مطالب مرتبط:
المپیک توکیو|برنامه رقابت ورزشکاران در یازدهمین روز/نگاه ها به کشتی فرنگی
آخرین خبر از انتخاب شهردار تهران/ چرا یکی از گزینه های شهرداری برنامه های خود را ارائه نداد؟
استخدام برنامه نویس C# Full Stack در صفر تا صد تجارت ایرانیان از تهران
مرجانه گلچین و همکارانش در پشت صحنه برنامه تلویزیونی شبکه دو +عکس
المپیک توکیو| برنامه رقابت ورزشکاران ایران در یازدهمین روز
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 مرداد 1400 ساعت 03:352021-08-01سياسي

امواج شبهه| چرا شبکه های خارجی برای ما برنامه می سازند؟/ جهت دهی به غرایز ایرانیان


دشمنان تمام تلاش خود را می کنند تا افکار عمومی ایران را به خود جلب کنند و در این مسیر هزینه های هنگفتی را متحمل می شوند.

- امروزه ما با حجم خیلی گسترده ای از رسانه ها در اطراف مرزهای فکری شهروندان خود مواجه هستیم که عمدتاً هم پایگاه های خارج از کشور دارند و به دلایلی که خیلی روشن است.

آیا ما می توانیم این رسانه های مختلف چه دیداری و چه شنیداری هستند و فضاهای مختلف می توانیم دسته بندی های مختلفی را برای این ها ارائه کنیم؟ در همین رابطه میزگردی به همت خبرگزاری فارس و چین" هست، این حجم از تولید محتوا روی آن ها انجام نمی شود.

کشور ما در واقع یک استثنا هست که با توجه به این که کشورهای جریان سلطه روی آن برنامه ریزی گسترده ای دارند.

این هم بعد از انقلاب اسلامی شروع شد.

از زمانی که پای بیگانگان از این کشور قطع شد و انقلاب اسلامی به وجود آمد و یک پیام جهانی داشت در واقع این احساس خطری که این ها داشتند از روز اول به دنبال براندازی بودند.

حالا یک زمان براندازی سخت بود و بعد وارد براندازی نرم شدند و الان در حوزه ی براندازی نرم می بینید که حجم زیادی از شبکه های ماهواره ای دارند عملیات می کنند.

البته یک نکته را باید توجه کنیم که عملیات روانی این رسانه که رسانه های فیلم و سریال و سرگرمی ها یک جا می بینیم زیاد می شود.

در رویدادهایی مثل انتخابات و بحث مشارکت سیاسی وقتی پیش می آید یا موضوعاتی که توجه مردم به آن جلب می شود و برای کشور مهم است، ما یک دفعه می بینیم که این ها همسو می شوند.

یعنی بعضی وقت ها این ها دارند مخاطب جلب می کنند، یک شبکه هایی آشیانه هستند که از طریق فیلم و سریال یا از طریق موضوعات سرگرمی دارند کار می کنند.

  **یعنی این ها تغییر رفتار می دهند؟ البرزی: یک موقع که به لحظه ی حساس برسیم این ها همسو می شوند و موضوع را پیش می برند.

نمونه مثال آن بحث تحریم انتخابات در کشور ما است.

یعنی ما از شش ماه گذشته هر  چه که به انتخابات نزدیک می شدیم تعداد شبکه هایی که تحریم انتخابات را پیش می بردند بیش تر می شد.

یعنی آن جا ما در کلید واژه ها می فهمیم که این عملیات گسترده چه طور شکل گرفته.

این را به طور نمونه گفتم که همه ی این ها فعالیت می کنند و حالا بخشی از آن ها در واقع آن منابع مالی خود را به آن اختصاص می دهند، برخی از جاهای مختلف تأمین می شود.

**از نظر وابستگی به احزاب و گروه ها و طیف بندی هایی که می شود می توانیم رسانه ها را تقسیم کنیم یا ببینیم چه اشتراکاتی با هم دارند و چه افتراقاتی با هم دارند، چه تفاوت هایی با هم دارند.

جوانی: این ها را می شود دسته بندی کرد که یک بخشی از این رسانه ها قطعاً سلطنت طلب هستند و یک دسته وابسته به سازمان منحوس منافقین هستند و یک سری دیگر شبکه ها و بحث ها و تحریکات قومی و مذهبی را دارند پیگیری می کنند.

بعضی از آن ها اپوزیسیون سیاسی هستند.

بعضی دیگر صرفاً در حوزه ی سرگرمی دارند کار می کنند و حالا خیلی عجیب است که غیر از نظام سلطه یعنی کشورهای سلطه گر که این شبکه ها را پشتیبانی می کردند، اخیراً دارد می دهد و آن شبکه را آمریکا دارد می دهد، شاید این طور نباشد.

یعنی یک شبکه های چند ملیتی هستند و چند دولت این ها را پشتیبانی می کنند.

بحث ناتوی فرهنگی هم دستانه دارند این کار را انجام می دهند.

ولی به قول آقای البرزی که فرمودند که دقیقاً در بزنگاه می بینید که دست نامریی همه ی این ها را با همدیگر همسو می کند و یکی از این شبکه ها، شبکه ی من و تو است.

ببینید که گردانندگان این ها چه کسانی هستند و ماهیت فکری آن ها را نگاه کنید.

مدیر اصلی شبکه ی من و تو خانم مرجان عباسی و آقای کیوان عباسی هستند که هر جفت این ها سبقه ی بهاییت را دارند.

فارغ التحصیل از دانشگاه بنگوریان اسراییل هستند و خیلی عجیب است که ایشان قبلاً به همراه پدر خود آقای کیوان عباسی مدیر شبکه ی پورنو و مستهجن هاستر تی وی در کانادا بوده.

یعنی مدیر یک شبکه ی پورن حالا آمده است برای جوان های این مملکت دارد برنامه ریزی می کند.

خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

ته این داستان چی هست و مجریانی که دارند استفاده می کنند و تهیه کننده هایی که استفاده می کنند، تهیه کننده های بسیار بدنامی هستند.

مجریان آن ها مجریان بدنامی هستند.

شاید از این تریبون صلاح نباشد که این را بگویم.

اصلاً بخشی از مجریان این ها رسماً حالا در فضای سایبر موجود هست که این ها اصلاً همجنس باز هستند و برند هستند یعنی سبقه ی یک چنین چیزی را دارند و کاملاً به سبقه ی خود افتخار می کنند، بخش دیگر از آن ها شیطان پرست هستند.

اصلاً کلیپ های شیطان پرستی دارند و موزیک ویدئوهای شیطان پرستی دارند و سبقه ی شیطان پرستی دارند ولی در یک روکش کاملاً با پرستیژ و مؤدبانه جلوی دوربین می آیند و برای جوان های ما برنامه سازی می کنند و این در حالی که سبقه ی آن یک سبقه ی خطرناک و بسیار سمی هست.

با این سبقه .

**رابطه من و تو با جریان سلطنت طلب و خاندان سلطنتی هم باید جالب باشد.

جوانی: این ها سهامی هستند و هر کدام باید سهم بگذارند و هر کدام باید بودجه بگذارند و هر کدام دریافت های خاص خود را دارند.

**چون بیش ترین سرویس را دارند به آن ها می دهند.

بخش مستندها و دعوت برای مصاحبه و خاندان پهلوی.

جوانی: اصلاً بخشی دیگر از بودجه های آن ها را مستقیماً رژیم صهیونیستی دارد پرداخت می کند.

مثلاً روزنامه ی هاآرتص فکر می کنم که سال نود و سه یا نود و چهار بود که رسماً این تیتر را زد که خروجی شبکه ی من و تو مورد تأیید ما است و این شبکه سفیر صلح خاورمیانه است و چه قدر خوش خدمتی به اسراییل کرد و چه قدر مستندهایی در مورد خود اسراییل پخش کرد و چه قدر حمایت کرد.

بخشی دیگر از بودجه های آن ها از آن جا می آید و خیلی عجیب است که شبکه ی من و تو که استارت آن از استودیوی ویمبلدون هست.

بعد از مدتی که خوش خدمتی به اسراییل می کند و می تواند جذب مخاطب در بین جوان های ایرانی داشته باشد، استدیوی نامفهوم 17:40 را در اختیار آن ها قرار می دهند که پنجمین استدیوی برتر انگلستان هست.

پنجمین استدیوی دولتی انگلستان را در اختیار شبکه ی من و تو قرار می دهند.

انگلستانی که از مردم خود بابت تلویزیون، بابت پخش برنامه ها پول می گیرد و مالیات می گیرد، به اسم تی وی لایسنس یا حق نظام جمهوری اسلامی" نمی گذارد که این استعدادهای صدای آن ها که نهفته است نمی گذارد که شکوفا شود.

می آییم برای شما فلان برنامه را پخش می کنیم که مصاحبه ی خوانندگی باشد و تست خوانندگی باشد یا مثلاً خانم های ایرانی حیف است که دستپخت و آشپزی آن ها ضعیف باشد، به خاطر تحکیم خانواده های آن ها و برای این که بیش تر شما در قلب همسران خود جا داشته باشید، برای شما مسابقه ی آشپزی می گذاریم.

در حالی که همان مسابقه ی آشپزی را که نمی خواهم اسم آن را بیاورم، همین مسابقه ی آشپزی در آن نکته های بسیار ظریفی از سبک زندگی هست و ترویج سبک زندگی علی الخصوص بهاییت است و آن اباهه گری هایی که دارند و آن بحث هایی که دارند کاملاً ترویج کننده ی این موضوع هست.

**در تقسیم بندی رسانه ها آن ها دو صاحب پیدا می کنند، یک صاحبی که پول می دهد و یک صاحبی که عملیات می کند.

گروه های چپ، منافقین، سلطنت طلب ها و این سه تایی که من اشاره کردم این ها جز منفورترین گروه ها در نزد مردم ما هستند.

یعنی هر کدام را بخواهیم می توانیم در مورد آن صحبت کنیم.

این ها با چه انگیزه ای می روند این کار را انجام می دهند.

چهل سال است که دارند این کار را انجام می دهند، در حالی که واقعاً از نظر ما این است که این ها جز منفورترین هستند.

اگر این بحث درست است در مورد این بفرمایید.

البرزی: بله بفرمایید.

دقیقاً همین طور است.

این گروه هایی که فرمودید که دارند عملیات می کنند حالا سلطنت طلب ها و منافقین و چپ ها که رسانه هایی دارند، یک تقسیم کاری بین این ها هست که همه ی آن ها یک هدف دارند و موضوع نظام جمهوری اسلامی است و تضعیف آن است.

این ها در واقع از زاویه های مختلف که وقتی می آیند و کار می کنند به نوعی در واقع می خواهند آن تنوع فکری را هم نشان به مخاطب دخل بدهند که ما مثلاً از گروه فلان هستیم و این یکی گروه آن تنوعی که در خارج کشور شکل گرفته را می خواهند شکل بدهند که مخاطب فکر کند که در یک بی طرفی قرار گرفته.

البته مخاطب ایرانی و مردم کشور ما سال ها است می دانند که هدف همه ی این ها یکی هست ولی وقتی که با سبک های مختلف وارد می شوند و با گروه های مختلف در واقع می خواهند آن، ما یک نکته ای در رسانه داریم که بحث بی طرفی رسانه ای هست و بحث این که نشان بدهیم که آن رسانه واقعی می خواهد بگوید اگر آن تنوع داشته باشد در واقع شاید در ذهن مخاطب بتواند این همانی را شکل بدهد.

علت این که این ها از گروه های مختلف می آیند این است و یک نکته ی دیگری هم که وجود دارد این است که این ها در خارج کشور وقتی که قرار گرفتند، در گروه ها این را سر بعضی موضوعات با هم اختلاف دارند، وقتی به هدف نمی رسند سر و کله ی هم را هم می زنند.

خود آن ها الان می گویند که تحریم انتخابات شکست خورد و ما نتوانستیم عملیاتی کنیم یعنی وقتی یک پروژه را جلو می برند و نتیجه نمی گیرند این گردن او می اندازد.

ما در ماجرای آقای روح الله زم داشتیم که وقتی که با هم به اختلاف خوردند افشاگری کردند و در پشت صحنه ی آن جا و مشخص شد که چه طوری دارند با هم همکاری می کنند.

در واقع این ها به این علت از گروه های مختلف هستند که تنوع را شکل بدهند و به یک جایی برسند و بعد بنشینند سهم خواهی کنند.

در ذهن خود آن ها البته یک نکته ای هم وجود دارد.

این ها در داخل کشور را هم خوب نمی شناسند.

  **این تصوری که ما داریم را فکر می کنم که آن ها ندارند.

یعنی فکر می کنند که نفوذ دارند و علاقمند دارند.

البرزی: بله این تصور داخل کشور را ما این ها خیلی موقع ها به مشکل می خورند.

مثلاً شما می بینید که این ها در نظرسنجی های خود آمده بودند و به این رسیده بودند که بیست درصد ایرانی ها در انتخابات مشارکت می کنند ولی ما در میدان دیدیم که این نبود.

یعنی یک مقداری آن وضعیتی که دارند از داخل کشور ما، وضعیت درستی ندارند.

یعنی این همدلی کشور ما و این هماهنگی را نمی دانند.

مثلاً شاید مردم ما گله دارند از یک سری مشکلات که بیان می کنند ولی در روز انتخابات اتفاقاً من یک کلیپی را دیدم که یک آقایی بود که می گفت که من وقتی دیدم که این ها دارند این جوری هجمه می کنند بلند شدم و رفتم رأی دادم.

یعنی عملیات روانی رسانه های بیگانه به ضد تبلیغ در کشور ما تبدیل شد.

این موضوع را اگر ما ببینیم یکی شناخت آن ها از داخل کشور ناقص است و مردم ما را خوب نشناختند و بارها شکست خوردند ولی فکر می کنند که می توانند با این جور موارد تأثیر بگذارند.

یک نکته ای که در مردم ما هست و خیلی جالب است، وقتی که ببینند دشمن دارد روی موضوعی اصرار می کند بیش تر به حقیقت موضوع پی می برند و می آیند و یک کاری می کنند که دشمن را ناامید کنند.

این را ما در این رسانه ها دیدیم.

یک نکته ی دیگر بیش تر این شبکه ها در حوزه ی سبک زندگی هستند یعنی در حوزه ی فیلم و سریال کار می کنند که اولاً عقاید و باورها را تضعیف کنند، سبک زندگی را تغییر بدهند.

مثلاً شما در شبکه ی من و تو دارید می بینید که در کنار هر گوینده ی خبری یا لابه لای برنامه های خود بحث حیوانات خانگی وجود دارد.

یعنی به طور غیر مستقیم حتی در برنامه های خبری خود حتی روی سبک زندگی کار می کنند.

این ها می دانند که اگر بتوانند روی باورها و عقاید تأثیر بگذارند حتی از حوزه ی خبر بیش تر می توانند تأثیر بگذارند، از حوزه ی سیاسی.

بحث اصلی آن ها موضوع سبک زندگی است.

این ها یک سال روی موضوع سبک و زندگی فیلم و سریال پخش می کنند.

شما یک سری سریال هایی را می بینید که مخالف فرهنگ کشور ما است ولی این ها می خرند و تأمین می کنند و دوبله می کنند و رایگان پخش می کنند.

هدف آن ها تأثیرگذاری بر سبک زندگی مردم ما است که بعداً بتوانند نتیجه بگیرند و ما در لایه های مختلف آن مثلاً ما کل شبکه های سیاسی و خبری ما هفده مورد از این صد و پنجاه و شش تا است.

یعنی باقی شبکه ها در حوزه ی سرگرمی، حوزه ی دین و مذهب، باورها و عقاید، یعنی این ها فهمیدند که اگر این ها در حوزه ی باورها و عقاید نتیجه بگیرند، روی موضوع رفتارها و براندازی می توانند کار کنند.

این ها می آیند روی سرگرمی کار می کنند وقتی یک رویدادی پیش آمد ما تازه متوجه می شویم که این ها همه با هم هستند.

چون یک پیام را دارند می دهند.

در موضوع انتخابات و یا موضوعات دیگر آن لایه ی مشترک این ها بیرون می آید و آن جا تازه مخاطب متوجه می شود که همه ی این ها با هم بودند و دارند یک پیام را مخابره می کنند ولی نکته ی اصلی این است که تأثیرگذاری بر عقاید و رفتارها و نکته ای که وجود دارد آرایش رسانه ای پیچیده و متکثر یعنی شما هم در حوزه ی جوانان دارند کار می کنند، در حوزه ی نوجوانان دارند کار می کنند، در حوزه ی بزرگسال دارند کار می کنند، در موضوعات مختلف در حوزه ی سلامتی ورود کردند.

در حوزه ی پزشکی ورود می کنند.

در حوزه ی بحث موسیقی کار می کنند.

البته یک نکته ای هم هست که به لحاظ ارتباطی چون کارکردهای رسانه های شامل آموزش، سرگرمی و اطلاع رسانی هست شما اگر بخواهید آرایش رسانه ای شما کامل باشد باید در هر سه حوزه کار کنید.

یعنی هم حوزه ی خبر را داشته باشید و هم حوزه ی سرگرمی و هم حوزه ی بحث آموزش را پیش ببرید.

این ها در واقع دارند این سه حوزه را می بینند ولی حوزه ی سبک زندگی و فیلم و سریال آن ها خیلی گسترده تر است یعنی در این حوزه خیلی کار می کنند و این نیاز است که رسانه های ما به حوزه ی سرگرمی توجه ویژه ای داشته باشند و بحث سریا ل سازی ها و بحث فیلم ها یکی از حوزه هایی است که ما خیلی باید به آن توجه کنیم.

**این شبکه هایی که در قالب سرگرمی کار می کنند فقط صرفاً می خواهند اوقات فراغت را پر کنند یعنی خلأهای داخلی ما را که در بعضی از حوزه ها مثل موسیقی هست یا نه اهداف بلندمدت تری یا پشت سر آن ها یک نگاه سیاسی وجود دارد.

مثل مجموعه ی شبکه های جم که باید پول زیادی صرف شود تا یک کسی بتواند یک چنین تشکیلاتی را راه بیندازد.

البرزی: الان همین شبکه ی جم تی وی خیلی جالب است که قبلاً یک دانه جم تی وی بود الان جم جونیور، جم بالیود، جم هالیود و .

هر چیزی را توانستند در هر  سبکی تولید کردند و در حوزه آشپزی برای جم است که بحث های آشپزی دارند.

جم برای کارتون نوجوانان و یک دانه برای نونهالان و یک دانه دیگر برای بحث خبر و یک دانه برای فیلم و سریال های ترکی است.

اصلاً یک هلدینگ عجیب و غریبی است که رییس این مجموعه هم آقای سعید کریمیان از افراد شاخص وابسته به سازمان منافقین بود که حالا چند سال پیش به ضرب هفده تا گلوله در ترکیه کشته شد.

یک کم هم با عرب ها مخلوط شده بود، در حوزه های کاری حمایت می کردند و آخر هم معلوم نشد که این کی این آدم ملعون را ترور کرد و چه شد و چه سرنوشتی پیدا کرد ولی قشنگ می بینید که یک دست پنهانی دارد همان سازوکار را دارد هدایت می کند.

من می خواهم ریشه ای بحث کنم که جریان این قضایا چی هست و چرا این ها را در حوزه سبک زندگی و بحث غرایز دارند کار می کنند، ما اگر بخواهیم ریشه این قضیه را بدانیم باید به سال 1897 میلادی برگردیم که در شهر بال سوییس یک اتفاق می شود گفت خیلی اعجاب انگیز اتفاق افتاد و فردی به عنوان تئودور هردزر به عنوان اولین تئوریسین بحث فرمودند که می گویند چهل ساله ی دوم انقلاب باید این اتفاقات بیفتد آن هم بیانیه ی بحث پروتکل های دانشوران صهیون هم یک چیزی شبیه به همین است و یک آینده پژوهی است که می گویند که ما باید این مسیر را برویم تا بتوانیم بر کل دنیا سیطره پیدا کنیم.

یکی از بندهای آن این است که می گوید که مردم دنیا باید آن اخباری را بشنوند که ما می خواهیم.

از فیلتر ما باید عبور کند و به آن چیزی فکر کنند که ما می خواهیم و شما دارید می بینید که اغلب این رسانه ها، غول های رسانه ای در دنیا مثل بی بی سی و اسشیوتپرس و من سی ان ان و مثل فاکس نیوز مثل خیلی از شبکه هایی که بین المللی هم حتی دارند کار می کنند پشتوانه ی آن ها یهود است.

یعنی می بینید که لایه های ارشد مدیریتی این ها، لایه های میانی مدیریت این ها یهودی ها هستند و صهیونیست ها هستند که حالا یک بند آن این است و واقعاً هم دست خود گرفتند.

یک بند دیگر از این پروتکل های یهودی می گوید که ما مردم دنیا علی الخصوص جوانان را چنان به غرائض جنسی سرگرم کنیم که اصلاً به سیاست های ما دیگر کاری نداشته باشند و ما راحت بتوانیم در پناه این قضیه که آن ها فکر و ذهن آن ها مشغول شده است بتوانیم سیاست های خود را در جهان اعمال کنیم.

دقیقاً دارید می بینید که همین اتفاقات دارد می افتد و آقای پرفسور ناتان آبرامز که از اساتید دانشگاه آمریکا هستند یک مقاله به نام نقش یهودیان در صنعت پورن گرافی آمریکا که قشنگ تحلیلی می گویند که رده ی اول مدیریتی بحث صنعت پورنو گرافی خود یهودی ها هستند که حالا این انشعاب پیدا می کند و در شبکه های ماهواره ای می آید و شاید با دز پایین تر همان بحث های اباهی گری را دارند به تصویر می کشند.

شاید ملت ایران که یک ملتی هستند که دارای قیود مذهبی هستند و اعتقادی هستند شاید خیلی نیایند در این حوزه برای آن ها ایجاد شبکه ی مستهجن انجام بدهند و شاید مخاطبینی را پیدا نکنند ولی می آیند بحث های اباهی گری پنهان را لابه لای فیلم و سریال هایی را گنجانده شده را برای ملت ایران پخش می کنند.

نمونه ی آن همین سریال هایی که خیلی هم نزدیک می کند فرهنگ را به فرهنگ ایرانی و می گویند که کدام فرهنگ نزدیک تر است، الان فرهنگ ترکی نزدیک تر است و همان بحث هایی که ما در فرهنگ خود هم داریم، مادرشوهر و عروس را آن ها را هم دارند.

یک مدت این ها روی سریال های کره ای کار می کردند و ترجمه می کردند، خیلی نتیجه نگرفتند.

دیدند که سریال های ترکی علی الخصوص روی ملت ایران خیلی جواب می دهد با آن دزی از بحث های اباهه گری که در آن هست می آیند از طریق فیلم و سریال ها می آیند مهارزدایی ذهنی می کنند.

چرا شما یا مثلاً افراد دیگری نمی آیید که دست خود یک استکان مشروب بگیریم و سر کوچه به شراب خوری علنی کنیم چرا این کار را نمی کنیم؟ حتی در خفا ما این کار را نمی کنیم.

آدمی که قیود مذهبی داشته باشد هیچ وقت این کار را نمی کند.

چی کار می کنند؟ اولین کاری که دشمن انجام می دهد این مهارزدایی ذهنی است.

این مهارهای ذهنی که باعث می شود که ما سمت گناهان نرویم، می آیند این مهارها را از ذهن شما باز می کنند.

مثلاً در اسلام آمده است که اگر طرف خانمی هست که همسر دارد و یا شوهر دارد حتی نباید فکر آقای دیگر را در ذهن خود بیاورد و اصلاً نباید به کسی دیگر فکر کند.

چه برسد به این که خدای نکرده بخواهد ارتباط کلامی و ارتباطات نامشروع دیگری بخواهد برقرار کند ولی همین را در فیلم و سریال از طریق فیلم و سریال های جذاب و محرک بحث های غرائض جنسی می آیند کاری می کنند که بگویند چه کسی گفته است که چنین چیزی باید باشد که یک خانمی که شوهر دارد نمی تواند ارتباط داشته باشد، نه، شما می توانید هم همسر خود را داشته باشی و هم با کسانی دیگر ارتباط برقرای کنی و این فاجعه است.

من با دوستانی که پای این شبکه و این سریال ها می نشینند، با خانم یا با آقا صحبت کنم، می گویم که شما واقعاً نمی ترسید که از این که در خانه ی شما و در خانواده ی شما .

به آقایی که در خانه ی آن ها ماهواره است می گویم نمی ترسی که شما که صبح تا شب به سرکار می روی و برای زن و بچه ی خود زحمت می کشی که یک زندگی سعادتمندی را داشته باشی و در غیاب شما دارد یک شبکه ی ماهواره ای در خانه ی شما به خانم شما دارد آموزش خیانت می دهد یعنی رسماً دارد مهارزدایی ذهنی می کند و این را هم نگوییم که روی من هیچ اثری ندارد.

نه این حرف ها نیست.

کاملاً اثر دارد.

**تأثیرات تدریجی دارد.

جوانی: اثر فیلم و سریال هایی که در داخل کشور خود ما هم پخش می شود، مثلاً یک سریالی پخش می شد به نام سریال خانم ستایش که فصل های سه گانه ای که داشت می خواهم عمق اثر فیلم و سریال را بگویم.

این ستایش سه گانه ای که پخش شد بخش اول آن سال هشتاد و نه و نود خیلی عجیب است نام خود ستایش در ثبت احوال در دهه ی هشتاد، سی و چهارم، پنجم به بعد در اولویت های نامگذاری دختران ایران زمین بوده است.

بعد در اثر پخش این سریال در روی رده ی دوم و سوم می ایستد.

یعنی دیگر مردم ما بعد از این که فاطمه و زهرا می گذاشتند، اولویت دوم آن ها اسم ستایش بود.

یک سریال می تواند اولویت نامگذاری دختران یک سرزمین را عوض کند و اثرگذاری این سریال است.

بعد چه طوری می توانیم بگوییم که سریال روی ما اثر ندارد.

حالا شما ببینید که این اثرهای فیلم ها و سریال های ترکی که می گذارند با آن محتوای واقعاً وحشتناک چه اثری روی بچه ی من دارد می گذارد.

گندم ز گندم برود جو ز جو.

هر چیزی شما بکارید همان را شما برداشت می کنید.

وقتی ورودی ذهنی بچه های شما و ورودی ذهنی همسر شما با این سبک فیلم و سریال ها باشد و با این مضمون و با این محتوا باشد خروجی آن چه می خواهد باشد.

بچه ی شما به چه چیزی باید فکر کند.

قاعدتاً می خواهد همان بحث یادگیری رسانه ای را داریم و این از رسانه یاد می گیرد و شاید بخواهد همان را در زندگی خود عملیاتی کند و مبتلابه خیلی از جریانات شود.

بعد ما باید چی کار کنیم.

این سؤالی هست که عزیزان قابل تأمل هست و باید روی آن فکر کنند که گردانندگان این شبکه ها چه کسانی هستند و چه بحث های فکری و ذهنی دارند و اهداف تجاری آن ها چی هست و اهداف سیاسی آن ها چی هست و اهداف اجتماعی آن ها چی هست و چی کار با خانواده های ما دارند.

آیا در پی رشد و تعالی خانواده های ما هستند یا در پی فروپاشی خانواده ی ما.

یکی از بندهای پروتکل های یهودی همین است که می گوید که باید خانواده ها را به فروپاشی بکشانیم که بتوانیم هدایت بچه های این ها را به دست بگیریم یعنی ما بگوییم که بچه های این ها چه طوری تربیت می شوند با بحث تربیت رسانه.

**سؤال خود را درباره ی انتخابات بپرسم این ها یک سال گاهی دو سال صبر می کنند و تمام توان خود را تلاش می کنند که در یک جایی که میدان عمل است در حقیقت بیاورند و آن جا به رخ مردم بکشند یا آن تغییر فکرهایی که زمینه ی آن را فراهم کردند این جا دیگر رفتارها را با آن مدیریت کنند.

شما در انتخابات مشی آن ها را دیدید یا با هم اختلاف داشتند، فرمان واحدی داشتند، سیاست متحدی داشتند یا نه هر کسی یک مسیر خاص خود را می رفت.

البرزی: من می خواهم از یک نقطه ی بالاتری به موضوع نگاه کنیم.

جمهوری اسلامی ایران خود امام راحل، نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم، جمهوری اسلامی ایران.

اگر بخواهیم دقیق نگاه کنیم ما یک اتوبان سه بانده ای هستیم که جمهوریت، اسلامیت، ایرانیت که در کنار هم دارد پیش می رود به طول واحد.

این ها دارند روی این سه تا کار می کنند.

موقعی که بحث انتخابات پیش می آید روی جمهوریت و نظام دارند کار می کنند.

موقعی که در طول سال به دنبال تضعیف باورهای و عقاید مردم هستند روی اسلامیت نظام دارند کار می کنند.

برخی از گروه های ماهواره ها یا شبکه های تجزیه طلب قومی دارند روی ایرانیت نظام کار می کنند.

یعنی این سه باندی که ما داریم این ها دارند پیش می روند.

حالا بخشی بر اسلامیت نظام متمرکز شدند.

حدود چهارده شبکه ی مذهبی دارند روی عقاید و باور مردم ما دارند کار می کنند اما در یک جا همه به یک نقطه می رسند که در واقع آن تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران هست.

در موضوع انتخابات به طور ویژه این ها از شش ماه گذشته شروع کردند به روی موضوع و عدم مشارکت کار کردند.

یعنی بحث تحریم انتخابات را خیلی کار کردند.

در معنای گفتگو محور که تولید کردند.

الان عملیات روانی دشمن و تهدید دشمن افکار عمومی پایه است.

یعنی روی افکار عمومی خیلی به شدت دارند کار می کنند.

این ها مشارکت را جلو آوردند تا به روز ثبت نام نامزدها رسیدند.

تمام برنامه هایی که انجام می دادند می خواستند که مردم را ناامید از شرکت در انتخابات کنند حالا یا آینده ی کشور را ناامیدانه نشان می دادند یا می آمدند راجع به شرایط موجود کشور کار می کردند.

اصلاح پذیر هست یا اصلاح پذیر نیست یا اختیارات رییس جمهور که اختیار دارد یا ندارد.

این را تا روز ثبت نام ها آوردند که آغاز شد و شورای نگهبان تأکید کرد، حمله به ساختارهای نظام کردند و به شورای نگهبان حمله کردند و به بقیه ی فرآیندهای انتخابات کردند.

تا به روز تبلیغات و مناظره های انتخاباتی رسیدیم.

یک بخش به رسانه ی ملی هجمه کردند در دوره ی انتخابات.

یعنی هر دوره ای این ها به یکی از ابزارهای نظام و آن فرآیندهای انتخابات حمله کردند تا به روز رأی گیری رسیدیم.

یک حجم گسترده ای از اطلاعات و اخبار و گزارش ها و برنامه های گفتگو محور که مردم پای صندوق های رأی نیایند.

اما وقتی روز انتخابات که انتخابات امسال ما دو تا ویژگی جالبی داشت.

هم یک ساعت از این ور زود شروع شد و هم از آن ور دو ساعت دیر تمام شد.

این ها اصلاً پیش بینی نمی کردند که در شرایط کرونایی، البته اربعین" دارند در این خیابان ها و در این بلوارها و این جاده های عراق دارند رژه می روند و مردم عراق هم از این ها پذیرایی دارند می کنند، بعد آن وقت من می خواهم به پایگاه خود سر بزنم باید چراغ خاموش بروم.

چرا باید این جوری باشد و واقعاً صدای این ها در آمد.

در صحنه ی میدان حاج قاسم این ها را شکست داد.

حالا سال نود و شش حاج قاسم نمی توانست کار را انجام بدهد چون در عالم ماده محدودیت هایی داشت ولی وقتی این ها شهید شدند، ترامپ این را نفهمید که شهید سلیمانی به مراتب خطرناک تر از سردار سلیمانی است و نفهمیدند که قرآن به ما دارد می گوید و وعده می دهد که و لا تحصبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاهم عند ربهم یرزقون قرآن می گوید که شما اصلاً فکر نکنید این ها که در راه خدا شهید شدند، مردند، بلکه زنده هستند و دارند کار انجام می دهند و واقعاً با تمام قوا دارند کار انجام می دهند و شما نقش حاج قاسم را در انتخابات قشنگ دارید می بینید.

یک حجم عملیات روانی بی نظیر بود.

  **شما آن تصویری که در خارج کشور خانمی است که پیراهن منقش به تصویر حاج قاسم را پوشیده است این خیلی چیز عجیبی است و این خود یک پدیده ای است.

البرزی: یعنی حاج قاسم توانست در آن عالمی هست که زنده هستند، این ها وسعت روح پیدا کردند و تازه بیش تر می توانند کار کنند.

این را هم بگویم شاید خیلی مرتبط با بحث رسانه نباشد، یک شهیدی به نام شهید حمیدرضا اسداللهی از شهدای مدافع حرم است.

چون بحث روانی شده است، به این فکر کنید و فکر نکنید که آن ها غول هایی هستند که آن ور نشستند و تیرلیون دلار دارند خرج می کنند.

باور کنید که یک شهید ما می تواند اندازه ی صد تا آن ها اثرگذار باشد.

شهید حمیدرضا اسداللهی چند ساعت به شهادت او مانده بود، از او می پرسند که شما به چه چیزی فکر می کنید، دو، سه ساعت دیگر شاید در این عملیات شهید شوید؟ حالا وصیتنامه ی او هم هست.

شهید بزرگوار بسیار عالم و بسیار برجسته است.

می گوید من دارم به این فکر می کنم که من که حالا شاید در این عملیات شهید شوم به این فکر می کنم که از وقتی فهمیدم که شهدا در عالم برزخ دست آن ها بازتر است و وسعت روح پیدا می کنند و بیش تر می توانند کار کنند، دغدغه ی من این است که شهید شدم بیش تر برای انقلاب اسلامی کار کنم.

یعنی دغدغه دارد و برای دنیای پس از مرگ خود هم برنامه ریخته است.

من این حرف اسداللهی را نفهمیدم تا ماجرای شهادت شهید حججی پیش آمد.

دیدم که شهید حججی هم تا زمانی که زنده بود، کسی او را نمی شناخت و چهار تا بچه های پایگاه بسیجی و مسجد و چهار تا کار فرهنگی ساده می کرد ولی شهید وقتی شهید شد نور عالم تاب شد و به تأثی از اباعبدالله هست که این شعری که برای اباعبدالله هست برای شهدا هم مصداق پیدا می کند: پیچیده شمیم تو همه جا ای تن بی سر/ چون شیشه ی عطری که درش گم شده باشد این ها تازه شهید می شوند و سر از بدن آن ها جدا می شود مانند یک شیشه ی عطری که در آن جدا می شوند، فضا را عطرآگین می کنند و نقش ویژه ی حاج قاسم سلیمانی که تمام کارشکنی های رسانه ها و غول های رسانه ای غربی را پودر کرد یک نقش بسیار برجسته ای است.

**در بحث انتخابات به نظر من بحث مشارکت یک موضوع خیلی مهم است و حتماً هم بحث هایی را باید مطرح کرد که چرا یک عده نیامدند و یک عده آمدند اما الان دارد یک نیمه ی خالی لیوان دارد برجسته می شود.

من می خواهم یک تصویر واقعی تری بدهم.

ما تقریباً در تمام انتخابات های ریاست جمهوری حدود سی و خورده ای درصد اصلاً شرکت نمی کردند.

این عدد را هیچ وقت نداریم.

یعنی یک سی و دو درصدی، سی و چهار درصدی اصلاً هیچ وقت نمی آمدند.

ما در اطراف خود داریم که یک عده می گویند که من نمی خواهم شناسنامه ی من مهر بخورد.

یعنی قبول ندارد.

پس تقریباً ما این عدد را هیچ وقت نداشتیم که الان بخواهیم در مورد آن حرفی بزنیم.

ناراحت هستیم که چرا نداریم ولی هیچ موقع نداشتیم.

بین پانزده تا هفده درصد می ماند تا نصاب های قبلی ما است.

شما اگر برای این ها اگر بخواهید دلایلی بشمارید سهم کرونا را ببینید و سهم خود عملکرد دولت یعنی می گویم یک سرمایه ی اجتماعی در اختیار دولت بوده است و همان سرمایه ی اجتماعی که بعد از چهار سال اول دولت، در چهار سال دوم بیش تر شد.

این سرمایه ی اجتماعی با عملکرد هر دولتی می تواند بیاید و به سبد رأی صندوق بریزد و رییس جمهور بعدی انتخاب شود.

خب این ها هم نیامدند.

فشارهای اقتصادی را قبول داریم.

همه ی این ها را که تقسیم کنیم در این شرایط مشارکت نزدیک به پنجاه درصدی را باید حتماً به آن افتخار کنیم.

در این شرایط سخت و از این هم نباید فرار کنیم یعنی به نظر من باید محکم دفاع کنیم.

جوانی: تمام این رسانه ها در حوزه ی سیاسی بحث تحریف را پیگیری می کردند.

این که حضرت آقا می فرمایند که جریان تحریف و این که ملت ایران را سست کنند و ملت ایران را به سمت آن سیاست مدنظر خود ببرند.

هشت سال پیش یک دولتی را ما انتخاب کردیم که شعار او بحث تعامل بود.

دنیا یک ذره تعامل سازش کارانه تر شد یعنی گفتیم که هسته ای شما چه می گویید؟ هر چه شما گفتید دیگر ما اجرا کنیم و تحریم ها را کنار بگذاریم ولی این اتفاق نیفتاد و هر چه ما عقب نشینی کردیم آن ها گستاخ تر شدند.

حالا امروز بحث آقای رییسی که به عنوان رییس جمهور منتخب پیش آمده است ایشان پرچم دار گفتمان مقاومت و اقتدار هستند.

چون ایشان پرچم دار این گفتمان هستند حالا جریان تحریف تبدیل به جریان تردید می شود.

حالا می خواهند در بین مردم تردید ایجاد کنند که از این شما ببینید که قاطعانه ایشان رأی آوردند.

اصلاً در هیچ انتخاباتی نداریم که این فاصله باشد.

نفر بعدی آن ها آراء باطله است.

یعنی واقعاً مقتدرانه توانستند از مردم رأی بگیرند و مردم به این گفتمان رأی دادند.

حالا رسانه های معاند می آیند این جریان تحریف را به جریان تردید تبدیل می کنند که مردم تردید داشته باشید و ناامید باشید که اصلاً ایشان نمی تواند کاری انجام بدهد و خود همین است که حتی در انتخابات ریاست جمهوری که در کشور خود داشتیم جز بالاها است.

هجده میلیون رأی و شصت و دو درصد است که اصلاً به این موضوع در رسانه های بیگانه نمی پردازند.

گیر به دو، سه میلیون آراء باطله دادند که آن ها هم در بعضی شرایطی اتفاق افتاده است که بعضی ها رأی را اشتباه انداختند چون چهار تا انتخابات بوده یا موضوعات دیگری بوده.

این را دارند برجسته می کنند.

مجری: آن ها هم قابل تشکر است و آن هایی که این جوری رأی دادند حداقل به فرمان آن ها عمل نکردند چون آن ها می گفتند که شما نروید.

البرزی: آ ن ها دارند مسئله ی اصلی را با فرعی جابه جا می کنند.

اما این که رسانه های ما چی کار باید بکنند.

ما در روز انتخابات یک اتفاق جدیدی که افتاد، خیلی ها در شبکه های اجتماعی مردم را دعوت به رأی دادن کردند.

یعنی کاربران ایرانی که خودجوش آمدند یک سری کمپین ها ایجاد کردند و از مردم دعوت کردند که بیایید رأی بدهید.

یا خیلی ها میدانی رفتند و صحبت کردند که بیایید رأی بدهید.

یعنی مردم ما خیلی خودجوش هستند.

از یک طرف رسانه های ما چه وظیفه ای دارند؟ ما با توجه به این که این حجم زیاد عملیات روانی دارد اتفاق می افتد باید قطعاً سواد رسانه ای مردم را بالاتر بیاوریم.

البته سواد رسانه ای مردم هر سری بالاتر می آید با این تجاربی که به دست می آورند یعنی باید روی سواد رسانه ای کار کنیم.

باید روی عملیات روانی و نوع عملیات روانی دشمن کار کنیم و باید این تاکتیک های این ها برای مردم به ویژه نسل جوان گفته شود.

این هم بخش زیادی از آن به رسانه ها بستگی دارد.

ما در برنامه های مستقیم و غیرمستقیم خود باید نشان بدهیم که پشت صحنه ی رسانه های بیگانه باید برای مردم گفته شود.

الان برنامه ی شما در همین راستا هست.

یعنی ما باید این بخش عملیاتی که در این دوره اتفاق افتاد را برای مردم بازگو کنیم و مردم به عینه بفهمند که چه اتفاقاتی افتاد و این صد و پنجاه و شش تا شبکه چی کار کردند.

یعنی این نتیجه چه شد و این را اگر بفهمند برای دوره های بعدی خیلی می تواند به ما کمک کند.

برنامه امواج شبهه که گفت و گوی تخصصی پیرامون ماهیت شناسی رسانه های معاند فارسی زبان می باشد که روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت 16 به مدت 60 دقیقه به روی آنتن این شبکه به نشانی موج اف ام ردیف 103.

5 مگاهرتز می رود.

این برنامه به تهیه کنندگی سیده فاطمه شعار، هماهنگی و گویندگی اکرم اویسی، آیتم سازی الهه مصطفوی و کارشناس مجری بیژن مقدم و با مشارکت سرویس هنر و رسانه خبرگزاری فارس تقدیم مخاطبان می شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: انقلاب اسلامی - کشور - مختلف - رسانه ها - خبرگزاری فارس - بعد از انقلاب - برنامه - گسترده - اسلامی - انقلاب - ما می توانیم - تولید محتوا - افکار عمومی - برنامه ریزی - ایران - رسانه - بیگانگان - شهروندان - خبرگزاری - ایرانیان - دشمنان - پایگاه - تولید - هزینه - عمومی - محتوا - خارجی - ارائه - زمانی - رابطه

آخرین اخبار سرویس:
مالیات خانه های خالی تا امروز صفر!

سلفی جدید علی اوجی با همکارش /عکس

استخدام سرایدار با حقوق مکفی و بیمه در شرکت Bennext در تهران

وزیر کشور حکم شهردار کاشان را صادر کرد

سلفی جدید علی اوجی با همکارش /عکس

تولد علی ضیا در کافه ای عجیب /عکس

«علی دارابی» قایم مقام وزارت میراث فرهنگی شد

19 حمله سایبری علیه سیستم رای گیری انتخابات روسیه

افتخار طلبگی یا دکترای آکادمی؟! /رفتار دوگانه غرب و آژانس در قبال نقض «ان پی تی» /مبارزه با فساد از طریق حکمرانی خوب

تولد علی ضیا در کافه ای عجیب /عکس

رفتار متناقض دولت

روایتی از زندگی یک معلم فداکار

واگذاری مدیریت شرکت هفت تپه به وزارت اقتصاد

ببینید | پیگیری فوری درمان نوجوان 15 ساله ایذه ای

وعده ضرغامی درباره ویزای توریستی ایران

استخدام تکنسین آزمایشگاه در شرکت تداوم خرد پژوهان کاسپین منطقه آزاد انزلی

فال حافظ / سحر به بوی گلستان دمی شدم در باغ

گام های مثبتی در زمینه کاهش تورم برداشته شده است

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل در شرکت بین المللی آداک زرین در تهران

تحکیم وحدت فقط تا دهه 80

تقدیر فرمانده کل ارتش از رییس صداوسیما و رسانه های کشور

آزیتا ترکاشوند با چادر و مقنعه نماز /عکس

آزیتا ترکاشوند با چادر و مقنعه نماز /عکس

نحوه مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی

عضویت رسمی ایران در شانگهای چشم انداز های مفیدی در آینده دارد

استخدام کارگر ساده آقا جهت کار در کلیشه سازی در تهران

شهرداری تهران نگاه ویژه ای به ایثارگران داشته باشد

خلاءهای قانون حمایت از معلولان برای پوشش خدمات بیمه ای

محمد مخبر کیست؟

انتشار عمدی گاز کلر باعث مسمومیت مردم شد

مالیات خانه های خالی تا امروز صفر!

خلاءهای قانون حمایت از معلولان برای پوشش خدمات بیمه ای

استخدام کارشناس حسابداری با بیمه، پاداش در برایند تدبیر اندیشه در غرب تهران

پشت پرده مرگ مشکوک معلم نیشابوری

خبر مهم وزیر اقتصاد برای جاماندگان سهام عدالت

حمایت و توانمندسازی طلاب برای ورود به فناوری های نوین و اقتصاد دیجیتال

انهدام یک تیم تروریستی در شمالغرب کشور

«صبح جمعه با شما»، دوباره به آنتن بازخواهد گشت

6 ماه فرصت طلایی دولت سیزدهم

تحقیق و تفحص از وزارت نیرو برای حق آبه لرستان

مهاجران هاییتی

استخدام طراح سه بعدی در Bennext در تهران

استخدام نماینده علمی فروش (دارویی) با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در ساری

پیمان جبلی گزینه اول ریاست رسانه ملی

ریشه دفاع مقدس با تفکر عاشورایی گره خورده است

چرا آیت الله رییسی به صورت حضوری در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نمی کند؟

استخدام مشاور املاک با شرایط و پورسانت عالی در تهران

روزهای پایانی فیلمبرداری مستند زندگینامه شهید کریمی/ پخش مستند از شبکه دوم سیما+فیلم

استخدام رییس استان در فروشگاه افق کوروش در کهگیلویه و بویراحمد

خبر های جنجالی از حقوق جدید کارمندان در سال 1401+ جزییات

تحکیم وحدت فقط تا دهه 80

محاکمه حسن روحانی؟ چرا عده ای خواستار دادگاهی شدن رییس جمهور سابق هستند

نظم نوین شرقی /رییسی در سازمان ملل چه بگوید /نارضایتی معلمان از نظام پرداخت ناعادلانه

فراخوان مقاله سومین همایش بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی

برپایی بزرگترین موزه زنده و نمایش میدانی دفاع مقدس در بوستان ولایت

واگذاری مدیریت شرکت هفت تپه به وزارت اقتصاد

آیا می توان در هر نقطه مرزی از کشور ورود و خروج کرد؟

«حزب روسیه متحد»؛ پیشتاز انتخابات پارلمانی در روسیه

نگاه غربگرایانه «روحانی» مانع عضویت ایران در سازمان شانگهای بود

فرمانده سپاه: این امت، امام و رهبر خود را عاشقانه دوست دارند

نقش اثر گذار و برجسته مرزنشینان در دوران دفاع مقدس

«حکیم زاده» به صورت رسمی شهردار اشتهارد شد

پورابراهیمی: ساختار نهادهای عمومی باید اصلاح شود

«حزب روسیه متحد»؛ پیشتاز انتخابات پارلمانی در روسیه

گروه موسیقی سل لا دزفول و هدیه ارزشمند امام جمعه

پایان اختلال یک قطبی

واکنش مالک برند «مجید» به تقدیر رهبر انقلاب از این شرکت ایرانی به خاطر استفاده گسترده تولیداتش در المپیک

برق چه زمانی دوباره گران می شود؟

پشت بام فروشی در شهر به کجا رسید؟/ هشدار به اخلال گران و دلالان

خطیب زاده: امیدواریم قبل از دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی شاهد برگزاری دادگاه باشیم

تعیین تکلیف برجامی روسیه برای ایران!

پروتکل های بهداشتی برای یک سفر ایمن از کرونا

مالیات خانه های خالی تا امروز صفر!

خطیب زاده: پیام ابتکار اجلاس تهران در رابطه با افغانستان کاملا روشن است

یادداشت دیپلمات روس درباره تغییر احتمالی تیم مذاکره کننده هسته ای ایران

استاندار گلستان: تلاش ما توجه جدی به ضرورت های آب و برق است

استخدام رییس فروش (دارویی) با بیمه تکمیلی در شرکت گلرنگ در تهران

مدرک دکتری روسای جمهور ایران، از هاشمی و خاتمی، تا احمدی نژاد و روحانی و رییسی

جلیلی و دستان خالی از پست

مذاکرات وین باید از نقطه ای که تا 20 ژوئن به آن رسیده، از سر گرفته شود

الحوثی: تردید «گوترش» درباره احکام قضایی در یمن سیاسی است

کرونا 3 سمنانی دیگر را از نفس انداخت

لزوم نقش مؤثرتر حوزه در کادر سازی و تربیت نیرو برای نظام اسلامی

رؤسای جمهور از کجا دکترا گرفتند

سامانه رفاه ایرانیان در دولت رییسی راه اندازی می شود؟

قاصد دل ها| قسمت اول

دلیل انزجار انگلیسی ها از کریم خان زند/ ایرانی ها جنس خارجی لازم ندارند!

ترتیل صفحه 219 قرآن/ آیا پیامبر (ص) به حقانیت قرآن شک داشت؟+فیلم، متن و مفاهیم

فرار رو به جلو!

گزینه نهایی شده ای برای استانداری آذربایجان شرقی وجود ندارد!

وعده ضرغامی درباره ویزای توریستی ایران

مردم سلاح های غیرمجاز را به مراجع قانونی تحویل دهند

استخدام اپراتور دستگاه سوراخکاری یا الیت زن در شرکت Bennext در تهران

نصب آب شیرین کن در غرب گلستان یک ضرورت است

فال روزانه امروز دوشنبه 29 شهریور 1400

برای دریافت گواهی عدم سوءپیشینه چه اقداماتی انجام دهیم؟

وعده ضرغامی درباره ویزای توریستی ایران

تایید واردات خودرو در شورای نگهبان

تهران چقدر کمبود فضای سبز دارد؟

مردم سلاح های غیرمجاز را به مراجع قانونی تحویل دهند

امواج شبهه| چرا شبکه های خارجی برای ما برنامه می سازند؟/ جهت دهی به غرایز ایرانیان

امواج شبهه| چرا شبکه های خارجی برای ما برنامه می سازند؟/ جهت دهی به غرایز ایرانیان