مطالب مرتبط:
قشم با کمبود شدید پرستار مواجه است/بزودی بخش جدید کووید راه اندازی می شود
قشم با کمبود شدید پرستار مواجه است/بزودی بخش جدید کووید راه اندازی می شود
روستاهای ماهنشان با مشکل کمبود شدید آب مواجه هستند
اظهارات رییس شورای ملی زعفران درباره مافیای زعفران؛ مسئولان کشور اعضای مافیا را می شناسند!
المپیک 2020 توکیو| عسکری: فدراسیون به قطع همکاری برسد، بدون هیچ مشکلی می روم/ بسحاق به خودش توهین کرد، نه من
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 مرداد 1400 ساعت 09:352021-08-01اقتصادي

قشموندها: با کمبود پزشک مواجه ایم/مسئولان: مشکلی وجود ندارد!


در حالی که این روزها هرمزگان از وضعیت قرمز کرونا نیز عبور کرده و رو به سیاهی می رود و افزایش آمار قربانیان نشان دهنده این موضوع است که طی دو هفته گذشته وضعیت هرمزگان فوق بحرانی است، - قشموندها: با کمبود پزشک مواجه ایم/مسئولان: مشکلی وجود ندارد! ایسنا/هرمزگان در حالی که این روزها هرمزگان از وضعیت قرمز کرونا نیز عبور کرده و رو به سیاهی می رود و افزایش آمار قربانیان نشان دهنده این موضوع است که طی دو هفته گذشته وضعیت هرمزگان فوق بحرانی است، شهرستان قشم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روزگار چندان مطلوبی را سپری نمی کند.

قشم به عنوان جزیره عجایب هفتگانه و عمدتأ مردم کشورمان آن را به نقطه ای توریستی به ویژه وجود بازارها و سنترهای مختلف می شناساند که به ویژه در شش ماه دوم سال همواره مقصد اغلب گردشگران بوده است اما این روزها از حیث شیوع کرونا وضعیت این جزیره زیبا و جذاب چندان جالب نیست و دیگر گردشگری آن را به تیتر یک رسانه ها تبدیل نکرده بلکه شیوع کرونا و افزایش موارد مثبت و قربانیان سبب شده امروز قشم در وضعیت نگران کننده ای به سر ببرد و حتی در خصوص نبود پرستار شاهد آگهی مسئولان بهداشت و درمان در فضای مجازی برای جذب پرستار با شرایط ویژه هستیم! این در حالی است که همواره شهرستان قشم از لحاظ امکانات و زیرساخت های درمانی در شرایط مناسبی قرار نداشته، شیوع کرونا نیز این وضعیت را بغرنج تر از قبل کرده است به گونه ای که در بازدید میدانی خبرنگار ایسنا از تنها بیمارستان فعال این جزیره اعتراض مردم به عدم رسیدگی ها، کمبود پزشک و معطلی و کمبود تخت بیداد می کرد و اگر به این وضعیت در زمانی کوتاه رسیدگی نشود، ممکن است شاهد بحرانی تر شدن وضعیت اخیر باشیم.

یکی از شهروندان قشمی در گفت و گو با ایسنا، افزود: با وجود بیمار کرونایی به دلیل عدم وجود تخت خالی مجبور هستیم ساعت ها در حیاط بیمارستان معطل بمانیم تا تخت خالی شود در حالی که شرایط بیمارمان اصلا خوب نیست.

وی با بیان اینکه نمی دانم چرا مسئولین کشور نگاهشان به هرمزگان اینگونه است که در شرایط فوق بحرانی باید با کمبود تخت مواجه شویم، اضافه کرد: در حالی از کمبودها می نالیم که مسئولان شبکه بهداشت و درمان قشم از ایده آل بودن شرایط صحبت می کنند و همه چیز را عادی جلوه می دهند، نمی دانم چرا نباید مسئولان صدای مردم را بشنوند و به گوش کشور برسانند که هرمزگان از نبود امکانات درمانی به ستوه آمده است.

این شهروند قشمی با اشاره به اینکه نبود پزشک متخصص کافی و کمبود پرستار به شدت در سطح شهرستان قشم احساس می شود، عنوان کرد: یک پزشک در روز بیش از 120 بیمار را ویزیت می کند و این موضوع به هیچ وجه استاندار نبوده و نیست.

مشاهدات خبرنگار ایسنا در بازدید از بیمارستان پیامبر اعضم(ص) نشان دهنده معطلی مردم و کمبود پرستار و پزشک بود که می طلبد هرچه زودتر مسئولان کشوری فکری به حال استان هرمزگان و به ویژه شهرستان قشمی کنند که به نوعی نقطه مهمی در کشورمان در جهت اتصال به آب های خلیج فارس و قلب اقتصاد هرمزگان محسوب می شود.

در همین خصوص فرماندار شهرستان قشم در گفت و گو با ایسنا، گفت: هفته گذشته به یکباره آمار بستری های کرونایی بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شهر قشم از 90 به 130 افزایش یافت.

علیرضا نصری با بیان اینکه افزایش 40 تخت ظرف یک هفته با کمک سازمان منطقه آزاد انجام شد، اضافه کرد: کمبود پرستار نگرانی جدی عمومی در شرایط اضطراری کنونی ایجاد کرده است گرچه کمبود پرستار ریشه تاریخی دارد و از بدو افتتاح و در شرایط عادی تعداد پرستار تعریف شده برای این بیمارستان کمتر از سطح نیاز بوده است.

فرماندار شهرستان قشم از رییس دانشگاه علوم پزشکی استان خواست در سریع ترین وقت ممکن پرستار مورد نیاز بیمارستان قشم را تامین کند.

نصری در بخش دیگری از سخنان خود از عدم سرویس دهی اسکله های لافت و شهید ذاکری به مسافران و گردشگران خبر داد و افزود: به اتوبوس های حامل تورهای گردشگری اجازه ورود به قشم داده نمی شود.

وی از توقف فعالیت صنوف بخش حرا، همه اسکله های گردشگری و کاهش فعالیت مجتمع های قشم و درگهان به چهار ساعت در شبانه روز ( 16 تا 20 )خبر داد.

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس در گفت و گو با ایسنا، افزود: مردم هرمزگان نگران هستند و استرس خود سبب بروط مشکلات فراوان می شود.

احمد مرادی با بیان اینکه وظیفه دارم به عنوان خادم مردم مشکلات را پیگیری و گرفتاری مردم را پیگیری و در جهت کاهش آلام جامعه تلاش کنیم، تصریح کرد: تا مقطعی مدیریت استان توانست در جهت مدیریت بیماری کرونا خوب عمل کند اما در مقطعی دیگر مدیریت استان جوابگو نبود و باید چتر حمایتی کشور نیز به کمک می آمد زیرا در بحص زیرساخت ها و نیروی انسانی با مشکل گسترده ای رو به رو بودیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه منطقه آزاد قشم و سازمان همیاری ها و شهرداری ها در جهت واردات واکسن اعلام امادگی کرده اند اما مشخص نیست چرا این موضوع عملی نمی شود، اظهار کرد: وضعیت هرمزگان از نگرانی عبور کرده و فوق بحرانی است و مردم با پیامک و تلفن انتظار دارند نمایندگانشان این وضعیت را پیگیری کنند تا در سطح کشور این وضعیت بحرانی را بشنود.

مرادی با بیان اینکه مردم قشم چه گناهی کرده اند که تاصیر مهاجرت ها و عدم مدیریت ها را می بینند، عنوان کرد: مجمع نمایندگان استان همه جوره در کنار دانشگاه علوم پزشکی بوده و هست و از ظرفیت خود استفاده کرد و 45 میلیارد تومان از سوی سه نماینده مرکز استان به این دانشگاه اعطا شد.

وی در پایان گفت: خوشحالم منطقه آزاد در دوران مدیریت جدید خود را در کنار مردم دیده است و در تامین زیرساخت ها کمک کرده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، افزود: در شهرستان قشم 5 نیروی متخصص داخلی، 3 متخصص بیهوشی، 4 طب اورژانس و یک متخصص عفونی فعالیت دارند.

دکتر حسین فرشیدی با اشاره به اینکه نباید 120 بیمار توسط یک پزشک ویزیت شود، تصریح کرد: باید به هر پزشک 20 بیمار اختصاص یابد برای ویزیت بیماران کرونایی و سرپایی و بیشتر از این تعداد نباید صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه اول تیرماه سالجاری وضعیت فعلی استان هرمزگان را پیش بینی کردیم، خاطرنشان کرد: اکنون نیاز به مداخله جدی ستاد مدیریت بیماری کرونا داریم تا شاهد کاهش موارد مثبت و فوتی باشیم.

فرشیدی با اشاره به اینکه وقتی می گوییم تعطیل یعنی همه جا تعطیل نه آنکه ادارات تعطیل اما مغازه ها باز و پروازها صورت بگیرد، اضافه کرد: در استان هرمزگان 22 درصد جمعیت استان واکسینه شده اند در حالی که در قشم تنها 13 دصد این اتافق رخ داده و دلیل آن استقبال کم مردم بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با بیان اینکه اکنون با کمبود دارو در استان هرمزگان به ویژه رمدسیویر مواجه نیستیم، عنوان کرد: آمادگی داریم هر پرستاری از هرکجای کشورمان بخواهد با هر شرایط و امکاناتی جذب کنیم اما تاکنون ناموفق بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان قشم 43 درصد موارد ابتلا در ادارات، 7 درصد به دلیل عدم تهویه و 50 درصد به دلیل تجمعات بوده است، افزود: پیشنهاد کاهش پروازها را به ستاد مدیریت بیماری کرونا داده ایم تا امیدواریم در دو هفته آینده با کاهش موارد مثبت و فوتی رو به رو شویم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، حال باید منتظر ماند و دید آیا تدبیر ستاد مدیریت بیماری کرونا در کشور و استان می تواند به کمک بهبود وضعیت هرمزگان بیاید یا خیر؟! انتهای پیام
کلید واژه ها: هرمزگان - وضعیت قرمز کرونا - وضعیت - افزایش آمار - کمبود پزشک - وضعیت قرمز - قربانیان - کرونا - افزایش - بحرانی - شهرستان قشم - موضوع - کمبود - گذشته - دهنده - جزیره - شیوع کرونا - ویژه - قرمز - نشان - هفته - پزشک - گردشگران - عبور - آمار - کشورمان - توریستی - شهرستان - مطلوبی - مختلف

آخرین اخبار سرویس:
سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم، افزایش یافت

97 درصد مستأجران محروم از دریافت وام ودیعه مسکن با شرایط سخت بانک ها

تخصیص یبش از 21 میلیارد تومان ارزش افزوده به شهرداری های دهاقان و گلشن

افزایش قیمت لبنیات در زنجان غیرمنطقی است

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در تهران

2 میلیارد اوراق بهادار دست به دست شدند

ناپایداری شبکه توزیع برق دردیشموک وقلعه رییسی طول زیاد شبکه است

جزییات واردات 14.3 میلیون تن کالای اساسی به کشور

پیش فروش خودروهای خارجی آغاز شد

تاکید رییسی بر پیشگیری از نوسانات ارزی/ بانک مرکزی موظف شد منابع ارزی خارج از کشور را بازگرداند

حذف 2 درصد سرانه درمان ایثارگران بازنشسته

بازگشایی دانشگاه ها پس از واکسیناسیون عمومی 75 درصدی

اهدای 7 هزار بسته لوازم التحریر در هرمزگان/ 6 هزار بسته معیشتی در مناطق کمتر توسعه یافته توزیع شد

برداشت بیش از پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان

طرح هادی در 63 درصد روستاهای استان خراسان جنوبی اجرا شده است

قیمت طلا و سکه در چهارم مهر/ کاهش اندک نرخ طلا در بازار

فن بازار؛ پلی میان طرف های عرضه و تقاضا در حوزه فناوری و محصولات پیشرفته

بازشدن گرهی سخت توسط دانش بنیان ها/ دستگاهی که مشکل آب های سطحی اهواز را برطرف می کند

ذخایر نفت روسیه با نرخ تولید کنونی 30 سال دوام می آورد

قیمت ارزان ترین موبایل ها در بازار + جدول

توصیه هایی برای خرید اینترنتی

201 هکتار زمین در زنجان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است

روسیه تا چند سال دیگر نفت دارد؟

راه اندازی نمایشگاه دائمی فرش دویدوخ در راز و جرگلان

بازگشایی دانشگاه ها پس از واکسیناسیون عمومی 75 درصدی

نماد های برتر بورس امروز(4 مهر)

75 هزار تن گندم از کشاورزان زنجانی خریداری شد

سود 5 درصدی وام قانون جهش تولید برای دهک های کم درآمد

واردات 10 میلیون دوز واکسن جانسون اند جانسون

وام مسکن از محل اوراق افزایش یافت + جزییات

استخدام کارشناس فروش (صنعت ساختمان) با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه تکمیلی

استخدام کارشناس فروش (صنعت ساختمان) با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه تکمیلی

استخدام کارشناس منابع انسانی در تولیدی و بازرگانی البرز پلور در تهران

استخدام سرپرست لجستیک با بیمه در تولیدی و بازرگانی البرز پلور در تهران

استخدام مسئول فنی آشنا به ثبت سفارش در شرکت سورنا انتخاب برتر در تهران

جذب نیروی امریه در جهاددانشگاهی استان مرکزی

جزییات واردات 14.3 میلیون تن کالای اساسی

پیش بینی برداشت 250 هزار تن چغندر قند در تربت حیدریه

استخدام کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه با بیمه در شرکت برزین صنعت/ البرز

رشد 17 درصدی صادرات از بنادر نوشهر و فریدونکنار

استخدام کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه با بیمه در شرکت برزین صنعت/ تهران

واردات 10 میلیون دوز واکسن جانسون اند جانسون

حرکت سکه در مسیر نزولی

استخدام آبدارچی با بیمه و عیدی در شرکت متین گذر در تهران

قیمت روز خودرو های لاکچری در بازارا+ جدول

استخدام کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه با بیمه از تهران و البرز

تاکید رییسی بر پیشگیری از نوسانات ارزی/ بانک مرکزی موظف شد منابع ارزی خارج از کشور را بازگرداند

گران ترین موبایل ها در بازار چند؟

دیدگاه های کارشناسانه در تدوین بودجه سال آینده لحاظ شود/ تاکید رییسی بر پیشگیری از نوسانات ارزی

تشریح قانون ابلاغی جهش تولید مسکن

فروش فوری هایما S7 توربو پلاس از 7 مهر + شرایط

مردم آسیا 4 هزار میلیارد دلار در سال غذا می خورند

کمک 49 میلیون تومانی بانوان خادمیار کاشانی به دانش آموزان

توزیع بیش از 61 میلیون و 620 هزار لیتر آبرسانی سیار در استان اصفهان

افزایش 108 درصدی صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار

اکسپو 2020 دبی؛ فرصتی برای توسعه تجارت

هر کیسه سیمان امروز چقدر معامله شد؟

پلمب 3 واحد صنفی متخلف در اراک

دستور مهم رییسی به بانک مرکزی درباره منابع ارزی خارج از کشور

استخدام مسئول دفتر تهران با حداقل 4 میلیون حقوق، بیمه، بیمه تکمیلی، پاداش

استخدام مدیر فروش در شرکت فراپرواز هوشمند در قم

استخدام وکیل در موسسه حقوقی پارسه امین پایتخت در خراسان شمالی

استخدام کمک حسابدار با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش با حقوق، بیمه، پورسانت در شرکت تولیدی و بازرگانی دایکو

سقف جدید وام های خرید مسکن به فرابورس رفت

استخدام کارشناس خرید با بیمه، بیمه تکمیلی، سرویس، پاداش و وام از قم و مرکزی

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی مطرح شد: برطرف شدن موانع صادرات و مدیریت واردات در راستای توسعه تجارت

استخدام نیروی کار دفتری

کم انگیزگی خریداران و قدرت پایین فروشندگان بورس

وزیر حمل و نقل انگلیس: بحران سوخت کدام است؟

روند شیوع کرونا در 10 روز اخیر

استخدام کارشناس تضمین کیفیت در شرکت تولیدی صنعتی اتحاد پلاست البرز

روند کرونا در ایران، از 4 شهریور تا 4 مهر (اینفوگرافیک)

فرمول یک | افزایش ایمنی خودروهای فرمولا با نسخه جدید Halo

استخدام کارشناس حسابرسی داخلی در شرکت تیپاکس اکسپرس پارس در تهران

استخدام نیرو در مشاغل مختلف،فروشگاه، نگهبانی و..

ضرب الاجل آیت الله رییسی به بانک مرکزی/ منابع ارزی خارج از کشور را به داخل بازگردانید

چرا پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش واریز نشد؟

قیمت دلار به کدام سو می رود؟

اجرای قانون «حذف مالیات بر ارزش افزوده طلا» از دیماه در اصفهان/مردم تخلفات را گزارش کنند

دیدگاه های کارشناسانه در تدوین بودجه سال آینده لحاظ شود

ورود کمیته امداد به تامین مسکن

بانک مرکزی منابع ارزی خارج از کشور را به داخل بازگرداند

بارگذاری روزانه بیش از 30میلیون محتوا در فضای دیجیتال

میزان خرید گوشت ماهی در خراسان شمالی به یک سوم کاهش یافت

استخدام کارشناس سئو، موشن کار و کارشناس ارشد فروش حوزه ساختمان در قم

استخدام کارشناس فروش در شرکت سلیران در تهران

استخدام کارمند فروش (فورواردری و خط کشتیرانی) با حقوق و بیمه در تهران

آغاز صادرات واکسن کرونا از کوبا

استخدام کارشناس فروش با بیمه، پورسانت در اصفهان

قیمت پی اس فور امروز 4 مهر 1400 + جزییات

تعمیرات 12 ساعته در واحد گازی نیروگاه بندرعباس با موفقیت انجام شد

راهکار عضو کمیسیون صنایع برای حل مشکلات بازار خودرو و خودروسازی

استخدام حسابدار با بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس در کیان الماس الموت در قزوین

وام مسکن از محل اوراق افزایش یافت

پیشرفت 90 درصدی پروژه پل رسالت 85 در مشهد

خدمت جدید بانک رفاه کارگران رونمایی شد

استخدام کارگر ساده، نظافتچی و تکنسین مکانیک با بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس

90 هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد ساخته خواهد شد

انتصاب رییس کل سازمان خصوصی سازی

قشموندها: با کمبود پزشک مواجه ایم/مسئولان: مشکلی وجود ندارد!

قشموندها: با کمبود پزشک مواجه ایم/مسئولان: مشکلی وجود ندارد!