موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - نقل و انتقالات - افزايش حقوق - تامين اجتماعي - افزايش حقوق بازنشستگان - فناوري اطلاعات - پرونده هاي قضايي - بازنشستگان تامين اجتماعي - رسيدگي به پرونده هاي قضايي - اميد نورافكن - معنويت و اخلاق - بازيكن خارجي - هادي سبحانيان - مارك لوكوك - كارت آيكان - يوسف احمدي - راحتي در سفر - امين نوروزي - هفدهمين جشنواره «نقد كتاب» - محمد صالح احمدي - صندوق جمعيت ملل متحد - آنتوني زوبي زارتا - سازمان ورزش شهرداري

مطالب مرتبط:
انس با قرآن پیشران تعلیم و تربیت اسلامی است/ رونمایی از سامانه اطلس قرآنی کشور
حلقه های میانی، پیشران حرکت عمومی جامعه هستند
لزوم راه اندازی و استقرار نمایندگی اداره کار در مارگون
استخدام کارشناس پشتیبانی و استقرار نرم افزار در تهران
استقرار موشک های اتمی روسیه در مرز فنلاند
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 28 اردیبهشت 1401 ساعت 12:472022-05-18دانش

عاملی: انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است


دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جلسه پنجاه و ششم شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز یکشنبه 25 اردیبهشت ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست سعیدرضا عاملی و جمعی از مسوولان قرآنی برگزار و از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشور رونمایی شد.

سالروز تصویب منشور توسعه فرهنگ قرآنی سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تبریک سالروز تاسیس و تصویب سند منشور توسعه قرآنی در 22 اردیبهشت 1388 اظهار داشت: جا دارد در فرا رسیدن این سالگردها با نگاه به گذشته، دستاوردهای بدست آمده را بررسی و نسبت به رفع نقاط ضعف آن اقدام و تجدید نظر کرده تا به پیشرفت بیشتری برسیم.

رونمایی از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشور در بخشی از این جلسه عاملی پس از رونمایی از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشور ، تهیه شده توسط اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل­ های قرآن و عترت، با ابراز امیدواری از یکپارچه شدن موسسات قرآنی به وسیله این سامانه اظهار داشت: چند نکته باید مد نظر قرار داده شود اول اینکه در بخش توسعه برخی عوامل پیشران هستند.

توسعه ای ها بحث پیشران صنعت، کشاورزی یا خدمات را مطرح می کنند و بعضی بخش کشاورزی و گروهی بخش صنعت یا خدمات را مقدم و اثرگذار بر سایر بخش ها می دانند.

در حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت اسلامی بطور حتم عامل و پیشران اثرگذار بر کل نظام تعلیم و تربیت، انس با قرآن کریم است.

به عبارت دیگر اگر تمام بودجه های فرهنگی کشور در امر انس با قرآن، حفظ قرآن، قرائت قرآن، تفسیر و تبیین قرآن متمرکز شود، امری مهم، پسندیده و اثر گذار بر تعلیم و تربیت اسلامی خواهد داشت.

همترازی جایگاه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم با کمیسیون­های تخصصی عاملی پیرامون پیش از دستور جلسه یعنی درخواست ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم مبنی بر همترازی با کمیسیون­ های تخصصی افزود: یکی از مواردی که نیاز به تجدید نظر دارد ساختار کمیسیون ها است زیرا اولاً کمیسیون ها را به بخش دولتی واگذار کرده ایم و توسط آنها اداره می شود که البته هدف ما تضعیف بخش دولتی نیست ولی حوزه عمومی مربوط به مردم اهمیت زیادی دارد که نیازمند توجه و تمرکز بر نقش آفرین مردمی و فعالان مردمی است.

وی افزود: یکی از مواردی که نیاز به نظارت دارد کمیسیون ها هستند وقتی انحصار کار در دست نهادهای دولتی قرار داده می شود در عمل موفق نیست؛ به عنوان مثال می توان از ظرفیت فعالان انجمن های قرآنی کشور و مساجد به عنوان یک ظرفیت مهم80 هزارتایی و حوزه های علمیه که شعبه هایی را برای حفظ قرآن ایجاد کرده اند، استفاده کرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نگاه خروجی محور می تواند راهگشا باشد اظهار داشت: وقتی قرار است هزینه برای حفظ قرآن انجام شود، بررسی اینکه در کدام نهاد یا سازمان هزینه شده اهمیت چندانی ندارد بلکه موفقیت در به نتیجه رسیدن این طرح اولویت دارد؛ زیرا به ثمر نشستن این برنامه به لطف خدا و توجه ائمه اطهار امکان پذیر خواهد بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه زمانی که بتوانیم از ظرفیت های کشور برای انس با قرآن استفاده کنیم انقلاب عظیم صورت خواهد گرفت اظهار داشت: در ایران 92 و نیم درصد نفوذ اینترنت وجود دارد.

به عبارت دیگر 92 و نیم درصد جمعیت ایران با این محیط مجازی اتصال دارند بنابراین طراحی محیط مجازی با منطق بهره گیری از منابع برای انبوه تولید محتوا است و اگر در فضای سامانه ای ابزار لازم برای حفظ و قرائت صحیح قرآن کریم تامین شود، به توفیق می رسیم.

عاملی گفت: در غرب شرکتی مانند گوگل با سرمایه 100 هزار دلاری در یک گاراژ طراحی و راه اندازی می کنند که بعداً در سطحی قرار می گیرد که ارزش سرمایه آن به یک تریلیون دلار افزایش پیدا کرده و بیش از 100 هزار پرسنل در آن مشغول به کار هستند یا در مثال دیگر فیسبوک با دو و نیم میلیارد کاربر، تعداد پرسنل آن به مرز 100 هزار نفر نزدیک می شود، اما در ایران چندین سامانه راه اندازی و طراحی می شود که ضعیف هستند.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی یک تولید به منزله همه تولیدها است، تاکید کرد: یکی از وظایفی که شورای توسعه فرهنگ قرآنی دارد ساماندهی و یکپارچه سازی فضای مجازی برای امر قرآن است، بنابراین تولید سامانه و یا اطلس برای قرآن باید بتواند به طور کامل کار را جلو برده و پاسخگوی همه نیازها باشد و امیدواریم سامانه ای برای نظام یکپارچه توسعه و پیشرفت امر قرآن در کشور تهیه شده و برای آن نهاد متولی مشخصی تعیین گردد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به انگیزه و شناخت مردم نسبت به قرآن کریم اظهار داشت: باید راهکارهای انگیزشی جوانان برای جذب به سمت قرآن کریم بررسی شود، به عنوان مثال اگر با ساخت فیلم سینمایی این امر محقق می شود پس باید آن را تولید کنیم؛ همچنین باید بتوانیم شخصیت مطلوبی که حافظ قرآن باشد به نوجوانان و جوانان معرفی کنیم تا به جای الگو قرار دادن اشخاصی مانند مایکل جکسون به مفاخر ملی خود اتکا کنند.

عاملی با بیان اینکه مدل های فعلی با واسطه به نتیجه نمی رسد افزود: یکی از دلایل موفقیت فضای مجازی، وصل بدون واسطه افراد به شبکه است؛ برخلاف کشور ما که واحد مسجد درون خود چندین واحد دیگر ایجاد می کند و این سلسله مراتب مانع رسیدن به اهداف عالیه می شود.

وی گفت: نیازمندیم با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با یک برنامه منسجم از شرکت های دانش بنیانی که در حوزه تقویت مساجد و کارکردهای مسجد با محوریت توسعه نمازجماعت و توسعه امر قرآن اقدام به طراحی نرم افزار یا سامانه جامعه می کنند، حمایت کنیم.

هم اکنون 250 هزار میلیارد تومان گردش مالی شرکت های دانش بنیان در تولید سرانه ملی کشور است؛ بنابراین لازم است از ظرفیت های موجود در کشور نهایت استفاده را ببریم زیرا در حوزه فرهنگ موفق نبوده ایم.

عاملی با اشاره به اینکه نباید به گذشته و عدم موفقیت ها توجه کرد اظهار داشت باید با الگو قرار دادن مقام معظم رهبری که در گام اول به موفقیت ها توجه نمودند و در گام دوم هدف گذاری مطلوب و مثبت را مورد تاکید قرار داده اند از جمع حاضر می خواهم با همفکری، هم افزایی و تکیه بر نقاط مثبت آینده کشور را به پیش ببریم.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که موضوع حفظ قرآن در کشور در بالاترین درجه اهمیت قرار دارد اظهار داشت: حفظ قرآن برای شورا آن چنان اهمیتی دارد که چند سال پیش در کنار سند آموزش عمومی قرآن کشور، سند مستقل حفظ تدوین و تنظیم کرد.

وی اظهار داشت: ارتقاء ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم به کمیسیون ملی حفظ قرآن مورد بررسی قرار گرفت که استقبالی از آن نشد.

مدل پیشنهادی دیگر این است که ستاد طرح ملی حفظ قرآن کماکان برقرار باشد اما اختیارات آن در حد کمیسیون باشد و اتصال آن از کمیسیون آموزش عمومی به شورا به صورت مستقیم برقرار شود.

مشروط بر اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه بتواند حق مطلب را ادا کند.

به نظر می رسد سازمان اوقاف و امور خیریه می تواند با همه امکانات و ظرفیت هایی که دارد به این مسئله ورود کرده و موضوع وقف قرآنی را نیز در سطح کشور توسعه دهد.

محمد علی خواجه پیری، عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه پیشنهاد همترازی ستاد راهبری حفظ قرآن کریم برای اولین بار مطرح می شود اظهار داشت: در این دو سال و نیم گذشته کمیسیون آموزش عمومی نظارتی بر این مسئله نداشته است.

لذا پیشنهاد می کنیم ستاد راهبری حفظ کماکان برقرار باشد اما همه اختیارات کمیسیون را داشته باشد و ارتباط ما با آن ها سریع و قابل اقدام باشد.

وی از توافق با همراه اول برای پشتیبانی و سرمایه گذاری در حوزه حفظ قرآن خبر داد و افزود: همراه اول با همه امکانات و سرمایه گذاری حداکثری در این طرح مشارکت خواهد داشت و نسبت به تشکیل کمیته حفظ و شورای قرآن اقدام کرده است و به زودی طی دو هفته آتی خبرهای خوبی از نتایج این توافق به اطلاع خواهد رسید.

در ادامه مجیدی­مهر،  رییس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه فعالیت ستاد مسابقات قرآن کریم مهم و اثرگذار در نظام جمهوری اسلامی ایران است خاطرنشان کرد: ستاد مسابقات، کارویژه نظام است و توانسته 45 دوره مسابقات ملی و 39 دوره مسابقه بین المللی را برگزار کند.

وی با بیان اینکه در نظامات بودجه ریزی، افزایش اثرگذاری ستاد حفظ مهم است اظهار داشت: ما به دنبال توسعه ساختاری نیستیم بلکه به دنبال اثرگذاری، راهبری و هدایت هستیم.

در بخش دیگری از این جلسه حجت الاسلام والمسلمین رضایی نماینده بسیج در گزارشی از آخرین فعالیت های این نهاد در حوزه حفظ قرآن گفت: موضوع حفظ قرآن در بسیج محور قرار داده شده و بحث مدارس تخصصی حفظ قرآن به زودی در این نهاد اجرایی خواهد شد.

اعلام آمادگی می کنیم سه سال آینده 32 مدرسه تخصصی حفظ قرآن در کشور ایجاد کنیم.

پس از بحث و گفتگوی اعضای این شورا در مورد فعالیت ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم، مقرر شد با توجه به تأکید چند باره مقام معظم رهبری بر لزوم توسعه برنامه های حفظ قرآن جهت تأمین 10 میلیون حافظ و به منظور افزایش اهتمام، ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن به جایگاه همتراز کمیسیون های تخصصی شورا ارتقا پیدا می کند و مسوولیت رییس و دبیر آن مطابق مسئولیت های رؤسا و دبیران کمیسیون ها تعیین می شود.

همچنین سهم اعتبارات عرصه حفظ قرآن در سال 1401 به میزان حداقل 50 درصد کل اعتبارات خواهد بود.

پس از بررسی پیش از دستور، دستور نخست این جلسه به بررسی نحوه تحقق مطالبات اخیر قرآنی رمضانیه مقام معظم رهبری و مدل اجرای الگوی مسجد تراز قرآنی اختصاص داشت که مقرر شد به منظور شناسایی راهکار های تحقق مطالبه مقام معظم رهبری برای تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی، کارگروهی متشکل از نمایندگان بخش مردمی و عمومی تشکیل شود.

اقدامات قبلی دستگاه ها و نهاد ها در دبیرخانه گردآوری و پس از طرح در کارگروه جمع بندی و نتایج به شورا ارائه می شود.

دومین دستور نیز تصویب جزییات شاخص های انتصاب مدیران امور قرآنی بود که پیش از این در جلسات 53، 54 و 55 شورای توسعه فرهنگ قرآنی و جلسات 119، 120 و 121 مجمع مشورتی مطرح و مورد بررسی قرار گرفته بود و تصویب نهایی آن در صحن شورا باقی مانده بود که بر اساس مصوبه جلسه 56، اختیار تصویب جزییات شاخص های انتصاب مدیران امور قرآنی به مجمع مشورتی شورا واگذار شد.

دستور سوم جلسه اختصاص به ماده واحده تشکیل کمیته ساماندهی و یکپارچه سازی سامانه های امور قرآنی کشور بود که مقرر شد این موضوع از طریق کمیته­ای  و با دبیری سازمان تبلیغات اسلامی دنبال شود.

در نوبت پیش از دستور این جلسه تقویم برگزاری جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی و مجمع مشورتی در سال 1401 برای تصویب نهایی ارائه شد که طی آن تقویم جلسات 1401 شورا و مجمع مشورتی تصویب شد، همچنین در این جلسه اختیار تعیین مؤسسه حسابرسی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بنابر پیشنهاد هیئت بازرسان به کمیته تخصیص واگذار شد.

همچنین مقرر شد در صورتی که جلسات کمیسیون ها برای تصویب برنامه های تفصیلی اعتبارات 1401 در مهلت معین شده تشکیل نشود، شورای راهبری اسناد وظایف کمیسیون مربوطه را رأساً اجرا خواهد کرد.

در این جلسه تقویم اجرایی سال 1401 صندوق مشارکت بر اساس جدول مصوب جلسه 52 تصویب شد.

در صورت اقدام نکردن کمیسیون ها طبق تقویم اجرایی، شورای راهبری اسناد رأساً اقدام خواهد کرد.

سهم اعتبارات عرصه بین الملل در سال 1400 جهت کسر از محل اعتبارات حوزه تبلیغ و ترویج توسط شورای راهبری اسناد تعیین و به کمیته تخصیص ابلاغ می شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - انقلاب فرهنگی - توسعه فرهنگ قرآنی - شورای عالی انقلاب - قرآن - قرآنی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - فرهنگ - سعیدرضا عاملی - تعلیم و تربیت - موسسات قرآنی - تربیت اسلامی - شورایعالی انقلاب فرهنگی - شورای توسعه فرهنگ قرآنی - فرهنگ قرآنی - رونمایی - انس با قرآن - عاملی - شورای - شورای عالی - فرهنگی - انقلاب - جامع - اردیبهشت - توسعه - استقرار - برگزار - عالی - سالروز - دبیر

آخرین اخبار سرویس:
ستاره ای که سنگ ها و اجسام یخی اطراف را می بلعد | وجود آب در دورترین نقاط راه شیری

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری واحد تبریز منصوب شد

کافه گردی خانم بازیگر +عکس

در حوزه های مختلف شهری از تجربه و علم گروه ها و افراد صاحب نظر استفاده شود

آزاد سازی60 هکتار از اراضی بستر دریاچه سد زاینده رود

لغو امتحانات حضوری و مجازی دانشگاه آزاد کیش

شباهت جالب مدیران عامل کوکاکولا و گوگل

کلید اولیه آزمون دکتری پزشکی 1401 منتشر شد

تصاویر/ اعزام طلاب مدرسه امیرالمومنین(ع) رشت به اردوی علمی _ پژوهشی قم

ضرغامی: به دنبال تحول جدی در نظام آموزشی دانشگاه آزاد هستیم

کلید اولیه آزمون دکتری پزشکی 1401 منتشر شد

کلید اولیه آزمون دکتری پزشکی 1401 منتشر شد

خونریزی مغزی نوزادان، به مشکلات بینایی بلندمدت منجر می شود

انتشار کلید اولیه آزمون دکتری پزشکی 1401

مراسم رونمایی از طرح انتقال توان بی سیم به خودروهای برقی

ابلاغ حکم فرماندار برخوار

38 هزار داوطلب کنکور سراسری 1401 در گیلان رقابت می کنند

رقابت 2713 داوطلب آزمون سراسری سال 1401 در دانشگاه مازندران

درخشش دانشجویان دانشگاه شیراز در جشنواره قرآن و عترت

آشنایی با سفیر و دوره های آنلاین و حضوری زبان در ایران

درخشش دانشجویان دانشگاه شیراز در جشنواره قرآن و عترت دانشجویان

حضور مرکز نوآوری دانشگاه شیراز در نمایشگاه تولید ایرانی، دانش بنیان

زمان آخرین مرحله رزم آزمون باز دروس عمومی اعلام شد

شرکت 19 هزار و 700 داوطلب بوشهری در آزمون سراسری

فرصت ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کاردانی به کارشناسی تمدید شد

افزایش مهارت دانشجویان چگونه ممکن می شود؟

توسعه علوم انسانی با ایده های نوآورانه

هوش مصنوعی در خدمت پیشرفت پزشکی و رفاه بیماران

انتظارات جدید دانشجویان از دانشگاه ها

کلید اولیه آزمون دکتری تخصصی پزشکی سال 1401 منتشر شد

افزایش مهارت های دانشجویان چگونه ممکن می شود؟

استخدام حسابدار ارشد در شرکت تولیدی و بازرگانی سنا دام پارس در تهران

لباسی ایمن برای کنترل تب در نوزادان با خاصیت آنتی باکتریال

افزایش کد رشته محل های جدید در دانشگاه علمی کاربردی خوزستان

منابع مطالعاتی رشته عربی در آزمون های استخدامی

کاهش هزینه های خودروسازی با استفاده از شارژر بیسیم خودروی برقی

سقوط آزاد بورس در دومین روز هفته

استخدام کمک حسابدار با بیمه تکمیلی در شرکت تعاونی یارنیکان صالح در تهران

پیام مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران به مناسبت تصویب 14 آبان به عنوان روزمازندران درشورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به سوالات دانشجویان درباره افزایش ظرفیت دندانپزشکی پاسخ دهد

رقابت بیش از 38 هزار گیلانی در کنکور سراسری امسال

عرضه نانوکود اوره هند به بازار مالزی انجام می شود

ترغیب دانشجویان به فعالیت های ورزشی با برگزاری المپیاد های ورزشی

تیپ مخصوص «نفیسه روشن» در کلینیک زیبایی اش/ عکس

استفاده از ضایعات کارخانه تولید ماءالشعیر در تولید نقاط کوانتومی

جزییات برگزاری دوره تابستانی واحد های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اعلام شد

فیلم منسوب به مصرف موادمخدر در دانشگاه آزاد شیراز تکذیب شد

کلید سؤالات آزمون دکتری وزارت بهداشت امروز منتشر می شود/ اعلام نتایج نهایی در نیمه دوم شهریور

ماجرای کلیپ جنجالی مصرف مواد مخدر دانشجویان شیرازی چه بود؟

انتظارات جدید دانشجویان از دانشگاه ها

با تزریق نانوذرات، موش ها می توانند در شب ببینند

آموزش مربی گری مهد کودک در کارگاه «شوق کاوش»

استخدام مدیر شتاب دهی (استارتاپ) و کارشناس شتاب دهی در البرز

استخدام مدیر شتاب دهی (استارتاپ) و کارشناس شتاب دهی در تهران

استخدام مدیر شتاب دهی (استارتاپ) و کارشناس شتاب دهی در تهران و البرز

بخش شنیداری به آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران (UTEPT) اضافه شد

بازدید دبیرکل گروه D-8 از پارک فناوری پردیس

پذیرش دانشجو در 27 رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بجنورد

حمایت صندوق نوآوری از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه ایرانی در ارمنستان

فراخوان استقرار شرکت های فناور در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

پذیرش شرکت های نوآور و فناور در حوزه هوش مصنوعی

تبدیل وضعیت دو پژوهشکده پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی

تولید مدل های دقیق از بافت های انسانی با فناوری چاپ زیستی

ماجرای آدامس مشکوک و دختران دانشجویی که زامبی شدند چیست+ فیلم

استایلی کاملا متفاوت و خفن از محمدرضا گلزار | لباس عجیب گلزار سوژه شد

ثبت نام پذیرش دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی تا 7 تیر

نشست خبری بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی

سند بالادستی در حوزه اسباب بازی و نوشت افزارِ ایرانی تدوین می شود

واکنش دانشگاه آزاد اسلامی شیراز به یک خبر کذب

تبعیض بین رشته ها؛ عامل مهاجرت دانشجویان هنر/ نقاشی تفریح نیست!

گشایش دریچه ای به دنیای ذهنی بیماران مبتلا به آسیب های مغزی

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان در رشته های مهندسی و پزشکی

افزایش 4 درصدی شرکت کنندگان در آزمون ورودی دانشگاه های گیلان در کنکور 1401

پیکر استاد احمد مهدوی دامغانی به ایران رسید

استخدام کارشناس بازاریابی و فروش دوره های آموزشی با حقوق ثابت درخراسان رضوی

جشنواره فارابی توانایی پاسخ به نیاز های عینی جامعه را دارد

طراحی و ساخت موتور آلتراسونیک کروی در دانشگاه تربیت مدرس

فراخوان استقرار شرکت های فناور در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

هیأت لبنانی از بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی بازدید کرد

پذیرش شرکت های نوآور و فناور در حوزه هوش مصنوعی

جشن دانش آموختگی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود

تقویت انجمن های علمی با حمایت مستمر از دانشجویان پژوهشگر

شرایط اسکان تابستانه خوابگاه های علم و صنعت اعلام شد / مهلت ثبت‎نام تا 8 تیر ماه

حضور بیش از 38 هزار داوطلب کنکور سراسری در استان گیلان

استخدام منشی با بیمه در نیکجو ابزار طب در تهران

کنکوری ها در ترازوی نابرابری

بسیج دانشجویی و بنیاد نخبگان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

تدوین کارگردانی دوم در فیلم است / دانشکده رسانه تدوینگران خلاق تربیت می کند

رویکرد آموزش و اشتغال در دستور کار قرارگاه های جهادی قرار گیرد

پذیرش یک نوجوان در بیش از 15 دانشگاه معتبر

اردوی جهادی گروه شهید مصطفوی همزمان با عید غدیر در روستای رایکان برگزار می شود

جزییات تغییر زمان امتحانات دانشجویان پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران اعلام شد

جزییات برگزاری دوره تابستانی واحدهای مجری علوم پزشکی اعلام شد

مروری بر فعالیت و اهداف مرکز تحقیقات برتر جشنواره فرهیختگان

رشد بی قاعده انجمن ها؛ زنگ خطری برای جامعه علمی کشور/ تعداد انجمن های علمی آمریکا یک چهارم ایران است

دانشجویان غیربومی فاقد خوابگاه دانشگاه تربیت مدرس وام دانشجویی می گیرند / مهلت ثبت درخواست تا 6 تیرماه

درخشش دانشجویان دانشگاه شیراز در جشنواره قرآن و عترت دانشجویان

دندانپزشک های تهران 6 برابر متوسط ایران

مهلت ثبت نام رشته های کاردانی به کارشناسی امروز پایان می یابد

تعامل فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشور ها در درجه اول نیازمند هدف گذاری است

عاملی: انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است

عاملی: انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است