موضوعات داغ: - ايران استخدام - شباب الاهلي - احمد نوراللهي - كوپا ايتاليا - آگهي هاي استخدامي - انتخابي جام جهاني - تيم ملي بسكتبال - مجلس نمايندگان - باشگاه استقلال - امدادرساني به زلزله زدگان - بانوان - مشروبات الكلي - بازداشت مخالفان - زائران اربعين حسيني - نظامي روس - شهر اصفهان - هيات بدنسازي - سيد هادي خسروشاهي - فيلم كوتاه عزيز - نازي اباد - شركت شهرك هاي صنعتي البرز - شيوع ويروس كرونا در آمريكا - زن عربستاني

مطالب مرتبط:
اجرای سیاست دولت در رونق بنادر، افزایش بهره اقتصادی مردم است
تصمیم ایران و عمان، افزایش سطح روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری است
تاکید امام جمعه شیراز بر جهاد در عرصه اقتصادی؛ تورم با افزایش تولید مهار می شود
وعده مجدد وزیر کار: افزایش حقوق بازنشستگان با حقوق خرداد ماه پرداخت می شود
نقش دیپلماسی ترانزیتی در توسعه روابط تجاری تهران-باکو
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 خرداد 1401 ساعت 10:272022-05-23سياسي

وعده افزایش اختیارات استانداران و توسعه دیپلماسی مرزی!/ دیپلماسی مرزی بهترین سیاست برای توسعه اقتصادی


استان های مرزی باید برای افزایش مراودات و تعامل با کشورهای همسایه تلاش کنند و این بهترین سیاستی است که می تواند در توسعه اقتصادی کشور موثر باشد.

- خبرگزاری فارس- لیلا حسین زاده: تمرکززدایی و افزایش اختیارات استانداران! این عبارتی است که در سخنرانی های مقامات ارشد کشور و بویژه شخص رییس جمهور زیاد شنیده‎ می شود.

نیم خط بیشتر نیست اما اگر کمی بیشتر در بحر این چند کلمه دقیق شویم، به موضوعات اساسی و مهمی بر می خوریم که از یک طرف ساختار نهادهای اجرایی و از طرف دیگر تلاش ، زیرکی و همت خاص مقامات استانی و استانداران را بویژه در استان های مرزی به کارزار می کشد.

در این بین استاندار آذربایجان شرقی تمام اهتمام خود را بکار می گیرد تا حتی اگر افزایش اختیارات استانداران به حرف است، نهایت استفاده را از این حرف برای توسعه سیاسی و اقتصادی استان ببرد.

  او فقط یک استاندار است و اختیارات محدودی دارد.

اما اختیارات محدود خود را با دوندگی ها و سوابق مدیریت استراتژیک خود جبران می ‎کند و در اندک مدتی که سکان آذربایجان شرقی را به عهده گرفته روابط دیپلماتیک نسبتا مطلوبی با کشورهایی مثل ترکیه، آذربایجان‎، ارمنستان، بلاروس، ایتالیا و کوبا برقرار می کند تا بدینوسیله گره های تحریمی و اقتصادی استان و حتی کشور را باز کند.

عابدین خرم که در منازعات مرزی، مبارزه با گروهک های تروریستی و تدوین سند توسعه متوازن مناطق شمالغرب کشور نقش مهمی برعهده داشته، بر اهمیت برقراری روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه، کاملا واقف است و جایگاه ژئوپلتیک آذربایجان شرقی را به خوبی می شناسد.

  گویا استاندار آذربایجان شرقی بیش از سایر استانداران برای توسعه دیپلماسی مرزی دولت سیزدهم تلاش می کند و ارزش بازارهای اقتصادی کشورهای همسایه استان را بخوبی می ‎شناسد.

بازار مصرف 600 میلیونی 15 کشورهای پیرامونی ایران در این ارتباط عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، تمرکز بر دیپلماسی منطقه ای را که یکی از شعارهای دولت سیزدهم است، هدف بسیار خوبی می داند و می گوید: یکی از روش های به دست آوردن منافع اقتصادی و رسیدن به تعمیق اشتراکات فرهنگی و سیاسی توجه به دیپلماسی منطقه ای است.

روح الله متفکر آزاد در گفت وگو با خبرنگار فارس توضیح می دهد: کشور ما با 15 کشور پیرامونی ارتباطات مطلوبی می تواند برقرار کند؛ بازار مصرف 600 میلیونی این 15 کشور منافع اقتصادی کم نظیری را در اختیار کشور قرار می دهد؛ قرابت های فرهنگی نزدیک با کشورهای منطقه هم در شرق، غرب، شمال شرق، شمال غرب و جنوب کشور نویدبخش رشد اقتصادی چشم گیری است.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در عین حال خاطرنشان می سازد: دیپلماسی منطقه ای وقتی تکمیل می شود که با یک نگاه تمرکززدایانه به این دیپلماسی مرزی توجه شود؛ یعنی استانداران استان های مرزی این اجازه و امکان را می یافتند که تحرکات منطقه ای داشته باشند.

متفکر آزاد ادامه می دهد: خوشبختانه دولت این فاز را هم شروع کرده که امیدواریم منشاء اتفاقات مبارکی در زمینه شکل گیری مناسبات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی قوی تر بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای پیرامونی باشد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ابراز می‎دارد: استان آذربایجان شرقی هم در این راستا می تواند نقش محوری را در ارتباط با کشورهای حوزه CIS قفقاز، ترکیه و امثال اینها ایفا کند.

عملکرد مطلوب استاندار آذربایجان شرقی در توسعه دیپلماسی مرزی نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی هم معتقد است حتما باید اختیارات استان های مرزی بیشتر شود تا این استان ها مراودات تجاری و اقتصادی خود را با کشورهای همسایه افزایش دهند و بازارهای مشترک ایجاد کنند.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی اظهار می دارد: توسعه دیپلماسی مرزی، واردات و صادرات متقابل و ارتباطات توریستی اعم از توریست گردشگر، سلامت و غیره را آسان تر می‎کند که همه اینها فرصت های مناسبی برای تقویت بنگاه های اقتصادی استان های مرزی است.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در ادامه صحبت های خود عملکرد استاندار آذربایجان شرقی را در زمینه دیپلماسی مرزی مطلوب ارزیابی و تصریح می کند: یکی از نقاط قوت آقای خرم این است که توان و قدرت ارتباط گیری در سطح منطقه و کشورهای همسایه را دارد.

وی اضافه می کند: با توجه به اینکه استاندار  آذربایجان شرقی در گذشته هم در مسوولیت فرماندهی سپاه عاشورا تجربیات مناسبی داشته، در عمل نشان داده که می تواند در سطح مدیر ارشد استان و مذاکره کننده با کشورهای همسایه نیز ظاهر شود؛ ما نیز از اقدامات و تلاش های وی حمایت می کنیم تا در این زمینه بتواند فرصت ها و ظرفیت های استان را احیا کند.

میرتاج الدینی در عین حال خاطرنشان می سازد: اگر تصمیماتی که استاندار می گیرد نیاز به پشتیبانی در سطح ملی داشته باشد در مجلس شرایط لازم را فراهم آورده و هماهنگی های لازم را با وزارت خارجه انجام می دهیم.

دیپلماسی مرزی بهترین سیاست برا توسعه اقتصادی استان های مرزی باید برای افزایش مراودات و تعامل با کشورهای همسایه تلاش کنند و این بهترین سیاستی است که می تواند در توسعه اقتصادی کشور موثر باشد.

این جمله را رییس اتاق بازرگانی تبریز به خبرنگار فارس می گوید و می افزاید: عملکرد استاندار در برقراری روابط با کشورهای همسایه در رونق کار تجار و بازرگانان و افزایش صادرات استان خود را نشان خواهد داد.

  یونس ژائله مدعی می شود: ارزیابی ها نشان می دهد میزان صادرات استان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته و امیدواریم روند این رشد که نشانگر دیپلماسی موثر و موفق اقتصادی در منطقه است، تداوم یابد.

وی ادامه می دهد: گسترش روابط دیپلماتیک با کشورهایی مثل آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و عراق می تواند در رشد اقتصادی استان موثر باشد؛ خوشبختانه نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آذربایجان هم بسیار فعال بوده و همواره در حال برگزاری وبینارهای مشترک بین تجار ایرانی با سایر کشورها است.

  شعار تفویض اختیار هیچ گاه عملی نمی شود! رییس انجمن مدیران صنایع آذربایجان شرقی افزایش اختیارات استانداران را در حذف بروکراسی و امضاهای طلایی تهران موثر می داند و به خبرنگار فارس می گوید: تفویض اختیارات  لازم به استانداران، رفت و آمدهای مدیران و مراجعه به مرکز را کاهش می دهد و باعث می‎شود تصمیم گیری ها منطقی تر و  صحیح تر اتفاق افتد.

  سیدباقر شریف زاده می افزاید: به هرحال مدیران استان افراد و موقعیت های استان را بهتر از مرکزنشینان می شناسند و صلاحیت افراد و میزان نیاز استان را می دانند؛ در نتیجه اگر این تفویض اختیار از طرف دولت مرکزی اتفاق افتد فرصت های زیادی را برای استان مهیا می کند.

این فعال اقتصادی متذکر می شود: سال ها است که بحث تفویض اختیارات مطرح است اما به نظر می رسد تهران هیچ گاه علاقه مند نبوده به معنای واقعی این شعار را تحقق بخشد! شریف زاده اضافه می کند: هر وقت مراجعه به مرکزِ سازمان امور مالیاتی، صمت و دستگاه های مشابه به حداقل رسید و مدیران استان در موضوعات مختلف توانستند با توجه به شرایط اقتضایی استان تصمیم گیری کنند، می توان گفت تفویض اختیارات صورت گرفته است.

  وی با اشاره به تلاش های استاندار آذربایجان شرقی برای توسعه دیپلماسی مرزی یادآور می‎شود: برای برقراری ارتباط استان با کشورهای همسایه هماهنگی با دولت مرکزی حتما باید اتفاق افتد و اصول کلی سیاست های دولت مرکزی لحاظ و در عین حال آزادی عمل لازم نیز به استانداران مرزی داده شود.

رییس انجمن مدیران صنایع آذربایجان شرقی متذکر می شود: ما نیاز به ارتباط و تعامل با دنیا داریم و هر زمان با کشورهای همسایه تعامل سازنده برقرار شود، در درون خود مسالمت، نیت های خیر و تبادلات اقتصادی، فرهنگی و تجاری را نیز پرورش خواهد داد.

ضرورت اصلاح جایگاه ساختاری استانداری ها اما رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی نگاه موشکافانه تری به موضوع افزایش اختیارات استانداران دارد و به خبرنگار فارس می‎گوید: تفویض اختیار به استانداران بحثی است که از چندین سال پیش مطرح بوده اما هر دستگاه ملی و استانی وظایف مشخصی دارد و دستگاه های استانی به دستگاه های مادر ملی وابسته هستند.

خود استانداران هم وابسته به وزارت کشور هستند و ماهیت اجرایی آنها از نظر دستگاهی ذیل وزارت کشور قرار دارد.

محمد فرشکاران می افزاید: با توجه به اینکه در تهران وزارتخانه ها همسطح هستند، باید در ساختار، جایگاه استانداری ها اصلاح شود در غیر اینصورت تفویض ها همواره در موقعیت تناقض قرار خواهد گرفت.

وی معتقد است: جایگاه ساختاری استانداری در حکمروایی باید به صورت دقیق تعریف شود و ذیل ساختار بالاترین نهاد اجرایی کشور قرار گیرد.

در این صورت تفویض اختیار خودبه خود اتفاق می افتد؛ قدرت اجرایی بالا می رود و از حالت بخشی خارج می شود.

فرشکاران توضیح می دهد: در حال حاضر مثلا سازمان جهاد کشاورزی زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی است و در استان هم سازمان جهاد کشاورزی وظایفی دارد.

رییس سازمان جهاد استان باید به دستورات وزیر جهاد عمل کند و اصلا منصوب وزیر است.

در استان هم استاندار وظیفه تنظیم روابط و همکاری و هماهنگی بین دستگاه ها را انجام می دهد، اما نمی تواند جای وزیر باشد.

وی ادامه می دهد: باید مبانی ذاتی تفویض اختیارها اصلاح شود؛ در غیر این صورت تزاحم آراء ایجاد و منجر به احتیاط و رفتار محافظه کارانه دستگاه اجرایی خواهد شد.

این مسائل می تواند به یکدستی، همدلی و در مجموع توسعه استان لطمه زند و وارد فضاهای رعایت کردن سطح و سطوح نظام اداری کشور بر مبنای قوانین شود.

اقدامات استاندار در برقراری ارتباط با کشورهای همسایه منطقی است این مسوول یادآور می شود: تلاش در جهت برقراری ارتباط با کشورهای همسایه، نشان دادن ظرفیت ها و توانمندی ها، روانه کردن تیم های اقتصادی، رونق تجارت مرزی و ترانزیت و ایجاد حلقه واسط برای صادرات و واردات با کشورهای همسایه هر قدر بیشتر باشد به نفع توسعه استان خواهد بود.

در نتیجه معتقدم اقدامات استاندار در برقراری ارتباطات با کشورهای همسایه بسیار درست و منطقی بوده و می تواند پتانسیل ها و ظرفیت های استان را به فعلیت برساند.

فرشکاران اضافه می کند: در این عرصه نمایندگی وزارت خارجه در استان باید بسیار فعال عمل کرده و معاونت های وزارت امور خارجه بویژه معاونت اقتصادی و بخش کنسولی را درگیر سازد تا آنها هم بتوانند اقدامات مقتضی و فضاسازی های لازم را انجام دهند و روابط اقتصادی را به تنظیم درآورند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی مدعی است: ایجاد بازار در همسایه های پیرامونی بهترین حرکتی است که استاندار انجام می دهد و این نشان از آینده فهمی و دورنگری وی نسبت به مسائل اقتصادی دارد.

افزایش تحرک دیپلماسی اقتصادی سفارتخانه های ایران در ترکیه استاندار آذربایجان شرقی روز دوشنبه 13 دی ماه 1400 در وبینار مشترکی با سفیر ایران در ترکیه و سرکنسول ارزروم شرکت می کند.

عابدین خرم در گفت وگو با خبرنگار فارس مهمترین نتایج و مصوبات این وبینار را افزایش تحرک دیپلماسی اقتصادی سفارتخانه های ایران در ترکیه و سرکنسولگری ها در حوزه اقتصاد و تجارت، اقدام در جهت شبانه روزی کردن پایانه های مرزی با ترکیه به عنوان دروازه ورودی ایران به بازارهای اروپا، فراهم آوری زمینه مناسبات  همکاری جهت سفر یک هیات اقتصادی به استان ترابزون ترکیه و بازدید از امکانات بندری و پیگیری توافقات اقتصادی، حمل و نقل ترکیبی دریایی و جاده ای اعلام می کند.

وی می افزاید: در تلاشیم هماهنگی های لازم را برای برگزاری دوره های مشترک آموزشی با دانشگاه ترابزون در مورد زبان آموزی، آموزش و ترویج زبان فارسی برای جذب دانشجو از کشور ترکیه با دانشگاه های تبریز صورت دهیم.

خرم تصریح می کند: با توجه به اینکه کشور ترکیه یکی از قطب های تامین نهاده های دامی است، مقرر شد سفارت ایران در آنکارا بسترسازی و هماهنگی لازم را در خصوص تامین نهاده های دامی استان از این کشور انجام دهد و سازمان جهاد کشاورزی استان فعالان اقتصادی ذیربط را شناسایی و معرفی کند.

استاندار آذربایجان شرقی توضیح می دهد: با توجه به توان تولیدی و صادراتی تبریز در زمینه کیف، کفش و پوشاک مقرر شد بسترسازی های لازم در خصوص سرمایه گذاری و تولید مشترک محصولات یاد شده در منطقه آزاد ارس برای حضور در بازارهای هدف صادراتی در کشورهای همسایه با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و منطقه آزاد ارس برنامه ریزی و اقدام شود.

این مسوول همچنین به مواردی مثل برگزاری نمایشگاه های مشترک توسط بازرگانان دو کشور، معرفی توانمندی های استان آذربایجان‎شرقی و تبریز در فضای رسانه ای ترکیه و همکاری های سفارت ایران در ترکیه برای جذب سرمایه گذاران ترک جهت احداث آزادراه تبریز- بازرگان اشاره می ‎کند.

ایجاد خطوط اعتباری بین ایران و آذربایجان وبینار مشترک سفیر ایران در باکو و سرکنسول نخجوان با استاندار آذربایجان شرقی روز دوشنبه 20 دی ماه 1400 برگزار می شود.

به گفته خرم بررسی مسائل مربوط به حوزه نقل و انتقالات بانکی و انتقال و برگشت ارز حاصل از صادرات و ایجاد خطوط اعتباری بین دوکشور، تسهیل تردد اتباع دو کشور و توسعه گردشگری سلامت و زیارتی و ایجاد تسهیلات بیشتر در این زمینه از جمله موارد مطروحه این وبینار است.

وی همچنین به انعقاد قرارداد تعرفه ترجیحی بین دو کشور و جلوگیری از اخذ تعرفه گمرکی بالا از کالاهای صادراتی ایران در گمرکات جمهوری آذربایجان اشاره می کند.

پیگیری حل آلایندگی رودخانه ارس از طریق کارخانه مس ارمنستان استاندار آذربایجان شرقی در ادامه‎ی توسعه روابط دیپلماتیک استان و برای افزایش مراودات و همکاری های لازم با کشور ارمنستان در زمینه هایی مثل شیلات، دامپروری و دانه ‎های روغنی، نصب و راه اندازی دستگاه ایکس ری در پایانه مرزی نوردوز و پیگیری حل آلایندگی رودخانه ارس از طریق کارخانه مس آگاراک ارمنستان روز سه شنبه 28 دی ماه 1400 در وبینار مشترک با سفیر ایران در ارمنستان شرکت می کند.

ایجاد ارتباط هوایی بین ایران و بلاروس نشست مشترک سفیر ایران در بلاروس با استاندار آذربایجان‎شرقی روز پنج شنبه 30 دی ماه 1400 برگزار می شود که پیگیری ایجاد ارتباط هوایی بین دو کشور جهت تسهیل مراودات تجار و فعالان اقتصادی و تدوین و ابلاغ نقشه راه چهار ساله برای ارتقاء سطح مراودات تجاری و اقتصادی بین دو کشور می تواند مهمترین نتایج این نشست باشد.

حضور شرکت های ایتالیایی در آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان‎شرقی روز چهارشنبه 21 اردیبهشت 1401 میزبان سفیر ایتالیا در ایران است تا مسیر جدیدی از توسعه را در روابط بین دو کشور ایجاد کند و زمینه حضور شرکت های ایتالیایی در استان را فراهم آورد.

عابدین خرم معتقد است روابط ایران و ایتالیا در مسیر درستی قرار دارد و سطح مبادلات و همکاری های دو کشور می تواند بسیار بهتر از وضع کنونی باشد و استان آذربایجان شرقی آماده است با استفاده از تمام ظرفیت های خود در این زمینه نقش آفرینی کند.

وی همچنین با پیشنهاد عقد پیوند خواهرخواندگی میان تبریز و یکی از شهرهای ایتالیا، ابراز امیدواری می کند که با همکاری و تعامل مسئولان عالی دو کشور، سطح روابط دوجانبه روزبه روز ارتقا یافته و موانع موجود در این زمینه رفع شود.

انتهای پیام/60026
کلید واژه ها: استان - استاندار - استانداران - استان های مرزی - توسعه اقتصادی - افزایش - اختیارات - استاندار آذربایجان شرقی - توسعه - توسعه اقتصادی کشور - مرزی - دیپلماسی - اقتصادی - آذربایجان شرقی - کشورهای همسایه - کشور - مقامات - بهترین - توسعه سیاسی - سیاست - رییس جمهور - آذربایجان - تلاش - خبرگزاری - استفاده - سخنرانی - استانی - ساختار - اهتمام - همسایه

آخرین اخبار سرویس:
خبر خوش آمریکا برای سیاه پوست ها؛ این زن رییس عالی ترین دادگاه شد

دولت با افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی موافقت می کند؟

مردم خونسردی و آرامش خود را حفظ کنند

ادعای عجیب مطهری درباره علت مجرم شدنش

اعلام آمادگی سپاه برای امدادرسانی به زلزله زدگان بخش مهران

حدیث روز | برتری عالم بر عابد

همه عوامل حادثه ریلی مشهد-یزد/راه آهن مقصر بودند

«می تو» آقای خواننده را به زندان انداخت

خاتمی خبر از رییسی آورد

رییسی در گذشت مادر ژاپنی شهید دفاع مقدس را تسلیت گفت

علت این درخواست مهم پوتین از رییسی

خواننده جنجالی این روزها عذرخواهی کرد

امضاهای طلایی؛ یکی از دلایل بروز فساد مالی و اداری

استاندار هرمزگان: کمپ های اسکان موقت در بندرعباس دایر می شود

رییسی در گذشت مادر ژاپنی شهید دفاع مقدس را تسلیت گفت

شیوه جدید امام جمعه اصفهان برای تشویق به فرزندآوری

اعلام آمادگی سپاه برای امدادرسانی به زلزله زدگان بخش مهران

چک صیادی مراجعات به قوه قضاییه را کاهش داد| تاثیر مثبت قانون جدید بر مراودات تجاری

تخت روانچی: کشور ها برای کاهش سوانح رانندگی به هم کمک کنند

هشدار تند علی مطهری به مجلس

قانون جذاب چیست | تکنیک 5 در 55 چگونه است

اعلام آماده باش سراسری هلال احمر در هرمزگان

چالش های صلاحیت

یورش معترضان لیبیایی به مقر مجلس نمایندگان در طبرق+ فیلم

اولین تصاویر از زلزله هرمزگان

استخدام 9 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در بندر عباس

روایت سخت کوشی یک زوج طلبه | جهاد خدمت در مناطق محروم؛ سخت اما شیرین

امام جمعه کرج عاملان گرانی مسکن را معرفی کرد

بانویی از نسل آفتاب

نقاشی جدید حسن روح الامین رونمایی شد

پیام ویژه رییسی برای «مهاجر سرزمین آفتاب»

در انقلاب آموختیم!

جنگ ما با آمریکا تا ابد ادامه دارد

شاید ادامه مذاکرات در سطح وزیر خارجه انجام شود

فیلم|حماسه دهه نودی های کهگیلویه ای در اجرای سرود سلام فرمانده

چرا دولت با افزایش حقوق همه بازنشستگان مخالف است؟

یک فعال سیاسی به سخنان علم الهدی درباره نماز شب خواندن علی باقری واکنش نشان داد

کنایه سنگین عضو دولت خاتمی به رییسی؛ اداعای ضدفساد دارید

استخدام حسابدار ارشد در شرکت پویش گستر عدالت سامان در تهران

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 11 تیر 1401

دعوت دبیر کل سازمان جهانی گردشگری از شهردار تهران برای حضور در اجلاس بین المللی شهرداران در اسپانیا

استخدام منشی با بیمه در الست گروپ در تهران

استخدام مشاور امور مهاجرتی در شرکت افق بین الملل یاسمین در تهران

امیرعبداللهیان: باقری در هماهنگی کامل با من به مذاکرات ادامه می دهد / اخذ تضمین پایدار نتیجه مذاکرات را ثمربخش می کند

از اول گفتم در بحث برجام، مسئله قطر تله آمریکایی است/ در راس تیم مقتدر ایرانی، یک جوان متدین نماز شب خوان است

رایزنی های هیات قضایی ایران در «سن پترزبورگ»

قانون پایانه های فروشگاهی در راستای ایجاد شفافیت است

صحبت های ظریف وایرال شد

رتبه بندی معلمان و وعده جدید وزارت آموزش و پرورش

استخدام منشی با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت رایا پارس مرآت در تهران

رییس جمهور درگذشت مادر تنها شهید ژاپنی دفاع مقدس را تسلیت گفت

میهن 9845

قدس خراسان 9845

مسجد تراز اسلامی| امام جماعتی که پشت موتورگازی سوار می شد، اما ساواک را کلافه کرد

بازدید میدانی از منطقه عشایری کمهر سپیدان استان فارس‎‎

پنجمین گردهمایی مجمع جلسات قرآنی استان تهران

دشمن در حال ترویج مفاهیم روشنفکری همچون دوست اجتماعی است

سلبریتی یک شخص نیست یک رسانه است/ سلبریتی ها چگونه مدیریت می شوند؟

کلمات قادر به ستودن صبر جمیل بانوان مومن نیست

ترتیل صفحه 470 قرآن/ مرد فرعونی که پیرو موسی بود+فیلم، متن و مفاهیم

کتاب شهید علی عرب منتشر می شود

طرح «صیانت» تا دو هفته دیگر در دستور کار مجلس

اظهارات عجیب علم الهدی درباره تیم مذاکره کننده ایران: نماز شب می خوانند، تسلیم آمریکا نمی شوند

استخدام حسابدار انبار با بیمه در شرکت تولیدات کاغذی پاکان در تهران

سرمایه گذاری در بخش زیر ساختی از نیازهای اساسی شهر تهران است

امیرعبداللهیان: باقری در هماهنگی کامل با اینجانب به مذاکرات ادامه می دهد / اخذ تضمین پایدار نتیجه مذاکرات را ثمر بخش می کند

علم الهدی: از اول گفتم در بحث برجام، مسئله قطر یک تله آمریکایی ست / یک حکومت وابسته آمریکایی به عنوان دلال مجانی آمد وسط / محل مذاکرات را از وین به قطر منتقل کردند تا ما از مذاکرات عقب نشینی کنیم / در راس تیم قهرمان مقتدر ایرانی، یک جوان متدین نمازشب خوان است

اعلمی: بانک های خصوصی از بی عرضگی بانک مرکزی سوءاستفاده می کنند

برنامه درسی رشته «معارف اسلامی و روابط بین الملل» به تصویب رسید / حدادعادل: از تجربیات دانشگاه امام صادق به عنوان الگو می توان استفاده کرد

استخدام شرکت سپهر خوشرنگ

«پیگیریم ، قالیباف قول دو هفته آینده داد / صدای پای بازگشت «صیانت» به صحن

امیدآفرینی مهمترین مصداق جهاد تبیین است/ خواص در بیان پیشرفت ها لکنت زبان نداشته باشند

به اسم دورزدن تحریم ها هزینه سنگینی به مردم تحمیل شد

هشدار مشاور فرمانده کل سپاه درباره «نفوذی های» جدید

رییس جمهور درگذشت مادر تنها شهید ژاپنی دفاع مقدس را تسلیت گفت

ترامپ از بایدن جلو زد؛ آمریکا پشیمان است؟!

مراسم روز ازدواج در معراج شهدا

طعنه سخنگوی دولت اصلاحات به دولت رییسی

میزهای محاکمه ای به زودی برای سران دشمنان ایران ترتیب خواهیم داد

از 16 جنگ دنیا عکس و مستند دارم / خاطرات عکاس نامدار ایرانی که با «بن لادن» زندگی کرد

تصاویر | ازدواج 50 زوج جوان کرمانی در جوار مرقد شهید سلیمانی

رییس جمهور درگذشت مادر تنها شهید ژاپنی دفاع مقدس را تسلیت گفت

بی احترامی مجری آذربایجانی به خواننده پاپ ایرانی + ویدئو

فرماندار اصفهان: هرگونه ساخت وساز باید بر اساس قانون و اخذ مجوزات لازم باشد

سروده میلاد عرفانپور در وصف مادر شهید ژاپنی/ در جستجوی آفتاب بی غروب ما

غوغای مردم یاسوج در استقبال از یک سرود +فیلم

فیلم| استقبال باشکوه یاسوجی ها از سرود «سلام فرمانده»

حمله تند پولاد کیمیایی به گوگوش: تو هسته خانواده ما را پاشاندی!

حسن خمینی: هیچ موضوعی به اهمیت حل مسائل اقتصادی نیست

ببینید| اعتراف شهردار تهران: مردم برای خرید خانه باید حقوق 66 سال را کنار بگذارند

امضای 7 پادشاه قاجار را ببینید / ناصرالدین شاه ، متفاوت مثل همیشه + عکس

حمله تند پولاد کیمیایی به گوگوش: تو هسته خانواده ما را پاشاندی!

فال تاروت کبیر | فال تاروت 11 تیر

بازداشت گسترده کارمندان یک اداره در رباط کریم

فرماندار اصفهان: هرگونه ساخت و ساز باید براساس قانون و اخذ مجوزات لازم باشد

زینب حمزه لویی گردهمایی زوج های معراج شهدا

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی: ملت فلسطین هرگز از حقوق خود در برابر وعده های توخالی چشم پوشی نخواهد کرد

دولت به خدمتگزاری در مکتب امام خمینی (ره) افتخار می کند/ نهضت امام بدون لکنت با جریان غرب زدگی و تحجر مرزبندی دارد

استخدام شرکت آمل کربوراندم

پیش فروش شیائومی 12 لایت شروع شد

وعده افزایش اختیارات استانداران و توسعه دیپلماسی مرزی!/ دیپلماسی مرزی بهترین سیاست برای توسعه اقتصادی

وعده افزایش اختیارات استانداران و توسعه دیپلماسی مرزی!/ دیپلماسی مرزی بهترین سیاست برای توسعه اقتصادی