقی در یک استارت آپ حقوقی در تهران

وزیر علوم: توزیع استعدادها در رشته های مختلف متوازن نیست

قدردانی از فناوران برترِ شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

زاکانی: تهران با انباشتگی مشکلات مواجه است | باید به ایمنی شهر دقت کنیم

رقابت داوطلبان لرستانی گروه های ریاضی و علوم انسانی برای ورود به دانشگاه

کسب سه عنوان برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

استفاده از سامانه خنک کن کمکی برای اولین بار در کشور

عملیاتی کردن آموزه های تئوریک از ویژگی های دانشکده رسانه فارس است

کنکور حذف می شود؟ +فیلم

زلفی گل: افزایش تعداد دفترچه ها و تغییر کنکور نسبت به سال گذشته / پور عباس: افزایش 10 درصدی ظرفیت پذیرش در کنکور امسال

وزیر علوم: توزیع استعدادها در رشته های مختلف متوازن نیست

انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 دانشگاه آزاد اسلامی

رقابت 1441 داوطلب آبادانی در گروه علوم ریاضی و انسانی

رقابت بیش از 27 هزار داوطلب کنکور سراسری در استان اردبیل

استخدام نقشه کش صنعتی با بیمه، بیمه تکمیلی در شرکت آبسال در تهران

کنکور سراسری 1401 - دانشگاه علامه طباطبایی

کاهش آمار داوطلبان علوم ریاضی و فنی در کشور نگران کننده است

اعتراض امید عالیشاه به قانون سقف قرارداد

مهدی لطفی روز دوم برگزاری کنکور سراسری در اصفهان

تحصیل در دانشگاه های خارجی و موانع و مشکلات سر راه دانشجویان

ببینید| آب پاکی وزیر علوم روی دست داوطلبان: کنکور حذف شدنی نیست

وزیر علوم: کنکور فعلا حذف نمی شود

وزیر علوم: راهی به جز برگزاری کنکور برای جذب رشته های پرطرفدار وجود ندارد

آغاز تست های مدل تونل باد هواپیمای جت 72 نفره در دانشگاه امیرکبیر

رقابت 1441 داوطلبان آبادان و خرمشهر در گروه علوم ریاضی و انسانی

زمان تخلیه خوابگاه های دانشگاه شریف اعلام شد / شرایط اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی

فیلتر برخی از اپلیکیشن ها برای اقشار خاص رفع می شود/ نیاز جدی صنعت بازی سازی به نیروی انسانی متخصص

قتل 2 استاد دانشگاه توسط یک دانشجو

رقابت داوطلبان در گروههای آموزشی علوم انسانی و ریاضی در زنجان

دومین روز کنکور 1401 در گیلان

دومین روز برگزاری کنکور سراسری 1401 در مهاباد

وزارت علوم برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی برنامه دارد

رییس دانشگاه تبریز از روند برگزاری آزمون کنکور بازدید کرد

کنکور حذف نخواهد شد

کنکور حذف نخواهد شد

آغاز تست های مدل تونل باد هواپیمای جت 72 نفره

رقابت بیش از 14 هزار داوطلب گیلانی در 2 گروه آزمایشی، امروز

رقابت علمی در علوم انسانی و ریاضی و فنی

تلنگری که مادر خانواده را «روانشناس» و «کارآفرین» کرد/ وقتی فعل خواستن صرف می شود

نامه رییس کمیسیون اصل 90 به رییس جمهور درباره افزایش ظرفیت پزشکی

رقابت داوطلبان گروههای علوم ریاضی و علوم انسانی در کرمانشاه

ممنوعیت ثبت نام در دانشگاه ها برای مشمولان غایب

شیطنت جالب «فرزاد فرزین» گل کرد!

شیطنت جالب “فرزاد فرزین” گل کرد!

دومین روز کنکور سراسری 1401 کیش

دومین روز آزمون کنکور سراسری در ایلام

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بین دانشگاه های صنعتی کشور صدر نشین شد

استخدام هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران

دومین روز کنکور در گیلان با رقابت بیش از 14 هزار نفر

رتبه نخست دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بین دانشگاه های صنعتی کشور

دریافت کمک هزینه 9 میلیون دلاری برای پیشبرد فناوری تشخیص سرطان

رقابت کنکوری های ریاضی و انسانی در هرمزگان

حمایت از شرکت های دانش بنیان منطقه با تشکیل ناحیه علمی و فناوری اروند

دومین روز کنکور1401؛ آغاز رقابت داوطلبان علوم انسانی و ریاضی

علاقه ذاتی و استعداد ملاک انتخاب رشته داوطلبان باشد

ارتقای کیفی خوابگاه های دانشجویان در دستور کار دانشگاه ها

558 هزار نفر در کنکور ریاضی و علوم انسانی شرکت کردند

رقابت 9 هزار داوطلب کهگیلویه و بویراحمدی در کنکور 1401

رقابت بیش از نیم میلیون داوطلب در دومین روز کنکور سراسری

صدرنشینی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بین دانشگاه های صنعتی کشور

جبلی: ما بدهکار سهم نخبگان، دانشمندان و مردم هستیم / سند تحول سازمان صدا و سیما در خردادماه منتشر می شود

جبلی: ما بدهکار سهم نخبگان، دانشمندان و مردم هستیم / سند تحول سازمان صدا و سیما در خردادماه منتشر می شود