مطالب مرتبط:
سرلشکر رشید: ارتش های دست ساز آمریکا در عراق و افغانستان فروپاشید/ روایت شهید سلیمانی از شش ارتش خارج از مرزها
سرلشکر رشید: ارتش های دست ساز آمریکا در عراق و افغانستان فروپاشید
سرلشکر رشید: سیاست دفاعی ایران مستقل از قدرت های بیگانه تعریف می شود/ آماده برخورد با هر تهدیدی هستیم
بهره مندی 76 هزار زنجانی از خدمات ناظران سلامت طرح شهید سلیمانی هلال احمر
نشان فداکاری ارتش به کدام شهید تعلق گرفت؟
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 مهر 1400 ساعت 17:402021-09-25بين الملل

سرلشکر رشید: شهید سلیمانی گفت شش ارتش را بیرون از ایران سازماندهی کردم


سرلشکر رشید با بیان خاطره ای از شهید سلیمانی گفت: یک ارتش در لبنان به نام «حزب الله»، دو ارتش در فلسطین اشغالی به نام های «حماس» و «جهاد اسلامی»، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازجماران؛ فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) گفت: با تفکر و روش آمریکایی ها نمی توان جنگید چراکه ارتش دست ساز آمریکا در عراق و افغانستان فروپاشید.

سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: آزادسازی سرزمین های اشغالی در سال دوم جنگ تحمیلی و برقراری ثبات سیاسی در کشور حاصل تحولاتی بود که با دفاع مقابل تجاوز در سال اول جنگ شکل گرفته بود و شاکله قدرت دفاعی- تهاجمی نیرو های مسلح را متفاوت با تجربه قبل از انقلاب پایه گذاری کرد که امروز هم ادامه دارد.

وی گفت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس در حقیقت تجلیل از تولد قدرت دفاعی تهاجمی جدید نیرو های مسلح است.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا افزود: نگرانی، فشار و بهانه جویی دشمن برای قدرت موشکی ما، شامل موشک‎ های نقطه زن و دقیق و ناوزن جمهوری اسلامی ایران به این دلیل است که می بیند ایران به صورت مستقل صاحب قدرت موشکی شده است.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء(ص) به قدرت موشکی ایران اشاره کرد و گفت: نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران در منطقه جنوب غرب آسیا تنها قدرتی است که سیاست های دفاعی خود را مستقل از منافع و قدرت های بیگانه و سلطه گر تعریف کرده است و در چارچوب اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و منافع ملت ایران حرکت می کند.

سرلشکر رشید افزود: دشمن نه از حجم و شکل موشک ها یا شعاری که به هنگام آزمایش یا کوبیدن مواضع ضد انقلاب بر روی موشک ها می نویسند (که در جای خود مهم هستند) بلکه از استقلال سیاست های دفاعی و قدرت تحقق آن نگران و وحشت زده است.

هراس دشمن از قدرت دفاعی مستقل ایران وی با بیان اینکه دشمن از قدرت دفاعی مستقل ایران هراس دارد، گفت: با تفکر و روش آمریکایی ها نمی توان جنگید چرا که ارتش دست ساز آمریکا در عراق و افغانستان فروپاشید.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء(ص) به اهمیت زنده نگهداشتن و ترویج فرهنگ دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: تجلیل از دفاع مقدس یعنی تجلیل از تولد قدرت دفاعی و تهاجمی جدید نیرو های مسلح که ارتش، سپاه و نیرو های مردمی و بسیجی ما در همان دوران دفاع مقدس متولد شدند، نقش آفرینی کردند و حماسه های بزرگی را آفریدند.

سرلشکر رشید با بیان اینکه نیرو های مسلح پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در ذیل تفکر و روش آمریکایی ها قرار داشتند، گفت: سال های اخیر در عراق و افغانستان شاهد زوال و انحطاط این نوع تفکر در شکل دهی ارتش های این دو کشور از سوی قدرت های استکباری بودیم.

وی افزود: امروز مشاهده می کنیم که با تفکر و روش آمریکایی ها نمی توان جنگید؛ زیرا ارتش دست ساز آمریکا در عراق توسط داعش و ارتش افغانستان در برابر طالبان فروپاشید.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء(ص) با تأکید بر اینکه ارتش مستقل از تفکر استکباری، قادر به پاسخگویی به هر نوع و هر سطحی از تهدید است، ادامه داد: روش و تفکر سازماندهی که امروز نیرو های مسلح ما در ارتش و سپاه از آن برخوردارند و همچنین روش آموزش و تجهیز نیرو های نظامی و امنیتی و سیاستگزاری صحیح دفاعی که در مجموعه نیرو های مسلح دیده می شود، امروز قادر به مقابله با تهدید، جنگ و بحران است.

سرلشکر رشید گفت: خدا را شکر می کنیم که سیاست های دفاعی و دکترین ما و روش تفکر فرماندهی ما در حوزه های مختلف آموزشی، تجهیزاتی، تاکتیکی و راهبردی همگی بومی هستند و بخش اعظم این داشته ها برگرفته از تجارب دوران دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه مؤلفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران امروز برگرفته از تجارب دوران دفاع مقدس و بسترساز امنیت و بازدارندگی است، افزود: خسارت های ناشی از ناآمادگی در آغاز جنگ تحمیلی را، امروز به هوشیاری و اشراف مداوم و برخورداری از آمادگی دفاعی و رزمی تبدیل کرده ایم.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء(ص) گفت: آسیب پذیری مردم این سرزمین در برابر تهاجم هوایی و موشکی دشمن در شهر ها را که مردم بی دفاع طی آن مورد هجمه قرار می گیرند، به قدرت موشکی و پدافند هوایی تبدیل کردیم.

سرلشکر رشید به تلاش مذبوحانه دشمن در راستای تضعیف قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: نگرانی، فشار و بهانه تراشی دشمن در حوزه قدرت موشکی ما از جمله موشک های نقطه زن، دقیق زن و ناوزن به این دلیل است که می بیند ایران اسلامی به طور مستقل صاحب قدرت موشکی شده است.

وی گفت: نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران تنها قدرتی هستند که در منطقه جنوب غرب آسیا سیاست های دفاعی خود را مستقل از منافع و قدرت های بیگانه و سلطه گر تعریف می کنند و در چارچوب اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و منافع ملت ایران حرکت می کنند و دشمن از این سیاست ها و قدرت تحقق آن، نگران و وحشت زده است.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء(ص) افزود: امروز با برخورداری از قدرت دریایی، ضعف در برابر حملات دشمن به نفتکش ها و کشتی های تجاری در هشت سال دفاع مقدس را به برتری ایران و ضعف تحقیرآمیز دشمن تبدیل کرده ایم.

وی گفت: فقدان پیمان دفاعی و امنیتی با دیگر دولت ها و کشور ها در دهه 60 را اکنون با پیوند زدن با ملت ها و بعضاً دولت ها و ایجاد قدرت های اعتقادی منطقه ای و مردمی تبدیل کرده ایم.

سرلشکر رشید در بخش دیگری از سخنان خود خاطره ای از شهید حاج قاسم سلیمانی نقل کرد و افزود: ایشان سه ماه قبل از شهادت در جلسه قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا با فرماندهان نیرو های مسلح گفت که من به پشتوانه ستاد سپاه، ستاد ارتش، ستاد کل نیرو های مسلح و وزارت دفاع اکنون شش ارتش را بیرون از سرزمین ایران برای شما سازماندهی کردم و کانالی به طول هزار و 500 کیلومتر و عرض هزار کیلومتر تا سواحل مدیترانه ایجاد کرده ام که در درون این کانال، شش لشکر اعتقادی و مردمی به سر می برند و هر دشمنی که بخواهد با انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بجنگد، باید از این شش ارتش عبور کند.

وی ادامه داد: یک ارتش در لبنان به نام حزب الله ، دو ارتش در فلسطین اشغالی به نام های حماس و جهاد اسلامی ، یک ارتش در عراق به نام حشدالشعبی ، یک ارتش در یمن به نام انصارالله و یک ارتش در سوریه که همین ها موجب بازدارندگی برای کشور عزیز ایران شده است.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء(ص) گفت: عصبانیت آمریکا از قدرت منطقه ای ایران ناشی از همین امر است که جمهوری اسلامی ایران هر دو مؤلفه قدرت یعنی اول برخورداری از نیروی مسلح قدرتمند و آماده رزم در برابر هر متجاوز خارجی در درون سرزمین و دوم بهره مندی از یک قدرت منطقه ای در بیرون از سرزمین، برخوردار است، که این دو مؤلفه قدرت برای بازدارندگی از دید همه کارشناسان نظامی، ضروری و حیاتی است و نظام جمهوری اسلامی از هر دو مؤلفه برخوردار است.


کلید واژه ها: هفته دفاع مقدس - قرارگاه مرکزی - شهید سلیمانی - خاتم الانبیا - سرلشکر رشید - دفاع - گرامیداشت - دفاع مقدس - ارتش - سرزمین های اشغالی - مراسم گرامیداشت - قرارگاه - سلیمانی - فرمانده - آمریکا در عراق - فلسطین اشغالی - قبل از انقلاب - رشید - آمریکا - تهاجمی - غلامعلی رشید - آمریکایی ها - دفاعی - مرکزی - جنگ تحمیلی - افغانستان - سازماندهی - مقدس - آزادسازی - خاتم

آخرین اخبار سرویس:
پوتین از همکاری با طالبان گفت

از جشن یک میلیاردی در هند تا تعطیلی مدارس در روسیه

روزنامه گاتزتا| من برای اسکودتو اینجا هستم

روز جهانی آگاهی از لکنت زبان امروز است

مغز متفکر انفجار تروریستی دمشق را بیشتر بشناسید

واکنش آنکارا به قرار گرفتن در فهرست خاکستری FATF

گردش خاخام اسراییلی در عربستان + عکس

جانسون: دولت برنامه ای برای اعمال مجدد محدودیت های کرونایی ندارد

جان کری به عربستان سفر می کند

اردوغان: ایران به دلیل روابط آذربایجان و اسراییل، وارد رویارویی با باکو نخواهد شد

آمریکا با تقویت یونان به دنبال تنبیه ترکیه است/ آتن به پایگاه منطقه ای آمریکا در مدیترانه تبدیل می شود/ آنکارا نگران کمرنگ شدن نفوذ نظامی خود است

رییسی معقد است آمریکا به هر قیمتی تحریم ها را حفظ خواهد کرد/ اکثر یهودیان اسراییل موافق حمله نظامی به ایران هستند!

دیدار برجامی مورا و بن فرحان در ریاض

استخدام کارشناس کنترل کیفیت در یک شرکت معتبر در غرب تهران

استخدام 4 عنوان شغلی در موسسه زبان ایران اروپا از کل کشور

آزادی اسیر فلسطینی پس از هفت سال

پوتین: به سوی به رسمیت شناختن طالبان حرکت می کنیم

فرار انگلیس از اتهامات جنایات جنگی در عراق

موضع حزب الله درخصوص پرونده انفجار بندر بیروت/اینفوگرافیک

پوتین: حزب الله یک قدرت سیاسی مهم در لبنان است

حمله موشکی یمن به پایگاه ائتلاف متجاوز سعودی در جیزان

امیرعبداللهیان بر سیاست ایران مبتنی بر تمامیت ارضی همسایگان تاکید کرد

تداوم اعتراض بحرینی ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

تعلیق آزمایش یک موشک فراصوت آمریکا به خاطر نقایص فنی

خانه سازی شهرک نشینان صهیونیست در الخلیل

پوتین: مسئول وضعیت افغانستان کسانی هستند که 20 سال آنجا جنگیدند

فرانسه، انگلیس را تحریم می کند؟!

موضوع گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و ترکیه

پوتین: حزب الله یک قدرت سیاسی مهم در لبنان است

استخدام مترجم زبان انگلیسی در شرکت سورنا انتخاب برتر در تهران

رکورد جدید بازداشت مهاجران در مرز های آمریکا

روند انتخاب نخست وزیر عراق و عوامل موثر در آن

مسکو: در حوزه قفقاز جنوبی باید منافع همه کشورها از جمله ایران تأمین شود

ایران: سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیرانسانی آن کند

تلاش هکر های خط لوله سوخت آمریکا برای جذب نیرو

جان کری به عربستان می رود

برجام موضوع گفت وگوی مورا و بن فرحان در ریاض

شرط روسیه برای بهبودی روابط با اتحادیه اروپا

طوفان اُرور سبب بی برقی 120 هزار خانوار در شمال فرانسه شد

پوتین: در زمینه رابطه با آمریکا در مسیر درستی قرار داریم

تاکید امیرعبداللهیان بر حمایت از تمامیت ارضی همسایگان

انتقاد انصارالله از جانبداری شورای امنیت از عربستان

بدرفتاری و آزار مهاجران در مرز آمریکا

پوتین: روسیه با طالبان همکاری می کند

با یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه آشنا شوید

اعدام افراد دارای معلولیت ذهنی در آمریکا با شیوه های گوناگون

تظاهرات شبانه بحرینی ها در مخالفت با عادی سازی روابط با اسراییل

رایزنی وزیر خارجه عربستان و مقام اتحادیه اروپا درباره ایران و مذاکرات برجام

ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری

پیروزی اسرای فلسطینی پس از 9 روز اعتصاب غذا

ابراز نگرانی امیرعبداللهیان از گسترش حملات تروریستی به نمازگزاران در افغانستان

انصارالله: حمله متجاوزان سعودی به انبار دارو زیر پوشش شورای امنیت صورت گرفت

آمریکا: خروج گروه ماموت از فهرست تحریم ها نشانه تغییر سیاست ما علیه ایران نیست

ترکیه سفرای 10 کشور را تهدید به اخراج کرد

ممنوعیت تردد مسافری در مرز چذابه همچنان به قوت خود باقی است

بنادر بی رونق

وزیر خارجه سعودی با انریکه مورا درباره برجام رایزنی کرد

استخدام مدیر بازرگانی خارجی در شرکت فراگستر الکترونیک در تهران

جزییات تازه سنتکام از حمله به پایگاه آمریکایی «التنف»

رایزنی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه

(ویدئو) بایدن، کامالا هریس را در روز تولدش غافلگیر کرد

دستگیری مسئول انتقال اعضای خانواده داعش از سوریه به عراق

استخدام کارمند اداری در شرکت گسترش دانش کسری در تهران

ادعای ضد ایرانی سناتور آمریکایی درباره حمله به «التنف»

حمله هکری به شبکه اجتماعی ترامپ!

استخدام کارمند اسناد در یک شرکت معتبر کشتیرانی در تهران

دلایل افزایش اقدامات تروریستی داعش در افغانستان

گفت وگوی مقام اتحادیه اروپا با وزیر خارجه سعودی درباره ایران

ابراز نگرانی ایران از گسترش حملات تروریستی به نمازگزاران در افغانستان

کاخ باکینگهام: ملکه الیزابت شب گذشته را در بیمارستان گذراند

سمیر جعجع بابت حوادث بیروت احضار شد

وزیر خارجه سعودی با انریکه مورا درباره برجام رایزنی کرد

تشکیل دولت جدید آلمان در نیمه آذر

ایران: سازمان ملل، رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیرانسانی اش کند

نقش «زلمای خلیلزاد» در بحران افغانستان چه بود؟

اسراییل برای امضای قرارداد تبادل اسرا با حماس جدی است

پایان تنش ایران و جمهوری آذربایجان؟

کشته شدن 35 نظامی متجاوز سعودی در حمله موشکی به جیزان

پوتین: حزب الله یک نیروی سیاسی مهم در لبنان است

گل زیبای اللهیار صیادمنش در دیدار امشب مقابل زسکا صوفیه + ویدئو

گفت وگوی برجامی وزیر خارجه سعودی با مقام اتحادیه اروپا

امیرعبداللهیان بر سیاست ایران مبتنی بر تمامیت ارضی همسایگان تاکید کرد

بمباران انبار دارو در صنعا زیر پوشش بیانیه شورای امنیت صورت گرفت

شهرک سازی رژیم صهیونیستی در بزرگترین شهر کرانه باختری کلید خورد

مسکو امکان کمک به تحقیقات انفجار بیروت را بررسی خواهد کرد

وزیر اقتصاد اسراییل: درگیری با ایران قریب الوقوع است

تهدید اردوغان برای اخراج ده سفیر

ایران هیچگاه دستور و پیشنهادی را به حماس دیکته نکرده است/ نگران ویرانی قدس و آوارگی مسلمانان هستم

قطعی برق در مناطقی از افغانستان در پی انفجار

خوش بینی رییس سیا درباره احیای برجام!+جزییات

اردوغان سفیران آمریکا، آلمان و 8 کشور غربی دیگر را تهدید به اخراج کرد

رایزنی وزرای خارجه ایران و ترکیه در مورد تحولات افغانستان

گروسی: هفته های آتی برای ایران و آمریکا سرنوشت ساز است

قاتل قانونگذار انگلیسی به عضویت در داعش اعتراف کرد

(تصاویر) عروس خانم لباس عروسی مادربزرگ را پوشید

پوتین: روسیه با طالبان همکاری می کند

از دستمال توالت تا قهوه؛ فهرست کمبود های جهانی در عصر کرونا

عکس جاسوسان بازداشت شده اسراییل منتشر شد

اردوغان، سفرای ده کشور را به اخراج تهدید کرد

پوتین: حزب الله یک قدرت سیاسی مهم در لبنان است

سرلشکر رشید: شهید سلیمانی گفت شش ارتش را بیرون از ایران سازماندهی کردم

سرلشکر رشید: شهید سلیمانی گفت شش ارتش را بیرون از ایران سازماندهی کردم