موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - فرهاد مجيدي - كميسيون آموزش - لايحه رتبه بندي معلمان - سند تحول بنيادين آموزش و پرورش - مجلس شوراي اسلامي - فوتبال استقلال - ميوه و سبزيجات - كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس - ميليارد تومان - دانشگاه اديان و مذاهب اسلامي - ايرانيان خارج از كشور - وزرات ارشاد - مديركل مديريت بحران - شهردار آستارا - اداره كل راهداري استان تهران - گرنت فناوري - علي جانملكي - امامزاده نورالدين - چنينگ تيتوم - ماهواره ظفر - زيگمار گابريل - رييس نظام پرستاري همدان

مطالب مرتبط:
چرا باید هیچانه ها را بخوانیم؟
ترلان پروانه با استایلی دیدنی و سرلُخت اینستاگرامش را بروز کرد!
چرا بغض عطایی پس از قهرمانی در آسیا ترکید؟
چرا ناصر فریاد شیران استعفای احمد مددی را انکار کرد؟
نقش مساجد در برگزاری مراسم انقلاب قابل تقدیر است
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 شهریور 1400 ساعت 01:052021-09-19فرهنگي

معروفی: شباهت «در کنار پروانه ها» به داستان «پینوکیو»/چرا نقش های منفی جذاب ترند؟


بازیگر سریال «در کنار پروانه ها» گفت: یکی از شیوه های خلق داستان، به تکامل رسیدن یک فرد است.

نمونه به یاد ماندنی اش پینوکیو است.

پسر خوبی که با افراد بد هم مسیر شده و اتفاق هایی برایش می افتد و در نهایت به انسان کامل تبدیل می شود.

- " بروی آنتن می رود.

او پیش از این در سریال هایی نظیر بیگانه ای با من است، مینو و .

بازی کرده است.

با معروفی درباره نقش رهی، حضور در نقش های منفی و مثبت و سرنوشت این شخصیت گفت و گو کردیم.

  ** آقای معروفی شما در ابتدای کار هنری خود دستیار کارگردان بودید.

چطور شد که به سمت بازیگری آمدید؟ بازیگری جذابیت بیشتری برای شما داشت؟ من از همان ابتدا بازیگری هم انجام می دادم و در خوبی" هم در آن دیده شدید بازی در سریال مینو بود.

سریالی که به جنگ از زاویه دیگری می پرداخت.

شما هم در این سریال نقش کنار جاسوس عراقی را ایفا می کردید.

چقدر این سریال و نقشی که بازی کردید در سرنوشت بازیگری تان تاثیر گذار بود؟ قبل از مینو هم بازی کرده بودم اما خب شاید مینو بیشتر دیده شد و از آنجایی که خیلی پراکنده بازی می کردم برای همین خیلی در ذهن ها نمانده است.

اما شاید بیگانه ای با من است که تهیه کننده آن با در کنار پروانه ها یکی است، به دلیل تعداد قسمت های زیادی که داشت بیشتر دیده شد و همین باعث شد نقش رهی که برای دفتر آقای مفید است به من پیشنهاد شود.

  ** بعد از این سریال در سریال بیگانه ای با من است یکی از نقش های اصلی را عهده دار شدید.

سعید فردی بود که شخصیتش در طول داستان به تکامل رسید و از فردی منفی به مثبت تبدیل شد.

در این باره می فرمایید.

شخصیت های داستانی برگرفته از زندگی انسان ها است.

همه آدم ها در طول مسیر زندگی دچار تغییر و تحول می شوند.

چه از خوب به بد و چه از بد به خوب که سعید هم با توجه به اتفاق هایی که در زندگی اش افتاد در مسیری قرار گرفت و با آدم هایی مواجه شد که تاثیر مثبتی روی او گذاشتند و و دیدگاهش رو نسبت به زندگی و جهانی که درش زندگی می کند را تغییر دادند.

به هر حال شرایط باعث شد که این آدم تغییری در زندگی اش رخ دهد.

** شما با اینکه سال ها است در این حرفه فعالیت می کنید به تازگی نقش محوری و قهرمان اصلی سریالی را به عهده گرفتید.

این خواسته خودتان بود یا پیشنهادها شما را به این سمت برد؟ من بیست سالی هست که در این زمینه فعالیت می کنم چه در بازیگری تئاتر و تلویزیون و چه در مستندسازی و برنامه سازی و دستیاری کارگردان.

در این سالها دغدغه اصلی من صرفا بازیگری نبوده است.

اما الان در به صورت" جدی تری ادامه بدم اما این دلیل نمی شود که کارهایی که در گذشته انجام می دادم را دیگر انجام ندهم.

بله می شود گفت خواسته خودم هست که به این سمت بروم.

  ** رهی قهرمان اصلی داستان در کنار پروانه ها است.

پسری که با اینکه سختی های زیادی در زندگی دیده اما همچنان در سختی و خوشی با خداوند صحبت می کند و به عبارتی کفر می گوید.

چقدر این بعد شخصیتی رهی شما را دچار چالش می کرد؟ و چقدر با این موضوع راحت کنار آمدید؟ به نظر من رهی کفر نمی گوید، رهی جوانی است که در آن را" بازی کند.

اتفاقا هر چه از من دورتر باشد بازی کردنش برایم لذت بخش تر است چون قرار است بکوشم دنیای جدیدی بسازم، وهرچه تلاش بیشتری برای رسیدن به آن انجام دهم که بتوانم شخصیتی را خلق کنم که به زندگی من شباهتی ندارد، اتفاقا این چالش لذت بخش تری برای من است.

  ** به طور معمول قهرمان های سریال های تلویزیونی یا باید به شدت مثبت باشند یا به شدت منفی.

اما در مورد رهی یک طور هایی این تعادل حفظ شده است.

چنین موضوعی در فیلم نامه بود؟ نه واقعیت اینطور نیست.

از نظر من خوبی و بدی یک طیف است و مطلقا بد و مطلقا خوب هیچ وقت وجود ندارد.

در زندگی عادی مان هم نمی توانیم بگوییم آن فرد کاملا مثبت است و دیگری مطلقا آدم بدی است و از آنجایی که داستان و فیلم نامه از زندگی روزمره ما برمی آید پس میشود گفت رهی هم از این قاعده مستثنی نیست.

رهی هم انسانی است که خوبی های زیادی دارد و یکی از اینها عشق به خانواده اش است که قابل توجه است.

اما خب حالا یک موارد دیگری در او وجود دارد که از دید دیگران می تواند مثبت نباشد و همین جذابش می کند.

همین پستی و بلندی و سیاهی و سفیدی است که این شخصیت را جذاب می کند و این رنگی بودنش به او کاراکتر می دهد.

این موضوع در فیلم نامه وجود داشت و من به عنوان بازیگر این موارد را دریافت کردم و با استفاده از تجربیات و کمی هم خلاقیت این رهی که می بینید ساخته شد.

** فکر می کنید بازی در نقش های منفی برای مخاطب جذاب تراست یا مثبت؟ قطعا نقش های منفی خیلی جذاب تر است چون نقش  منفی رفتاری را انجام می دهد که خارج از عرف طبیعی و شخصیتی یک جامعه است.

وقتی مخاطب این را می بیند احتمال دارد آن اتفاق و رفتار در ذهنش وجود داشته باشد، اما نتوانسته آن کار را انجام دهد اما برایش جذاب است وقتی فردی این عرف را می شکند میخواهند بدانند که چه اتفاقی برایش می افتد؟ و چه طور با آن کنار می آید؟ و بقیه او را چطور می بینند؟ چون یک کار خلاف واقع و تفکر دیگران را انجام می دهد برای همین است که هیجان انگیز می شود و برای مخاطب جذاب می شود.

از سویی برای بازیگر هم خیلی جذاب است چون دارد کار جدیدی را انجام می دهد و کار سخت تری انجام می دهد چون شاید خودش چنین رفتاری را تجربه نکرده است و باید تخیل کند که اگر این رفتار خارج از عرف را انجام می دهد باید چطور انجامش دهد و چطور با آن برخورد کند و ساختن این دنیا جذاب است برای همین برای بازیگران هم ایفای نقش منفی جذاب تر خواهد بود.

    ** موضوعی که درباره رهی وجود دارد به تکامل رسیدن او تا پایان داستان است و کلیت داستان این سریال تکامل یک فرد را از منفی به مثبت نشان می دهد.

به نظر شما چنین سریال هایی چقدر می توانند در ذهن مخاطب جای خوبی باز کنند؟ موضوع به تکامل رسیدن یک فرد یک مقوله دراماتیک است.

یکی از شیوه های خلق داستان است و نمونه جذاب و به یاد ماندنی اش همان پینوکیو است.

پسر خوبی که با افراد دیگری که بد بودند هم مسیر می شود و اتفاق هاو چالش هایی  برای پینوکیو بوجود می آید که در نهایت آنقدر رشد پیدا می کند که به انسان کامل تبدیل می شود و این نمونه خیلی زیبایی از این نوع شخصیت پردازی است.

برای همین اگر تبدیل به شعار نشود مخاطب دوست خواهد داشت و اگر در این تحول اغراق و زیاده گویی نشود و از جنس جامعه باشد به نظرم تاثیرش را خواهد گذاشت و مردم هم دوست خواهند داشت.

  ** با توجه به اینکه شما هم در سریال بیگانه ای با من است و هم در سریال در کنار پروانه ها هم نقش مثبت و هم منفی را با هم تجربه کردید، دوست ندارید که نقش صرفا مثبت یا صرفا منفی را هم تجربه کنید؟ به نظرم نقش مثبت و منفی صرف وجود ندارد اما واقعا خیلی برای من فرقی نمی کند که نقشی که می خواهم بازی کنم مثبت یا منفی باشد.

مهم این است که آن نقش چه حرفی برای گفتن دارد.

یعنی شخصیتی که به من سپرده می شود چقدر در کلیت داستان قدرت مند و تاثیرگذار است حالا چه مثبت و چه منفی.

درست است که گفتم نقش منفی جذاب تر است اما خب نقش های مثبت قدرت مند هم وجود دارند و همیشه ذهن بازیگر را قلقلک می دهد و دوست داشتنی خواهند بود.

     ** یکی دیگر از ویژگی های این شخصیت این است که با اینکه دارد خلاف می کند اما مخاطب با او همراه می شود و دوست دارد برای مثال دزدی اش انجام شود تا بتواند خواهرش را از زندان آزاد کند.

حین بازی چقدر به این موارد فکر می کردید؟ همانطور که گفتم آدم های صد در صد سیاه و صد در صد سفید وجود ندارند.

رهی رفتارهای خوبی دارد که آدم ها دوستش دارند و آنهم مربوط به خانواده اش و ارزشمند بودن رفاقتش است.

آن بحث خلافی هم می گویید دلیل دارد و اگر هم مردم با دزدی هایش همراهی می کنند به خاطر این است که رهی به آب و آتش می زند تا خواهرش را از زندان آزاد کند، حالا بماند که از راه خلاف دارد انجامش می دهد و این راهی است که آن شخص در آن زمان توانسته انجامش دهد.

همه این خصایص این شخصیت کنار هم گذاشته می شود و برای همین برای مخاطب جذاب می شود و من هم به اینها فکر می کردم و واقعا دوست داشتم که این اتفاق بیفتد.

اگر منفی بود دوست داشتم که منفی دوست داشتنی باشد.

** فکر می کنید شخصیت رهی می تواند روی مخاطب تاثیر بگذارد؟ کار ما قصه گوییست.

ما روایت کننده یک قصه هستیم و داریم رهی را روایت می کنیم که در طی زندگی این اتفاق ها برایش افتاده و باعث شده چنین تاثیرهایی در زندگی اش داشته باشد تا او به آدم بهتری تبدیل شود.

ما باید بکوشیم  اینقدر خوب قصه را روایت کنیم که بیننده را با خودمان همراه کنیم و شاید کسانی ما به ازای رفتارهای آن شخصیت را در خودشان پیدا کنند و فکر فرو بروند.

قرار نیست تاثیر صد در صدی روی مردم داشته باشیم و اگر مردم بتوانند با شخصیت ها کمی همذات پنداری کنند و به فکر وادار شوند یعنی ما موفق شدیم.

** رهی با اینکه در خلوت هایش با خدا صحبت می کند و مدام غر می زند اما از همان قسمت اول دیدیم که مدام یک خواب تکراری از آیه ای از قرآن می بیند و اتفاقا برای خودش هم عجیب است و به مخاطب هم کُدهایی می دهد.

چه زمانی قرار است این راز سر به مُهر او فاش شود؟ ترجیح می دهم درباره زمان فاش شدن این راز نگویم چون قصه به مرور این را می گوید" که قرار است چطور روی رهی تاثیر بگذارد.

  ** شما هم بر این باورید که این سریال اگر در ماه رمضان پخش می شد تاثیرگذاری  بیشتری داشت؟ به هر حال در ماه رمضان سریال ها بیشتر دیده می شود و شاید این نکته مثبتش بود اما چه فرقی می کند چه ماهی پخش شود؟ مهم این است که بیننده کار را ببیند و دوست داشته باشد.

  ** گاهی اوقات مخاطب از اینکه رهی مدام بدبیاری می آورد پا  به پای او غمگین می شود.

از طرفی بیماری قلبی رهی نیز باعث شده این سریال به سریالی تلخ تبدیل شود.

با این موافقید؟ البته خیلی موافق نیستم که سریال تلخی است.

ولی اگر به نظر شما اینطور آمده باید گفت اقتضای داستان همین است و  اشکالی هم ندارد.

ما داستانی داریم که در آن اتفاق های ناگواری برای قهرمان داستان می افتد، که البته نویسنده سعی کرده در کناراین  تلخی، شخصیتی مثل مجید را خلق کند که این تلخی را کمرنگ کند.

** وحید رحیمیان (مجید) بازیگر نقش مقابل شما است.

بازیگری که بیشتر در استندآپ کمدی او را دیده بودیم.

از این همکاری و بازی متقابل راضی بودید؟ قبل از همه حرف ها باید بگویم وحید یکی از دوستان خوب من است و در کل انرژی گروه است و روزهایی که سر صحنه حاضر می شود یک عالمه انرژی خوب با خودش می آورد .

همیشه خندان است و این خنده را به بچه ها سرایت می دهد و همین خیلی قابل تقدیر است.

از هم بازی شدن با وحید خیلی لذت بردم و مردم هم رابطه بین مجید و رهی را دوست داشتند و خوشحالم که توانستیم این رابطه دوستانه را خوب نشان دهیم.

اگر فرصتی پیش بیاید دوست دارم با هم کار کمدی بازی کنیم.

فکر کنم جذاب شود.

  ** با توجه به اینکه کارتان را از دستیاری شروع کردید، در آینده تمرکزتان روی بازی است یا دستیاری یا دوست دارید به کارگردانی فکر کنید؟ همانطور که گفتم کار حرفه ای ام را با دستیاری و بازیگری به طور همزمان شروع کردم و این دو بر هم تقدمی نداشته اما امیدوارم فرصت این پیش بیاید که بتوانم فیلمم را بسازم که یکی از دغدغه هایم است.

** بعد از سریال در کنار پروانه ها دوست دارید چه نقشی و در چه کاری را تجربه کنید؟ دوست دارم اگر کاری پیشنهاد می شود نقش خوبی باشد و باید ببینم چه پیش می آید.

اما در کل به کارهای تاریخی خیلی علاقه دارم وبازی کردن شخصیت هایی مثل خیام، سعدی و کوروش و  .

خیلی برام هیجان انگیز است و ای کاش می شد چنین پیشنهادی داشته باشم.

  ** مدیوم سینما" و تلویزیون و تئاتر چقدر برایتان تفاوت دارد؟ برای من که تفاوتی ندارد .

در کل تفاوتشان در میزان مخاطبان شان است، البته این را هم بگویم که بازیگری در تئاتر را خیلی دوست دارم چون در لحظه داری بداهه بازی می کنی و تماشاچی همان لحظه تو را می بیند و قدرت تکرار نداری.

اما در کل برایم فرقی ندارد کاری که می کنم در کدام مدیوم باشد و سعی می کنم هر کاری که شروع می کنم به نحو احسن انجامش دهم و کار ماندگاری شود و بعد از پایانش حالم خوب باشد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: سریال - بازی - بازیگر - بازیگری - معروفی - دستیار کارگردان - پینوکیو - کنار - پروانه - داستان - به یاد ماندنی - انسان کامل - مینو - منفی - هایی - کارگردان - گفت و گو - بیگانه - جذابیت - سرنوشت - ماندنی - یکی از - دیگری - اتفاق - جاسوس - شباهت - زاویه - عراقی - نمونه - تکامل

آخرین اخبار سرویس:
کارگردان هندی رییس داوران جشنواره برلین شد

برنامه احوال پرسی با اجرای شبنم قلی خانی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هیچ خبرگزاری را رقیب «ایرنا» نمی دانیم

راه یابی آثار یک هنرمند به جشنواره لیسبون

تداوم وزش باد در آبادان+فیلم

فیلم غش کردن سارا روستاپور

کارهای مهم شالویی برای هنرهای تجسمی

پخش «سرجوخه» به تعویق افتاد/ سریالی با موضوع نفوذ اسراییل در جامعه

عکس/ نگین معتضدی با حجاب نصفه و نیمه روی دریا

ویدئو جنجالی آشا محرابی!

نقش ارسطو عامل در فیلم پاکول چیست؟

کتابی که نشانه های ظهور امام زمان (عج) را بیان می کند/ انتظار از دیدگاه شیعه منتشر شد

عابر آب دستگاهی برای سهولت خرید آب تصفیه شده + فیلم

احوال مهران غفوریان پس از عمل قلب از زبان برادرش+ فیلم

افتتاحیه سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه

دعای بازیگران برای سلامتی مهران غفوریان + عکس

دلخوری ترانه سرای «روزگار جوانی» از سازندگان این سریال

کارگردان حس ششم رییس داوران جشنواره فیلم برلین 2022 شد

فیلم| فقط یک قدم تا جهانی شدن «تاج آباد» و «فرسفج»

تقلید ناشیانه مهناز افشار از گوگوش افتضاح شد + عکس

رونمایی فرشته حسینی از لباس عروسش + عکس

«دیپورت» شهید مدافع حرم رونمایی شد/ پیشنهاد حذف دیالوگ جنجالی درباره طالبان + فیلم

ورود خبرگزاری ایرنا و روزنامه ایران به جناح بندی ها ممنوع است

نمایشگاه خوشنویسی هنرمندان قائم شهر

برگزاری دوره تاریخ ادبیات توسط علیرضا نجفی

بازیگر خانم مجری تلویزیون شد

دانلود سریال نیسان آبی قسمت اول با حجم رایگان

هیات امنا بنیاد فارابی معرفی شد

چرا مسئولان ایرانی به شغل داروخانه داری علاقه دارند؟ + فیلم

ورود ایرنا و روزنامه ایران به جناح بندی ها ممنوع است

خبر خوش از بازیگر پرسپولیسی/ عمل جراحی موفقیت آمیز بود

پخش سریال «سرجوخه» به تعویق افتاد

شب های خیمه شب بازی تا 28 مهرماه ادامه دارد/ظرفیت بزرگ پهنه در اجراهای هنری

سریال ساخت ایران 3 کی پخش می شود؟

برگزیدگان جایزه کتاب سال جوانان ایران معرفی شدند

جراحی «مهران غفوریان» موفقیت آمیز انجام شد/ انتقال به بخش طی روزهای آینده

محمد رسول الله مجیدی از آی فیلم پخش می شود + زمان دقیق پخش و باز پخش

لباس عروسی تمام تور فرشته حسینی + عکس

فیلمبرداری «پارانویید» به پایان رسید

جشنواره تیونینگ در نمایشگاه شهرآفتاب آغاز شد + جزییات

چرا سریال «پس از آزادی» به پخش تلویزیونی نرسید؟

درخشش فیلم رضا درمیشیان در هلند/ آقای کارگردان جایزه را به مادرش پیشکش کرد

مستند «نوای جان» کلید خورد

روایت های مطربی باباکرم روی صحنه تئاتر

تبیین راهکارهایی برای علامت گذاری اشتباهات حفظی هنگام مرور + فیلم

استادانی از موسیقی جنوب ایران تجلیل می شوند

عکاس خبرگزاری مهر در میان نفرات منتخب جشنواره مجموعه عکس

جشنواره بازیهای بومی و محلی در نَرماشیر

بهرام رادان فارغ از دنیا+عکس

بعد از دیدن این عکس بمیریم رواست

عکاس خبرگزاری مهر فارس در میان نفرات منتخب جشنواره مجموعه عکس

«آبنبات هل دار» به چاپ بیست وسوم رسید

«عوارض جانبی» محصول تماشاست

تلاش نوید اسماعیلی در تلاش برای رساندن «پاکول» به جشنواره فیلم فجر 40

سینماهای استان فارس احیاء می شوند

عروسک بازی رضا رویگری در سن 75 سالگی

صحبت های مهران غفوریان بعد از بستری شدنش در بیمارستان + فیلم

رضا درمیشیان از هلندی ها جایزه گرفت و آن را به مادر تازه درگذشته اش تقدیم کرد

بازیگران به خیابان های مریوان می روند

اعتراضِ تندِ ترانه سرای «روزگار جوانی»

احمد مهران فر اولین بازیگر «پاکول» شد

آرش معیریان «پلاک 13» را کارگردانی می کند

برادر هوتن شکیبا /عکس

بازیگر و کارگردان با سابقه استان فارس در گذشت

نوید اسماعیلی در تلاش برای رساندن «پاکول» به جشنواره فیلم فجر 40

با بلندقدترین زن زنده جهان آشنا شوید/فیلم

زندگینامه: مل گیبسون (1956-)

مل گیبسون به دنیای جان ویک پیوست

وضعیت بازیگر محبوب پرسپولیسی پس از ایست قلبی

درخواست شاعر افغانستانی از مسئولان ایران

وضعیت بازیگر محبوب پرسپولیسی پس از ایست قلبی

شانس بالای «قهرمانِ» اصغر فرهادی در چهار رشته اصلی اسکار

4 مستند ایرانی به ایدفا دعوت شدند

دانلود سریال نیسان آبی – قسمت 1 کامل و قانونی

امیر مقاره خواننده سریال جزیره شد

تلاش برای آشکار کردنِ زندگی پوشیده بابا طاهر عریان در یک مستند

ورود مل گیبسون به دنیای جان ویک

رییس صداوسیما فیلمنامه سریال ها را می خواند

توقف پخش یک سریال امنیتی

سینماهای فارس احیا می شود/احداث پردیس سینمایی در شیراز

کمدی تاریخ جهان ادامه می یابد | بازگشت مل بروکس

آخرین وضعیت مهران غفوریان پس از عمل جراحی

گزارش جلسات هم نشینی با سوره قدر در انجمن ادبی خوشه چینان وحی

بیوگرافی هو یون جونگ | زندگینامه و بیوگرافی هو یون جونگ مدل و بازیگر کره ای

مراسم افتتاح سی وهشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

فیلمبرداری «پارانویید» تمام شد

پیش فروش بلیط نمایش سنتی دیوان تئاترال آغاز شد

فراخوان شانزدهمین جشنواره تلاوت های مجلسی کردستان اعلام شد

«احوالپرسی» شبکه دو با چهره ها/ آخر هفته ها پخش می شود

رضا درمیشیان جایزه اش را به مادرش تقدیم کرد

استخدام کارشناس فروش تلفنی (حوزه کتاب) در انتشارات ابوعطا در تهران

افتتاح نمایشگاه هنر های تجسمی در دهدشت

گرامیداشت هفته عصای سفید با تجلیل از روشندل حافظ قرآن

امیر مقاره خواننده سریال جزیره شد

هنر باید رکن اول «تمدن سازی اجتماعی» باشد

دانلود قسمت دوم سریال حرفه ای

ویدئو/ حرکات موزون دهه 80 ای ها در تهران؛ «مورچه های بی لباس»!

اعضای هیات امناء بنیاد سینمایی فارابی معرفی شدند

خیران دزفولی پیشگام در مرمت و حفظ آثار تاریخی خوزستان

نگاهی به اِشکال های گفتاری و نوشتاری امروز

معروفی: شباهت «در کنار پروانه ها» به داستان «پینوکیو»/چرا نقش های منفی جذاب ترند؟

معروفی: شباهت «در کنار پروانه ها» به داستان «پینوکیو»/چرا نقش های منفی جذاب ترند؟