مطالب مرتبط:
اجرای طرح پیش فروش ایران خودرو از روز یکشنبه
روند اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی در اهواز +فیلم
طرح پیش فروش جدید ایران خودرو از فردا/ تارا یک ساله با 145 میلیون پیش پرداخت
سامانه الکترونیکی ثبت درخواست نقل و انتقال قضات راه اندازی می شود
اجرای 138 پروژه طرح هادی در لرستان؛ امسال
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 شهریور 1400 ساعت 23:052021-09-18اجتماعي

اجرای طرح سامانه هوشمند رصد هوایی حریم/انتقال انبارهای فروش مواد شیمیایی


مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص حریم تهران، انتقال انبارهای فروش مواد شیمیایی ، آلودگی هوا، حیوانات بلاصاحب و .

توضیحاتی ارائه کرد.

- گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سدمعبر و بساط گستری در برخی از محورهای اصلی شهر مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرد و مدیران شهری برنامه هایی برای مشکل در نظر گرفتند.

اعضای شورای ششم شهر تهران به موضوع ساخت و سازهای غیرقانونی در محدوده حریم انتقاداتی دارند و معتقدند که باید در این زمینه به طور جدی ورود کرد هر چند که برخی از کارشناسان شهرداری تهران" تصمیم گیر نیست.

از سوی دیگر، مشکلات حیوانات بلاصاحب و افزایش جمعیت موش را داشتیم و در حال حاضر نقاهتگاهی هم برای حیونات بلاصاحب در آرادکوه انجام شده است.

یکی دیگر از مشکلات اساسی در تهران، آلودگی هوا و محیط زیست است.

در خصوص آخرین وضعیت رفع آلودگی هوا و آلودگی های محیط زیستی، توسعه انرژی های پاک و تجدیدپذیر، جمعیت موش ها، وضعیت سگ های بلاصاحب، وضعیت حریم، دستفروشی و.

با علی اصغر عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران به گفت وگو نشستیم.

  در خصوص آخرین اقدامات شرکت شهربان و حریم بان توضیح دهید.

برخی از اعضای شورا معتقدند که ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم تهران رخ داده، در این باره توضیح دهید.

  شرکت شهربان در سال 87 براساس مصوبات شورای شهر تشکیل شد و در دی ماه 88 آیین نامه انضباطی چگونگی اعمال نظارت بر ساخت و سازهای شهری به تصویب شورای شهر رسید و بعد از آن در مهر 1390 شورای شهر اساسنامه شرکت شهربان را تصویب کرد.

 اساسنامه شرکت شهربان در شورای شهر اصلاح شد/شهربان به معاونت خدمات شهری منتقل شد در آبان 93 با هدف تحرک بخشیدن به شرکت شهربان و افزایش نقش مؤثر این شرکت در شرح وظایف شهرداری تهران، مأموریت های جدید در حوزه خدمات شهری به شرکت شهربان واگذار و اساسنامه شرکت شهربان در شورای شهر اصلاح شد و براساس اقدامات درنظر گرفته شده، شرکت شهربان با حفظ وظایف محوله در حوزه شهرسازی و معماری از زیرمجموعه شرکت های تابعه معاونت شهرسازی خارج و به معاونت خدمات شهری انتقال پیدا کرد.

   جلوگیری از تخلفات ساختمانی و عملیات عمرانی غیرمجاز/ نظارت بر حفظ ایمنی در حین ساخت و ساز و رفع سد معبر از جمله اقدامات شرکت شهربان برقراری انضباط شهری از طریق همکاری در شناسایی و جلوگیری از تخلفات ساختمانی و عملیات عمرانی غیرمجاز اعم از تفکیک اراضی، تغییر کاربری، حفاری، دیوارکشی، هرگونه عملیات ساخت و ساز خارج از ضوابط و مقررات شهرسازی، نظارت بر حفظ ایمنی در حین ساخت و ساز و رفع سد معبر از جمله سد معبر ساختمانی که در داخل محدوده شهر پس از اخذ مجوز قانونی از شهرداری منطقه و در حریم شهر تهران برابر مقررات توسط این شرکت انجام می شود.

  شناسایی، پیگیری و جلوگیری از سد معبر صنفی و بساط گستری و دوره گردی  همچنین شناسایی، پیگیری و جلوگیری از سد معبر صنفی و بساط گستری و دوره گردی (شبکه متکدیان) از جمله مأموریت های این شرکت است.

البته همکاری در اجرای آرای قطعی کمیسیون های ماده 100 و اجرای تبصره یکم از بند دوم ماده 55 قانون شهرداری ها و تهیه و ارائه گزارش از اقدامات انجام شده به مراکز و معاونت های ذیربط به صورت" موردی و ماهیانه انجام می شود.

اجرای طرح های فصلی و فوریتی در خصوص حفظ نگهداشت کارگاه های ساختمانی برنامه ریزی جهت استفاده از مشارکت های اجتماعی عمومی شهروندان از طریق اطلاع رسانی و آموزش های لازم در راستای وظایف و مأموریت های محوله، اجرای طرح های فوریتی و ضربتی رفع سد معبر، همکاری در اجرای طرح های فوریتی در مناسبت های ملی - مذهبی و اجرای طرح های فصلی و فوریتی در خصوص حفظ نگهداشت کارگاه های ساختمانی و رفع سدمعبر ساختمانی از جمله اقدامات این شرکت است.

  روزانه چه تعداد مأموریت توسط این شرکت در زمینه نظارت بر ساخت و سازها صورت می گیرد؟ انجام روزانه 3500 ماموریت جهت کنترل و نظارت فعالیت های ساختمانی و ساخت و ساز در شهر و حریم روزانه حدود 3500 مأموریت اجرایی در جهت کنترل و نظارت فعالیت های ساختمانی و ساخت و ساز در شهر و حریم و رفع سد معبر انجام می شود.

همکاری و تعامل بسیار مؤثر با مناطق بیست و دوگانه و سایر ادارات و نهادهای مرتبط در حوزه ساخت و ساز و سدمعبر و حضور فعال در طرح های فوریتی و ضربتی از قبیل طرح استقبال از بهار، طرح رفع سدمعبر صورت می گیرد.

 رفع سد معبر در خیابان های اصلی شهر/شیوه های نوین نظارت و کنترل هوشمند البته اقدام به رفع سد معبر در خیابان های اصلی شهر و همکاری برای ساماندهی افراد دستفروش نیازمند هم انجام می شود.

شیوه های نوین نظارت و کنترل هوشمند بر عملکرد اجرایی در راستای ارتقای سطح بهره وری و تحقق اهداف، جلب مشارکت های اجتماعی در راستای پیشگیری از بروز تخلفات، پیگیری جهت تعامل عمیق تر با مناطق و محاکم قضایی جهت معاضدت اثربخشی نیروهای اجرایی از جمله اقدامات شاخص صورت گرفته است.

  در خصوص چگونگی جمع آوری دستفرشان و متکدیان توضیح دهید.

از جمع آوری دستفروشان تا جلوگیری از تخلفات ساختمانی نیروهای اجرایی مستقر در مناطق بیست و دوگانه براساس وظایفی که دارند، انواع سد معبر از جمله دستفروشان، بساط گستران، متکدیان و جلوگیری از تخلفات ساختمانی را انجام می دهند و البته عملکرد این افراد قابل رصد و پیگیری است.

  یکی دیگر از اقدامات عوامل اجرایی شهربان در مناطق بیست و دوگانه، بهبود کیفیت نگهداشت کارگاه های ساختمانی از حفظ ایمنی املاک در حال ساخت، حفظ زیبایی بصری شهری و کنترل عملیات ساختمانی مطابق با ضوابط شهرسازی در کارگاه هاست.

  رفع سد معبر در میدان تجریش، را داشتیم.

در این بخش ها به عنوان محورهای ممنوعه، بساط گستری و دستفروشی در طرح مدیریت سدمعبر در ایام سال 99 مشخص شد و به صورت کامل، محور بساط گستری پاکسازی شد و حدود 600 نفر از دستفروشان و بساط گستران محدوده طرح ساماندهی شدند.

  برای حفاظت و صیانت از  حریم پایتخت چه اقداماتی صورت گرفته است؟ مکاتبه با نهادهای مسوول/جلوگیری از تخلفات ساخت و سازهای غیرمجاز با فناوری های نوین در خصوص پیگیری رفع مشکلات قانونی و مدیریتی حریم از قبیل عدم تدقیق حریم شهرها و روستاها و بروز اختلافات مرزی در جهت تحقق مدیریت هماهنگ و یکپارچه از سوی شرکت شهربان و حریم بان مکاتباتی با اداره کل به عنوان متولی حفظ و صیانت از حریم تهران صورت گرفت.

نامه نگاری هایی هم در این زمینه صورت گرفته است.

کنترل و نظارت مستمر و پایش تحولات با بهره گیری از فناوری های نوین به منظور جلوگیری از تخلفات ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفت.

 اجرای طرح سامانه هوشمند رصد هوایی حریم/سامانه ثبت آنلاین وضعیت و صیانت از حریم شهر/بسیاری از امکانات برای نظارت و حفاظت از حریم، هوشمند شد برای حفاظت از حریم، اجرای طرح سامانه هوشمند رصد هوایی حریم با استفاده از رصد با کوادکوپر، طرح اپلی کیشن اندروید سامانه ثبت آنلاین وضعیت و صیانت از حریم شهر صورت گرفته است و تلاش کرده ایم که بسیاری از امکانات را برای نظارت و حفاظت از حریم، هوشمند کنیم.

  یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در شهرداری، بحث ساماندهی صنایع و خروج آنها بود در این زمینه چه اقداماتی در شهرداری صورت گرفته است؟  بازنگری برنامه جامع آلاینده  با توجه به افزایش قیمت ها در سال جدید و مستندات به دست آمده، قیمت پروژه های برنامه جامع ساماندهی مشاغل و صنوف آلاینده و برنامه ساماندهی مشاغل و صنوف آلاینده به تفکیک مناطق بیست و دوگانه بازنگری و در مرحله برگزاری فراخوان مجدد است.

انتقال باقی مانده انبارهای فروش مواد شیمیایی از محدوده ناصرخسرو به مجتمع مواد شیمیایی کیمیا همچنین براساس بند ج ماده 5 برنامه جامع ساماندهی صنایع، صنوف و مشاغل شهر تهران مبنی بر انتقال مشاغل پرخطر از محدوده های شهری به پهنه های مجاز، انتقال باقی مانده انبارهای فروش مواد شیمیایی از محدوده ناصرخسرو به مجتمع مواد شیمیایی کیمیا انجام گرفت.

شناسایی واحدهای انبار فروش مواد شیمیایی همچنین با مناطق بیست و دوگانه جهت شناسایی واحدهای انبار فروش مواد شیمیایی ضمن طرح موضوع مزاحمت فاقد سابقه در کمیسیون بند 20 و پیگیری اجرای رأی واحدهای دارای سابقه به منظور جلوگیری از گسترش این واحدها در سطح مناطق مکاتباتی صورت گرفت.

البته دستورالعمل سیار و بی کانون در دو بخش تهیه و تدوین شد.

  سالهاست که موضوع تغییر کیوسک های مطبوعاتی در سطح شهر مطرح است اما تاکنون محقق نشده است، در این باره توضیح دهید.

  طرح کیوسک های نوین شهری تهیه شد انجام طرح کیوسک های نوین شهری با همکاری مرکز مطالعات و برنامه ریزی براساس ماده دهم مصوبه ساماندهی صنایع و مشاغل در دست تهیه است.

  در خصوص کنترل جمعیت حیوان های بلاصاحب در شهر چه اقداماتی صورت گرفته است؟  پروژه پژوهشی کنترل جمعیت حیوان های شهری قراردادی با یک شرکت بین المللی در راستای انجام طرح پژوهشی و مطالعاتی و برآورد جمعیت سگ های بلاصاحب در مناطق بیست و دوگانه در سال 98 منعقد شد.

در طرح مذکور، 6 فاز اصلی دیده شده است.

همچنین پروژه پژوهشی کنترل جمعیت حیوان های شهری (موش های شهری و سگ های بدون صاحب) تهیه و پس از اخذ تأییدیه از کمیته پژوهشی در سامانه پژوهش یار ثبت شد.

  سازمان های مردم نهاد اقداماتی در خصوص جمع آوری سگ های بلاصاحب انجام داده اند.

سهم مشارکت شهروندان و سازمان های مردم نهاد در پیشگیری از ازدیاد جمعیت حیوانات شهری چیست؟ نقاهتگاهی برای نگهداری سگ های بلاصاحب ایجاد شد/ زنده گیری و عقیم سازی سگ های بدون صاحب/توسعه و ساخت ساختمان کلینیک جهت استانداردسازی مرکز نگهداری  نقاهتگاهی برای نگهداری سگ های بلاصاحب در منطقه 13 در محدوده پارک سرخه حصار در منطقه 4 در محدوده اراضی تلو در نظر گرفته شده است.

البته پروژه سامانه هوشمندسازی، زنده گیری و عقیم سازی سگ های بدون صاحب و افتتاح سامانه زنده گیری سگ های بدون صاحب را هم داشتیم.

البته توسعه و ساخت ساختمان کلینیک جهت استانداردسازی مرکز نگهداری سگ های بدون صاحب در محدوده آرادکوه را هم داشتیم.

غذارسانی به سگ ها در نقاهنگاه آرادکوه/جلب مشارکت ثمن ها و حامیان حیوانات تأکید کنم به منظور ایجاد شفافیت" و اعتمادسازی بین شهرداری، شهروندان و حامیان حیوانات در زمینه غذارسانی به سگ ها در نقاهنگاه آرادکوه اقدام به جلب مشارکت ثمن ها و حامیان حیوانات دارای صلاحیت کرده است.

  برای کاهش جمعیت موش در سطح شهر تهران چه کرده اید؟  طرح های ضربتی کنترل جمعیت موش در مناطق بیست و دوگانه راسته ها و کانون های وفور موش را شناسایی و بهسازی کرده ایم.

البته طرح های ضربتی کنترل جمعیت موش در مناطق بیست و دوگانه را هم داشته ایم.

  در خصوص رفع آلودگی هوا و آلودگی های محیط زیستی چه اقداماتی انجام داده اید؟ انجام  پروژه اطلس محیط زیست/مرکز پایش آنلاین اندازه گیری آلاینده های محیط زیست/ماجرای کاهش بوی مطبوع به منظور کاهش و رفع آلودگی هوا در اداره کل محیط زیست شهرداری اقداماتی همانند پایش، تجزیه و تحلیل مستمر و پیوسته آلاینده های زیست محیطی (هوا، صوت، آب، خاک، نور و موج) در قالب پروژه به روزرسانی اطلس محیط زیست انجام شد.

البته مرکز پایش آنلاین اندازه گیری آلاینده های محیط زیست را در مجمع آرادکوه در راستای کاهش بوی نامطبوع فرودگاه راه اندازی کرده ایم.

  در خصوص توسعه انرژی های پاک و تجدیدپذیر چه اقداماتی در سطح شهر انجام شده است؟  نیروگاه های کوچک مقیاس در مناطق 19، 17، 16، 5، 2 و یک اجرا شد به منظور توسعه انرژی های پاک و تجدیدپذیر با اولویت سیستم های تولید برق وحرارت خورشیدی نسبت به استفاده از روش های مستقیم، تأمین انرژی در ساختمان ها اقداماتی صورت گرفت.

نیروگاه های کوچک مقیاس در مناطق 19، 17، 16، 5، 2 و یک اجرا شد و در مناطق 4، 13، 12، 11 و 20 هم در دست اقدام است.

همین جا بگویم به نظام نامه نگهداشت آبگرمکن های خورشیدی هم تدوین شد.

  قرار بود برنامه ای برای کاهش برق مصرفی ساختمان های شهرداری صورت گیرد، کار به کجا رسید؟ این اقدامات انجام شده و ما سالانه کاهش برق مصرفی ساختمان ها را داریم.

البته به منظور کاهش سالانه برق مصرفی، تهیه محتوای آموزشی جهت فرهنگسازی، تدوین پیش نویس شیوه اجرای شاخص ها و.

را داشته ایم.

  در زمان شیوع کرونا" چه اقداماتی انجام داده اید؟ تهیه دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده تهیه دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده در مقابله با بیماری کرونا انجام شد.

در این دستورالعمل تمامی مواد شیمیایی و روش های فیزیکی متداول برای ضدعفونی با استناد به فهرست و پروتکل های بین المللی احصا شد.

البته در این دستورالعمل رویکرد اثربخشی، صرفه جویی در هزینه و خسارت به محیط زیست بررسی و به تثبت کاربرد در محیط ها مدنظر قرار گرفته شد.

  انتهای پیام/
کلید واژه ها: مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران - آلودگی هوا - تهران - شهرداری تهران - آلودگی - مواد شیمیایی - مشکلات - مشکل - حیوانات - شیمیایی - شهرداری - سامانه هوشمند - حریم - انتقال - افزایش جمعیت - محورهای اصلی - آخرین وضعیت - مدیران شهری - بساط گستری - خدمات شهری - کارشناسان - غیرقانونی - شهر تهران - محیط زیست - تصمیم گیر - شورای ششم - فروش - مواد - مدیر - شهری

آخرین اخبار سرویس:
طب سنتی / خواص گل گاو زبان

آموزش شیرینی پزی / طرز تهیه کیک شربتی یا کیک باقلوا

آخر هفته در کدام مناطق کشور باران می بارد؟

نقش آفرینی شریان های شهری در نظام برنامه ریزی شهرهای ایران

جدول پخش مدرسه تلویزیونی پنجشنبه 29 مهر 1400

آسمان تهران فردا بارانی است

مهم ترین خبر های حوادثی که در 28 مهر ماه رخ داد

اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در 5 شهر گلستان

بخشنامه استخدام ایثارگران در آموزش و پرورش ابلاغ شد

آموزش مادران برای تحصیل کودکان

تقویم روز و اوقات شرعی گیلان ، 29 مهر 1400

ابلاغ بخشنامه تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران آموزش و پرورش

اوقات شرعی به افق گرگان

پیش بینی هواشناسی در ایران در 29 مهر 1400

اوقات شرعی بیست و نهم مهرماه در سمنان

نصب و راه اندازی 2 دستگاه پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی در انبار نفت شهید زین الدین قم

بخشنامه استخدام ایثارگران در آموزش و پرورش ابلاغ شد

بخشنامه «استخدام ایثارگران در آموزش و پرورش» ابلاغ شد

جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش پنجشنبه 29 مهر 1400

صدور سند برای بستر رودخانه گز وطنا

تمام کارکنان ادارات باید به صورت حضوری سر کار خود حاضر شوند

برخورد قاطع با متخلفان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کرمانشاه

بخشنامه «استخدام ایثارگران در آموزش و پرورش» ابلاغ شد

ممنوعیت برداشت شن و ماسه از رودخانه کلفت فومن

این استان ها برفی می شوند

بخشنامه «استخدام ایثارگران در آموزش و پرورش» ابلاغ شد

استخدام کارمند اداری در شرکت مدیران خودرو در آذربایجان شرقی

اینفوگرافیک | برای جلوگیری از آسیب آلودگی هوا چیکار کنیم؟

ادامه ناپایداری های جوی خراسان شمالی تا صبح فردا

تجلیل از دانش آموزان نخبه زاهدانی

بارش باران پاییزی در خراسان شمالی

تجمع اعتراضی معلمان در سیرجان

بارش باران و آبگرفتگی منازل در گلستان/نیروهای هلال احمر آماده هستند

وزش باد همراه با وقوع تندباد لحظه ای

استخدام ادمین شبکه های مجازی در فروشگاه اینترنتی آچاربان در تبریز

پیش بینی کمینه و بیشینه دمایی بیست و نهم مهر در استان سمنان

فوت 12 هزار نفر در استان البرز از ابتدای سال جاری

استخدام مشاور آموزشی با بیمه، پاداش و پورسانت در آکادمی زیبایی کارما

استخدام کارشناس بازرگانی داخلی در شرکت احیاء طبیعت ناب البرز در قزوین

استخدام نقشه کش (نقشه بردار) با بیمه تکمیلی در رایان خاورمیانه ایرانیان

مهم ترین خبر های حوادثی که در 28 مهر ماه رخ داد

استخدام کارشناس دفتر فنی در یک شرکت معتبر در آذربایجان شرقی

ضرورت واکسیناسیون کارمندان در گیلان

استخدام بازاریاب با بیمه در شرکت پردیس پخش پایدار در اصفهان و حومه

تخفیف بیمه شخص ثالث انتقال می یابد؟

استخدام مهندس الکترونیک در شرکت مهندسی سازگان ارتباط در پردیس تهران

کنترل ترافیک هوایی منجر به تامین امنیت جاده های آسمانی می شود

سمنان تا 10 درجه سانتی گراد سرد می شود

خراسان رضوی پیشتاز ارائه آموزش های فنی و حرفه ای کشور است

گسترش رشته های مهارتی اولویت آموزش و پرورش خراسان رضوی است

هشدار سازمان هواشناسی به دامداران و باغداران

مخبر: کمبود واکسن در کشور وجود ندارد

ادامه روند واکسیناسیون دانش آموزان در خرمشهر

کمک های مردم آبادان به مناطق زلزله زده اندیکا ارسال شد

تجلیل از پیشکسوتان کنترل پرواز در شیراز

برخورد قضایی با عاملان و مسؤولان برداشت غیرمجاز از معادن روستای کلفت فومن

کیف دوشی، کیفی که هرگز از خرید آن پشیمان نمی شوید!

چند درصد دانش آموزان دز اول واکسن را زدند؟

افتتاح طرح های خدمات شهری منطقه21 با حضور معاونین شهردار تهران

آموزش و پرورش: تاکنون بیش از 70 درصد دانش آموزان واکسینه شده اند/ خانواده ها برای بازگشایی مدارس همکاری کنند

تجلیل از موکب داران حسینی در شیراز

کشاورزان و گلخانه داران نسبت به برودت هوا ، تمیهدات لازم را به کار گیرند

جذب نیرو در شهرداری تهران ممنوع شد

نبود راه دسترسی مناسب، مشکل اصلی روستای سیجان گالیکش

ضرورت نصب علائم هشدار در مناطق پرخطر برای آگاهی گردشگران

برخورد قاطع با متخلفان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کرمانشاه

چشم انتظاری برای حل یک مشکل ترافیکی در بیرجند

عکس های خلاقانه و جذاب

امضای تفاهم نامه دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) با پلیس راهور

استخدام مدیر مالی در شرکت آریا کیان سپهر در تبریز

چشم انتظاری برای حل یک مشکل ترافیک در بیرجند

انتشارات خیلی سبز در بانک کتاب بیستک

طوفان گردو خاک شمال سیستان و بلوچستان را فرا می گیرد

انسداد آزاد راه تهران- شمال تا 6 روز دیگر

دمای هوای ایلام فردا(29 مهر ماه) 2 درجه افزایش می یابد

تصاویر/ گردو تکانی (برداشت گردو) در حاشیه زاینده رود

زاکانی: جذب نیروی انسانی جدید در شهرداری تهران ممنوع است

بارش های پاییزی مهمان آخر هفته آسمان مازندران

توزیع 500 بسته لوازم التحریر و مواد غذایی بین مددجویان بهزیستی قم

تداوم وزش باد و تلاطم دریا در بوشهر

آموزش حضوری در خراسان جنوبی براساس مصوبات ستاد ملی کرونا

افتتاح اورژانس اجتماعی دانش آموزی در آذربایجانغربی

پیش بینی جدید آب و هوا تا 30 مهر/ هشدار بارش برف و یخبندان در شهرها

استخدام نگهبان با بیمه، ناهار، پاداش، سرویس در کمالشهر کرج

ورود کامیون به قره باغ آذربایجان ممنوع شد

مسیر دوچرخه در اراضی عباس آبادخط کشی شد

تصاویر پاییزی جذاب از کلاردشت در 27 مهر 1400

استخدام حسابدار با بیمه در شرکت جاده رانان ایمن ساز نصف جهان در اصفهان

افتتاح اولین مرکز جامع مشاوره تخصصی خانواده در البرز

طرح پژوهشی پیامدهای تربیتی گسترش فضای مجازی در شرایط کرونا اجرایی می شود

ملاک مدارس برای بازگشایی مصوبات ستاد ملی کرونا است

تصاویر| چشم پوشی بر دو هزار سال تاریخ قلعه دختر

پروتیینی که به حفظ تعادل مغز کمک می کند

برف و یخ بندان در چندین استان/هشدار سازمان هواشناسی به دامداران و باغداران

احتمال ریزش و سقوط سنگ در محورهای کوهستانی مازندران/ ترافیک مهمان پایان هفته شمال

برف و یخبندان در چندین استان/هشدار سازمان هواشناسی به دامداران و باغداران

یوزپلنگی به نام هرب مقابل دوربین تله ای قرار گرفت

خیزش گردوغبار موقت و محلی در آبادان

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی آبان ماه

آمار 70 درصدی واکسیناسیون دانش آموزان در کشور | کدام استان ها بیشترین و کمترین آمار را دارند؟

اجرای طرح سامانه هوشمند رصد هوایی حریم/انتقال انبارهای فروش مواد شیمیایی

اجرای طرح سامانه هوشمند رصد هوایی حریم/انتقال انبارهای فروش مواد شیمیایی