مطالب مرتبط:
ستاری: به یکی از تولیدکنندگان برتر تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت تبدیل شدیم
آیین رونمایی از دستاوردهای طرح های کلان ملی فناوری و نمایشگاه های ایران ساخت
با الگوی تجاری سازی به یکی از تولیدکنندگان برتر تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت تبدیل شده ایم
راهبرد پویا در حمایت از طرح های کلان ملی فناوری / فروش میلیاردی نمایشگاه «ایران ساخت»
ستاری: یکی از تولیدکنندگان برتر تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت شدیم
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 مرداد 1400 ساعت 12:052021-08-02اقتصادي

9 طرح کلان ملی فناوری رونمایی شد/ ستاری: به یکی از تولیدکنندگان برتر تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت تبدیل شده ایم


خانه نوآوری و فناوری ایران (ihit) امروز میزبان شرکت های فناور و دانش بنیانی بود که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق شدند محصولاتی را که برای نخستین بار در کشور ساخته می شود و از پیچیدگی فناورانه و اهمیت راهبردی بالایی برخوردارند تجاری سازی کنند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این محصولات در حوزه تجهیزات پزشکی، کشاورزی، انرژی توسط مرکز طرح های کلان ملی معاونت علمی و فناوری مورد حمایت قرار گرفته و نیازی از کشور را برطرف می کنند.

 این محصولات با حضور و رفع نیازهای راهبردی کشور به کمک تجهیزات و فرآورده های ایران ساخت برداشته شود.

الگویی صحیح در تامین نیازهای فناوانه سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم با اشاره به تلاش در مسیر رفع نیاز کشور به محصولات راهبردی و فناور با کمک فعالان زیست بوم فناوری نوآوری گفت: اتفاق بزرگی در طول چند سال اخیر رخ داد و در حوزه هایی که روزهای نخست حرف چندانی برای گفتن نداشتیم، امروز به یکی از کشورهای توانمند تبدیل شدیم.

ستاری از دانشگاه ها و مراکزی که حامی محصولات ایران ساخت بودند قدردانی کرد و افزود: امروز شرکت های دانش بنیان تولیدکننده تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته ایران ساخت، توانسته اند دستگاه هایی بسازند که برخی از آن ها صدها هزار دلار قیمت دارند و ضمن تامین نیاز فناورانه کشور، یکی از ستون های صادارتی کشور در حوزه محصولات فناورانه به شمار می روند.

  فرهنگ سازی و ترویج توانمندی ها میان دانش آموزان ستاری، حمایت نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از ورود تولیدات داخلی به مدارس را اقدامی برای فرهنگ سازی و ترویج این توانمندی میان دانش آموزان دانست و افزود: تجهیزاتی که نشان ایران ساخت دارد امروز مقابل چشمان دانش آموزان قرار گرفته و از آن ها برای پیاده سازی خلاقیت هایشان استفاده می کنند.

اتفاق بزرگی که زمینه آشنایی فرزندان کشور با توانمندی فناوران کشورشان و باور به توانستن است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، راهبرد پیاده شده در مرکز طرح های کلان ملی را الگویی موفق برای سایر بخش ها در حمایت و تجاری سازی فناوری های پیچیده و خودکفایی در محصولات راهبردی دانست و گفت: نحوه تعامل میان سرمایه گذار، بهره بردار و نقشی که دولت می باید در تحقق یک طرح فناورانه تا رفع نیازی از کشور ایفا کند، به مستمر به روزرسانی می شود.

در این راستا، طرح هایی که برای نخستین بار در کشور تولید می شود و به آن ها نیاز جدی و راهبردی وجود دارد، مورد حمایت قرار گرفته و توسط بهره بردار بخش خصوصی یا دولتی به مرحله نهایی می رسد.

صالحی با بیان این که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با راهبردهای مختلفی از طرح های کلان ملی فناوری حمایت می کند، ادامه داد: کاهش ریسک پروژه برای بهره برداران، حمایت مالی از تولید، کمک به دریافت استانداردها و مجوزها و معافیت های مالی و گمرکی تنها بخشی از راهبردهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حمایت از این طرح ها به شمار می رود.

به گفته وی، در حال حاضر بیش از 60 طرح کلان ملی در حوزه سلامت، 37 طرح در حوزه کشاورزی، 20 طرح در حمل و نقل پیشرفته و 13 طرح در حوزه انرژی در حال اجرا است.

فروش یک هزار میلیارد تومانی نمایشگاه ایران ساخت معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ایجاد خط حمایتی ویژه از محصولات دانش بنیان ایران ساخت افزود: در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، بیش از یک هزار میلیارد تومان تجهیزات ایران ساخت خریداری شده که سهم نیز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیش از 930 میلیارد ریال تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت خریداری کرده است که ترویج فرهنگ استفاده از این تجهیزات و باور دانش آموزان به تولید داخلی و فناوری بومی را به همراه خواهد داشت.

صالحی ادامه داد: نمایشگاه امسال نیز همچون سال های پیش با رویکرد پویایی و تغییر، پکیج های ویژه ای را برای بخش های مختلف در نظر گرفت که برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 2 پکیج شبیه ساز پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی با حمایت 50درصدی خرید معاونت در نظر گرفته شده است.

معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به حرکت مرکز طرح های کلان ملی در مسیر خودکفایی و توانمندی گفت: سالانه بیش از 500میلیون عدد بذر هیبرید، نیاز صنعت کشاورزی کشورمان است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری جهاد کشاورزی، بخشی از این نیاز در کشور تولید می شود.

وی از تامین 20درصد از نیاز کشور به بذرهای هیبرید تا پایان سال جاری به دست شرکت های دانش بنیان خبر داد و افزود: هر عدد از این بذرها با قیمتی حداقل 11 هزار تومان خریداری می شود در حالی که نمونه ایران ساخت با هزینه ای کم تر از یک دهم نمونه وارداتی، نیاز کشور را تامین می کند.

با تامین 20درصد از نیاز کشور به واردات تا پایان امسال، در مسیر خودکفایی این محصول گام برمی داریم.

مدیریت هوشمند سیلوهای گندم یکی از چالش های مدیریت منابع استراتژیک گندم کشور، مانیتورینگ و ارزیابی دقیق و برخط میزان گندم موجود در سیلوهای کشور بود و از آن جایی که اندازه گیری سیلوها با روش های سنتی و غیر دقیق صورت می گرفت، ارزیابی دقیقی از منابع در دسترس وجود نداشت.

شرکت دانش بنیان پیام افزار پیک آسا با استفاده از فناوری لیزر، نرم افزار بومی و حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سامانه مدیریت هوشمند موجودی شبکه سیلوهای گندم را طراحی، تولید و به شرکت بازرگانی دولتی ایران به عنوان بهره بردار این ططرح کلان ملی فناورانه ارائه کند.

نبض بیماران در گوشی های پزشکی ایران ساخت گوشی های پزشکی که کاربردهای گسترده بسیاری دارند و بیش از یک سده است که در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند، در سال های اخیر دست خوش تحولات فناورانه شده و نمونه دیجیتال آن ها مورد استفاده صنعت سلامت قرار می گیرد.

با این وجود نیاز حوزه سلامت کشور به این تجهیز پزشکی تا پیش از این عمدتا از مسیر واردات و قاچاق تامین می شد؛ در حالی که نمونه های معمولی تا 50 میلیون ریال و نمونه های دیجیتال تا 130 میلیون ریال هزینه در بردارند، شرکت دانش بنیان نبض هوشمند سلامت موفق شد با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گوشی پزشکی هوشمند را با قابلیت پردازش و تحلیل اطلاعات، تجاری سازی و نیاز کشور به این تجهیز را تامین کند.

طیف سنجی و رفع نیاز پژوهشگران طیف سنج نانودراپ که کاربردهای گسترده ای در زیست فناوری، سلول های بنیادی و پزشکی دارد، نام دستگاهی پیشرفته و فناورانه است که شرکت دانش بنیان نانومبنا ایران توانسته استفاده می شود که تا پیش از این نمونه های آمریکایی آن با هزینه های گزاف وارد کشور می شد نمونه ایران ساخت آن با پشتیبانی و هزینه های پایین تر از نمونه وارداتی در دسترس پژوهشگران قرار گرفته است.

نظارت بر تجارت خارجی با پهپادهای ایران ساخت یکی از دغدغه های اصلی گمرک در شناسایی و ارزیابی محموله های وارداتی، ارزیابی بدون دخالت کاربر و در سریع ترین زمان ممکن است.

استفاده از پهپادهای پیشرفته و بهره گیری از هوش مصنوعی توسط شرکت دانش بنیان سامانه های هوشمند کاربردی سنیع، این دغدغه را برطرف کرده به طوری که سیستم هوشمند نظارت بر تجارت خارجی گمرک با استفاده از پرنده بدون سرنشین، امکان ارزیابی و بازرسی محموله را محقق ساخت.

این طرح کلان ملی فناورانه با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط این شرکت دانش بنیان تجاری سازی شده و توسط گمرک به بهره برداری رسیده است.

جراحی هوشمند با دستگاه ایران ساخت سامانه هدایت پروسه های درمانی ستون فقرات، محصول دانش بنیانی در حوزه تجهیزات پزشکی است که می تواند با بهره گیری از ابزارهای رهیابی پیشرفته و شناسایی موقعیت دست جراح، وی را در دسترسی به اندام نیازمند جراحی یاری کند.

شرکت دانش بنیان سامانه جراحی هوشمند پارسه، کار تولید و تجاری سازی این محصول دانش بنیان را با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با موفقیت به پایان رسانده است.

پایان عمر مگس های آفت با محصول ایران ساخت تولید آفت کش مگس مدیترانه یک ترکیب نوآورانه به کمک شرکت دانش بنیان کیمیا سبزآور است که برای پالایش جمعیت و شکار انبوه هر دو جنس نر و ماده مگس های میوه به ویژه مگس مدیترانه، مگس زیتون، مگس گیلاس و دیگر میوه جات کاربرد دارد.

قیمت مناسب و استفاده کم هزینه و آسان از این محصول دانش بنیان که با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تجاری سازی شده، می تواند نجات بخش محصولات کشاورزی از آفت های یادشده باشد.

ضدعفونی عمقی کاغذ با محصول ایران ساخت امواج مایکروویو نخستین و بهترین روش برای ضدعفونی کردن اشیای کاغذی و قرنطینه کردن آن ها به شمار می رود.

شرکت دانش بنیان توسعه ایمن الکترونیک باختران با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با استفاده از فناوری بومی تجاری سازی و تولید شده است.

توانمندی در تولید بذرهای هیبرید یکی از طرح های کلان ملی فناورانه حمایت شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که در این مراسم رونمایی شد، تولید 3 گونه بذر هیبرید خیار، گوجه و فلفل گلخانه ای بود که توسط شرکت دانش بنیان نگین بذر دانش به مرحله تجاری سازی رسید.

این بذرها برای صنعت کشاورزی کشور اهمیتی راهبردی دارد و تنها بر اساس آمار سال گذشته، 95 درصد این بذرها وارداتی هستند و  بذر هیبرید یکی از گران قیمت ترین بذرهایی است که کشاورزان از آن اسستفاده می کنند و از نظر عملکرد و کیفیت نسبت به سایر بذرها کارایی بالاتری دارد.

 اشتغال مستقیم برای 50 نفر و تامین نیاز کشور به بذرهای گلخانه ای با ارزش ریالی هر عدد بذر تا 110 هزار ریال از دستاوردهای این طرح کلان ملی فناوری است همچنین شرکت دانش بنیان کشت و صنعت جوین توانسته است 6 رقم ابتدایی بذر هیبرید جدید فلفل دلمه ای را تولید و تجاری سازی کند.

این طرح کلان ملی فناوری نیز از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد حمایت مالی قرار گرفت.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: معاونت علمی و فناوری ریاست - فناوری - معاونت علمی - ریاست جمهوری - تجهیزات - محصولات - ایران ساخت - معاونت - تجهیزات آزمایشگاهی - تولیدکنندگان برتر - علمی - کلان ملی - ایران - راهبردی - شرکت های فناور - مرکز ارتباطات - خبرگزاری فارس - کشور - تولیدکنندگان - جمهوری - ساخت - طرح کلان ملی - علم و پیشرفت - اطلاع رسانی - آزمایشگاهی - حمایت - ریاست - تجاری سازی - ارتباطات - فناورانه

آخرین اخبار سرویس:
برخی مسئولان فاقد اراده هستند/ به صنعتگران اعتماد کنید

بوی ماه مهر در مشام یک میلیون و 600 هزار کلاس اولی

نرخ ارز امروز 1 مهر 1400 + جزییات

قیمت گوشی شیائومی در بازار

افزایش قیمت برنج وارداتی عجیب است

حاضریم کارخانه های فولادمان را با معادن فولادی ها عوض کنیم/ دو سال دیگر در D19 به توده سنگ می رسیم

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز 1 مهر1400+ جدول

پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی آزاد شد؟

قیمت خودرو در اول مهر 1400

تولید 150 هزار تن گندم در مازندران

برخی مسئولان فاقد اراده هستند/ به صنعت گران اعتماد کنید

صعود مجدد رمزارزها

صعود دلار

تأمین قیر الیگودرز از هفته آینده آغاز می شود

وضعیت چک های عادی و رمزدار در بازار

آقایان! مردم همه کلک های شما را بلدند

افت قیمت جهانی طلا پس از اجلاس فدرال رزرو

پیش بینی بورس برای نیمه دوم سال/ نقش تعیین کننده برجام در روند بازار سرمایه!

قیمت سکه عقب گرد می کند؟

سخنگوی صنعت برق: فیش ها را قسطی می کنیم!

قدردانی استاندار سیستان و بلوچستان از مدیرعامل بانک ملت

کاستگر خانِ اتریشی؛ پایه گذارِ راه شوسه و راه آهن در ایران

فراخوان جذب نماینده شرکت سایان کارت در استان مرکزی

شکست بیت کوین در درگیری با مقاومت 48 هزار دلاری

تخصیص اعتبار 155میلیارد تومانی برای آبیاری نوین در خراسان رضوی

سناریوی جدید گلدمن برای نفت 90 دلاری

سهمیه بنزین مهرماه واریز شد

نادیده گرفتن سهم بازنشستگان تامین اجتماعی از «روزهای خوب» گردشگری

نوبت واکسن 15 ساله ها رسید/سرعت واکسیناسیون در کشور

وضعیت چک های عادی و رمزدار در بازار

صعود مجدد رمزارز ها

مجموع واکسن وارداتی ایران از 65 میلیون دوز فراتر رفت

واریز نشدن سود فرهنگیان بازنشسته

حراج های عجیب میلیون دلاری

کاهش 32 درصدی آمار خودکشی در کانادا در سال اول همه گیری کرونا

پنج میلیون دُز واکسن جدید وارد کشور شد

اعلام سهمیه نفت سفید مناطق سخت گذر گیلان

بلیت پرواز های اربعین نایاب شد

 انفجار در معدن خطیرکوه امری طبیعی است

فرجی شهردار ملایر شد

300 کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل احداث می شود

سرمایه گذاری آمازون برای تجربه خرید فناورانه در فروشگاه های معمولی

قیمت خودرو های سایپا امروز 1400/7/1

جدیدتریم قیمت یخچال فریز در بازار+ جدول

راز جاماندگی بورس از دلا ر

سرخی بازار در آخرین هفته تابستان

فروش فوق العاده رانا پلاس سقف شیشه ای ایران خودرو از امروز یکم مهرماه 1400 آغاز شد + زمان قرعه کشی

کاهش تورم قطر به زیر سه درصد

افت قیمت جهانی طلا پس از اجلاس فدرال رزرو

رانندگان با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی از یارانه بیمه ای دولت بهره مند می شوند

10 هزار تن انار در سیستان و بلوچستان برداشت شد

تکمیل پروژه نمایشگاه بین المللی البرز نیازمند اعتبار 10 میلیاردی است

فعالیت غیر مجاز شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی ارم گشت قم/زائران جهت خرید بلیت اربعین به دفاتر معتبر مراجعه کنند

روز خوب بورس های جهانی

شروع فروش فوری جدید ایران خودرو از امروز (1 مهر) + قیمت

قیمت نفت خام امروز 1 مهر 1400

فعالیت آژانس «ارم گشت قم» غیرقانونی است

طرح فروش فوق العاده رانا پلاس با سقف شیشه ای از امروز

نه سلطان است، نه مافیا؛ سازمان هواپیمایی است

گرما 720 میلیارد تومان به پسته کاران آران و بیدگل خسارت زد

ذخایر برفی حوضه آبریز دریاچه ارومیه 50 درصد کاهش یافت

افزایش 2 برابری جریمه قاچاق چوب وزغال درچهارمحال و بختیاری

روز خوب بورس های جهانی

مردم در برزخ خودرویی/ آیا طرح دیگری برای کنترل بازار خودرو وجود دارد یا خیر؟!

ثبت نام فروش فوق العاده راناپلاس از امروز 1 مهر 1400 به مدت سه روز + شرایط و جزییات / سود 71 میلیون تومانی خریداران!

بهترین خودرو های برقی 2021

بازار لوازم تحریر در آستانه آغاز سال تحصیلی

قیمت خودرو های ایران خودرو امروز 1400/7/1

قیمت روز گوشی شیائومی امروز پنجشنبه یکم مهرماه

پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی آزاد شد؟

علت اصلی تورم یارانه های نقدی است!

رییس انجمن تغذیه ایران: مردم به جای گوشت، حبوبات بخورند!

رییس انجمن تغذیه ایران: مردم به جای گوشت، حبوبات بخورند!

فروش فوق العاده رانا پلاس سقف شیشه ای ایران خودرو آغاز شد

صعود دلار

برخورد با تخلفات در بازار پرواز های اربعین

در آستانه مهر...

احتمال تمدید ثبت نام در سامانه املاک و اسکان تا آخر پاییز

حل مشکلات عشایر کرمانشاه نیازمند پیگیری مسئولان است

برخورد بخشنامه ای مشکل گاز صنایع را حل نمی کند/ هیچ برنامه ای برای تامین انرژی بنگاه ها وجود ندارد

چهاردهمین مرحله رزمایش کمک مومنانه در کردستان

جدیدترین قیمت انواع موتورسیکلت در بازار+ جدول

قیمت روز خودرو های داخلی 1400/07/01

واردات واکسن کرونا به بیش از 60 میلیون دز رسید

سرنوشت تپه «دمالی سروک» همچنان نامعلوم/این عده افراد مستضعف چه گناهی کرده اند؟

استخدام مدیر کارخانه، سرپرست تولید، مهندس شیمی و کارگر ساده در اصفهان

اشتغالزایی برای 5 هزار نفر توسط بسیج سازندگی استان زنجان

استخدام کارمند اداری خانم یا آقا

تولید 3 میلیون دستگاه چقدر شدنی است؟

تجربه خرید فناورانه در فروشگاه های آمازون

با 5 دهه تورم دو رقمی در دنیا نظیر نداریم!

ارتقاء ایران در نوآوری

قیمت ارز، دلار، یورو، سکه و طلا 1400/07/01

این خودرو را 16 میلیون تومان بخرید

فعالیت شرکت خدمات مسافرتی ارم گشت قم غیرمجاز اعلام شد

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 1400/7/1

راه اندازی مجدد کارخانه آلومینیوم آلکوا در برزیل

تقویت امید پایان یافتن کرونا با واردات میلیون ها دوز واکسن

با 5 دهه تورم دو رقمی در دنیا نظیر نداریم!

هشدار مرکز پژوهش های مجلس به پیامد تنش آبی در بیش از 250 شهر

9 طرح کلان ملی فناوری رونمایی شد/ ستاری: به یکی از تولیدکنندگان برتر تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت تبدیل شده ایم

9 طرح کلان ملی فناوری رونمایی شد/ ستاری: به یکی از تولیدکنندگان برتر تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت تبدیل شده ایم