مطالب مرتبط:
عاملی: انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است
انس با قرآن پیشران تعلیم و تربیت اسلامی است/ رونمایی از سامانه اطلس قرآنی کشور
استخدام کارشناس پشتیبانی و استقرار نرم افزار در تهران
استقرار موشک های اتمی روسیه در مرز فنلاند
استقرار موشک های هسته ای روسیه در مرز فنلاند
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 28 اردیبهشت 1401 ساعت 14:372022-05-18دانش

انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جلسه پنجاه و ششم شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز یکشنبه 25 اردیبهشت ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر سعیدرضا عاملی و جمعی از مسئولان قرآنی برگزار و از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشور رونمایی شد.

- " دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت اسلامی بطور حتم عامل و پیشران اثرگذار بر کل نظام تعلیم و تربیت، انس با قرآن کریم است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جلسه پنجاه و ششم شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز یکشنبه 25 اردیبهشت ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر سعیدرضا عاملی و جمعی از مسئولان قرآنی برگزار و از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشور رونمایی شد.

سالروز تصویب منشور توسعه فرهنگ قرآنیدکتر سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تبریک سالروز تاسیس و تصویب سند منشور توسعه قرآنی در 22 اردیبهشت 1388 اظهار داشت: جا دارد در فرا رسیدن این سالگرد ها با نگاه به گذشته، دستاورد های بدست آمده را بررسی و نسبت به رفع نقاط ضعف آن اقدام و تجدید نظر کرده تا به پیشرفت بیشتری برسیم.

رونمایی از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشوردر بخشی از این جلسه دکتر عاملی پس از رونمایی از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشور ، تهیه شده توسط اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل­ های قرآن و عترت، با ابراز امیدواری از یکپارچه شدن موسسات قرآنی به وسیله این سامانه اظهار داشت: چند نکته باید مد نظر قرار داده شود اول اینکه در بخش توسعه برخی عوامل پیشران هستند.

توسعه ای ها بحث پیشران صنعت، کشاورزی یا خدمات را مطرح می کنند و بعضی بخش کشاورزی و گروهی بخش صنعت یا خدمات را مقدم و اثرگذار بر سایر بخش ها می دانند.

در حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت اسلامی بطور حتم عامل و پیشران اثرگذار بر کل نظام تعلیم و تربیت، انس با قرآن کریم است.

به عبارت دیگر اگر تمام بودجه های فرهنگی کشور در امر انس با قرآن، حفظ قرآن، قرائت قرآن، تفسیر و تبیین قرآن متمرکز شود، امری مهم، پسندیده و اثر گذار بر تعلیم و تربیت اسلامی خواهد داشت.

همترازی جایگاه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم با کمیسیون­های تخصصیدکتر عاملی پیرامون پیش از دستور جلسه یعنی درخواست ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم مبنی بر همترازی با کمیسیون­ های تخصصی افزود: یکی از مواردی که نیاز به تجدید نظر دارد ساختار کمیسیون ها است، زیرا اولاً کمیسیون ها را به بخش دولتی واگذار کرده ایم و توسط آن ها اداره می شود که البته هدف ما تضعیف بخش دولتی نیست، ولی حوزه عمومی مربوط به مردم اهمیت زیادی دارد که نیازمند توجه و تمرکز بر نقش آفرین مردمی و فعالان مردمی است.

وی افزود: یکی از مواردی که نیاز به نظارت دارد کمیسیون ها هستند وقتی انحصار کار در دست نهاد های دولتی قرار داده می شود در عمل موفق نیست؛ به عنوان مثال می توان از ظرفیت فعالان انجمن های قرآنی کشور و مساجد به عنوان یک ظرفیت مهم80 هزارتایی و حوزه های علمیه که شعبه هایی را برای حفظ قرآن ایجاد کرده اند، استفاده کرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نگاه خروجی محور می تواند راهگشا باشد اظهار داشت: وقتی قرار است هزینه برای حفظ قرآن انجام شود، بررسی اینکه در کدام نهاد یا سازمان هزینه شده اهمیت چندانی ندارد بلکه موفقیت در به نتیجه رسیدن این طرح اولویت دارد؛ زیرا به ثمر نشستن این برنامه به لطف خدا و توجه ائمه اطهار امکان پذیر خواهد بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه زمانی که بتوانیم از ظرفیت های کشور برای انس با قرآن استفاده کنیم انقلاب عظیم صورت خواهد گرفت اظهار داشت: در ایران 92 و نیم درصد نفوذ اینترنت وجود دارد.

به عبارت دیگر 92 و نیم درصد جمعیت ایران با این محیط مجازی اتصال دارند بنابراین طراحی محیط مجازی با منطق بهره گیری از منابع برای انبوه تولید محتوا است و اگر در فضای سامانه ای ابزار لازم برای حفظ و قرائت صحیح قرآن کریم تامین شود، به توفیق می رسیم.

دکتر عاملی گفت: در غرب شرکتی مانند گوگل با سرمایه 100 هزار دلاری در یک گاراژ طراحی و راه اندازی می کنند که بعداً در سطحی قرار می گیرد که ارزش سرمایه آن به یک تریلیون دلار افزایش پیدا کرده و بیش از 100 هزار پرسنل در آن مشغول به کار هستند یا در مثال دیگر فیسبوک با دو و نیم میلیارد کاربر، تعداد پرسنل آن به مرز 100 هزار نفر نزدیک می شود، اما در ایران چندین سامانه راه اندازی و طراحی می شود که ضعیف هستند.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی یک تولید به منزله همه تولید ها است، تاکید کرد: یکی از وظایفی که شورای توسعه فرهنگ قرآنی دارد ساماندهی و یکپارچه سازی فضای مجازی برای امر قرآن است، بنابراین تولید سامانه و یا اطلس برای قرآن باید بتواند به طور کامل کار را جلو برده و پاسخگوی همه نیاز ها باشد و امیدواریم سامانه ای برای نظام یکپارچه توسعه و پیشرفت امر قرآن در کشور تهیه شده و برای آن نهاد متولی مشخصی تعیین گردد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به انگیزه و شناخت مردم نسبت به قرآن کریم اظهار داشت: باید راهکار های انگیزشی جوانان برای جذب به سمت قرآن کریم بررسی شود، به عنوان مثال اگر با ساخت فیلم سینمایی این امر محقق می شود پس باید آن را تولید کنیم؛ همچنین باید بتوانیم شخصیت مطلوبی که حافظ قرآن باشد به نوجوانان و جوانان معرفی کنیم تا به جای الگو قرار دادن اشخاصی مانند مایکل جکسون به مفاخر ملی خود اتکا کنند.

دکتر عاملی با بیان اینکه مدل های فعلی با واسطه به نتیجه نمی رسد افزود: یکی از دلایل موفقیت فضای مجازی، وصل بدون واسطه افراد به شبکه است؛ برخلاف کشور ما که واحد مسجد درون خود چندین واحد دیگر ایجاد می کند و این سلسله مراتب مانع رسیدن به اهداف عالیه می شود.

وی گفت: نیازمندیم با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با یک برنامه منسجم از شرکت های دانش بنیانی که در حوزه تقویت مساجد و کارکرد های مسجد با محوریت توسعه نمازجماعت و توسعه امر قرآن اقدام به طراحی نرم افزار یا سامانه جامعه می کنند، حمایت کنیم.

هم اکنون 250 هزار میلیارد تومان گردش مالی شرکت های دانش بنیان در تولید سرانه ملی کشور است؛ بنابراین لازم است از ظرفیت های موجود در کشور نهایت استفاده را ببریم، زیرا در حوزه فرهنگ موفق نبوده ایم.

دکتر عاملی با اشاره به اینکه نباید به گذشته و عدم موفقیت ها توجه کرد اظهار داشت باید با الگو قرار دادن مقام معظم رهبری که در گام اول به موفقیت ها توجه نمودند و در گام دوم هدف گذاری مطلوب و مثبت را مورد تاکید قرار داده اند از جمع حاضر می خواهم با همفکری، هم افزایی و تکیه بر نقاط مثبت آینده کشور را به پیش ببریم.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که موضوع حفظ قرآن در کشور در بالاترین درجه اهمیت قرار دارد اظهار داشت: حفظ قرآن برای شورا آن چنان اهمیتی دارد که چند سال پیش در کنار سند آموزش عمومی قرآن کشور، سند مستقل حفظ تدوین و تنظیم کرد.

وی اظهار داشت: ارتقاء ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم به کمیسیون ملی حفظ قرآن مورد بررسی قرار گرفت که استقبالی از آن نشد.

مدل پیشنهادی دیگر این است که ستاد طرح ملی حفظ قرآن کماکان برقرار باشد، اما اختیارات آن در حد کمیسیون باشد و اتصال آن از کمیسیون آموزش عمومی به شورا به صورت مستقیم برقرار شود.

مشروط بر اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه بتواند حق مطلب را ادا کند.

به نظر می رسد سازمان اوقاف و امور خیریه می تواند با همه امکانات و ظرفیت هایی که دارد به این مسئله ورود کرده و موضوع وقف قرآنی را نیز در سطح کشور توسعه دهد.

محمد علی خواجه پیری، عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه پیشنهاد همترازی ستاد راهبری حفظ قرآن کریم برای اولین بار مطرح می شود اظهار داشت: در این دو سال و نیم گذشته کمیسیون آموزش عمومی نظارتی بر این مسئله نداشته است؛ لذا پیشنهاد می کنیم ستاد راهبری حفظ کماکان برقرار باشد، اما همه اختیارات کمیسیون را داشته باشد و ارتباط ما با آن ها سریع و قابل اقدام باشد.

وی از توافق با همراه اول برای پشتیبانی و سرمایه گذاری در حوزه حفظ قرآن خبر داد و افزود: همراه اول با همه امکانات و سرمایه گذاری حداکثری در این طرح مشارکت خواهد داشت و نسبت به تشکیل کمیته حفظ و شورای قرآن اقدام کرده است و به زودی طی دو هفته آتی خبر های خوبی از نتایج این توافق به اطلاع خواهد رسید.

در ادامه مجیدی­مهر، رییس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه فعالیت ستاد مسابقات قرآن کریم مهم و اثرگذار در نظام جمهوری اسلامی ایران است خاطرنشان کرد: ستاد مسابقات، کارویژه نظام است و توانسته 45 دوره مسابقات ملی و 39 دوره مسابقه بین المللی را برگزار کند.

وی با بیان اینکه در نظامات بودجه ریزی، افزایش اثرگذاری ستاد حفظ مهم است اظهار داشت: ما به دنبال توسعه ساختاری نیستیم بلکه به دنبال اثرگذاری، راهبری و هدایت هستیم.

در بخش دیگری از این جلسه حجت الاسلام والمسلمین رضایی نماینده بسیج در گزارشی از آخرین فعالیت های این نهاد در حوزه حفظ قرآن گفت: موضوع حفظ قرآن در بسیج محور قرار داده شده و بحث مدارس تخصصی حفظ قرآن به زودی در این نهاد اجرایی خواهد شد.

اعلام آمادگی می کنیم سه سال آینده 32 مدرسه تخصصی حفظ قرآن در کشور ایجاد کنیم.

پس از بحث و گفتگوی اعضای این شورا در مورد فعالیت ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم، مقرر شد با توجه به تأکید چند باره مقام معظم رهبری بر لزوم توسعه برنامه های حفظ قرآن جهت تأمین 10 میلیون حافظ و به منظور افزایش اهتمام، ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن به جایگاه همتراز کمیسیون های تخصصی شورا ارتقا پیدا می کند و مسئولیت رییس و دبیر آن مطابق مسئولیت های رؤسا و دبیران کمیسیون ها تعیین می شود.

همچنین سهم اعتبارات عرصه حفظ قرآن در سال 1401 به میزان حداقل 50 % کل اعتبارات خواهد بود.

پس از بررسی پیش از دستور، دستور نخست این جلسه به بررسی نحوه تحقق مطالبات اخیر قرآنی رمضانیه مقام معظم رهبری و مدل اجرای الگوی مسجد تراز قرآنی اختصاص داشت که مقرر شد به منظور شناسایی راهکار های تحقق مطالبه مقام معظم رهبری برای تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی، کارگروهی متشکل از نمایندگان بخش مردمی و عمومی تشکیل شود.

اقدامات قبلی دستگاه ها و نهاد ها در دبیرخانه گردآوری و پس از طرح در کارگروه جمع بندی و نتایج به شورا ارائه می شود.

دومین دستور نیز تصویب جزییات شاخص های انتصاب مدیران امور قرآنی بود که پیش از این در جلسات 53، 54 و 55 شورای توسعه فرهنگ قرآنی و جلسات 119، 120 و 121 مجمع مشورتی مطرح و مورد بررسی قرار گرفته بود و تصویب نهایی آن در صحن شورا باقی مانده بود که بر اساس مصوبه جلسه 56، اختیار تصویب جزییات شاخص های انتصاب مدیران امور قرآنی به مجمع مشورتی شورا واگذار شد.

دستور سوم جلسه اختصاص به ماده واحده تشکیل کمیته ساماندهی و یکپارچه سازی سامانه های امور قرآنی کشور بود که مقرر شد این موضوع از طریق کمیته­ای و با دبیری سازمان تبلیغات اسلامی دنبال شود.

در نوبت پیش از دستور این جلسه تقویم برگزاری جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی و مجمع مشورتی در سال 1401 برای تصویب نهایی ارائه شد که طی آن تقویم جلسات 1401 شورا و مجمع مشورتی تصویب شد.

همچنین در این جلسه اختیار تعیین مؤسسه حسابرسی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بنابر پیشنهاد هیئت بازرسان به کمیته تخصیص واگذار شد.

همچنین مقرر شد در صورتی که جلسات کمیسیون ها برای تصویب برنامه های تفصیلی اعتبارات 1401 در مهلت معین شده تشکیل نشود، شورای راهبری اسناد وظایف کمیسیون مربوطه را رأساً اجرا خواهد کرد.

در این جلسه تقویم اجرایی سال 1401 صندوق مشارکت بر اساس جدول مصوب جلسه 52 تصویب شد.

در صورت اقدام نکردن کمیسیون ها طبق تقویم اجرایی، شورای راهبری اسناد رأساً اقدام خواهد کرد.

سهم اعتبارات عرصه بین الملل در سال 1400 جهت کسر از محل اعتبارات حوزه تبلیغ و ترویج توسط شورای راهبری اسناد تعیین و به کمیته تخصیص ابلاغ می شود.


کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - دکتر سعیدرضا عاملی - انقلاب فرهنگی - توسعه فرهنگ قرآنی - شورای توسعه فرهنگ قرآنی - فرهنگ - شورای عالی - سعیدرضا عاملی - تعلیم و تربیت - قرآن - قرآنی - فرهنگ قرآنی - شورای - برگزار - فرهنگی - انقلاب - موسسات قرآنی - تربیت اسلامی - انس با قرآن - عامل - دبیرخانه - عالی - دبیر - اردیبهشت - خبرگزاری - توسعه - عاملی - تربیت

آخرین اخبار سرویس:
کارگاه «مهارت های مطالعه موفق» برای دانشجویان برگزار می شود

یادمان استادجعفرنیاکی و انتقاد از کم توجهی به مفاخر و مشاهیر علمی وفرهنگی

وداع جامعه دانشگاهی کردستان با پیکر دکتر محمدرضا ستاره

درخواست بسیج دانشجویی از معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی / زمان انتخاب واحد به زمانی غیر از ایام زیارت اربعین تغییر کند

ادعای عجیب «ساعد سهیلی» همه را شوکه کرد!

آیفون خاموش هم هک می شود؟

طراحی سامانه ای به منظور حفاظت از پالایشگاه ها و نیروگاه ها در دانشگاه شریف

گشت ارشاد مسئولان/ اخطار ستاد امر به معروف به رؤسای 11 دستگاه حاکمیتی

راه اندازی واحدهای کاربنیان نهال در میاندوآب

محمدصادق نیک گستر بازدید ابراهیم تقی زاده رییس دانشگاه پیام نور از خبرگزاری فارس

تبدیل ایران به کشور هدف برای تحصیل دانشجویان بین المللی

استاد زنجانی در بین اساتید برتر و پراستناد در حوزه شیمی

برگزاری رشته مهندسی فناوری اینترنت اشیا در دانشگاه علمی کاربردی

برگزاری آزمون حضوری خلاف مصوبه ستاد مدیریت بحران

کاربردهای بیوتکنولوژی میکروبی در کشاورزی، زراعت پایدار و زیست پزشکی

راهیابی دانشجویان دانشگاه سمنان به مرحله نهایی المپیاد علمی-دانشجویی

شناسایی 450 متقلب در کنکور تجربی

استاد زنجانی در بین اساتید برتر و پراستناد در حوزه شیمی

کلید اولیه سؤالات کنکور فردا منتشر می شود

نشست رؤسای دانشگاه های شمال کشور در دانشگاه گیلان برگزار می شود

استخدام کارشناس IT با بیمه در بنیاد حامیان دانشگاه شریف در تهران

ثبت نام خوابگاه های دانشگاه الزهرا (س) از امروز آغاز می شود/ اسکان تعداد محدود دانشجویان با شرایط خاص

آغاز ثبت نام خوابگاه های دانشگاه الزهرا(س) از امروز / اسکان تعداد محدود دانشجویان با شرایط خاص

رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی سپیدان معرفی شد

توسعه حسگری که سیگنال های الکترومغناطیسی را با هر فرکانسی تشخیص دهد

امتحانات لغو شده دانشگاه خوارزمی 18 تیر برگزار می شود

نشست مجازی «از ایده تا کارآفرینی» برگزار می شود

افتتاح مهدکودک «شهید لندی» در معاونت فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آبادان

اردوی راهیان پیشرفت ویژه دانشجویان همدانی و با مقصد پارک ملی هوافضا برگزار شد

تولید الیافی مستحکم و مقاوم از جنس نیترید بور با فرآیند ریسندگی مرطوب

دستاوردی که با بازیافت باتری های قدیمی، هزینه تولید باتری را کاهش می دهد

رشته مهندسی فناوری اینترنت اشیا

آغاز ثبت نام خوابگاه های دانشگاه الزهرا (س) از امروز / اسکان تعداد محدود دانشجویان با شرایط خاص

پیوند علم و ورزش به افزایش کارآمدی دانشجویان می انجامد

ببینید | دریاچه خزر از دوربین ایستگاه فضایی بین المللی

تمدید ثبت نام در فراخوان پشتیبانی بنیاد ملی نخبگان از دانشجویان

سوابق تحصیلی در کنکور 1402 اعمال نمی شود؟

برگزاری کنفرانس پژوهش های نشر به زمان دیگری موکول شد

فراخوان حمایت از توسعه ایده های فناورانه در حوزه فناوری نانو

رشته مهندسی فناوری اینترنت اشیا تصویب شد

سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی گرگان منصوب شد

مهلت ثبت نام استفاده از سهمیه استعداد درخشان آغاز شد

حضور استارتاپ های ورزشی در پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان

دانشجویان خواجه نصیر در صورت تسویه اجاره بها خوابگاه می گیرند/ مهلت پرداخت تا پایان امروز

کاهش «ساعت موظفی تدریس» هیات علمی فناور

آغاز مهلت ثبت نام استفاده از سهمیه استعداد درخشان دانشجویان ارشد علوم پزشکی

تبدیل ایران به کشور هدف برای تحصیل دانشجویان بین المللی

کاهش «ساعت موظفی تدریس» هیات علمی فناور

حسگر سیگنال های الکترومغناطیسی با امکان تشخیص هر فرکانسی تولید شد

محققان می خواهند با ایجاد عمیق ترین حفره ها، انرژی زمین را برای میلیون ها سال تامین کنند

دانشجویان خواجه نصیر در صورت تسویه اجاره بها خوابگاه می گیرند / مهلت پرداخت تا پایان امروز

مهلت نام نویسی دانشجویان علوم پزشکی شاهرود در المپیاد ورزشی اعلام شد

سوابق تحصیلی در کنکور 1402 اعمال نمی شود

داداش پور: بودجه حوزه ورزش دانشجویی کافی نیست / پیگیر برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان هستیم

جریان شکافنده، یکی از مهمترین عوامل غرق شدگی در دریا ها 

تفاهم نامه همکاری بین بنیاد ملی نخبگان و دانشگاه آزاد خراسان رضوی منعقد شد

تولید الیاف مستحکم برای فرآیند ریسندگی مرطوب

دانشگاه کودکان در دانشگاه حکیم سبزواری افتتاح شد

تمدید مهلت ثبت نام پذیرش دوره های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه شهرکرد در جمع اثرگذارترین دانشگاه های جهان

لغو امتحانات دانشگاه تهران در دو استان تهران و البرز

استاد دانشگاه کلمبیایی که مدعی شده ویروس کرونا ساخته آمریکا است +ویدئو

ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی

استخدام برنامه نویس جاوا اسکریپت (FRONT END) در شرکت تیم یار کیش در البرز

معلم خصوصی فیزیک برگ برنده دانش آموزان

کشف راهکاری برای جلوگیری از پرخوری

امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد استان تهران برگزار می شود

آزمون های روز دوشنبه دانشگاه تهران لغو شد

امتحانات دانشگاه شریف فردا برگزار می شود

آزمون های روز دوشنبه دانشگاه تهران لغو شد

آزمون های روز دوشنبه دانشگاه تهران لغو شد

امتحانات دانشگاه آزاد استان تهران دوشنبه حضوری برگزار می شود

امتحانات دانشگاه آزاد استان تهران دوشنبه حضوری برگزار می شود

همدلی، تلاش و نظم 3 مؤلفه موفقیت در انجمن های علمی/ دانشجویانی که اوج کرونا کادر درمان را تنها نگذاشتند

آزمون های روز دوشنبه دانشگاه تهران لغو شد

آزمون های روز دوشنبه دانشگاه تهران لغو شد

یک تا سه سال حبس در انتظار اشخاص و ارگان های مقصر در حادثه متروپل

آزمون های دوشنبه دانشگاه تهران لغو شد

امتحانات دانشگاه صنعتی شریف دوشنبه لغو نیست

امتحان کدام دانشگاه های تهران فردا برگزار می شود؟

امتحانات دانشگاه های تهران لغو نمیشود | این دو دانشگاه فردا دایر است

امتحانات دانشگاه های تهران لغو نمیشود | این دو دانشگاه فردا دایر است

امتحانات دانشگاه آزاد فردا حضوری برگزار می شود

برگزاری امتحانات دانشگاه آزاد فردا دوشنبه 13 تیر 1401

برگزاری امتحانات دانشگاه شریف فردا دوشنبه 13 تیر 1401

رامین رضاییان به قطر رفت

امتحانات دانشگاه صنعتی شریف دوشنبه لغو نیست

تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

امکان مخفی بودن آنلاین در نسخه بعدی واتساپ اضافه خواهد شد!

افزایش سرانه درمانی منطقه 19 با کلنگ زنی درمانگاه خیریه فوق تخصصی حسینیه اعظم مکتب العباس(ع)

دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز فردا تعطیل نیست

چرا نرم افزار انتخاب رشته رایگان؟

لزوم مشارکت نسل جدید گیلان در کرسی های آزاد اندیشی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار معرفی شد

چهار انتصاب در آموزش عالی

انجام 4 انتصاب در آموزش عالی

واکاوی پشت پرده حقوق بشر آمریکایی در نشست دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد

مریخ نورد «استقامت» ناسا در نمونه برداری به مشکل خورد

راه اندازی نخستین دانشگاه کودکان در ایران!

راه اندازی نخستین دانشگاه کودکان در ایران!

انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است

انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است