موضوعات داغ: - فتح الله زاده - كميته اخلاق - باشگاه استقلال - علي فتح الله زاده - مسابقه كتابخواني - ورزش باستاني - رتبه بندي معلمان - سازمان فرهنگي هنري - علي فتح الله - نقل و انتقالات تابستاني - جهاد سازندگي - فرهنگ سراي خاوران - محمدرضا رضايي - خواكين - مسعود خاني - شهر كلاله - نقل و انتقالات خارجي - مديرعامل شركت گاز كردستان - آيت الله العظمي صافي گلپايگاني - منوچهر حبيبي - اشتغال محرومان - شركت سهامي - ميرزاعلي

مطالب مرتبط:
هوشمند سازی، انضباط ساخت و ساز، حفاظت از میراث تاریخی و پایداری مالی شهری اهم اقدامات مدیریت شهری
اهم اقدامات مدیریت شهری کنونی/ از ایجاد انضباط در ساخت وساز تا کاهش فاصله شمال و جنوب
لزوم دوری از اعمال سلایق و مناقشات سیاسی در مدیریت شهری
اعتماد مردم قم به مدیریت شهری/مدیریت استان همواره حامی شهرداری است
طرح های شهری باید متناسب با توان مالی شهرداری ها باشد
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 مرداد 1400 ساعت 17:002021-07-28اقتصادي

از هوشمند سازی و انضباط ساخت وساز تا پایداری مالی شهری از اهم اقدامات مدیریت شهری پنجم


شهردار تهران در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه های داخلی اهم اقدامات مدیریت شهری پایتخت را در دوره پنجم مدیریت شهری تشریح کرد.

- شهردار تهران در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه های داخلی اهم اقدامات مدیریت شهری پایتخت را در دوره پنجم مدیریت شهری تشریح کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، تعدادی از مدیران رسانه های داخلی صبح امروز چهارشنبه ششم مرداد ماه جهت هم اندیشی مهمان پیروز حناچی شهردار تهران بودند و در این جلسه نقطه نظرات خود را پیرامون مسائل روز مدیریت شهری بیان کردند.

پیروز حناچی شهردار تهران در این جلسه هم اندیشی با اشاره به آخرین اقدام های مدیریت شهری پایتخت در دوره مسئولیت خود گفت: شهرداری تهران در دوره اخیر مدیریت شهری با شعار تهران؛ شهری برای همه ، علی­رغم مواجهه با چالش­ های بی شمار از جمله تشدید تحریم­ های ظالمانه غرب به­ واسطه خروج آمریکا از برجام، نوسانات شدید نرخ ارز و بروز تورم بی ­سابقه، افزایش قابل توجه قیمت زمین و مصالح ساختمانی و رکود بخش ساختمان، شیوع ویروس کرونا و محدودیت­های مترتب بر آن و.

، با برنامه­ ریزی متناسب با شرایط و ساماندهی اقدامات در راستای کاهش آثار منفی تغییرات محیطی، توانست اقدام های قابل توجهی را در ایجاد انضباط ساخت­ وساز و بهسازی کالبدی، ارتقای عدالت توزیعی و کاهش فاصله شمال و جنوب، توسعه زیرساخت­های شهری، حمل ­ونقل عمومی و تسهیل ترافیک، پایدارسازی مالیه شهری، ارتقاء کارایی سازمانی، توسعه مشارکت­های اجتماعی و رضایت شهروندی، ارتقاء ایمنی و محیط­ زیست پایدار، حفاظت از میراث طبیعی و تاریخی شهر و هوشمندسازی و شفافیت انجام دهد.

شهردار تهران در تشریح جزییات اقدام های انجام شده در حوزه ساخت و ساز و بهسازی کالبدی پایتخت بیان کرد: ایجاد انضباط در ساخت ­وساز با هدف بازگشت به مسیر طرح جامع، به­ عنوان مهم­ترین سند بالادستی و جلوگیری از فروش ظرفیت­های زیستی شهر مهم­ترین محور اقدامات انجام شده در این دوره بوده که از اهم دستاوردها می توان به هوشمندسازی کامل فرآیندهای شهرسازی و جلوگیری از اعمال سلیقه در ضوابط صدور پروانه، کاهش 64 درصدی متراژ پروانه­ های صادره مسکونی از 181 به 66 میلیون مترمربع و کاهش 70 درصدی زیربنای پروانه­ های تجاری صادره از 5.

3 به 1.

7 میلیون مترمربع اشاره کرد.

وی همچنین کاهش 63 درصدی تخلفات تعداد پروانه ­های مسکونی مغایر با دستور نقشه و کاهش 74 درصدی مجموع طبقات مازاد در پروانه ­های مسکونی مغایر، کاهش 87 درصدی بلندمرتبه­ سازی از 567 فقره به 70 فقره که بخش عمده­ای از آن نیز مربوط به توافقات دوره قبل بوده است، ·نوسازی میانگین 1.

6 میلیون مترمربع سالانه (زیربنا) از بافت ­های فرسوده شهری مجموعا 14347 پلاک طی سالیان 1396 تا 1399، نوسازی میانگین 1.

6 میلیون مترمربع سالانه (زیربنا) از بافت­های فرسوده شهری مجموعا 14347 پلاک طی سالیان 1396 تا 1399، توسعه فضاهای عمومی شهر از طریق احداث میدان­گاه­ ها از جمله میدانگاه ­های هفت تیر به مساحت 7900 مترمربع، امیرکبیر به مساحت 8400 مترمربع و اجرای میدان­گاه­ های دولاب، بریانک، دریافت و خورشید به مساحت 32.

8 هزار مترمربع، آزادسازی 1394 هکتار از اراضی حریم (66 درصد رشد)، توسعه کمربند سبز تهران از 40132 هکتار به 43852 هکتار، اجرای 6 طرح بازآفرینی شهری از جمله فضای فوقانی تونل راه­ آهن تهران-تبریز به مساحت 2.

231 هکتار تحت عنوان باغ­ راه حضرت فاطمه، کارخانه سیمان ری به مساحت 9 هکتار را از جمله اقدام های دیگری دانست که در این دوره از مدیریت شهری انجام شده است.

حناچی در تشریح اقدام های انجام شده در بخش ارتقاء عدالت توزیعی به کاهش فاصله شمال و جنوب از طریق افزایش هزینه ­کرد در مناطق جنوبی، اجرای پروژه ­های توسعه محلی با اولویت مناطق کم ­برخودار و نیمه برخوردار، مناسب­ سازی شهر برای همه اقشار و توسعه دسترسی به حمل ­و نقل عمومی از مهم­ترین محورهای اقدامات مدیریت شهری در این دوره اشاره کرد.

وی ادامه داد: افزایش هزینه ­کرد اعتبارات در مناطق جنوبی نسبت به شمالی تهران از 0.

65 در سال 1395 به 1.

31 در سال 1399، تعریف 2907 پروژه توسعه محلی (89 درصد در محلات کم ­برخوردار و نیمه برخوردار) با اعتباری بالغ بر 3500 میلیارد تومان و اتمام 723 مورد از آن تاکنون، توسعه دسترسی به حمل­ و نقل عمومی با بهره ­برداری از 40 کیلومتر مسیر مترو و افزایش تعداد ایستگاه­ ها از 109 ایستگاه به 137 ایستگاه؛ افزایش 13 درصدی تعداد واگن های بهره برداری شده، ارتقاء نسبت محلات برخوردار از میادین و بازارها را از 57 به 64 درصد، اتمام مناسب ­سازی 400 هکتار بوستان و آغاز عملیات مناسب­ سازی 178 هکتار بوستان دیگر، مناسب­ سازی 115 بازار (معادل 43.

5 درصد) و احداث 261 کیلومتر پیاده روی مناسب­ سازی شده و.

نیز از دیگر اقدام های انجام شده در حوزه ارتقاء عدالت اجتماعی بود.

او در بخشی دیگر از سخنان خود در تشریح عملکرد مدیریت شهری پایتخت در بخش توسعه زیرساختی و تسهیل ترافیک گفت: افزایش 3.

7 برابری هزینه صورت گرفته در توسعه شبکه مترو به نسبت توسعه شبکه بزرگراهی، بازبینی و طراحی خطوط جدید متروی تهران (خط 8 تا 11)، افزایش 28.

5 درصدی تعداد اعزام قطار و افزایش 33 درصدی ظرفیت روزانه حمل ­ونقل ریلی به 2.

8 میلیون نفر و اتمام 31 پروژه بزرگراهی و زیرساخت­های شهری ناتمام به طول 29 کیلومتر از جمله اقدام های مدیریت شهری در این دوره از فعالیت بود.

شهردار تهران در تشریح اقدام های انجام شده در بخش پایدار سازی مالیه شهری بیان کرد: با وجود کاهش 42 درصدی منابع در اختیار این دوره مدیریت شهری نسبت به دوره گذشته (به قیمت ثابت سال 1395) و علی­رغم بدهی قابل توجه به جا مانده از سنوات گذشته، تأمین منابع از روش­های پایدار، حفاظت از املاک و اراضی مدیریت شهری و ساماندهی وضعیت نابسامان مالیه شهری از مهم­ترین اقدامات این دوره از مدیریت شهری پایتخت بود.

حناچی ادامه داد: کاهش سهم استقراض در بودجه از 22درصد به 4 درصد در سال 1399، کاهش 52 درصدی درآمد عوارض بر مازاد تراکم (به ثابت سال 1395)؛ کاهش درآمد ناشی از تغییر کاربری و صفر شدن آن برای نخستین بار در سال 1399، کاهش حدود 37 درصدی هزینه های اداره شهر، بازپرداخت 9.

7 هزار میلیارد تومان بدهی ناشی از تسهیلات بانکی و سود و جرایم آن در دوره فعلی که بیش از دو برابر اصل مبلغ تسهیلات دریافتی (4 هزار میلیارد تومان) بوده است (در این دوره مدیریت شهری، نه تنها بدهی به خالص بدهی ها افزوده نشده، بلکه به میزان 1،974 میلیارد تومان نیز از آن کاسته شده)؛ تملک املاک به ارزش 2 برابر املاک واگذار شده، تعیین تکلیف 2662 ملک در اختیار غیر و ضابطه ­مند نمودن واگذاری املاک از طریق اخذ مجوز از شورای اسلامی شهر برای واگذاری دو فقره ملک برای نخستین بار در تاریخ از دیگر اقدام های انجام شده بود.

شهردار تهران در توضیح اقدام های انجام شده در بخش ارتقاء کارایی سازمانی گفت: افزایش سهم جوانان و بانوان از پست­های مدیریتی به 33 درصد؛ افزایش 2 برابری نیروی انسانی با تحصیلات فوق­ لیسانس و دکتری، جذب نیروی انسانی برای نخستین بار از طریق برگزاری آزمون استخدامی، تعیین پاداش مدیران بر اساس ارزیابی عملکرد برای نخستین­ بار، اصلاح ساختاری بودجه شامل: منظور کردن بار مالی تبصره ها در ردیف ها، تمایز منابع و مصارف اختصاصی از عمومی، تدوین بودجه مشارکت و سرمایه گذاری، استانداردسازی ارقام ردیف های هزینه ای و نیز در کارنامه مدیریت شهری پایتخت ثبت شد.

حناچی ادامه داد: از مشارکت های اجتماعی و رضایت شهروندی می توان به برگزاری انتخابات شورایاری ها بصورت الکترونیک در سال 1398 با شرکت 503202 نفر،برگزاری 46 پویش متمرکز و 300 پویش در سطح مناطق 22 گانه، شبانه روزی کردن خدمات در تمامی گرم­خانه ها و ارائه خدمات به حدود 96 هزار نفر، برگزاری کمپین سوگ و ارسال بسته های تسلیت برای خانواده 18000نفر از متوفیان تهرانی در سال 99؛ ایجاد سامانه سمات با هدف تمرکز بر فعالیت های حمایتی و به منظور ثبت 12 هزار خانواده نیازمند، توسعه مراکز توانمندسازی و مهارت آموزی کوثر به 55 مرکز و ایجاد شغل پایدار برای زنان سرپرست خانوار، افزایش 60 درصدی ظرفیت گرمخانه ­ها به 2000 نفر، افزایش 3.

25 برابری افراد پذیرش شده در مراکز اجتماعی به 13000 نفر، افزایش 25 درصدی مددسراها به 20 مورد و افزایش 78 درصدی تعداد مراکز پرتو به 25 مورد در سال 99 اشاره کرد.

او تصریح کرد: در بخش ایمنی و محیط زیست اقدام های موثری انجام شد که می توان به افزایش طول مسیرهای دوچرخه سواری از 50 به 246 کیلومتر، افزودن 13 دستگاه اتوبوس دوکابین، 120 دستگاه تک کابین و 130 دستگاه مینی بوس به ناوگان حمل ­ونقلی (عملکرد دولت از سال 1390 تاکنون در ایفای تعهدات خود صفر بوده است) افزایش 4 برابری سهم اتوبوس­های دارای استاندارد یورو 4 به 13 درصد، نوسازی بالغ بر 13 هزار دستگاه تاکسی فرسوده، افزایش 48 درصدی ظرفیت مراکز معاینه فنی خودروهای سبک به 3.

187 میلیون خودرو، احداث 76 بوستان به مساحت 154.

3 هکتار، کاهش میزان چمن کاری و استفاده از گیاهان مقاوم به مساحت 250 هکتار، رفع مسئله رشد تصاعدی سفید بالک­ها، افزایش نسبت نواحی دارای پایگاه بحران از 66 به 71 درصد، اجرای سامانه قطع اتوماتیک شبکه شریان های حیاتی در 200 ایستگاه از 450 ایستگاه تقلیل فشار گاز تهران، احداث 14 کیلومتر شبکه جمع ­آوری آب­های سطحی، احداث 23 پروژه به طول 20 کیلومتر در بخش توسعه زیر ساخت­های هیدرولیکی، خرید 21 دستگاه نردبان و بالابرهای هیدرولیکی آتش ­نشانی، طراحی 16 ایستگاه استقرار خودرویی، 33 ایستگاه موتورلانس و تعداد 47 پد فرود اضطراری هلیکوپتر اورژانس با همکاری سازمان اورژانس، کاهش پسماند خانگی از 7500 تُن به 5000 تُن با اجرای طرح کاهش پسماند (کاپ)، افزایش حجم بازیافت پسماندهای ساختمانی و عمرانی از 1.

95 میلیون تن در سال 1396 به 3.

61 میلیون تن در سال 1399 اشاره کرد.

شهردار تهران در تشریح اقدام های انجام شده در بخش حفاظت از میراث تاریخی شهر گفت: افزایش 20 درصدی طول قنوات ساماندهی شده و افزایش 20 درصدی مساحت فضای سبز تحت پوشش شبکه آبرسانی به میزان 1585 هکتار، اتمام 11 پروژه احداث و بازسازی ساختمان و محوطه ابنیه تاریخی به مساحت 120 هزار مترمربع و آغاز عمیات اجرایی 22 پروژه به مساحت 160 هزار مترمربع، انعقاد تفاهم­نامه با وزارت جهاد کشاورزی و واگذاری بهره­ برداری از 22 هزار هکتار منابع طبیعی (بوستان­های جنگلی) به شهرداری،کاهش 95 درصدی صدور پروانه در باغات از جمله اقدام های مدیریت شهری پایتخت در این دوره از فعالیت خود بود.

بر اساس گزارش سایت شهر، حناچی در پایان به موضوع هوشمند سازی پایتخت نیز اشاره کرد و گفت: تدوین سند برنامه و مدل بومی تهران هوشمند و تشکیل شورای راهبردی تهران هوشمند به عنوان مرجع سیاست گذاری و راهبری این برنامه، راه ­اندازی سامانه تهران من و اتصال آن به بیش از 20 سامانه و پایگاه داده ملی و داخلی با هدف یکپارچه ­سازی درگاه ارائه خدمات به شهروندان با بیش از 3 میلیون کاربر، راه ­اندازی سامانه شفافیت در 12 محور و انتشار برخط جزییات قراردادهای متوسط و بزرگ، اطلاعات حقوقی مدیران، طرح ترافیک، اطلاعات پروژه ­های شهری، اطلاعات پروانه ­های صادره و.

و اصلاح 32 فرآیند محمل فساد در شهرداری تهران تنها بخشی از فعالیت مدیریت شهری در بخش هوشمند سازی بود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: مدیریت شهری - مدیریت - شهردار تهران - پیروز حناچی شهردار تهران - رسانه های داخلی - شهری - هم اندیشی - تهران - شهردار - نشست هم اندیشی - پیروز حناچی - اقدامات - اقدام - پایتخت - مدیران - دوره - داخلی - رسانه - شهرداری تهران - پنجم - هوشمند سازی - تشریح - حناچی - پیروز - ساخت وساز - صبح امروز - چهارشنبه - نشست - پایداری - ظالمانه

آخرین اخبار سرویس:
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی منصوب شد

ایران خودرو نسخه اتوماتیک تارا را کی روانه بازار می کند؟

بهره مندی بیش از 22 هزار کرمانشاهی از تسهیلات کرونا

دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است

استخدام کارشناس فروش در شرکت کیان تجارت آژیراک در تهران

تغییر تفکر موجود در دنیای کسب و کار با «لین استارتاپ»

وزارت نفت با سینوپک چین وارد مذاکره شد

آمار سفره سوراخ ایرانیان: 7 دهک جامعه در معرض سوءتغذیه هستند

صعود دسته جمعی قیمت ها در بازار ارز، سکه و طلا

آغاز برداشت ذرت علوفه ای در شهرستان بختگان

تعهدات بیمه ای زائران اربعین اعلام شد

شوکه شدن کسب و کارهای مجازی درپی بخشنامه عجب بانک مرکزی درباره سایت های قمار کسب

استخدام سرپرست فروش منطقه ASM در صنایع غذایی دراژه در اصفهان

فارس24| از سودجویی در فروش بلیط اربعین تا برداشتن محدودیت سنی واکسیناسیون

استخدام سرپرست فروش منطقه ASM(شرکت صنایع غذایی) با پاداش و بیمه و پورسانت

دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است

جدیدترین قیمت دلار و یورو اعلام شد( 30 شهریور)

مبلغ و مهلت فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار بانک رفاه کارگران افزایش یافت

کرم گلوگاه بلای جان یاقوت های سرخ بشرویه

قیمت واقعی سیمان چقدر است؟

حضور رییس صندوق کارآفرینی امید شهرستان آشتیان در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان

زیان ده ترین شرکت ایدرو ،بالاخره به سود رسید

دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است

مبلغ و مهلت فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار بانک رفاه کارگران افزایش یافت

کاهش 50 درصدی بیماران کرونایی در کرمان / فوتی های کرونا به مرز تک رقمی شدن رسید

تخلف تازه ایران خودرو؛ پیش فروش تارا بدون قیمت

استخدام کارشناس تولید محتوا در شرکت آی تی رسان در تهران

استخدام کارمند اداری در بازرگانی برسام در البرز

105 هزار میلیارد تومان تقاضای بالقوه در بازار بدهی تا پایان سال

اجرای طرح آمایش تولید مسکن در زنجان

آزادسازی نرخ برخی محصولات تا چندماه آینده

سقوط بورس به کانال یک میلیون و 300 هزار واحد

راه اندازی ایستگاه های جذب نیرو در اردستان

قیمت نفت به بالای 74 دلار بازگشت

سردرگمی زائران ویزا به دست اربعین/ سازمان هواپیمایی بلیط رفت و برگشت مصوب را صادر نمی کند

شرکت های هواپیمایی به قیمت توافقی پرواز های اربعین عمل کنند

استخدام سرپرست فروش منطقه ASM در شرکت صنایع غذایی دراژه در مازندران

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی منصوب شد

استخدام تکنسین فنی خودرو در بازرگانی برسام در البرز

استخدام مدیر فروش در یک شرکت معتبر در حوزه پرداخت الکترونیک در تهران

آیین افتتاح مراکز نوآوری و توسعه تعاون در 4 استان با حضور عبدالملکی

استخدام کارمند اداری در بازرگانی برسام در تهران

استخدام کارشناس فروش تاسیسات ساختمانی با پاداش، بیمه و پورسانت در گیلان

استخدام تکنسین فنی خودرو در بازرگانی برسام در تهران

اعلام قطعی سیستم شتاب بانک توسعه تعاون

تعداد چک های برگشتی چقدر کاهش یافت؟

استخدام کارمند اداری و تکنسین فنی خودرو در بازرگانی برسام در تهران و البرز

خاندوزی و عزم جزم برای مالیات ستانی

زمان قرعه کشی تارا ایران خودرو شهریور 1400

ارزش روز دارایکم و پالایشی یکم(30 شهریور)

خودروهای برقی چقدر از تقاضای سوخت در جهان را کاهش می دهند

توزیع 120 بسته معیشتی در آستارا

رونق اشتغال به بعضی از بخشها برگشت

برنامه ریزی برای سرمایه گذاری 145 میلیارد دلاری در صنعت نفت

نرخ میانگین وزنی دلار در بازار متشکل ارزی؛ 30 شهریور

برداشت انار از باغات لرستان کاهش یافت

رونق اشتغال به بعضی از بخشها برگشت

استخدام سرپرست فروش منطقه ASM در صنایع غذایی دراژه در خراسان رضوی

راه اندازی وب سرویس صدور بیمه نامه شخص ثالث در آینده نزدیک

افزایش شدید قیمت برق در فرانسه

چرا بورس امروز 36 هزار واحد ریخت؟

مطالبات کادر درمان پرداخت می شود

همه چیز در مورد دکوراسیون دیوار پذیرایی

دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است

برداشت سیب زنوز

حقوق و دستمزد کارگران از تورم عقب نباشد

جمعیت رو به کاهش کوالاها در استرالیا

تسریع واکسیناسیون، ریل گذاری دولت سیزدهم برای مهار کرونا

استخدام کارمند بازاریابی و فروش تلفنی در شرکت گلدیران در اصفهان

استخدام مدیر انبار با سرویس و بیمه در شرکت صادق تجارت وحید در تهران

استخدام کارشناس فروش و صادرات سنگ ساختمانی در تهران

دعوت به همکاری و شراکت تجاری در شرکت تیک سرویس در تهران

استخدام مدیر اقتصادی با بیمه در شرکت یگانه اندیش سرمایه در تهران

امارات: برنامه تولید نفت اوپک پلاس نیازی به تغییر ندارد

استخدام مهندس مکانیک در شرکت خاوران صنعت پاسارگاد در تهران

بورس در بلند مدت به کدام سو می رود؟

از مجهزترین کارخانه سرم سازی کشور در شیراز تا کمبود سرم در داروخانه ها

هشدار افزایش شدید قیمت برق در فرانسه برای زمستان

جدیدترین خبر از طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان

ذخیره سازی 10 درصد تولید ناخالص داخلی جهان بر روی تکنولوژی زنجیره بلوکی تا سال2025

طرح تامین مالی مسکن روی میز بازار سرمایه

اجرای طرح انتقال آب در روستای رزمگاه فریمان

ویژه سرمایه گذاری عام مبلغ و مهلت فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار بانک رفاه کارگران افزایش یافت

مدیر عامل جدید سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران منصوب شد

استخدام کارشناس منابع انسانی در شرکت همگام خودرو آسیا در اصفهان

استخدام کارشناس اتوماسیون صنعتی و کارشناس منابع انسانی در اصفهان

استخدام کارشناس اتوماسیون صنعتی در شرکت همگام خودرو آسیا در اصفهان

استخدام فتوشاپ کار در شرکت کارآفرینان دیبا روش در تهران

استخدام طراح و گرافیست در شرکت نیرو موتور سهند در تهران

افتتاح چهار مرکز نوآوری توسعه تعاون/ اختصاص خط اعتباری 2000 میلیارد تومانی برای تعاون

وحیدی: لغو محدودیت های شبانه منوط به کاهش میزان فوتی ها است

استخدام بازرس کنترل کیفیت با بیمه در تولیدی و صنعتی انرژی کشور در تهران

بازگشت شاغلان واکسینه به مشاغل تعطیل شده/ شرط حذف محدودیت های شبانه

کمبود تراشه 2023 میلادی برطرف می شود

عضویت ایران در سازمان شانگ های عامل جذب سرمایه گذاری کشور های عضو در بنادر شمالی

برداشت انگور سیاه در روستای نی مریوان

سقوط شدید ارزهای دیجیتالی

مشکلات وام ودیعه مسکن مستأجران

اقدام جدید بانک مرکزی برای مقابله با قمار آنلاین | هر کد ملی 20 تراکنش واریزی در روز

آیین افتتاح مراکز منتا در چهار استان

از هوشمند سازی و انضباط ساخت وساز تا پایداری مالی شهری از اهم اقدامات مدیریت شهری پنجم

از هوشمند سازی و انضباط ساخت وساز تا پایداری مالی شهری از اهم اقدامات مدیریت شهری پنجم