مطالب مرتبط:
وبینار «بررسی ویژگی های کارشناسان دینی در برنامه های خبری و تحلیلی» برگزار می شود
باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی در انتظار اعتبارات 1400/ تدارک 972 برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس
تدارک 700 برنامه در کهگیلویه و بویراحمد ویژه هفته دفاع مقدس
برنامه اردویی نفت آبادان مشخص شد
آمادگی دانشگاه شریف برای آموزش حضوری در نیم سال جدید
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 شهریور 1400 ساعت 15:102021-09-18سياسي

پایان تدوین برنامه درسی غیر حضوری


رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از اتمام تدوین «برنامه آموزش غیر حضوری» خبر داد.

- رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از اتمام تدوین برنامه آموزش غیر حضوری خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، شورای پیگیری اقدامات تحولی با حضور رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مدیران و معاونین این سازمان برگزار شد.

دکتر حسن ملکی، از اتمام برنامه آموزش غیر حضوری ، ابراز خرسندی کرد و گفت: بسیار خوشحالم که پس از تلاش بی وقفه همکاران، امروز توانستیم این برنامه را پس از پیگیری و تلاش بی وقفه، به اتمام برسانیم لذا صمیمانه از همکاران برای ارائه این کار ارزشمند متشکرم.

او افزود: زمانبندی کارها یکی از امور مهم است و باید هر اقدام، در پایان مشخص شده، به اتمام برسد زیرا اگر طبق زمانبندی پیش نرویم، عملا کارها دچار مشکل خواهد شد البته خدا را شاکرم که با حضور کارشناسان قوی و بصیر، کارها دنبال می شود.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح کرد: ما دو بسته تحولی شامل برنامه ویژه مدرسه به نام بوم و بسته تحول شبکه ملی رشد را باید دنبال می کردیم.

در مسیر بسته تحولی برنامه ویژه مدرسه، بنا بر این شد که باید هفته ای دو ساعت را در جدول دروس بگنجانیم زیرا تا زمانی که این روند را دنبال نکنیم، هیچ کدام از کارها به نتیجه نخواهد رسید.

راجع به برنامه ویژه مدرسه، پیشنهاد من این بود که در این برنامه، باید نظیر سایر برنامه های درسی که در مدارس تدریس می شود، برخورد کنیم.

به این معنا که برنامه درسی و محتوا با ماست و بعد اجرایی، بر عهده معاونت های آموزشی قرار دارد لذا لزومی ندارد ما، وارد عرصه اجرا شویم و نباید اجازه بدهیم که نقش معاونت ها با یکدیگر تداخل داشته باشد.

ملکی ادامه داد: به نظر من، برنامه ویژه مدرسه دارای یک محدودیت ذاتی است زیرا نظام تعلیم و تربیت ما یک نظام متمرکز است به همین خاطر ایجاد یک قطعه غیر متمرکز، دارای انتقاداتی است و این مشکل ذاتی به شمار می رود زیرا در نظام درسی متمرکز، درخواست اجرای دو ساعت غیر متمرکز، خواسته ای خوب اما غیر منطقی است.

با این وجود از آنجایی که این امر، یک بخش قانونی است، باید اجرا شود، زیرا ما سرباز این بخش هستیم و تخلف از قوانین جایز نیست لذا باید وظیفه خود را در ارتباط با اسناد و برنامه های درسی تعریف کنیم.

او افزود: در شبکه ملی مدارس ایران یا رشد، کارهای بسیار خوبی انجام شده و گزارش اقدامات قابل توجه است.

در واقع شبکه ملی رشد امروز قدرتمند، و دارای ظرفیت بالایی به شمار می رود که کاملا قابل دفاع است.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، خاطر نشان کرد: در بدنه نظام آموزش، یک بسته تحولی به نام خوانا وجود دارد که در معاونت آموزشی ابتدایی پیگیری می شود و باید تعیین تکلیف شود.

بخش تربیت معلم چند ساحتی نیز باید با برنامه درسی چند ساحتی قرابت داشته باشد زیرا معلم ها باید این برنامه ها را تدریس کنند و ماموریت دانشگاه فرهنگیان غیر از این نیست بنابراین برنامه ریزی جداگانه این دو بخش مشکل ساز است لذا بر روی تعیین تکلیف این بخش تاکید داریم.

ملکی بر لزوم توجه به برنامه های موازی تاکید کرد و گفت: من معتقدم که ما باید در برابر حرکت های غلط بایستیم و با طرح های خوب در هر کجا که باشد، همراهی داشته باشیم.

او ادامه داد: برنامه درسی غیر حضوری برای دوره ابتدایی و متوسطه، انجام شده که بسیار مایه خرسندی است.

این کار از بعدهای مختلف جای تشکر دارد؛ اما با ارسال این برنامه باید روی برنامه ها تازه تمرکز کنیم.

آنچه که امروز آغاز شده است اشاعه برنامه درسی غیر حضوری است که باید بر روی آن تمرکز کنیم زیرا این بخش را نمی توان تنها توسط یک دفتر یا فرد انجام داد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تاکید کرد: در این مسیر ما باید به معلمان، دانش آموزان و اولیاء محتوای این برنامه و چگونگی آن را معرفی کنیم.

به این معنا که برای اقشار مختلف چه بودن این برنامه، چرایی آن و چگونگی تدریس آن و وظایف هر قشر را مشخص کنیم زیرا مخاطب ما در این برنامه دانش آموزان نیستند بلکه مثلث معلمان، والدین و مدیر مدرسه است و دانش آموز از طریق این مثلث تحت تاثیر تربیتی قرار خواهد گرفت لذا پیچیدگی و حساسیت کار نیز همین است.

در این روند ما باید به نحوی مثلث را هدایت کنیم که این افراد، بدانند چگونه با دانش آموز برخورد کنند البته من معتقدم تا حدود زیادی این امر محقق شد.

البته اگر قید زمان و محدودیت نبود، امکان ارائه بهتر این برنامه نیز وجود داشت اما باید در کارهایمان به زمان توجه کنیم زیرا زمانبندی امر بسیار مهمی است لذا ایده آل گرایی بدون توجه به زمان مانند نوش داروی پس از مرگ سهراب است.

ملکی خواستار تشکیل کارگروهی در راستای اشاعه و آموزش معلمان شد و گفت: در این مسیر دو کار گروه باید به موازات یکدیگر در بخش اشاعه و آموزش معلمان فعالیت کنند.

ما با اشاعه به مفاهمه می رسیم؛ اما علم و دانش معلم با اشاعه انجام نمی شود زیرا آنچه که معلم را دانا و ماهر می کند، دوره آموزشی است اما از آنجایی که امروز امکان آموزش حضوری نیست باید از امکانات مجازی و غیر حضوری بهره مند شویم لذا باید از ظرفیت بالای دفتر رشد، در این مسیر استفاده کنیم.

لازم است که از این نقطه دو کارگروه کار خود را آغاز کنند و بر روی دو موضوع اشاعه و آموزش معلمان به شکل اضطراری فعالیت کنند تا بتوانیم تا شروع مدارس کاری ضربتی انجام دهیم البته منظور من اتمام کار، طی یک هفته نیست بلکه آغاز کار است زیرا اشاعه و آموزش را باید در کل سال داشته باشیم.

آنچه که مد نظر من است، برنامه عملیاتی برای این اقدامات است تا کار پس از دریافت نظرات پخته و کامل شود.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام حمید محمدی، مشاور عالی رییس سازمان، ضمن تشکر از برنامه آموزش غیر حضوری به ارائه راهکارهای اشاعه پرداخت و گفت: تولید یک تیزر تلویزیونی برای جلب توجه مخاطبان، می تواند در این بخش بسیار موثر باشد.

ابلاغ بخشنامه و شیوه نامه توسط سرپرست وزارت آموزش و پرورش، تبیین روند و چگونگی، چرایی و کیفیت اجرای این برنامه به استان ها، تبیین این الگو در جلسه معاونین استان ها و تبیین در شورای آموزگاران و معلمان بخش دیگری است که می توان در بخش اشاعه دنبال کرد.

او افزود: برگزاری جلسات آموزش ضمن خدمت برای آموزش معلمان نیز راهکار دیگری است که امروز زیرساخت آن توسط فضای مجازی کاملا وجود دارد و می توان به راحتی آن را تکثیر کرد.

وارد کردن این بخش به شاخص های ارزیابی، تخصیص صفحه ای مشخص در سایت سازمان به این بخش و یک نشست خبری مختص این برنامه در کنار بارگزاری مطالب مرتبط در شبکه رشد، نیز می تواند در بخش اشاعه بسیار مفید عمل کند.

بررسی روند اجرای فاز نخست رمزینه های سریع پاسخ دکتر علی محبی قائم مقام رییس سازمان نیز در بخش دیگری از این جلسه، درباره رمزینه های سریع پاسخ به ارائه گزارشی پرداخت و گفت: راهکارهای مختلفی برای بخش رمزینه های سریع پاسخ ارائه شد و ما ابعاد مختلفی را در این مسیر مد نظر قرار دادیم که در نهایت نحوه استفاده از رمزینه ها، به دفتر انتشارات ارائه شد و قرار شد که بارگزاری آن انجام شود.

در این مسیر در ابتدای هر کتاب، رمزینه ها بارگزاری شده است و دانش آموزان و معلمان در گام نخست، می توانند با نحوه کار این بخش آشنا شوند.

او ادامه داد: اگر گام دوم کتاب الکترونیک محقق شود، این اشکالات کوچک نیز برطرف می شود و دانش آموز با یک محتوای تعاملی یادگیرنده برخورد خواهد کرد که در مرحله بعد انجام خواهد شد.

محمد ابراهیم محمدی مدیرکل انتشارات و فناوری آموزشی نیز گزارشی از روند کتاب الکترونیکی ارائه کرد و گفت: فاز نخست این بخش انجام شده و فاز دوم نیز در دست انجام است لذا تقریبا می توان گفت که کار انجام شده است البته لازم است که در این مسیر یک کمیته ویژه داشته باشیم تا بتوانیم کار را به همین شکل ادامه دهیم.

دکتر ملکی نیز بیان کرد: نوعی غنی سازی و بهسازی کتاب های درسی در این بخش باید انجام شود و تاکید ما بر این است که کارگروه در این مسیر احیا شود تا روند اقدمات به سمت جلو حرکت کند.

دکتر محبی نیز بیان کرد: فاز نخست بخش فنی و حرفه ای، و 126 کتاب این بخش اجرا شده است لذا پس از بررسی نرم افزاری امکان اجرا دارد اما در فاز دوم، قدری نگاه ها دارای تفاوت است و فاز دوم که شامل کتاب تعاملی است، نیازمند توجه بیشتری است و به تامل عمیقتری نیاز دارد.

او به ارائه گزارشی از روند اشاعه و آموزش برنامه درسی آموزش غیر حضوری پرداخت و بیان کرد: لازم است که در دفتر تالیف گروه تربیت معلم را که دارای کارشناس هست، احیا کنیم تا متولی خاص خود را در این بخش داشته باشیم.

محبی ادامه داد: رفتن از کتاب محوری به سمت بسته آموزشی، امر مهمی است که سعی کردیم که به وسیله هایپر لینک ها، آن را مدیریت کنیم، به همین خاطر، در این بخش نیز کار سنگینی پیش رو داریم و باید محتواهای آموزشی این بخش را تقویت کنیم.

بدیهی است که این کار بی عیب و نقص نیست اما تلاشی شبانه روزی در این عرصه انجام شده است و بر مسئله گرافیکی و زیبایی آن نیز، تاکید ویژه ای را دنبال کردیم.

در بخش دیگری از این جلسه معصومه نجفی پازوکی، سرپرست دفتر تالیف نظری، گزارشی از روند کار انجام شده ارائه کرد و گفت: از آنجایی که رویکرد ما در این بخش خاص است، این کار را می توان آغازی در این قسمت دانست زیرا اگر در قسمت اشاعه و تربیت معلم خوب عمل نکنیم، کار ابتر باقی می ماند لذا یک الگویی در این بخش آماده شده است.

افشار بهمنی، مدیرکل دفتر تالیف فنی و حرفه ای و کاردانش نیز، در این بخش به توضیح اقدمات انجام شده پرداخت و گفت: 22 برنامه در نگاشت اول استخراج شد، که بر اساس گفتمان هایی که انجام شد، نیاز به اصلاحیه هایی داشت.

طبق ارزیابی ما، تا پایان هفته برای رشته های پر مخاطب، می توانیم کار را ارائه کنیم البته ممکن است 5 تا 10 رشته را تا اواسط هفته آینده بتوانیم آماده کنیم.

تشکیل دبیرخانه دائمی برای جشنواره تولید محتوا در بخش دیگری از این جلسه محمد ابراهیم محمدی مدیر کل انتشارات و فناوری آموزشی به ارائه گزارشی مفصل از جشنواره تولیدات الکترونیک پرداخت و گفت: پیش بینی ما دریافت بیش از 15 هزار اثر در جشنواره تولید محتوا است.

بر همین مبنا و با توجه به اینکه محتوا برای ما مهم است، شاید لازم باشد که در این بخش، یک دبیرخانه دائمی داشته باشیم.

در بخش دیگری نیز می توان به معلمان توانمندی که ثابت شده اند، سفارش تولید محتوا بدهیم و از این بخش به عنوان یک مشوق استفاده کنیم.

حسن مظاهری دبیر شورای هماهنگی علمی نیز، بر لزوم برگزاری جلسه مشترک با متولیان شبکه شاد تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه برنامه شاد نقش مهمی در بخش برنامه ریزی درسی دارد، لازم است که از آخرین دستاوردها و ظرفیت های ایجاد شده در این بخش مطلع شویم تا بتوانیم مبتنی بر آن به پیشبرد برنامه های سازمان بپردازیم.

در بخش پایانی این جلسه، حسن ملکی به جمع بندی مباحث مطرح شده پرداخت و گفت: پیشنهاد من این است که برای امر اشاعه و آموزش یک کارگروه داشته باشیم زیرا این دو بخش کاملا به یکدیگر مرتبط هستند البته ضروری است که به شکل جهادی و با توجه به محدودیت زمان در این بخش اقدام کنیم.

او افزود: ارائه تولیدات به استان ها و نحوه آن، توسط سرپرست آموزش و پرورش و همراه با سایر تولیدات خواهد بود زیرا با این روش، استان ها بیشتر به تولیدات توجه خواهند کرد ضمن اینکه تمام محتوا وارد شبکه شاد نیز خواهد شد.

در بخش رمزینه های سریع پاسخ نیز خوشبختانه به نقطه ای امیدبخش رسیده ایم اما ضروری است که این بخش را تحت نظارت مداوم داشته باشیم تا هم 25 درصد، فاز نخست برای ابتدای مهر به شکل مطمئن ارائه شود و در دسترس دانش آموزان باشد.

در گام بعدی نیز باید، این روند ادامه پیدا کند به همین خاطر لازم است که برای فاز دوم از هم اکنون مشغول به کار شویم زیرا جای انقطاع وجود ندارد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، تصریح کرد: برای هماهنگی با برنامه شاد لازم است که روسای گروه ما با مسئولان شبکه شاد، یک جلسه داشته باشیم تا این تعامل به شکل درست ایجاد شود.

در این مسیر باید نسبت شاد با شبکه ملی رشد و تولیدات ما کاملا شفاف سازی شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، ملکی خاطر نشان کرد: باید یک الگوی ارتباطی مناسب برای همراهی با استان ها طراحی کنیم زیرا این امر بسیار مهم است البته مذاکراتی نیز در این راستا انجام شده است که کاملا نوید بخش است.

همچنین لازم است که گروه تربیت معلم دفتر نیز احیاء شود و به شکل قوی کار را شروع کند.

جشنواره تولید محتوای الکترونیکی، بخش بسیار مهمی است زیرا تولیدات این بخش کاملا به مصرف می رسد.

در این عرصه حضور معلمان امر بسیار مهمی است و می توان این تولیدات را در بخش های مختلف مورد استفاده قرار داد لذا من با تشکیل یک دبیرخانه دائمی در این بخش کاملا موافق هستم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: برنامه - آموزش - وزارت آموزش و پرورش - غیر حضوری - رییس سازمان - برنامه ریزی - اتمام - حضور - سازمان - آموزش و پرورش - وزارت آموزش - حضوری - آموزشی - تدوین - پژوهش - رییس - پیگیری - برنامه درسی - کارها - پایان - وزارت - پرورش - کارشناسان - وقفه - تلاش - ارزشمند - اقدامات - برگزار - مدیران - یکی از

آخرین اخبار سرویس:
نگاه ناتنی به فرهنگ اردبیل/گردشگری سنتی تحول آفرین نیست

سوال جمهوری اسلامی از دولت رییسی | jتاخیر بیش از حد معمول شده است

ثبت اموال مسئولان را اجباری می کنیم

ناچیز بودن حق الزحمه دستیاران /این دانشجویان تحت فشار روحی و روانی هستند

وحدت پیشکش ؛ فقط سر هم را نبرید!

دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت آغاز شد

تاکید آیت الله اعرافی بر سیاست تبدیل ناپذیر و راهبردی وحدت گرایی، تقریب مداری و تمدن سازی حوزه های علمیه

نشست سیره تربیتی نبوی برگزار می شود

واکنش یک چهره اصولگرا به اظهارات رییسی درباره برجام/ دولت در همین فاصله کوتاه کارنامه خوبی ارائه داده !

تشکیل اتاق عملیات تخریب دولت و مجلس انقلابی

ورود محموله جدید 6 میلیون دوزی واکسن کرونا به کشور

الیگودرز به یک شهرستان تمام الکترونیک تبدیل می شود

تصاویر| بزرگداشت پاتریس لومومبا

لزوم حضور فعالانه و کنشگرانه در فضای مجازی

لزوم تسهیل در شرایط فعالیت بخش خصوصی

می توانیم تجربه خود برای مقابله با تحریم را با ونزوئلایی ها به اشتراک بگذاریم/ ارتباط سیاسی دو کشور در زمینه اقتصادی ثمر خواهد داد/ دیگر معطل برجام نخواهیم ماند

محموله 6 میلیون دُزی واکسن کرونا وارد کشور شد

وحدت پیشکش ؛ فقط سر هم را نبرید!

تجمع کارگران اردبیلی در آستانه سفر رییسی

دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت آغاز شد

بازدید وزیر امور خارجه ونزوئلا از مدرسه ناصریه اصفهان

سوال جمهوری اسلامی از دولت رییسی | تاخیر بیش از حد معمول شده است

ناچیز بودن حق الزحمه دستیاران /این دانشجویان تحت فشار روحی و روانی هستند

رونده «منظر تاریخی هگمتانه» در دست بررسی است

چگونگی یادکرد پیامبر(ص) در ادبیات فارسی

سوال جمهوری اسلامی از دولت رییسی | jتاخیر بیش از حد معمول شده است

نژاد جدید بز ایرانی در قامت یک الاغ!

بیش از 10 عنوان برنامه هنری طی هفته وحدت در خراسان جنوبی برگزار می شود

فهرست پرواز های فرودگاه اصفهان در روز پنجشنبه 29 مهر 1400

دیدار نماینده ویژه رییسی با هیأت طالبان در مسکو !

این اقدامات نشاط را در شهر بالا می برد!

جنجال های یک مصوبه محرمانه

وحدت به معنای تحمل آرا و شنیدن نظرات مختلف است

مذاکره، اقتصاد و آمریکوفیل های تقلیل گرا

ویدئویی از تبلیغ حجاب که خبرساز شد + فیلم

منابع عراقی: هیچ نشستی بین گروه های شیعه و پسر آیت الله سیستانی در نجف برگزار نشده است

تحقق وعده های سفرهای استان موجب امیدآفرینی بیشتر می شود

یازدهمین همایش ملی ابوالفضل بیهقی

انتصاب مدیرعامل موسسه همشهری

امنیت کشور براحتی به دست نیامده است

شانزدهمین جشنواره تلاوت های مجلسی قرآن استان اصفهان در کاشان برگزار شد

چرا رییسی دوست ندارد منتسب به اصولگرایان شناخته شود؟

توافق ایران و روسیه برای همکاری نظامی دریایی

تکذیب نشست گروه های سیاسی عراق با فرزند آیت الله سیستانی

از وجدان چه می دانیم؟

فیلم/فروش روغن بنفشه در مقابل مجلس

چرا یوسف اسحاق پور به زبان دیگران نوشت؟

دهمین رزمایش «فداییان حریم ولایت» با رمز یا محمد رسول الله (ص) آغاز شد

اقدامات پیامبر(ص) در تحقق وحدت اسلامی/ جذب حداکثری با خُلق نیکو

امیرکبیر نتوانست در سیاست خارجی تاثیرگذار شود/ آرزوی تبدیل ایران به کشور توسعه یافته به دلیل دشمنی های استعمارگران محقق نشد/ اهل مماشات نبودن صداعظم دوران صدارتش را بسیار کوتاه کرد

پیام تبریک سرلشکر باقری به همتایان خود در کشورهای اسلامی

پیام مهم هفته «وحدت اسلامی» چیست؟

امروز؛چهارمین دوره جایزه مصطفی

اختلاف افکنی مذهبی ترفند استکبار جهانی است

واکنش آیت الله جنتی به مذاکرات ایران و عربستان

عناوین صفحه اول روزنامه های صبح امروز پنجشنبه

شهیدمحمدکریم گودرزی: با کفر بجنگید

هاشمی طبا: از نظر صداوسیما حمله به سفارت عربستان هم به دستور روحانی بوده!/ تا وقتی حکمرانی ایرانی ایدئولوژیک است، با همسایگان مشکل داریم

گفت وگوی دادستان کل کشور با جمعی از کارآموزان قضایی

12 هکتار از اراضی ملی شهرستان آمل با ورود دستگاه قضایی آزادسازی شد

دهمین رزمایش اقتدار هوایی در گستره کل کشور

گزارش تاریخ|آمریکا پس از کودتای 28 مرداد چگونه توانست بر نفت ایران مسلط شود؟

نوبت ابتکار و زنگنه رسید

تقویم تاریخ؛ از ارتحال آیت الله مهدوی کنی تا اختراع لامپ توسط ادیسون

سردار باقری در مسکو؛ ایران و روسیه در مسیر توسعه همکاری های دفاعی

معنویت و اخلاق نبوی نیاز اصلی جامعه/فرهنگ رفق و سازش نهادینه شود

تهدید مجری صداوسیما به دلیل دفاع از رسمی شدن برگ سبز خودرو/ وقت و هزینه مردم برای انحصارطلبان هیچ ارزشی ندارد!

بازگشت جامعه روحانیت به سیاست

طالع بینی متولدین 29 مهر؛ جشن تولدی در کوه

29 مهر؛ در تاریخ چه گذشت؟

ویدئو/ امیر تتلو عده ای را بی شعور خطاب کرد!

آینده برای کدام مشاغل است؟

لزوم رعایت الزامات طرح جامع شهری توسط شهرداری های ایلام

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره خبر منتسب به اتباع افغانستانی

همه در مقابل توطئه های استکبار جهانی هوشیار باشیم

پیام سرلشکر باقری به همتایان خود در کشورهای اسلامی

عکس/ هدیه سرکنسولگری ایران به مقام طالبان

دلیل تاخیر دولت رییسی در آغاز مذاکرات وین چیست؟

رییس جمهور برزیل با اتهام جنایت علیه بشریت روبروست

برخی مدیران برای سفرهای خارجی 16 میلیون حق مأموریت می گیرند

ویدئو | اولین خلبان شهید دفاع مقدس را بشناسید

نمونه های عملی وحدت را در جامعه به نمایش بگذاریم

چشم انداز یا سرنوشت یک شهر!

واکشن کیهان به تصویب طرح صیانت از فضای مجازی

اهدای 20 دستگاه دوچرخه در پایگاه های واکسیناسیون کرونا درشیراز

مدیرعامل ایرانسل: ایستگاه بعدی ایرانسل، نسل 5.5 تلفن همراه است

نقدهای یک روزنامه به مصاحبه تلویزیونی رییس جمهور/ سوالهای واقعی مردم مطرح نشد

بزرگترین شهرستان استان اداره اوقاف ندارد/ امام جمعه دهلران: توجیه مدیران استانی را نمی پذیریم

کیهان راز طرح صیانت از فضای مجازی مجلس را فاش کرد

گروه «منتظران ظهور» به زندان فارس رسید

فروش روغن بنفشه در مقابل مجلس

کیهان راز طرح صیانت از فضای مجازی را فاش کرد: نباید اجازه داد انتخابات 1396 تکرار شود!

سبک زندگی در چین، سیستم های گرمایشی(1)

بسیج یک نهاد اجتماعی با ابعاد متعدد است

از بهبودی 220 میلیون بیمار کرونایی تا موج جدید شیوع کرونا

تصاویر| در دیدار اعضای جامعه روحانیت مبارز با رییسی چه گذشت؟

فرشته حسینی از لباس عروس شیشه ای و پرنسسی جدید خود رونمایی کرد!+ عکس

تصاویر| آیین تودیع و معارفه شهردار قزوین

تشکیل شورای عالی مقاومت ملی برای تامین امنیت در افغانستان

پیام تسلیت مریم امیرجلالی به مرجانه گلچین /عکس

پایان تدوین برنامه درسی غیر حضوری

پایان تدوین برنامه درسی غیر حضوری