موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - فرهاد مجيدي - دانشگاه علوم پزشكي - كميسيون برنامه و بودجه - كميسيون برنامه - برنامه و بودجه - دانشگاه علوم - تحصيلات تكميلي - همسان سازي حقوق - اشتباهات رايج - بوتافوگو - خاكي - روابط ايران و سوريه - سيدتاج الدين - منواكسيدكربن - محدوديت هاي ترافيكي - برداشت انار - خروج آمريكا از افغانستان - كشتي فرنگي قهرماني آسيا - جنگ مذهبي - شكايت از فدراسيون فوتبال - قم كارت - سيدحسين هاشمي

مطالب مرتبط:
سازمان های بین المللی به وظایف خود نسبت به وضعیت افغانستان عمل کنند
اهمیت عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای از نگاه الجزیره
بزرگنمایی نکنید؛ عضویت در سازمان شانگهای منافع اقتصادی ندارد
سازمان های بین المللی به وظایف خود در افغانستان عمل کنند
دورنمای پذیرش ایران در سازمان همکاری های شانگهای از نظر کارشناسان روس
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 شهریور 1400 ساعت 11:102021-09-21سياسي

صلح و عدالت در گرو همکاری سازمان های بین المللی و عدم مداخله منافع قدرت های بزرگ 


دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: یکی از بزرگترین آرمان های بشری صلح و عدالت است.

اما متاسفانه این آرمان بزرگ به جهت عدم همکاری سازمان های بین المللی و مداخله منافع قدرت های بزرگ تاکنون امکان پذیر نشده است.

- دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: یکی از بزرگترین آرمان های بشری صلح و عدالت است.

اما متاسفانه این آرمان بزرگ به جهت عدم همکاری سازمان های بین المللی و مداخله منافع قدرت های بزرگ تاکنون امکان پذیر نشده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، داوود عامری دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی در پیش در آمد کنفرانس بین المللی ائتلاف سازمانهای مردم نهاد برای صلح و عدالت و همگرایی ملل گفت: شایسته است در روز جهانی صلح اندیشمندان و سازمان های مردم نهاد با هم ائتلاف کنند برای این آرمان بزرگ.

از این رو مجمع جهانی صلح اسلامی با همکاری شبکه ای از NGOهای ایران و جهان و بعضی دستگاه های فرهنگی بر آن شدند تا برای این آرمان بزرگ با هم ائتلاف کنند و با همراهی و هماهنگی هم این خواست نهایی را پیگیری کنند.

وی با بیان این که کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی سازمان های مردم نهاد برای صلح، و عدالت و همگرایی ملل به همین جهت برگزار می شود، گفت: این کنفرانس با هدف؛ تبیین حوزه آرمان صلح و عدالت جهانی ، شناسایی و هم مسیر شدن سازمان های علاقه مند ، ساخت یک ائتلاف مفهومی ، صدور بیانیه جهانی صلح و عدالت برگزار می شود.

وی افزود : امیدواریم تا سال 1401 بیانیه صلح و عدالت جهانی توسط شورای مرکزی ائتلاف اعلام جهانی شود و راهی برای این آرمان بزرگ بردارد.

بی شک این قدم موثری برای همگرایی ملل خواهد بود.

از این فرصت استفاده کرده از همه آزادگان، اندیشمندان و مدیران NGO ها می خواهم که ما را در این مسیر خیرخواهانه و بشردوستانه همراهی کنند.

لاله افتخاری نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: اگر مومنان بخواهند به رستگاری و صلاح برسند باید به چند برنامه توجه کنند .

یکی از برنامه ها این است که صبر کنند و بدانند راه حق سخت و پرپیچ وخم است.

راه حق دشمن زیاد دارد اگر در جایی هم دیگر امکان صبر نیست باز تصبر کنند یعنی همچنان صبر را نشان بدهند و در راه حق حرکت کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش افزود: دوم اینکه مومنان باید بایکدیگر ارتباط داشته باشند تا جامعه ایمانی به سوی صلاح و فلاح ایجاد کنند.

در دوران معصومین هم چیزی شبیه به این بود.

مردم به صورت مویرگی حول امام ارتباط داشتند این چیز جدیدی نیست و اهل بیت هم انجام می دادند.

مردم باید تحت لوای سازمانهای مردم نهاد به هم پیوند خورند و حرکت کنند.

یعنی هویتهای و اذهان مستقل اما متحد یعنی وحدت در عین کثرت.

یعنی هویتهای مستقل اما در راستای یک هدف در قالب تشکلهای مردم نهاد که باید مورد تاکید اسلام باشد یعنی بر مبنای نیکی و تقوا همراه هم شوند تا هدفی محقق شود.

افتخاری در ادامه تاکید کرد: یکی از مصادیق مهم و ارزشمند “بر” که از طریق تقوا بدست می آید همان صلح عادلانه و نرمش قهرمانانه است؛ که مورد تاکید رهبری بوده است و نه هر صلحی که بر پایه ذلت و انفعال باشد.

دبیر اتحادیه زنان مسلمان در ادامه تصریح کرد: اگر شبکه سازی از مردم صورت گیرد و در راه درست و هدف حق خود صبر و مقاومت و جهاد پیشه کنند راهگشا خواهد بود.

صبر بر مصائبی که کلا از سوی دشمنان میرسد و همین طور صبر بر طاعت و معصیت.

وی در پایان تاکید کرد: ما می دانیم نقش بانوان در مکتب وحی چیست.

آن ها بسیار نقش آفرین هستند.

زنان در عرصه انقلاب ها هم دوش و بلکه جلوتر از مردان هستند.

فراموش نکنیم که امام می فرمود اگر زنی به میدان بیاید گروهی را با خود آورده و اگر مردی به میدان بیاید تنها یک نفر آمده است.

باید از زنان در این مسیر مهم در جوامع استفاده کرد.

همچنین زهره الهیان دبیر فراکسیون سازمانهای مردم نهاد نیز در این همایش گفت :سازمانهای مردم نهاد می توانند فارغ از اعمال نفوذ دولتها و قدرتها بستر را برای اشاعه صلح و عدالت فراهم کنند.

ما در گام دوم باید ظرفیت این سازمانهای مردم نهاد را شناسایی کنیم و قدر بدانیم و دیپلماسی عمومی را تقویت کرده و با کمک آن ها برقرار کنیم تا پیام انقلاب که صلح و عدالت است را بتوان با کمک آن ترویج داد.

وی در بخشی دیگر از سخنانش ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله این هم فکری ها در ایجاد عدالت و صلح کمک کننده باشد ؛که اسلام مبانی جدیدی نیز برای آن دارد.

تفکر عدالت محور را باید تبیین کنیم و بابی با مردم جهان باز کنیم.

محمد رضا مجیدی ، دبیرکل مجمع مجالس آسیایی نیز تاکید کرد: مباحث نظری بسیاری در این زمینه طرح شده است.

باید دید که سازمانهای مردم نهاد در همگرایی ملتها فرصت است یا تهدید و چه نقشی در صلح بانی و صلح آفرینی دارند؟ نقش سازمانهای مردم نهاد باید در سطح محلی و ملی و منطقه ای و بین المللی و دخالت دادن آنها در اداره امور مورد توجه باشد و با غفلت روبرو نشود .

تجربه نشان داده است هر کار، مردم، پایه آن باشند آن سرنوشت خوبی دارد و به ثمر می رسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: شاید شکل و شمایل سازمانهایی که مردم بانی آن هستند، عوض شده باشد اما کارکرد آنها در روابط انسانی و اجتماعی چه در سطح داخل یا بین الملل را ما از گذشته دور داشته ایم.

باید گفت سازمانهای مردم نهاد در تمام سطوح بسیار فرصت ساز است و نه تهدید ساز بلکه اگر رها شدگی مردم و حرکت انفعالی را داشته باشیم و اگر از تاثیرگذاری سازمانهای مردم نهاد در جوامع غافل شویم، این تهدید است.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر سازمانهای مردم نهاد ، حرکت نخبگان و دانشگاهیان و نیز رسانه ها مورد محرومیت واقع شود این برای جوامع تهدید زاست .

اگر ما بتوانیم ظرفیت سازمانهای مردم نهاد را با پایش حاکمیتی در خدمت اهداف نظام بگیریم بسیار می تواند در عرصه دیپلماسی موفق تر باشند.

ما باید یک بازخوانی از ظرفیتهای سازمانهای مردم نهاد به ویژه در حوزه صلح و عدالت و حل مسائل داخل و خارج داشته باشیم.

محسن پاک آیین، سفیر سابق کشورمان نیز در این نشست تاکید کرد: سازمانهای مردم نهاد یک پدیده اجتماعی محسوب می شـوند و در کشورهای مختلـف بـا توجـه بـه فرهنـگ موجود در آن کشور، برای انجـام امـور داوطلبانـه بـا گـرایش هـای فرهنگی، خیریه ای، محیط زیـست، بـشردوستانه و … در چـارچوب قوانین کشورها فعالیت می کنند.

این سازمانها معمولاً با همت افرادی پدید مـی آینـد کـه تـلاش بی قید و شرط و خالصانه و بـدون چـشمداشـت را سـرلوحه عمـل خویش قرارداده و هرچند معمولاً بدون حمایت دولتها در جامعـه شکل میگیرند اما دارای تعاملات و ارتباطات دو جانبه با دولتهـا می باشند و معمولاً در راه اهداف آرمانی و مقدس گام بر می دارنـد.

وی تاکید کرد: میتوان گفت کـه مـشارکت در ایـن سازمانها سبب تشویق افراد جهـت انجـام خـدمت بـه یکـدیگر و احساس تعهد نسبت به هم می باشد.

آموزش و توسعه و ترویج حقوق بشر اسلامی کرامت اسلامی گفتمان سازی و جلب افکار عمومی و نخبگان ،ارائه گزارش از وضعیت حقوق بشر در کشورهای جهان نقش موثر در روند ایجاد قوانین بین المللی مرتبط با حقوق بشر مبتنی بر کرامت انسانی سازمانهای بین المللی از راهکارهای تحقق امنیت اجتماعی شوند.

لازم به ذکر است پنل اول کنفرانس بین المللی “ائتلاف سازمانهای مردم نهاد برای صلح و عدالت و همگرایی ملل” در روز اول با حضور اندیشمندان و فعالان سازمان های مردم نهاد دکتر داود عامری(دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی)، لاله افتخاری(دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان)، مسعود چینی گر زاده(رییس انجمن جهانی صلح و سلامت)، زهره الهیان (رییس فراکسیون سازمان های مردم نهاد در مجلس شورای اسلامی)، محسن پاک آیین(سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران)،محمد رضا مجیدی (دبیرکل مجمع مجالس آسیایی) برگزار شد.


کلید واژه ها: مجمع جهانی صلح اسلامی - سازمان های بین المللی - بین المللی - قدرت های بزرگ - بزرگ - سازمان - آرمان - جهانی - اسلامی - جهان - همکاری - عدالت - سازمان های مردم نهاد - مداخله - کنفرانس بین المللی - مردم نهاد - مجمع - بزرگترین - دبیر کل - روز جهانی صلح - قدرت - دبیر - ائتلاف - یکی از - نهاد - بشری - مردم - کنفرانس - همگرایی - دبیرکل

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مدیر مالی خانم با بیمه و مزایا در نمایندگی سایپا در یزد

استخدام حسابدار در شرکت حریر آرا مهر در تهران

استخدام 3 عنوان شغلی در شرکت ناردیس طرح های انرژی در تهران

کمیساریای انتخابات عراق: امکان شمارش مجدد آرا نیست

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی: زن غربی، زن فریبنده، اغواگر و زیباروی است/ از نظر اسلام هویت اصلی زن مقام معنوی، رهبری، مادری و تربیتی اوست

نشانه های زیادی مبنی بر نابودی رهبری آمریکا نه تنها در داخل بلکه در سطح جهانی وجود دارد

درخواست رییس جمهور از مردم برای زدن واکسن

امیدواریم قبل از زمستان تزریق دُز دوم واکسیناسیون کرونا به 70 درصد برسد

پیشنهاد مهم سرلشکر باقری به روسیه برای همکاری/ قرارداد خرید تجهیزات دفاعی پیگیری می شود

جزییات گفت وگوی امیرعبداللهیان و دبیرکل سازمان همکاری اسلامی

امیرعبداللهیان: سازمان همکاری اسلامی اقدامات داعش در افغانستان را محکوم کند

اشعار کوتاه + گلچین شعر کوتاه از شاعران معروف (گزیده اشعار کوتاه جذاب)

بودجه سال آینده باید واقعی و بدون کسری بسته شود / روزانه و ساعتی قیمت ها را رصد می کنم

اما و اگرهای اعمال ماده 477

رییسی: از همه مردم دعوت می کنم تا واکسن بزنند/ به ساعت قیمت ها را چک می کنم

لایحه «اورژانس اجتماعی» در انتظار تصویب دولت/تکلیف نیروهای خرید خدمت مشخص خواهد شد

نباید در موج احتمالی کرونا منفعل باشیم/ بودجه 1401 باید بدون کسری و واقعی بسته شود

سردار حاجی زاده: قدرت نخست موشکی و پهپادی در منطقه هستیم

مسیر حرکت انقلاب با شهادت شخصیت های بزرگ متوقف نمی شود/ آثار اعتماد به نفس و پیروزی جبهه مقاومت بیش از گذشته نمایان است

رییسی: از همه مردم دعوت می کنم تا واکسن بزنند/ رعایت اصول بهداشتی برای همگان ضرورت دارد

رییسی : دغدغه روزانه و ساعتی من سفره مردم است

اعلام آمادگی نمایندگان برای اصلاح قوانین به منظور کاهش پرونده های قضایی

همه مردم باید واکسن بزنند

رییسی: معیشت مردم دغدغه روزانه من است/ از بانک مرکزی هیچ استقراضی نداشتیم

بیانیه وزارت خارجه پاکستان در پی گفت وگوی قریشی و امیرعبداللهیان

رییس جمهور : از همه مردم دعوت می کنم واکسن بزنند

دستور وزیر اقتصاد درباره تشکیل کمیته رسیدگی به موضوعات خاص در حوزه کارآفرینی و سرمایه گذاری

ریسک پذیری بین مدیران اجرایی تقویت شود

ترس از دستگاه های نظارتی مانعی بر سر راه مدیران اجرایی است

سن سرطان پستان در ایران 45 تا 50 سال است

دیوان محاسبات دنبال مچ گیری نیست

گردشگری، رکن مهم در سیاست های دولت برای تقویت دیپلماسی عمومی

رییسی: رعایت اصول بهداشتی برای همگان ضرورت دارد

دومین گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور با مردم آغاز شد

استخدام دندانپزشک عمومی در یک مطب شخصی و شیک با لود بیمار بالا در تهران

ریسک پذیری در بین مدیران اجرایی تقویت شود

وزیر کشور حکم جدید صادر کرد

باطن و اصل دین اسلام با وحدت و انسجام گره خورده است/ جهان در بحث معنویات احساس خلأ می کند

ایران در بخش های موشکی و پهپادی قدرت اول منطقه است

دومین گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور با مردم آغاز شد

سرلشکر سلامی به مقام شامخ شهدای تشییع در کرمان ادای احترام کرد

قرایی مدیر روابط عمومی صدا و سیما شد

تأکید بر کارمحوری در تحقق الگوسازی کلانشهر تهران

بودجه سال آینده باید واقعی و بدون کسری بسته شود

دوره مسأله شناسی تربیتی در اصفهان برگزار می شود

تامین اجتماعی با پوشش بیمه ای بهره وری نیروی کار را ارتقا دهد

جزییات مهم دیدار معاون اول قوه قضاییه با وزیر دادگستری عراق

رییس جمهور : از همه مردم دعوت می کنم واکسن بزنند

4 دستور مهم وزیر علوم به روسای دانشگاه ها درباره آموزش حضوری

پیشنهاد جدید سعید جلیلی به رییس جمهور

حواشی جدید رد صلاحیت علی لاریجانی !/ لاریجانی دست از سر شورای نگهبان بر نمی دارد ! / حقیقت پور : شورای نگهبان جرأت داشته باشد !

نتایج انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی تهران اعلام شد+اسامی نفرات اول

منتخبین چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در مشهد رقابت می کنند

وزیر کشور حکم جدید صادر کرد

قرایی مدیر روابط عومی صدا و سیما شد

دومین گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور با مردم

رییسی نقطه مشترک همه مردم ایران این است که ایران همواره با عزت،بالنده و برخوردار از پیشرفت باشد

انصارالله یمن: زوال اسراییل قریب الوقوع است

نگهبان خاطی بیمارستان بافت بازداشت شد

مدیران باید انقلابی فکر کنند و جهادی عمل کنند

آمادگی نمایندگان برای اصلاح قوانین در جهت کاهش پرونده های قضایی

جزییات دیدار وزرای خارجه ایران و ونزوئلا

اورژانس اجتماعی در نهایت منجر به جرم زدایی می شود

وظیفه رسانه ها نقد منصفانه و دلسوزانه/وظیفه مسئولان پذیرش انتقادات و رسیدگی به مطالبات مردم است

دعوای جمهوری آذربایجان و ارمنستان در دادگاه لاهه

سومین سرای محله مناسب سازی شده منطقه 19 افتتاح شد

کشورهای اروپایی کمبود برق را چطور مدیریت می کنند؟

دومین گفت وگوی تلویزیونی رییس جمهور آغاز شد

تاکید فرمانده سپاه استان قزوین بر توجه همگان به تولید

دومین گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور با مردم آغاز شد

ایران در حوزه موشکی و پهپادی قدرت اول منطقه است

دعوت به همکاری 5 عنوان شغلی در یک شرکت مهندسی مشاور در اصفهان

پیشنهاد سعید جلیلی به رییسی در خصوص استفاده از دریا

عاملان و آمران ترور شهید سلیمانی تحت تعقیب ایران قرار دارند

شرایط جدید برای نقل و انتقالات خودرو

تمام حاشیه های احمدی نژاد در دوبی؛ از عکس های یادگاری خاص تا شایعه حضور در غرفه اسراییل

دوره «مهدویت راهبر» در واحد تهران جنوب برگزار شد

اعلام نتایج انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی تهران + اسامی نفرات اول

هشدار درباره پیامدهای اقتصادی رتبه بندی معلمان

تور متفاوت تهرانی ها در جاده چالوس

اعترافات جذاب جیمی فرانتیانو، رییس مافیای لس آنجلس و پدرخوانده واقعی / دفاعیات عجیب آلبرت اشپر در دادگاه نورنبرگ / دستور مخوف شماره 227 و 270 استالین چه بود؟ / معانی جالب زبان بدن ایتالیایی ها / زیبایی های روشنایی های آسمان

نتایج انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی تهران اعلام شد+اسامی نفرات اول

محرومیت زدایی از مناطق محروم مهمترین دستاورد سفرهای استانی

وزیر کشور حکم شهردار گرگان را صادر کرد

حمایت از بخش خصوصی زمینه ساز توسعه همکاری های اقتصادی ایران و ونزوئلا

ضرورت تعیین تکلیف سهم شهرداری از اراضی کاروانسرای مستوفی

تمام حاشیه های احمدی نژاد در دوبی؛ از عکس های یادگاری تا شایعه حضور در غرفه اسراییل

راه سومی هم هست

پیشنهاد سعید جلیلی به رییسی در خصوص استفاده از دریا

گردش نخبگان، ضرورت هر نظام سیاسی است

نیروی انتظامی در هفته ناجا چه کرد؟

وحدت اسلامی یک ضرورت است/ تفرقه عامل شکست خواهد بود

استخدام مسئول امور اداری در کانون تبلیغات توسعه در شیراز

نماز جمعه این هفته تهران برگزار می شود

استخدام کارشناس برنامه ریزی، مهندس شیمی و کارشناس حسابداری در تهران

تاکید قالیباف بر توسعه همکاری اقتصادی ایران و ونزوئلا

عزم جدی شورای شهر ملارد برای حل مشکل آرامستان

شرط حامد کرزای برای به رسمیت شناختن طالبان

مشاوره حقوقی با بهترین وکلا پایه یک دادگستری در داداپ

اصلاح طلبان و فروکش کردن دلسوزی آن ها درباره افغانستان

صلح و عدالت در گرو همکاری سازمان های بین المللی و عدم مداخله منافع قدرت های بزرگ 

صلح و عدالت در گرو همکاری سازمان های بین المللی و عدم مداخله منافع قدرت های بزرگ