مطالب مرتبط:
رتبه بندی آموزش عالی وال استریت ژورنال و تایمز برای 2022 اعلام شد
بازدید معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از مرکز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی خوزستان
بازدید معاون رییس جمهور از مرکز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی خوزستان
بازدید معاون رییس جمهور از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی اهواز
عملیاتی سازی محورهای بیانیه گام دوم انقلاب اولویت آموزش عالی باشد
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 2 مهر 1400 ساعت 02:002021-09-23دانش

مراکز آموزش عالی در جهاد دانشگاهی در یک نگاه


یکی از برنامه های جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه علم، فناوری و فرهنگ، توسعه دانشگاه های غیردولتی معتبر و همچنین، توسعه آموزش عالی و تخصصی با رویکرد تربیت منابع انسانی متعهد، - کارآمد و کارآفرین است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، سازمان جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و برخاسته از انقلاب فرهنگی، از زمان شکل گیری در مردادماه 1359، فعالیت های خود را بر توسعه علمی و فناورانه و توسعه فرهنگی، به عنوان دو زیرساخت اصلی پیشرفت دانش بنیان کشور متمرکز کرده است و در طول بیش از 4 دهه فعالیت، در حوزه های مختلف پزشکی، فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی، آموزش، اشتغال و کارآفرینی، دستاوردهای قابل توجهی داشته است.

یکی از برنامه های جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه علم، فناوری و فرهنگ، توسعه دانشگاه های غیردولتی معتبر و همچنین، توسعه آموزش عالی و تخصصی با رویکرد تربیت منابع انسانی متعهد، کارآمد و کارآفرین است.

در این راستا و طی سالهای حیات جهاد دانشگاه مراکز آموزش عالی با هدف کمک به توسعه و رشد علمی، در سراسر کشور شکل گرفتند.

در این راستا، دانشگاه علم و فرهنگ (تهران)، دانشگاه علم و هنر (یزد)، 6 مؤسسه آموزش عالی شامل مؤسسه آموزش عالی اصفهان، مؤسسه آموزش عالی خوزستان، مؤسسه آموزش عالی رشت، مؤسسه آموزش عالی کاشمر، مؤسسه آموزش عالی کرمانشاه، مؤسسه آموزش عالی همدان (در مقاطع کاردانی تا دکترا)، همچنین مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی با 38 مرکز فعال در سراسر کشور، مجموعه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی جهاد دانشگاهی را تشکیل می دهند.

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور و با هدف آشنایی بیشتر با فعالیت های اخیر برخی از این مراکز به ویژه از زمان آغاز همه گیری بیماری کووید 19، با دکتر سید سعید هاشمی، رییس دانشگاه علم و فرهنگ (تهران)، دکتر محمود اشعاری، رییس دانشگاه علم و هنر (یزد)، دکتر محمدعلی گودرزی، رییس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی گفت وگو کردیم که طی روزهای آتی منتشر خواهند شد.

اما با هدف آشنایی بیشتر با حوزه آموزش عالی در جهاد دانشگاهی، نگاهی گذرا به دانشگاه ها، مؤسسه های آموزش عالی و مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خواهیم داشت.

دانشگاه علم و فرهنگ (تهران) جهاد دانشگاهی براساس اهداف و وظایف مندرج در اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فعالیت آموزشی خود را در حوزه آموزش عالی با تأسیس مؤسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی در سال 1372 آغاز نمود و پس از فعالیت مستمر و کسب موفقیت های آموزشی و در پی احراز شرایط لازم، شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم در سال 1384 با ارتقای این مؤسسه به دانشگاه علم و فرهنگ موافقت کرد.

دانشگاه علم و فرهنگ" با 5 دانشکده فنی و مهندسی، هنر و معماری، علوم انسانی، علوم گردشگری، علوم و فناوری های نوین زیستی فعالیت می کند و حدود 9 هزار دانشجو در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه علم و فرهنگ در برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی از توانمندی های نرم افزاری و سخت افزاری مراکز، پژوهشگاه ها و پژوهشکده های جهاد دانشگاهی مانند پژوهشگاه رویان، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، پژوهشگاه ابن سینا، پژوهشکده توسعه تکنولوژی، پژوهشگاه علوم انسانی و اجتماعی، پژوهشکده گردشگری و پژوهشکده فرهنگ و هنر بهره مند است که این امر منجر به ارتقاء کیفی دوره های آموزشی این دانشگاه شده است.

بهره برداری از تجربه ها و دستاوردهای علمی سایر کشورها نیز یکی از راهبردهای مهم دانشگاه علم و فرهنگ است و به همین منظور برگزاری دوره های مشترک آموزشی بلندمدت و کوتاه مدت با دانشگاه های معتبر جهانی در راستای ورود به عرصه های بین المللی پیش بینی شده است که از جمله آنها می توان به عقد قرارداد و تفاهم نامه های همکاری آموزشی با دانشگاه های UPM و USM مالزی، Warwick و Sheffield انگلستان، Malardalen سوئد و IMC اتریش اشاره کرد.

دانشگاه علم و هنر (یزد) این دانشگاه با نام موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان یزد فعالیت خود را در زمینه آموزش عالی از سال 1375 با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت شعبه ای از مؤسسه مرکزی آموزش عالی جهاد دانشگاهی آغاز نمود و از سال 1381 به عنوان یک مؤسسه مستقل در آمده است.

در سال 1392 با موافقت شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین 345 موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی کشور، به دانشگاه علم و هنر ارتقاء یافت.

این دانشگاه هم اکنون خدمات آموزشی خود را در 3 دانشکده علوم انسانی، فنی مهندسی، هنر و معماری در مقاطع کاردانی (5 کدرشته تحصیلی)، کارشناسی پیوسته (30 کدرشته تحصیلی)، کارشناسی ناپیوسته (9 کدرشته تحصیلی)، کارشناسی ارشد (32 کدرشته تحصیلی) و دکتری ( 2 کدرشته تحصیلی) ارائه می کند.

دانشگاه علم و هنر "یکی از معتبرترین و گسترده ترین دانشگاه های غیرانتفاعی در سطح کشور محسوب می شود.

درحال حاضر 6 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی (ناپیوسته و پیوسته)، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

علاوه بر اهتمام جدی مسئولان و اساتید دانشگاه به ارتقای کیفی و رشد علمی و اجتماعی دانشجویان، یکی از مهمترین ویژگی های این دانشگاه ایجاد رشته های آموزشی براساس نیازهای جامعه است که باعث شده تا دانش آموختگان این مرکز آموزشی از فرصت های قابل قبول شغلی بهره مند شوند.

مؤسسه آموزش عالی اصفهان جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان باتوجه به مجموعه تجارب و پتانسیل های موجود، در سال 1372 موفق به اخذ مجوز راه اندازی مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی از وزارت علوم شد.

مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان اصفهان" دارای 48 رشته است که از این تعداد، 12 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، 19 رشته در مقطع کارشناسی پیوسته، 10 رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 5 رشته در مقطع کاردانی پیوسته و 2 رشته در مقطع کاردانی ناپیوسته هستند.

مؤسسه آموزش عالی خوزستان مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان "در سال 1374 تأسیس و در دو رشته کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و کاردانی کامپیوتر شروع به فعالیت نمود.

این مؤسسه درحال حاضر دارای 3 دانشکده فنی و مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، تحصیلات تکمیلی است.

بزرگترین مؤسسه آموزش عالی غیردولتی در سطح استان، بهره مندی از فضای آموزشی، فرهنگی، ورزشی و پژوهشی مناسب و مجهز، ارتقا و تأمین شاخص های ارزیابی هیئت نظارت و ارزیابی به عنوان دانشگاه منتخب در سه سال منتهی به سال،97 از مزیت های رقابتی این مؤسسه است.

چشم انداز مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان، تبدیل شدن به بزرگترین دانشگاه غیرانتفاعی نسل 3 با رویکرد کارآفرینی در استان خوزستان است.

مؤسسه آموزش عالی رشت مؤسسه آموزش عالی رشت" بنا به درخواست جهاد دانشگاهی واحد استان گیلان در سال 1373 با پذیرش 36 نفر دانشجو در مقطع کاردانی شروع به فعالیت کرد.

این مؤسسه درحال حاضر در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

مؤسسه آموزش عالی کاشمر این مرکز در سال 1373 با دریافت مجوز تأسیس مؤسسه آموزش عالی از وزارت علوم برای اولین بار در مقطع کاردانی در دو رشته حسابداری و تولیدات گیاهی موفق به پذیرش دانشجو شد.

به دنبال آن در سال 1376 با اخذ مجوز برگزاری دوره های علمی - کاربردی از وزارت علوم موفق به پذیرش دانشجو در دو رشته کاردانی تکنولوژی گیاه پزشکی و گیاهان دارویی است.

از سال 1381 تا کنون نیز با پیشنهاد دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی، زیر نظر واحد مشهد مدیریت می شود.

مؤسسه آموزش عالی کاشمر" درحال حاضر با 27 رشته در حوزه کشاورزی (گیاه پزشکی، تولیدات باغی، زراعی، گیاهان دارویی)، مدیریت بازرگانی، علوم تربیتی، حسابداری و کامپیوتر در مقطع کاردانی و کارشناسی(پیوسته و ناپیوسته)، 4 رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته شامل تکنولوژی بذر، بیماری شناسی گیاهی، حشره شناسی کشاورزی و علوم و مهندسی صنایع غذایی فعالیت می کند.

مؤسسه آموزش عالی کرمانشاه مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه"، فعالیت خود را با پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری از سال 1384 آغاز نمود.

در حال حاضر بیش از 1700 دانشجو در این موسسه در مقاطع کاردانی، کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ارشد در 13 گروه آموزشی و 42 رشته تحصیلی مشغول به تحصیل هستند.

مؤسسه آموزش عالی همدان مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی واحد همدان" فعالیت خود را از سال 1374 با پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر با 9 نفر دانشجو آغاز نمود.

رویکرد این دانشگاه در دورههای آموزشی بلند مدت، تمرکز بر دوره های تحصیلات تکمیلی با هدف کاربردی کردن دانش فنی است که امید است این روند در برنامه آموزشی شتاب بیشتری بگیرد.

این مؤسسه آموزش درحال حاضر در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در 18 کد رشته اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مجموعه آموزش عالی علمی کاربردی در راستای تحقق برخی از بندهای اساسنامه جهاد دانشگاهی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ سال 1370 مبنی بر"اجرای دوره های رسمی آموزش های علمی-کاربردی مطابق ضوابط و مقررات آموزش عالی کشور و ایجاد تشکیلات آموزشی و تحقیقاتی متناسب با آن بر اساس قوانین و مقررات آموزش عالی" فعالیت خود را از سال 1377 در ذیل معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی با 8 مرکز و 8 عنوان رشته با 284 دانشجو در مقطع کاردانی ناپیوسته در سطح کشور آغاز کرد.

با عنایت به مصوبه هیأت امنای جهاد دانشگاهی در سال 1380، با تأسیس مرکز آموزش عالی علمی- کاربردی جهاد دانشگاهی، این فعالیت ادامه یافت.

براساس مصوبه شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1390، رتبه مرکز به مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی ارتقاء پیدا کرد.

این مؤسسه درحال حاضر با دارا بودن 38 مرکز فعال و بیش از 19 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی ناپیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد در دو نظام ترمی و پودمانی، بزرگترین مؤسسه آموزش عالی در بین 5 مؤسسه همکار دانشگاه جامع از حیث جمعیت دانشجویی و گستردگی مراکز در سطح کشور محسوب می شود.

ایجاد بستر مناسب برای فعالیت همه جانبه در گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی کاربردی کشور؛ ارتقای شاخص های کمی و کیفی آموزش های علمی کاربردی در جامعه؛ فراهم سازی زیربنای مناسب به منظور به کارگیری توان دانش آموختگان دوره های نظری در حل مسائل کاربردی؛ زمینه سازی زیربنای مناسب برای ایجاد انتقال تکنولوژی نوین، مهم ترین اهداف آموزشی در
کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی - دانشگاه - توسعه - دانشگاه های غیردولتی - آموزش عالی - دانش - توسعه دانشگاه - منابع انسانی - عالی - آموزش - سازمان جهاد دانشگاهی - کارآفرین - جهاد - کارآمد - برنامه - فعالیت - فناوری - انقلاب - نهاد انقلابی - یکی از - منابع - تخصصی - تربیت - توسعه علمی - دانش بنیان - در یک نگاه - فناورانه - زمان - زیرساخت - انقلابی

آخرین اخبار سرویس:
آغاز داوری بخش آوایی مسابقات قرآنی دانشجو معلمان در قزوین

نخستین وبینار مجازی نشریه نویسی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار شد

پایان کار اردوی جهادی «حیان» در مناطق محروم زنجان

تهیه شیوه نامه بهداشتی برداشت زعفران

زمان مرحله پایانی واکسیناسیون دانشجویان خواجه نصیر اعلام شد

روح حاکم در برنامه پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی فرهنگ است

اسکان دانشجویان در سراهای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

سرپرست معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد منصوب شد

دانشگاه آزاد اسلامی باید سرویس کنسولی مستقل داشته باشد/ گشایش واحد یمن تا 2 ماه آینده

دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی تلاش می کند کلاس ها حضوری برگزار شود

ادامه واکسیناسیون در دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان

حضور چشمگیر دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی ISC

محتوای نیایش های حضرت زهرا(س) بررسی می شود

50 هزار دُز واکسن در مراکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد خوزستان تزریق شد

برنامه راهبردی 5 ساله دانشگاه آزاد رونمایی شد

صندلی خالی در دانشگاه کوثر وجود ندارد

آموزش کاربردی زبان برنامه نویسی جولیا

هفدمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی

692 هزار دُز واکسن کرونا در استان خراسان جنوبی تزریق شد

ادامه واکسیناسیون دانشجویان خواجه نصیر در روزهای 27 و 28 مهر

اولویت آموزش حضوری در دانشگاه کوثر بجنورد با دانشجویان تحصیلات تکمیلی است

شیوه پیشنهادی دانشگاه خوارزمی برای آموزش حضوری دانشجویان اعلام شد

ناز و ادای خانم بازیگر با تتلو در جایی نامعلوم؛ از بهنوش بعیده!

واحد یزد با صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم نامه امضا کرد

رونمایی از سند تحول دانشگاه آزاد/طهرانچی: آموزش حافظه محور باید تغییر کند

دانشگاه تک جنسیتی کوثر بجنورد صندلی خالی ندارد

برگزاری دوره هواشناسی کوهستان در دانشگاه آزاد اسلامی اوز

این دانشگاه های ایرانی درمیان بهترین دانشگاه های مهندسی دنیا قرار گرفتند

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی ISC درخشید

برنامه دانشگاه آزاد اسلامی یزد برای برگزاری 45 کارگاه آموزشی پژوهشی

عضویت استاد دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت مدیره انجمن فقه تطبیقی ایران

رونمایی سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی

شماره جدید نشریه دانشجویی «خمش» منتشر شد

4 مدرسه مهارتی در مرند راه اندازی می شود | تحصیل بیش از 740 دانشجو و دانش آموز در سمای مرند

تعریف 500 اقدام در ذیل برنامه پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی/ آموزش حافظه محور را ترک می کنیم

فیلم/ پرتاب موفقیت آمیز فضاپیمای چینی با سه فضانورد

شیوه پیشنهادی دانشگاه خوارزمی برای آموزش حضوری دانشجویان

پروژه دانشمند ایرانی دانشگاه پنسیلوانیا برای ابداع آزمایش خانگی کووید-19 با دقت بیش از 90 درصد

دانشگاه آزاد موتور محرکه مسیر تمدن اسلامی است

حضور چشمگیر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی ISC

13 هزار دانش آموز اردبیلی تحت چتر حمایتی کمیته امداد هستند

اجرای طرح «الف و ب» دانشگاه آزاد اسلامی چه پیامدی برای اساتید به دنبال دارد؟

تبدیل دانشگاه آزاد به دانشگاه مسئله محور

تداوم دوره های توانمندسازی «تکنیک سازی علوم انسانی» در 13 کمیسیون

15 آبان آغاز کلاس های حضوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی

تصاویر آرشیوی از نشست علمی موعودگرایی در ادیان ابراهیمی مهرماه 1386

سریع ترین کوتوله سفید جهان شناسایی شد

رویدادهای نجومی آخرین پاییز قرن

گام دوم دانشگاه آزاد؛ تحول برای کارآمدی

همایش ملی روانشناسی اجتماعی و رفتار شهروندی برگزار می شود

زمان برگزاری آزمون های علوم پزشکی در سال 1401 اعلام شد

انتظارات از دانشگاه آزاد روز افزون است

مهدویت مختص به فرد، گروه، رشته و درس خاصی نیست

علم سازی در دانشگاه موضوع محور به دست می آید، نه دانشگاه علم محور

سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد

زمان برگزاری آزمون های علوم پزشکی در سال 1401 اعلام شد/برگزاری آزمون ارشد در روزهای 5 و 6 خرداد

کارگاه «آشنایی با اصول مقاله نویسی علمی پژوهشی» برگزار می شود

وضعیت کرونایی 3 شهر لرستان همچنان نارنجی است

3 رشته جدید در دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه ایجاد شد

(ویدیو) سخنرانی انگیزشی عادل فردوسی پور برای دانشجویان

ناکارآمدی فرهنگی برای رسیدن به تحول باید تعطیل شود

گروه جهادی حیان دانشگاه علوم پزشکی زنجان اردوی 10 روزه در ماهنشان برگزار کرد + عکس

3 ماه تا ایمنی جمعی در برابر کرونا فاصله داریم

سند راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی به واحدها ابلاغ شد/ تشریح جزییات برنامه 5 ساله دانشگاه

تبدیل دانشگاه آزاد به دانشگاه مسئله محور

خودمختاری دانشگاه ها در بازگشایی حضوری کلاس های درس

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام ورودی های جدید کارشناسی دانشگاه پیام نور

آمادگی دانشگاه های غیرانتفاعی برای آموزش حضوری

تولید باند زخم آنتی باکتریال با نانوکامپوزیت

جذب دانشجو در 2 رشته جدید دانشگاه آزاد اسلامی بافق

5 چرخش تحول آفرین در برنامه پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد

وبینار «کاربرد هیدروژل ها در مهندسی بافت» برگزار می شود

پذیرش 130 دانشجو در پردیس صنعتی شهدای هویزه دانشگاه شهید چمران اهواز

حضور پر رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی ISC

مجوز تاسیس آموزشگاه برای افراد «فنی کار» می شود

فارغ التحصیلان دانشگاه های سنتی توان حل مشکل به صورت علمی را ندارند

(ویدئو) سخنرانی انگیزشی عادل فردوسی پور برای دانشجویان

فردا آخرین مهلت ثبت نام ورودی های جدید کارشناسی دانشگاه پیام نور

خودمختاری دانشگاه ها در بازگشایی حضوری کلاس های درس

دانشگاه ها و مراکز علمی نسبت به مهدویت غفلت کرده اند/ طراحی 200 جلسه با موضوع مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی

فعالیت حدود 4 هزار نفر در هیئت امنای مساجد خراسان شمالی

برنامه راهبردی 5 ساله دانشگاه آزاد رونمایی شد

استقبال گرم آلمانی ها از برنده نوبل شیمی 2021

نخبگان علمی و دانشگاهی به صورت ویژه حمایت می شوند

حضور چشمگیر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه بندی موضوعی ISC

کشف امواج رادیویی عجیب از قلب کهکشان راه شیری

نقش تشکل های دانشجویی در تغذیه معنوی دانشگاه ها

ابلاغ دستورالعمل گذراندن تعهدات دانش آموختگان داروسازی در شرکت های مستقر در پارک های سلامت

دانشگاه تهران وضعیت فرهنگی و اجتماعی دانشجویان ورودی جدید را ارزیابی می کند

رونمایی از سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی

مهمترین موضوع اندیشه ای «مهدویت» است

رونمایی از باتری که بعد از یخ زدگی همچنان خوب کار می کند!

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور منصوب شد

دیگر نمی توان دانشگاه را سنتی اداره کرد

رونمایی از سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی

7 دانشگاه ایرانی در جمع برترین های دنیا در گروه علوم انسانی قرار گرفتند

تقویم آزمون های علوم پزشکی سال 1401 منتشر شد

پرتاب فضاپیمای شنژو-13 با سه فضانورد به فضا

برنامه پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد

در مسیر تحصیلی فرزندتان چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

مراکز آموزش عالی در جهاد دانشگاهی در یک نگاه

مراکز آموزش عالی در جهاد دانشگاهی در یک نگاه