موضوعات داغ: - افزايش حقوق - حقوق بازنشستگان - رتبه بندي معلمان - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - افزايش حقوق معلمان - حقوق معلمان - كميسيون آموزش - ميزان افزايش حقوق - بازنشستگان تامين اجتماعي - حفره هاي امنيتي - رنكينگ فوتبال - فروشگاه اتكا - اعتراضات آمريكا - سريال پيكي بلايندرز - شهرداري منطقه 11 تهران - محمدرضا نصيري نژاد - پور علي گنجي - تصويب قانون - چمايي - انتخابات دهم اسفند - كارگزار پرسپوليس - شهردار كمال شهر

مطالب مرتبط:
ناتو: پاسخ مکتوب روسیه را فرستادیم؛ حضور در شرق اروپا را افزایش می دهیم
ظایف و اختیارات سازمان بهزیستی چیست؟
سنای قزاقستان کاهش اختیارات «نظربایف» را تصویب کرد
چگونه سئو سایت به افزایش درآمد وب سایت ها کمک می کند؟
افزایش شدید مبتلایان روزانه کرونا در ایران
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 بهمن 1400 ساعت 16:522022-01-27سياسي

باید اختیارات شوراها و شهرداری ها را افزایش دهیم


رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی در نشست کمیته مدیران ارتباطات مجمع شهرداران کلانشهرها گفت: تلاش می کنیم در حوزه مدیریت شهری اختیارات نهاد شوراها و مدیریت شهری کاهش پیدا نکند.

- "، بیست و نهمین نشست کمیته مدیران ارتباطات و امور بین الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با حضور علی بهادری جهرمی سخنگو و رییس شورای اطلاع رسانی دولت، محسن پیرهادی رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس، احسان متولیان دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، محسن مهدیان مدیرعامل مؤسسه همشهری، عبدالمطهر محمدخانی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و مدیران روابط عمومی کلانشهرهای ایران از جمله اصفهان، همدان، مشهد، یزد و … برگزار شد.

عبدالمطهر محمدخانی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در ابتدا به تمامی حاضران در این نشست خوش آمدگویی گفت و در ادامه مدیرعامل مؤسسه همشهری، کارگاهی تخصصی با موضوع نقش خبر خوب و سازنده در اداره کردن روابط عمومی کلانشهرها برگزار کرد.

وظیفه روابط عمومی با گذشته متفاوت شده است در بخشی از این نشست، علی بهادری جهرمی ضمن تاکید بر هماهنگی میان مجموعه دولت و حوزه کلانشهرها، گفت: حوزه روابط عمومی با گذشته متفاوت شده یکی از دلایل آن این است که در حوزه رسانه و افکار عمومی مانند حوزه جنگ اقتصادی با جنگ مواجهیم و طبیعتاً باید اقدامات متقابل را انجام دهیم.

سخگوی دولت ادامه داد: کشورهای مختلف با هزینه های گزاف رسانه های تلویزیونی و رادیویی به زبان فارسی می سازند؛ اما سوال این است که چرا باید از مالیات مردم و درآمد کشور خود رسانه فارسی زبان بسازند؟ از سوی دیگر ما به اندازه ای که طرف مقابل برای عملیات روانی هزینه می کند، هزینه نمی کنیم.

بهادری جهرمی در ادامه با تاکید بر اهمیت رسانه و استراتژیک بودن این عرصه، عنوان کرد: امروز عرصه جنگ رسانه است و وظیفه رسانه ها و روابط عمومی ها متفاوت شده است اما گاهی هنوز برخی به این باور ندارند که فضای اجتماعی تغییر کرده است.

عرصه رسانه به لحاظ شگردهای تبلیغاتی و امکانات و گستردگی، بسیار پیچیده تر و گسترده تر شده است.

امروزه قبل از تکمیل یک اتفاق، خبر آن پخش می شود.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه پیش از این در حاکمیت به جایگاه رسانه توجه شایسته ای نشده، تاکید کرد: در حوزه دولت نگاه مناسبی در این زمینه شکل گرفته و در این حوزه، فهم مناسبی در دولت، مجلس و قوه قضاییه وجود دارد؛ من و شما فرق شهرداری با دولت را متوجه می شویم، اما اگر فردی به شهرداری مراجعه و با عدم مجوز ساخت مواجه شود، از دولت ناراحت می شود.

او ادامه داد: دولت، مجلس، قوه قضاییه، شهرداری ها و شوراهای شهر از اجزای حاکمیت محسوب می شوند و اگر مردم از دولت راضی باشند، برآیندش به کل حاکمیت بازمی گردد و اگر به طور مثال شهرداری تبریز موفق عمل کند، شک نکنید که نصاب حضور در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس در آنجا افزایش می یابد و باید این بلوغ فکری در تمام افراد بروز و ظهور کند.

بهادری جهرمی اضافه کرد: باید در انجام امور پشتیبان یکدیگر باشیم و این نگاه در دوره جدید وجود دارد؛ به طور مثال شهردار تهران در تمام جلسات هیأت دولت حضور فعال دارند و دولت هم موضوعات شهرداری را خارج از مجموعه دولت نمی بیند و در مورد سایر مسائل نیز شهردار اظهارنظر می کند و اینگونه نیست که بگوییم فلان موضوع در حیطه وظایف شما نیست.

سخنگوی دولت گفت: یکی از مسائل مهم در حوزه اخبار این است که خبر سازنده و امیدآفرین باشد؛ حال مردم و مملکت خوب نیست و در حوزه های اقتصادی و اعتماد عمومی شرایط مناسبی نداریم و در این اوضاع، ایجاد حس مثبت و انتقال خبرهای خوب اهمیت مضاعف پیدا می کند؛ به طور مثال پیش بینی این است که در دیدار تیم ملی فوتبال با عراق به جام جهانی صعود می کنیم و الان آن حس و حال را نداریم و یک زمانی شور و هیجان خاصی در این موارد وجود داشت.

سعی می کنیم که اختیارات شوراها و شهرداری ها را افزایش دهیم در ادامه محسن پیرهادی رییس فراکسیون مدیریت شهری در مجلس شورای اسلامی، گفت: تلاشمان این است که در حوزه مدیریت شهری اختیارات نهاد شوراها و مدیریت شهری کاهش پیدا نکند.

نه اینکه صنفی به موضوع نگاه کنیم، واقعیت این است که امروز مدیریت محلی و منطقه ای بهتر از مدیریت های ملی در جایی که باید مأموریت را محلی و اقتضایی دنبال کنیم، پاسخگوی نیازها است.

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی افزود: تجربه نشان داده که اگر در نقطه ای اشکالی کوچک وجود دارد باید مدیریت محلی پاسخ دهد.

لذا مدیریت یکپارچه شهری از موضوعاتی است که در دستور جلسه مجلس است و سعی می کنیم که اختیارات شوراها و شهرداری ها را افزایش دهیم و موضوعات خدماتی را به این حوزه ها برگردانیم و از عهده مجموعه دولت خارج کنیم.

پیرهادی ادامه داد: دولتها عموماً به دلیل کاهش قدرت و اختیارشان با این مسأله موافق نیستند.

و مربوط به جناح خاصی نیست و همه دولت ها این ویژگی را دارند و از همه ابزارشان استفاده می کنند که این اتفاق انجام نشود اما اگر به صورت ملی به این مسأله نگاه کنیم در می یابیم که با این لایحه، هزینه کشور در حوزه ملی کاهش پیدا می کند و در حوزه محلی نیز پاسخگویی، کیفیت خدمات و رضایتمندی افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: این قانون باید محکم و منسجمی باشد و تفاسیر مختلف در دادگاه و اجرا مشکلی پیش نیاید.

قانع کردن دولت بخش دیگری از کار است تا از ابزارهایش برای رأی نیاوردن این قانون در مجلس استفاده نکند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون انتخابات شوراها، بیان کرد: در حال حاضر نظارت انتخابات شوراها با مجلس شورای اسلامی است و اشکالاتی به آن وارد است و تعارض منافعی در آن وجود دارد، یعنی همین که نماینده ها در حوزه محلی و استانی تأیید صلاحیت را انجام می دهند بعضی از این استان ها و شهرها دچار اشکال می شوند.

پیرهادی عنوان کرد: در تلفیق و لایحه بودجه 1401 که دولت ارائه داد اختیارات شوراها و شهرداری ها کاهش پیدا کرده بود.

بنابراین در جلسه با وزیر کشور اعتراضات خود را مطرح و در نامه به رییس جمهور نیز گله مندی خودمان را نسبت به کاهش اختیارات و اعتبارات مدیریت شهری بیان کردیم.

این تصور که شهرداری ها ثروتمندند و نیاز به کمک ندارند اشتباه است وی تاکید کرد: در حوزه شهرداری ها مسائل زیادی درباره نظارت بر اجرای قانون داریم.

مثلاً قانون هدفمندی بحث سوخت، بحث کمک دولت به حمل ونقل عمومی و خرید اتوبوس، جرایم راهنمایی رانندگی مواردی است که دولت در اجرای آن سهم شهرداری ها را خوب ادا نمی کند.

یکی از نکاتی که به اشتباه در عموم مسئولان و نخبگان و بزرگان کشور جا افتاده که شهرداری ها ثروتمندند و نیاز به کمک ندارند.

بنابراین رقابت بین حوزه شهرداری ها و دیگر ارکان اداری و سیاسی کشور وجود دارد و باید این مسأله را حل کرد.

واقعیت این است سطح تماسی که مدیریت شهری با مردم دارد هر چقدر تقویت شود خدمت آن به مردم می رسد.

بنابراین نیاز است که واقعیت های مدیریت شهری را در حوزه رسانه پررنگ تر به نمایش گذاشت.

مدیریت شهری باید یک نهاد اجتماعی شود رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هر چقدر بتوانیم مسائل اجتماعی را در شهرداری ها پررنگ کنیم به نفع مردم است.

یعنی باید مدیریت شهری یک نهاد اجتماعی شود، البته سیاسی نشود و یک نهاد خدماتی صرف و بی روح نیز نباشد.

در شهرهای بزرگ نیز به دنبال شهر نشین نباشیم بلکه به دنبال شهروند باشیم و تعلقات اجتماعی ایجاد کنیم و باید برای هنگامی که در مدیریت شهری بر می داریم پیوست اجتماعی فرهنگی داشته باشیم و نظر مردم را در آن لحاظ کنیم.

پیرهادی گفت: باید در شهرها افراد خلاق و کسانی که ایده های پیشرو دارند را شناسایی کنیم و دچار حرکت مکانیکی در مدیریت شهری نشویم.

در همه جای دنیا شهرداری ها از نهادهایی هستند که از افراد خلاق که اهل هنر و فرهنگ هستند حمایت می کنند.

اگر این مسأله را جا بیندازیم حتی سیاسیون طمع مدیریت شهری پیدا نمی کنند.

البته ایرادی ندارد که یک فرد سیاسی کار مدیریت شهری انجام دهد اما باید بپذیرد که کار اجتماعی و فرهنگی انجام دهد نه اینکه این حوزه را فضایی برای کارهای سیاسی خود کند.

وی افزود: از دیگر نکاتی که در فضای مدیریت شهری کشور مغفول مانده این است که باید مردم را نسبت به حقوق شهروندی شأن آگاه کنیم.

در واقع هم حق شهروندی و هم تکالیف شهروندی را باید خوب اطلاع رسانی کنیم.

همچنین باید اولویت بندی را در کارها داشته باشیم چرا که در حوزه مدیریت شهری انبوهی از نظام مسائل پیش روی ما است.

این اولویت بندی را نیز نخبگان و افراد آگاه در شهر می توانند عنوان کنند و مدیریت شهری رابط این موضوع است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از دو سال پیش اعلام کردم که اعضای شورای شهر باید غیرسیاسی باشند و این مسأله نیز جا افتاد اما همچنان باید روی این مسأله کار کنیم و اعلام کنیم که شهر مقوله ای است که با هر نگاه سیاسی می توان به آن فکر کرد اما مأموریت ما ارتقای کیفیت زندگی مردم و آسایش و آرامش آنان است.

باید 70 درصد از اعتبارات به سمت توسعه برود پیرهادی اضافه کرد: هزینه اداره شهرها در کشور ما نسبت به نرم دیگر کشورهای جهان بالا است و باید این مسأله را جا بیندازیم که اگر کسی شهردار و یا شورای شهر شد و توصیه به جذب فردی کند کاری قبیح انجام داده است.

البته در یک نرم حداقلی افراد امین خود را با خودش بیاورد اما چند هزار نیرو با خودش نیاورد تا مجموعه مدیریت شهری فربه شود و فقط درآمد خودش را صرف حقوق و دستمزد کند.

باید این مسأله را تبیین کنیم که هزینه مدیریت شهری باید سمت توسعه، پیشرفت و عمران برود و هزینه جاری ما کاهش پیدا کند.

در واقع از لحاظ استاندارد اگر هزینه جاری ما بیشتر از 30 درصد شود یعنی ما درست مدیریت نکردیم، باید 70 درصد از اعتبارات به سمت توسعه برود.

وی با تاکید بر تکمیل زیرساخت های حمل و نقل با همین قوانین موجود بیان کرد: در کمیسیون شوراها در مجلس، پیشنهاد راه اندازی صندوق توسعه حمل ونقل شهری را دادم که از پول نفت برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل شهری در کل کشور پیشنهاد دهیم چرا که با این بودجه های جاری شهرداری ها نمی توان ناوگان حمل و نقل را بازسازی کرد.

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: 70 درصد ناوگان اتوبوسرانی در کل کشور فرسوده است و این عدد در تهران حدود 80 درصد است.

همچنین در تهران هر کیلومتر مترو حدود 1,200 میلیارد تومان هزینه دارد.

شهرداری با عوارض و مالیات بر ارزش افزوده نمی تواند پاسخگوی توسعه این زیر ساخت ها باشد.

پیرهادی در پایان با بیان اینکه شهرداری تهران 70 هزار میلیارد تومان بدهی دارد، گفت: پایتخت کشور نیاز به 450 کیلومتر مترو دارد که حدود 250 کیلومتر آن زیر بار است و چند کیلومتر نیز به مرحله حفاری رسیده است و بیش از 100 کیلومتر دیگر باید انجام شود.

در واقع باقیمانده این خطوط برای تکمیل حدود 200 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، بنابراین ضرورت دارد که دولت کمک کند.

20 کلانشهر ایران باید یک جریان سازی جدی رسانه ای رقم بزنند عبدالمطهر محمدخانی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در ادامه عنوان کرد: یکی از مشکلات اخبار اجتماعی در رسانه های محلی اخبار غیردقیق یا کذب است که باید به یکدیگر کمک کنیم تا اخبار دقیق تر و با صحت بیشتری منتشر شوند.

محمدخانی با تأکید براینکه باید فعالیت های مشترکی نظیر تبلیغات شهری مشترک به صورت آزمایشی انجام شود تا بتوانیم اتفاقات خوبی را در سطح کشور رقم بزنیم، افزود: بسیار خوب می شود که 20 کلانشهر ایران یک جریان سازی جدی رسانه ای رقم بزنند و یک شعار با رنگی یکسان در سطح شهرها داشته باشند.

لزوم یک تأسیس خبرگزاری بین شهری احسان متولیان دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران ضمن اشاره به طلب شهرداری ها از بانک ها بیان کرد: باید از ابزار رسانه استفاده شود تا این منابع وصول شود و در حوزه شهرها و روابط عمومی و اطلاع رسانی هزینه شود.

درحال حاضر 20 شهردار انقلابی در دوره فعلی وجود دارد که همگی بنای خدمت به شهروندان را در دستور کار قرار دادند.

دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران درباره اتحاد روابط عمومی ها، گفت: اگر اتحاد بین شهرداری ها حفظ شود، دولت، مجلس، قوه قضایی و دیگر دستگاه ها به پای کار خواهند آمد البته دولت با همین اتحاد به پای کار آمده است.

متولیان در ادامه راه اندازی یک خبرگزاری بین شهری یکی را از جنبه های ایجاد هم افزایی دانست و گفت: یکی دیگر از اقدامات انعکاس تمام اتفاقات و خدمت رسانی دستگاه ها است.

شهروندان به علت رفتارهای اشتباه دولت پیشین نمی توانند به دولتمردان فعلی اعتماد کنند.

نقش روابط عمومی ها در این زمینه پررنگ می شود چرا که باید خدمت رسانی ها را به شهروندان نشان دهند و بگویند که این دولت بنای خدمت واقعی به شهروندان دارد.

او با بیان اینکه باید شهرداری ها به یکدیگر کمک کنند، افزود: بار اصلی بر دوش مدیران روابط عمومی شهرداری هاست تا فعالیت های شهرداری را در رسانه ها منتشر کنند و شهروندان با دیدن آن اخبار، امیدوار شوند و سپس دولت و دیگر دستگاه ها آغاز به کمک رسانی به شهرداری ها کنند.

پس از پایان سخنرانی متولیان، نخستین دستور جلسه این نشست با موضوع فرآیند برگزاری انتخابات رییس و دبیرکل جدید کمیته مدیران ارتباطات و امور بین الملل مجمع اجرا شد و درنهایت عبدالمطهر محمدخانی به عنوان رییس کمیته مدیران ارتباطات و امور بین الملل مجمع به مدت یک سال با اکثریت رأی حاضران انتخاب شد.


کلید واژه ها: مجمع شهرداران کلانشهرها - شهرداران کلانشهرها - مدیریت شهری - فراکسیون مدیریت شهری - کلانشهرها - ارتباطات - بین الملل - شهرداری تهران - مرکز ارتباطات - شهرداران - مدیریت - شهرداری - شهری - رییس - مدیران - مجلس شورای اسلامی - فراکسیون - محمدخانی - اختیارات - شورای اطلاع رسانی - علی بهادری جهرمی - ایران - نشست - مجمع - شوراها - شورای اسلامی - محسن پیرهادی - محسن مهدیان - روابط عمومی - اطلاع رسانی

آخرین اخبار سرویس:
نیاز مبرم جامعه به پیروی از الگوی رفتاری آیت الله بهجت

یمن: سلاح های بازدارنده در اختیار داریم

ساکنان محلات جنوبی و تنگک های بوشهر از وضع آب وفاضلاب گلایه دارند

برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی در دلفان

اجلاسیه روحانیون آزاده سراسر کشور در قزوین به روایت تصویر

ارسال بیش از 2 هزار تن روغن از بندر شهید رجایی به سراسر کشور

سعید مدنی به اتهام ارتباط مشکوک خارجی بازداشت شد

تاخیر در اجرای طرح اصلاح اقتصادی پیامدهای نامطلوب داشت

پیام تبریک مدیر عامل بانک سرمایه به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

امکان عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای در سال 2023

احمدی نژاد: به سران منطقه نامه نوشتم و هشدار داده ام

حساس ترین زمان ایفای رسالت روحانیت در زمان و موقعیت کنونی واقع شده است

تا کنون 6هزار نفر از حجاج ایرانی واکسن دریافت نکرده اند

از تحلیف عضو جدید شورای شهر قم تا اعمال تخفیف عوارض برای طرح نهضت مسکن

وزیر دفاع یمن: سلاح های راهبردیِ بازدارنده در اختیار داریم

تشییع و تدفین آیت الله فاطمی نیا در حرم حضرت معصومه(س)

پایان مسابقه کتابخوانی کشوری «خودکشی» با معرفی برترین ها در جهرم

استخدام کارمند اداری با بیمه و پاداش در یک موسسه حقوقی و داوری معتبر/ تهران

پیام تسلیت شخصیت های حوزوی به دنبال درگذشت آیت الله فاطمی نیا

استخدام انباردار در صنایع قوطی سازی تنگه نور در شهریار

استخدام تعمیرکار الکترونیک با بیمه و پاداش در هلدینگ هوش سیستم گیل در رشت

نمایندگان هفته آینده با رهبر انقلاب دیدار می کنند

هشدار اژه ای به «افرادی که قصد برهم زدن آرامش روانی مردم و امنیت جامعه را دارند» | تذکر بسیار مهم به قضات؛ نباید ماده ها را به هم وصل کنید که ...

ابلاغ قانون تثبیت ساعت رسمی کشور توسط رییس مجلس به دولت

روابط عمومی نقش تعیین کننده ای در اعتمادسازی و آگاهی بخشی ایفا می کند

پروژه های مسکونی و جهادی ذوب آهن به عدد 34 رسید

فراخوان ملی نقش من در فردای سرزمینم

43 هزار و 601 فقره اراضی ملی در سال 1400 خلع ید شد

مسئولان دانشگاهی به دور از روزمرگی دغدغه فرهنگی داشته باشند

ارائه تسهیلات فرزندآوری به زوج های دانشجو + جزییات

قانون مجلس دست دولت را برای تسهیل راه اندازی کسب وکار باز کرده است

برجام نافرجام آرزوی دولت و ملت نیست

استخدام سرپرست کارگاه در هرم سازه فیدار در کهگیلویه و بویراحمد

استخدام ویزیتور در شرکت رادین بهین چلیپا در اصفهان

تعلل 9 ماهه دستگاه ها در اجرای قانون جوانی جمعیت

استخدام کارشناس وصول مطالبات با بیمه در یک شرکت معتبر در مازندران

استخدام کارمند اداری در بهین سازه جبل در اصفهان

استخدام حسابدار در شرکت بهین سازه جبل در اصفهان

استخدام کارمند اداری و حسابدار در شرکت بهین سازه جبل در اصفهان

استخدام حسابدار با بیمه در فروشگاه کاشی و سرامیک پارسیان در خراسان رضوی

نحوه ثبت اعتراض برای معترضان و جاماندگان یارانه جدید

قانون تثبیت ساعت رسمی کشور ابلاغ شد

واریز مستقیم یارانه به حساب مردم برای توقف روند قاچاق کالا است

6 پیام اصلی نتایج انتخابات لبنان/ آیا جریان های سیاسی همگرا می شوند؟

تکریم و معارفه رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان غربی + تصاویر

اجرای آزمون های هوشمند و بدون کاغذ به درستی اطلاع رسانی شود

همایش تجلیل از جهادگران فاطمی شهرستان لنجان

استخدام صنایع چوب ایده

بزرگداشت مرحوم آیت الله فاطمی نیا در حرم شاهچراغ(ع) برگزار می شود

فساد مالی در ترکیه از دید استاد دانشگاه هاروارد -بخش اول

فرماندار پیشوا: اتکا در جلیل آباد کارخانه روغن می سازد.

روحانیون، پیشگامان حضور در جبهه های دفاع مقدس بودند

بازدید مرتضوی از طرح آزادراه حرم تا حرم، بیمارستان کوثر و انبار غله استان سمنان

دشمن همچنان بدنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی است

ضرورت توجه جدی به پوشش حداکثری بیمه روستاییان و عشایر در اردبیل

قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت جامع و لازم الاجراست

نگاه دانشگاه آزاد اسلامی، امیدبخشی به جوانان است

گزارش رییس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه از شناسایی دو انبار احتکار مواد غذایی

امیرعبداللهیان راهی امارات شد

کتب شهید مطهری در مدارس و دانشگاه ها تدریس شود

روحانیت در دوره کرونا ثابت کرد که در شرایط بحرانی مردم را تنها نمی گذارد

برای استمرار مکتب شهدا نیازمند تربیت امثال شهید مطهری هستیم

روحانیت با عزمی راسخ به دنبال تحقق تحول بنیادین در جامعه است

برنامه های هفته روابط عمومی و ارتباطات در شهرداری قلب پایتخت

چرا ضد انقلاب ناراحت است؟

جزییات نشست کمیسیون اصل نود مجلس با قضات شعب رسیدگی کننده به گزارش ها

آیت الله فاطمی نیا در قم تشییع می شود

شناسایی 64 نفر در استان های مختلف کشور که اقدام به جعل و افشای اطلاعات می کردند

وزیر علوم وضعیت آموزش مجازی در سال تحصیلی جدید را توضیح داد

استخدام کارشناس کنترل کیفی (کالیبراسیون) در شرکت نوید آرمان آزما

متن طرح تاسیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه

استخدام موسسه خیریه بهشت نیک اندیشان شمیرانات

قانون تثبیت ساعت رسمی کشور به دولت ابلاغ شد

پیام تبریک مدیرعامل شرکت مس به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی

تسهیل صدور مجوز های کسب کار؛ نظارت پسینی به جای نظارت پیشینی

قرارگاه پیشگیری از سرقت در استان بوشهر تشکیل شد

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیش از 180 نفر از مراجعان ملاقات کرد

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت حجت الاسلام فاطمی نیا

روحانیت ثابت کرد که در شرایط بحرانی، مردم را تنها نخواهد گذاشت

«سعید مدنی» دستگیر شد + عکس

روز بدون فوتی کرونا در کرمانشاه رقم خورد

هوشمند سازی نظارت ها موجب شفافیت در اقدامات سازمان می شود

استخدام سوپروایزر فنی رفع عیوب و نگهداری سیستم های اعلام حریق در تهران

حدیث فقیری کنگره ملی 4000 شهید روحانی در مشهد

علم و مهارت ارتباطات، بخش مهمی از حکمرانی است

«فمینیسم» ؛ از ارتقاء جایگاه زنان تا دشمنی با مردان

وضعیت معیشتی فعلی افراد مبنای دریافت سهام عدالت است؟

زمان حضور مهدی چمران در شورای شهر تهران

در حال جرم زدایی از قریب به 10 عنوان مجرمانه هستیم

دستور رییس دیوان عالی کشور برای تعیین تکلیف حکم استراد جهیزیه

زمان و مکان تشییع حجت الاسلام فاطمی نیا اعلام شد

قانون تثبیت ساعت رسمی کشور به دولت ابلاغ شد

الزامات کلامیِ فقه نظام ساز

شورای شهر میزبان ضرغامی می شود

توصیه میرسلیم برای «برخورد قاطعانه» با یک تهدید

عاشقانه های استاد فاطمی نیا با همسرش

مادر شهیدان صنیع خانی به فرزندان شهیدش پیوست

احداث 8 هزار مسکن و آزادی 8 هزار زندانی به نیت شهدا

پیام تسلیت شخصیت های حوزوی به دنبال درگذشت آیت الله فاطمی نیا

مادر شهیدان صنیع خانی به فرزندان شهیدش پیوست

باید اختیارات شوراها و شهرداری ها را افزایش دهیم

باید اختیارات شوراها و شهرداری ها را افزایش دهیم