موضوعات داغ: - افزايش حقوق - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - سازمان تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - تشييع پيكر شهيد - حقوق مستمري بگيران - طرح رتبه بندي معلمان - شهر ديزيچه - خنثي شدن - كشف مواد مخدر - وزير علوم دولت دهم - بي تووهي - حسينيه همداني ها - سلامت اجتماعي - وقفه - امام جمعه ابهر - هيئت سازمان ملل در عراق - شهر نوكنده - شهداي ارامنه - نيك كارتر

مطالب مرتبط:
آیین نامه هیئت های امنا دانشگاه ها بازنگری می شود/ بعد سیاسی فرد مهم ترین شاخص انتخاب در هیات امنا
آیین نامه هیئت های امنا دانشگاه ها بازنگری می شود / هیچ شاخصی برای انتخاب افراد در جایگاه هیئت امنایی دانشگاه ها وجود ندارد
آیین نامه هیئت های امنا دانشگاه ها بازنگری می شود
آیین نامه مدیریت دانشگاه ها بازنگری می شود
هیچ شاخصی برای انتخاب افراد در جایگاه هیئت امنایی دانشگاه ها وجود ندارد/ هر مصوبه ای که بار مالی داشته باشد، هیئت امنای دانشگاه ها باید تصویب کند
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 بهمن 1400 ساعت 15:572022-01-26دانش

آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها باید بازنگری شود


وزیر علوم با اشاره به ضرورت بازنگری کلیدی آیین نامه های دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: هیچ شاخصی برای انتخاب افراد در جایگاه هیئت امنایی دانشگاه ها وجود ندارد و مهم ترین شاخص آن بعد سیاسی فرد است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکترمحمد علی زلفی گل در جلسه 365 شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی بیان کرد: پیشنهادهایی را به مرور در دستور کار این شورا برای بازبینی قرار خواهیم داد که یکی از مهم ترین این موارد آیین نامه مدیریت دانشگاه ها است.

آیین نامه مدیریت دانشگاه ها به دلیل قدیمی بودن و عدم هماهنگی با اتفاقات زمانه ناگزیر به بازنگری است.

به عنوان مثال در آیین نامه حاضر، بحث پارک های علم و فناوری و شیوه ارتباط آنها با دانشگاه ها و بحث های اجرایی آن واضح نیست.

روسای پارک های علم و فناوری با دانشگاه های وزارت علوم هیچ گونه ارتباطی ندارند و برعکس این موضوع هم صادق است و باید این ارتباط دو سویه شکل بگیرد.

وی اضافه کرد: هر کسی که در محیط دانشگاه با دانشجو سر وکار دارد، باید آگاهانه رفتار کند چون نحوه برخورد و تعامل آن در آموزش دانشجویان موثر است؛ بنابراین ضرورت دارد تا مباحث مختلف دانشگاه ها و مراکز آموزشی را بازنگری کنیم.

وزیر علوم به بازنگری کلیدی آیین نامه هیئت های امنا اشاره کرد و گفت: هیچ شاخصی برای انتخاب افراد در جایگاه هیئت امنایی دانشگاه ها وجود ندارد و مهم ترین شاخص آن بعد سیاسی فرد است.

ما در قبال آیندگان مسئولیم و باید شاخص برای اعضای هیئت امنای دانشگاه ها مشخص کنیم.

بنابراین سالها بعد افراد دیگری در جایگاه وزارت علوم قرار می گیرند و باید در این فرصت در راستای ساختار سازی و بهینه کردن و بالابردن استقلال دانشگاه ها قدم برداریم.

سوال اصلی این است که افراد عضو هیئت امنا باید چه شاخص حداقلی داشته باشند؟ و نیز وظیفه اعضای هیئت امنا چیست.

دکتر زلفی گل تصریح کرد: با جمع بندی مباحث این موضوعات را به موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم ارایه خواهیم داد تا مطالعات تطبیقی ملی و فراملی پشتوانه بروزرسانی آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی قرار بگیرد و در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی به بحث و بررسی گذاشته می شود.

رییس شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی با توجه به سخنان اعضای شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی بیان کرد: بازنگری در وظایف هیئت امنا به نظر جای کار دارد.

درواقع هر مصوبه ای که بار مالی داشته باشد، هیئت امنای دانشگاه ها باید تصویب کند که این مورد جزو وظایف آن است.

آنچه مسلم است برنامه های راهبردی دانشگاه ها را هیئت امنای دانشگاه ها باید تصویب کند چون اصل برنامه دارای بار مالی است.

بر این اساس مقرر شد مطالعات تطبیقی ضمیمه بحث بازنگری آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی قرار گیرد و با پیگیری های مداوم، کارشناسی بهینه ای با رویکرد تحولی برای بازنگری آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی برای چهل ساله دوم انقلاب انجام شود.

وظایف هیأت امنا و شورای عمومی دانشگاهها به روشنی تعریف شود در بخش دیگر جلسه دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به دو مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، آیین نامه جامع مدیریت دانشگاه و آیین نامه ارتقا در زمینه راهبری دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: این دو مصوبه کلیدی است که برای تحقق هر نوع اتفاق فرهنگی، دینی و علمی در دانشگاه باید از این دو مکانیزم بهره برد.

بنابراین اهمیت این مسئله بسیار بالا است و نهایتا در این جلسه ها موضوعات نهایی سازی می شود تا در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران، هیئت امنا را یک رکن دانشگاه دانست و افزود: ما با در نظر گرفتن ارکان دانشگاه باید بدانیم چه وظیفه ای را برای هیئت امنا قائل هستیم و نیز چه وظیفه ای را برای شورای عمومی دانشگاه مد نظر داریم.

وی تصریح کرد: عملا شورای عمومی دانشگاه ها نقش و کارکرد لازم را ندارند اما فرض این است که شورای عمومی دانشگاه ها باید کارهای محتوایی در زمینه شرح وظایف هیئت امنا قائل شود.

درحقیقت این شورا باید ارکان دانشکاه را در نظر بگیرد تا همزمان مسئولیتی به ارکان مختلف دانشگاه ها محول نشود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر تعریف ارکان هیئت امنای دانشگاه ها تصریح کرد: به هرحال به روزرسانی آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی یکی از کارهای مهم شورای عالی انقلاب فرهنگی است که الحمدالله دکتر زلفی گل به اهمیت موضوع توجه داشته اند.

تغییر ماموریت ها باید لحاظ شود حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و مراکز آموزشی بیان کرد: نکاتی که در جلسه مطرح شده چند موضوع را تقویت می کند؛ اول اینکه قانونی که مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1367 با توجه به فضای آموزش عالی آن زمان تصویب نموده است، با تنوع و گسترش امروز نیاز به بازنگری دارد.

وی افزود: آیا بازنگری جزیی باشد؟ به طوریکه فقط آیین نامه هیئت امنا را اصلاح کنیم و یا اینکه در جریان کلان تر با توجه به تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی و تحول جریان علمی کشور، آن را لحاظ کنیم؟ درواقع در جریان کلان سیاست گذاری هدایت و نظارت آموزش عالی ممکن است نقش ها و سطح های دیگری تعریف شود؛ آیین نامه مدیریت دانشگاه ها ممکن است تغییراتی کند و شبیه این موضوعات شاید اتفاق بیفتد.

بنابراین بحث هیئت امنا به صورت جزیی و بدون نگاهِ اتصالش به سایر مقررات و آیین نامه ها، شاید کامل نباشد.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی افزود: براساس آیین نامه، هیئت امنا کاملا مالی و معاملاتی است و نیز شورای دانشگاه به مباحث داخلی دانشگاه می پردازد.

گاهی اوقات در یک دانشگاه سند راهبردی نوشته شده است؛ یعنی چند نفر سند 20 ساله یک دانشگاه را می نویسند بدون اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارتخانه و هیئت امنا بر روی آن نظارتی داشته باشند و در شورای دانشگاه ها به تصویب می رسانند که این امر بر مبنای این است که یک جای خالی وجود دارد.

آیا هیئت امنا باید این جای خالی را به عنوان حلقه هادی و ناظر دانشگاه پر کند، بنابراین تغییر ماموریت ها باید لحاظ شود.

باید نحوه ترکیب هیئت امنای دانشگاه ها اصلاح شود در ادامه جلسه دکتر محمد علی کی نژاد رییس هیات عالی جذب گفت: هر سیاست و آیین نامه ای باید بعد از مدتی به روزرسانی شود.

از سال 1368 آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی سالها تغییر نکرده است؛ درحالیکه در این مدت کلی تجربه کسب کرده ایم و به کمبودها و اشکالات هیئت امنای دانشگاه ها واقف هستیم.

وی به نحوه ترکیب هیئت امنای دانشگاه ها به عنوان یک شاخص اشاره کرد و افزود: باید نحوه ترکیب هیئت امنای دانشگاه ها اصلاح شود و نیز در هر استان یک هیئت امنا داشته باشیم.

به نظرم جایگاه هیئت امنا دانشگاه ها است و جایگاه هیئت امنا را برای سایر دستگاه ها مشخص کرد همچنین بحث ترکیب آن و تعداد هیئت امناها به صورتی تعیین شود تا رییس هیئت امنا -وزیر علوم - در جلسات آن بتواند شرکت کند.

در ادامه دکتر محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: دو هیئت امنا در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت دارند؛ یک هیئت امنا در دانشگاه و دیگری به عنوان هیئت امنای استانی عمل می کند که در هیئت امنای استانی دو نفر نماینده شورای عالی، چهار نفر نماینده دانشگاه آزاد و استاندار وجود دارد یعنی هیئت امناهای متفاوتی وجود دارد که بسیار متفاوت عمل کرده اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: یک زمانی هیئت امنای دانشگاه ها را قوه عاقله دانشگاه ها می دانیم و رییس دانشگاه قوه مجریه است.

اما زمانی می گوییم هیئت امنای دانشگاه ها قوه نظارتی دانشگاه ها و قوه عاقله شورای دانشگاه ها است که این موارد را باید بحث و بررسی کنیم.

معتقدم یک نظام اجرایی در دانشگاه ها وجود دارد که از وزیر تا روسای دانشگاه ها و.

آغاز می شود و نیز یک شبکه نظارتی و تصمیم سازی داریم که از شورای انقلاب فرهنگی آغاز و تا هیئت امنای دانشگاه ها امتداد دارد؛ هیئت امنا را باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی تنظیم کنیم.

بررسی آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی حجت الاسلام و المسلمین روح الله شاطری دبیرشورای اسلامی شدن دانشگاهها با تاکید بر پرداختن به بحث احراز صلاحیت روسای دانشگاه ها و نیز اصلاح آیین نامه هیئت امنا در راستای بازنگری و ارتقاء آیین نامه جامع مدیریت دانشگاه ها بیان کرد: با نگاهی کلان به مجموعه آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، این شورا پس از گذشت یک دهه از اصلاح قبلی آیین نامه جامع مدیریت، مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: بحث آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی در جلسه قبل با تاکید کمیته مدیریت سند دانشگاه اسلامی به ریاست دکتر رنجبر سپرده شد که ایشان با تشکیل جلساتی به مباحث و جزییات موضوع آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی به خوبی پرداخته اند که در این جلسه گزارشی ارائه می دهند.

در ادامه این جلسه دکتر رنجبر رییس کمیته مدیریت سند دانشگاه اسلامی و دکتر سقزچی؛ دبیر کمیته تلفیق گزارشی را در زمینه اجرایی سازی به روزرسانی آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی با عناوینی چون مسائل کلیدی هیئت امنا، جایگاه و شان هیئت امنا، راهکار مباحث مطروحه و.

ارایه دادند و اعضا به بیان نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه ها - دانشگاه - آیین نامه - پارک های علم و فناوری - شورای اسلامی شدن دانشگاه - علم و فناوری - بازنگری - آیین - نامه - اسلامی شدن دانشگاه ها - ارتباط - مهم ترین - فناوری - مدیریت - مراکز آموزشی - شورای اسلامی - وزارت علوم - وزیر علوم - دستور کار - شاخص - پارک - شورا - هیئت - علوم - بازبینی - هماهنگی - آموزشی - انتخاب - اسلامی - یکی از

آخرین اخبار سرویس:
فراخوان جذب هیات علمی اردیبهشت 1401 در دانشگاه علم و فرهنگ

در پاسخ به یک ادعای بی اساس

جزییات مرحله دوم آزمون دکتری 1401 در دانشگاه های بزرگ

افتخاری بزرگ برای باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد

جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان به میزبانی قم

راه اندازی دو فصلنامهٔ سه زبانهٔ «مطالعات حکمت عملی» و «فلسفه و علوم انسانی»

دهقانی فیروزآبادی نامزد ریاست جهاد دانشگاهی شد

ورود وزارت علوم به ماجرای مسمومیت دانشجویان 2 دانشگاه

اولین شرکت مالی، حسابداری و ارزش گذاری فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس شد/ حمایت دانشگاه از اعضای هیئت علمی فناور

ساعت کاری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران امروز به دلیل آلودگی هوا کاهش یافت

ستاری: هر پروژه ای را که در حوزه امنیت دام باشد مورد حمایت قرار می دهیم

آیین نکوداشت پیشکسوتان بهداری رزمی دفاع مقدس

نرم افزار تخمین خسارات زلزله/ مدیریت بحران با نرم افزار ایرانی

دهقانی فیروزآبادی رییس جهاد دانشگاهی شد

حضور 268 واحد دانشگاهی و 135 مدرسه سما در رویداد ملی عصر امید

عکس قبل و بعد از عمل بینی هانیه توسلی

نشست راه یافتگان به مرحله نهایی رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد

برگزاری جشنواره سلامت با محوریت دانشجویان / ارتقای سواد سلامت دانشجویی در دانشگاه ها

واکنش وزارت علوم به مسمومیت دو روز اخیر دانشجویان دو دانشگاه

زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی آغاز شد

نفوذ دانش و فناوری های نوین به کشاورزی

فیلم| دردودل دانشجوی گیلانی با معاون رییس جمهور

طراحی و تولید پرینتر 3 بعدی در پردیس نوآوری و فناوری دانشگاه شیراز

پیام تسلیت رییس سازمان انرژی اتمی در پی درگذشت پروفسور حبیب اله مینو

بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

سرپرستان مرکز تحقیقات و دفتر آزمون سازی سازمان سنجش منصوب شدند

دستگاه ریخته گری گریز از مرکز برای دوام پنجره های فلزی تولید شد

تشخیص زودهنگام سرطان با استفاده از MRI نانویی

مرکز نوآوری دانشگاه گیلان افتتاح شد

زمینه برای توسعه زیست بوم دانش بنیان استان گیلان فراهم شد

گفتمان سلامت در دانشجویان باید پررنگ شود / لزوم بازنگری عملکرد مراکز مشاوره دانشگاهی

دونگی؛ دومین پلتفرم تامین مالی جمعی حاضر در رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی

ماموریت های تخصصی واحدها براساس آمایش سرزمینی، آموزش را کاربردی می کند

نوری: دیگر اجازه برگزاری کنکور در مدارس را نمی دهیم/ صدا و سیما دست از سر رتبه بندی معلمان بر دارد

حوزه مشاوره سلامت نباید فقط به دانشگاه های بزرگ محدود شود

مراسم تشییع پیکر شهید صیاد خدایی

گفتمان سلامت در دانشجویان باید پررنگ شود

داداش پور: سلامت حق تمام دانشجویان است

داداش پور: علت مسمومیت دانشجویان در دو روز اخیر مشخص نیست / بررسی ویژه در دستور کار سازمان امور دانشجویی

کلاس های آموزشی دانشگاه تبریز به علت آلودگی شدید هوا تعطیل است

تفکیک آموزش و پژوهش خطاست

اطلاعیه دانشگاه امام صادق درباره علت مسمومیت 38 دانشجو

رتبه سومی محققان واحد علوم و تحقیقات در زمینه ایده پردازی رویداد «عصر امید»

آیین رونمایی از «رادیو اینترنتی دانشگاه مفید» برگزار شد

طرح دستیار فناوری در دانشگاه علمی کاربردی اجرا می شود

ساخت میکروسکوپ با قابلیت تصویربرداری آنلاین توسط دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی

ستاری: شرکت های دانش بنیان برای حل مشکلات مردم وارد میدان شوند

اجلاس روسای دانشگاه های کشور در دانشگاه تبریز برگزار می شود

اخطار دانشگاه معارف به دانشجویان سنواتی برای تخلیه خوابگاه

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

راهیابی پروژه عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد به مسابقه جایزه بزرگ طراحی آلمان

مسمومیت های سریالی دانشجویان در خوابگاه ها/ 38 دانشجوی دانشگاه امام صادق مسموم شدند

برگزاری برنامه رفیق آسمانی در جوار قبور شهدای گمنام

تولید زخم پوش نانولیف برای بیماران دیابتی توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد

تلسکوپ هابل تصویر خیره کننده ای از ریزکهکشان «چشم سوزن» را ثبت کرد

تلسکوپ هابل تصویر خیره کننده ای از ریزکهکشان «چشم سوزن» را ثبت کرد

طراحی پلتفرم اجاره خودرو توسط شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی

افتتاح چند طرح نوآور دانش بنیان در رشت با حضور سورنا ستاری

کاهش عفونت در جراحی های لاپاراسکوپی با تولید محصول تروکار

کاهش مصرف سوخت با فیلترهوای سلولزی/ صرفه جویی 30 درصدی در مصرف آب با محصولات دانش بنیان

برگزاری جلسه هیأت امنای جهاد دانشگاهی با موضوعیت تغییر رییس

اطلاعیه دانشگاه امام صادق (ع) در رابطه خبر مسمویت دانشجویان / بیماریِ مسریِ گوارشی بوده است

راه اندازی 21 رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه گیلان با حضور سورنا ستاری

فراخوان دولت برای جذب فارغ التحصیلان 10 رشته دانشگاهی در قالب سرباز

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

روابط عمومی های برتر جهاد دانشگاهی سراسر کشور معرفی شدند

تسهیل در روند صدور دانش نامه ها/ لزوم سامانه سپاری فرایندها

کاهش مصرف سوخت با فیلترهوا سلولزی/ صرفه جویی 30 درصدی در مصرف آب با محصولات دانش بنیان

اخطار دانشگاه معارف به دانشجویان سنواتی برای تخلیه خوابگاه

تمامی فعالیت های دانشگاه ارومیه به دلیل گرد و غبار تعطیل شد

مراکز برگزاری آزمون زبان msrt در سال 1401 اعلام شد

تغییرات فراخوان جذب مدرس علمی کاربردی تشریح شد/اعلام فراخوان جذب از خرداد

ارتباط صنعت و دانشگاه با راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی

بررسی نقادانه آراء قرآن پژوهان معاصر شبه قاره

نیشابور رتبه سوم کشور در اهدای عضو را داراست

کلیپ عصر امید در سمنان کلید خورد

برگزاری رویداد ملی عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

در تهران چه خبر است؟/ مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه برای شب دوم

راهیابی 92 گروه از دانشگاه آزاد اردبیل به مرحله کشوری رویداد ملی عصر امید

تشخیص زودهنگام سرطان با استفاده از MRI نانویی

باز هم مسمومیت غذایی دانشجویان / مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه شماره یک دانشگاه امام صادق(ع)

استخدام مشاور تحصیلی با بیمه و بیمه تکمیلی در آموزشگاه پارسایی در اصفهان

سلفی لب ساحلی فرزاد فرزین |فرزاد فرزین با موهای فرفری

جزییات مسمومیت دانشجویان دانشگاه امام صادق+ علت

مسمومیت غذایی 38 دانشجوی دانشگاه امام صادق

تشخیص زودهنگان سرطان با استفاده از MRI نانویی

تاریخ برگزاری هفتمین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات در دانشگاه شریف

تشریح رویداد عصر امید برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

باز هم مسمومیت غذایی دانشجویان در تهران / مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه شماره یک دانشگاه امام صادق(ع)

حمایت صندوق های فناوری از شرکت های دانش بنیان

مسمومیت 38 دانشجو در خوابگاه دانشگاه امام صادق

ساخت میکروسکوپ های دو منظوره با قابلیت تصویربرداری آنلاین برای نخستین بار در دنیا

امروز تهران تعطیل نیست!

گسترش تعامل دانشگاه شهرکرد و صدا و سیما ی استان چهارمحال و بختیاری

فارس من|دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد خواستار باز شدن سلف ها شدند

400 دانشجوی متاهل در لیست انتظار خوابگاه قرار دارند

حمله هولناک سگ های ولگرد به پسر اهوازی + تصویر

سهراب پاکزاد را بیشتر بشناسید

آزمایشگاه کشت بافت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها باید بازنگری شود

آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها باید بازنگری شود