موضوعات داغ: - افزايش حقوق - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - سازمان تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - تشييع پيكر شهيد - حقوق مستمري بگيران - طرح رتبه بندي معلمان - شهر ديزيچه - خنثي شدن - كشف مواد مخدر - وزير علوم دولت دهم - بي تووهي - حسينيه همداني ها - سلامت اجتماعي - وقفه - امام جمعه ابهر - هيئت سازمان ملل در عراق - شهر نوكنده - شهداي ارامنه - نيك كارتر

مطالب مرتبط:
تشکیل دبیرخانه مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران
تشکیل فوری کارگروه پیرامون حل مشکل گوهررود و زرجوب/ آمادگی روسیه برای خرید محصولات کشاورزی از ایران
کارگروه رسانه در شوشتر تشکیل می شود
از تمام ظرفیت ها برای نهضت بزرگ خدمت به مردم در گیلان استفاده می شود/درخواست تشکیل ستاد ملی احیاء تالاب بین المللی بندرانزلی از رییس جمهوری
هشدار؛ تشکیل پرونده قضایی برای عاشقان سرعت در تهران
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 9 بهمن 1400 ساعت 14:422022-01-29دانش

هسته های پژوهش دانشگاه پیام نور تشکیل می شود


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد علی ابراهیمی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نوراز تشکیل هسته های پژوهش دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: - معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور گفت: در حال حاضر 3 هزار عنوان کتاب در دانشگاه پیام نور منتشر شده و این دانشگاه به دنبال بازنگری در منابع درسی برای تحول علوم انسانی است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد علی ابراهیمی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نوراز تشکیل هسته های پژوهش دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: آیین نامه هسته پژوهش دانشگاه پیام نور با هدف هم افزایی اعضای هیات علمی و ساماندهی اعضا در حوزه های مختلف پژوهشی در حال تدوین است و با تشکیل این هسته ها دانشگاه پیام نور گام بسیار مهمی در جهت انجام فعالیت های پژوهشی هدفمند برمی دارد.

چاپ و انتشار متوسط 5 هزار مقاله علمی معتبر در هر سال توسط اعضای علمی دانشگاهمعاون پژوهشی و فناوری با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاهی که گستره ملی دارد از توانمندی خاصی برخوردار است، افزود:حضور 3700 عضو علمی در این دانشگاه ظرفیت بزرگی است که می توان از این پتانسیل ارزشمند و همچنین فضا های فیزیکی که در اختیار دانشگاه است، برای ارتقای پژوهش و فناوری استفاده کنیم.

ابراهیمی انتشار متوسط بیش از 40 هزار مقاله طی 8 سال گذشته توسط اعضای هیات علمی این دانشگاه را ذخیره ای ارزشمند برای دانشگاه دانست و بر سهم ویژه دانشگاه پیام نور در تولیدات علمی کشور تاکید کرد.

اهم برنامه های معاونت پژوهشی و فناوریمعاون پژوهشی و فناوری به اهم برنامه های معاونت پژوهشی اشاره کرد و گفت: تشکیل شبکه های نخبگان و اعضای علمی با استفاه از ظرفیت های موجود، تشکیل هسته های پژوهش و شبکه سازی پژوهش ها، ایجاد مراکز کارآفرینی و خلاق، ایجاد مراکز رشد و فناوری های نرم، توسعه آزمایشگاه های ملی، قطبی و منطقه ای، ارتقای شبکه شاپنا، بازنگری منابع درسی و گسترش خدمات انتشارات دانشگاه، ارتقای نشریات علمی و .

از جمله این موارد است.

گسترش پژوهش های کاربردیوی افزود: برای گسترش پژوهش های کاربردی، گسترش مراکز پژوهشی و پژوهشکده ها، ایجاد سامانه و سازمان های پژوهشی و همچنین تشویق اعضای هیات علمی برای انجام پژوهش های کاربردی و گروهی ضروری است.

ابراهیمی بر انجام پژوهش های مشترک با ارگان ها و سازمان ها تاکید کرد و اظهار داشت: برنامه این معاونت سوق دادن پژوهش ها به سمت خلق ارزش، ایفای نقش بیشتر در تامین منابع غیرشهریه ای دانشگاه و تامین هزینه های پژوهش از محل درآمد های حاصل ازفعالیت های پژوهشی است.

رشد مراکز کارآفرینی و نوآوریمعاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با گسترش فعالیت ها در جهت رشد مراکز کارآفرینی، نوآوری وخلاقیت، همچنین ایجاد هاب صنایع خلاق و فناوری های نرم و تاسیس پارک های علم و فناوری با استفاده از فضا هایی که در اختیار دارد گام بر می دارد و اعتقاد دارد که باید به مسئولیت اجتماعی خود در قبال کشور عمل کرده و فضا را برای رشد نخبگان کشور فراهم کند.

ابراهیمی با اشاره به مرکز ملی صنایع خلاق و فناوری نرم دانشگاه پیام نور گفت: هم اکنون 33 شرکت در این مرکز مستقر شدند و ما باید مراکز رشد و صنایع خلاق و فناوری های نرم را در تمام کشور گسترش دهیم که با هماهنگی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، گام های جدی در این خصوص برداشته شده است.

توسعه آزمایشگاه های دانشگاه پیام نوروی بر توسعه آزمایشگاه های دانشگاه پیام نور در سطح ملی، قطبی و منطقه ای تاکید کرد و با اشاره به ظرفیت استثنایی موجود در دانشگاه پیام نور افزود: دانشگاه پیام نور به دنبال ایجاد انسجامی گسترده برای شبکه سازی تجهیزات آزمایشگاهی است و شبکه شاپنای دانشگاه پیام نور نیز با این هدف ایجاد شده و باید در جهت افزایش کارایی و اثربخشی بیشتر، ارتقا یابد.

بازنگری در منابع درسی با هدف ایجاد تحول در علوم انسانیابراهیمی یکی از شاخص های مهم دانشگاه پیام نور را تولید منابع درسی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 3 هزار عنوان کتاب در دانشگاه پیام نور منتشر شده و این دانشگاه به دنبال بازنگری در منابع درسی برای تحول علوم انسانی بر اساس سیاست های مقام معظم رهبری و بهره مندی از ظرفیت استثنایی انتشارات دانشگاه برای تولید و توزیع کتب است.

وجود 26 نشریه معتبر علمی در دانشگاه پیام نورمعاون پژوهشی و فناوری دانشگاه از وجود 26 نشریه معتبر علمی در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: یکی از برنامه های مهم و جدی در حوزه معاونت پژوهشی و فناوری، ارتقای مجلات علمی در نظام های رتبه بندی نشریات علمی است که در این راستا باید استاندارد های لازم رعایت شده و زمینه ارتقای رتبه بین المللی فراهم شود.

ارتقای رتبه دانشگاه در نظام های رتبه بندی آموزش عالیوی ارتقای رتبه دانشگاه در نظام های رتبه بندی آموزش عالی را فاکتور بسیار مهمی دانست و افزود: دانشگاه پیام نور دارای ظرفیت استثنایی است و لازم است با درک مهارت ها و تکنیک های نظام رتبه بندی در جهت ارتقا گام بردارد.

ابراهیمی با عنوان اینکه باید به دنبال ارتقای جایگاه دانشگاه در نظام رتبه بندی بین المللی باشیم، افزود: امروزه انتخاب دانشجو بر اساس جایگاه رتبه بندی دانشگاه ها صورت می گیرد و برای تعاملات بین المللی نیز نیاز است که جایگاه و رتبه دانشگاه در سطح مطلوبی قرار گیرد.

توانمندسازی اعضای هیات علمیابراهیمی بر لزوم توانمندسازی اعضای هیات علمی تاکید کرد و اظهار داشت: تشویق اعضای هیات علمی برای حضور در فعالیت های دانش بنیان ومبتنی بر خلاقیت و قناوری، تجاری سازی، برگزاری کارگاه های مهارت آموزی و دوره های دانش افزایی، در اولویت برنامه های حوزه معاونت پژوهشی و فناوری است.

ارتقای توانمندی دانشجویانمعاون پژوهشی و فناوری یکی دیگر از برنامه های حوزه معاونت پژوهشی را ارتقای توانمندی های دانشجویان و تربیت دانشجویان خودکارآفرین در سراسر کشور دانست و اظهار داشت: گذراندن یک یا دو واحد درس کارآفرینی، فرد را متبحر نمی کند باید دانشجو در کارگاه های مهارت افزایی و کارآفرینی قرار گیرد که این مهم با راه اندازی شرکت های دانش بنیان و برگزاری استارتاپ ها فراهم می شود.

وی تصریح کرد:به طور قطع زیست بوم ایجاد شده حاصل از کارآفرینی و نوآوری در محیط دانشگاه، شرایط ویژه ای برای الگوسازی و ایجاد انگیزه برای دانشجویان شاغل به تحصیل فراهم خواهد کرد.


کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور - دانشگاه - پیام نور - پژوهش - پیام - پژوهشی - علی ابراهیمی - هسته - تشکیل - فناوری - ابراهیمی - فعالیت های پژوهشی - خبرگزاری - محمد علی - معاون - اعضای هیات علمی - اعضا - علمی - علوم انسانی - گزارش - نوراز - مقاله علمی - منابع درسی - هم افزایی - آیین نامه - هیات علمی - هزار - توسط - ساماندهی - گروه

آخرین اخبار سرویس:
دانشگاه های تهران تعطیل شدند | پایان ساعت کاری ادارات امروز چه زمانی است؟

خرید کتاب های کمک درسی با تخفیف

نکته مهم قبل از انتخاب رشته کارشناسی ارشد

گام بلند گیلان در مرجعیت علمی پزشکی بازساختی منطقه

فراخوان جذب هیات علمی اردیبهشت 1401 در دانشگاه علم و فرهنگ

در پاسخ به یک ادعای بی اساس

جزییات مرحله دوم آزمون دکتری 1401 در دانشگاه های بزرگ

افتخاری بزرگ برای باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد

جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان به میزبانی قم

راه اندازی دو فصلنامهٔ سه زبانهٔ «مطالعات حکمت عملی» و «فلسفه و علوم انسانی»

دهقانی فیروزآبادی نامزد ریاست جهاد دانشگاهی شد

ورود وزارت علوم به ماجرای مسمومیت دانشجویان 2 دانشگاه

اولین شرکت مالی، حسابداری و ارزش گذاری فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس شد/ حمایت دانشگاه از اعضای هیئت علمی فناور

ساعت کاری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران امروز به دلیل آلودگی هوا کاهش یافت

ستاری: هر پروژه ای را که در حوزه امنیت دام باشد مورد حمایت قرار می دهیم

آیین نکوداشت پیشکسوتان بهداری رزمی دفاع مقدس

نرم افزار تخمین خسارات زلزله/ مدیریت بحران با نرم افزار ایرانی

دهقانی فیروزآبادی رییس جهاد دانشگاهی شد

حضور 268 واحد دانشگاهی و 135 مدرسه سما در رویداد ملی عصر امید

عکس قبل و بعد از عمل بینی هانیه توسلی

نشست راه یافتگان به مرحله نهایی رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد

برگزاری جشنواره سلامت با محوریت دانشجویان / ارتقای سواد سلامت دانشجویی در دانشگاه ها

واکنش وزارت علوم به مسمومیت دو روز اخیر دانشجویان دو دانشگاه

زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی آغاز شد

نفوذ دانش و فناوری های نوین به کشاورزی

فیلم| دردودل دانشجوی گیلانی با معاون رییس جمهور

طراحی و تولید پرینتر 3 بعدی در پردیس نوآوری و فناوری دانشگاه شیراز

پیام تسلیت رییس سازمان انرژی اتمی در پی درگذشت پروفسور حبیب اله مینو

بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

سرپرستان مرکز تحقیقات و دفتر آزمون سازی سازمان سنجش منصوب شدند

دستگاه ریخته گری گریز از مرکز برای دوام پنجره های فلزی تولید شد

تشخیص زودهنگام سرطان با استفاده از MRI نانویی

مرکز نوآوری دانشگاه گیلان افتتاح شد

زمینه برای توسعه زیست بوم دانش بنیان استان گیلان فراهم شد

گفتمان سلامت در دانشجویان باید پررنگ شود / لزوم بازنگری عملکرد مراکز مشاوره دانشگاهی

دونگی؛ دومین پلتفرم تامین مالی جمعی حاضر در رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی

ماموریت های تخصصی واحدها براساس آمایش سرزمینی، آموزش را کاربردی می کند

نوری: دیگر اجازه برگزاری کنکور در مدارس را نمی دهیم/ صدا و سیما دست از سر رتبه بندی معلمان بر دارد

حوزه مشاوره سلامت نباید فقط به دانشگاه های بزرگ محدود شود

مراسم تشییع پیکر شهید صیاد خدایی

گفتمان سلامت در دانشجویان باید پررنگ شود

داداش پور: سلامت حق تمام دانشجویان است

داداش پور: علت مسمومیت دانشجویان در دو روز اخیر مشخص نیست / بررسی ویژه در دستور کار سازمان امور دانشجویی

کلاس های آموزشی دانشگاه تبریز به علت آلودگی شدید هوا تعطیل است

تفکیک آموزش و پژوهش خطاست

اطلاعیه دانشگاه امام صادق درباره علت مسمومیت 38 دانشجو

رتبه سومی محققان واحد علوم و تحقیقات در زمینه ایده پردازی رویداد «عصر امید»

آیین رونمایی از «رادیو اینترنتی دانشگاه مفید» برگزار شد

طرح دستیار فناوری در دانشگاه علمی کاربردی اجرا می شود

ساخت میکروسکوپ با قابلیت تصویربرداری آنلاین توسط دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی

ستاری: شرکت های دانش بنیان برای حل مشکلات مردم وارد میدان شوند

اجلاس روسای دانشگاه های کشور در دانشگاه تبریز برگزار می شود

اخطار دانشگاه معارف به دانشجویان سنواتی برای تخلیه خوابگاه

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

راهیابی پروژه عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد به مسابقه جایزه بزرگ طراحی آلمان

مسمومیت های سریالی دانشجویان در خوابگاه ها/ 38 دانشجوی دانشگاه امام صادق مسموم شدند

برگزاری برنامه رفیق آسمانی در جوار قبور شهدای گمنام

تولید زخم پوش نانولیف برای بیماران دیابتی توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد

تلسکوپ هابل تصویر خیره کننده ای از ریزکهکشان «چشم سوزن» را ثبت کرد

تلسکوپ هابل تصویر خیره کننده ای از ریزکهکشان «چشم سوزن» را ثبت کرد

طراحی پلتفرم اجاره خودرو توسط شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی

افتتاح چند طرح نوآور دانش بنیان در رشت با حضور سورنا ستاری

کاهش عفونت در جراحی های لاپاراسکوپی با تولید محصول تروکار

کاهش مصرف سوخت با فیلترهوای سلولزی/ صرفه جویی 30 درصدی در مصرف آب با محصولات دانش بنیان

برگزاری جلسه هیأت امنای جهاد دانشگاهی با موضوعیت تغییر رییس

اطلاعیه دانشگاه امام صادق (ع) در رابطه خبر مسمویت دانشجویان / بیماریِ مسریِ گوارشی بوده است

راه اندازی 21 رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه گیلان با حضور سورنا ستاری

فراخوان دولت برای جذب فارغ التحصیلان 10 رشته دانشگاهی در قالب سرباز

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

روابط عمومی های برتر جهاد دانشگاهی سراسر کشور معرفی شدند

تسهیل در روند صدور دانش نامه ها/ لزوم سامانه سپاری فرایندها

کاهش مصرف سوخت با فیلترهوا سلولزی/ صرفه جویی 30 درصدی در مصرف آب با محصولات دانش بنیان

اخطار دانشگاه معارف به دانشجویان سنواتی برای تخلیه خوابگاه

تمامی فعالیت های دانشگاه ارومیه به دلیل گرد و غبار تعطیل شد

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

تغییرات فراخوان جذب مدرس علمی کاربردی تشریح شد/اعلام فراخوان جذب از خرداد

ارتباط صنعت و دانشگاه با راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی

بررسی نقادانه آراء قرآن پژوهان معاصر شبه قاره

نیشابور رتبه سوم کشور در اهدای عضو را داراست

کلیپ عصر امید در سمنان کلید خورد

برگزاری رویداد ملی عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

در تهران چه خبر است؟/ مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه برای شب دوم

راهیابی 92 گروه از دانشگاه آزاد اردبیل به مرحله کشوری رویداد ملی عصر امید

تشخیص زودهنگام سرطان با استفاده از MRI نانویی

باز هم مسمومیت غذایی دانشجویان / مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه شماره یک دانشگاه امام صادق(ع)

استخدام مشاور تحصیلی با بیمه و بیمه تکمیلی در آموزشگاه پارسایی در اصفهان

سلفی لب ساحلی فرزاد فرزین |فرزاد فرزین با موهای فرفری

جزییات مسمومیت دانشجویان دانشگاه امام صادق+ علت

مسمومیت غذایی 38 دانشجوی دانشگاه امام صادق

تشخیص زودهنگان سرطان با استفاده از MRI نانویی

تاریخ برگزاری هفتمین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات در دانشگاه شریف

تشریح رویداد عصر امید برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

باز هم مسمومیت غذایی دانشجویان در تهران / مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه شماره یک دانشگاه امام صادق(ع)

حمایت صندوق های فناوری از شرکت های دانش بنیان

مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه دانشگاه امام صادق

ساخت میکروسکوپ های دو منظوره با قابلیت تصویربرداری آنلاین برای نخستین بار در دنیا

امروز تهران تعطیل نیست!

گسترش تعامل دانشگاه شهرکرد و صدا و سیما ی استان چهارمحال و بختیاری

فارس من|دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد خواستار باز شدن سلف ها شدند

هسته های پژوهش دانشگاه پیام نور تشکیل می شود

هسته های پژوهش دانشگاه پیام نور تشکیل می شود