موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - طرح رتبه بندي - طرح رتبه بندي معلمان - دانشگاه آزاد اسلامي - كنفرانس بين المللي - ليگ قهرمانان آسيا - ليگ قهرمانان - قهرمانان آسيا - دانشگاه آزاد - سهميه ايران در ليگ قهرمانان آسيا - فرمانده پليس فرودگاه هاي كشور - اميرعلي ابوالفتح - وزوان - فرماندهي عمليات بغداد - نمايش «لبخند باشكوه آقاي گيل» - 2021 - خوش پوش ترين - مسلمانان - شهر اميركلا - دروازه بان بارسلونا - هوادران استقلال - عزيزالله شهبازي - داستان يك شهر

مطالب مرتبط:
برزیل به دنبال قوی کردن روابط تجاری با ایران است/ روابط دو کشور علی رغم تحریم ها؛ باید توسعه یابد
سفیر برزیل در تهران: برزیل به دنبال تقویت روابط تجاری با ایران است
تلاش مجلس برای افزایش مراودات تجاری ایران و برزیل/لزوم تسریع همکاری در تهاتر کالا بین ایران و برزیل
پروژه بندر چابهار اولویت طالبان نیست/ روابط تجاری ایران و افغانستان کاهش می یابد؟
نگاه ویژه مجلس به افزایش مراودات تجاری ایران و برزیل
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 مهر 1400 ساعت 16:352021-09-25سياسي

برزیل به دنبال قوی کردن روابط تجاری با ایران است


سفیر برزیل در ایران با تاکید بر اینکه به دنبال گسترش روابط تجاری ایران و برزیل هستیم، گفت: علی رغم وجود تحریم ها، روابط تجاری دو کشور باید عملیاتی باشد.

- " به نقل از اتاق بازرگانی ایران و برزیل، لودمار گونسالوس آگیلار نتو ، سفیر برزیل در ایران امروز در نشست اتاق بازرگانی ایران و برزیل، با اشاره به اینکه امروز برزیل به دنبال قوی تر کردن ارتباط خود با ایران است، گفت: ما باید علاوه بر روابط تجاری، روابط سیاسی خود را نیز تقویت کنیم و با توجه به پیشینه روابط دو کشور، بخش خصوصی ایران ارتباطی ویژه با برزیل داشته و این مسئله باعث تداوم روابط دو کشور شده است.

امکان وجود روابط تجاری محکم و پایدار بین ایران و برزیل وی با بیان اینکه روابط تجاری ایران و برزیل علی رغم وجود تحریم ها باید عملیاتی باشد، گفت: در این صورت روابط دو کشور این قابلیت را دارد که خیلی محکم و پایدار پیش برود.

سفیر برزیل در ایران با اشاره به اینکه در راستای کسب پیروزی باید اقدامات لازم را آغاز کنیم و از ظرفیت تجار و بخش خصوصی به بهترین شکل بهره مند شویم، گفت: اولین گام افتتاح اتاق بازرگانی ایران و برزیل در کشور برزیل است و پس از آن ارتباط این اتاق با اتاق ایران است.

لودمار گونسالوس آگیلار نتو ادامه داد: می توانیم همه مسائل را به لحاظ فنی پیش ببریم و فعالیت های دو طرف صرفاً به حوزه کشاورزی محدود نشود، همچنین علاوه بر بخش تجاری باید مباحث سیاسی را نیز قوی کنیم و در این راستا نیز گام برداریم.

توسعه روابط سیاسی ایران و برزیل با گسترش روابط تجاری 2 کشور وی با اشاره به اینکه اگر بتوانیم معاملات تجاری خود را انجام دهیم و پیش ببریم، سیاست دو کشور نیز در کنار یکدیگر قرار می گیرد، عنوان کرد: بسیاری سعی کرده اند روابط و معاملات ایران و برزیل را کاهش دهند اما به واسطه فعالیت بخش خصوصی نتوانسته اند و باید تلاش کنیم تا دولت، مجلس و بخش خصوصی همگی با هم اتفاقات خوبی را بین دو کشور رقم بزنند.

سفیر برزیل در ایران با تاکید بر اینکه از مسائل مالیاتی، عوارض و هزینه های بالایی که در اقتصاد دو کشور وجود دارد، مطلع هستیم، گفت: ما به همراه یکدیگر مسائل را حل می کنیم و در نهایت به موفقیت خواهیم رسید.

لزوم استفاده از تمام ظرفیت های صادراتی کشور در این نشست محمد جواد عسکری، رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با اشاره به اینکه مجلس نگاه و تاکید ویژه ای به افزایش مراودات تجاری ایران و برزیل دارد، گفت: به همین منظور، تسهیل شرایط به منظور فعالیت بدون دغدغه تجار 2 کشور امری ضروری است.

عسکری با اشاره به اینکه در فضای فعلی فشار حداکثری دشمن، هرچه بیشتر بتوانیم مراودات تجاری و اقتصادی را تقویت کنیم و یا تراز تجاری را افزایش دهیم، عملکرد بهتری از خود نشان خواهیم داد، اظهار داشت: بنابراین باید هدفمند و با برنامه ریزی مشخص به همان میزان که واردات انجام می دهیم، صادرات داشته باشیم تا از این مسیر ارزآوری کنیم.

وی افزود: برزیل به شدت به اوره، خرما، کشمش و دیگر محصولات اورگانیک ایران از جمله پسته و گل محمدی نیاز دارد و باید از تمام ظرفیت های صادراتی کشور استفاده کنیم و در این راستا به نقاط ضعف خود از جمله بسته بندی در حوزه صادرات توجه کرده و ایرادات خود را رفع کنیم.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با بیان اینکه این کمیسیون به دنبال تسهیل شرایط صادرات هستیم، عنوان کرد: باید نیاز خود را احصاء کرده و تولیدات ارزشمند کشور را صادر کنیم و برآوردها نشان می دهد در حوزه صادرات خرما، انجیر، پسته، انار، زعفران و محصولات مشابه می توانیم مسیری را پیش گیریم که بی نیاز از صادرات نفت باشد.

عسکری با اشاره به اینکه فضای کشت زعفران در ایران حالت اپیدمی پیدا کرده است، گفت: در هر نقطه ای شرایط اقلیمی اجازه دهد کشت زعفران داریم و 90 درصد زعفران دنیا در ایران تولید می شود ولی سود آن را امارات می برد چراکه امارات زعفران فله را از ایران خریداری کرده و به بهترین آن را بسته بندی و صادر می کند.

وی با تاکید به جایگاه ویژه محصولات اورگانیک در سبد سلامت مردم و نگاه ویژه دنیا به این مهم، خاطرنشان کرد: هر کشوری بتواند محصولات اورگانیک تولید کند حتما می تواند ارزآوری داشته باشد؛ ایران بزرگ ترین تولید اورگانیک پسته، انجیر، کشمش و دیگر محصولات مشابه را دارد اما در زمینه صادرات به شکل مطلوب برنامه ریزی و عمل نکرده ایم.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با بیان اینکه امروز در حوزه لبنیات، روس ها به لبنیات ایران علاقه مند هستند اما هیچ برنامه ای در وزارت جهاد کشاورزی برای سرمایه گذاری در این زمینه وجود ندارد، اظهار داشت: با توجه به هماهنگی بین دولت و مجلس می توان با یک برنامه مشخص، خلا قانونی موجود را در این زمینه مرتفع ساخت.

استفاده از ظرفیت وزارت امور خارجه در حوزه تسهیل و توسعه صادرات عسکری با تاکید بر اینکه بر اساس رایزنی های صورت گرفته با وزیر امور خارجه قرار بر این شده است که از ظرفیت دیپلماسی این وزارتخانه در مسیر تسهل و توسعه صادرات استفاده شود، بیان کرد: همسایگان ایران در منطقه با جمعیتی 400 میلیونی به صادرات کشور ماه علاقه مند هستند و نباید اقتصاد ایران چنین فرصتی را از دست دهد.

وی با اشاره به اینکه مراودات سیاسی و اقتصادی بین ایران و برزیل از ابتدا شرایط مطلوبی داشته است، گفت: به طور حتم مجلس شورای اسلامی کمک خواهد کرد تا این مروادات بهتر از قبل پیش برود و نگاه مجلس به فضای تجاری دو کشور این گونه است که تجار ایرانی و برزیلی به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و در قالب یک نقشه راه مشخص فعالیت ها را پیش ببرند.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: امیدوار هستیم فضای تجاری در ایران و برزیل به گونه ای تسهیل شود که تجار دو کشور بدون دغدغه فعالیت کنند و در حوزه تهاتر کالا هم دولت برزیل و هم ایران باید بتوانند هرچه سریع تر همکاری های خود را مدنظر قرار دهند و این گونه بتوانیم تحریم های آمریکا را با شکست مواجه کنیم.

باید تراز تجاری ایران و برزیل در یک سطح قرار گیرد عسکری با بیان اینکه تراز تجاری باید در یک سطح نزدیک به هم قرار گیرد تا همان مقدار که کالا به برزیل صادر می کنیم، به همان میزان نیز واردات انجام دهیم، گفت: مراودات تجاری دو کشور باید به یک فرهنگ تبدیل شود و در حوزه کشاورزی فضای کشت فرا سرزمینی در برزیل فراهم شود و در حوزه صنعت، آموزش و سایر حوزه های اقتصادی با برنامه مشخص بین نمایندگان مجلس دو کشور جلساتی برگزار شود و تبادل اطلاعات صورت گیرد.

وی با تصریح اینکه آمریکا هرچه توان داشته در حوزه تحریم اعمال کرده و راهی جز مذاکره پیش رو نخواهد بود، گفت: با تدبیر رهبر معظم انقلاب اتفاقات بسیار خوبی رخ خواهد داد.


کلید واژه ها: روابط تجاری - ایران و برزیل - روابط - برزیل - ایران - اتاق بازرگانی ایران - اتاق بازرگانی - کشور - بازرگانی - تحریم ها - در ایران - عملیاتی - سفیر - پایدار - ارتباط - تحریم - امروز - بخش خصوصی - اتاق - قابلیت - تقویت - گسترش - خصوصی - سیاسی - تداوم - اشاره - ویژه - نشست - کنیم - صورت

آخرین اخبار سرویس:
لزوم فراگیر نمودن اخلاق و مهروزی در جامعه؛ روش زندگی مردم و مسؤولان باید پیامبرگونه باشد

استخدام فروشنده با پورسانت و بیمه در تهران

استخدام 5 عنوان شغلی با بیمه در شرکت هوش سیستم گیل در گیلان

بویین میاندشت اولویت مسوولان استان قرار بگیرد

استخدام فروشنده با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در مجموعه باهوک در شهریار

احمدی نژاد: 40 سال است که هم ایران ضرر کرده هم آمریکا / هسته ای فقط بهانه است

حرف های جنجالی بهنوش بختیاری درباره واکسن کرونا + عکس

سیدحسن خمینی: همه باید به سمت گفت وگوی باهم حرکت کنیم

اخوت و برادری؛ رمز پایداری امت اسلامی

بررسی مبانی ساختار فکری گروه ها ی تروریستی سلفی

آیت الله درّی نجف آبادی: همه ظرفیت های داخلی برای حل مشکلات اقتصادی باید به کار گرفته شود

وزیر تعاون: پیگیری مطالبات مردم و تکمیل پروژه های نیمه تمام از اهداف سفر دولت به اردبیل است

سکته قلبی ضرغامی تکذیب شد

برگزاری جشن میلاد پیامبر (ص) در فیجی

قالیباف: مشکلات کشور از نبود امکانات نیست

ملوانان بوشهری دیگر لوازم خانگی تولید کره جنوبی وارد نمی کنند

دیدار رییس بنیاد شهید و فرمانده نداجا با خانواده شهدای اهل سنت

نگاه مسؤولان تازه منصوب شده به مشکلات اقتصادی مردم باشد

چرا ادامه دورکاری ضروری است؟

خاطره بازی با «صبح جمعه با شما» عیدی رادیو به مناسبت 17 ربیع الاول

نکته مهم آیت الله جوادی آملی درباره نظارت مجلس/ هیچ بهانه ای برای عدم رفع مشکلات وجود ندارد

جهان امروز نیاز به بررسی سیره رسول اکرم دارد

آخرین اقدامات تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران

افتتاح راه آهن اردبیل؛ شهریور 1401

آخرین اخبار درباره سهام عدالت جاماندگان

برگزاری همایش پیاده روی بانوان در کیش

انقلاب فرهنگی اساس توسعه اقتصادی کشور است

مذاکره کنندگان با ایران باید برای رفع تحریم ها آمادگی داشته باشند

جدیدترین سخنان احمدی نژاد درباره موضوع ایران و امریکا

حمایت دولت از کشت و صنعت/اشتغال 5000 نفری را پایه ریزی کنید

بررسی شاخص های آموزش و پرورش گیلان

امام جمعه سنندج: شیعه و سنی با «تقویت وحدت» از هرگونه تفرقه جلوگیری کنند

لزوم همکاری عملی همه مردم با دولت برای حل مشکلات

پربازدید های خبرگزاری صداوسیما

جمهوری اسلامی ایران در مقابل توطئه استکبار جهانی و تفرقه میان مسلمین می ایستد

استخدام مدیریت واحد تبلیغات در شرکت تتا پاور در مشهد

استخدام حسابدار در شرکت سوف پژوهش نیک ایرانیان در تهران

عظمت و شوکت مسلمانان در گرو وحدت است

درخواست امام جمعه تبریز از از استاندار جدید آذربایجان شرقی

دیدار رییس بنیاد شهید و فرمانده نیروی دریایی ارتش با خانواده شهدای اهل سنت

انس با قرآنی روشنی بخش زندگی من است/ علاقمندی کودکان و نوجوانان باید استعدادیابی شود

مذاکره برای ایران یعنی عمل به برجام از سوی طرفین/کوتاه نمی آییم

طعنه شهردار قزوین به زندگی اشرافی در پایتخت/ پول مردم به شهرداری خرج همه شهر می شود نه برج نشینان

گروسی : در مورد غنی سازی مخفیانه اورانیوم در ایران هیچ اطلاعاتی ندارم

مردم قزوین سزاوار یک مصلی با امکانات ویژه هستند

علم الهدی: فضای مجازی ابزار گناه است/جوانان در مورد قبل از انقلاب هیچ چیز نمی دانند

9 دلیل معطل ماندن سند تحول بنیادین

تصاویر| نماز جمعه تهران پس از 20 ماه تعلیق

بررسی مشکلات کوی توحید در یزد

برگزاری جشن میلاد پیامبر(ص) در پارک باغ فیض

بخواهید از خداوند انسان های بزرگی را سر راهتان قرار دهد

عفاف، حجاب و صیانت از کانون گرم خانواده از افتخارات بانوان بوشهری است

ارتباط مردم با دولت و وزیران غنیمت بزرگی است

امام جمعه همدان: افراد و جناح ها سهم خواهی و مهره چینی نکنند

لزوم استفاده از ظرفیت نرم افزاری و علمی دانشگاه ها و حوزه های علمیه استان

جدیدترین سخنان احمدی نژاد درباره موضوع ایران و امریکا/ مسئله هسته ای فقط بهانه است

لزوم اصلاح نقاط حادثه خیز در جاده جاجرود/ فعالان فضای مجازی مشکلات مردم را منعکس کنند

از تجربه های مدیران پیشین در اتاق فکر دانشگاه بهره مند می شویم

تیزر نخستین مسابقات قرآن کشورهای همسود در قرقیزستان

استکبار دشمن مشترک سنی و شیعه است

ماجرای فَک خانم بازیگر به کجا انجامید؟

عکس| پست اینستاگرامی جهانگیری پس از تولد دومین نوه اش

آیت الله جوادی آملی خطاب به قالیباف: اکنون هیچ بهانه ای برای عدم رفع مشکلات کشور وجود ندارد

واکنش ضرغامی به خبر سکته اش

مسؤولان فارس دست از اختلاف اندازی بردارند/ چرا حرفی می زنید که باعث تفرقه شود؟

ضرغامی: شایعه امروز خیلی خوب بود!

حضور سنی و شیعه در نبرد با جبهه استکبار/ غرب به دنبال ترویج تمدن عاری از خداوند است

علم الهدی: اینکه برخی به دنبال تخطئه دولت هستند، مورد قبول نیست

راه طلاب جهادی راه پیامبر(ص) است | طلبه ای که گرفتاری مردم را نبیند به درد نمی خورد

وزیر میراث فرهنگی به دلیل کسالت جزیی عازم تهران شد

یادداشت مشاور خانواده سرکلانتری هشتم | چرا فرزندم شاد نیست؟  

ماجرای کنار رفتن آیت الله هاشمی از ریاست مجلس خبرگان به روایت ابراهیمی

عمار الحکیم: نتایج انتخابات باید به روند سیاسی عراق کمک کند

به دنبال فیلترینگ و کاهش سرعت اینترنت نیستیم

اختلاف نباید موجب چند دستگی بین مردم شود

«وحدت» تنها راه حفظ عزت مسلمانان در برابر دشمن است

حذف واسطه ها نگاه اصلی دولت سیزدهم به کشاورزی است

ماجرای فَک خانم بازیگر به کجا انجامید؟

حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اصلاندوز+تصاویر

مراسم نمازجمعه تهران

زندگی، شخصیت و اهداف ائمه اطهار الگوی مسؤولان شود

تخم مرغ 70هزار تومان، متلک به مشاور محسن رضایی! +عکس

می خواهیم به صورت واقعی به نظام قضایی کشور کمک کنیم

آیت الله جوادی آملی: باتوجه به هماهنگی سه قوه، هیچ بهانه ای برای عدم رفع مشکلات کشور وجود ندارد

امام جمعه موقت تهران: آمریکا باید گور خودش را از خاورمیانه گم کند

راه طلاب جهادی راه پیغمبر(ص) است | طلبه ای که گرفتاری مردم را نبیند به درد نمی خورد

حل مشکلات بیکاری، مسکن و معیشت اولویت دولت است

ویژه برنامه موکب خادم الرسول(ص)

انتقاد شدید از وجود معتادین متجاهر در تویسرکان

بویین و میاندشت اولویت مسوولان استان قرار بگیرد

مسلمانان همگی در سایه اسلام با یکدیگر برادر هستند

عبادی زاده: تن دادن کشورهای منطقه به کاپیتولاسیون نوین مایه خفت است/ راه شکست تحریم ها انسجام داخلی است

سکته قلبی ضرغامی تکذیب شد

کتاب «راسته آهنگرها» منتشر شد/ روایت محمدحسین شمشیرگرزاده از هشت سال دفاع مقدس

ویژگی های پیامبر(ص) در قرآن/ ظرفیت حوزه ها و دانشگاه ها را به کار گیریم

همه چیز برای برگزاری ایران ژئو آماده است

نقش ادیان توحیدی در گسترش ارزش های انسانی

پیام حضرت محمد و مسئله انسان معاصر

توجه به اشتراکات دینی،کلید وحدت

کتاب «فیضیه تهران» منتشر شد

برزیل به دنبال قوی کردن روابط تجاری با ایران است

برزیل به دنبال قوی کردن روابط تجاری با ایران است