مطالب مرتبط:
شرایط برگزاری کلاس های نیم سال اول دانشگاه معارف اسلامی اعلام شد
329 گروه جهادی بسیج برای واکسیناسیون روستاها و مناطق سخت عبور هرمزگان پا به کار شدند+عکس
برگزاری موفق آزمون EPT در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان
آغاز کلاس های مجازی نیمسال اول دانشگاه معارف اسلامی
تکمیل واکسن شرط حضور دانشجویان در کلاس ها و خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 شهریور 1400 ساعت 10:002021-09-18دانش

گزارش ایسنا از روند واکسیناسیون دانشگاه ها تا وضعیت برگزاری کلاس ها در هرمزگان


یکی از عواملی که در سال های اخیر منجر به تغییر سبک آموزشی دانشجویان از حضوری به مجازی شده، شیوع کرونا است.

دستیابی دانشجویان به یادگیری و علم آموزی در کلاس های مجازی با چالش های بسیاری روبرو است.

- ایسنا/هرمزگان یکی از عواملی که در سال های اخیر منجر به تغییر سبک آموزشی دانشجویان از حضوری به مجازی شده، شیوع کرونا است.

دستیابی دانشجویان به یادگیری و علم آموزی در کلاس های مجازی با چالش های بسیاری روبرو است.

هرچند امکانات تعاملی اینترنت و گسترش محیط یادگیری در آموزش های مجازی منجر به راحت تر شدن تحصیل و یادگیری دانشجویان شده است، اما به نظر می رسد دانشجویانی بیشتر به موفقیت در آموزش های مجازی دست خواهند یافت که توانایی هماهنگ شدن راحت تری با شرایط دارند و همچنین دارای امکانات اولیه مناسبی باشند، حال باسرعت گرفتن روند واکسیناسیون دانشجویان، در ترم های پیش رو کلاس های درسی به سوی برگزاری حضوری خواهند رفت.

برای یافتن پاسخ این سوال که واکسیناسیون دانشگاهیان در چه مرحله ای قرار دارد و کلاس ها در ترم پیش رو به چه صورت برگزار خواهندشد به گفت و گو با روسای دانشگاه ها پرداختیم.

احتمال واکسیناسیون کامل دانشجویان دانشگاه هرمزگان تا سه ماه آینده رییس دانشگاه هرمزگان گفت: واکسیناسیون اساتید و کارکنان دانشگاه هرمزگان طبق اعلام به صورت متمرکز در حال انجام است.

علی اکبرشیخی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: تعدادی از اساتید دریافت کننده واکسن سینوفارم دوز دوم واکسن خود را نیز دریافت کرده اند، اساتید دریافت کننده واکسن آسترازنکا عموما دوز اول را دریافت و با توجه به فاصله بیشتر بین دوز اول و دوم منتظر رسیدن زمان مورد نظر جهت تزریق واکسن هستند.

وی با بیان این که به طور کلی می توان گفت واکسیناسیون روند خوبی دارد، افزود: در خصوص واکسینه شدن نیروهای شرکتی و عمرانی که در حال انجام کار در دانشگاه هرمزگان هستند، باید هماهنگی هایی صورت گیرد.

شیخی با اشاره به اینکه این موضوع خوشبختانه شروع شده است، ادامه داد: دانشجویان با ثبت نام در سامانه ثبت نام خود را انجام می دهند و در نوبت خود جهت دریافت واکسن به محل مورد نظر مراجعه می کنند.

رییس دانشگاه هرمزگان بیان کرد: به عقیده بنده اگر روند واکسیناسیون تغییر نکند می توان گفت تا سه ماه آینده تمامی دانشجویان موفق به دریافت واکسن خواهند شد، هرچند تاریخ و زمان دقیق باید توسط ستاد ملی کرونا اعلام شود.

وی در خصوص برگزاری کلاس های ترم پیش رو به صورت مجازی یا حضوری عنوان کرد: در حال حاضر تصمیم بر این است که در مقطع کارشناسی و همچنین در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری غیر از کلاس های کارگاهی و آزمایشگاهی که به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی باید برگزار شوند، سایر کلاس ها به صورت مجازی خواهند بود.

شیخی همچنین در خصوص خوابگاه های این دانشگاه افزود: برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری که برای شرکت در کلاس های کارگاهی و آزمایشگاهی دارند، خوابگاه های ما آماده پذیرش دانشجویان به شکل هر دانشجو در یک اتاق هستند.

وی در پایان گفت: درخصوص امتحانات پایان ترم این دانشگاه تصمیم قطعی گرفته نشده است، اما به نظر می رسد برگزاری امتحانات به شکل ترکیبی حضوری و مجازی نیز امکان پذیر است.

اتمام واکسیناسیون اساتید و دانشجویان دانشگاه های آزاد هرمزگان تا پایان آبان رییس دانشگاه آزاد استان هرمزگان گفت: 99 درصد از اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد هرمزگان علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند.

احسان کامرانی در گفت و گو با ایسنا، عنوان کرد: واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد استان آغاز شده و انتظار می رود واکسیناسیون اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های آزاد استان هرمزگان تا پایان آبان سال جاری به اتمام برسد.

وی در خصوص بازگشایی دانشگاه های آزاد و تشکیل کلاس ها به صورت حضوری، افزود: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده ترم تحصیلی پیش رو همچنان به صورت مجازی خواهد بود مگر در خصوص واحدهای کارگاهی و ازمایشگاهی که در صورت صلاحدید با رعایت کامل پرتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهند شد.

کامرانی همچنین در خصوص نحوه برگزاری امتحانات پایانی ترم پیش رو، به صورت مجازی یا حضوری بیان کرد: در حال حاضر در خصوص امتحانات پایان ترم تصمیمی اتخاذ نشده است، به محض تصمیم گیری همچون ترم های گذشته به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

رییس دانشگاه آزاد استان هرمزگان در خصوص روند ثبت نام دانشجویان ورودی جدید، ادامه داد: ثبت نام با کنکور به اتمام رسیده و ثبت نام بدون کنکور در محل، در جریان بوده و در حال انجام است.

وی در پایان گفت: در این بازه زمانی نمی توان به طور دقیق افزایش درصد ثبت نامی ها را در مقایسه با سال های گذشته اعلام کرد اما حداقل 20 درصد افزایش ثبت نامی ورودی های جدید محرز است.

پایان واکسیناسیون اساتید دانشگاه جامع علمی و کاربردی هرمزگان/دانشجویان در حال دریافت رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی هرمزگان گفت: مراحل اولیه دریافت واکسن اساتید و کارکنان دانشگاه طی اعلام وزارت علوم و تحقیقات و همچنین وزارت بهداشت صورت گرفته است.

مهدی میرزاده کوهشاهی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: برخی از اساتید و کارکنان که واکسن خاصی را مد نظر داشته اند منتظر رسیدن نوبت دوم دریافت واکسن های خود هستند.

وی ادامه داد: تعداد 900 نفراز اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی هرمزگان معرفی و حداقل یک نوبت از واکسن خود را دریافت کرده اند.

میرزاده کوهشاهی در خصوص واکسیناسیون دانشجویان افزود: زیرساخت های مدنظر آماده و به دانشجویان، ثبت نام جهت دریافت واکسن اطلاع رسانی شده است.

وی با اشاره به این که دانشجویان با سنین بالا پیش از اعلام واکسیناسیون دانشجویی توسط وزارت بهداشت طبق سال تولد واکسن دریافت کرده بودند، بیان کرد: با سرعت گرفتن روند و انجام واکسیناسیون دانشجویی بخش عمده ای از دانشجویان واکسن های خود را دریافت کرده اند، اما پیش بینی می شود تا حدود یک ماه آینده اگر روند تزریق تغییر نکند، دریافت واکسن به اتمام خواهد رسید.

میرزاده با بیان این که یک چهارم از دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان ورودی جدید هستند با توجه به عدم دریافت شماره دانشجویی، درحال حاضر واکسنی دریافت نکرده اند، افزود: در خصوص این دانشجویان پیش بینی می شود تا کمتر از دوماه دیگر واکسیناسیون انجام خواهد شد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان با بیان این که تامادامی که وضعیت به حالت عادی بازنگردد کلاس ها به صورت مجازی برگزارخواهندشد، عنوان کرد: در خصوص کلاس های عملی در مواردی که شرایط استان مناسب باشد، کلاس ها به شکل نوبت بندی شده برگزار می شوند.

اما به طور کلی در خصوص برگزاری کلاس ها تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

وی در پایان گفت: کارگاه ها از اواخر آبان ماه جاری با رعایت پروتکل ها در صورت فراهم بودن شرایط به شکل حضوری برگزار می شود، برگزاری این کلاس ها در فضای باز با ظرفیت محدود انجام خواهد شد که از نظر ریسک و خطر ابتلا نگرانی برای دانشجویان و خانواده ها وجود نداشته باشد.

پایان واکسیناسیون اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هرمزگان رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: تمام اساتید و کارکنان و به طور کلی تمام همکاران ما علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند.

منوچهر ضیایی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: در دانشگاه فرهنگیان پیش از سایر دانشگاه ها واکسیناسیون همکاران و دانشجویان خود را آغاز کردیم که خوشبختانه طبق اطلاعات و آمارهای به دست آمده تمامی اساتید و همکاران ما واکسن دریافت کرده اند، در خصوص دانشجویان طبق اطلاعات به دست آمده دانشجویان در پایگاه های واکسیناسیون واکسن های خود را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: با این وجود اگر دانشجویی به هر دلیلی از واکسیناسیون جامانده است با مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون به صورت دانشجویی با دریافت پیامک امکان تزریق واکسن را دارد.

ضیایی در پایان گفت: ترم پیش رو بنابر مصوبات وزارت علوم به صورت غیر حضوری خواهد بود و آغاز ترم تحصیلی جدید از 27 شهریور خواهد بود، این تصمیم تا زمانی که نظر وزارت علوم و فناوری تغییر نکند پابرجا خواهد ماند، ضمن این که در خصوص امتحانات پایان ترم در حال حاضر تصمیمی اتخاذ نشده است.

پایان واکسیناسیون اساتید، کارکنان و دانشجویان پردیس بندرعباس دانشگاه امیرکبیر رییس پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تمامی اساتید و کارکنان پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر علیه ویروس کرونا واکسن دریافت کرده اند.

مصباح سایبانی در گفت و گو با ایسنا، عنوان کرد: تمامی اساتید و کارکنان پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر علیه ویروس کرونا واکسن دریافت کرده اند.

رییس پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه تمام دانشجویان نیز واکسن های خود را دریافت کرده اند، خاطرنشان کرد: کلاس های درسی ترم پیش رو و امتحانات تماما مجازی خواهد بود.

پایان واکسیناسیون اساتید دانشکده فنی و حرفه ای دختران بندرعباس/دانشجویان در حال دریافت رییس دانشکده فنی دختران بندرعباس گفت: طبق اعلام وزارت علوم و تحقیقات سابق تنها واکسیناسیون هیات علمی دانشگاه ها انجام شده بود.

آزاده آریانا در گفت و گو با ایسنا، عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر با سرعت گرفتن روند واکسیناسیون بیشتر اساتید غیرهیات علمی نیز موفق به دریافت واکسن شده اند.

وی افزود: همچنین دانشجویان با ثبت نام در سامانه به نوبت در حال دریافت واکسن هستند و اگر در مواردی هرچند کم مشکلاتی برای دانشجویان جهت ثبت نام در سامانه به وجود آمد، از طریق دانشگاه رفع شده است.

آریانا با بیان این که متاسفانه کارکنان دانشگاه تنها به ترتیب رده سنی قادر به دریافت واکسن هستند، ادامه داد: طبق صحبتی که با مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان انجام شد، مقرر شد پیگیری واکسیناسیون کارکنان این دانشکده توسط وی صورت گیرد.

وی با بیان این که ترم پیش رو به صورت مجازی خواهد بود، عنوان کرد: مدت تحصیل در دانشکده فنی و حرفه ای دو ساله است، که با توجه به شیوع ویروس کرونا تمام کلاس های درسی به صورت مجازی برگزار می شود اگر دانشجویان در کلاس های عملی حضور نیابند از نظر علمی و عملی آن چه را که باید کسب نخواهند کرد.

آریانا افزود: در ترم گذشته، تعداد کمی از کلاس های عملی( کارگاه ها) را با رعایت پروتکل های بهداشتی، به صورت کلاس های 6 نفره به صورت اختیاری و نه اجباری برای دانشجویانی که در بندرعباس بودند بنا به درخواست اساتید و دانشجویان تشکیل دادیم.

وی در پایان گفت: امتحانات پایانی ترم پیش رو نیز قطعا مجازی است ، اما اگر نیازی به برگزاری کلاس ها به صورت عملی باشد دانشکده این آمادگی را دارد که همچون ترم گذشته با رعایت پروتکل های بهداشتی کلاس های مورد نیاز را برگزار کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، در نهایت علی رغم اعلام بیشتر دانشگاه ها مبنی بر اتمام واکسیناسیون دانشگاهیان در دو نوبت و برخی دیگر اتمام نوبت اول، همچنان کلاس ها در ترم پیش رو بنابر اعلام ستاد ملی کرونا مجازی است و به نظر می رسد در صورت کنترل شرایط شیوع کرونا اگر قرار بر تغییر روند برگزاری کلاس ها باشد این تغییرات از ترم های آتی اعمال خواهد شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشجویان - مجازی - آموزش های مجازی - یادگیری - واکسیناسیون - آموزش - شیوع کرونا - امکانات - هرمزگان - آموزشی - کلاس - برگزاری کلاس - یکی از - تغییر - ایسنا - حضوری - کرونا - دانشگاه ها - روند - شیوع - چالش - دانشگاه - برگزاری - توانایی - اینترنت - موفقیت - هماهنگ - شرایط - گسترش - تحصیل

آخرین اخبار سرویس:
دانشگاهی که 67 هزار عضو خود را واکسینه کرد

عادل فردوسی پور در دانشگاه صنعت شریف حرف هایی زد / ویدئو جنجالی

ترافیک در جناح راست استقلال/ شیشه عمر ژاردیم دست یحیی

نخستین دانشجوی دکتری رشته زبان شناسی همگانی فارغ التحصیل شد

پذیرش 130 دانشجو در پردیس صنعتی شهدای هویزه دانشگاه شهید چمران اهواز

فقر پژوهش در سازمان ها و ادارات احساس می شود

فقدان ارزشیابی موثر در فضای مجازی منجر به کاهش یادگیری دانشجویان می شود

تولید 21 محصول در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی سنندج | ایده ها و محصولات فناورانه حمایت عملی می شوند

فعال سازی ظرفیت های بالقوه سرمایه گذاری در صندوق پژوهش و فناوری

کارگاه «مصحف نگاری؛ تاریخ و اصول» برگزار می شود

حراست مشاور و بازوی توانمند مدیران سازمان هاست

خنثی سازی 8 برابری کرونا توسط نور خورشید

سامانه سجاد چیست؟ | راهنمای کامل ثبت نام در سامانه امور دانشجویان

برگزاری آزمون ملی وکالت دادگستری در دانشگاه آزاد اسلامی نورآباد ممسنی

مهلت ارسال آثار به مرحله اول هشتمین دوره مسابقه سخنرانی های ترویجی تمدید شد

چین دومین گروه فضانوردان را به ایستگاه فضایی جدیدش می فرستد

ببینید | پرتاب موفق اولین ماهواره خورشیدی چین

ببینید | پرتاب موفق اولین ماهواره خورشیدی چین

رقابت 400 نفر در آزمون وکالت

حسینیه مسجد قبا همدان افتتاح شد

کلاس های عملی دانشگاه علمی کاربردی از 15 آبان حضوری می شود

نحوه پذیرش حضوری دانشجویان به دانشگاه ها واگذار شد

سخنرانی انگیزشی عادل فردوسی پور برای دانشجویان+فیلم

چین نخستین ماهواره رصد خورشیدی خود را به فضا پرتاب کرد

تجلیل از تیم های راه یافته به مرحله کشوری رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی

کنسرسیوم نانو دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به کار کرد

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان را از میان افراد متکی به جوانان و با روحیه مردمی انتخاب کنید

41 دانشگاه ایرانی در میان بهترین دانشگاه های مهندسی دنیا

مراسم تشییع و تدفین دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد

همایش ملی تولید دانش سلامتی در مواجهه با کرونا در ایستگاه دوم/ مسابقه کسب و کارها برگزار می شود

خروج تدریجی اورژانس از واکسیناسیون کرونا

انتصاب معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه

سخنرانی انگیزشی عادل فردوسی پور برای دانشجوهای دانشگاه شریف +فیلم

دانشگاه بین المللی چابهار در پذیرش دانشجویان غیرایرانی محدودیت ندارد

مهلت انتخاب واحد نودانشجویان پیام نور 25 مهر ماه پایان می یابد

تقویت کانون های فرهنگی با استادان باتجربه | پروژه پرورش عقرب در محیط دانشگاه راه اندازی می شود

معارفه سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد اروند

افتتاح مرکز رشد مشترک پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و دانشگاه آزاد تبریز

راه اندازی سامانه علم سنجی دانشگاه مازندران

رییس دانشگاه آزاد: آماده پذیرش حضوری دانشجویان هستیم

حفظ سلامت دانشجویان الویت اول دانشگاه ها

فراخوان جذب و پذیرش مرکز نوآوری انرژی دانشگاه سلمان فارسی کازرون اعلام شد

کسب رتبه برتر دانشگاه کاشان در نظام تایمز 2022

پذیرش دانشجو در نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1401 به چه صورت بوده است؟

سمای قشم از موفق ترین مدارس کشور است

سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی بوکان منصوب شد

تجلیل از عادل فردوسی پور

موفقیت واحد داراب در حوزه ثبت نام، جذب دانشجو و تصویب رشته های جدید

سخنرانی انگیزشی عادل فردوسی پور برای دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف

راهکارهای توسعه دانشگاه آزاد جوین بررسی شد

آمادگی واحد آیت الله آملی برای پذیرش دانشجویان عراق و یمن

پژوهشگر دانشگاه آزاد اردبیل در فهرست یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفت

دانشگاه آزاد: آماده پذیرش دانشجویان هستیم

آزمون دکترای اختصاصی دانشگاه معارف اسلامی قم

تجلیل از عادل فردوسی پور در دانشگاه صنعتی شریف

آزمون دکتری اختصاصی دانشگاه معارف اسلامی در قم

برگزاری آزمون دکتری اختصاصی دانشگاه معارف اسلامی در قم

سومین جشنواره ایده های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی برگزار می شود

15 آبان آغاز کلاس های حضوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی

کلاس های دانشگاه آزاد حضوری شد؟

نحوه پذیرش حضوری دانشجویان از 15 آبان ماه

فراخوان ثبت نام در شانزدهمین سمینار سالانه الکتروشیمی ایران

از بی توجهی نگارگران به دیوان تا تعامل خوشنویسان با حافظ

دانشگاه های زنجان و کوشیتسه اسلواکی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مهلت انتخاب واحد نودانشجویان پیام نور 25 مهر ماه پایان می یابد

کارگاه رایگان «کارآفرینی و کسب وکار مقدماتی» برای دانشجویان برگزار می شود

از بی توجهی نگارگران به دیوان حافظ تا تعامل خوشنویسان با خواجه اهل راز

کلاس های دانشگاه آزاد حضوری شد؟

خودداری دانشگاه تبریز از واگذاری 20 هکتار زمین مورد توافق به شرکت های دانش بنیان

نحوه پذیرش حضوری دانشجویان از 15آبان به دانشگاهها واگذار شد/ آمار نهایی واکسیناسیون دانشگاهیان

دردنامه دانشجویان خطاب به وزیر علوم/اخبار ناخوشایند از سهامی شدن دانشگاه یاسوج!/دانشگاه مادر سهمیه کیست؟

رصدخانه در دانشگاه اراک احداث می شود

تولید برق با قطرات باران با تلاش محققان هندی / از جلوگیری 99 درصدی ویروس ها با ماسک نانو تا انفجار سلول های سرطانی با گرمای تولید شده از نور

دانشکده فناور به عنوان شتاب دهنده مرکز رشد، محسوب می شود

تصاویر| لیگ کشتی نوجوانان غرب کشور

دانشگاه شیراز جزء 400 دانشگاه برتر جهان درحوزه علوم اجتماعی

کسب رتبه برتر دانشگاه کاشان در نظام تایمز 2022

وزیر علوم: راه اندازی نظام پیشنهادات برای نیازمحور کردن پایان نامه های دانشجویی

الهام حمیدی برای دومین بار مادر شد + عکس

از بی توجهی نگارگران به دیوان حافظ تا بیشترین تعامل خوشنویسان با خواجه اهل راز

ویدئو| سخنرانی انگیزشی دکتر عادل فردوسی پور برای دانشجویان

کلام اهل بیت در لغت

جزییات تولد فرزند دوم الهام حمیدی + عکس

شرایط پرداخت وام دانشجویی در مهر 1400

فرزند دوم الهام حمیدی به دنیا آمد + عکس

متن و فیلم صحبت های شنیدنی عادل فردوسی پور در دانشگاه شریف دایره شایستگی خودتان را پیدا کنید | یکی از افتخارات من داشنگاه شریفی بودن است| همه کمک کنید تا وضعیت مملکت بهتر از این شود

بهترین مدل برای دستیابی به دانشگاه جامعه محور چیست؟

شناسایی 15 شتاب دهنده برای حمایت از فارغ التحصیلان دارای ایده/ آزمایشگاه تست کیفی ایجاد می شود

زبان فارسی برای اولین بار در مقطع کارشناسی ارشد سال 1400 در دانشگاه های لبنان نیز ارائه خواهد شد

دانشگاه آزاد اسلامی در گذشته به صورت جزایر منفک از هم عمل می کرد

(ویدئو) صحبت های شنیدنی عادل فردوسی پور در دانشگاه شریف

از افزایش شهریه دانشجویان تا ماجرای تعجب عراقی ها از رتبه های جهانی دانشگاه

عکس | برنامه ای با حضور دکتر عادل فردوسی پور

آمادگی مراکز علمی ارمنستان برای همکاری با دانشگاه شهید چمران اهواز

معرفی دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در جذب دانشجوی خارجی موثر است

سخنرانی انگیزشی عادل فردوسی پور برای دانشجویان / فیلم

ایجاد 5 مرکز رشد مشترک پارک علم و فن آوری با دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی

از افزایش شهریه دانشجویان تا ماجرای تعجب عراقی از رتبه های جهانی دانشگاه

گشایش مرکز رشد مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی 

استخدام انیماتور با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در مجموعه فانوسدار در تهران

گزارش ایسنا از روند واکسیناسیون دانشگاه ها تا وضعیت برگزاری کلاس ها در هرمزگان

گزارش ایسنا از روند واکسیناسیون دانشگاه ها تا وضعیت برگزاری کلاس ها در هرمزگان