موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - متناسب سازي - متناسب سازي حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - يارانه معيشتي - هواداران استقلال - شوراي عالي انقلاب فرهنگي - استقلالي ها - سازمان تامين اجتماعي - شوراي عالي انقلاب - بهترين گلزنان تاريخ ليگ برتر - سريال پرديس - انهار - رفيعي تبار - سيزده به در - 5 ليگ معتبر اروپا - باباحيدر - پليس البرز - انواع ريسه - مدير كل روابط عمومي - نانو واكسن - پليس آگاهي ناجا - المپيك 1996 آتلانتا

مطالب مرتبط:
31 میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال در حوزه ICT خراسان جنوبی اختصاص یافت
حضور گسترده مردم در فاصله یک روز مانده به اتمام برگزاری نمایشگاه کتاب
برگزاری نشست ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره) با حضور وزیر کشور
تشکیل کمیته تامین تجهیزات طرح اینترنت فیبرنوری
تشکیل کمیته تامین تجهیزات طرح اینترنت فیبرنوری
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 31 اردیبهشت 1401 ساعت 14:322022-05-21فناوري

مشکلات برگزاری مناقصات حوزه ICT در حضور زارع پور تشریح شد/ تشکیل کمیته دائمی رسیدگی به شکایات


درپی تشریح مشکلات برگزاری مناقصات حوزه ICT توسط اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات در حضور وزیر ارتباطات، تشکیل کمیته مشترک دائمی رسیدگی به شکایات مرتبط در دستور کار وزارت ICT و صمت قرار گرفت.

- " به نقل از اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران (IRICTU)، در حاشیه بازدید عیسی زارع پور از چهارمین نمایشگاه ظرفیت شبکه ملی اطلاعات و دستاوردهای بخش خصوصی در این حوزه، که در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برپا شد، رییس هیأت مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران ، مشکلات برگزاری مناقصات حوزه ICT، اعتراض های فراوان در خصوص مناقصه گران و دغدغه مربوط به لزوم حمایت جدی از تولید داخل در مناقصات دولتی را در حضور وزیر ارتباطات تشریح کرد.

داوود ادیب در این باره خطاب به وزیر ارتباطات گفت: کنفرانس های ظرفیت بر اساس تلاش های شبانه روزی بخش خصوصی در ارتباط با برنامه های 8 گانه وزیر ارتباطات با محور شبکه ملی اطلاعات و حمایت از محصولات بومی، پایه گذاری شده است و گام بزرگی در شناسایی ظرفیت های موجود در صنعت بزرگ ICT محسوب می شود که امیدواریم با حمایت سازمان های تابعه وزارت ارتباطات، این رویداد اهداف خود را عینیت ببخشد، اما متأسفانه برخی از روال هایی که در خرید تجهیزات مرتبط مشاهده می شود بسیار عجیب است.

وی ادامه داد: خریدهایی در برخی از سازمان ها، بانک ها و وزارت خانه ها انجام می شود که بسیار عجیب است و به نظر می رسد که کنترل مناسبی روی این خریدها از سوی نهادهای نظارتی وجود ندارد.

درج نام های تجهیزات خارجی در مناقصات، شکست معاملات به جهت تغییر ماهیت خرید کالاها، خرید کالاهای خارجی در پوشش قطعات یدکی و جهت دهی مناقصات به خریدهای مورد نظر و ده ها رویکرد دیگر در خرید تجهیزات خارجی که دارای نمونه مشابه داخلی هستند از مصادیق رفتارهای مخربی است که بر خلاف شعار سال شاهد فراوانی آنها هستیم.

رییس هیأت مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران اظهار امیدواری کرد که موضوع استفاده از حداکثر توان فنی و مهندسی داخل کشور در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد حمایت اساسی وزیر ارتباطات قرار گرفته و زحمات و تلاش های این وزارتخانه در حمایت از محصولات بومی و همچنین زحمات انجام پذیرفته در برگزاری کنفرانس ظرفیت شبکه ملی اطلاعات بی اثر نشود.

وی تاکید کرد: انتظار داریم در دولت سیزدهم موضوع ساخت داخلی و حمایت از محصولات بومی، با اولویت بسیار بالایی مورد توجه نهادهای نظارتی و قانون گذاران قرار گیرد و سازمان ها و نهادهای دولتی از محصولات داخلی که دارای تاییدیه های امنیتی هستند در شبکه های زیرساختی خود استفاده کنند.

در این راستا عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این دغدغه ها، تاکید کرد: به هیچ وجه این تلاش ها بی اثر نخواهد شد و این موضوعات و گزارش مناقصات با رویکردهای جهت دار به معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات منعکس و پیگیری های لازم از آن طریق صورت خواهد پذیرفت.

همچنین در بازدید مدیر کل برق و الکترونیک وزارت صمت از نمایشگاه ظرفیت شبکه ملی اطلاعات و مذاکرات انجام گرفته میان علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که از سوی وزیر ارتباطات مسئولیت رسیدگی به مناقصات جهت دار را عهده دار شد و کیوان گردان مدیر کل برق و الکترونیک وزارت صمت، در حاشیه این رویداد، مقرر شد که کمیته دائمی، متشکل از وزارت صمت و وزارت ICT در اسرع وقت تشکیل و شکایات و موضوعات مربوطه به صورت مستمر بررسی و اصلاحات لازم در فرآیندهای مناقصات پیشنهاد شود.

اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران پیش تر نیز به همراه سندیکای صنعت مخابرات ایران، مشکلات مناقصات را طی جلسه ای به اطلاع مسؤلین سامانه تدارکات الکترونیکی دولت رسانده اما تاکنون نتیجه قابل توجهی حاصل نشده است.

بخشی از مشکلات مطروحه در جلسه برگزار شده به شرح زیر است.

• درج نام و یا برند محصولات خارجی در سامانه مناقصات دولت که دارای نمونه مشابه داخلی بوده و بر اساس قانون، خرید این محصولات از منابع خارجی به دلیل دارا بودن نمونه مشابه داخلی، طی بخشنامه های متعددی ممنوع شده است.

• عدم تطبیق موضوع مناقصه که به صورت آگهی درج می شود با مندرجات درخواستی مناقصه گذار، که در این حالت بسیاری از مناقصه گران که موضوعیت فعالیت خود را با مورد درخواست مناقصه مغایر می دانند از دریافت اسناد مناقصه خودداری می کنند و این در حالی است که محصولات یا خدمات این شرکت ها کفایت فنی درخواست مناقصه گذار را داشته ولیکن این گمراهی باعث عدم حضور آنها شده است.

• عدم درج عنوان دقیق کالای مورد نیاز در جدول مربوط به شرح کلی نیاز، که این امر باعث می شود در جستجوی حوزه های مد نظر مناقصه گران، جستجو به درستی انجام نشود و فضای مناسبی برای متخلفین که به دنبال انحصارگری هستند به وجود آید.

• عدم تطبیق کالای مورد نیاز با ایران کد درج شده توسط مناقصه گذاران • درج ایران کدهای اجباری که باعث می شود برخی از مناقصه گران به دلیل درج شدن یک ایران کد خاص اسناد مناقصه را خریداری نکنند.

• عدم پاسخگویی تلفن مسئول اعلام شده در اسناد مناقصات مختلف جهت پاسخگویی و عدم دسترسی مناقصه گران به مناقصه گذاران و بی پاسخ ماندن ابهامات • تخصیص مهلت پاسخگویی در برخی از استعلام ها در حد چند روز (کمتر از یک هفته)، که این موضوع نشانگر از هماهنگی مناقصه گذار با مناقصه گران مدنظر خود بوده و طبیعتاً این مدت زمان محدود، امکان حضور شرکت های بیشتر و متعدد را فراهم نمی کند.

• عدم درج مشخصات فنی مورد نیاز و مدنظر مناقصه گران به صورت کامل که این امر باعث می شود فقط شرکت هایی که به صورت غیر رسمی از شرایط مناقصه / استعلام مطلع هستند در مناقصه و یا استعلام مندرج در سایت مناقصات دولت حضور یابند.

• درج مبهم مشخصات فنی و یا درج غیر مرتبط برخی مشخصات و نیازها در مناقصات و یا استعلام ها که این امر نیز باعث می شود فقط شرکت هایی که به صورت غیر رسمی از شرایط مناقصه مطلع هستند در مناقصه و یا استعلام مندرج در سایت مناقصات دولت حضور یابند.

• درج استعلام ها در روز پنج شنبه که اکثر شرکت ها تعطیل هستند و مهلت پاسخگویی تا ساعات اولیه روز شنبه که فقط امکان حضور شرکت های مطلع را فراهم می سازد.

• برخی از مناقصات در قالب توسعه از نوع خود، در مناقصه درج می شود که در واقع چنین نبوده و عنوان کردن چنین ادبیاتی در مناقصات بر اهل فن پوشیده نیست.

• درج موارد اختصاصی مربوط به مشخصات برخی از سیستم های خارجی در مناقصات که فقط خاص آن برند مورد نظر بوده و با هدف حذف سایر شرکت های تولیدی یا خدماتی داخلی به کار می رود.

(لازم به توضیح است که این موارد اختصاصی تأثیری در عملکرد تجهیزات مورد نیاز مناقصه گذار را نداشته و فقط به جهت انتخاب یک گزینه خاص در مناقصه درج می شود.

) • در صورتی که محصولی مشابه داخلی نداشته باشد، دستگاه های اجرایی (دولتی-عمومی) مشمول قانون حداکثر مکلف هستند 3 ماه قبل از خریدهای خارجی خود (کالا / خدمت) نسبت به ثبت محصول موردنیاز خود در سامانه توانیران اقدام کنند که این موضوع نیز در بیشتر مواقع به درستی محقق نشده است.


کلید واژه ها: وزیر ارتباطات - صنعت مخابرات - صادرکنندگان - ارتباطات - مخابرات ایران - ارتباطات و فناوری اطلاعات - برگزاری - اتحادیه - مخابرات - مشکلات - پژوهشگاه ارتباطات - حوزه - ارتباطات و فناوری - زارع پور - تشریح - شبکه ملی اطلاعات - اطلاعات - رییس هیأت مدیره - فناوری اطلاعات - عیسی زارع پور - رسیدگی - حضور - صنعت - شکایات - وزیر - کمیته مشترک - تشکیل - ظرفیت - ایران - کمیته

آخرین اخبار سرویس:
تخصصی کردن اینترنت برای کودکان؛ از سیم کارت ویژه تا پلتفرم نظارت والدین

استخدام ادمین پیج اینستاگرام با بیمه در شرکت تیسان فناوری در کرمان

استخدام اپراتور مرکز تماس با بیمه و بیمه تکمیلی و سرویس در کرج

اولین ویدئو نیوشا ضیغمی و دخترش | شیرین زبانی لنا را ببینید

ویدیو/ امیر تتلو این بار زبان اش را تتو کرد!

ویدیو/ امیر تتلو این بار زبان اش را تتو کرد!

استخدام اپراتور تولید در شرکت پارس تولید کاران صفاهان کوشا در اصفهان

استقرار موشک انداز های هیمارس در اوکراین

فال تاروت کبیر | فال تاروت 15 تیر

عکس/ یک کاربر راز پنهان همسر شاهرخ استخری را لو داد!

نحوه ی راه اندازی تلفن ثابت اینترنتی مخابرات

استایل متفاوت «نیوشا ضیغمی» در مزون شخصی اش/عکس

استایل متفاوت “نیوشا ضیغمی” در مزون شخصی اش/عکس

دوج کوین اعلانیه جدیدبرای کاربرانش داد؟!

طعمه لذیذ سایت های دولتی برای هکرها

استخدام کارشناس مرکز تماس و پاسخگویی تلفن (پاره وقت) در مرکز تعمیرآنلاین

نقش ایرانسل در تحقق آرمان های شهر هوشمند بررسی شد

استخدام کارگر ساده با سرویس در یک شرکت معتبر در قزوین

نسخه جدید شیائومی 12 پرو با تراشه دایمنسیتی 9000 پلاس رونمایی شد

امضای تفاهنامه بین معاونت صدای رسانه ملی و بنیاد ملی بازی های رایانه ای

چگونه گرایش کودکان به گوشی های هوشمند را کاهش دهیم؟

ساخت ماسک N95 با قابلیت کشتن ویروس

استخدام کارمند دفتری با بیمه تکمیلی و سرویس در یک شرکت معتبر در قزوین

استخدام گرافیست وب و کارشناس مرکز تماس در دولت سرا در تهران

نرم افزار زائریاب حجاج ایرانی راه اندازی شد

استخدام مهندس الکترونیک در یک شرکت معتبر در تهران

نقش ایرانسل در تحقق آرمان های شهر هوشمند بررسی شد

ارزش خرید آیفون دست دوم بیشتر است یا اندروید نو؟

قیمت گوشی سامسونگ شیائومی آیفون نوکیا و هوآوی امروز 14 تیر 1401

نرم افزار «زائریاب» راه اندازی شد

کشف استعدادهای ناشناخته صنعت بازی با برگزاری رویداد بازی سازی

نقش ایرانسل در تحقق آرمان های شهر هوشمند بررسی شد

سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران

نصب کارتخوان هوشمند برای نانوایی های شهرستان دماوند

طراحی زیرساختی هوشمند برای توسعه ایران گردی

استخدام انباردار در شرکت بهرام الکترونیک گستر در تهران

وضعیت آنلاین در واتس اپ چگونه پنهان کنیم

ببینید | پلنگ مهربان؛ منجی جان قورباغه بینوا

استخدام پشتیبان نرم افزار با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در تهران

اتصال بیش از یک صد روستای آذربایجان غربی به شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال

گیفت کارت اپل چیست؟ بررسی گیفت کارت اپل

استخدام مهندس برق و مهندس مکانیک در شرکت توربین دار در البرز

استخدام منشی مدیر عامل در مرکز خدمات پرستاری نوین در تهران

قابلیت پنهان کردن وضعیت آنلاین در واتس اپ

فریب کلاهبرداران به بهانه عید قربان را نخورید

حمله سایبری اخیر موجب آسیب جدی نشد| برخی سامانه ها نیاز به امن سازی بیشتر دارد

استخدام ویزیتور (بازاریاب) مویرگی با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه و بیمه تکمیلی

شناسایی یکی از اجزای تقویت کننده حملات باج افزاری

خرید فالوور پیج اینستاگرام برای جبران ریزش فالوور واقعی

هک ژاپنی سایت های وردپرسی چیست و چطور می توان مانع آن شد؟

استخدام نیروی خدماتی با بیمه در شرکت لادر در ماهدشت

تخصصی کردن اینترنت برای کودکان؛ از سیم کارت ویژه تا پلتفرم نظارت والدین

استخدام مدرس نرم افزار clo3d در آموزشگاه تصویرگران پویا اندیش در تهران

رونمایی از تیک آبی صباویژن

بیل گیتس رزومه 48 سال پیش خود را منتشر کرد

استخدام سرپرست تراش CNC و اپراتور تراش CNC در اصفهان

استخدام React کار در شرکت نرم افزاری هیکو در قم

استخدام آبدارچی در شرکت فنی خدماتی فناوران ارتباطات ژینا در تهران

شیائومی 12 اس اولترا رونمایی شد؛ پرچمداری قدرتمند و یکه تاز

درس آموخته های حمله سایبری به شبکه شهرداری تهران تشریح شد

استخدام طراح مسلط به نرم افزار کورل در ارمغان آروین ایرانیان در خوزستان

کسب و کار به سبک امروزی

استخدام اپراتور تولید در شرکت سینا کارت در شهرک صنعتی پرند

هزینه تبلیغات اپراتورهای اینترنت از جیب مردم

احداث و نصب 2 سایت مخابراتی در آزادراه خرم آباد- اراک

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت نرم افزاری آموت در خراسان رضوی

استخدام مددکار اجتماعی با بیمه در موسسه خیریه بنیاد کودک در یزد

استخدام اپراتور مرکز تماس (CRM) در شرکت خدمات مهندسی بهینه کاوان کیفیت

کدام اپراتور بهترین بسته های اینترنت کشور را ارائه می دهد؟

استخدام کارشناس پشتیبانی و استقرار نرم افزار با بیمه تکمیلی در اصفهان

استخدام اپراتور تلفنی در تهران

درس آموخته های حمله سایبری به شبکه شهرداری تهران تشریح شد

نقش IT (فناوری اطلاعات) در زندگی روزمره

کدام اپراتور بهترین بسته های اینترنت کشور را ارائه می دهد؟

استخدام حسابدار در شرکت دقت نگار آزما در شهر قدس

استخدام مهندس برق و الکترونیک در شرکت ایما تک صنعت تبریز در تبریز

استخدام کارشناس پشتیبان نرم افزار و سخت افزار در شرکت ماداکتو در مشهد

استخدام مددکار اجتماعی با بیمه در موسسه خیریه بنیاد کودک در ورامین

ساخت باتری سازگار با گرما و سرمای شدید

استخدام شرکت ایماتک

علت جرقه زدن ماکروفر و سولاردام

دومین لیگ بازی های موبایلی کتاب بازی برگزار می شود

بایدها و نبایدهای سفارش آنلاین غذای سازمانی

جزییات جدید از راه اندازی اینترنت پاک کودک و نوجوان

اینستاگرام فیلتر خواهد شد؟ | دلیل کاهش سرعت اینستاگرام چیست؟

استخدام نیروی خدماتی با بیمه در شرکت خدمات بار هوایی سفیران ترابر درخشان

کدام اپراتور بهترین بسته های اینترنت کشور را ارائه می دهد؟

روش نوبت دهی آنلاین قضایی

استخدام مهندس مکانیک در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام مدیر مالی، منشی، طراح صنعتی لباس و کارشناس IT از تهران و البرز

استخدام صندوقدار و کارشناس فروش (قطعات موبایل) در موبایل خرسندی در البرز

سکانس سانسور شده ستایش درباره فرزندآوری! + ویدیو

استخدام منشی مدیر عامل با بیمه در شرکت فراگستر الکترونیک در تهران

خونَت پِرتی داره و نمیدونی باهاش چیکار کنی؟ ما برات کلی ایده چیدمان توووپ داریم

خطوط تلفن مرکز مخابراتی اشتهارد دچار اختلال می شود

نوبت دهی آنلاین قضایی

استخدام مهندس مکانیک در شرکت پیدمکو در شهر قدس

آنباکسینگ گوشی جدید شیائومی 12S اولترا

ترفندهای استفاده از متر که نمی دانستید (ویدیو)

استخدام نیروی خدمات با بیمه در فناوری اطلاعات راهبر سداد فارس در تهران

مشکلات برگزاری مناقصات حوزه ICT در حضور زارع پور تشریح شد/ تشکیل کمیته دائمی رسیدگی به شکایات

مشکلات برگزاری مناقصات حوزه ICT در حضور زارع پور تشریح شد/ تشکیل کمیته دائمی رسیدگی به شکایات