موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - افزايش حقوق - بازنشستگان تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - يارانه نقدي - نقل و انتقالات - سازمان برنامه و بودجه - برنامه و بودجه - دندان هاي سفيد - فرمانده انتظامي خوزستان - ميشل فوكو - ممنوعيت پرواز پهپادها - ايلاري بلازي - طالب ريكاني - پرتاب ماهواره - جواد نصيري - رشد و پيشرفت علمي - رييس سازمان آتش نشاني - رابرت لواندوفسكي - منطقه خضرا - دختر مهران غفوريان

مطالب مرتبط:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه ها است
عبدالملکی: جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه ها است
حضور انجمن های علمی از 60 کشور در جشنواره حرکت
برگزاری جشنواره سلامت با محوریت دانشجویان / ارتقای سواد سلامت دانشجویی در دانشگاه ها
وزیر کار: نگاه تحول آفرین و ساختارشکن، از جریان معمول علم و دانشگاه بیرون نمی آید
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 خرداد 1401 ساعت 17:172022-05-24دانش

جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه هاست


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت ویژه آثار و دستاورد های اتحادیه ها و انجمن های علمی دانشجویی با حضور حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، - " آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت امروز سه شنبه 3 خردادماه از ساعت 9 تا 11:30 در تالار علامه امینی برگزار شد به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت ویژه آثار و دستاورد های اتحادیه ها و انجمن های علمی دانشجویی با حضور حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی وزارت علوم و هادی بهرامی احسان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران امروز سه شنبه 3 خرداد ماه از ساعت 9 تا 11:30 در تالار علامه امینی برگزار شد.

جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه ها استحجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختتامیه این جشنواره ضمن امیدواری نسبت به نیروی انسانی به عنوان ظرفیتی امیدبخش در تمدن اسلامی اظهار کرد: ایران یکی از غنی ترین کشور ها به لحاظ نیروی انسانی است و بزرگ ترین خاستگاه این ظرفیت دانشگاه است.

وی ادامه داد: یک جمعیت جوان و توانمند به عنوان قلب تپنده تمدن نوین اسلامی سه اقدام اصلی اعم از نظریه پردازی، ارائه راه حل برای مسائل و مشکلات جاری و تربیت نیروی انسانی را بر عهده دارد و البته نهاد اجرایی وظیفه دارد که تجربه خود را در اختیار دانشگاه قرار دهد و دانشگاه راه حل های بنیادین ارائه دهد.

عبدالملکی تاکید کرد: متاسفانه در حمایت از اساتید به عنوان فرماندهان جنگ نرم کوتاهی شده است و دانشجویان به دو گروه تقسیم می شوند، کسانی که فرایند متعارف تحصیلی در دانشگاه را می گذرانند و گروهی دیگر که در فعالیت های دانشجویی در بخش های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و علمی مشارکت دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه ها است، گفت: تشکل های علمی جزء ستون های اصلی این فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه حرکت انقلابی، نگاه تحول آفرین و ساختارشکن، از جریان معمول علم و دانشگاه بیرون نمی آید بلکه این حرکت ها نیاز به بخش هایی مانند انجمن های علمی دارد چرا که انجمن های علمی فضایی برای تفکر متفاوت است، افزود: نظریه های متعارف و معمول اقتصادی مشکلات ما را حل نکرده اند و نمی کنند، از این رو نیازمند افرادی هستیم که نگاه متفاوت داشته باشند و گعده های دانشجویی محلی برای این مسائل است.

عبدالملکی در پایان خاطر نشان کرد: مهارت اجتماعی در کلاس درس توسط دانشجو کسب نمی شود، دانشجویان در تشکل ها و انجمن های دانشجویی، مهارت کاربردی کردن در سطح جامعه را آموزش می بینند.

جشنواره حرکت نشان دهنده بخشی از خلاقیت، نوآوری، اختراع و ابتکار استعداد ایرانی بوده استهادی بهرامی احسان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ضمن گرامیداشت روز آزادسازی خرمشهر و اظهار تأسف نسبت به حادثه روز گذشته آبادان، گفت: ایران نه امروز بلکه در طول تاریخ مظهر نماد های بزرگی مانند فضیلت گرایی و اخلاقی بودن، بوده استوی با تاکید بر اینکه رویکرد اخلاقی بخشی از میراث ایران است، گفت: مردم ایران در طول تاریخ پیش قراول بوده اند و در تمام عرصه ها به عنوان چهره برگزیده علم دانش و فرهنگ درخشیده اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اظهار کرد: با ظرفیت و پتانسیل دانشجویان، ایران و ایرانی در تمام صحنه های علمی، پژوهش و نوآوری حرف نخست را می زند و خواهد زد و این رویداد نشان دهنده بخشی از خلاقیت، نوآوری، اختراع و ابتکار استعداد ایرانی بوده است.

بهرامی احسان خطاب به دانشجویان شرکت کننده گفت: به زودی در کسوت استادی، با رعایت اصول اخلاقی مرز های دانش را توسعه خواهید داد و ایران سرافراز مرجع دانش در جهان خواهد شد.

تمامی فرآیند دریافت و داوری آثار به صورت سامانه ای انجام شده استمحمد علی اسلامی مدیر کل امور پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: ظرفیت بی نظیری در زمینه علمی در حوزه انجمن علمی در کشور وجود دارد که شامل 10 هزار انجمن و 34 هزار اتحادیه است و این امر وظیفه و مسئولیت ما را سنگین تر می کند.

وی ادامه داد: جلب مشارکت دانشجویان در فعالیت های علمی، فعال کردن بستر های انگیزشی، شناسایی و معرفی دانشجویان ممتاز، انتقال تجربیات علمی و هم افزایی بین انجمن های علمی، تقویت پل ارتباطی دانشگاه با جامعه، تقویت فعالیت های ارتباط جمعی، ایجاد بستر مناسب برای معرفی به شرکت های دانش بنیان و.

از اهداف این جشنواره بوده است.

مدیر کل امور پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار کرد: جشنواره حرکت در 5 گروه آزمایشی، فنی مهندسی، دامپزشکی و علوم پایه، علوم انسانی و هنر و معماری برگزار می شود و همه آثار دانشگاه به صورت تجمیعی در جشنواره ارائه خواهند شد.

اسلامی خاطر نشان کرد: وجه تمایز این جشنواره با دوره های قبل این است که تمامی فرآیند دریافت و داوری آثار به صورت سامانه ای انجام شده است که این امر به شفاف شدن فرآیند داوری نیز کمک می کند و تمهیداتی اندیشیده شده که میزبان 400 دانشجو باشیم.

دریافت 1794 اثر از انجمن های علمی دانشگاه های ایران و 307 اثر از 63 کشور دنیاامید زهتاب ور دبیر علمی جشنواره بین المللی حرکت اظهار کرد: در چهاردهمین جشنواره حرکت 1794 اثر از انجمن های علمی دانشگاه های ایران و 307 اثر از 63 کشور دنیا دریافت شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از بخش های مهم این دوره در فرآیند داوری، انجام شدن دریافت و داوری آثار از طریق سامانه است که از 20 شهریور تا 7 آبان آثار دریافت شد، افزود: از 22 آبان تا 29 اسفند نیز آثار داوری شدند و از 14 فروردین تا 14 اردیبهشت 1401 داوری نهایی انجام شد.

دبیر علمی جشنواره بین المللی حرکت تاکید کرد: قبل از جشنواره ملی، جشنواره به صورت درون دانشگاهی برگزار می شود و آثار منتخب دانشگاه ها در سطح ملی و 5 حوزه علوم انسانی، علوم پایه، دامپزشکی، هنر، فنی و مهندسی مورد ارزیابی و داوری قرار گرفتند.

زهتاب ور درباره فرآیند داوری گفت: برای هر اثر نظر 3 داور ثبت شد و آثاری که 50 درصد امتیاز را کسب کردند، برای بخش نهایی ارسال شدند و داوران در وزارت علوم آثار را بررسی و نظرات فردی خود را در سامانه وارد می کردند.

وی ادامه داد: در این مرحله آثاری که 50 تا 80 درصد امتیاز را دریافت کردند به عنوان آثار شایسته تقدیر معرفی شدند و بالای 80 درصد مقام اول تا سوم را کسب کردند.

بخش انجمن پویا داوری متفاوت داشت، داوری در مرحله اول صورت گرفت و 10 اثر از گروه های مختلف ارائه شد و سه داور از رشته های مختلف ارزیابی کردند و آثار معرفی و انتخاب شدند.

شایان ذکر است؛ نمایشگاهی از آثار و دستاورد های اتحادیه ها و انجمن های علمی دانشجویی در محل باشگاه دانشجویان دایر بود و علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانستند به باشگاه دانشجویان مراجعه کنند.


کلید واژه ها: انجمن های علمی دانشجویی - دانشگاه - جشنواره - دانشجویی - بین المللی - عبدالملکی - انجمن های علمی - اختتامیه - برگزار - جشنواره حرکت - معاون فرهنگی - معاون فرهنگی وزارت علوم - علامه امینی - دانشگاه ها - علمی - خبرگزاری - اتحادیه - اجتماعی - دستاورد - سه شنبه - دانشگاه تهران - فرهنگی - آیین - الله - تهران امروز - علامه - امینی - گزارش - تالار - انجمن

آخرین اخبار سرویس:
فارسی زبان های دانشگاه های هند در آمل

کلانتری: تاثیر جشنواره فارابی در آیین نامه ارتقای اساتید / جشنواره باید علوم انسانی را در کشور جهت دهی کند

طرح های جدید سامانه کالک برای تابستان تشکل های دانشجویی

توانایی اخلاقی زیستن

برای تمامی رشته های تحصیلی می توان مدرسه عالی ایجاد کرد/ معیار پذیرش دانشجو در دانشگاه ها مطابق با استانداردهای بین المللی نیست

مجتمع مسکونی دانشجویان متأهل دانشگاه تهران احداث می شود / آغاز عملیات ساخت از مهرماه

چرا مردم تخلف می کنند؟

امشب؛ آخرین مهلت توزیع کارت کنکوری ها / رقابت داوطلبان از فردا آغاز می شود

امکان تغییر محل آزمون ترم تابستان دانشگاه پیام نور فراهم شد

عاملی: قدرت فرهنگ از قدرت اقتصاد و سیاست بالاتر است

عاملی: قدرت فرهنگ از قدرت اقتصاد و سیاست بالاتر است

کنکور و آزمون| آغاز ثبت اعتراض داوطلبان دکتری وزارت بهداشت از امروز/ مهلت توزیع کارت کنکور 1401 امشب پایان می یابد

ظرفیت 4000 نفری برای پذیرش دستیار تخصصی پزشکی + جدول

جشن فارغ التحصیلی 1900 دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد/ ضرورت مشارکت دانشجویان در مدیریت جامعه

نتایج آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد

فعالیت داوران در کرسی های آزاد اندیشی بازنگری می شود

ببینید | صحبت های جنجالی بیژن بنفشه خواه در مورد بازیگری | علت مخالفت بیژن بنفشه خواه با بازیگر شدن دخترش چیست؟

نشست آینده فرهنگی در تعامل با متاورس برگزار می شود

برگزاری همایش عفاف وحجاب در دانشگاه شهرکرد

راه اندازی مرکز تحقیقات گرافن در هند با همکاری بخش خصوصی و دولت

مرکز تحقیقات گرافن در هند راه اندازی می شود

نشست آینده فرهنگی در تعامل با متاورس برگزار می شود

جزییات برگزاری آزمون سراسری دانشگاه ها

ویدئو/ پشت پرده ویدئوی دختران زامبی منتسب به دانشگاه آزاد شیراز چیست؟

ویدئو/ پشت پرده ویدئوی دختران زامبی منتسب به دانشگاه آزاد شیراز چیست؟

انتقاد دبیر انجمن اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان از عملکرد مسئولین دانشگاه

فرجام علوم انسانی بعد از انقلاب فرهنگی چه شد؟ / تعدد متولیان و افراطی گری، علوم انسانی را گیج کرده است

تاسیس اولین پردیس بین المللی دانشگاهی در کیش

معارفه مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی زنجان

امیر جعفری مهاجرت کرد | مهاجرت امیر جعفری به تایلند صحت دارد؟

جلیقه ای پارچه ای برای کمک به افراد معلول ساخته شد

ساخت یک جلیقه برای کمک به افراد معلول

ادرار بهترین کود برای پرورش گیاه در مریخ

جشن دانش آموختگی دانشگاه شهید بهشتی

سیاره هایی که برای زندگی بهتر از زمین هستند! | امیدواری دانشمندان به آینده

انتشار تصویری کلاسیک از کهکشان های باشکوه توسط هابل

انتشار تصویری کلاسیک از کهکشان های باشکوه توسط هابل

کشتی توقیف شده ایرانی آزاد شد

ویدیو/ گلزار پیری اش را به شکلی غیر حرفه ای لو داد

ویدیو/ گلزار پیری اش را به شکلی غیر حرفه ای لو داد

سند ملی مسجد، آماده بررسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

رقابت 25 هزار و 406 داوطلب کنکور سراسری در چهارمحال و بختیاری

انتخاب روسای پردیس های دانشگاه فرهنگیان و واحدهای استانی پیام نور توسط کمیته منتخب

بازدید رییس دانشگاه المعارف لبنان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره)

تعطیلی دانشکده های دانشگاه شهید چمران اهواز در روزهای برگزاری کنکور

دانشگاه علمی کاربردی دانشگاه مهارت آفرین

رقابت 269 داوطلب کنکور سراسری 1401 در دانشگاه تفرش

مشاور عالی وزیر علوم منصوب شد

بیستمین جلسه سنجش و پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی برگزار شد

آزمون سراسری در استان ایلام با رقابت بیش از 17 هزار نفر برگزار می شود

مشاور عالی وزیر علوم منصوب شد

انتقاد به کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی دستیاری تخصصی

تأکید وزیر علوم بر توسعه خوابگاه های متاهلی و تسهیل شرایط فرزندآوری دانشجویان متأهل

صدور مجوز 3 رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه حکیم سبزواری

نانوذرات همانند علائم جاده ای، عبور و مرور نور را کنترل می کنند

ماهی نانویی به کمک پاکسازی رودخانه ها می آید

مهلت دفاع از پایان نامه در دانشگاه خوارزمی تمدید نمی شود

با شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال جدید آشنا شوید

نقش آفرینی دانشگاه در کاهش علمی آسیب های اجتماعی

حسین قاسم پور، رییس بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان شد

فراخوان ثبت نام و پذیرش دوره کارشناسی ارشد آموزش پزشکی

نیازمند سند جامع سلامت محور با رویکرد پیشگیرانه در دانشگاه ها هستیم

همکاری علمی و آموزشی میان واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه لبنان

پذیرش دانشجو در دانشکده علوم قرآنی ملایر

جان تازه در رگ های صنعت دریانوردی با ایجاد رشته های جدید

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه المعارف لبنان

4 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به مرتبه استادی ارتقا یافتند

تأثیر ارتقای علمی مددجویان بر فعالیت اقتصادی مراکز نیکوکاری

برنامه مراکز آموزش عالی برای ارتقای صلاحیت آموزشی چیست؟

تشکیل سه کنسرسیوم در دانشگاه فنی و حرفه ای فارس

شرکت گاز سمنان و جهاد دانشگاهی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

برپایی میزخدمت در دو معاونت عمرانی و فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند

اعطای تسهیلات ویژه به دانشجویان ولایت های زلزله زده افغانستان

لزوم ورود متخصصان اجتماعی دانشگاه پیام نور در شناخت مسائل اجتماعی

دانشکده علوم قرآنی ملایر دانشجو می پذیرد + جزییات پذیرش

مانعی برای خوردگی لوله های صنعتی/نانوفناوری مقاومت حرارتی تجهیزات را بالا برد

آزمون ارتقای دستیاران تخصصی دندانپزشکی مرداد برگزار می شود

آمادگی دانشگاه پیام نور برای ماموریت های ویژه وزارت کشور

رشته خلبانی و کارگاه تخصصی هوانوردی راه اندازی شد

مدرسه فوتبال ملکان کار خود را آغاز کرد/ شناسایی علمی استعدادهای ورزشی

انتشار 24 شماره نشریه دانشجویی در خردادماه

فعالیت های کانون های فرهنگی دانشجویان دانشگاه تهران در خردادماه

استخدام مسئول دفتر با بیمه در شرکت نیکان تجارت هاشمی در تهران

نیازمند توسعه دایره فرهنگ توجه به قرآن کریم هستیم

1000 صندلی دندانپزشکی دانشگاه ها سهم افراد خاص!

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی منتشر شد

بهره گیری از فناوری های نوین دانشگاه در صنعت ساختمان

فراخوان جذب جهادگر برای شرکت در دوره عهد خدمت در خراسان جنوبی منتشر شد

188 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد انتخاب رشته کردند/ امشب آخرین مهلت انتخاب رشته

عضو کارگروه تخصصی علوم تربیتی منصوب شد

دانشگاه پیام نور برای ماموریت های ویژه وزارت کشور آماده می شود

ماجرای شایعه زامبی شدن دختران دانشجو در شیراز +فیلم

استخدام حسابدار در شرکت نوران صنعت مصباح در اصفهان

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

رویداد ملی جلب مشارکت مشترکان خانگی، تجاری و عمومی در مدیریت مصرف برق برگزار می شود

ثبت نام در آزمون ارتقای دستیاران تخصصی دندانپزشکی از 18 تیرماه آغاز می شود

4 عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به مرتبه استادی ارتقا یافتند

افزایش 111 کد رشته محل جدید در دانشگاه علمی کاربردی خوزستان

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه المعارف لبنان

جزییات انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به داخل

جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه هاست

جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه هاست