مطالب مرتبط:
لزوم تقویت ارتباط دانشجویان نخبه با حوزه های پژوهشی، فرهنگ و ورزش
ارتباط صنعت با دانشگاه در رویداد گام دوم ضروری است/ حمایت مراکز رشد از دانشجویان برای راه اندازی کسب و کار
راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران و آموزش و پرورش استان مرکزی بررسی شد
لزوم همکاری حوزه علمیه و صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب
شهرداری کاشان با وجود تنگناهای اقتصادی از حوزه فرهنگ غافل نشده است
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 اردیبهشت 1401 ساعت 14:072022-05-16دانش

لزوم تقویت ارتباط دانشجویان نخبه با حوزه های پژوهشی، فرهنگ و ورزش


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آیین تقدیر از دانشجویان نخبه و استعداد درخشان ورودی 1400 دانشگاه، - " رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر ضرورت تقویت ارتباط متقابل دانشگاه با دانشجویان نخبه و استعداد های درخشان در حوزه های پژوهش، آموزش، فرهنگ و ورزش تاکید کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آیین تقدیر از دانشجویان نخبه و استعداد درخشان ورودی 1400 دانشگاه، حضور این دانشجویان را گام مقدماتی برای استمرار و تعمیق ارتباط متقابل با دانشگاه در حوزه های پژوهش، آموزش، فرهنگ و ورزش دانست و برنامه ریزی در معاونت های دانشگاه را برای ثبات و پایداری این ارتباط ضروری خواند.

وی دانشجویان نخبه و استعداد درخشان دانشگاه را لژیونر های دانشگاه خواند و عنوان کرد: این دانشجویان قرار است در افتخارآفرینی دانشگاه بزرگ علوم پزشکی شهید بهشتی سهم ممتازی داشته باشند و البته این موضوع به معنای نفی نقش سایر دانشجویان در ارتقای جایگاه دانشگاه نیست و مسلم است فعالیت های تیمی در تمام عرصه ها نتیجه بخش خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خطاب به این دانشجویان اظهار داشت: شما در دورانی وارد دانشگاه علوم پزشکی شده اید که تحول چشمگیری در حوزه سلامت و پزشکی در حال وقوع است و این تحول می تواند منجر به تغییر در سرنوشت آکادمیک، شغلی و حرفه ای شما شود.

وی افزود: اولین تحول چشمگیری که جوامع معاصر با آن روبه رو هستند، انفجار اطلاعات است؛ این تبادل برق آسای اطلاعات و داده و فاصله اندیشمندان و کنشگران هر حوزه ای با آن نیاز به مراقبت دارد.

سرعت تولید و انتشار اطلاعات به حدی بالاست که پیش بینی می شود، 90 درصد از داده های موجود در حوزه ارتباطات طی دو سال اخیر تولید شده است.

زالی با اشاره به حرکت علم پزشکی به سمت پزشکی دقیق و ژرف اندیش، افزود: پزشکی دقیق، چهره آینده سلامت در دنیاست و پزشکی شخصی نیز از همین قبیل مفهوم هاست.

در آینده تولید دارو و درمان به سمت شخصی سازی شدن پیش می رود و حتی می تواند ابتلا به بیماری در افراد را پیش بینی کرد که به دنبال آن جراحی های پیشگیرانه توسعه پیدا خواهد کرد.

وی در خصوص مباحث جدیدی که در علم پزشکی ظهور پیدا کرده اند، عنوان کرد: آزمایشگاه بر روی تراشه، هوش مصنوعی، یادگیری عمیق و ماشینی از جمله مفاهیمی است که برای حرکت بر لبه دانش، باید هرچه سریع تر به آن ورود کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: پیش بینی می شود تا پنج سال آینده بخش اعظمی از سرمایه گذاری های سلامت، اقتصاد، تجارت و .

در حوزه هوش مصنوعی صورت می گیرد که البته جایگاه کشور از بهره مندی از این دانش و ظرفیت، قابل دفاع است.

وی بهره گیری از ظرفیت های موجود در کشور در حوزه سلول درمانی، مهندسی بافت، طب بازساختی و سلول درمانی را تجربه ای موفق در سطح جهانی دانست و تاکید کرد: در حوزه آموزش و پژوهش نیز موضوع واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و تکنولوژی دوقلوی دیجیتالی مباحث نوینی است که مطالعات در خصوص آن می تواند ارزشمند باشد.

زالی با اشاره به تحولاتی که در علم سلامت در حال رخ دادن است، ادامه داد: تا پیش از شیوع پاندمی کرونا، سهم استفاده از تله مدیسین یا پزشکی از راه دور 0،1 درصد در نرخ جهانی بود و این رقم در حال حاضر به 43.

5 درصد رسیده است.

وی با تاکید بر لزوم فرصت شناسی، استفاده از ظرفیت های مناسب، حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم و توسعه فعالیت های فناورانه، گفت: با بیانات مشوقانه مقام معظم رهبری در خصوص موضوعاتی از قبیل جنبش نرم افزاری، نهضت علمی آزاداندیشی، رشد و شکوفایی علمی، آرمان گرایی و هویت بخشی در دانشگاه ها، زمینه برای پیشرفت های علمی فراهم است و تردیدی نیست با نشاط و طراوت دانشجویان در تمامی این حوزه ها گام های موثری برداشته خواهد شد.

راه اندازی مدرسه تابستانه برای نخبگان و دانشجویان استعداد درخشانمحمد رستمی نژاد دبیر و هماهنگ کننده کمیته پاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مراسم ضمن تبریک به دانشجویان نخبه و استعداد درخشان ورودی 1400 دانشگاه، گزارش مختصری از فعالیت های این کمیته را که با هدف هماهنگی فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشجویان تشکیل شده است، ارایه داد.

وی گفت: راه اندازی مدرسه تابستانه برای دانشجویان نخبه و استعداد درخشان به منظور آشنایی بیشتر با فعالیت های فناورانه، ارتقا ظرفیت دانشکده ها در امور پژوهشی و ایجاد امکانات مناسب برای رشد و تعالی آموزشی و پژوهشی دانشجویان در دستور کار کمیته پاد است.

رستمی نژاد از قبولی 138 نفر با رتبه زیر 500 در کنکور 1400 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خبر داد و گفت: 66 درصد دانشجویان نخبه و استعداد درخشان ورودی 1400 را پسران تشکیل می دهند.

حضور دانشجویان نخبه و استعداد درخشان در علوم پزشکی شهیدبهشتی ارج نهاده می شودسوده غفوری فرد مدیر دفتر استعداد های درخشان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این آیین با اشاره به فعالیت های دفتر استعداد درخشان دانشگاه گفت: آمادگی دانشجویان برای شرکت در المپاید دانشجویی وزارت بهداشت در کلیه مراحل آزمون، کلاس های آمادگی و معرفی دانشجویان از جمله مسئولیت های دفتر استعداد درخشان دانشگاه است.

وی افزود: ارتباط با بنیاد ملی نخبگان به منظور بهره گیری دانشجویان از تسهیلات این بنیاد در ازای فعالیت های علمی، پژوهشی و فرهنگی و ارتباط با دفتر استعداد درخشان وزارت بهداشت به منظور بهره مندی از تسهیلات آن نظیر تحصیل همزمان در دوره های MPH و MBA از دیگر مسئولیت های دفتر استعداد درخشان دانشگاه است.

غفوری فرد خاطرنشان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، حضور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان ارج نهاده می شود.

همچنین جایگاه پژوهشی دانشگاه نیز در بسیاری از گروه ها نسبت به سایر دانشگاه های تیپ یک، ارزنده تر است.

وی از تعریف بسته های فرهنگی، ورزشی و رفاهی در جهت تشویق دانشجویانی که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را به عنوان انتخاب اول خود در نظر گرفته اند، خبر داد.

مدیر دفتر استعداد های درخشان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: سهم بزرگی از رتبه ها زیر 100 کنکور سال 1400، برای تحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را انتخاب کرده اند که امیدواریم در این مسیر استوار و موفق باشند.

امکان تشکیل انجمن علمی توسط دانشجویان نمونه دانشگاهمطهره عابدینی مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این مراسم دانشگاه را موظف به در اختیار گذاشتن فرصت های لازم برای دانشجویان نمونه دانست و افزود: دانشجویان با احصای شاخص ها در سه حوزه آموزشی، فرهنگی و پژوهشی با داشتن معدل حداقل 16، فعالیت های فرهنگی در جشنواره های سیمرغ و هدهد و یک مقاله علمی یا یک اختراع می توانند دانشجوی نمونه باشند.

وی امکان ایجاد انجمن علمی را یکی از ظرفیت های مناسب برای دانشجویان نمونه دانست و گفت: دانشجویان می توانند با تشکیل انجمن علمی، داوطلبانه فعالیت کنند و در کنار درس، مهارت کار گروهی، تبدیل ایده به عمل، هم اندیشی و تفکر انتقادی را بیاموزند.

هدف کمیته تحقیقات دانشجویی، تربیت نسل دانشجوی محقق و پژوهشگر استسارا سهراب وندی دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تاریخچه راه اندازی این کمیته در وزارت بهداشت و به دنبال آن در دانشگاه، گفت: هدف کمیته تحقیقات دانشجویی، تربیت نسل دانشجوی محقق و پژوهشگر است.

این کمیته ابتدا به صورت مرکزی در ستاد تشکیل و سپس در تمام دانشکده ها گسترش یافت.

یکی از مهمترین وظایف این کمیته برگزاری کارگاه های آموزشی و پژوهشی است.

سهراب وندی ضمن بیان دستاورد های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جشنواره های پژوهشی از جمله کسب رتبه اول در جشنواره رازی طی 9 سال متوالی، حمایت مالی برای اعضای معمولی، فعال و نخبه، اعطای گرنت پژوهشی و حضور در کنگره های دانشجویی را از جمله فعالیت های کمیته تحقیقات دانشجویی اعلام کرد.

راه اندازی مجتمع بین المللی فناوری و نوآوری؛ ظرفیت مناسبی برای توسعه فعالیت های پژوهشیحمیدرضا مقیمی، مدیر امور فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به نقش دانشجویان در حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه های نسل سوم، اظهار داشت: در دانشگاه های نسل اول، امور آموزشی اولویت داشت و محصول، نیروی متخصص بود، در دانشگاه های نسل 2 پژوهش در کنار آموزش ارزشمند شد، اما در دانشگاه های نسل سوم هدف، تبدیل ایده به محصول و کارآفرینی است.

وی با اشاره به اقدامات دانشگاه در حوزه فناوری اضافه کرد: روند ایجاد واحد های فناور در دانشگاه صعودی است به طوری که تا کنون 150 واحد فناور، ایجاد و 200 محصول دانش بنیان تولید شده است.

همچنین 250 ثبت اختراع نیز گزارش شده است.

مقیمی راه اندازی مجتمع بین المللی فناوری و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به دنبال آن استقرار واحد های تولیدی، مراکز رشد و نوآوری و مراکز رشد تجهیزات پزشکی را از جمله اقدامات بی نظیر دانشگاه در حوزه فناوری اعلام کرد.

وی با بیان دستاورد های فناورانه دانشگاه میان سایر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، تصریح کرد: معادلسازی فعالیت های فناورانه و پژوهشی، آموزش و ترویج فناوری با نگاهی بین بخشی و گسترش همکاری با سایر دانشگاه های صنعتی مطرح کشور از دیگر اقداماتی است که در معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه صورت می گیرد.

در این مراسم از 10 نفر از نخبگان دانشگاه با رتبه های زیر 100 کنکور تقدیر شد.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - دانشجویان نخبه - رییس دانشگاه علوم پزشکی - علوم پزشکی شهید بهشتی - دانشجویان - دانشگاه علوم پزشکی - استعداد درخشان - رییس دانشگاه - دانشگاه علوم - علوم پزشکی - شهید بهشتی - استعداد - درخشان - ارتباط - علیرضا زالی - نخبه - خبرگزاری - فرهنگ - پزشکی - بهشتی - علیرضا - رییس - ورزش - شهید - علوم - حوزه - برنامه ریزی - تقویت - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
کلید اولیه سؤالات کنکور سراسری 1401 منتشر شد+ جزییات

افتتاح مرکز تجارت و خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه

اسامی معرفی شدگان رشته های خاص ارشد امروز اعلام می شود

کلید اولیه سؤالات کنکور سراسری 1401 منتشر شد+ جزییات

اسامی بورسیه کارشناسی ارشد امروز اعلام می شود

اسامی معرفی شدگان رشته های دارای شرایط خاص و بورسیه کارشناسی ارشد امروز اعلام می شود

جشنواره داستان نویسی به یاد لاله ها در استان سمنان برگزار می شود

اسامی معرفی شدگان رشته های دارای شرایط خاص و بورسیه کارشناسی ارشد امروز اعلام می شود

اولویت وزارت علوم: تجاری سازی و بازاریابی محصولات دانش بنیان

ببینید| پروانه برگ خوار به جان بلوط ها افتاد/ زاگرس در آستانه فروپاشی

رقابت 44 هزار و 378 داوطلب لرستانی در آزمون کنکور سراسری

ارتقای سطح همکاری های دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با وزارت علوم

ابلاغ آیین نامه مرکز کارآفرینی و نوآوری وزارت علوم

عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز استاد نمونه کشور شد

پانزدهمین المپیاد فرهنگی - ورزشی دانشجویان با نام المپیاد سبز برگزار می شود

6 عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد به مرتبه استادی ارتقا یافتند

ثبت نام متقاضیان آزمون اختصاصی واحدهای ارس، کیش و امارات

آغاز ثبت نام دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

برگزاری ترم تابستان دانشگاه مازندران از 25 تیرماه

هرنمایی پرنده خیاط با برگ های یک درخت

94 هزار دانشجوی بین الملل در داخل کشور تحصیل می کنند

قزوین می تواند جزو 10 استان دارنده دهکده فناوری باشد

نام نویسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد واحد کیش

70 پژوهش شناختی در مسیر توسعه قرار گرفت

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

اردوغان به زودی به ایران می آید

مسابقه داستان کوتاه دل نوشته های من برگزار می شود

سلامت بیماران را دستگاه نوار قلب ایران ساخت سنجید

4 محصول ایران ساخت در حوزه حمل و نقل هوشمند «نونمایی» شد

موافقت وزارت علوم با تاسیس 3 رشته محل جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان

آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد ویژه استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی

سرپرست جدید گزینش دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی معرفی شد

استقبال داوطلبان از رشته های جدید مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی

هوشمندی حمل ونقل را شرکت های دانش بنیان و خلاق رقم زد

نمایندگی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در مازندران راه اندازی می شود

حضور 90 هزار دانشجو در امتحانات منطقه یک دانشگاه آزاد اسلامی

آغاز عملیات اجرایی ساخت دانشگاه پیام نور در شهرستان کلات

عضو هیات علمی دانشگاه تهران: راهکار کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب و ولگرد استفاده از راهکار های علمی و بین المللی است/ عقیم کردن اولین قدم است

افزایش ایجاد اشتغال در پارک های علم و فناوری

گلنگ نخستین دانشگاه در کلات نادر به زمین خورد

روزنامه ها برای خروج از انفعال باید تغییر رویکرد دهند

جایگاه نشریه های ایرانی در ویرایش 2021 میلادی گزارش استنادی نشریه ها

طرح پیشنهاد ثبت طرح های پژوهشی در سامانه نظام ایده ها و نیازها

تأثیرگذاری فعالیت های فرهنگی با تبیین معارف دینی در جامعه نخبگان

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد فولادی شد

ببینید| یک غارت گر جدید وارد زاگرس شد/ زاگرس در آستانه فروپاشی

کارخانه محصولات کشاورزی به روش هیدرویونیک در دانشگاه کاشان ایجاد می شود

کارگاه مجازی «طراحی سازه های فولادی و بتنی» برگزار می شود

بهره گیری از ظرفیت های دانشگاه برای رفع مشکلات شهری

شناساندن فرهنگ انتظار با بهره گیری از ظرفیت های علمی

تفاهم نامه بین پژوهشگاه ژنتیک و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی عملیاتی شد

کشف بلور های ناشناخته در غبار شهاب سنگ

دانشگاه محل هویت سازی است/ دانشجویان دغدغه مند ثروت دانشگاه هستند

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی از صفر تا صد در سریعترین زمان

راهکارهای تقویت همکاری های علمی و پژوهشی بین ایران و مالی بررسی شد

کلید اولیه سوالات کنکور سراسری 1401 امشب منتشر می شود

کلید اولیه سوالات کنکور سراسری 1401 امشب منتشر می شود

نیازمند دانشگاه مبتنی بر دیدگاه اسلامی هستیم

انقلاب اسلامی اقیانوسی برای مدرسان علوم انسانی اسلامی ایجاد کرده است

مسابقه داستان کوتاه با عنوان «دلنوشته های من» برگزار می شود

برگزیدگان سیزدهمین جشنواره بین المللی فارابی معرفی شدند

کسب بالاترین ضریب اثربخشی برای سومین سال پیاپی توسط نشریه ساختار نانویی در شیمی

حضور 76 دانشگاه در المپیاد دانشجویان کشور

جهت دهی رساله های دکتری به سمت رویکردهای مسئله محور

نیازمند قوه عاقله ای هستیم که با تحولات اجتماعی به روز شود

رقابت اصلی کنکور بین 20 درصد متقاضیان است

برگزاری همایش بین المللی کارآفرینی در دانشگاه آزاد چالوس

4 دانشمند برگزیده، برنده مدال فیلدز شدند

6 عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به مرتبه استادی ارتقا یافتند

نیازمند قوه عاقله ای هستیم که بتواند با تحولات اجتماعی به روز شود

شروع به کار 40 هزار معلم جدید در مدارس کشور

لزوم حذف مدرک گرایی و آمارگرایی در دانشگاه ها

 وزیر علوم: لزوم توجه به همه رشته های علمی در کنار یکدیگر

70 پژوهش شناختی در مسیر توسعه قرار گرفت

خوشحالی نجمه جودکی پس از جدایی از صدا و سیما + ویدئو

جزییات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی 1401 اعلام شد

تفکیک جنسیتی نقشی در اسلامی شدن دانشگاه ندارد/ دانشگاه اسلامی انسان آزادی خواه تربیت می کند

پاویون اختصاصی شرکت های دانش بنیان ایران در نمایشگاه تجهیزات پزشکی و بیمارستانی هند

سه رشته جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان ایجاد شد

40 هزار معلم جدید روانه مدارس کشور می شوند

فراخوان ارسال آثار به رویداد ایده های استارت آپی در حوزه علوم زیستی

کنکور و آزمون| کلید اولیه سوالات کنکور امروز منتشر می شود/ 17 تیرماه؛ آخرین فرصت ثبت نام در آزمون سنجش مهارت های زبان فارسی

جمهوری اسلامی اساس پیشرفت خود را علم می داند

موافقت وزارت علوم با تاسیس 3 رشته محل جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان

بررسی نقاط قوت و ضعف آیین نامه جذب و ارتقاء اعضای هیات علمی

مستندسازی اسناد و املاک دانشگاه ها ساماندهی می شود

بررسی راهکارهای تقویت همکاری علمی و پژوهشی دو کشور ایران و مالی

6 عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به مرتبه استادی ارتقا یافتند

همراهی سازمان امور دانشجویان و سازمان برنامه و بودجه برای تحقق توسعه آموزش عالی کشور

کلید اولیه سؤالات کنکور سراسری 1401 امشب منتشر می شود

احیای خلیج گرگان در طول یک دوره 5 ساله امکانپذیر است

6 عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به مرتبه استادی ارتقا یافتند

تاثیر مثبت نانونقطه ها روی عملکرد باتری های یون سدیم

برگزیدگان سیزدهمین جشنواره بین المللی فارابی معرفی شدند

موافقت وزارت علوم با تاسیس 3 رشته محل جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان

سهمیه هیات علمی و جایگزین سربازی به دانشجویان نمونه اختصاص یابد

5 اولویت برای تاثیر علم در جامعه در دستور کار وزارت علوم قرار گرفت / باید به تمامی رشته های علمی در کنار هم توجه کنیم

سیزدهمین جشنواره بین المللی فارابی برگزیدگان خود را شناخت

شهریه مدارس غیردولتی معادل یک ترم دکتری در دانشگاه! +فیلم

آغاز مصاحبه دوره دکتری دانشگاه آزاد از 20 تیرماه

لزوم تقویت ارتباط دانشجویان نخبه با حوزه های پژوهشی، فرهنگ و ورزش

لزوم تقویت ارتباط دانشجویان نخبه با حوزه های پژوهشی، فرهنگ و ورزش