مطالب مرتبط:
اخبار جدید وزیر کار از یارانه نان و برقراری یارانه حذف شدگان
یارانه نیازمندانی که امکان ثبت نام ندارند، چه می شود؟
یارانه نیازمندانی که امکان ثبت نام ندارند، چه می شود؟
جزییات ثبت نام جدید یارانه ها
تمدید 3 روزه برای ثبت نام افراد جامانده از دریافت یارانه
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 خرداد 1401 ساعت 09:172022-05-23سياسي

آخرین اخبار اعتراض به یارانه و ثبت نام جدید


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، از اظهارات وزیر کار در نشست هم اندیشی نمایندگان مجلس برای اجرای سیاست های کلی نظام چنین برمی آید که تاکنون 76.

- سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها با بیان اینکه زمان ثبت نام یارانه ها قطعاً تمدید خواهد شد، اعلام کرد: فردی که یارانه بگیر بوده و ازدواج کرده، باید به پلیس+10 مراجعه و پس از آن سرپرست خانوار باید حسابی را به عنوان حساب رفاهی به بانک اعلام کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، از اظهارات وزیر کار در نشست هم اندیشی نمایندگان مجلس برای اجرای سیاست های کلی نظام چنین برمی آید که تاکنون 76.

2درصد از کل خانوار هایی که یارانه آن ها در طرح مردمی سازی یارانه حذف شده، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کرده اند.

در این میان برخی نمایندگان نیز در جلسه دیروز مجلس در قالب تذکر به رییس جمهوری و وزیر کار، اصلاح فرآیند شناسایی خانوار های مشمول یارانه های جدید را خواستار شدند.

در جریان مردمی سازی یارانه ها، از کل جمعیت 85میلیون نفری ایران، 72میلیون نفر در فهرست مشمولان یارانه جدید قرار گرفته اند و علاوه بر 7میلیون نفری که اصلاً یارانه 45هزار و 500تومانی را نیز دریافت نمی کردند، 5.

9میلیون نفر هم از فهرست قبلی یارانه بگیران خط خوردند.

در این وضعیت اگرچه اعلام شد طبق قانون، فقط دهک دهم از دریافت یارانه محروم شده، اما در عمل جمعیت محرومان از یارانه تقریبا به معادل 2دهک از کل جمعیت کشور رسید؛ به همین دلیل بود که از نخستین روز اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها، اعتراض های پررنگی در جامعه علیه نحوه شناسایی خانوار های مشمول یارانه شکل گرفت که البته با درایت سیدابراهیم رییسی، رییس جمهوری، مبنی بر واریز یارانه دور اول به حساب همه خانوار های معترض، مدیریت شد.

حالا در مجلس انتقاد هایی به شیوه شناسایی مشمولان یارانه وارد شده که قابل تأمل است و رسیدگی به آن ها می تواند طرح مردمی سازی یارانه ها را به ریل بازگرداند.

راه برای اعتراض مستند باز شود سامانه ای که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ثبت اعتراض خانوار ها به دهک بندی معرفی کرده است، امکانی برای ارائه توضیح یا بارگذاری مدارک معترضان طرح هدفمندی یارانه ها ندارد و بر همین اساس، چنانچه مبنای محاسبات دهک بندی خانوار اشتباه باشد، در رسیدگی به اعتراض ها نیز این رویه تکرار خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس، دیروز در نطق میان دستور در صحن علنی مجلس، خطاب به رییس جمهوری، به روزرسانی سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور دریافت توضیحات و مستندات معترضان حذف یارانه را خواستار شد.

محمد خدابخشی گفت: نواقص موجود در اجرای طرح هدفمندی که موجب نارضایتی مردم شده باید برطرف شود و نظارت بیشتری بر بازار کالا های اساسی صورت گیرد.

همچنین سامانه وزارت رفاه امکان بارگذاری مدارک و مستندات معترضان به طرح را ندارد و این سامانه باید به روزرسانی شود.

حذف فرزندان از محاسبات دهک بندی انتقاد دیگری که یکی از نمایندگان مجلس به فرایند دهک بندی خانوار ها مطرح کرد، این است که در دهک بندی خانوارها، درآمد فرزندان نیز تجمیع می شود؛ درحالی که این افراد برای تأمین آینده خود، لزوما درآمد ها را در اختیار سرپرست قرار نمی دهند و چه بسا از نظر مالی به کلی از خانواده مستقل باشند.

محمدتقی نقدعلی، نماینده مردم خمینی شهر در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس، در تذکر شفاهی خطاب به رییس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جداسازی درآمد فرزندان از خانوار را خواستار شد و گفت: نباید درآمد فرزندان در سرجمع خانواده حساب شود؛ بر همین اساس تقاضا می کنم برای اجرای این اصلاحیه اقدام و اطلاع رسانی شود.

گفتنی است دلیل حذف بسیاری از خانوار ها از فهرست یارانه بگیران این بوده است که فرزندان آن ها درآمد، خودرو، سپرده بانکی یا سفر خارجی داشته اند؛ درحالی که این فرزندان عملاً از نظر مالی مستقل از خانوار محسوب می شوند.

در این شرایط به نظر می رسد، جداسازی حساب این افراد از خانوار و درصورت لزوم حذف یارانه فردی آنها، بیشتر به اجرای عادلانه طرح مردمی سازی یارانه کمک خواهد کرد.

76درصد حذف شدگان یارانه اعتراض کردند با اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها، 72میلیون نفر از جمعیت کشور مشمول دریافت یارانه جدید 300و 400هزار تومانی شدند و در همان هفته اول، با واریز یارانه یک ماه به حساب خانوار های معترض، جمعیت یارانه بگیران به 73.

3میلیون نفر رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید: از جمعیت یارانه بگیران کشور، حدود 5میلیون و 900هزار نفر از کسانی که تا فروردین امسال یارانه 45هزار و 500را دریافت می کردند، از فهرست مشمولان جدید یارانه خط خورده اند که حدود 4میلیون و 500 هزار نفر از این افراد (معادل 76.

2درصد از کل حذف شدگان) درخواست بازنگری اطلاعات خود را در سامانه حمایت ثبت کرده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخانه ملت، حجت الله عبدالملکی در نشست هم اندیشی نمایندگان مجلس برای اجرای سیاست های کلی نظام، گفت: براساس قانون بودجه 250هزار میلیارد تومان برای بازتوزیع یارانه میان مردم در تبصره 14قرار داده شده و در جای دیگر 75هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه 45هزار تومانی و معیشتی درنظر گرفته شده است و در دولت بعد از بحث های متعدد قرار شد، این منابع به صورت یارانه مستقیم در اختیار مردم قرار بگیرد.

او در واکنش به انتقاد نماینده ها درخصوص قطع یارانه برخی افراد، گفت: براساس قانون به ویژه قانون جوانی جمعیت، باید یارانه دهک های پردرآمد حذف شود و براین اساس دولت تصمیم گرفت در مدیریت جدید ارز 4200تومانی، یارانه به دهک دهم پرداخت نشود، اما اگر می خواهیم به همه افراد و اقشار یارانه دهیم اینگونه یارانه در اختیار افراد ضعیف جامعه قرار نخواهد گرفت.

این اظهارنظر عبدالملکی درحالی است که در جریان مردمی سازی یارانه ها، حدود 13میلیون نفر از جمعیت ایران، معادل 1.

52دهک درآمدی از دریافت یارانه حذف شده اند و عملاً بخشی از دهک 9نیز که باید در فهرست مشمولان قرار گیرند، از دریافت یارانه محروم شده اند.

آخرین اخبار اعتراض به یارانه و ثبت نام جدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه یارانه ها بر اساس شناسنامه اقتصادی خانوار ها پرداخت می شود، گفت: در این میان یارانه برخی از خانوار ها به دلیل عدم شفافیت شناسنامه اقتصادی، قطع شده است؛ به طور مثال برخی افراد کارپرداز شرکتی هستند یا دارای صندوق قرض الحسنه خانوادگی بوده اند؛ ازاین رو سامانه حمایت به منظور برای ثبت اعتراض این خانوار ها راه اندازی شده که از مجموع 5.

9میلیون نفری که یارانه آن ها قطع شده 4.

5میلیون نفر درخواست بازنگری اطلاعات خود را ثبت کرده اند که به آن رسیدگی خواهد شد.

همچنین سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها با بیان اینکه زمان ثبت نام یارانه ها قطعاً تمدید خواهد شد، اعلام کرد: فردی که یارانه بگیر بوده و ازدواج کرده، باید به پلیس+10 مراجعه و پس از آن سرپرست خانوار باید حسابی را به عنوان حساب رفاهی به بانک اعلام کند.

سیده طیبه حسینی درخصوص افراد مجردی که قصد تفکیک خانوار خود را دارند، گفت: مجردانی که از ابتدای طرح هدفمندسازی یارانه تا امروز یارانه دریافت نکرده اند یا در سال های قبل یارانه آن ها حذف شده است می توانند با مراجعه به سامانه my.

gov.

ir ثبت نام کنند، اما مجردانی که به همراه خانوار تا اردیبهشت امسال یارانه دریافت کرده اند و حالا حذف شده اند، امکان ثبت نام مستقل ندارند.

منبع: همشهری
کلید واژه ها: یارانه - سیاست های کلی نظام - نمایندگان مجلس - نمایندگان - نشست هم اندیشی - سازمان هدفمندسازی یارانه ها - سازمان هدفمندسازی یارانه - وزیر کار - هدفمندسازی یارانه ها - خانوار - یارانه ها - هم اندیشی - خبرگزاری - اظهارات - اقتصادی - ثبت نام - سرپرست خانوار - اعتراض - مجلس - وزیر - رییس جمهوری - گزارش - اعلام - سیاست - گروه - نظام - سازی - نشست - زمان - حساب

آخرین اخبار سرویس:
استخدام انتشارات پیک فدک

ببینید | ماجرای بدزبانی یک حاجی در صحرای عرفات چه بود؟

استخدام حسابدار، طراح و ادمین پیج اینستاگرام در انتشارات پیک فدک

استخدام شرکت فناوران صنایع سپهر امیرکبیر

مردم به جای دل بستن به برجامی که سر و ته ندارد به دولت خودشان دل ببندند | برای سیاستی که در آن عزت باشد باید صبور باشید

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان عازم ایران شد

رییس پلیس پیشگیری فراجا: بازگشت زائران از 23 تیرماه آغاز می شود

ارزیابی یگان های رزمی و عملیاتی تیپ 328 نیروی زمینی ارتش

رییس کل دادگستری اردبیل دستور تشکیل شعب ویژه رسیدگی به تخلفات حوزه پدافند غیر عامل را صادر کرد

قالیباف: هیچ جامعه ای فراتر از اندیشه معلمان رشد نمی کند/در نهاد آموزش و پرورش نباید هیچگاه نگاه حکمرانی داشته باشیم

حمایت از توسعه شرکت های خلاق هوش مصنوعی و مکاترونیک

افتتاح «صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت دفاعی» / سردار فرحی: تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان با این صندوق همکاری دارند

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان عازم ایران شد

حریم مسجد جامع تاریخی فرومد میامی مرمت می شود

چه چیزی مذاکرات وین را متوقف کرد؟

آیین نامه رتبه بندی معلمان منتشر شد

استخدام اپتومتریست با حقوق عالی در تهران

استخدام طراح چاپ در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام 6 عنوان شغلی در شرکت بوژان تجارت کیش در مشهد

استخدام آشپز با بیمه، بیمه تکمیلی در یک شرکت معتبر در تهران

نمایشگاه توانمندی های مدیریت شهری در جهت بهره مندی از نخبگان است

نماینده مردم دشتستان در مجلس: اجرا و تکمیل پروژه های آبرسانی در منطقه تسریع شود

در اکثر وزارتخانه ها یک نفر یا به صورت رفاقتی یا سفارشی می آورند/ رییسی باید حواسش به تمام وزارتخانه ها باشد

توضیحات رییس سازمان تعزیرات درباره عدم اجرای برخی احکام/ با مصوبه سران قوا مشکل حل شد

انتصاب های جدید در وزارت امور خارجه

نگرانی های مردم کاشان در مورد کارخانه سرب به حق است / مصوبه ای برای احداث کارخانه صادر نشده است

همدلی و همراهی مسئولان در کمک به زلزله زدگان ستودنی است

خبر خوش برای معلمان؛ قانون رتبه بندی اجرایی شد

سخنگوی کمیسیون اصل 90: سوابق تحصیلی در کنکور 1402 اعمال نمی شود

شورای عالی فرهنگی متولی فرهنگ سازمانی است

مردم شایسته و لایق بهترین خدمت هستند

خبر خوش وزیر آموزش و پرورش برای معلمان؛ قانون رتبه بندی در این تاریخ اجرایی می شود

استخدام نیروی ساده خانم برای یک کارگاه بدلیجات در اصفهان

پیش ثبت نام اربعین تا 30 تیرماه ادامه دارد

استخدام شرکت فولاد جهان مهر

استخدام همکار خانم جهت امور منشی گری در یک واحد تولیدی

نشست معاونان پارلمانی وزارتخانه ها با معاون امور مجلس دولت

استخدام سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس - سال 1401

مرکز پژوهش های مجلس: مهریه مناسب از دیدگاه مردم 94 سکه است

«بازاندیشی عدالت اجتماعی» در بازار کتاب

افتتاح «صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت دفاعی» و امضای تفاهم نامه همکاری

زاهدی وفا با مفاهیم اقتصادی آشنا و گزینه مناسب وزارت کار است

عزل مدیر کمیته امداد شهرستان گچساران/ بازی با کرامت مددجو کار دست آقای مدیر داد

فعالیت مراکز معاینه فنی شهر تهران طی امروز

ورود سازمان بازرسی برای بررسی وضعیت ساختمان سر تپوله سنندج

12 هکتار از اراضی ملی شهرستان بیجار رفع تصرف شد

نوک پیکان حملات اصلاح طلبان علیه تیم مذاکره کننده

اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین المللی فارابی با حضور رییس جمهور برگزار می شود

معاون شهردار تهران از غرفه سازمان فاوا بازدید کرد

افشاگری قالیباف از نقشه شوم برخی علیه وزیر رییسی

3 بنگاه مشاور املاک به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات در کرمان با دستور قضایی پلمب شدند

قالیباف: هویت آموزش و پرورش به معلمان است

طرح «سامان خانواده» در حوزه علمیه یزد تبیین شد

فرمان های رییسی درباره اجرای آیین نامه رتبه بندی معلمان

امکان تردد زائران ایرانی از مرزهای زمینی به عراق فراهم شد

جزییات افزایش حقوق پرستاران اعلام شد

در دفاع از سخن حجت الاسلام رفیعی

ادعای عجیب قالیباف درباره وزارت آموزش و پرورش؛ این وزیر هم رفتنی شد؟

سوابق تحصیلی در کنکور 1402 اعمال نمی شود

استخدام کارشناس دفتر فنی (شاپیست) در شرکت ابرگان سازه اردیبهشت در تهران

دستور رییس جمهور برای پرداخت تسهیلات ویژه ازدواج به دهه شصتی ها

(ویدیو) سرانجام زمان و نحوه اجرای رتبه بندی معلمان مشخص شد

استخدام مسئول کنترل کیفی باسابقه مسلط به کنترل تولید در قائم شهر

چه چیزی مذاکرات وین را متوقف کرد؟ | دلیل طولانی شدن مذاکرات هسته ای | مردم به جای دل بستن به برجامی که سر و ته ندارد به دولت خودشان دل ببندند

ببینید | واگذاری معادن دولتی با امضاهای طلایی | به بخش خصوصی واگذار می شوند؟

برتری رسانه ای ایران در مقابل رقبا از نگاه رییس صداوسیما

تکمیل حلقه های زنجیره ارزش مواد معدنی؛ برنامه تحولی دولت

نظر مردم درباره تعداد سکه های مهریه چیست؟

آغاز برنامه های اوقات فراغت تابستانه در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) کرمانشاه

هویت مطالبه گران برگرفته از مسجد است / در مطالبه گری اهمیت انقلابی بودن در درجه اول قرار دارد

علت سفر علی باقری به روسیه بعد از پایان مذاکرات دوحه از زبان خودش

فال حافظ | فال روزانه حافظ دوشنبه 13 تیر 1401

دعوای شدید مجید حسینی و محسن هاشمی رفسنجانی در برنامه زنده | مجری: اخلاق رو رعایت کنید + فیلم

هنجار شکنی یا دگر دیسی فرهنگی؟

فارس من| 3400 نفر در فارس طی سال جاری توسط سگ ها گزیده شدند

یک هزارو و 403 نفر در مسابقات قرآن اوقاف استان مرکزی ثبت نام کردند

استخدام نیروی انتظامات و نگهبانی در شرکت تلفر در اصفهان

آزادی 19 زندانی زن توسط یک خیر در همدان/ آزادی بدهکارترین زندانی

فعالیت 74 تشکل مردمی و مؤسسه خیریه حوزه ازدواج در استان سمنان

ادعای کذب رسانه های معاند در خصوص مرگ یک زندانی امنیتی در کرمانشاه

تازه ترین خبرها از افزایش حقوق بازنشستگان دوشنبه 13 تیر

آداب نوشیدن چای در چایخانه که نمی دانستید/ رسم جالب ترک ها در ریختن چای/ تصویری از چایخانه صحن غدیر در حرم امام رضا (ع)

پایان عملیات اعزام حجاج از 18 ایستگاه پروازی/ اعزام بیش از 39 هزار زائر به سرزمین وحی

اعتماد نوشت: دعوای هسته ای تا کی؟

سه هزار فقره جهیزیه و هدیه ازدواج به مدد جویان کردستانی اعطا می شود

ضبط جرثقیل قاچاق با حکم تعزیرات حکومتی فارس

شیوه ارائه دروس معارف در ترم تابستانی دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شد

طرح «جایگزین سیاسی»؛ گروه های مدنی عراق به دنبال تشکیل جبهه اپوزیسیون واحد هستند

چرا سامانه های بانکی ایران از خارج کشور قطع است؟ | اعلام زمان محدودیت ها

قالیباف: نظام برنامه ریزی در حوزه اقتصاد باید متحول شود

سامانه رصد اراضی دولتی و ملی در استان کرمان راه اندازی می شود

اطلاع رسانی پرونده با 2 روش آنلاین

زیبایی حیرت انگیز دختر آقا و خانم سلبریتی سوژه شد/ عکس

سوگندی که امام علی (ع) درباره شیطان خورده اند

جایگاه ویژه شرکت های دانش بنیان در پیشبرد اهداف سازمان منطقه آزاد

وزارت بازرگانی ارجح است یا معدن و صنایع معدنی؟

لبنانی ها به جای سلام فرمانده «سلام یا مهدی» را خواندند+فیلم

زیبایی حیرت انگیز دختر آقا و خانم سلبریتی سوژه شد/ عکس

جزییات جدید از اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان قبل از پایان تیر

خبر خوب وزیر آموزش و پرورش برای معلمان | قانون رتبه بندی معلمان هفته آینده اجرایی می شود

آخرین اخبار اعتراض به یارانه و ثبت نام جدید

آخرین اخبار اعتراض به یارانه و ثبت نام جدید